سفارت کانادا در دبی

سفارت کانادا در دبی

امارات متحده عربی و کانادا، روابط تجاری و سرمایه‌گذاری بسیار خوبی دارند. سفارت‌های کانادا در دبی و ابوظبی از جمله مراکز رسیدگی به مراحل صدور ویزای کانادا برای متقاضیان در امارات متحده عربی و همینطور برخی کشورهای اطراف همچون ایران هستند. در واقع دبی و ابوظبی دو مقر مهم سفارت کانادا در خاورمیانه است و مهاجران زیادی سالانه روند اخذ ویزای کانادا را از طریق این کنسولگری ها طی می‌کنند.

البته سفارت کانادا در دبی تا حدودی به سخت‌گیری در صدور ویزای کانادا معروف است. اما با این وجود در صورتی که از تمام شرایط اقامت کانادا برخوردار باشید و زیر نظر متخصص حرفه‌ای مهاجرت به کانادا، نظیر متخصصان ما در سازمان مهاجرتی تراست برای اخذ ویزای کانادا اقدام کرده باشید هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

کنسولگری کانادا در دبی انواع خدمات کنسولگری مانند پردازش ویزای کانادا و گذرنامه کانادا و همچنین قانونی سازی اسناد را ارائه می‌دهد. با این حال برای اطمینان از خدمات کنسولگری این مرکز بهتر است مستقیماً با آن تماس بگیرید. در ادامه اطلاعات لازم در خصوص سفارت کانادا در دبی ذکر شده است.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

وقت سفارت کانادا در دبی

مانند دیگر مراکز کنسولگری کانادا برای دریافت وقت سفارت کانادا در دبی می‌توانید به دو روش حضوری و اینترنتی اقدام کنید. بر اساس اطلاعات درج شده در سایت رسمی سفارت کانادا، به منظور دریافت وقت سفارت کانادا در دبی (کنسولگری کانادا در امارات متحده عربی)، لطفاً در مرحله اول وب سایت کنسولگری دبی به آدرس را بررسی کنید. همچنین درصورتی که قادر به تعیین وقت قبلی از طریق وب سایت نیستید، می‌توانید با کنسولگری در دبی از طریق تلفن یا ایمیل این مرکز ارتباط برقرار کنید. در بخش‌های بعدی آدرس سفارت کانادا در دبی به همراه شماره تلفن تماس و ایمیل این مرکز ذکر شده است.

نکته

همه کنسولگری‌ های کانادا در امارات متحده عربی، خدمات ویزا و یا گذرنامه‌ی کانادا را ارائه نمی‌دهد. بنابراین حتما پیش از مراجعه به مرکز، با آن تماس بگیرید و اطلاعات کامل از خدمات آنها را دریافت کنید.

هنگام ثبت‌نام در سایت رسمی سفارت کانادا در دبی، به تکمیل فرم‌های آنلاین مهاجرت و همینطور بارگیری مدارک لازم همراه با ترجمه و مهر دادگستری نیاز خواهید داشت. همچنین می‌توانید به صورت حضوری با در دست داشتن کلیه مدارک لازم به آدرس سفارت کانادا در دبی مراجعه کنید.

بر اساس اطلاعات موجود در سایت این کنسولگری، تعیین وقت ملاقات سفارت کانادا در دبی از طریق درخواست آنلاین و یا تماس با این شعبه امکان‌پذیر است. در نهایت ایمیلی مبنی بر تایید ثبت‌نام دریافت خواهید کرد که در آن مهلتی 30 روزه برای انگشت‌نگاری در سفارت کانادا در دبی و مصاحبه (در صورت لزوم) در نظر گرفته شده است.

درباره ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بخوانید.

پر كردن فرم سفارت كانادا در دبی

پر كردن فرم سفارت كانادا در دبی

فرم سفارت کانادا در دبی با فرم‌های دیگر مهاجرت به کانادا در سفارتخانه‌های دیگر این کشور یکسان است. فقط توجه داشته باشید که ماهیت این فرم‌ها با توجه به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. بنابراین دقت کنید که حتما فرم مهاجرتی متناسب با نوع ویزای مدنظر خود را دانلود و تکمیل کنید. حتما اطلاعات خود را با دقت در فرم‌ها اضافه کنید چرا که در موفقیت درخواست ویزای کانادا تاثیر زیادی دارد. همچنین می توانید برای جلوگیری از ریجکت ویزای کانادا، این فرم‌ها را به کمک متخصصین مجرب مهاجرت به کانادا مانند وکیل مهاجرت به کانادا، در سازمان مهاجرتی تراست تکمیل کنید.

همچنین بخوانید: سفارت کانادا در ترکیه ، سفارت کانادا در گرجستان

جواب سفارت کانادا در دبی

بعد از پر کردن فرم سفارت کانادا در سایت کنسولگری کانادا در دبی و ارسال آنلاین مشخصات و مدارک، کارکنان این کارگزاری شروع به ارزیابی مدارک و اطلاعات شما می‌کنند. در واقع مدارک شما باید قبل از سفر به کانادا احراز هویت شوند. این کار را کارکنان کنسولگری‌های کانادا در کشورهای مختلف انجام می‌دهند.

در صورت تایید درخواست ایمیلی از کنسولگری مبنی بر حضور در سفارت برای انگشت‌نگاری دریافت خواهید کرد که مهلتی 30 روزه برای حضور در سفارت کانادا در دبی برای انجام مرحله بیومتریک و مصاحبه فرصت خواهید داشت. بعد از آن و در صورت قبولی درخواست ویزای شما ایمیلی دیگر از سمت کنسولگری برای شما ارسال خواهد شد که از شما درخواست می‌شود پاسپورت خود را به آدرس سفارت ارسال کنید. سپس پاسپورت به همراه ویزا به آدرس شما ارسال می‌گردد.

به یاد داشته باشید سفارت کانادا در امارات متحده عربی ممکن است مجموعه قوانین خاص خود را داشته باشد که تا حدودی با روند کلی اخذ ویزای کانادا متفاوت است. بنابراین بهتر است قبل از شروع با وکیل مهاجرتی تماس بگیرید تا در مراحل مربوط به سفارت کانادا در دبی و ابوظبی شما را راهنمایی کند. یک مشاوره از سازمان مهاجرتی تراست رزرو کنید و همین حالا مراحل مهاجرت خود را شروع کنید!

درباره جواب ویزای کانادا و طولانی شدن جواب ویزای کانادا، در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک بخوانید.

آدرس و اطلاعات سفارت کانادا در دبی

بر اساس سایت رسمی سفارت کانادا، کنسولگری این کشور در دبی آماده ارائه خدمات گوناگون به متقاضیان مهاجرت به کانادا است. انواع خدمات شهروندی کانادا، خدمات کنسولگری کانادا، مصاحبه کانادا، خدمات اسناد رسمی و خدمات گذرنامه کانادا در این شعبه سفارت کانادا در امارات متحده عربی انجام می‌شود.

به خاطر داشته باشید که کنسولگری می‌تواند خدمات کنسولی کم و بیش یا مختلفی داشته باشد. بنابراین حتما قبل از هر اقدامی در خصوص خدمات رسانی مرکز مطمئن شوید. برای اطلاع بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

آدرس سفارت کانادا در دبی

 • 19th Floor, Jumeirah Emirates Towers, Sheikh Zayed Road, Dubai, United Arab Emirates
 • (امارات متحده عربی، دبی، جاده شیخ زاید، برج‌های جمیرا امارات، طبقه نوزدهم)
 • ساعت کار سفارت کانادا در دبی : لطفا توجه داشته باشید که ساعات کار سفارت کانادا در دبی ممکن است متفاوت باشد. بنابراین همیشه قبل از بازدید با کنسولگری تماس بگیرید.
 • تلفن سفارت کانادا در دبی: +971 (4) 404-8444
 • نمابر سفارت کانادا در دبی: +971 (4) 404-8444
 • ایمیل سفارت کانادا در دبی: [email protected]
 • آدرس وب سایت سفارت کانادا در دبی:  www.canadainternational.gc.ca/uae-eau

تور سفارت کانادا در دبی

می‌توانید برای حضور در سفارت کانادا در دبی در تور دبی شرکت کنید. فقط به یاد داشته باشید هنگام سفر به امارات متحده عربی، بیمه مسافرتی معتبر بسیار مهم است. تور دبی به شما کمک می کند تا هم برای کارهای کنسولگری کانادا در دبی به راحتی اقدام کنید و هم در مدت زمان حضور در کشور امارات متحده عربی در شهر زیبای دبی به گشت و گذار بپردازید.

هزینه تور دبی به رزرو هتل، هزینه رفت و برگشت، بیمه مسافرتی، تور لیدر، گشت شهری، ارائه سیم کارت و دیگر خدمات ارائه شده در تور بستگی به برگزار کننده‌ی تور دارد!

انگشت نگاری سفارت کانادا در دبی

انگشت نگاری سفارت کانادا در دبی

همانطور که می‌دانید برای مرحله انگشت ‌نگاری یا بیومتریک و همینطور مصاحبه (در صورت نیاز) باید در سفارت کانادا در دبی حضور پیدا کنید. استانداردهای خاصی برای انگشت ‌نگاری سفارت کانادا وجود دارد که تقریبا در تمام کنسولگری‌های این کشور در سراسر جهان به صورت یکسان اجرا می‌شود. هنگام مراجعه برای انگشت ‌نگاری مدارک لازم و همینطور رسید انگشت‌ نگاری و اصل پاسپورت نباید فراموش شود.

پروسه انگشت ‌نگاری ویزای کانادا معمولا چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. بعد از آن نیز در صورتی که به مصاحبه نیاز داشته باشید افسر مهاجرت از شما در مورد مدارک و اطلاعات موجود در فرم‌های مهاجرتی سوال می‌پرسد که لازم است با خونسردی و خیلی شفاف به پرسش‌ها پاسخ دهید.

روند صدور ویزای کانادا و گذرنامه کانادا در سفارت کانادا در دبی ممکن است چندین هفته طول بکشد. معمولا هزینه انگشت‌نگاری سفارت کانادا در دبی مانند دیگر دفاتر زیر مجموعه آن برای هر متقاضی، ۸۵ دلار کانادا است. شایان ذکر است هزینه انگشت نگاری فقط از پدر و مادر خانواده دریافت می‌شود. به این ترتیب حداکثر پرداختی هزینه انگشت‌نگاری ، ۱۷۰ دلار کانادا برای خانواده‌ها خواهد بود.

بیشتر بخوانید: مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

مصاحبه سفارت کانادا در دبی

در تمام روش‌های مهاجرت به کانادا در نامه‌ای که از طرف سفارت کانادا در دبی دریافت می‌کنید وجود یا نبود مصاحبه عنوان شده است. سوالات متداول در مصاحبه سفارت کانادا در دبی معمولا مربوط به همان فرم‌هایی می‌شود که هنگام ثبت‌نام آنلاین آن‌ها را تکمیل کرده‌اید. هنگام مصاحبه حتما با لباسی رسمی و مناسب به سفارت کانادا در دبی مراجعه کنید و با دقت به سوالات افسر مهاجرت پاسخ دهید.

مدارک لازم برای سفارت کانادا در دبی

 • شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت (با ترجمه اصلی و تایید شده) همچنین ارائه اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار لازم است. اگر متقاضی دارای پاسپورت‌های قدیمی با درج مهر ویزا است توصیه می‌شود حتما آن‌ها را همراه داشته باشد.
 • یک قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • تکمیل جداگانه فرم سفارت کانادا برای هر یک از متقاضیان واجد شرایط
 • ترجمه سند ازدواج برای همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان
 • ارائه نامه تمکن بانک به انگلیسی و ممهور به مهر امور بین‌الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه‌ی حساب متقاضی (برای تعیین میزان درآمد ماهیانه متقاضی ویزا)
 • ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر (برای ویزای توریستی کانادا)
 • ارائه دعوت‌نامه و کلیه مدارک لازم برای تایید دعوت‌نامه (در صورت دریافت تامه دعوت به کانادا)
 • ارائه رزرو بلیط هواپیما برای رفت و برگشت به کانادا
 • برای کارمندان نیز ارائه گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان مشخص شده با مرخصی به انضمام ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی لازم است.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

سفارت کانادا در کدام شهرهای امارات متحده عربی قرار دارد؟

شهرهای دبی و ابوظبی در امارات متحده عربی از جمله مراکز مهم رسیدگی به مراحل صدور ویزای کانادا در خاورمیانه هستند و متقاضیان ویزای کانادا در برخی کشورهای اطراف نظیر ایران نیز برای پیگیری روند مهاجرت به این مراکز مراجعه می کنند.

بهترین روش دریافت وقت سفارت کانادا در دبی چیست؟

مناسب ترین روش برای دریافت وقت سفارت کانادا، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در سایت رسمی سفارت این کشور و پر کردن فرم های آنلاین مهاجرت در سایت است. زیرا معمولا درخواست های آنلاین زودتر از درخواست حضوری مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا سفارت کانادا در دبی برای انجام امور ویزا مناسب است؟

سفارت کانادا در دبی تا حدودی به سخت‌گیری در صدور ویزای کانادا معروف است. اما با این وجود در صورتی که از تمام شرایط اقامت کانادا برخوردار باشید هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

سفارت کانادا در دبی کجاست؟

19th Floor, Jumeirah Emirates Towers, Sheikh Zayed Road, Dubai, United Arab Emirates
لطفا توجه داشته باشید که ساعات کار سفارت کانادا در دبی ممکن است متفاوت باشد. بنابراین همیشه قبل از حضور در سفارت با کنسولگری تماس بگیرید.

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در دبی چقدر است؟

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در دبی مانند شعب دیگر برای هر متقاضی، ۸۵ دلار کانادا است که این هزینه فقط از پدر و مادر خانواده دریافت خواهد شد.

آیا هنگام حضور در سفارت کانادا در دبی از فرد متقاضی ویزا مصاحبه می شود؟

به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد. اما به طور کلی در تمام روش های مهاجرت به کشور کانادا در نامه ای که از طرف سفارت کانادا دریافت می کنید به شرایط مصاحبه اشاره شده است.

هنگام حضور در سفارت کانادا در دبی چه مدارکی نیاز است؟

شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه اصلی، قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید، فرم تکمیل شده سفارت کانادا، ارائه اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار، نامه تمکن بانک، ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل یا کار، برگه رزرو هتل و بلیط هواپیما. برای مشاهده چک لیست کامل مدارک به مقاله فوق مراجعه کنید.

برای انگشت نگاری سفارت کانادا در دبی چند روز وقت داریم؟

به منظور انگشت نگاری در سفارت کانادا در دبی فقط 30 روز بعد از دریافت ایمیل تایید مهلت خواهید داشت.

چقدر طول می کشد تا سفارت کانادا در دبی ویزا و گذرنامه کانادا را صادر کند؟

روند صدور ویزا و گذرنامه کانادایی در سفارت کانادا در دبی ممکن است چند هفته طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.