امن ‌ترین شهرهای کانادا

امن ترین شهرها در کانادا

یکی از معیارهای مهم جهانی برای تعیین سطح کیفیت زندگی در کشوری، وجود امنیت است. ناامنی در کشور بر سایر مزیت‌های موجود در آن تاثیرگذار خواهد بود و این موضوعی است که مهاجران را دلسرد می‌کند. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید درباره امنیت این کشور جای هیچ نگرانی نیست. در واقع کم‌تر کسی در زمان مهاجرت به کانادا بابت امنیت در ایالات این کشور دغدغه دارد چون کانادا در رتبه‌بندی‌های جهانی به عنوان کشوری امن و آرام معرفی شده و این ویژگی در برخی از ایالات مشهودتر است.

اگر جزء آن دسته از اشخاص و یا خانواده‌هایی هستید که امنیت محل زندگی برای‌تان الویت دارد و قصد مهاجرت به کانادا را دارید لازم است با امن‌ترین شهرها و ایالات در کانادا آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم امن‌ترین شهرهای کانادا را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که امن‌ترین شهرها در کانادا بر اساس آمار ارائه شده از سوی پلیس و سازمان امنیت کانادا تعیین می شوند، در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

همچنین درباره مزایای زندگی در کانادا و معایب زندگی در کانادا بخوانید.

معرفی شهرهای کانادا
 • هزینه ها و شرایط زندگی
 • برترین دانشگاه ها
 • میانگین درآمد و سایر اطلاعات ضروری

کبک

امروزه کبک از جهات مختلف توانسته است توجه اغلب مهاجران را جذب کنند. یکی از ویژگی‌های بارز ایالت کبک، وجود امنیت و نرخ پایین جرایم است که توانسته محیط مناسبی را برای زندگی شهروندان و مهاجران به وجود آورد. جمعیت کبک در سال 2018، 538.238 بود و در همین سال نرخ ارتکاب جرم در ایالت کبک، 16.35 اعلام شد و شاخص امنیت نیز 83.65 بوده است.

درباره مهاجرت به کبک، تحصیل در کبک، کار در کبک کانادا و سرمایه ‌گذاری در کبک بخوانید.

اتاوا

اتاوا، پایتخت کانادا است که در جنوب ایالت آنتاریو قرار دارد. برای هر کشوری حفظ امنیت پایتخت جزء مسائل بسیار مهم محسوب می‌شود. دولت کانادا نیز تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نتیجه به کار گرفته است. امنیت و آرامش در این شهر مخصوصا برای خانواده‌ها، ویژگی است که باعث می‌شود بسیاری اتاوا را برای زندگی انتخاب کنند.

جمعیت اتاوا در سال 2018، 1385000، شاخص جرم و جنایت، 24.42 و شاخص امنیت، 75.58 بوده است. در اتاوا به نسبت جمعیت ساکن در شهر، نرخ ارتکاب جرم پایین است. لازم به ذکر است که نرخ ناچیز جرایم در اتاوا اغلب با جرایم خشونت‌بار مانند قتل مرتبط نیست و معمولا جرایم کم اهمیت‌تر در این شهر رخ می‌دهد چرا که با رفتار نابه‌هنجار از سوی هر شخصی، پلیس اتاوا برای برقراری امنیت وارد عمل می‌شود. بنابراین اگر جزء آن دسته از مهاجرینی هستید که امنیت محل سکونت برای شما در اولویت قرار دارد پیشنهاد می‌شود که اتاوا را برای زندگی در کانادا انتخاب کنید.

همچنین درباره مهاجرت به اتاوا و جمعیت کانادا با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

تورنتو

تورنتو مرکز ایالت انتاریو است که به دلیل تمرکز بخش زیادی از مراکز تجاری و صنایع در آن، به یکی از مقاصد مهم مهاجران برای زندگی در کانادا تبدیل شده است. تورنتو حتی در شب‌ها نیز امنیت دارد و خانم‌ها می‌توانند به راحتی در شهر رفت‌وآمد کنند. تورنتو شهر امنی برای شهروندان و گردشگران است و همین امر جذب تعداد زیادی گردشگر را به دنبال داشته است. می‌توانید با خیالی آسوده و به دور از نگرانی به تفریح در تورنتو و بازدید از آثار فرهنگی و تاریخی این شهر بپردازید. در ارزیابی سال 2019، تورنتو به عنوان ششمین شهر امن دنیا معرفی شد.

درباره مهاجرت به تورنتو، سرمایه گذاری در تورنتو، تحصیل در آنتاریو و کار در تورنتو بخوانید.

ونکوور

ونکوور با این که شهر پر‌جمعیتی است اما دولت کانادا و پلیس شهری توانسته آرامش و امنیت را در این شهر مهم برقرار سازد. در این شهر مانند سایر شهرهای کانادا کسی حق حمل اسلحه ندارد و همین امر باعث می‌شود تا بسیاری از مهاجران، زندگی در کانادا و مخصوصا ونکوور را به آمریکا ترجیح دهند. شهروندان در ونکوور بدون هیچ ترسی، شب‌ها به فعالیت در خارج از منزل می‌پردازند.

در سال 2019، نرخ ارتکاب جرم در ونکوور 7.2 اعلام شد و این یعنی ونکوور شهری ایده‌آل برای زندگی خانوادگی است. در ونکوور گردشگران نیز با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوند و با آرامش می‌توانند از سفر خود به کانادا لذت ببرند. ونکوور برای دانشجویان نیز که اغلب از کشورهای دیگر به کانادا برای تحصیل سفر کرده‌اند محیط امنی محسوب می‌شود.

درباره مهاجرت به ونکوور، تحصیل در ونکوور، کار در ونکوور و سرمایه گذاری در ونکوور بخوانید.

کوییک سیتی

شهر کوبیک سیتی (Quebec City) در استان کبک قرار دارد و یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی کانادا است. این شهر از نظر امنیتی بسیار خوب عمل می‌کند و به عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا شناخته می‌شود. در واقع، شهر کوبیک سیتی به عنوان یکی از شهرهای کم جرم و با کیفیت زندگی در کانادا شناخته می‌شود. این شهر برای بازدیدکنندگانی که به دنبال یک محیط آرام و ایمن هستند، بسیار مناسب است.

ادمونتون

ادمونتون یا Edmonton، پایتخت استان آلبرتا در غرب کاناداست و با جمعیتی بیش از ۱ میلیون نفر، پنجمین شهر پرجمعیت کاناداست. این شهر به دلیل شاخص امنیتی بالا و زندگی آرام و خوشایندی که برای ساکنان و بازدیدکنندگان خود فراهم می‌کند، به عنوان یکی از امن ترین شهرهای کانادا شناخته می‌شود.

ونکوور

ونکوور (Vancouver) یکی از شهرهای بزرگ و مهم در غرب کاناداست و در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. این شهر با داشتن آب و هوای ملایم، طبیعت زیبا و فرهنگ گوناگون، یکی از جذاب‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی و گردشگری محسوب می‌شود. از لحاظ امنیت نیز، وانکوور به عنوان یکی از شهرهایی با شاخص امنیت بالا در کانادا شناخته می‌شود. به گفته پلیس وانکوور، نرخ جرم و جنایت در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا کمتر است و شهر از نظر امنیتی برای زندگی و کار مناسب است.

هالیفاکس

هالیفاکس ( Halifax Regional Municipality ) یکی از شهرهای کانادای شرقی است و مرکز استان نوااسکوشیا محسوب می‌شود. این شهر به عنوان یکی از ایمن‌ترین شهرهای کانادا شناخته می‌شود و در آمار جرم و جنایت کانادا با رتبه پایینی مواجه است. از دیگر عواملی که باعث افزایش امنیت در این شهر شده است، سازماندهی خوب پلیس و مدیریت صحیح امور شهری است. هالیفاکس یک شهر اقتصادی مهم است که صنایع مختلفی از جمله صنایع دریایی، حمل و نقل، فضایی، فناوری اطلاعات و غیره در آن فعال هستند. همچنین این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی نیز می‌باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این شهر به صفحه معرفی شهر هالیفاکس مراجعه کنید

کیچنر

شهر کیچنر (Kitchener) یکی از شهرهای استان انتاریو کانادا است و در منطقهٔ بزرگ تورنتو قرار دارد. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۲۳۰ هزار نفر، از شهرهای پرجمعیت کانادا است. در طی سالیان گذشته، کیچنر به دلیل ارائهٔ خدمات و امکانات عالی، از جمله بهداشت، آموزش، اشتغال و زیرساخت‌های حمل و نقل مدرن، به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی شناخته شده است. به علاوه، شهر کیچنر در سال ۲۰۱۹ به عنوان یکی از شهرهای امن کانادا در رتبهٔ ۴۰ام قرار گرفت.

وینیپگ

وینیپگ (Winnipeg) یکی از شهرهای بزرگ کانادا است که در منطقهٔ مرکزی کانادا واقع شده است. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۷۱۰ هزار نفر، پنجمین شهر بزرگ کاناداست. وینیپگ به دلیل ایمنی و آرامش شهری که دارد، از جمله شهرهایی است که به عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا شناخته می‌شود. به علاوه، با وجود شهر بزرگ بودن، هزینه زندگی در وینیپگ به نسبت دیگر شهرهای بزرگ کانادا کمتر است.

برای اطلاعات بیشتر درباره این شهر به صفحه معرفی شهر وینیپگ مراجعه کنید

امن ‌ترین شهر کانادا برای دانش‌ آموزان

اتاوا در کانادا به خاطر برقراری محیطی مناسب و امن برای دانشجویان خارجی که به دور از وطن و تنها زندگی می‌کنند، شهرت دارد. در این شهر علاوه بر دانشجویان، دانش‌آموزان نیز به راحتی و بدون مشکل، به مدرسه می‌روند.

درباره ویزای دانش آموزی کانادا، تحصیل فرزندان در کانادا و شرایط سنی تحصیل در کانادا در تراست بخوانید.

کدام شهر در کانادا کمترین نرخ ارتکاب جرم را دارد

 طبق گزارش‌ها، تورنتو، کم‌ترین نرخ ارتکاب جرم را در کانادا دارد. در واقع با توجه به جمعیت کانادا و جرایمی که سالانه در این شهر رخ می‌دهد تورنتو به عنوان امن‌ترین شهر در کانادا معرفی شده است.

امن ‌‌ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

با توجه به استقرار بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا در کانادا، این کشور هر ساله میزبان هزاران دانشجوی خارجی است. مسلما برای دانشجویان بین‌الملل امنیت شهر محل سکونت یکی از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود. در این بخش از مقاله به معرفی امن‌ترین شهرهای کانادا برای تحصیل و سکونت دانشجویان خارجی می‌پردازیم:

 • هلیفکس جزء شهرهایی است که دانشجویان زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند که توانسته‌اند دوران تحصیل خود را با آرامش سپری نمایند.
 • مونترال نیز جزء شهرهای بسیار امن برای دانشجویان خارجی است. اگر از یکی از دانشگاه‌ های مونترال پذیرش گرفته‌اید بابت اقامت در این شهر نگران نباشید. آرامش و امنیت در این شهر برقرار است.

بیشتر بخوانید: حقایق جالب در مورد کانادا ، فرهنگ مردم کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا کانادا برای مهاجرت کشور امنی است؟

بله؛ کانادا در رتبه ‌بندی‌ های جهانی به عنوان کشوری امن و آرام معرفی شده و این ویژگی در برخی از ایالات آن مشهودتر است.

امن ترین شهرهای کانادا کدام اند؟

امن ‌ترین شهرها در کانادا بر اساس آمار ارائه شده از سوی پلیس و سازمان امنیت کانادا عبارتند از: کبک، اتاوا، تورنتو و ونکوور

امن ‌ترین شهر کانادا برای دانشجویان خارجی کدام است؟

اتاوا در کانادا به دلیل برخورداری از یک محیط مناسب و امن برای دانشجویان خارجی که به دور از وطن و تنها زندگی می‌کنند، شهرت دارد. به غیر از اتاوا، شهرهای هلیفکس، مونترال و ونکوور نیز جزء شهرهایی هستند که دانشجویان زیادی در آن با آرامش مشغول به تحصیل می باشند.

کدام شهر در کانادا از کمترین نرخ ارتکاب جرم برخوردار است؟

با توجه به جمعیت کانادا و جرایمی که سالانه در شهرهای مختلف این کشور گزارش می شود تورنتو به عنوان امن ‌ترین شهر در کانادا معرفی شده است.

امن ترین شهر کانادا برای گردش و سفر کدام است؟

تورنتو شهر امنی برای شهروندان و گردشگران است و همین امر جذب تعداد زیادی گردشگر را به دنبال داشته است. سالانه گردشگران زیادی با خیالی آسوده و به دور از نگرانی به تفریح در تورنتو و بازدید از آثار فرهنگی و تاریخی این شهر می پردازند. شهر کینگستون نیز یکی دیگر از امن ترین شهرهای کانادا برای گردشگران و زنان شناخته می شود.

امن ترین شهرهای جهان کدام اند؟

شهرهای بزرگی مانند تورنتو، انتاریو، مونترال و کبک کانادا نسبت به مکان های دیگر در جهان که از همین میزان جمعیت برخوردار هستند ایمن تر می باشند. به طور کلی کانادا به دلیل کم بودن میزان جرایم جنایی یکی از امن ترین کشورهای جهان محسوب می شود.

آیا زندگی در یک شهر کوچک در کانادا بی خطر است؟

پاسخ این سوال به شهر و نوع جرمی بستگی دارد که شما در نظر دارید. برخی از شهرهای کوچک کانادا از امن ترین مکان ها برای زندگی در این کشور هستند. اما موارد دیگر ممکن است دارای نرخ جرم نسبتا بالاتری باشند. بنابراین قبل از انتقال باید حتما در مورد امنیت محل جدید زندگی خود تحقیق کنید.

امن ‌ترین شهر کانادا برای دانش‌ آموزان کدام است؟

در شهر اتاوا علاوه بر دانشجویان دانش‌آموزان نیز به راحتی و بدون مشکل، به مدرسه می ‌روند.

امنیت کدام کشور بیشتر است؟ کانادا یا ایالات متحده آمریکا؟

کانادا؛ در شهرهای کانادا کسی حق حمل اسلحه ندارد و همین امر باعث می‌شود تا بسیاری از مهاجران، زندگی در کانادا و مخصوصا ونکوور را به آمریکا ترجیح دهند.

دیدگاهتان را بنویسید