تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از زیباترین کشورها به منظور گذراندن تعطیلات و گشت وگذار است. دریاچه‌ها، پارک‌ها، جنگل‌ها و بناهای تاریخی بی‌پایان این کشور می‌توانند تعطیلات شما را به خاطره‌ای به یادماندنی تبدیل کنند. اما در کنار همه این زیبایی‌ها، این کشور همچنین میزبان دانشگاه‌های مطرح جهانی و سیستم آموزشی بسیار با کیفیت است که سالانه حدود 150،000 دانشجوی بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. بنابراین افراد زیادی که ابتدا به عنوان توریست به این کشور سفر می‌کنند ممکن است بعدا قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا را داشته باشند. دولت کانادا برای چنین افرادی در شرایط ویژه امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا را فراهم کرده است.

اگر شما هم قصد دارید برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید، می‌توانید با متخصصان حرفه‌ای مهاجرت در سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

البته شایان ذکر است گردشگرانی که می‌خواهند در یک دوره کوتاه مدت آموزشی به مدت شش ماه یا کمتر تحصیل کنند، نیازی به اخذ ویزای تحصیلی کانادا یا مجوز تحصیل در کانادا ندارند. زیرا آن‌ها می‌توانند دوره آموزشی مورد نظر را قبل از اتمام انقضای ویزای توریستی خود بگذرانند. با توجه به این که ویزای توریستی کانادا بعد از شش ماه تمدید نمی‌شود، بنابراین اگر قصد گذراندن دوره‌های آموزشی بیش از شش ماه را دارید باید خارج از کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا یا همان study permit اقدام کنید.

وکلای ما در سازمان مهاجرتی تراست در زمینه تبدیل انواع ویزا در کانادا به شما کمک می‌کنند. همین الان با دفتر اصلی ما در شهر ونکوور کانادا تماس بگیرید.

آیا تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی از داخل کانادا آسان است

آیا تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی از داخل کانادا آسان است

بسیاری از گردشگران با استفاده از “ویزای بازدید کننده” اما با هدف “مطالعه یا تحصیل وارد کانادا” می‌شوند. تصور غلط این است که آن‌ها به محض پذیرش در موسسه‌ای آموزشی DLI می توانند به سادگی وضعیت “بازدید کننده” ویزای خود را به “وضعیت دانشجو” در کانادا تغییر دهند. این طرز فکر که در میان متقاضیان اقامت کانادا کاملاً رایج است، در اکثر موارد در صورت ناقص بودن اطلاعات و همینطور ناکافی بودن شرایط لازم می‌تواند منجر به رد اجازه تحصیل شما و در نتیجه ریجکت ویزای کانادا گردد. بنابراین تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای دانشجویی چندان هم آسان نیست و نیاز به طی کردن مراحل و برخورداری از شرایط مشخصی دارد که شما باید قبل از هر اقدامی ابتدا از آن‌ها مطلع شوید.

 از این رو برای افزایش شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا بهتر است از همان ابتدا برای این ویزا اقدام کنید و یا در صورت حضور در کشور کانادا به عنوان بازدید کننده بهتر است مراحل تبدیل ویزا را زیر نظر متخصصان مهاجرت طی کنید. برای این منظور ما استفاده از خدمات دفتر حقوقی مهاجرتی تراست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

روند تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که گفته شد اگر می‌خواهید در برنامه آموزشی طولانی مدت که بیش از 6 ماه طول می‌کشد یا از مدت زمان مجاز اقامت شما در کانادا فراتر می‌رود، شرکت کنید و یا قصد دارید در یکی از موسسه‌های آموزشی (DLI) ثبت‌نام کنید، باید برای اخد مجوز تحصیل کانادا درخواست دهید. توجه داشته باشید که اکثر ویزاهای ویزیتوری یکبار ورود به مدت 6 ماه اعتبار دارند، بنابراین برای تحصیل طولانی مدت در کانادا داشتن مجوز و ویزای تحصیلی (S-1) در کنار گذرنامه معتبر بسیار مهم است.

ویزای بازدید کننده یا مولتی کانادا به شما امکان می‌دهد تا حداکثر به مدت6 ماه در کانادا بمانید. با این حال، افسر مهاجرت ممکن است اقامت شما را به صلاحدید خود به مدت زمان کوتاه‌تر نیز محدود کند. به طور معمول، در چنین مواردی، مهر ورود به کانادا تاریخی را نشان می‌دهد که شما باید کانادا را ترک کنید.

اگر می‌خواهید اقامت خود را در کانادا بیش از 6 ماه تمدید کنید و در کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنید، باید برای اخذ مجوز تحصیل کانادا اقدام کنید. چنانچه دارای شرایط پذیرش تحصیلی کانادا در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا باشید، برای درخواست مجوز تحصیل از داخل کانادا به صورت فیزیکی واجد شرایط خواهید بود. البته باید مدارک خود را برای ارزیابی به یکی از کنسولگری‌های کانادا در خارج از این کشور، نظیر ترکیه یا دبی ارسال کنید.

پس از اینکه مدارک شما به بخش ویزای تحصیلی سفارت کانادا در خارج ارسال و تایید شد امکان دریافت مجوز تحصیل کانادا را خواهید داشت. در این صورت، اگر درخواست شما برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا تأیید شود، از طریق دفتر ویزا ایمیلی با شماره پرونده خود دریافت خواهید کرد.

روند تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا

برای اطلاع از سفارت کانادا در دبی ، سفارت کانادا در ترکیه و سفارت کانادا در گرجستان روی لینک‌ها کلیک کنید.

در چه شرایطی می توان برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به مجوز تحصیل در کانادا اقدام کرد

‌سایت رسمی Canada.ca، افراد زیر را برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا واجد شرایط اعلام کرده است. بنابراین با برخورداری از هر کدام از شرایط زیر می‌توانید از داخل کانادا برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

 • ارائه مجوز معتبر تحصیل و یا کار در کانادا
 • ارائه مجوز کار و یا مجوز تحصیل معتبر کانادایی که به همسر یا والدین شما تعلق دارد.
 • داشتن یک فرزند زیر 18 سال در مقطع ابتدایی، راهنمایی و یا متوسطه
 • برخورداری از شرایط دانشجوی انتقالی و یا بازدید کننده
 • گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه ‌مدت برای دریافت پذیرش از یک موسسه DLI
 • ارائه مجوز اقامت موقت TRP معتبر با حداقل شش ماه اعتبار خود، همسر و یا فرزندتان
 • از قبل درخواستی مبنی بر دریافت اقامت دائم کانادا شما وجود دارد که واجد شرایط آن بوده‌اید
 • چنانچه بر اساس قوانین فدرال شما و یا خانواده‌تان مشمول قانون unenforceable removal order هستید
 • همسر یا فرزند شما ورزشکاری در تیم کشور کانادا و یا عضوی از رسانه کانادایی باشد. سرباز وظیفه کانادایی و یا نماینده معتبر خارجی نیز شامل این قانون می‌شود.

مدارک لازم برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی در کانادا

اگر در خصوص تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی سوالی دارید می‌توانید با کارشناسان سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید. سازمان مهاجرتی تراست یکی از دفاتر معتبر ارائه دهنده خدمات مهاجرت کانادا است که تاکنون به هزاران متقاضی مهاجرت به کانادا برای اخذ انواع ویزاهای کانادا و همینطور تمدید یا تبدیل آن‌ها کمک کرده است.

 به گفته متخصصان مهاجرتی تراست مهم‌ترین شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

– ارائه نامه ثبت‌نام از موسسه آموزشی تایید شده (DLI)

– اثبات تمکن مالی برای اینکه شما می‌توانید هزینه‌های تحصیل در کانادا، هزینه‌ زندگی در کانادا و هزینه برگشت خود را پرداخت کنید (ارائه صورتحساب بانک و اسناد در مورد منبع درآمد ضروری است)

– برخورداری از گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

– انجام معاینه پزشکی برای اثبات سلامتی

– اثبات این که پس از اتمام تحصیل، کانادا را ترک خواهید کرد

– ارائه مدرک آیلتس، تافل و هر مدرک زبان معتبر دیگر

مدارک لازم برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی در کانادا

همچنین اگر هنوز به سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا نرسیدید و به زمان بیشتری برای تکمیل سطح زبان خود نیاز دارید، می‌توانید با ارائه دعوت‌نامه از مدرسه زبان مبنی بر گذراندن دوره زبان در کانادا، برای اخذ مجوز تحصیل درخواست دهید. در این شرایط ، باید نامه پذیرش مشروط از کالج یا دانشگاه را به اسناد ضمیمه کنید. این نامه تایید می‌کند که پس از رسیدن به سطح زبان مورد نیاز، به شما پذیرش بدون قید و شرط دانشگاه اعطا می‌شود.

تمدید ویزای توریستی کانادا تا زمان دریافت مجوز تحصیل در کانادا

بعد از ارسال درخواست مجوز تحصیل در کانادا،  باید برای دریافت نتیجه مدتی صبر کنید. هنگام تأیید درخواست ، بلافاصله معرفی‌نامه و ویزای S-1 برای شما صادرمی‌شود که باید در بخش کنترل مرزی در کانادا همراه با گذرنامه معتبر به آفیسر مربوطه نشان داده شود. شما به محض دریافت این مجوز، می‌توانید به تحصیل در کانادا مشغول شوید.

همچنین اگر ویزای توریستی شما منقضی شده اما همچنان جواب ویزای تحصیل شما ارسال نشده است، می‌توانید برای تمدید ویزای بازدید کننده خود درخواست دهید.  این کار را می‌توان با ارائه مدارک معتبر در سفارت کانادا انجام داد. اما قبل از ادامه تمدید ویزا اطمینان حاصل کنید که از کلیه اسناد، تشریفات و مقررات دانشگاه مطلع هستید.

برای اطلاع از تمدید ویزای تحصیلی کانادا روی لینک کلیک کنید.

در پایان چند نکته را به یاد داشته باشی:

 متقاضیان برای ویزای دانشجویی از ویزای توریستی کانادا، باید کالج یا برنامه تحصیلی مشخصی در این کشور داشته باشند. آن‌ها باید برای سفارت کانادا به طور کامل مشخص کنند که کجا قصد ادامه تحصیل دارند و برای این برنامه تحصیلی از طرف دانشگاه مربوطه نیز پذیرش بی‌قید و شرط دریافت کرده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت انواع خدمات تبدیل و تمدید ویزا در کانادا می‌توانید با وکلای مجرب ما در سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

همچنین اگر می‌خواهید در خصوص تغییرات صورت گرفته در قوانین پذیرش دانشجو در کانادا به علت همه گیری ویروس کرونا مطلع شوید می‌توانید با ما از طریق ایمیل، وب سایت و چت آنلاین در ارتباط باشید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • طناز

  در مورد روش اینساید چیزی ننوشتین. برای این روش اقدام می‌کنید؟ تجربه در این زمینه دارید؟

  • کارشناس تراست

   با سلام. برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی اینساید کانادا نیاز است یک دوره در کانادا بگذرانید(مانند دوره زبان) و با داشتن پذیرش از دانشگاه یا کالج جهت ویزا اینساید کانادا اقدام فرمایید در این زمینه میتوانید با مشاورین تحصیلی موسسه، از طریق این لینک یک وقت مشاوره دریافت فرمایید.

 • سمیه جهانبخش

  ویزای توریستی پدر و مادر دانش آموز را به ویزای تحصیلی یا کاری میشه تغییر داد؟