پوشش مردم کانادا

پوشش مردم کانادا

امروزه افراد زیادی از کشورهای مختلف، کانادا را برای زندگی و مهاجرت انتخاب می‌کنند. در این میان یکی از مسائلی که فکر متقاضیان به مهاجرت به ویژه خانواده‌ها را مشغول کرده نوع پوشش مردم کاناداست. برای برخی از اشخاص جدا از نوع پوشش مردم یک کشور، صرفاً دانستنش برایشان جذاب است. در این نوشتار قصد داریم شما را با پوشش مردم کانادا آشنا کنیم، در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

کانادا همسایه‌ی آمریکا است و به همین دلیل پوشش مردم در این کشور شباهت زیادی به یکدیگر دارد البته نوع پوشش مردم کانادا به اروپایی‌ها نیز بی‌شباهت نیست. لازم به ذکر است در تمام ایالات کانادا پوشش یکسان نیست چون آب و هوای کانادا در ایالات مختلف بسیار متفاوت است. به طور کلی در کانادا پوشش خاصی که بتوان آن را از پوشش دیگر کشورها متمایز کرد وجود ندارد. فقط نوعی لباس سنتی مردم بومی کاناداست که آن هم امروزه به صورت عموم استفاده نمی‌شود و فقط در فیلم‌ها می‌توان دید.

مردم در کانادا بسته به شغلی که دارند از لباس رسمی یا غیررسمی استفاده می‌کنند. مردها برای شرکت در مراسم‌ها از کت و شلوار استفاده می‌کنند اما در سایر مکان‌ها و برای رفت و آمد روزمره، شلوار جین و تی‌شرت می‌پوشند.

خانم‌ها نیز برای جلسات رسمی از کت و دامن و برخی نیز از کت و شلوار استفاده می‌کنند و برای رفت و آمد روزمره نیز لباس خاصی را نمی‌توان به عنوان لباس مورد علاقه‌ی خانم‌ها معرفی کرد چون تنوع لباس خانم‌ها با طرح و رنگ‌های مختلف بسیار است. معمولا خانم‌ها در کانادا از لباس‌های تنگ استفاده می‌کنند و مردها تمایل بیشتری به استفاده از لباس گشادتر دارند. اما آنچه در پوشش اکثر مردم کانادا مشاهده می‌شود لباس‌های زمستانی مانند پالتو و کاپشن است.

افراد پس از مدتی به سرمای کانادا عادت کرده و دیگر نیازی به استفاده از لباس‌های خیلی گرم نیست. در واقع، در سال اول ورود به کانادا شاید سرمای هوا محسوس باشد اما با گذشت زمان به شرایط عادت می‌کنید.

البته در برخی از ایالات نزدیک به قطب که سرمای هوا بسیار بیشتر است مردم از لباس بیشتر و گرم‌تر استفاده می‌کنند. در ایالات شمالی می‌توانید لباس‌های زمستانی بومیان کانادایی مثل نیم تنه پوستی، شال بافت و لباس‌های سنتی قبایل اوجیبونی را پیدا کنید.

درباره پوشش مردم نوناووت بیشتر بخوانید.

خوب است بدانید که در کانادا با وجود تنوع فرهنگی زیاد، مردم از لباس‌های سنتی خود در این کشور استفاده نمی‌کنند. البته مردم تا حدی آداب و رسوم خاص کشور خود را در کانادا حفظ کرده‌اند اما این تعلق خاطر در زمینه پوشش و لباس نمایان نیست.

درباره گرم ‌ترین شهرهای کانادا بیشتر بدانید.

موضع کشور کانادا درباره حجاب اسلامی

موضع کشور کانادا درباره حجاب اسلامی

در سال‌های گذشته، کانادا به عنوان کشوری مسیحی شناخته می‌شد اما امروزه همچون فرانسه کشوری سکولار است. محدودیت‌هایی که در فرانسه در رابطه با حجاب اجرا می‌شود در کانادا جنبه قانونی ندارند. پارلمان کانادا قوانینی مرتبط با مسائل دینی و اعتقادی وضع نکرده و همین امر گرایش مسلمانان برای مهاجرت به کانادا را بیشتر می‌کند. در واقع تمرکز قانون‌ در کانادا بر مسائل شخصی مانند دین و نوع پوشش نیست و رویکرد آن به سمت احترام به آزادی عقاید است که این امر با آزادی مردم در انتخاب پوشش نیز عجین شده است.

بنابراین خانم‌های مسلمان در کانادا می‌توانند با داشتن حجاب، گواهینامه رانندگی بگیرند، همچنین در مکان‌های عمومی حاضر شوند، وارد مدارس شوند و در دانشگاه های کانادا حضور پیدا کنند. خانم‌های مسلمان می‌توانند بدون هیچ گونه نگرانی در مشاغل مختلف استخدام شوند و در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شرکت کنند و نه ماموران دولتی و نه سایر اشخاص حق ایجاد مزاحمت برای این دسته از اشخاص را ندارند. اگر در کانادا با حجاب باشید کسی برخورد بدی با شما نخواهد داشت. نهایتا ممکن است با نگاه‌های متعجبانه مخصوصا از سوی خانم‌ها مواجه شوید. در زمینه یافتن شغل برای خانم‌های محجبه نیز در کانادا، کارفرمایان حق اعمال تبعیض و یا جلوگیری از ورود آن‌ها به محیط کاری را ندارند.

اگر محجبه هستید بابت مهاجرت به کانادا نگران نباشید چرا که شما در کانادا بر اساس توانایی‌تان ارزیابی می
‌شوید و نه پوشش‌تان.

بیشتر بخوانید: مزایای زندگی در کانادا ، معایب زندگی در کانادا ، دین کانادا

لباس مردم در تورنتو

کارشناس مُدی در تورنتو می‌گوید که در بین زنان مخصوصا شاغلین، گرایش به سمت استفاده از لباس‌های ثابت در حال افزایش است. به این معنا که خانم‌ها خیلی متمایل به تنوع لباس خود در محیط کار نیستند و معمولا برای یک ماه از چند دست لباس استفاده می‌کنند. مردها نیز در محیط کار بیشتر از لباس اسپرت استفاده می‌کنند.

درباره مهاجرت به تورنتو و کار در تورنتو بخوانید.

پوشش مردم در ونکوور

در ونکوور نیز مردم در موقعیت‌های گوناگون از لباس مناسب، استفاده می‌کنند. مثلا دختران جوان برای حضور در محیط آموزشی مانند دانشگاه یا کالج از شلوار جین و پیراهن نسبتا پوشیده و برای حضور در میهمانی و مراسم تولد معمولا پیراهن و دامن‌های همرنگ متصل به هم می‌پوشند. معمولا در محیط کار، از لباس رسمی استفاده نمی‌شود اما نوع پوشش برای محل کار بستگی به موقعیت شغلی هم دارد. مثلا یک استاد دانشگاه با کت و شلوار در دانشگاه حاضر می‌شود یا مدیری برای حضور در یک کنفرانس، لباس رسمی می‌پوشد اما در اکثر مشاغل، شهروندان با لباس راحت و اسپرت در محل کار حاضر می‌شوند.

درباره مهاجرت به ونکوور، تحصیل در ونکوور و کار در ونکوور بخوانید.

پوشش مردم در کبک

کبک نسبت به تورنتو و ونکوور کمی سردتر است به همین دلیل پوشش مردم این ایالت نسبت به سایر ایالات، نسبتا متفاوت‌ است. در فصل زمستان که کبک سفید‌پوش می‌شود مردم از لباس‌های گرم پشمی و چکمه‌های بلند استفاده می‌کنند. در این فصل، کلاه‌های اوشانکا زیاد دیده می‌شود. در فصل بهار و تابستان هم از لباس‌های ضخیم‌تر استفاده می‌کنند.

درباره کار در کبک کانادا، تحصیل در کبک و مهاجرت به کبک بخوانید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

نوع پوشش مردم کانادا شبیه به چه کشورهایی است؟

کانادا همسایه‌ آمریکا است و به همین دلیل پوشش مردم در این کشورها شباهت زیادی به یکدیگر دارد. البته نوع پوشش مردم کانادا به اروپایی‌ ها نیز بی ‌شباهت نیست.

آیا نوع پوشش در همه جای کانادا یکسان است؟

خیر؛ در تمام ایالات کانادا پوشش یکسان نیست چون آب و هوای کانادا در ایالات مختلف بسیار متفاوت است.

آیا مردم کانادا در فرهنگ و سنت خود دارای پوشش خاصی بوده اند؟

به طور کلی در کانادا پوشش خاصی که بتوان آن را از پوشش دیگر کشورها متمایز کرد وجود ندارد. فقط نوعی لباس سنتی مردم بومی کاناداست که آن هم امروزه به صورت عموم استفاده نمی ‌شود و فقط در فیلم ‌ها می‌ توان دید.

مردم کانادا اغلب چه لباس هایی می پوشند؟

مردها برای شرکت در مراسم‌ ها از کت و شلوار استفاده می‌کنند. اما در سایر مکان ‌ها و برای رفت و آمد روزمره، شلوار جین و تی‌شرت می‌ پوشند. خانم‌ ها نیز برای جلسات رسمی از کت و دامن یا کت و شلوار استفاده می‌ کنند و برای رفت و آمد روزمره از لباس های متنوعی استفاده می کنند.

لباس ‌های زمستانی بومیان کانادایی در ایالات شمالی این کشور چیست؟

در ایالات شمالی می‌ توانید لباس‌ های زمستانی بومیان کانادایی مثل نیم تنه پوستی، شال بافت و لباس ‌های سنتی قبایل اوجیبونی را پیدا کنید.

موضع کشور کانادا در خصوص حجاب اسلامی چیست؟

اصولا تمرکز قانون‌ در کانادا بر مسائل شخصی مانند دین و نوع پوشش نیست و رویکرد آن به سمت احترام به آزادی عقاید است که این امر با آزادی مردم در انتخاب پوشش نیز عجین شده است. همین امر گرایش مسلمانان برای مهاجرت به کانادا را بیشتر می ‌کند.

آیا حجاب مانع از فعالیت خانم ها در کانادا می شود؟

خیر؛ خانم ‌های مسلمان در کانادا می ‌توانند با داشتن حجاب، گواهینامه رانندگی بگیرند، در مکان ‌های عمومی حاضر شوند، وارد مدارس شوند و در دانشگاه های کانادا حضور پیدا کنند. خانم‌ های مسلمان همچنین می‌توانند بدون هیچ گونه نگرانی در مشاغل مختلف در کانادا استخدام شوند و در فعالیت های گوناگون در جامعه شرکت کنند.

لباس مردم تورنتو در محیط کار چگونه است؟

در تورنتو خانم‌ ها خیلی متمایل به تنوع لباس خود در محیط کار نیستند. آقایان نیز در محیط کار بیشتر از لباس اسپرت استفاده می ‌کنند.

پوشش مردم کانادا در کبک چگونه است؟

کبک نسبت به تورنتو و ونکوور کمی سردتر است و به همین دلیل پوشش مردم این ایالت نسبت به سایر ایالات، تقریبا متفاوت‌ است. مردم در فصول سرد بیشتر از لباس ‌های گرم پشمی و چکمه ‌های بلند استفاده می‌کنند و حتی در فصل بهار و تابستان نیز لباس های ضخیم تری می پوشند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید