خرید خودرو در کانادا

خرید خودرو در کانادا

قیمت خودرو در کانادا

قیمت خودرو در کانادا برای ایرانی‌های دارای اقامت کانادا خیلی جذاب است چرا که با پرداخت قیمتی مناسب می‌توانند خودروهای خوب و باکیفیتی بخرند این در حالیست که برای خرید خودروی مشابه در ایران باید مبلغ زیادی پرداخت کرد. در کانادا بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم حسابی داغ است چون خرید خودرو دست دوم برای مهاجرین به‌صرفه‌تر خواهد بود. برای مشاهده انواع خودروهای دست دوم و سال تولید آن‌ها به سایت Craig’s List مراجعه کنید. قیمت اکثر خودروهای دست دوم در این سایت 2000، 3000 تا 4000 دلار است. خُب این قیمت‌ها برای بسیاری از ایرانی‌ها باور نکردنی است. علت قیمت کم خودرو در کانادا این است که خودرو به عنوان کالایی مصرفی در این کشور شناخته شده و جنبه سرمایه‌ ندارد. به این معنا که پس از گذشت چند سال با توجه به استهلاک ماشین طبیعاً از قیمت آن هم کم می‌شود. با توجه به جذابیت بازار خودروی کانادا برای مهاجرین، قصد داریم در این مقاله به تمام سوالات شما درباره خرید و فروش خودرو و موضوعات مرتبط پاسخ دهیم، در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

همچنین بخوانید: مهاجرت به کانادا ، هزینه زندگی در کانادا

آیا فرد خارجی می‌ تواند در کانادا خودرو بخرد

از نظر قانونی هر شخص خارجی و حتی توریست می‌تواند در کانادا خودرو بخرد. بنابراین اگر حتی فقط برای مدت کوتاهی قصد زندگی در کانادا را داشته باشید قانون کانادا اجازه خرید اتومبیل را به شما می‌دهد 

چطور در کانادا خودرو بخرم

در کانادا امکان خرید خودرو به صورت نقد و اقساط برای خریدار وجود دارد. هزینه‌ی اقساط پرداختی خودرو در کانادا متفاوت است. هر چه بازه زمانی پرداخت اقساط بیشتر باشد سود بیشتری به اقساط تعلق می‌گیرد.
شرایط اقساط خرید خودرو در کانادا

 • بابت اقساط 24 ماهه 1.99 درصد سود
 • بابت اقساط 36 ماهه 1.99 درصد سود
 • بابت اقساط 39 ماهه 1.99 درصد سود
 • بابت اقساط 48 ماهه 2.99 درصد سود
 • بابت اقساط 60 ماهه 3.99 درصد سود
 • نکته: اگر به صورت اقساطی خودرویی را خریداری کرده باشید تا قبل از پرداخت کامل اقساط آن، از نظر قانونی نمی‌توانید خودرو را بفروشید.

چه مدارکی برای خرید خودرو در کانادا لازم است

 • گواهینامه رانندگی

اگر در ایران گواهی‌نامه رانندگی داشتید با ورود به کانادا می‌توانید گواهینامه قبلی خود را با گواهی‌نامه کانادایی تعویض کنید. البته شرایط در کانادا کمی متفاوت است. برای مثال، باید حق شهروندی کانادا را داشته باشید و کارت شهروندی خود را ارائه کنید، همچنین باید گواهی نامه‌ای را که در ایران دریافت کرده‌اید در مرحله تعویض تحویل دهید. در ضمن سندی رسمی حاوی لوگو یا نماد سازمان صادرکننده گواهی نامه در ایران را نیز باید با خود به همراه داشته باشید البته همراه با نام و تاریخ تولد متقاضی؛ تاریخ صدور گواهی نامه در ایران نیز باید در سند رسمی باشد. علاوه بر این شماره گواهینامه و وضعیت اعتبار آن هم باید در سند قید شده باشد.

 • بیمه‌ نامه معتبر برای اتومبیل

برای ثبت قرارداد اتومبیل در کانادا، اتومبیل باید از پوشش بیمه برخوردار باشد و برای دریافت بیمه‌نامه باید گواهی‌نامه رانندگی ارائه کنید

درباره گواهینامه در کانادا و بیمه در کانادا بیشتر بخوانید.

هزینه‌ های جانبی خودرو در کانادا

در کانادا علاوه بر پرداخت مبلغ اصلی خودرو، هزینه‌های جانبی هم وجود دارد که تحت عنوان fee از سوی خریدار پرداخت می‌شود. این هزینه‌ها دربرگیرنده موارد زیر هستند:

 • خریدار باید هزینه‌ای را بابت ثبت خودرو در ایالتی که معامله شده بپردازد
 • پرداخت مبلغی بابت پلاک‌گذاری اتومبیل (البته برای خرید اتومبیل نو)
 • پرداخت هزینه ثبت قرارداد خودرو در کانادا بر عهده خریدار است.
هزینه‌های جانبی خودرو در کانادا

قیمت بیمه خودرو در کانادا

 قیمت بیمه خودرو در کانادا بستگی به سابقه تصادف خودرو، سال تولید خودرو و سن مالک دارد. در کانادا یکبار جریمه شدن برابر است با مدت‌ها محروم ماندن از تخفیف بیمه اتومبیل؛ معمولا در کانادا به رانندگان بالای 25 سال تخفیف‌هایی خوبی در زمان عقد بیمه داده می‌شود. گواهی سالم بودن خودرو نیز در تعیین مبلغ بیمه تاثیرگذار است. در کانادا در صورتی که از سال تولید اتومبیل تان بیش از 5 سال گذشته باشد باید گواهی تست گازهای آلاینده E TEST را دریافت و در زمان عقد بیمه‌نامه آن را به شرکت بیمه ارائه کنید. هزینه دریافت این گواهی تقریبا 40 دلار است که البته اگر اتومبیل تان مشکلی داشته باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد هزینه‌ای جداگانه برای تعمیر محاسبه خواهد شد.

لازم به ذکر است که در آنتاریو و آلبرتا، پوشش بیمه خودرو فقط به شخصی تعلق می‌گیرد که گواهی‌نامه رانندگی کانادا را داشته باشد.

هزینه تمدید پلاک اتومبیل در کانادا

جالب است بدانید که در کانادا پلاک خودرو متعلق به مالک است نه خودرو. مالک خودرو باید هر سال هزینه‌ای را به اداره رانندگی به خاطر تمدید پلاک خودرو پرداخت کند. این مبلغ در ایالت‌های مختلف متفاوت است، مثلا در آنتاریو هزینه سالانه برای تمدید پلاک خودرو تقریبا 90 دلار است

ثبت اتومبیل در کانادا

اگر برای خرید اتومبیل نو در کانادا اقدام کنید در این صورت، فروشنده اطلاعات لازم برای ثبت اتومبیل را در اختیارتان قرار خواهد داد.

اگر خودروی دست دوم خریده‌اید در زمان ثبت اتومبیل باید این مدارک را به همراه داشته باشید

 1. برگه اطلاعات مربوط به اتومبیل ( uvip)
 2. گواهی مربوط به استاندارد بودن اتومبیل
 3. گواهی سالم بودن دود اتومبیل
 4. مدرک رانندگی به همراه گواهی احراز هویت که در آن یک شناسه 15 رقمی درج شده است
 5. ارائه سند اعتبار بیمه‌نامه اتومبیل
 6. ارائه گواهی مالکیت اتومبیل که به آن پینک اسلیپ می‌گویند

نمایندگی‌ های فروش خودرو در کانادا

برای خرید خودرو از نمایندگی در کانادا، در واقع شما با شرکتی مواجه هستید که تولیدات خود را از طریق نمایندگی مجاز خود به فروش می‌رساند. یکی از مزایای خرید اتومبیل از نمایندگی این است که تمام تولیدات شرکت در دسترس بوده و همچنین با خرید اتومبیل از نمایندگی‌ها در زمان عقد قرارداد امکان مذاکره در مورد قیمت و مدت زمان گارانتی وجود دارد. پیشنهاد می‌شود تا حد امکان خودروی خود را از نمایندگی‌ها خریداری کنید.

فروشندگان خصوصی خودرو در کانادا

فروشندگان خصوصی اتومبیل در کانادا اشخاصی هستند که با راه‌اندازی نمایشگاه اتومبیل به فروش خودروی دست دوم می‌پردازند، این اشخاص مجاز به فروش خودروی نو نیستند و وقتی برای خرید خودرو در کانادا به فروشندگان خصوصی مراجعه می‌کنید آن‌ها ملزم نیستند که خودرو را با قیمت مشخصی به شما بفروشند به همین دلیل در برابر این دست فروشندگان ممکن است با هر قیمتی مواجه شوید و معمولا چنین ماشین‌هایی بدون گارانتی در اختیار مشتری قرار می‌گیرند.

کرایه اتومبیل در کانادا

برخی افراد در کانادا کرایه وسیله نقلیه را به خرید آن ترجیح می‌دهند. برای اجاره اتومبیل باید به نمایندگی‌های مربوطه در کانادا مراجعه کنید. پس از پایان مدت اجاره ماشین یا باید آن را خریداری کنید و یا اتومبیل را پس دهید. می‌توانید برای اجاره اتومبیل از بانکی که در آن حساب دارید وام بگیرید. پرداخت وام و مبلغ آن بستگی به اعتبار حساب بانکی تان دارد. معمولا مهاجرینی که تازه وارد کانادا شده‌اند اعتبار کافی برای چنین کاری را ندارند. اگر به دنبال دریافت وام هستید بهتر است از بانکی که در آن حساب باز کرده‌اید کارت اعتباری دریافت کنید و هزینه‌های مربوط به آب و برق و گاز را سر موقع پرداخت کنید.

برنامه دولت کانادا برای کمک به مهاجرین در خرید خودرو

با توجه به مشکلات اقتصادی مهاجرین در ماه‌های اول ورود به کانادا و شرایط نامساعد آنان برای خرید خودرو، دولت کانادا طرحی را ایجاد کرده تا به سبب آن و با استفاده از بانک‌های مشخص شده بتوانید در کوتاه‌ترین زمان صاحب خودرو شوید.

در کانادا بانک‌هایی مانند رویال و اسکوتیو تازه تاسیس هستند به همین دلیل برای جذب مشتری، سخت‌گیری‌های کم‌تری در مقایسه با دیگر بانک‌ها در اعطای وام و تسهیلات به مهاجرین دارند. با افتتاح حساب در این بانک‌ها و با گذشت زمان کمی می‌توانید برای دریافت وام خرید خودرو اقدام کنید

درباره خدمات به تازه واردان کشور کانادا بخوانید.

خرید خودرو در کانادا

هزینه تعمیر خودرو در کانادا

هزینه تعمیر خودرو در کانادا در صورتی که تعمیرکار از لوازم جدیدی در خودرو استفاده کند گران است. برای رفع این مشکل بهتر است برای دریافت خدمات تعمیر خودرو به تعمیرکاری آشنا مراجعه کنید. در کانادا تعمیرکار دقیقا به شما می‌گوید که چند دقیقه برای تعمیر هر بخش زمان لازم دارد و دستمزد را به صورت ساعتی دریافت می‌کند. دستمزد تعمیر اتومبیل در کانادا ساعتی 50 دلار یا کمی بیشتر است البته هزینه لوازم استفاده شده به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

مالیات خودرو در کانادا

در کانادا اگر مالک خودرو هستید به صورت ماهیانه موظف به پرداخت مالیات هستید. مالیات ماهانه خوردرو تقریبا 50 دلار است. طبق قانونی که در سال 2017 در کانادا وضع شد در رابطه با برخی از خودروها اگر نو یا دست دوم آن را بخرید تا زمان استفاده از پرداخت مالیات معاف هستید.

درباره مالیات در کانادا با مراجعه به لینک اطلاعات کامل تری کسب کنید.

قیمت بنزین در کانادا

بنزین در کانادا جزء مواردی است که قیمت آن هر روز ممکن است متفاوت باشد. در واقع قیمت جهانی نفت، تاثیر به سزایی بر قیمت بنزین دارد. هر روز در ایستگاه‌های پمپ بنزین کانادا قیمت بنزین بر روی تابلوی پمپ بنزین اعلام می‌شود.

کدام خودرو در کانادا پر فروش است

 1. هیوندا النترا. این خودروی کره‌ای در کانادا طرفداران زیادی دارد
 2. فورد اسکیپ. این خودرو از سال 2015 تا کنون جزء پر فروش‌ترین اتومبیل‌ها در کاناده بوده است
 3. تویوتا کورولا. این خودروی ژاپنی نیز توانسته است بخشی از بازار خودروی کانادا را تصاحب کند
 4. شورلت سیلورادو. این وانت نیز به دلیل داشتن دو کابین متقاضیان زیادی در بازار خودروی کانادا پیدا کرده

در کانادا چه طور خودروی دست دوم پیدا کنم

برای پیدا کردن خودوری دست دوم در کانادا به سایت autotrader.ca و carpages.ca مراجعه کنید. همچنین اطلاعات خودروهای دست دو در دفترچه‌های تبلیغاتی موجود است که می‌توانید از کیوسک‌ها به طور رایگان تهیه کنید.

در کانادا خرید خودرو نو بهتر است یا دست دوم

هر شخصی در کانادا با توجه به شرایطی که در آن قرار دارد متقاضی خرید خودروی نو یا دست دوم است. اما هر یک از این دو خودرو مزایا و معایبی دارند که با ارزیابی آن‌ها می‌توانید تصمیم درست را برای خرید خودرو بگیرید:

 • قیمت خرید خودرو نو در مقایسه با خودرو دست دوم گران‌تر است.
 • خودرو نو را می‌توانید اجاره کنید همچنین قیمت این نوع خودرو را می‌توانید به صورت اقساطی یا یک‌جا پرداخت کنید اما امکان اجاره برای اتومبیل دست دوم وجود ندارد. اتومبیل دست دوم را به دلیل ارزان‌تر بودن به صورت نقد می‌توانید خریداری کنید.
 • خودرو نو از ضمانت‌نامه برخوردار است بنابراین اگر در طول گارانتی عیبی به وجود آید بدون پرداخت هزینه، مشکل برطرف خواهد شد در حالی که خودروی دست دوم ممکن است در زمان خرید گارانتی نداشته باشد که در این صورت باید هزینه‌های تعمیر یا برطرف کردن معایب را خودتان بپردازید.
 • با خرید خودروی نو خیالتان راحت است که خودرو مشکلی ندارد و شما اولین کسی هستید که از آن استفاده می‌کنید در حالی که درخرید اتومبیل دست دوم نگرانی در مورد مخفی ماندن عیوب آن وجود دارد.
 • در اتومبیل نو جدیدترین فناوری تولید به کار رفته در حالی که در خودروی دست دوم فناوری قدیمی‌تر استفاده شده است. البته خودروی دست دوم در کانادا با آنچه که در ایران با آن می‌بینید بسیار متفاوت است و چه بسا که خودرو‌های دست دوم در کانادا از خودروهای نو در ایران به مراتب بهتر و با کیفیت‌تر باشد. همچنین لازم به ذکر است که خودروهای دست دوم در کانادا معمولا مشکل خاصی را برای مالک ایجاد نمی‌کنند. بدین معنا که فقط از لحاظ مدرن بودن سیستم‌های به کار رفته در آن کمی قدیمی‌تر هستند.
شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات