امن ‌ترین شهرهای کانادا

امن ترین شهرها در کانادا

یکی از معیارهای مهم جهانی برای تعیین سطح کیفیت زندگی در کشوری، وجود امنیت است. ناامنی در کشور بر سایر مزیت‌های موجود در آن تاثیرگذار خواهد بود و این موضوعی است که مهاجران را دلسرد می‌کند. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید درباره امنیت این کشور جای هیچ نگرانی نیست. در واقع کم‌تر کسی در زمان مهاجرت به کانادا بابت امنیت در ایالات این کشور دغدغه دارد چون کانادا در رتبه‌بندی‌های جهانی به عنوان کشوری امن و آرام معرفی شده و این ویژگی در برخی از ایالات مشهودتر است. اگر جزء آن دسته از اشخاص و یا خانواده‌هایی هستید که امنیت محل زندگی برای‌تان الویت دارد و قصد مهاجرت به کانادا را دارید لازم است با امن‌ترین شهرها و ایالات در کانادا آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم امن‌ترین شهرهای کانادا را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که امن‌ترین شهرها در کانادا بر اساس آمارارائه شده از سوی پلیس و سازمان امنیت کانادا تعیین می شوند، در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

کبک

امروزه کبک از جهات مختلف توانسته است توجه اغلب مهاجران را جذب کنند. یکی از ویژگی‌های بارز ایالت کبک، وجود امنیت و نرخ پایین جرایم است که توانسته محیط مناسبی را برای زندگی شهروندان و مهاجران به وجود آورد. جمعیت کبک در سال 2018، 538.238  بود و در همین سال نرخ ارتکاب جرم در ایالت کبک، 16.35 اعلام شد و شاخص امنیت نیز 83.65 بوده است.

اتاوا

اتاوا پایتخت کانادا است که در جنوب ایالت آنتاریا قرار دارد. برای هر کشوری حفظ امنیت پایتخت جزء مسائل بسیار مهم محسوب می‌شود. دولت کانادا نیز تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نتیجه به کار گرفته است. امنیت و آرامش در این شهر مخصوصا برای خانواده‌ها، ویژگی است که باعث می‌شود بسیاری اتاوا را برای زندگی انتخاب کنند. جمعیت اتاوا در سال 2018، 1385000 ، شاخص جرم و جنایت، 24.42 و شاخص امنیت، 75.58 بوده است. در اتاوا به نسبت جمعیت ساکن در شهر، نرخ ارتکاب جرم پایین است. لازم به ذکر است که نرخ ناچیز جرایم در اتاوا اغلب با جرایم خشونت‌بار مانند قتل مرتبط نیست و معمولا جرایم کم اهمیت‌تر در این شهر رخ می‌دهد چرا که با رفتار نابه‌هنجار از سوی هر شخصی، پلیس اتاوا برای برقراری امنیت وارد عمل می‌شود. بنابراین اگر جزء آن دسته از مهاجرینی هستید که امنیت محل سکونت برای شما در اولویت قرار دارد پیشنهاد می‌شود که اتاوا را برای زندگی در کانادا انتخاب کنید.

 تورنتو

تورنتو مرکز شهر انتاریا است که به دلیل تمرکز بخش زیادی از مراکز تجاری و صنایع در آن، به یکی از مقاصد مهم مهاجران برای زندگی در کانادا تبدیل شده است. تورنتو حتی در شب‌ها نیز امنیت دارد و خانم‌ها می‌توانند به راحتی در شهر رفت‌وآمد کنند. تورنتو شهر امنی برای شهروندان و گردشگران است و همین امر جذب تعداد زیادی گردشگر را به دنبال داشته است. می‌توانید با خیالی آسوده و به دور از نگرانی به تفریح در تورنتو و بازدید از آثار فرهنگی و تاریخی این شهر بپردازید. در ارزیابی سال 2019، تورنتو به عنوان ششمین شهر امن دنیا معرفی شد.

 تورنتو

ونکوور

ونکوور با این که شهر پر‌جمعیتی است اما دولت کانادا و پلیس شهری توانسته آرامش و امنیت را در این شهر مهم برقرار سازد. در این شهر مانند سایر شهرهای کانادا کسی حق حمل اسلحه ندارد و همین امر باعث می‌شود تا بسیاری از مهاجران، زندگی در کانادا و مخصوصا ونکوور را به آمریکا ترجیح دهند. شهروندان در ونکوور بدون هیچ ترسی، شب‌ها به فعالیت در خارج از منزل می‌پردازند. در سال 2019، نرخ ارتکاب جرم در ونکوور 7.2 اعلام شد و این یعنی ونکوور شهری ایده‌آل برای زندگی خانوادگی است. در ونکوور گردشگران نیز با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوند و با آرامش می‌توانند از سفر خود به کانادا لذت ببرند. ونکوور برای دانشجویان نیز که اغلب از کشورهای دیگر به کانادا برای تحصیل سفر کرده‌اند محیط امنی محسوب می‌شود.

امن ‌ترین شهر کانادا برای دانش‌ آموزان

اتاوا در کانادا به خاطر برقراری محیطی مناسب و امن برای دانشجویان خارجی که به دور از وطن و تنها زندگی می‌کنند، شهرت دارد. در این شهر علاوه بر دانشجویان، دانش‌آموزان نیز به راحتی و بدون مشکل، به مدرسه می‌روند.

کدام شهر در کانادا کم ‌ترین نرخ ارتکاب جرم را دارد

 طبق گزارش‌ها، تورنتو، کم‌ترین نرخ ارتکاب جرم را در کانادا دارد. در واقع با توجه به جمعیت کانادا و جرایمی که سالانه در این شهر رخ می‌دهد تورنتو به عنوان امن‌ترین شهر در کانادا معرفی شده است.

امن ‌‌ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

امن ترین شهرهای کانادا

با توجه به استقرار بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا در کانادا، این کشور هر ساله میزبان هزاران دانشجوی خارجی است. مسلما برای دانشجویان بین‌الملل امنیت شهر محل سکونت یکی از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود. در این بخش از مقاله به معرفی امن‌ترین شهرهای کانادا برای تحصیل و سکونت دانشجویان خارجی می‌پردازیم:

هلیفکس جزء شهرهایی است که دانشجویان زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند که توانسته‌اند دوران تحصیل خود را با آرامش سپری نمایند.

مونترال نیز جزء شهرهای بسیار امن برای دانشجویان خارجی است. اگر از یکی از دانشگاه‌های مونترال پذیرش گرفته‌اید بابت اقامت در این شهر نگران نباشید. آرامش و امنیت در این شهر برقرار است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات