تمدید ویزای توریستی کانادا

تمدید ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا از روزی که به عنوان بازدید کننده وارد این کشور می شوید، معمولا حداکثر به مدت شش ماه اعتبار خواهد داشت. اما آیا امکان تمدید ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟ در چه شرایطی ویزای توریستی کانادا تمدید می شود؟خیلی از مشتریان ما به منظور تمدید انواع ویزای کانادا نظیر ویزای توریستی، ویزای کار کانادا و ویزای تحصیلی کانادا، به موسسه مهاجرتی تراست در کانادا مراجعه می کنند. تمدید ویزای کانادا به شما این فرصت را می دهد تا بیشتر در کانادا بمانید. شما می توانید با استفاده از فرم های مورد نیاز و داشتن اطلاعات صحیح برای تمدید ویزای کانادا اقدام کنید. اگر به عنوان یک متقاضی ورود به کانادا در خصوص مدت زمان اعتبار ویزای توریستی این کشور و همین‌طور نحوه تمدید ویزای توریستی کانادا سوالی دارید، می توانید با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

همچنین در صورتی که در حال حاضر با ویزای توریستی در کانادا اقامت داشته باشید و از شرایط لازم برای یکی از برنامه ‌های مهاجرتی کانادا نظیر ویزای کاری کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا برخوردار باشید، می ‌توانید درخواست خود را برای تبدیل ویزا به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید. در این مطلب قصد داریم به نحوه تمدید ویزای توریستی کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید.

درباره تمدید ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

ویزای توریستی کانادا چیست + نحوه تمدید آن

ویزای توریستی کانادا در واقع سندی است که به اتباع کشورهای خارجی از جمله متقاضیان ایرانی اجازه می ‌دهد تا به صورت قانونی به کشور کانادا سفر کرده و در مدتی معین که معمولا 6 ماه است در این کشور اقامت موقت داشته باشند. ویزای توریستی کانادا در دو نوع ویزای یک بار ورود (سینگل) و ویزای چند بار ورود (مولتیپل) صادر می‌ شود.

درباره سوپر ویزای کانادا و ویزای مولتی کانادا بیشتر بدانید.

افراد دارای ویزای توریستی کانادا تنها تا پایان مدت زمان تعیین شده اجازه دارند در کشور کانادا اقامت داشته باشند. معمولا این تاریخ در فرودگاه هنگام ورود به کانادا تعیین می شود. طبق اطلاعات مندرج در این لینک ، تاریخ خروج دارندگان ویزای توریستی کانادا به اشکال زیر مشخص می شود:

 • یک مهر در گذرنامه شما، که نشان می دهد شما به مدت 6 ماه در این کشور اقامت دارید.
 • یک مهر در گذرنامه شما با یک تاریخ نوشته شده توسط افسر مهاجرت در فرودگاه که تاریخ انقضاء اقامت شما خواهد بود.
 • یک سند قهوه ای رنگ که حاوی “Visitor Record” است و تاریخ عزیمت شما را نشان می دهد. این سند باید قبل از ترک کانادا به اداره مهاجرت تحویل داده شود.

 در صورتی که بخواهید مدت اقامت خود در کانادا را به عنوان یک بازدید کننده تمدید نمایید، باید حداقل 30 روز قبل از پایان مدت زمان تعیین شده اولیه برای تمدید ویزای خود درخواست دهید. در این صورت حتی اگر اعتبار فعلی ویزای شما نیز به پایان رسیده باشد و هنوز درخواستتان در دست بررسی باشد، باز هم می ‌توانید به اقامت خود در کانادا ادامه دهید و اصطلاحا در “وضعیت معین ” خواهید بود.

چگونه ویزای توریستی کانادا را تمدید کنیم

چگونه ویزای توریستی کانادا را تمدید کنیم

اگر انقضاء ویزای توریستی شما در حال پایان است اما می خواهید مدت طولانی تری در کشور کانادا بمانید، باید برای تمدید ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. برای این کار، نیاز به پر کردن فرم IMM 5708 دارید. چنانچه درخواست شما برای ادامه اقامت در کانادا توسط اداره مهاجرت این کشور تایید گردد، یک مدرک اقامت یا (Visitor record) به عنوان توریست دریافت می کنید.

Visitor record در واقع سندی است که مدت اقامت مجاز شما در کشور کانادا را به صورت یک تاریخ مشخص، نشان می دهد. بدیهی است که شما موظف هستید در این تاریخ یا حتی قبل از آن کشور کانادا را ترک نمایید.

البته فراموش نکنید که برخورداری از مدرک Visitor Record الزاما تضمین‌کننده امکان ورود مجدد شما به خاک کانادا نخواهد بود. بنابراین در صورتی که بعد از دریافت این مدرک به کشور دیگری سفر کنید، با مدرک فوق اجازه ورود به کشور کانادا را پیدا نمی کنید. حتی اگر این مدرک دارای مدت اعتبار لازم باشد، باز هم ورود مجدد شما به خاک کانادا تابع شرایط دیگری خواهد بود. بنابراین، قبل از خروج از کشور کانادا حتما باید نسبت به دریافت یک مجوز ورود نظیر ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

کلیه درخواست های تمدید ویزا در کانادا به CPC Vegreville (مرکز بررسی پرونده وگرویل در آلبرتا) فرستاده می شوند. این مرکز فقط به کسانی سرویس می دهد که داخل خاک کانادا هستند. یکی از وظایف اصلی این مرکز، افزایش مدت زمان ویزاهای موقت است. آدرس عمومی مرکز فوق به شرح زیر می باشد:

CPC Vegreville

6212-55th Avenue

Vegreville, AB

T9C 1W5

فرم تمدید ویزای توریستی کانادا (فرم IMM 5708)

همان‌طور که گفته شد در صورتی که قصد تمدید ویزای توریستی کانادا را داشته باشید، باید برای دریافت و پر کردن IMM 5708 اقدام کنید. این فرم در واقع نشان دهنده درخواست متقاضی به منظور تغییر یا افزایش مدت زمان اقامت در کشور کانادا به عنوان یک توریست یا دارنده مجوز اقامت موقت است. وکلای مهاجرتی از این فرم به جهت تغییر برخی شرایط اقامتی موکل خود در مجوزهای اقامت موقت کانادا نظیر ویزای توریستی، استفاده می‌ کنند.

شما می توانید هر تعداد دفعاتی که می خواهید این فرم را پر کرده و ارسال کنید، اما تمدید مجوز اقامت شما با ارسال این فرم فقط در صورتی امکان پذیر است که توسط افسران اداره مهاجرت تایید گردد. اگر برای تکمیل صحیح فرم IMM 5708 به کمک نیاز دارید می توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. برخی سوالاتی که در فرم مذکور از شما پرسیده می شود شامل موارد زیر است:

 • قصد دارید چه مدت بیشتر بمانید؟
 • چه مقدار پول برای اقامت در کانادا دارید؟
 • چه کسی شما را به ماندن بیشتر دعوت می کند؟ و موارد دیگر.

همچنین اگر یک دانشجو یا کارگر موقت در کانادا هستید و نیاز به تمدید ویزای خود دارید نباید از فرم IMM 5708 استفاده کنید. چرا که این فرم تاثیری بر روی تغییر وضعیت ویزاهای مذکور ندارد. به این ترتیب چنانچه بخواهید مجوز تحصیلی یا مجوز کاری خود را تمدید کنید، باید نوع دیگری از فرم های درخواست تمدید را تکمیل کنید. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با وکلای موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

درباره جواب ویزای کانادا و همچنین مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا بیشتر بدانید.

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا

درخواست تمدید ویزای کانادا به همان مدارک درخواست اولیه برای ویزای توریستی کانادا نیاز دارد. علاوه بر این شما باید در نامه ای علت تمدید اقامت خود را شرح دهید و حتما برنامه بازگشت خود را مشخص کنید. در غیر اینصورت ممکن اداره مهاجرت کانادا به هدف شما برای تمدید اقامت در این کشور مشکوک شده و با آن موافقت نکند. اما اگر بتوانید برای تمدید اقامت خود دلیل قانونی داشته باشید، قطعا شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود. برخی دیگر از شرایط لازم برای تمدید ویزای توریستی کانادا عبارت‌اند از:

 • شما باید در زمان درخواست تمدید ویزا در خاک کانادا حضور داشته باشید.
 • فتوکپی گذرنامه خود را ضمیمه کنید. (گذرنامه شما باید دارای مدت اعتبار کافی برای اقامت بیشتر از شش ماه باشد.)
 • شما باید فرم IMM 5708 را پر کرده و هزینه مربوط به آن را پرداخت کنید.
 • تا جایی که ممکن است تاریخ ترک کانادا را در درخواست خود مشخص کنید.
 • نیاز به ارسال اطلاعات بیومتریک نیست زیرا در اولین درخواست ویزا، این داده ها ارائه شده اند.
 • حتماً کلیه شرایط خواسته شده برای تمدید اقامت موقت خود را برآورده سازید تا احتمال موفقیت درخواست شما بیشتر شود.

تمدید ویزای توریستی کانادا در موسسه مهاجرتی تراست

اگر به‌منظور تمدید ویزای توریستی کانادا و یا تبدیل اقامت توریستی کانادا به اقامت تحصیلی یا کاری کانادا به مشاوره نیاز دارید می توانید به موسسه مهاجرتی تراست در ونکوور کانادا مراجعه کرده و یا با شماره تلفن تماس مندرج در وب سایت تراست تماس بگیرید. وکلای متخصص ما از تمامی شرایط و مدارک لازم جهت تمدید ویزای توریستی کانادا و همین‌طور تبدیل آن به ویزاهای دیگر کانادا آگاهی دارند و خیلی سریع شما را به هدفتان می رسانند.

درباره تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بیشتر بدانید.

درخواست برای تمدید ویزای توریستی کانادا باید قبل از اتمام تاریخ ویزای فعلی شما باشد. بنابراین اگر می خواهید ویزای کانادا را تمدید کنید، تهیه درخواست تمدید پیش از به پایان رسیدن انقضای ویزا بسیار مهم است. اگر می خواهید این فرصت را از دست ندهید همین الان با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

افزایش احتمال تایید درخواست تمدید ویزای توریستی کانادا

به جز برخورداری از شرایط و مدارک لازم جهت تمدید ویزای کانادا، ارائه برخی مدارک دیگر احتمال موافقت با این درخواست را بیشتر می کند. مثلا در صورتی که بتوانید از کارفرمای خود در کشور زادگاهتان یعنی ایران، یک نامه مبنی بر تمدید مرخصی دریافت کنید، احتمال تمدید ویزای شما افزایش می یابد.

هرگز فراموش نکنید که برای CIC همواره این سوال مطرح خواهد شد که شما بعد از اتمام اعتبار ویزای توریستی خود به ایران بازخواهید گشت یا خیر. بنابراین ارائه مدارکی که نشان دهنده تعهد شما برای بازگشت به کشور زادگاه باشد برای آنها بسیار اهمیت دارد. چنانچه برای بازگشت به کشور خود در آینده برنامه ای دارید حتما باید کپی آن را در درخواست خود قرار دهید.

درخواست تمدید بعد از انقضای ویزا چگونه است

درخواست تمدید بعد از انقضای ویزا چگونه است

اگر برای درخواست تمدید ویزای توریستی بعد از انقضای ویزا اقدام نمایید شرایط متفاوت خواهد بود و باید برای تجدید ویزا درخواست دهید. پروسه تجدید ویزا ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. همچنین در صورتی که نتوانید اداره مهاجرت کانادا را به خاطر تاخیر پیش آمده برای درخواست قانع کنید، احتمالا با رد شدن درخواست خود مواجه خواهید شد. CIC باید نهایتا درخواست شما را در طول ۹۰ روز بعد از انقضای ویزای توریستی دریافت کند.

اگر می خواهید با درخواست تجدید ویزای شما موافقت شود، باید علاوه بر ارائه مدارک لازم برای تمدید ویزا، نامه ای داشته باشید که در آن علت تاخیر برای درخواست تمدید ویزا ذکر شده باشد. مثلا اگر شرایط خارج از کنترل شما بوده است، مثل شرایط اضطراری پزشکی یا تصادف حتما آن را عنوان کنید. اما اگر برای عدم تمدید ویزای توریستی در مهلت مقرر شده به جز فراموش کردن تاریخ آن، بهانه ای ندارید، باید تا جایی که می توانید مدارکی دال بر بازگشت خود به کشور مبدا بعد از پایان مسافرت ارائه نمایید.

 برای کسب راهنمایی های بیشتر در این زمینه با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

فرم مربوط به تمدید ویزای توریستی کانادا چیست؟

فرم IMM 5708

مرکز بررسی درخواست های تمدید ویزا در کانادا کجاست؟

CPC Vegreville (مرکز بررسی پرونده وگرویل در آلبرتا)

برای تمدید ویزای توریستی کانادا چه زمانی اقدام کنیم؟

حداقل 30 روز قبل از اتمام انقضای ویزای توریستی کانادا باید برای تمدید ویزا درخواست دهید.

آیا تا زمان دریافت نتیجه درخواست تمدید ویزای کانادا می توانیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

بله، طبق قوانین مهاجرتی کانادا تا زمان دریافت نتیجه درخواست تمدید، امکان اقامت در خاک کانادا وجود دارد.

شماره تماس موسسه مهاجرتی برای تمدید ویزای توریستی کانادا چند است؟

وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست برای هر گونه تمدید و تبدیل ویزا در کانادا از مهارت کافی برخوردار هستند. شما می توانید از طریق شماره واتس اپ کانادا موسسه تراست سوالات خود را با وکلای ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید