سرمای کانادا

سرمای کانادا

کانادا کشوری است که برخی از مناطق آن در نزدیکی قطب شمال قرار گرفته و همین امر باعث شده است تا شرایط آب و هوایی این کشور تا حدی تحت تاثیر دمای هوای قطب قرار بگیرد. البته ایالتی مانند نوناووت که تقریبا در نزدیک قطب شمال قرار دارد جمعیت اندکی را در خود جای داده است و تقریبا جمعیت کانادا در مناطق گرم‌تر که در مجاورت مرز آمریکا قرار دارند متمرکز شده‌اند.

در ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا در مورد شرایط آب و هوایی این کشور، اطلاعات نادرستی نقش بسته است. لازم است بدانید که تمام ایالات کانادا، سردسیر نیستند و در این کشور می‌توانید در شهرهایی سکونت پیدا کنید که بیشترین انطباق را از لحاظ آب و هوایی با شرایط جسمی ایرانیان دارند. برای کسب اطلاعات جامع در مورد آب و هوای کانادا، مناطق سردسیر و سرمای کانادا، از مطالعه این مقاله غافل نشوید و در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

سرمای کانادا در فصل زمستان

فصل زمستان در کانادا مانند سایر کشورها، سرد است اما با تدابیری که دولت برای مقابله با سرمای کانادا در این فصل اندیشیده است، زندگی مردم در ایالات مختلف، به دلیل بارش برف در فصل زمستان مختل نخواهد شد. سرمای کانادا در فصل زمستان در صورتی که خود را برای رویارویی با آن آماده کرده باشید آزاردهنده نیست بلکه از تفریحات و فستیوال‌های جذابی که در این فصل برگزار می‌شوند، لذت خواهید برد. اگر در زمستان، از لباس‌های مناسب استفاده کنید، می‌توانید به زندگی خود طبق روال سایر فصول ادامه بدهید.

درباره پوشش مردم کانادا و امن ‌ترین شهرهای کانادا بخوانید.

سرمای کانادا در فصل زمستان

سرمای زمستان کانادا و ماه‌ های سرد

ماه‌های ژانویه، فوریه و دسامبر، سردترین ماه‌ها در کانادا هستند. البته در برخی از سال‌ها، سرمای هوا ممکن است زودتر شروع شود یا دیرتر به پایان برسد. در این سه ماه، بیشترین مقدار بارش برف برای اکثر ایالات در کانادا پیش‌بینی می‌شود. البته مقدار برفی که در فصل زمستان، ایالات کانادا را سفیدپوش می‌کند هر ساله متفاوت است.

چگونه خود را برای سرمای هوای کانادا آماده کنیم

بهترین راهکار برای مقابله با سرمای هوای کانادا در فصل زمستان، تهیه پوشاک مناسب است. باید در این فصل از ژاکت زمستانی، چکمه، دستکش و عینک آفتابی برای داشتن دید بهتر در اثر انعکاس نور در برف استفاده کنید. با نزدیک شدن فصل زمستان، فروشگاه‌ها در کانادا لباس و وسایل مورد نیاز را برای پشت سر گذاشتن زمستان ارائه می‌کنند و می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را بخرید.

بهتر است لباس‌هایی را که آب در داخل آن‌ها نفوذ نمی‌کند خریداری کنید. البته بعضی از مهاجران که به سرمای هوا در کانادا عادت ندارند در چند سال اول برای گذراندن زمستان از چند لایه لباس گرم استفاده می‌کنند. بهتر است برای گذراندن فصل زمستان در کانادا به جای گرفتن مشورت از کانادایی‌ها بیشتر به رفتار سایر مهاجران دقت کنید چون مردم کانادا به سرمای هوا عادت دارند و این موضوع را از نحوه پوشش آن‌ها در فصل زمستان می‌توانید بفهمید. بنابراین راهنمایی آن‌ها زیاد کارگشا نیست.

همچنین بهتر است که در فصل زمستان، پیش‌بینی‌های مربوط به تغییرات شرایط آب و هوایی را دنبال کنید.

آیا سرمای کانادا غیر قابل تحمل است

جالب است بدانید که کانادا سردترین کشور دنیا نیست بلکه این کشور بعد از روسیه، عنوان دومین کشور سرد را به خود اختصاص داده است. واقعیت این است که کانادا کشور سردسیری است اما سرمای آن غیر قابل تحمل نیست. جریان زندگی در ایالات کانادا حتی در فصل زمستان، این ادعا را ثابت می‌کند.

شاید برای مهاجرین مخصوصا اشخاصی که از کشورهای آسیایی به کانادا مهاجرت می‌کنند تحمل سرمای هوا در اوایل ورود به کانادا سخت باشد اما با گذشت چند سال، مانند سایر ساکنین، به شرایط آب و هوایی عادت می‌کنید. در واقع سرمای کانادا موضوعی نیست که بتواند شما را برای مهاجرت به این کشور دچار شک و تردید کند.

آیا سرمای کانادا غیرقابل تحمل است

سردترین نقطه کانادا کجاست

ایالت نوناووت است که بعضی مواقع دمای آن در فصل زمستان به منفی 19 درجه می‌رسد.

جذابیت کانادا در فصل سرما

 1. در فصل زمستان در کانادا به دلیل اکسید شدن گازها با یک‌دیگر در آسمان شما می‌توانید رنگ‌های عجیبی مانند صورتی، سبز و زرد را مشاهده کنید. این پدید بیشتر در مناطق شمالی کانادا قابل دیدن است.
 2. سرمای کانادا و بارش برف در این کشور، زمینه را برای برگزاری بسیاری از فستیوال‌های زمستانی فراهم نموده است. تعداد زیادی از گردشگران، فصل زمستان را برای سفر به کانادا انتخاب می‌کنند
 3. در سرمای کانادا، حتمأ نوشیدن دسرهایی که با یخ درست می‌شوند برای شما جذاب خواهد بود.

قیمت لباس ‌های زمستانی در سرمای کانادا

قیمت لباس‌های زمستانی در برخی از فروشگاه‌های کانادا به صرفه است. می‌توانید با خرید لباس و با قیمت مناسب، سرمای کانادا را به راحتی پشت سر بگذارید. در فصل زمستان برای خرید آنلاین لباس‌های گرم به سایت‌های زیر مراجعه کنید:

 • Encircled
 • Shein
 • Zaful
 • Amazon
 • PrettyLittleThing
 • Boohoo
 • ASOS

بیشتر بخوانید: خرید از فروشگاه‌ های ارزان در کانادا

قیمت لباس ‌های زمستانی در سرمای کانادا

بیماری ‌های ناشی از سرمای کانادا

اگر اطلاعات درستی از نحوه محافظت از خود را در برابر سرمای کانادا نداشته باشید ممکن است در فصل زمستان، به بیماری‌های زیر مبتلا شوید:

 • سوختگی ناشی از باد. در فصل زمستان ممکن است وزش شدید باد، یک لایه از چربی پوست شما را از بین ببرد که در اثر این عارضه، پوست شما قرمز و کمی متورم خواهد شد.
 • یخ زدگی. وقتی دمای هوا در فصل زمستان به زیر صفر می‌رسد رگ‌های خونی که نزدیک به سطح پوست قرار دارند به منظور بالا نگه داشتن دمای بدن منقبض می‌شوند. اگر این حالت به مدت طولانی ادامه داشته باشد موجب بروز عارضه یخ‌زدگی خواهد شد. یخ زدگی بیشتر در قسمت‌هایی که از قلب دورتر هستند رخ می‌دهد.
 • بیماری سرمازدگی. نوعی بیماری عفونی است که در اثر قرار گرفتن در برابر سرما به مدت طولانی ایجاد می‌شود. در این بیماری دمای بدن از 32 درجه کم‌تر می‌شود.

سرمای کانادا بیشتر کدام دسته از اشخاص را تحت تاثیر قرار می‌ دهد؟

 1. اشخاصی که در فضای باز کار می‌کنند
 2. افرادی که مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت هستند
 3. کودکان زیر 1 سال
 4. سالمندان بالای 65 سال
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

سردترین ایالت کانادا کجاست؟

ایالت نوناووت که تقریبا در نزدیک قطب شمال قرار دارد و دمای آن در فصل زمستان به منفی 19 درجه نیز می‌ رسد.

سردترین ماه های سال در کانادا کدام اند؟

ماه ‌های ژانویه، فوریه و دسامبر، سردترین ماه ‌ها در کانادا هستند. البته در برخی از سال ‌ها، سرمای هوا ممکن است زودتر شروع شود و یا دیرتر به پایان برسد. اما در این سه ماه، شاهد بیشترین مقدار بارش برف برای اکثر ایالات در کانادا هستیم.

بهترین راهکار برای مقابله با سرمای هوای کانادا چیست؟

تهیه پوشاک مناسب و پوشیدن چند لایه لباس گرم و همینطور خرید لباس‌ هایی که آب در داخل آنها نفوذ نمی ‌کند. استفاده از ژاکت زمستانی، چکمه، دستکش و عینک آفتابی برای داشتن دید بهتر در اثر انعکاس نور در برف نیز به مهاجران توصیه می شود.

آیا کانادا سردترین کشور جهان است؟

خیر؛ کشور کانادا سردترین کشور دنیا نیست بلکه این کشور بعد از روسیه، عنوان دومین کشور سرد در جهان را به خود اختصاص داده است. بنابراین کانادا کشور سردسیری است اما سرمای آن غیر قابل تحمل نیست و زندگی در ایالات کانادا حتی در فصل زمستان نیز به خوبی جریان دارد.

بهترین فروشگاه ها برای خرید آنلاین لباس گرم در کانادا کدام اند؟

در فصل زمستان برای خرید آنلاین لباس ‌های گرم مقرون به صرفه به این سایت‌ ها مراجعه کنید:
Encircled
Shein
Zaful
Amazon
Boohoo

جذابیت کشور کانادا در فصل سرما چیست؟

سرمای کانادا و بارش برف در این کشور، زمینه را برای برگزاری انواع فستیوال ‌های زمستانی فراهم می کند. به همین خاطر تعداد زیادی از گردشگران، فصل زمستان را برای سفر به کانادا انتخاب می ‌کنند. علاوه براین نوشیدن دسرهایی که با یخ درست می ‌شوند نیز در این فصل برای گردشگران جذاب است.

عدم پوشش صحیح و مراقبت از خود در فصل زمستان در کانادا چه عواقبی دارد؟

قرمز شدن و متورم شدن پوست در اثر وزش باد شدید، یخ زدگی در اثر دمای هوای زیر صفر، بیماری عفونی سرمازدگی در اثر قرار گرفتن در برابر سرما برای طولانی مدت

دیدگاهتان را بنویسید