خرید بیزینس در ونکوور

خرید بیزینس در ونکوور

خرید بیزینس در خارج از کشور قطعا از مهم ترین انتخاب های زندگی شما خواهد بود. این تصمیم نیز مانند سایر تصمیمات مهم ممکن است زندگی شما را تحت الشعاع قرار دهد. انتخاب صحیح در این زمینه می تواند راهگشا بوده و زندگی شما را تغییر دهد و برعکس یک انتخاب اشتباه ممکن است همه چیز را به دست نابودی بسپارد و خاطره ای تلخ را برای شما رقم بزند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با خرید بیزینس در کانادا و شهر ونکوور آشنا کرده و موانع را از سر راهتان برداریم.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در ونکوور

راه اندازی بیزینس جدید در ونکوور

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در ونکوور

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در ونکوور

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در ونکوور

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید انواع بیزینس در ونکوور

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزنس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

مراحل خرید بیزینس در ونکوور

1. انتخاب فرم یا ساختار بیزینس

برای خرید یک بیزینس، انتخاب ساختار یا فرم بیزینس مورد نظرتان از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر تصمیم گرفته اید که کار خود را شروع کنید، لازم است تا ساختار یا فرم تجاری متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایید. ساختار تجاری شما به این مسئله بستگی دارد که آیا می خواهید خودتان بیزینستان را اداره کنید یا شریک و همکار داشته باشید؟

 ساختارهای تجاری به چهار دسته تقسیم می شوند که در جدول زیر با آن ها آشنا می شویم.

ساختارهای تجاریتوضیحات
مشاغل انحصاریدر این نوع ساختار تجاری، شما به عنوان تنها مالک تجارت، مسئولیت تمام بدهی ها و تعهدات مربوط به تجارت خود را به عهده خواهید داشت و از طرفی کلیه ی سود به دست آمده فقط متعلق به شماست.
مشاغل شراکتی  در صورتی که بودجه ی کافی برای راه اندازی مشاغل انحصاری را ندارید، می توانید با داشتن یک شریک و تنظیم یک توافق نامه کاری با شریک خود بیزینس مورد نظر را راه اندازی کرده و در سود و زیان با یکدیگر سهیم شوید. گفتنی است که مسئولیت های بیزینس در این نوع مشاغل بر عهده ی تمام شرکا خواهد بود.
شرکت های سهامیبا افزودن سرمایه خود به شرکت های سهامی، شما به عنوان سهامدار حقوقی شناخته می شوید که حق و حقوقتان از دیگر مالکان و سهامداران جداست. با این اوصاف به عنوان سهامدار یک شرکت شخصا در قبال بدهی ها، تعهدات یا اعمال شرکت مسئولیتی نخواهید داشت.
شرکت های تعاونیبرای راه اندازی چنین شرکت هایی، گروهی از افراد یا مشاغل تصمیم می گیرند منابع و سرمایه ی خود را برای دسترسی به نیازهای مشترکشان مثل ارائه محصولات و خدمات، فروش محصولات و خدمات، اشتغال زایی و سایر موارد دیگر به اشتراک بگذارند.

2. نوشتن بیزینس پلن حرفه ای

برای راه اندازی یک کسب و کار موفق بدون شک در شروع مسیر به یک بیزینس پلن حرفه ای یا طرح تجاری نیاز پیدا خواهید کرد که به شما در راه رسیدن به اهدافتان کمک می کند. وقتی بیزینس پلنتان را طراحی می کنید، در هر مرحله خود را برای رسیدن به اهداف مورد نظر آماده خواهید کرد.

یکی از مزایای نوشتن یک بیزینس پلن این است که مسیر برایتان روشن خواهد شد و علاوه بر این می توانید دیگر افراد و سازمان ها را به منظور حمایت از کسب و کار شخصی خود و تامین امور مالی تشویق کنید. اگرچه بیزینس پلن ها با یکدیگر متفاوت اند، اما بسیاری از آن ها عناصر مشترکی دارند که از مهم ترین آن ها می توان به در نظر گرفتن اهداف یک بیزینس و فضای تجاری اشاره کرد.

3. انتخاب نام اختصاصی بیزینس و به ثبت رساندن آن

دقت در انتخاب نام بیزینس، یکی از پر اهمیت ترین مسائلی است که باید به آن پرداخت. چرا که هر کجا بروید، نام این بیزینس بر نام شما مقدم خواهد بود. انتخاب نام مناسب بدون شک می تواند یک ابزار تبلیغاتی تاثیرگذار باشد که به مشتریان کمک کند تا بفهمند تجارت شما در چه زمینه ای فعال است و کدام بازار را هدف قرار می دهد. همین‌طور انتخاب نام اختصاصی اشتباه برای کسب و کارتان می تواند مشتریان را گیج و از حوزه ی کاریتان دور کند.

پیش از انتخاب نام بیزینس لازم است تا چندین سوال از خود بپرسید و پس از پاسخ واضح به این سوالات نام بیزینس مورد نظر را انتخاب کنید.

سوالات احتمالینکات قابل توجه
آیا نام تجاری انتخاب شده، محصول یا خدمات شما را معرفی می کند؟در صورتی که نام تجاری به غلط انتخاب شود، علاوه بر تلف شدن وقت مشتری، احساس غلطی درباره محصولات یا خدمات به وی القا می شود.
آیا نام تجاری انتخاب شده، ارزش بیزینس شما را منعکس می کند؟برای این که بتوانید نامی انتخاب کنید که ارزش بیزینس شما را منعکس کند، باید به این مسئله فکر کنید که می خواهید تجارت شما چگونه دیده شود و مورد قضاوت قرار گیرد.
آیا نام تجاری انتخاب شده، نامی ویژه و منحصر به فرد است؟برای انتخاب یک نام تجاری مناسب، بهتر است تا خود را از چرخه ی رقابت خارج کرده و به مشتریان اجازه دهید شما را با نامی منحصر به فرد بشناسند. نامی را انتخاب کنید که از قبل در بازار وجود نداشته باشد. مگر اینکه بخواهید از یک استراتژی بازاریابی نسبتاً قوی بهره‌مند شوید. در ضمن برای انتخاب نام تجاری مناسب بهتر است نامی ساده انتخاب کنید و از کلمات اختصاری خودداری نمایید.
آیا مشتریان می توانند نام تجاری انتخاب شده را به راحتی تلفظ کنند و آن را به خاطر بسپارند؟انتخاب نامی که تلفظ آن آسان باشد، به مشتریان کمک می کند تا شما را خوب به خاطر بسپارند. ممکن است انتخاب نام شخصی شما برای بیزینستان کمی وسوسه انگیز باشد اما بهتر است برای انتخاب یک اسم مناسب خود را به جای مشتری بگذارید.
آیا از نظر قانونی مجاز به استفاده از نام تجاری از پیش انتخاب شده هستید؟از نظر قانونی، نام کسب و کار شما نمی تواند با نام یا علامت تجاری موجود در بازار (و یا بسیار شبیه به آن) یکسان باشد. برای انتخاب یک نام منحصر به فرد بهتر است پیش از انتخاب نام بیزینستان به جست و جو و تحقیق بپردازید و اگر به کمک نیاز دارید، می توانید با متخصصی در این زمینه مشورت کنید تا در ایجاد نام و پیمودن روند قانونی برندهای تجاری به شما کمک کند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

4. کسب اطلاعات در مورد امور مالیاتی بیزینس مورد نظر

امور مالیاتی بیزینس نیز یکی از مهم ترین عواملی است که در این راستا باید به آن پرداخت. لازم است تا به عنوان صاحب یک بیزینس درباره مزایای مالیاتی کشور کانادا و ایالت ها و شهرهای مختلف آن به خصوص ونکوور اطلاعات لازم را به دست آورده و از نحوه جمع آوری مالیات بر فروش از مشتریان محلی و خارج از استان مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امور مالیاتی کشور کانادا به این لینک مراجعه فرمایید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امور مالیاتی در ونکوور می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

5. انتخاب مکان بیزینس مورد نظر

برای راه اندازی یک بیزینس باید تصمیم بگیرید که می خواهید کسب و کار خود را در کجا مستقر کنید و پس از انتخاب این مکان چگونه می خواهید فعالیت های مربوط به بیزینس خود را در آن جا آغاز کنید. برای انتخاب یک مکان، متناسب با بیزینستان بهتر است منابعی مثل home-based-business، choosing-and-setting-up-a-location، understanding-your-business-lease و vivreenville را بررسی کرده و گزینه مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

6. تامین هزینه ها و بودجه ی بیزینس مورد نظر

از نظر کارآفرینان، دریافت بودجه و تامین هزینه ها یکی از چالش برانگیزترین مراحل شروع یک بیزینس است. برای شروع یک کسب و کار، منابعی برای تأمین امور مالی دولتی و بخش خصوصی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها کار خود را شروع کرده و آهسته و پیوسته به آن ادامه دهید. در جدول زیر به این دو منبع مالی به طور جداگانه می پردازیم.

منابع تأمین امور مالیتوضیحات
تأمین مالی از طرف دولتدولت بودجه ای را برای کمک به کارآفرینان و سرمایه گذارانی مانند شما در شروع کار تأمین می کند. بخشی از این بودجه برای گروه های خاص و یا بخش های هدف گذاری شده صنعت و بخشی دیگر به طور گسترده تر و برای گروه های دیگر در دسترس قرار می گیرد. این بودجه گاهی شامل کمک هزینه های مالی است که معمولاً نیازی به بازپرداخت ندارند و گاهی شامل وام هایی است که معمولاً باید بازپرداخت شوند.
تأمین مالی از طرف بخش های خصوصیگاهی می توانید برای تامین بودجه کسب و کار خود به بخش های خصوصی و موسسات مالی مهم از جمله بانک ها، اتحادیه ها و تعاونی ها مراجعه کنید. همچنین بسته به نوع شغل و کسب وکاری که می خواهید شروع کنید، ممکن است بتوانید از طریق برخی از سرمایه گذاران شخصی نیز خلاهای مالی خود را پر کنید.

7. استخدام نیروهای حرفه ای و آموزش آن ها برای بیزینس مورد نظر

لازم است تا پیش از شروع بیزینس خود درباره مسائلی از جمله استخدام افراد واجدالشرایط و آموزش به آن ها، شرایط مدیریتی، نوع روابط با دیگر بیزینس ها و روابط بین کارفرما و کارمندان و همچنین مسئولیت های خود از جمله مشخص کردن میزان حقوق و دستمزد، بیمه، مالیات، ایمنی و بهداشت اطلاعاتی را به دست آورید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این هفت گام می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت کاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

شرایط خرید بیزینس در ونکوور

شاید در نگاه اول پاسخ به چنین سوالی بسیار ساده به نظر آید اما گفتنی است که شرایط خرید بیزینس، برای بیزینس های مختلف و همچنین در ایالت های مختلف بر اساس قانون کار کمی متفاوت باشد و شرایط گوناگونی را دنبال کند. با توجه به فرصت های گوناگونی که از بیزینس های مختلف پیش روی شما قرار دارد، چالش ها و موانع زیادی در این مسیر همراه شما خواهد بود.

برای خرید یک بیزینس و یا راه اندازی آن، وکلای ما به شما کمک می کنند تا خطرات این مسیر را پشت سر گذاشته و موانع را از سر راه خود بردارید. ما در موسسه مهاجرتی تراست از ابتدا تا انتهای مسیر همراه شما هستیم تا شما را به اهدافتان برسانیم. فقط کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

برای خرید یک بیزینس، شرایطی لازم است تا بتوانید از دیگر رقبایتان پیشی گرفته و در کمترین زمان ممکن و با صرف حداقل انرژی و سرمایه لازم به کسب و کار ایده آل خود دست پیدا کنید. این شرایط به طور کلی به شرح زیر است:

 1. داشتن حداقل تجربه 3 ساله در مقام مدیریت خصوصا مدیریت یک کسب و کار
 2. ارائه مدرک تحصیلی (مدرک کانادایی و یا معادل آن)

*دقت داشته باشید که داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به خصوص سرمایه گذاری در کانادا الزامی است.

 1. داشتن سرمایه کافی یا حداقل سرمایه برای راه اندازی یا خرید بیزینس مورد نظر
 2. خرید کامل بیزینس و سهیم شدن حداقل بیش از 50 درصد از بیزینس مورد نظر
 3. تسلط به زبان انگلیسی و گاهی به زبان فرانسوی (در برخی از ایالت های فرانسوی زبان کانادا)
 4. داشتن بیزینس پلن حرفه ای
 5. اثبات تمکن مالی
 6. ارائه رزومه کاری
 7. پاسپورت

دقت داشته باشید که شرایط ذکر شده ممکن است برای همه‌ی بیزینس ها صدق نکند! بنابراین بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر شرایط بیزینس مورد نظر خود را بیشتر مورد بررسی قرار دهید و از کارفرمای سابق یا شریک خود بخواهید تا در مورد چنین مواردی با شما صحبت کند. چنانچه به دنبال راه اندازی یک بیزینس هستید می توانید از یک مشاور در این حوزه کمک گرفته و یا از او بخواهید تا شما را با کسانی که در این زمینه تجربه ی مشابه داشته اند آشنا کنند.

قیمت خرید بیزینس در ونکوور

وقتی پای خرید یک بیزینس در میان است، حتما قیمت خرید و هزینه ی آن بیزینس هم اهمیت می یابد. قیمت خرید بیزینس در کشورهای مختلف متفاوت است. حتی این تفاوت، در ایالت ها و شهرهای مختلف یک کشور مثل کشور کانادا نیز هویدا است. در ادامه با ما همراه باشید تا در قسمت زیر به بازه ی قیمتی برخی از بیزینس های مختلف در کشور کانادا بپردازیم.

به عنوان مثال:

 • خرید پمپ بنزین: 2.5 میلیون دلار تا 7 میلیون دلار

* مقرون به صرفه نیست اما ارزش سرمایه گذاری دارد و مورد استفاده عامه ی مردم است.

 • خرید کافه: 250 هزار دلار تا 350 هزار دلار

* دارای محیطی شاد و لذت بخش و مورد استفاده عامه ی مردم است.

 • خرید رستوران: 500 هزار دلار تا 1 میلیون دلار

* دارای محیطی شاد و لذت بخش و مورد استفاده عامه ی مردم است.

 • خشک‌شویی: 100 هزار دلار تا 300 هزار دلار

* امکان به روز کردن دستگاه ها وجود دارد. مقرون به صرفه بوده و می تواند خدمات آنلاین ارائه دهد.

 • داروخانه: 600 هزار دلار تا 2 میلیون دلار

* ملزم به آشنایی با نظام پزشکی و داروخانه ای است و معمولا کم ریسک است.

 • فروشگاه پوشاک: 350 هزار دلار تا 450 هزار دلار

* نیاز به تجربه و دانش کافی در این زمینه دارد و معمولا کم ریسک است.

موارد بالا تنها چند نمونه ی محدود از بیزینس های موجود و قیمت آن ها را به شما نشان می دهد. برای خرید بیزینس ایده آل خود مطمئنا هزاران فرصت پیش روی شما قرار دارد که شما می توانید با تحقیقات گسترده درست ترین مسیر ممکن را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که برای خرید بیزینس به طور حرفه ای و همچنین ارائه ی یک بیزینس پلن دقیق می توانید بر روی تیم مهاجرتی ما حساب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ی بیزینس مورد نظر خود می توانید با مشاوران ما در موسسه ی مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید.

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای مهاجرت سرمایه گذاری

در قرارداد کاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس در ونکوور

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس یا سرمایه گذاری یکی از مسیرهای قانونی برای افرادی است که به دنبال مهاجرت هستند. یکی از مزایای این روش این است که شما می توانید خانواده خود را نیز با خود همراه کنید. آن ها می توانند به شما پیوسته و از مزایای مختلف برخوردار شوند. برای مثال چنانچه ازدواج کرده اید، همسر شما می تواند هم پای شما کار کند و مجوز کاری دریافت نماید و یا اگر فرزند یا فرزندانی دارید، اجازه تحصیل برای آن ها صادر خواهد شد و آن ها می توانند در مدارس دولتی مشغول به تحصیل شوند. همچنین شما و اعضای خانواده‌تان می توانید در طول مدتی که ویزای کاری شما اعتبار دارد از خدمات مراقبت های بهداشتی به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

درباره مهاجرت کاری کانادا بیشتر بدانید.

ما به عنوان عضوی کوچک از موسسه مهاجرتی تراست این مژده را به شما می دهیم که دفتر اصلی این موسسه ی مهاجرتی در شهر ونکوور کشور کانادا قرار گرفته و دفتر نمایندگی این موسسه نیز در تهران واقع شده است که شما می توانید از این طریق با وکلای و مشاوران ما در ارتباط باشید.

این موسسه برای صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه، امکان ارتباطات آنلاین را نیز برای شما هم وطنان گرامی فراهم کرده است. دقت داشته باشید که خدمات موجود برای همه ی هم وطنان در داخل و خارج از کشور و در استان ها و ایالت های مختلف با کیفیتی ثابت در دسترس خواهد بود.

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین ونکوور
 • شروع زندگی در ونکوور

درباره ویزای سرمایه گذاری در کانادا و ویزای بیزینس کانادا بیشتر بدانید.

اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس در ونکوور

یکی از راه های گرفتن اقامت کانادا، گرفتن مدرک Work Permit یا مجوز کاری است که می تواند از طریق سرمایه گذاران خارجی با راه اندازی یک بیزینس و یا خریداری آن انجام شود. برنامه‌ی owner operator یکی از فرصت هایی است که در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد تا از طریق آن بتوانند به مجوز یا ویزای کاری (Work Permit) دست یابند.

این برنامه، یک برنامه فدرال است و در سراسر کانادا و همچنین شهر ونکوور قابل اجرا است. اگرچه معمولا در برنامه های تجاری کانادا برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی سهمیه هایی محدود و قوانینی سخت‌گیرانه در نظر گرفته شده است، هیچ سهمیه ای برای این برنامه موجود نیست و این مسئله یکی از دلایلی است که سبب شده owner operator در میان سرمایه گذاران خارجی بسیار محبوب شود.

همان‌طور که گفته شد یکی از راه های گرفتن اقامت دائم در کانادا ملزم به خرید بیزینس در این کشور است. برای هر سرمایه گذار خارجی دو راه معین شده که می توانید بر اساس شرایط خود یکی را برگزینید. این دو گزینه عبارت است از:

 • راه اندازی بیزینس یا شروع استارتاپ
 • خرید بیزینس فعال

با ما در ادامه همراه باشید تا به این دو راه به تفصیل بپردازیم و شرایط هر کدام را به صورت جداگانه برای شما شرح دهیم.

ویدیو معرفی شهر ونکوور کانادا

مزایای راه اندازی بیزینس در ونکوور

اگر شما هم به عنوان یک کارآفرین و یا سرمایه گذار در ونکوور تمایل دارید تا همه چیز را از صفر شروع کنید و از نو بسازید و یا ایده ای جدید برای راه اندازی یک استارت آپ در سر دارید، بهتر است بگویم که گزینه ی اول یعنی راه اندازی یک بیزنش برای شما بهترین فرصت خواهد بود. اما برای به دست آوردن چنین موقعیتی لازم است تا واجدالشرایط قرار گیرید که این موارد می تواند به شرح زیر باشد:

 • سرمایه گذار باید مالک اکثریت (حداقل 1/50 درصد) بیزینس باشد به طوری که تحت هیچ شرایطی از سِمَت مدیریتی خود برکنار نشود.
 • سرمایه گذار باید در سال اول فعالیت خود، حداقل یک نفر از مقیمان دائم کانادا و یا یک کانادایی را در بیزینس خود استخدام کند.
 • سرمایه گذار باید بیزینسی را در کانادا راه بی‌اندازد که به منافع اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی این کشور کمک شایان توجهی کند و یا فرصتی را برای رشد و پیشرفت شهروندان کانادایی یا مقیمان این کشور فراهم آورد.
 • سرمایه گذار باید تمکن مالی خود را اثبات کرده و بودجه کافی برای انجام کارهای تجاری را در حساب بانکی خود داشته باشد و نشان دهد که می تواند علاوه بر راه اندازی یک بیزینس از پس هزینه های جانبی آن نیز برآید.
 • سرمایه گذار باید بتواند مجوزهای کاری خود را طبق قوانین کشور کانادا و همچنین قوانین مختلف ایالتی اخذ کند، مذاکرات پیش رو در مورد قراردادهای تجاری (به عنوان مثال، امضای قرارداد اجاره مکان برای راه اندازی بیزینس) را پشت سر بگذارد و بیزینس خود را با شماره تجاری معین در Canada Revenue Agency (CRA) به ثبت برساند.
 • سرمایه گذار باید بیزینس پلن حرفه ای خود را به طور کامل و دقیق ارائه دهد و هدفش را از راه اندازی بیزینس خود به طور واضح و شفاف ذکر کند.

از مزایای راه اندازی یک بیزینس جدید در وهله ی اول می توان به پیاده کرده ایده های خود از صفر تا صد اشاره کرد. در این مواقع همه چیز از اول شروع می شود و لازم نیست تا شما خود و شرایطتان را با چارچوب های از پیش تعیین شده سازگار کنید. از طرفی دیگر مطمئن خواهید بود که بیزینس مورد نظر هیچ گونه بدهی نداشته و کاملا قابل انعطاف و تغییر پذیر بر اساس نظر شخصی شماست. استارت آپ ها در اوایل راه معمولا قابل کنترل هستند و می توان به آن ها اِشراف کامل داشت. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

خرید بیزینس فعال در ونکوور

اگرچه در قسمت قبل به مزایای راه اندازی یک بیزینس اشاره شد، اما گفتنی است که راه اندازی یک بیزینس هر چند مزایای خود را دارد، اما باصرفه نیست! با توجه به اطلاعات به دست آمده امروزه کارآفرینان و سرمایه گذاران در پی آن‌اند تا بتوانند بیزینس فعالی را خریداری کرده و از این راه به درآمد برسند. خرید یک بیزینس فعال نیز دغدغه های خاص خود را دارد و پیش از خرید آن باید از تمام جوانب موقعیت مورد نظر را سنجید.

درباره کارآفرینی کانادا بیشتر بدانید.

از مزایای خرید بیزینس فعال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرید بیزینس فعال ریسک موجود را نسبت به راه اندازی یک کسب و کار نوپا به حداقل رسانده و مسئولیت سرمایه گذار تا حدی کم می شود. اما توجه داشته باشید که این مسئله به معنای شانه خالی کرد سرمایه گذار از زیر بار مسئولیت ها نیست!
 • خرید یک بیزینس فعال و یا یک برند تجاری به کسب و کار شما اعتبار بخشیده و باعث می شود تا تامین کنندگان مالی اعتماد بیشتری به شما داشته باشند و از شما و کسب و کارتان در این راه حمایت کنند. دقت کنید که این مسئله بسیار حائز اهمیت است چرا که بسیاری از بیزینس های نوپا از این اعتبار محروم هستند و در درجه اول لازم است تا خود و کسب و کارشان را ثابت کنند.
 • خرید یک بیزینس فعال به شما کمک می کند تا در همان ابتدا به سرمایه ی گسترده ای دست یابید و از همان روز به فروش کالا یا خدمات خود برسید. فروش کالا و خدمات سبب می شود تا خسته نشوید و انگیزه ی شما روز به روز افزایش یابد.
 • خرید یک بیزینس فعال علاوه بر بیزینس موجود، مجموعه ای حرفه ای، کاربلد، با استعداد و با انگیزه را از کارگران و کارمندان برای شما به ارمغان می آورد و لازم نیست تا همه چیز را از صفر شروع کنید و دست به آزمون و خطا بزنید.
 • خرید یک بیزینس فعال نسبت به راه اندازی یک بیزینس قابلیت رشد و پیشرفت سریع تر دارد چرا که ارتباط چنین بیزینس هایی حتی پس از فروش هم با تامین کنندگان و خریداران قطع نخواهد شد.

از معایب خرید بیزینس فعال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شاید بزرگ‌ترین عیب یک بیزینس فعال صرف هزینه ی بالا برای خرید آن به نظر آید. اما اگر در مقایسه با راه اندازی یک بیزینس و خرج و مخارج آن به این مسئله نگاه کنید، در می یابید که هزینه های پیش بینی شده برای یک استارتاپ چندین برابر این مبلغ خواهد شد، در حالی که مزایای بیزینس فعال را هم ندارد!
 • قدرت یک سرمایه گذار برای کنترل و مدیریت یک بیزینس فعال نسبتا کمتر است. چرا که ممکن است قوانین تعریف شده برای بیزینس موجود چندان قابل تغییر نباشد.

در این قسمت مزایا و معایب خرید بیزینس فعال بررسی شد. همان‌طور که می بینید مزایای بیزینس فعال از معایب آن پیشی می گیرد چرا که خرید این نوع بیزینس از تمام جوانب باصرفه تر به نظر می آید. در صورتی که به اطلاعات بیشتر نیاز داشتید، می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

حداقل سرمایه برای خرید بیزینس در ونکوور

طبق اطلاعات به دست آمده، خوشبختانه کشور کانادا و شهر ونکوور از آن دسته از کشورهای و شهرهایی هستند که قیمت خرید بیزینس در آن ها نسبت به دیگر نقاط جهان کمتر است. مطمئنا مسئله ی قیمت و هزینه برای خرید بیزینس یکی از سوالاتی است که ذهن سرمایه گذاران را پیش از انجام هر گونه اقدامات لازم برای راه اندازی یک کسب و کار درگیر خواهد کرد. همان‌طور که در قسمت قبل هم در مورد قیمت خرید یک بیزینس نکاتی را ذکر کردیم و نمونه هایی را آوردیم، می توانیم دریابیم که برای خرید یک بیزینس نمی توان عدد و رقم خاصی برای سرمایه گذار مشخص کرد. چرا که بیزینس های مختلف بر اساس عواملی چون نوع بیزینس، موقعیت جغرافیایی و امکانات موجود و سایر موارد در بازه های قیمتی مختلفی قرار می گیرند.

با این حال با یک حساب سر انگشتی می توان گفت که معمولا حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای خرید بیزینس در کانادا 100 هزار دلار است. اما باز هم این عدد به این معنا نیست که هیچ بیزینسی زیر این قیمت برای خرید وجود ندارد!

درباره حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بدانید.

فروش بیزینس در ونکوور

خرید یک بیزینس می تواند نقش بسیار برجسته ای در آینده ی شما داشته باشد و انتخابی سرنوشت ساز را برایتان رقم بزند. برای خرید یک بیزینس ایده آل با توجه به بودجه، مهارت و حوزه ی علاقه‌مندی‌تان بهتر است گزینه ها و فرصت های پیش رو را ببینید و هر کدام را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس شرایط خود یکی را برگزینید. امروزه برای رفاه حال سرمایه گذاران و انتخاب درست آن ها، سایت هایی طراحی شده اند که شما می توانید تمام بیزینس های موجودی که برای فروش روی سایت قرار گرفته اند را همراه با مشخصات کامل ببینید و بر اساس شرایط خود، بیزینس دلخواهتان را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن بیزینس های موجود می توانید به سایت های businessesforsale و sunbeltnetwork مراجعه فرمایید.

مهاجرت به کانادا با موسسه مهاجرتی تراست

موسسه مهاجرتی تراست، شرکتی کانادایی است که در استان بریتیش کلمبیا به شماره BC1268598 و در اداره مهاجرت کانادا به شماره R506959 به ثبت رسیده است. دفاتر مرکزی موسسه مهاجرتی تراست در شهرهای ونکوور و ریچموند کانادا واقع شدند.

کارشناسان، وکلای حقوقی و مشاوران مجرب تیم موسسه مهاجرتی پس از بررسی شرایط متقاضیان بهترین مشاوره‌ها را در زمینه مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار می‌دهند. افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می‌توانند پس از رزرو وقت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

 مشاوران موسسه مهاجرتی تراست در زمان تعیین شده، با شما تماس می‌گیرند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند. علاقمندان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی مختلف مانند تلفن، واتساپ، اینستاگرام و ایمیل با گروه موسسه مهاجرتی تراست در تماس باشند.

خدمات تراست برای راه اندازی هتل در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص خرید بیزینس در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر خرید بیزینس در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد خرید بیزینس مربوطه
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

شرایط خرید بیزینس در ونکوور چیست؟

● داشتن حداقل تجربه 3 ساله در مقام مدیریت خصوصا مدیریت یک کسب و کار
● خرید کامل بیزینس و سهیم شدن حداقل بیش از 50 درصد از بیزینس مورد نظر
● داشتن سرمایه کافی یا حداقل سرمایه برای راه اندازی یا خرید بیزینس مورد نظر
● ارائه حداقل مدرک دیپلم (مدرک کانادایی و یا معادل آن)
● تسلط به زبان انگلیسی و گاهی به زبان فرانسوی (در برخی از ایالت های فرانسوی زبان کانادا)
● داشتن بیزینس پلن حرفه ای
● اثبات تمکن مالی
● ارائه رزومه کاری
● پاسپورت

آیا ایرانیان هم می توانند از طریق سرمایه گذاری و خرید بیزینس به ونکوور مهاجرت کنند؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های امن و قانونی مهاجرت برای ایرانیان محسوب می شود. بنابراین سرمایه گذاران ایرانی نیز مثل سرمایه گذاران سایر کشورها می توانند با خرید یک بیزینس فعال و یا راه اندازی یک بیزینس و داشتن شرایطی از جمله مهارت و توانمندی لازم، اثبات تمکن مالی، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه و تجربه ی کاری و مدیریتی در کشور کانادا و شهر ونکوور سرمایه گذاری کرده و از همین طریق مهاجرت کند.

چه مدت پس از سرمایه گذاری در کانادا می توانیم اقامت دائم بگیریم؟

گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری برای افراد مختلف با شرایط گوناگون متفاوت است. برای بعضی از افراد ممکن است پس از یک یا دو سال کار در کشور کانادا، درخواست اقامت دائم ثبت شود و برای بعضی دیگر ممکن است تا چهار سال این روند ادامه پیدا کند. اما نکته ی قابل توجه این است که سرمایه گذاری در کشور کانادا مستقیما منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود و شما باید بعد از مدتی کار کردن در کشور کانادا این درخواست را ثبت نمایید. پس از گرفتن اقامت در کشور کانادا امکاناتی اعم از حق رای، تحصیل رایگان یا تحصیل ارزان قیمت برای خود و فرزندانتان و همچنین سایر امکانات مثل بیمه ی سلامت شامل حال شما خواهد شد.

حداقل سرمایه برای خرید بیزینس در کانادا چقدر است؟

هزینه ی خرید بیزینس ها با توجه به عوامل مختلف مثل نوع بیزینس، امکانات موجود، موقعیت جغرافیایی و … با یکدیگر متفاوت است. اگر تقاضای خرید یک بیزینس کاملا مقرون به صرفه را دارید، لازم است تا حداقل 100 هزار دلار سرمایه ی اولیه برای خرید این بیزینس داشته باشید. با داشتن این مبلغ می توانید از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنید. با این حال باز هم نمی توان به طور قطعی عددی را مشخص کرد چرا که ممکن است بیزینس هایی، با ارزش کمتر از آنچه ذکر شد نیز در بین گزینه های موجود، قابل مشاهده باشد.

آیا برای سرمایه گذاری در کشور کانادا می توان روی وام تجاری حساب کرد؟

باید به این نکته توجه داشت که گرفتن وام تجاری گاهی حتی برای شهروندان کانادایی نیز چالش بر انگیز است و تنها می توان با استفاده از یک بیزینس پلن حرفه ای و متقاعد کردن مسئولان کشوری و ایالتی این وام را دریافت کرد. برای گرفتن این وام تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس بهتر است با ارائه ی دقیق  همه‌ی موارد خواسته شده و داشتن یک بیزینس پلن حرفه ای که نشان از اهداف ما برای آینده ی بیزینس دارد به گرفتن وام تجاری امیدوار باشیم.

آیا کشور کانادا برای خرید بیزینس کشور مناسبی است؟

گفتنی است که کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای خرید بیزینس و سرمایه گذاری است. این کشور در سال 2011، رتبه ی 1 را در مجله فوربز کسب کرده و در لیست بهترین کشورها برای تجارت قرار گرفته است. کانادا به دلیل آزادی تجارت، حمایت از سرمایه گذاران، نرخ پایین فساد و مالیات کم در جایگاه نخست قرار گرفته است. در حال حاضر سازمان بین المللی همکاری و توسعه ی اقتصادی، رشد اقتصادی پی در پی و مداوم کانادا را در سال های آینده نیز پیش بینی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید