بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری

به دلیل هزینه های بالای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، بسیاری از مردم رو به روش های دیگری مانند مهاجرت از طریق کار رو می آورند. تا بتوانند از بدو وورد به کشور مد نظرشان کار درآمد داشته باشند. مهمترین نکته در خصوص مهاجرت کاری، انتخاب کشور مد نظر است و افراد غالبا نمی دانند بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدام هستند

در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به بهترین کشورها برای مهاجرت کاری بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید تصمیم درست تری در این باره بگیرید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

کانادا برای مهاجرت کاری

کانادا فرصت های شغلی زیادی در زمینه های مختلف ارائه می دهد. این امر باعث شده است که بسیاری از مهاجران با وعده دستمزدهای منصفانه و کیفیت زندگی عالی، کار در کانادا را انتخاب کنند.

کانادایی ها افرادی سخت کوش هستند که به کاری که انجام می دهند متعهد و مشتاق هستند، بنابراین اگر واجد شرایط هستید و امیدوار به مهاجرت هستید، خبر خوب این است که کانادا به دنبال افرادی مانند شما است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید. علاوه بر این مطالب شما می توانید در مورد ویزای کاری کانادا بیشتر اطلاعات کسب کنید

8 حقیقت در مورد مهاجرت کاری به کانادا

حقیقتتوضیحات
کانادا به دنبال افراد تحصیل کرده استکارفرمایان به دنبال فارغ التحصیلان جدید از دانشگاه ها، کالج ها و دانشکده های تجاری هستند که مایلند در کانادا زندگی و کار کنند و بتوانند به اقتصاد کانادا که بسیار پر رونق است، کمک کنند.
کانادا تحصیل کرده ترین کشور جهان است و بیش از 56 درصد از جمعیت بزرگسال آن دارای مدرک تحصیلی عالی و نرخ باسوادی خیره کننده 99 درصد هستند.
کانادا دارای طیف وسیعی از گزینه‌های مهاجرتی کاری فوق‌العاده مانند برنامه نامزد استانی است که هدف آن کمک به کارگران خارجی ماهر برای کار در کانادا است.
فارغ التحصیلان ارتباط نزدیکی بین تحصیل و شغل خود دارنددو سال پس از اتمام تحصیلات، 93 درصد از فارغ التحصیلان اخیر شغلی در رشته تحصیلی انتخابی خود پیدا می کنند.
کانادا برنامه هایی مانند مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) ایجاد کرده است تا به فارغ التحصیلان واجد شرایطی که تحصیلات عالی خود را در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) به پایان رسانده اند کمک کند تا پس از فارغ التحصیلی تا 3 سال در کانادا کار کنند.
مشاغل فنی در کانادا تقاضای بالایی دارندبخش فناوری کانادا در حال پیشرفت های بزرگی است. با بیش از 41500 شرکت برای انتخاب، یافتن کار در کانادا در بخش فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات (ICT) بسیار آسان است.
مشاغل فنی در کانادا به قدری مورد تقاضا هستند که هم بریتیش کلمبیا و هم آنتاریو قرعه کشی های Tech Specific را معرفی کرده اند که بر دعوت از متخصصان فنی بسیار ماهر و با تجربه خارجی برای زندگی و کار در کانادا متمرکز است.
در منطقه واترلو، بیش از 2500 شغل در هر زمان برای افراد واجد شرایط در صنعت فناوری وجود دارد.
صنعت بازی های ویدیویی در حال رونق استبخش بازی های ویدیویی کانادا یک صنعت 4.5 میلیارد دلاری است. تخمین زده می شود که بیش از 48000 نفر در صنعت بازی کانادا کار می کنند و این تعداد در 2 سال آینده 25 درصد رشد خواهد کرد.
گیمرهایی که در کانادا کار می کنند می توانند انتظار داشته باشند که در سطح حرفه ای درآمد بسیار خوب به دست آورند که میانگین آن تقریباً دو برابر میانگین حقوق ملی است.
دریافت حقوق متفاوت در کانادایکی دیگر از مزایای عالی کار در کانادا، چک دستمزد دو هفته‌ای است. برخلاف بسیاری از کشورها، کانادایی ها دو بار در ماه، معمولاً در آغاز و وسط یک ماه تقویم، چک حقوق خود را دریافت می کنند.
جمعه های غیر رسمیاگر به دنبال مهاجرت کاری به کانادا هستید که در آن روزهای غیررسمی معمول است، پس باید بدانید که کانادا طرفدار جمعه های غیررسمی است که در آن کارمندان با شلوار جین و تی شرت به محل کار خود می آیند. بقیه هفته با لباس مخصوص کار سپری می شود.
تایم کوتاه برای صرف ناهارکانادایی ها بسیار سخت کار می کنند و اکثر آن ها تصمیم می گیرند در حالی که در مشغول کار هستند ناهار خود را جلوی کامپیوتر خود بخورند. اکثر سیاست های شرکت در کانادا تصریح می کند که زمان استراحت ناهار در مقایسه با کشورهای دیگر که در آن ها 1 ساعت است، تنها 30 دقیقه است.
اگرچه استراحت های ناهار کوتاه تر است، اما این بدان معنا نیست که نیم ساعت اضافی از بین می رود.
این معمولاً به 2 استراحت 15 دقیقه ای کوتاه تر تقسیم می شود که در طول روز انجام می شود و به شما امکان می دهد بلند شوید، پاهای خود را دراز کنید و با همکاران خود کمی پیاده روی کنید یا یک فنجان قهوه بنوشید.

اقدامات مهم برای مهاجرت کاری به کانادا

آیا به یک مجوز کار نیاز دارید

ممکن است برای برخی تعجب آور باشد، اما هر شغلی در کشور نیاز به مجوز کار ندارد. مشاغل خاصی هستند که از مجوز کار معاف هستند.

اگر می خواهید ببینید شغل انتخابی شما در لیست قرار می گیرد، بررسی کنید که کدام مشاغل در کانادا به مجوز کار نیاز ندارند.

برای مشاهده مشاغلی که به ورک پرمیت کانادا نیاز ندارند روی این لینک کلیک کنید.

نمی توانید شغل خود را در این لیست ببینید؟ نگران نباشید. شما می توانید مجوز کار در کانادا را از طریق برنامه Temporary Foreign Worker Program (TFWP) یا International Mobility Program  (IMP) دریافت کنید.

مجوزهای کار تحت TFWP بسته است، به این معنی که شما فقط می توانید برای یک کارفرمای خاص در کانادا کار کنید که دارای ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) است.

مجوزهای کاری تحت IMP می توانند باز و بسته باشند، با این حال، کارفرمای شما برای استخدام شما نیازی به اخذ LMIA ندارد.

نمونه هایی از مجوزهای کار آزاد عبارتند از ویزای تعطیلات کاری و مجوز کار پس از فارغ التحصیلی.

دریابید که آیا برای درخواست مجوز کار در کانادا به LMIA نیاز دارید یا خیر.

رزومه خود را به روز رسانی کنید

وقت آن است که دست به کار شوید و روزمه خود را درست کرده و در صورت لزوم به روز رسانی کنید.

اطمینان حاصل کنید که شغل فعلی شما در CV شما ذکر شده است. قبل از شروع جستجوی شغل، مطمئن شوید که تمام اطلاعات فهرست شده در رزومه خود را درست کرده اید.

شرکت هایی که می خواهید برای مهاجرت کاری خود درخواست دهید را انتخاب کنید

اگر یک رزومه نوشته اید و آن را برای همه شرکت های مد نظر خود می فرستید پس بهتر است فکر مهاجرت کاری به کانادا را از سرتان بیرون کنید.

هر شرکت، قوانین و مقررات خاص خود را برای جذب نیروی کار در نظر دارد و ممکن است به اطلاعات خاصی از شما نیاز داشته باشد که شما آن ها را در رزومه خود درج نکرده اید.

با این حال در کلیه رزومه های شما شباهت هایی هم وجود دارد و آن هم نوشتن مهارت های خاص شما، تجربیات و … است.

پس پیش از هرچیزی، شرکت یا شرکت های خود را برای درخواست کار انتخاب کنید و رزومه خود را طبق دستورالعمل های مربوط به آن شرکت بنویسید.

برنامه های مهاجرت کاری خود را به کانادا سازماندهی کنید

یک هفته از درخواست شما برای آن موقعیت شغلی گذشته است؟ چرا برای پیگیری درخواست خود به شرکت ایمیل نمیزنید؟ این به شما کمک می کند نشان دهید که علاقه مند به بدست آوردن شغل هستید.

همچنین ممکن است به تمایز برنامه شما از سایرین کمک کند.همین موضوع در مورد مصاحبه نیز صدق می کند. هنگامی که هر شرکتی در مورد تأیید مصاحبه به شما ایمیل می‌زند، تشکر کنید.

محیط حرفه ای کار خود را بیشتر بررسی کنید

این کار می تواند یک راه عالی برای نشان دادن نام شما باشد. می توانید در محیط های حرفه ای مانند رویدادهای شغلی و نمایشگاه های شغلی شرکت کنید.

این رویدادها همچنین بهترین زمان برای ملاقات با افراد دیگری است که ممکن است در زمینه شما کار کنند.
با انجام کار داوطلبانه در کانادا نه تنها می‌توانید تجربه کاری ارزشمندی در کانادا کسب کنید، بلکه می‌توانید از نزدیک با راه و چاه کار بیشتر آشنا شوید و تجربیات بیشتری را در این خصوص اخذ کنید.

کانادا همچنین مجموعه ای از خدمات کمک شغلی را دارد که به شما کمک می کند تا به عنوان یک تازه وارد این ارتباطات ضروری را داشته باشید.

برای مهاجرت کاری به کانادا مدارک معتبری را ارائه دهید

مشاغل مختلف (پرستاری، تدریس) و مشاغل (مهندسی) در کانادا برای محافظت از سلامت و ایمنی مردم در نظر گرفته شده است.

این بدان معناست که برای کار در یک شغل تحت نظارت ممکن است نیاز باشد که در یک نهاد نظارتی در استان یا قلمرو ثبت نام کنید.

علاوه بر این، باید ثابت کنید که مدارک تحصیلی شما با استانداردهای کانادا برابری می کند، به خصوص اگر برای مشاغلی درخواست می دهید که داشتن تحصیلات پس از متوسطه یک شرط مهم است.

شما می توانید اعتبارنامه خود را از طریق چیزی به نام ارزیابی اعتبار آموزشی از اشخاص ثالث مستقل مانند ارزیابی جهانی آموزش WES تأیید کنید.

این سند حدود 200 دلار کانادا هزینه دارد و پردازش آن حدود ده روز طول می کشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

برای هر شغلی درخواست نفرستید

خوب دقت کنید که برای مهاجرت کاری به کانادا در خصوص مشاغلی که برای آن ها درخواست می دهید حساس باشید و برای همه مشاغل درخواست ندهید. زیرا برخی از شرکت ها احتمالاً در مورد درخواست شما با یکدیگر صحبت می کنند و متوجه می شوند که شما هر بار همان رزومه و اطلاعات قبلی را کپی کرده اید.

همچنین، بسیاری از شرکت‌ ها از استخدام‌کنندگان برای یافتن نامزدهای مناسب استفاده می‌کنند و اگر درخواست شما برای دو ماه یا بیشتر ادامه یابد، ممکن است استخدام‌کنندگان درخواست شما را رد کنند، زیرا ممکن است دلیلی وجود داشته باشد که شما هنوز شغلی پیدا نکرده ‌اید.

وب سایت های عمومی برای پیدا کردن شغل در کانادا

سایتتوضیحات
Canada Job Bankیک سایت کار یابی همه جانبه عالی است و یکی از پرکاربردترین وب سایت های جستجوهای شغلی است.
eJobboاین سایت مهارت ها و صلاحیت های شما را با آگهی های شغلی در کانادا مطابقت می دهد.
Career Builderیک وب سایت عمومی فهرست مشاغل است که می تواند شما را در جریان آخرین آگهی های شغلی قرار دهد.
Elutaشرکت کاربردی دیگری است که 100 کارفرمای برتر کانادا را به شما نشان می دهد.
Monsterاین سایت به شما کمک می کند تا شغل مناسب را پیدا کنید.
Simply Hiredپست های شغلی پاره وقت و تمام وقت را ارائه می دهد.
Indeedیک شرکت جهانی است که به صنایع شغلی در هر شکل و اندازه ای پاسخگو است.
Workpolisبیش از 15 سال است که برای کمک به مشاغل کوچک و شرکتی در یافتن نامزدهای واجد شرایط در دسترس است.
Wow JobsWow Jobs می تواند تا 100000 شغل را در هر زمان تبلیغ کند و به شما این امکان را می دهد که شغل مناسب خود را پیدا کنید.

آلمان برای مهاجرت کاری

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان است، بنابراین مشاغل زیادی در آلمان برای خارجی‌ هایی با مهارت ‌های تخصصی وجود دارد، اگرچه به دست آوردن کار معمولی نیز در این کشور نسبتاً آسان است.

همچنین امکان یافتن شغل انگلیسی زبان در آلمان وجود دارد و در بیشتر موارد حتی مقدار کمی زبان آلمانی برای به دست آوردن شغل کفایت می کند.

بازار کار در آلمان برای مهاجرت کاری به آلمان

آلمان یکی از پایین ‌ترین نرخ‌ های بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد که در ماه مه 2020 به 3.9 درصد رسید. این نرخ بسیار کمتر از میانگین اتحادیه اروپا و منطقه Eurozone به ترتیب 6.7 و 7.4 درصد است. در برخی از بخش‌های جنوب آلمان، مانند باواریا نرخ بیکاری حتی پایین‌تر است.

یک مطالعه توسط موسسه فدرال آلمان برای تحقیقات جمعیت نشان داد که یک سوم مهاجران غیر اتحادیه اروپا در آلمان در سال 2010/11 ظرف 12 ماه کار پیدا کردند، اگرچه این وضعیت به دنبال هجوم پناهندگان آلمان از سال 2015 و با بحران کووید 2020 تغییر قابل توجهی کرده است.

با این حال، اگر شما واجد شرایط هستید و دانش اولیه آلمانی را دارید، شانس بسیار بیشتری برای یافتن شغل در آلمان وجود دارد، جایی که چنین ویژگی هایی ارزشمند است.

فرصت های شغلی در آلمان برای مهاجرت کاری به آلمان

با سطح پایین بیکاری، آلمان به اندازه برخی دیگر از نقاط اروپا تحت تأثیر کمبود مهارت ها نیست و هیچ کمبود مهارت در سراسر کشور وجود ندارد. با این حال، کارگران ماهر در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) و مشاغل بهداشتی، به ویژه در جنوب و شرق آلمان، کمبود نیرو دارند.

در حال حاضر بیش از 573000 شغل در آلمان وجود دارد. این نسبت از حدود 800000 در سال گذشته کاهش یافته است. موقعیت های خالی شامل مشاغل ماهر و همچنین کارهای معمولی در زمینه هایی مانند آموزش انگلیسی و مهمان نوازی است.

فرهنگ کار در آلمان برای مهاجران کاری

فرهنگ تجارت آلمان به طور سنتی و با مدیریت قوی است. آلمانی ها روی کارهایی که با دقت برنامه ریزی شده کار می کنند. جلسات کاری منظم و کارآمد هستند و از یک دستور کار و برنامه دقیق پیروی می کنند. زمانی که صحبت از کار در آلمان به میان می آید، زمان یک مفهوم کاملاً تعریف شده است. به همین دلیل، مردم بسیار وقت شناس هستند و شما نیز باید در هر محیط حرفه ای باشید.

قوانین کار و حقوق کار در آلمان

میانگین کار در هفته در آلمان حدود 40 ساعت در هفته است، اگرچه حداکثر کار در هفته 48 ساعت است. یک کارمند می تواند تا 10 ساعت در روز کار کند اگر میانگین ساعات کاری در روز در یک دوره 24 هفته ای از هشت ساعت بیشتر نشود.

حداقل حق تعطیلات قانونی سالانه در آلمان 20 روز در سال است. کارگران آلمانی از مزایای دیگری مانند دستمزد بیماری و حقوق زایمان نیز برخوردار می شوند. اکثر کارها، اعم از تمام وقت و پاره وقت، توسط یک قرارداد کار تنظیم می شود.

با این حال، باید قبل از امضای قرارداد، جزئیات دقیق هر قرارداد را بررسی کنید، زیرا برخی از کارفرمایان سعی می‌کنند بندهایی را لحاظ کنند که به شدت به نفع آن ها است.

یافتن کار در آلمان برای مهاجرت کاری

برخی از سایت های معتبر و مراکز کاریابی در آلمان به سافتن شغل مناسب شما کمک می کنند. برخی از مهمترین آن ها در زیر برای شما آورده شده است:

مواردتوضیحات
مشاغل Expaticaبرای مشاغل خارجی و انگلیسی زبان در آلمان، مشاغل Expatica را بررسی کنید. مجموعه ‌ای از مشاغل به‌ روز شده برای هر دو زبان انگلیسی و سایر زبان ‌ها در طیفی از بخش‌ های مختلف وجود دارد.
EURESاگر اهل اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، یا سوئیس هستید، می توانید از طریق وب سایت EURES ( خدمات استخدام اروپایی) به دنبال کار در آلمان بگردید.
EURES یک شبکه پورتال شغلی است. علاوه بر جستجوی کار، می توانید رزومه خود را آپلود کنید و در مورد مسائل حقوقی و اداری مربوط به کار در آلمان مشاوره دریافت کنید.
سایت های کار عمومی آلمانآژانس کار فدرال (Bundesagentur für Arbeit, BA)، بزرگترین ارائه دهنده خدمات بازار کار در آلمان، دارای شبکه ای از بیش از 700 آژانس و دفتر در سراسر کشور است.
در این سایت همچنین با توجه به صلاحیت‌ ها و نکات برجسته شغلی خود، می‌توانید بگویید که در چه نوع شرکتی به دنبال چه نوع پستی هستید.
وب سایت های کاریابی در آلمانمشاغل در آلمان اغلب در وب‌سایت‌های کاریابی و استخدام آلمانی (Jobbörsen) آگهی می‌شوند، برخی از آن ها در صنایع خاصی تخصص دارند یا بر روی مشاغل در آلمان برای خارجی‌ ها تمرکز دارند.
عمومی
Monster
JobStairs
Jobooh
Kimeta
Kununu
MeineStellenboersen
مشاغل انگلیسی زبان در آلمان
Craigslist
English jobs
Next Station
The Local
Toplanguage jobs
تخصصی
Specialist
Academics (مشاغل دانشگاهی و تحقیقاتی)
Jobware (مدیریت و متخصص)
Staufenbiel (کارآموزی و مشاغل فارغ التحصیل)
Stepstone (شامل دوره های کارآموزی و موقعیت های فارغ التحصیل می شود)
تدریس زبان انگلیسی در آلمانفرصت های زیادی برای انگلیسی زبانان بومی برای آموزش زبان انگلیسی در آلمان وجود دارد: کودکان مدرسه ای، دانش آموزان بزرگتر در مدارس زبان، تدریس خصوصی، و همچنین آموزش زبان انگلیسی حرفه ای به کارکنان شرکت های بین المللی.
شما باید مدرک و تجربه و همچنین مدرک TEFL داشته باشید. می‌توانید به دنبال مشاغل TEFL باشید (اگرچه بسیاری از سایت‌های آنلاین مشاغل را فهرست می‌کنند) یا مدارس بین‌المللی در آلمان، مدارس زبان در آلمان یا دانشگاه‌های آلمان را بررسی کنید.
مشاغل آلمانی در روزنامه هابرای مشاغل بسیار واجد شرایط یا آکادمیک در سطوح ملی، نسخه‌هایی از نسخه‌های شنبه روزنامه‌های ملی را خریداری کنید یا به صورت آنلاین نگاه کنید: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Suddeutsche Zeiting (Munich and the south), Die Welt, Handelsblatt (Düsseldorf), Frankfurter Rundshau, BerlinOnline and Berliner Zeitung.
وب سایت های شرکت هابرخی از شرکت های بین المللی در وب سایت شرکت خود به دو زبان انگلیسی و آلمانی تبلیغ می کنند. شما می توانید تمام شرکت ها را در آلمان از طریق ثبت شرکت دولتی پیدا کنید.

شرایط زبان برای مهاجرت کاری در آلمان

با وجود اینکه می توانید مشاغل انگلیسی زبان نیز در آلمان پیدا کنید، باید بتوانید سطحی از زبان آلمانی نیز بلد باشید صحبت کنید. اگر نتوانید سطحی از زبان آلمانی را صحبت کنید، ممکن است مشاغل انتخابی شما به کارهای معمولی و غیر رسمی محدود شود و دستمزد شما نیز کمتر شود.

علاوه بر این، بعید است که بدون داشتن مهارت های زبانی، شغلی در سطح حرفه ای به دست آورید. هر چه شرایط شما نسبت به سایر افراد بیشتر باشد، شانس بالاتری برای مهاجرت کاری به آلمان خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

اتریش برای مهاجرت کاری

اگر آلمانی صحبت می کنید و از اتحادیه اروپا هستید، یافتن شغل در اتریش بسیار آسان خواهد بود. از طرف دیگر، اگر از مناطق دورتر هستید و به آن زبان صحبت نمی کنید، نترسید، زیرا این راهنمای مفید برای روشن کردن روندهای فعلی در بازار کار در اتریش و همچنین ارائه اطلاعاتی در مورد نحوه یافتن و درخواست شغل در این کشور و مهاجرت کاری به اتریش است.

بازار کار در اتریش برای مهاجرت کاری

اتریش به دلیل نیروی کار بسیار ماهر خود مشهور است. به طور کلی، اتریش دارای بخش های قوی کشاورزی، خدمات و گردشگری است. علاوه بر این، تجارت خارجی یک صنعت رو به رشد است. شرکت های انرژی، خدمات مالی، مخابرات و املاک و مستغلات از جمله شرکت ها و کارفرمایان برتر اتریش هستند.

حقوق کار در اتریش برای مهاجرت کاری

به طور کلی، متوسط حقوق در اتریش 3790 یورو در ماه است که شامل پاداش و تامین اجتماعی می شود. این مشابه بیشتر اروپای غربی است و بسیار بالاتر از اروپای شرقی است. با کمال تعجب، حداقل دستمزد در اتریش تا سال 2017 وجود نداشت. با این حال، اکنون، تحت اصلاحات اخیر، حداقل دستمزد 1500 یورو در ماه است.

به طور طبیعی، بخش‌های مختلف، میانگین دستمزدهای متفاوتی در اتریش دارند. به عنوان مثال، متوسط دستمزد یک روزنامه نگار 3101 یورو است در حالی که درآمد یک وکیل در حدود 4354 یورو در ماه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، سایت مقایسه Teleport تقریب های جالبی از میانگین حقوق برای مشاغل مختلف در وین ارائه می دهد. حرفه های ذکر شده از دندانپزشک گرفته تا سرآشپز تا طراحان داخلی را شامل می شود و به دلار آمریکا می باشد.

فرهنگ کار در اتریش برای مهاجرت کاری

به عنوان یک ملت سنتی، خواهید دید که فرهنگ تجارت در اتریش نسبتاً رسمی است. علاوه بر این، معمولاً یک سلسله مراتب واضح وجود دارد. این بدان معنی است که کارکنان رده بالا در اکثر شرکت ها تصمیم می گیرند و نقش ها به وضوح مشخص می شوند.

الزامات زبان برای مهاجرت کاری در اتریش

از آنجایی که زبان رسمی در اتریش آلمانی است و اکثریت قریب به اتفاق مردم آلمانی صحبت می کنند، بهتر است این زبان را یاد بگیرید.

خوشبختانه، برنامه ها و دوره های یادگیری زبان زیادی وجود دارد که می توانید برای انجام این کار از آن ها استفاده کنید. از آنجا که بسیاری از کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا نیز آلمانی صحبت می کنند، اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، مطمئناً به نفع خواهد بود.

شرایط کار در اتریش برای مهاجرت کاری

مانند بسیاری از موارد، اگر از یک کشور اتحادیه اروپا یا EEC هستید، مدرک دانشگاهی و سایر مدارک شما باید در اتریش به رسمیت شناخته شود. برای دریافت این مورد، باید به دانشگاه دولتی مربوطه درخواست دهید. باید بررسی کنید که آیا نیاز به انجام معاینات تکمیلی دارید یا خیر.

در اتریش، مشاغل تحت نظارت شامل معماران، پزشکان، پرستاران، معلمان، فیزیوتراپیست ها و برخی مشاغل خاص هستند. همراه با مدرک دانشگاهی معتبر، برای کار در این زمینه ها باید مهارت های زبان آلمانی را نیز داشته باشید.

با این حال، برای همه مشاغل غیرقانونی، تا زمانی که از مرکز ملی اطلاعات شناسایی دانشگاهی (ENIC-NARIC اتریش) تأییدیه داشته باشید، می توانید بلافاصله جستجوی شغل خود را شروع کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بحرین برای مهاجرت کاری

بحرین انتخاب محبوبی برای مهاجرانی است که به دنبال کار هستند: این کشور به عنوان یکی از بهترین مکان ها در خاورمیانه برای مهاجران رتبه بندی شده است. با این حال، این یک محیط کاری رقابتی است و برای اینکه بتوانید در این کشور کار کنید به حمایت مالی نیز نیاز خواهید داشت.

معمولاً مهاجران از خارج از کشور جذب می شوند و بنابراین قبل از ورود به بحرین از سوی کارفرمای خود هم برای ویزا و هم برای مجوز کار حمایت مالی می شوند. وزارت امور خارجه پیشنهاد می کند که کارفرمایان مدارک لازم را قبل از ورود کارمندان و افراد تحت تکفل با سازمان تنظیم مقررات بازار کار بررسی کنند.

قبل از مهاجرت به اسپانسر نیاز دارید. قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار درخواست دهید به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید.

توجه داشته باشید که تعدادی کلاهبرداری مشاهده شده است که به مهاجران وعده مشاغلی داده شده است توسط آژانس هایی که وجود خارجی ندارد، بنابراین تا آنجا که می توانید هر پیشنهاد استخدامی را بررسی کنید.

هیئت توسعه اقتصادی بحرین خدمات تسهیل سرمایه گذار را به سرمایه گذارانی که برای اولین بار قصد راه اندازی کسب و کار در بحرین را دارند، ارائه می دهد.

این کشور نفت خیز اخیراً شاهد کاهش قیمت نفت بوده و این امر بر اشتغال تأثیر داشته است. بنابراین دولت به دنبال استخدام افراد محلی به جای اتباع خارج از کشور برای کاهش بیکاری است. همچنین هزینه های شرکتی بالاتری را برای استخدام کارکنان خارج از کشور تحمیل کرده است.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به بحرین

 • فرم درخواست ویزا
 • گذرنامه
 • عکس اندازه گذرنامه
 • نامه حمایت: نامه استخدامی که نشان دهنده نام یا سازمان کارفرما، شماره ثبت تجاری، حقوق، مدت قرارداد، نام کارمند، تاریخ تولد و ملیت است.
 • کپی قرارداد شما
 • پرونده سلامت
 • هزینه 100 BD  ( ۵۰ دلار آمریکا).
 • حامی شما در تمام مدت اقامت در بحرین، مسئولیت شما را بر عهده دارد و علاوه بر یافتن محل اقامت شما، باید از طرف شما مدارک لازم را تکمیل کند.

اطلاعات شغلی در بحرین برای مهاجرت کاری

بخش صنعت هنوز هم حدود 47 درصد از تولید ناخالص داخلی بحرین را تشکیل می دهد و نزدیک به 80 درصد از افراد شاغل در این کشور را استخدام می کند، اما اگر این حوزه تخصص شما باشد، ممکن است همچنان در تقاضا باشید. بهداشت و درمان و آموزش نیز بخش هایی هستند که پرسنل خارجی را استخدام می کنند.

ساعات کاری متفاوت است، اما معمولاً بین 40 تا 48 ساعت در هفته است که از حدود 8.30 تا 9.00 صبح تا 5.30-6 بعد از ظهر است. از آنجایی که بحرین یک کشور اسلامی است، ممکن است ساعات کاری در ماه رمضان به 6 ساعت در روز کاهش یابد، اما این ممکن است فقط برای کارکنان اسلامی اعمال شود.

شما باید حداقل 30 روز مرخصی سالانه و همچنین 55 روز مرخصی استعلاجی داشته باشید (تنها بخشی از این مرخصی پرداخت می شود، البته: 20 روز آن بدون حقوق خواهد بود). اگر باردار شوید، قبل و بعد از زایمان، 60 روز مرخصی زایمان با حقوق کامل را دریافت خواهید کرد، اگرچه باید گواهی پزشکی ارائه دهید.

همچنین ممکن است برای مدتی مرخصی اضافی برای مراقبت از کودک تا یک سالگی کمک هزینه داشته باشید. با این حال، پدران فقط یک روز مرخصی پدر را دارند.

وزارت‌های کار و امور اجتماعی نیز می‌توانند برای محدود کردن تعداد استخدام ‌های خارجی، سهمیه‌ های کاری را برای شرکت‌ها وضع کنند، اما برخی از شرکت ‌ها با قرار دادن عنوان شغلی متفاوت در ویزای کاری شما، این سهمیه را جبران می‌کنند.

صلاحیت ها و آموزش های لازم برای مهاجرت کاری به بحرین

بسیاری از آژانس های استخدام برای منطقه در بخش های خاصی (به عنوان مثال، پزشکی یا حسابداری) تخصص دارند و می توانند در مورد هر گونه نیاز به مدارک یا آموزش به شما مشاوره دهند. توصیه می شود هر مدرک یا مدرکی را به همراه داشته باشید و ممکن است لازم باشد فهرستی از مدارک خود را به عربی ترجمه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

استرالیا برای مهاجرت کاری

هر ساله افراد زیادی به دلیل موقعیت های شغلی مناسب در کشور استرالیا، تصمیم به مهاجرت به استرالیا برای کار می گیرند. با این حال مهاجرت کاری به استرالیا نیازمند به دانستن این است که چگونه شغل دلخواه خودم را پیدا کنم؟

نکات قابل توجه جهت مهاجرت کاری به استرالیا

به نکات زیر در این باره توجه کنید.

فاکتورتوضیحات
در خصوص بازار تحقیق کنیدبرخی از مشاغل در استرالیا رقابت زیادی برای به دست آوردن دارند و برخی دیگر کمتر و هر چه بیشتر در این باره تحقیق کنید، بیشتر متوجه خواهید شد که کدام بازار کار برای مهاجرت کاری به استرالیا برای شما بهتر خواهد بود.
در صورتی که توانایی های تجارت الکترونیک و حوزه های مربوط به فناوری و دیجیتال را داشته باشید یا مایل به انجام کارهای دورکاری باشید، شانس بیشتری برای مهاجرت کاری به استرالیا خواهید داشت.
واجد شرایط باشیداگر فردی واجد شرایط از نظر مهارت ها باشید اما نتوانید تمکن مالی لازم را برای مهاجرت کاری به استرالیا برآورد کنید، به احتمال زیاد کارفرما از شما حمایت مالی می کند اما این یک استثناست نه یک قاعده کلی، همیشه اولویت مهاجرت کاری به استرالیا با نامزدهایی است که واجد شرایط باشند و همه الزامات را برآورد کنند.
داشتن دانش زبانیهر چه مهارت های زبانی بیشتری داشته باشید و بیشتر در خصوص فرهنگ استرالیا بیاموزید، هم از استرس شما کاسته می شود و هم شانس بالاتری برای مهاجرت کاری به استرالیا خواهید داشت.
رزومه قویهیچ چیز به اندازه یک رزومه کامل و دقیق نمی تواند منجر به مهاجرت کاری شما شود. توانمندی ها و مهارت های شغلی شما توسط رزومه شما تعیین می شود و هر چه رزومه تان قوی تر باشد به احتمال زیاد شغل دلخواهتان را به دست می آورید.

سایت های مفید جهت پیدا کردن کار در استرالیا برای مهاجرت کاری

سایتتوضیحات
Seek.com.auبرای یافتن شغل در استرالیا، Seek حتما باید جزء اولین انتخاب های شما باشد. این سایت، لیستی از مشاغل حمایت مالی از نامزدها را نشان می دهد.
Australian Government Job Search Siteسایت جستجوی کار دولت استرالیا پس از جستجو به عنوان منبع اصلی برای جویندگان کار در این کشور، دومین سایت است.
Adzunaاین سایت نیز به عنوان یکی از بهترین سایت ها برای کاریابی در استرالیا به شمار می رود.
Indeedنسخه استرالیایی سایت کاریابی بزرگ ایالات متحده Indeed.com.
Recruit.netRecruit.net یک سایت کاریابی بزرگ است. آنها روزانه هزاران شغل تازه در سایت استرالیا دارند.
Learn4GoodLearn4Good یک پورتال خوب برای مشاغل در سطوح مختلف دارد.
Michael Pageیک وب سایت بین المللی استخدام مدیران اجرایی که برای افراد جویای کار رده بالا طراحی شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انگلستان برای مهاجرت کاری

از آنجایی که انگلستان یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است کسانی که قصد مهاجرت کاری به خارج از کشور را دارند، به انگلستان به عنوان یک گزینه جدی فکر می کنند. بررسی بازار کار انگلستان اولین قدمی است که باید هنگام جستجوی شغل جدید بردارید.

درخواست مهاجرت کاری انگلستان

مهمترین نکاتی که در هنگام درخواست مهاجرت کاری به انگلستان باید در نظر بگیرید عبارت اند از:

 • شغل مورد نظر خود را برای درخواست پیدا کنید.
 • یک فرم درخواست پر کنید.
 • رزومه ای به سبک قوانین کشور انگلستان بنویسید.

سبک کلی رزومه نویسی برای مهاجرت کاری به انگلستان

مواردتوضیحات
اطلاعات تماسبالای صفحه رزومه شما باید شامل نام، عنوان حرفه ای و اطلاعات تماس باشد. آن را با «رزومه» یا «CV» عنوان نکنید. در عوض نام خود را برای عنوان در نظر بگیرید. عکس، سن یا جنسیت خود را لحاظ نکنید. قانون انگلستان کارفرمایان را از درخواست این جزئیات منع می کند.
سابقه استخداماز آخرین موقعیت شغلی خود شروع کنید، نام شرکت، موقعیت شغلی و تاریخ ها را درج کنید. مسئولیت های اصلی یا دستاوردهای مرتبط با شغلی که برای آن درخواست می دهید فهرست کنید.
تحصیلاتاز آخرین مدرک تحصیلی خود شروع کنید، نام دانشگاه و جزئیات، تاریخ ها، دوره های گذرانده شده با نمره را درج کنید. جوایز مربوطه و دوره های کارآموزی را اضافه کنید.
مهارت هااین مهارت‌ها می‌تواند شامل برنامه‌های رایانه‌ای باشد که بلد هستید، زبان‌هایی که در سطح حرفه ای صحبت می کنید و …
علایق و دستاوردهااگر با شغل مورد نظر شما مرتبط هستند، آن ها را درج کنید.

مشاغل مورد تقاضا برای مهاجرت کاری به انگلستان

طبق اعلام دفتر ویزا انگلستان، بیشترین شغل در زمینه های مهندسی، بهداشت، هنر و سرگرمی و برخی موقعیت های تدریس (مانند زبان های خارجی) است. در زیر چند نمونه از مشاغل پرطرفدار و حقوق سالانه مربوط به آن ها آورده شده است:

 • معلم: از 24300 پوند (31500 دلار آمریکا) تا 121700 (157000 دلار) بسته به سال های کار و موقعیت مکانی متغیر است.
 • حسابدار: 62000 پوند (80000 دلار آمریکا).
 • پرستار: 23000 پوند (30000 دلار). با پاداش ها و سایر غرامت ها، این عدد به 34000 پوند (44000 دلار آمریکا) افزایش می یابد.
 • معمار: 27000 تا 35000 پوند (35000 – 45000 USD)
 • مدیر بازاریابی: 35000-39000 پوند (45000-50000 دلار)، بسته به تجربه.
 • مدیر محصول: 55000 پوند (71000 دلار آمریکا) در لندن.
 • توسعه دهنده وب: بسته به تجربه از 19500 GBP (25000 USD) تا 62000 GBP (80000 USD) متغیر است.
 • طراح تجربه کاربری: 62000 تا 87000 پوند (80000 تا 113000 دلار)

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

آیا مهاجرت کاری به کانادا ایده خوبی است؟

بله، با استاندارد زندگی بالاتر و دستمزد رقابتی تر، سبک زندگی بهتری در کانادا در دسترس است.

مزایای کار در کانادا چیست؟

کار در کانادا به شما امکان می دهد تا از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی متعدد و در نهایت شهروندی، اقامت دائم دریافت کنید.

چرا کانادا مکانی عالی برای زندگی و کار است؟

نرخ پایین بیکاری، صلح، قوانین عادلانه، چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان، مراقبت های بهداشتی و تحصیل رایگان، زیبایی طبیعی و … .

آیا برای دریافت اقامت دائم باید در کانادا کار کنم؟

بله، گرفتن اقامت دائم بدون کار یا سرمایه گذاری در یک تجارت تقریبا غیرممکن است.

آیا خارجی ها شانسی برای کار در آلمان دارند؟

جویندگان کار ماهر از خارج از کشور فرصت های بسیار خوبی در برخی مشاغل دارند. به عنوان مثال، مشاغل زیادی برای مهندسان، پزشکان، پرستاران و همچنین در مشاغل دستی وجود دارد.

از کجا می توانم اطلاعات مربوط به ویزا و مجوز کار در آلمان را پیدا کنم؟

پورتال چند زبانه make-it-in-germany.com اطلاعاتی را به ویژه برای متخصصان خارجی در مورد مجوزهای کار و ویزا، شکار شغل، مدارک تحصیلی، مهارت های زبان آلمانی، دوره های زبان، محیط کار و زندگی روزمره جمع آوری می کند.

شرایط کار در اتریش به چه صورت است؟

مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، اتریش حمایت و حقوق زیادی را برای کارکنان خود ارائه می دهد. کسانی که از اتحادیه اروپا هستند متوجه خواهند شد که می توانند به راحتی کار پیدا کنند، به خصوص اگر آلمانی صحبت کنند.

اگر قبل از انقضای ویزای جستجوی کار من به درخواست من در اتریش رسیدگی نشود چه اتفاقی می افتد؟

اگر ویزای شما قبل از رسیدگی به درخواست شما به درستی منقضی شود، باید اتریش را ترک کنید و منتظر تصمیم نهایی در خارج از کشور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید