ساعت ادمونتون

ساعت به وقت کانادا

ساعت ادمونتون کانادا

لینک های مفید!

ساعت به وقت ادمونتون

ساعت ادمونتون در کانادا تفاوت زیادی با ایران دارد چرا که ما در مقایسه دو کشور با مسافت زیادی مواجه هستیم. زمانی که در مورد این شهر صحبت می‌کنیم، قطعا باید پیشرفت شهری و زیبایی‌های آن را نیز ذکر کنیم چرا که این شهر به عنوان مرکز ایالت آلبرتا و مهم‌ترین بخش آن شناخته می‌شود. جمعیت کل این شهر حدود ۱.۵ میلیون نفر است که تقریبا در بخش مرکزی ایالت آلبرتا قرار گرفته است.

ساعت ادمونتون و تفاوت زمانی آن با مناطق شرقی و پایتخت کانادا زیاد است چرا که مسافت قابل توجهی بین دو شهر وجود دارد. با خواندن ادامه مطلب می‌توانید اطلاعات مهمی را در مورد ساعت کنونی ادمونتون کانادا به دست آورید و مطمئنا نکات جالبی را در این مورد به دست خواهید آورد. همچنین درباره جمعیت کانادا و مساحت کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

ساعت ادمونتون در سیستم جهانی استاندارد GMT روی منفی ۷ قرار دارد و باید گفت، این زمان مربوط به مناطق دیگر ایالت آلبرتا نیز صحیح است. با این شرایط، اگر مقایسه‌ای در مورد این شهر و تورنتو داشته باشیم، تفاوت زمانی آن‌ها دو خواهد بود.

این اختلاف به دلیل مسافتی است که از Edmonton کانادا تا شهرهای شرق کشور وجود دارد و این مسئله منجر به تفاوت در زمان طلوع و غروب خورشید خواهد شد. با بررسی ساعت ادمونتون با ایالت بریتیش کلمبیا تنها یک ساعت تفاوت را مشاهده خواهید کرد و این به دلیل نزدیک بودن این دو منطقه با یکدیگر است.

با در نظر داشتن ساعت ادمونتون که GMT منفی ۷ است، شما می‌توانید میزان اختلاف ساعتی ایران با این شهر را پیدا کنید. زمان استاندارد ایران مثبت ۳:۳۰ است و با یک محاسبه جزئی شما به عدد ۱۰:۳۰ خواهید رسید. این اختلاف ساعتی در مورد وقت کنونی ادمونتون کانادا و ایران وجود دارد و به بیان دقیق‌تر باید گفت، ساعت در مناطق مختلف ایران جلوتر از ساعت ادمونتون کانادا است. البته، این موضوع در مورد سایر مناطق کشور Canada و ایران نیز صحیح است اما مقدار آن تفاوت دارد.

بیشتر بخوانید

ساعت به وقت کانادا

ساعت به وقت ادمونتون

ساعت به وقت ادمونتون را می‌توانید به صورت دقیق و لحظه‌ای در وب سایت موسسه تراست ملاحظه کنید. البته، قابلیت‌های بیشتری نیز برای شما فراهم شده است تا بتوانید ساعت‌های سایر شهرهای مهم کشور Canada را نیز به دست آورید.

به طور کلی، باید گفت تفاوت زمانی مناطق مختلف این کشور با ایران بین ۸:۳۰ و ۱۱:۳۰ است. شما در مورد ساعت ادمونتون تفاوت ۱۰:۳۰ را مشاهده خواهید کرد چرا که در مسافت دورتری نسبت به کشور ایران قرار دارد. با این شرایط، در صورتی که شهرهای شرقی Canada یعنی ایالت کبک یا انتاریو را در نظر بگیریم، این اختلاف کمتر است.

با گذر از ایالت کبک که در قسمت شرقی کشور Canada واقع شده است، به ایالت انتاریو خواهیم رسید. پس از آن نیز مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا قرار دارند. به بیان دیگر، با حرکت از شرق به غرب کانادا مسافت ما نیز با کشور ایران بیشتر خواهد شد و در نتیجه اختلاف ساعتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

این موضوع به صورت مستقیم وابسته به طلوع و غروب آفتاب است و در مورد مناطق غربی کشور این موضوع را محسوس‌تر مشاهده می‌کنیم. به همین دلیل ساعت ادمونتون کانادا نیز که یکی از شهرهای مناطق غربی است، تفاوت زمانی زیادی با ایران دارد.

با توجه به مطالب فوق، به ترتیب و با حرکت از شرق کشور Canada به سمت ایالت‌های غربی آن GMT جهانی از منفی پنج به سمت منفی هشت حرکت خواهد کرد. بنابراین، در صورتی که شما تفاوت زمانی ایالت کبک با ایالت بریتیش کلمبیا را حساب کنید، به عدد سه خواهید رسید. البته، در حالتی که ساعت ادمونتون را با یکی از شهرهای بریتیش کلمبیا مقایسه کنیم، تفاوت زمانی آن زیاد نخواهد بود چرا که مسافت آن‌ها کمتر است.

همچنین درباره اوقات شرعی کانادا و اوقات شرعی ادمونتون بخوانید.

ساعت ادمونتون هم اکنون

در صورتی که به دنبال اطلاع از ساعت ادمونتون هستید، این قابلیت در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست فراهم شده است. البته، اگر اطلاعات کلی‌تری در مورد اوقات مختلف این شهر یا شهرهای مهم Canada نیاز دارید، می‌توانید به قسمت‌های مربوطه در وب سایت تراست مراجعه کنید یا از این لینک استفاده کنید.

در مورد ایالت آلبرتا و شهر Edmonton کانادا نکته مهمی از نظر روند طلوع و غروب خورشید وجود دارد که به صورت مستقیم روی ساعات شب و روز تاثیر دارد. شما در مورد ساعت ادمونتون و شرایط روزها و شب‌های آن تغییرات زیادی را در طول سال مشاهده خواهید کرد و برای نمونه، طول روزها در سال می‌تواند از ۷ تا ۱۷ ساعت تغییر پیدا کند.

زمانی که شما در فصل زمستان قرار دارید، طول روزها کوتاه‌تر خواهد بود اما اگر ساعت ادمونتون را با مناطقی مانند تورنتو مقایسه کنیم، دارای روزهای کوتاه‌تری در زمستان است. کوتاه‌ترین روزهای زمستانی Edmonton را می‌توانید بین ژانویه و دسامبر مشاهده کنید که مدت آن‌ها تنها ۷:۳۰ ساعت هستند. البته، در این زمان شما شب‌هایی با میزان ۱۲ ساعته را تجربه خواهید کرد.

با گذر از فصل‌های سرد زمستان و رسیدن بهار و تابستان، روزها نیز طولانی‌تر خواهند شد و باید گفت، شما در میانه تابستان روزهای ۱۷ ساعته را نیز تجربه می‌کنید. این موضوع نکته مهمی در مورد ساعت ادمونتون Canada و روند روز و شب‌های آن به شمار می‌رود که بر همین اساس، در تابستان تاریکی شب‌ها نیز تا حد زیادی رو به افول خواهد رفت.

اختلاف ساعت ادمونتون با ایران

تفاوت زمانی ادمونتون با ایران ۱۰:۳۰ است. شما می‌توانید این میزان را از طریق در نظر گرفتن GMT جهانی برای ایالت آلبرتا یا سایر مناطق کشور کانادا محاسبه کنید. این شهر که در ایالت آلبرتا و در قسمت‌های غربی کشور قرار دارد، دارای زمان استاندارد GMT منفی ۷ است و در مقایسه آن با GMT مثبت ۳:۳۰ ایران، تفاوت ساعت ادمونتون با کشور ما مشخص خواهد شد.

در صورتی که شهرهای مختلف را در نظر بگیریم، اختلاف ساعتی کانادا با ایران قابل توجه است. تفاوت گفته شده ناشی از میزان فاصله دو کشور است و این موضوع اختلاف در روند طلوع و غروب خورشید را رقم خواهد زد. با این حال، در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید بگوییم شرایط شب و روز در آن در بسیاری از موارد مشابه کشور ایران است. با این تفاوت که در تابستان ممکن است شما شب‌های بسیار کوتاه و در زمستان نیز روزهای کوتاهی را مشاهده کنید. درصورتی که در مورد روش های مهاجرت به کانادا نیاز به اطلاعات بیشتر دارید میتوایند مقاله بهترین راه مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

تفاوت ساعت ادمونتون کانادا با ایران نیز وابسته به همین روند است و شما برای مهاجرت به ادمونتون باید آن را در نظر داشته باشید.

ساعت ادمونتون الان

برای محاسبه زمان کنونی کانادا و شهرهای مختلف آن، قابلیت‌های متعددی در وب سایت موسسه تراست برایتان فراهم شده است. شما می‌توانید از این طریق اختلاف ساعتی کانادا را به دست آورید و در صورت نیاز به اطلاع از زمان‌های طلوع و غروب خورشید یا طول شب و روز می‌توانید از این لینک نیز استفاده کنید. در حالت کلی، شما می‌توانید با کم کردن عدد ۱۰:۳۰ از زمان کنونی ایران، ساعت ادمونتون الان را به دست آورید.

برای مثال، در صورتی که شما روی زمان سنج در کشور ایران ۱۰:۳۰ شب را مشاهده کنید، ساعت ادمونتون کانادا ۱۲ ظهر است. این نکته به آن معنی است که ساعت‌های کشور ما جلوتر از شهرهای مختلف کانادا است که این مورد درباره ایالت آلبرتا نیز صدق می‌کند.

باید گفت، زمان رسمی EST یا استاندارد GMT در این ایالت روی منفی ۷ قرار دارد و این میزان در مورد کشور ما مثبت ۳:۳۰ است. بنابراین با در نظر داشتن این دو زمان، می‌توانید اختلاف زمانی را بیابید که ده و نیم است.

اختلاف ساعت ادمونتون با شهرهای دیگر کانادا

ساعت ادمونتون کانادا اختلاف قابل توجهی با شهرهای ایالت کبک دارد چرا که مسافت بین آن‌ها زیاد است. با این حال، در صورتی که این شهر را با مناطق نزدیکتر مانند ونکوور یا کلگری مقایسه کنیم، شما تفاوت زمانی کمتری را مشاهده خواهید کرد.

این تفاوت در مورد ونکوور که GMT آن منفی هشت است، یک ساعته خواهد بود و این مقدار در مورد شهر مهم کلگری زیاد به چشم نخواهد آمد. شهر کلگری در ایالت آلبرتا و روی یک خط زمانی با ساعت ادمونتون قرار دارد و بر همین اساس، تفاوتی بین این دو شهر وجود ندارد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

آیا تناسبی بین روز و شب و ساعت ادمونتون کانادا با ایران وجود دارد؟

در بسیاری از روزهای سال، شما تشابه زیادی بین روزها و شب‌های این دو خواهید دید. برای نمونه، روزهای زمستانی شهر ادمونتون کانادا کوتاه است اما در این فصل شب‌های بلندتری دارد. این روزها در ماه تابستان بسیار طولانی‌تر است به طوری که شما در میانه آن روزهایی با مدت ۱۷ ساعت را نیز می‌بینید.

اختلاف ساعت ادمونتون کانادا با ایران چقدر است؟

برای محاسبه این تفاوت ساعت ادمونتون با ایران می‌توانید از سیستم GMT کمک بگیرید. زمان استاندارد جهانی این شهر روی منفی ۷ قرار دارد و با توجه به زمان ایران که مثبت ۳:۳۰ است، تفاوت آن‌ها به صورت ۱۰:۳۰ خواهد بود.

طول روزها و شب‌های ادمونتون کانادا در سال چگونه است؟

در زمستان شما روزهای کوتاهی را مشاهده می‌کنید که بین ۷ تا ۹:۳۰ ساعت هستند. با این حال شب‌ها در این فصل طولانی‌تر خواهند بود که زمان آن‌ها تا ۱۲ ساعت نیز می‌رسد. روزها در تابستان مدت بیشتری دارند که مدت آن حداکثر تا ۱۷ ساعت نیز خواهد رسید.

اختلاف ساعت ادمونتون با شهرهای مناطق مختلف کانادا چقدر است؟

ساعت ادمونتون کانادا در سیستم استاندارد GMT روی منفی ۷ قرار دارد. در این صورت، شما با مقایسه این شهر با ایالت کبک تفاوت دو ساعته را خواهید دید. در مورد ایالت‌های انتاریو، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا نیز این تفاوت به ترتیب دو، یک، یک ساعته است.

دیدگاهتان را بنویسید