مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به ویزای بازدید کننده کانادا و همینطور ویزای اقامت موقت کانادا (TVR) نیز معروف است. این ویزای کانادا برای متقاضیانی صادر می‌شود که می‌خواهند به طور موقت برای مقاصد گردشگری و تفریحی، شرکت در کنفرانس‌‌ها و یا بازدید از خانواده وارد کانادا شوند. به طور کلی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و رسیدگی به درخواست‌های ویزای بازدیدکننده  نسبت به سایر ویزاهای دیگر همچون ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کار کانادا کوتاه‌تر است. اما با این وجود برخی عوامل می‌تواند این زمان را کاهش یا افزایش دهد.

طبق اعلام سایت رسمی سفارت کانادا معمولا ویزای توریستی کانادا بین ۴۱ روز تا  ۱۲۱ روز کاری صادر می‌گردد. البته بازه زمانی مذکور ممکن است بسته به شرایط متقاضی کوتاه‌‌تر و یا طولانی‌‌تر شود. اما چه عواملی ممکن است مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا را افزایش یا کاهش دهد؟ در ادامه به بررسی انواع ویزای توریستی و مدت زمان جواب ویزای کانادا می پردازیم. همچنان با موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید.

درباره طولانی شدن جواب ویزای کانادا و ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کنید، سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

چند نوع ویزای توریستی کانادا وجود دارد

عوامل مختلفی روی مدت زمان صدور ویزای توریستی نقش دارند که یکی از آنها می‌تواند نوع ویزای درخواستی باشد. به طور کلی ویزای توریستی کشور کانادا در انواع مختلف ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود صادر می‌گردد.

در ویزای یکبار ورود یا سینگل همانطور که از نام آن مشخص است شما فقط یک ‌بار اجازه ورود به خاک کانادا را دارید و حداکثر اقامت شما در این کشور نیز 6 ماه است. بنابراین در صورتی که قصد ورود مجدد به این کشور را دارید باید دوباره برای ویزا اقدام کنید. اما با استفاده از ویزای چند بار ورود یا ویزای مولتی کانادا در مدت زمان اعتبار ویزا بدون محدودیت می‌توان چندین بار به این کشور وارد شد. مدت اعتبار این نوع ویزا معمولا بیشتر و طولانی‌تر از ویزای سینگل است.

چند نوع ویزای توریستی کانادا وجود دارد

به گفته متخصصان مهاجرت به کانادا اخذ ویزای مولتی کانادا بین 2 هفته تا 3 ماه زمان می ‌برد و گاهی اوقات نیز ممکن است تا 133 روز برای دریافت این ویزا منتظر بمانید. اگر به دنبال راهی برای دریافت سریع‌تر ویزای توریستی کانادا هستید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست (موسسه مهاجرت به کانادا) تماس بگیرید.

صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول می کشد

بعد از اینکه اطلاعات کامل مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا را مطالعه کردید و مطمئن شدید واجد شرایط دریافت این ویزا هستید قطعا می‌خواهید در مورد مراحل و مدت زمان صدور ویزای توریستی بیشتر بدانید. توصیه می‌کنیم هنگام محاسبه مدت زمان صدور ویزای خود مراحل اقدام برای ویزا را نیز در نظر بگیرید. یکی از مراحل تاثیرگذار در به حداقل رساندن انتظار برای اخذ ویزای توریستی کانادا ارائه درخواست آنلاین برای ویزا است. همانطور که می‌دانید ویزای توریستی کانادا را می‌توان به دو روش درخواست کرد:1- درخواست آنلاین و 2-مراجعه حضوری.

برای درخواست آنلاین ویزای توریستی کانادا کافی است اسناد و مدارک مربوطه را به صورت الکترونیکی بر روی سایت سفارت کانادا بارگذاری کنید. طبق اعلام سایت سفارت کانادا، به درخواست‌های آنلاین خیلی سریع‌تر از مراجعات حضوری متقاضیان رسیدگی می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای طی کردن هر چه سریع‌تر روند اخذ ویزا از روش درخواست آنلاین استفاده کنید. معمولا پس از یک یا دو هفته از درخواست آنلاین ویزای کانادا، نامه انگشت نگاری ویزای کانادا برای شما ارسال می‌گردد. بعد از دریافت این نامه شما ظرف مدت ۳۰ روز مهلت دارید که برای انجام عملیات بیومتریک به یکی از دفاتر بیومتریک سفارت کانادا مراجعه کنید.

درباره جواب ویزای کانادا بیشتر بدانید.

مدت زمان دریافت جواب ویزای کانادا بعد از حضور در سفارت

به طور کلی نمی‌توان مدت زمان دقیقی را برای دریافت جواب ویزای توریستی کانادا عنوان کرد. چرا که این زمان متغیر است و به عوامل مختلفی همچون دفتر انگشت‌نگاری بستگی دارد. طبق تجربیات متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست، کنسولگری کشور کانادا در ترکیه (سفارت کانادا در ترکیه) به نسبت سایر سفارت‌های دیگر سریع‌تر جواب درخواست ویزای کانادا را به ایرانیان اعلام می‌کند. کنسلوگری‌های دیگر کانادا در کشورهایی مثل ارمنستان و گرجستان از مراکز پر ترافیک برای انگشت‌نگاری محسوب می ‌شوند. در نتیجه در صورت مراجعه به این دفاتر احتمال دارد کمی دیرتر جواب ویزای خود را دریافت کنید.

پس از انجام عملیات بیوتریک، پیگیری زمان صدور نهایی ویزای توریستی کانادا از طریق شماره پیگیری آنلاین و یا ایمیل امکان‌پذیر است. شایان ذکر است، بعد از انگشت‌نگاری در یکی از کنسولگری‌های کانادا، پرونده درخواست ویزای شما به طور رسمی به جریان می‌افتد و معمولا بعد از ۱۲۰ روز کاری نیز جواب به شما اعلام می‌گردد.

برای اطلاع از سفارت کانادا در گرجستان و سفارت کانادا در دبی، روی لینک‌های مرتبط کلیک کنید.

چه عواملی روی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا تاثیر می گذارند

هنگامی که برای اخذ ویزای توریستی کانادا برنامه‌ریزی می‌کنید قطعا تمایل دارید خیلی سریع این ویزا را دریافت کنید. مهم‌ترین عوامل تعیین کننده سرنوشت یک پرونده درخواست ویزای کانادا که به طبع منجر به کاهش مدت زمان صدور آن می‌گردد، عبارتند از:

  • تکمیل صحیح، دقیق و کاملا شفاف فرم‌های درخواست ویزای کانادا
  • توانایی در متقاعد کردن افسر مهاجرت
  • برخورداری از تمکن مالی ویزا کانادا مناسب
  • داشتن دعوتنامه کانادایی
چه عواملی روی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا تاثیر می گذارند

چگونه ویزای توریستی کانادا را زودتر دریافت کنیم

همانطور که گفته شد درخواست آنلاین ویزای توریستی سریع‌تر از ثبت‌نام حضوری شما را به نتیجه می‌رساند. اما علاوه بر آن، پر کردن دقیق و شفاف فرم‌‌های مورد نیاز هم نقش مهمی در موافقت سریع با درخواست شما خواهد داشت. هر گونه مغایرت و ابهام در اطلاعات درج شده در فرم‌‌ها ممکن است افسر مهاجرت را از صدور ویزای توریستی برای شما منصرف و یا بررسی‌های طولانی‌تری برای اطمینان از صحت اطلاعات شما نیاز باشد. به عبارت دیگر، اگر افسر مهاجرت در خصوص مدارک ارسالی شک و شبهه‌ای داشته باشد احتمال اینکه روند رسیدگی به پرونده مهاجرتی شما کند شود و یا حتی ریجکت شود زیاد است.

در مواردی نیز با توجه به مدارک متقاضی از جمله میزان تمکن مالی و همینطور شکل پر کردن فرم‌های درخواست ویزای کانادا، امکان به حداقل رساندن این زمان وجود دارد. اگر در تهیه و تکمیل اسناد و مدارک لازم برای ویزا و همینطور نحوه پر کردن فرم درخواست ویزا به کمک نیاز دارید با مشاوران ما از طریق تلفن و چت آنلاین در ارتباط باشید. وکلای ما در زمینه اخذ ویزای توریستی کانادا تخصص بسیاری دارند و می‌توانند به سادگی و خیلی سریع‌تر شما را به این ویزا برسانند.

امکان اخذ ویزای توریستی کانادا و انجام پروسه ی آن، به صورت کاملا آنلاین وجود دارد؟

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید