فهرست مطالب

اقتصاد کانادا

اقتصاد در کانادا با توجه به هر ایالت و منطقه تا حد زیادی متفاوت است، چرا که هر ناحیه دارایی‌های متفاوتی دارد. برای مثال، ایالت‌های غربی، منابع طبیعی بیشتری همچون نفت، الوار و فلزات، ایالت‌های سرسبز محصولاتی در حوزه انرژی، صنعت و کشاورزی و ایالتهای شرقی انرژی، خودرو و کالاهای مصرفی تولید می‌کنند.

 • بخش خصوصی و بخش دولتی
 • نرخ بیکاری
 • بخش‌های اصلی اقتصاد کانادا
 • تجارت بین المللی

بخش خصوصی و بخش دولتی در اقتصاد کانادا

اقتصاد کانادا از دو بخش خصوصی و دولتی تشکیل شده‌است. بخش خصوصی کسب و کارهایی است که افراد آن را اداره می‌کنند و تحت کنترل دولت نیست. بخش دولتی، کسب و کارهایی هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طریق مدیرانی که مقامات رسمی دولت تعیین می‌کنند توسط دولت کانادا کنترل می‌شوند. بخش دولتی در سطوح فدرال، ایالتی و شهری وجود دارد. اکثر مشاغل کانادا در بخش خصوصی هستند. اگرچه در سال‌های اخیر استخدام در بخش‌های دولتی بیشتر از استخدام در بخش‌های خصوصی افزایش داشته‌است. استخدام در بخش دولتی شامل کار در بخش حمل و نقل، بیمارستان، مدارس، صنایع همگانی و موزه‌ها است.

نرخ بیکاری در کانادا

در قایسه با سایر کشورهای G20 ، نرخ بیکاری کانادا با میزان 5.9% در سال 2017 در سطح میانگین است. اگرچه، بنابر آمارهای کانادا این نرخ از فوریه 2018 پایین‌ترین نرخ بیکاری در کانادا است، یعنی بیکاری در کانادا رو به کاهش است.

بخش‌های اصلی اقتصاد کانادا

در کانادا، بخش خدماتی دو سوم اقتصاد را تشکیل می‌دهد. بخش املاک، تولید و منابع طبیعی هم از بخش‌های اصلی اقتصاد هستند.

منابع طبیعی و نقش آن در اقتصاد کانادا

بنابر اداره منابع طبیعی دولت کانادا، این کشور جزو بزرگترین تولید کنندگان و مصرف کنندگان انرژی در جهان است. منابع طبیعی شامل گاز طبیعی که کانادا چهارمین تولید کننده بزرگ و چهارمین صادر کننده بزرگ است، نفت خام که کانادا سومین صادر کننده بزرگ است و اورانیوم که کانادا دومین تولید کننده و صادر کننده بزرگ جهان است. منابع طبیعی در کانادا عمدتا در آلبرتا یافت می‌شوند که ذخایر بزرگی از زغال، نفت و گاز را دارا است و ساسکاچوان که بزرگترین منطقه با زمین‌های کشاورزی در کانادا است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و نقش آن در اقتصاد کانادا

کانادا بویژه مناطقی همچون تورنتو و ونکوور از منظر فناوری به مقدار زیادی رقابتی شده‌اند. کارکنان بخش فناوری سیلیکون ولی ایالات متحده آمریکا از طریق برنامه اعطای ویزای استارت آپ‌ها به کانادا آمده‌اند. بیش از دو سوم فناوری اطلاعات و ارتباطات کانادا از خدمات رایانه و نرم‌افزار تشکیل شده و بیش از دو سوم محصولات ICT صادر می‌شوند. با تقاضای بالا برای خدمات رایانه و نرم‌افزار، استخدام و دستمزد در این بخش به سرعت در حال رشد است.

کشاورزی و مواد غذایی و سهم آن در اقتصاد کانادا

کانادا پنجمین صادر کننده بزرگ محصولات و مواد غذایی کشاورزی در جهان است. درواقع از هر هشت شغل در کانادا یک شغل مربوط به این صنعت است. هر ایالت با محصول و خدمات کشاورزی خاص خود شناخته می‌شود. ایالت سرسبز ساسکاچوان به بزرگترین منطقه کشت گندم خود افتخار می‌کند، در حالیکه کبک بیش از 75 درصد بازار شیره افرا در جهان را تامین می‌کند.

تجارت بین المللی کانادا

 در سال 2016، چهار قلم اصلی صادراتی کانادا عبارت بودند از خودروهای موتوری، فرآورده‌های انرژی، فلزات و مواد معدنی و کالاهای مصرفی. این اقلام صادراتی به کجا ارسال می‌شوند؟ بزرگترین مشتری کانادا، ایالات متحده آمریکا است.

رونق اقتصادی کانادا

امروزه کانادا به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی مطلوب و بازار با ثبات در عرصه‌های مختلف صنعت، تولید و فعالیت‌های خدماتی به یکی از کشورهای جذاب برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

کانادا یکی از کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و گروه G8 است. عضویت در این دو سازمان، رشد اقتصادی زیادی را برای کانادا به دنبال داشته است. قسمت عمده فعالیت‌های اقتصادی در کانادا توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد و دولت نقش کم‌رنگی در این زمینه ایفا می‌کند و همین امر سبب شده است تا زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری و فعالیت تجار فراهم شود. صنعت بهره‌برداری از نفت خام، تولید فرآورده‌های پتروشیمی و همچنین محصولات چوبی، در اقتصاد کانادا نقش به سزایی دارند. البته در سال‌های اخیر، ایجاد کسب و کارهای جدید مانند استارت‌آپ‌ها نیز زمینه را برای اشتغال و تولید ثروت فراهم کرده است. وجود منابع معدنی و ذخایر طبیعی مانند گاز نیز به اقتصاد کانادا رونق زیادی بخشیده است. مرز ساحلی کانادا با اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی و وجود بنادر بزرگ و مهم در نزدیکی اقیانوس‌ها، کانادا را از لحاظ صنعت حمل و نقل دریایی نیز به یکی از کشورهای پیشرو در این صنعت تبدیل کرده است.

همچنین روابط تجاری گسترده کانادا با آمریکا و اروپا از طریق انعقاد قراردادهای مختلف بین دولت‌های مذکور، اقتصاد کانادا را به یکی از کشورهای مطمئن برای ایرانی‌هایی که قصد کسب ثروت و درآمد بالا دارند تبدیل کرده است.

 در واقع می‌توان گفت که قرار گرفتن منابع طبیعی در کنار نیروی متخصص و سیاست‌های اتخاذ شده از سوی دولت در زمینه مسائل اقتصادی، کانادا را به یکی از کشورهای مهم اقتصادی در دنیا تبدیل کرده است.

امروزه کانادا از لحاظ استانداردهای اقتصادی شباهت زیادی به آمریکا دارد. همچنین وجود شرکت‌های معتبر در شهرهای مختلف کانادا، یکی دیگر از امتیازات اقتصاد کانادا است.

مهم‌ ترین شهرهای اقتصادی کانادا

اقتصاد ونکوور

ونکوور یکی از شهرهای تاثیرگذار در اقتصاد کانادا است. مجاورت این شهر با اقیانوس آرام  و بنادر بسیار بزرگ و پر رونق آن، ونکوور را به یکی از شهرهای عمده در حوزه حمل و نقل دریایی مبدل نموده است. به علاوه  ونکوور در تجارت از طریق حمل و نقل ریلی نیز یکی از شهرهای مهم در کانادا محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که بسیاری از تولیدات کانادا از طریق حمل و نقل ریلی در ونکوور به کشورهای اروپایی و آمریکا صادر می‌شود. به علاوه در ونکوور به دلیل وجود جنگل‌های وسیع، شرکت‌های زیادی در زمینه تولید محصولات چوبی فعالیت می‌کنند. سالانه هزاران تن کالا از بندر ونکوور به سایر نقاط دنیا ارسال می‌شود که درآمد زیادی را برای کانادا به همراه دارد. شرکت‌های بزرگی که تولیدات و خدمات آن‌ها در دنیا مشهور هستند مانند نوکیا و اریکسن در ونکوور فعالیت دارند.

اقتصاد تورنتو

تورنتو به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فعالیت‌ تجاری و سرمایه‌گذاری در کانادا شناخته می‌شود. این شهر بعد از نیویورک و شیکاگو قدرتمندترین و مشهورترین شهر در آمریکای شمالی از لحاظ قدرت اقتصادی و رونق تولید است. همچنین تورنتو را می‌توان به عنوان مرکز عمده فروشی در کانادا معرفی نمود. وجود منابع فلزی غنی در تورنتو و قدرت هیدروالکتریک، این شهر را به یک منطقه بسیار مهم از لحاظ صنعتی تبدیل نموده که بالتبع کارخانه‌های زیادی هم در آن احداث گردیده است. همچنین حجم وسیعی از محصولات کانادایی در تورنتو تولید می‌شوند. از سال 2009 اقتصاد تورنتو رشد 2.4 درصدی در طی هر سال داشته است. با توجه به موقعیت اقتصادی عالی که در تورنتو برای مشاغل مختلف ایجاد شده در طی سال‌های اخیر سرمایه‌های خارجی به سمت این شهر سرازیر شده است.

اقتصاد کبک

وجود منابع طبیعی غنی، دریاچه‌ها و جنگل‌های متنوع، کبک را به یکی از قطب‌های اقتصادی کانادا تبدیل کرده است. تولید انبوه کاغذ و چوب در کبک، علاوه بر تامین نیاز داخلی در صادرات نیز توانسته است با محصولات کشورهای اروپایی در این زمینه به رقابت بپردازد. در کبک نیز مانند سایر ایالات کانادا، کشاورزی یکی از بخش‌های مهم اقتصاد محسوب می‌شود که با استفاده از ماشن‌آلات مدرن و تولید محصولات کشاورزی با کیفیت، نقش مهمی در اقتصاد کانادا دارد. لازم به ذکر است که در نزدیکی رودخانه سن لوزان، صنایع حمل و نقل دریایی کبک تاسیس شده است  که در رشد و توسعه اقتصادی کبک به واسطه وجود بنادر و شرکت‌های معتبر حمل و نقل دریایی نقش مهمی ایفا نموده است. همچنین بخشی از تولیدات این ایالت از طریق حمل و نقل دریایی و از طریق رودخانه لوزان صادر می‌شود و البته تمرکز مشاغل واسطه‌ای و در ارتباط با صنایع حمل و نقل، فرصت‌های اقتصادی جالب توجهی را برای این ایالت ایجاد نموده است.

وجود گیاهان متنوع در طبیعت کبک و صادرات آن‌ها به عنوان دارو به سایر کشورها کمک چشمگیری در رونق اقتصادی کبک دارد. لازم به ذکر است که با توجه به روابط گسترده اقتصادی بین کبک و فرانسه بخشی از تولیدات این ایالت به فرانسه و سایر کشورهای اروپایی نیز صادر می‌شود.

در کل می‌توان گفت که اقتصاد کبک بسیار قدرتمند و مدرن است و بیشتر مهاجرین از ظرفیت عالی که از سوی دولتمردان در این ایالت به وجود آمده است برای تولید ثروت استفاده می‌کنند.

اقتصاد کانادا چگونه است

 

 • برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا به اشتباه تصور می‌کنند که کانادا یک کشور پوشیده از برف است که در آن فعالیت‌های اقتصادی به سختی انجام می‌شود. این در حالی است که کانادا در برخی از منابع معدنی مانند اورانیوم و گاز جزء کشورهای اول جهان محسوب می‌شود. کانادا توانسته است با استخراج این مواد به یکی از کشورهای پیشرو در عرصه استخراج معادن تبدیل شود.
 • طبق گزارش صادره از سوی مجمع جهانی اقتصاد، کانادا بعد از سوییس، با کیفیت‌ترین کشور در دنیا از لحاظ استانداردهای زندگی و آسایش عمومی معرفی شده است.
 • شاید جالب باشد بدانید که ایالت آلبرتا در کانادا، این کشور را به سومین رتبه از لحاظ ذخایر نفتی تبدیل نموده است.
 • کانادا یکی از 10 کشور اول صنعتی در دنیا است که امروزه وابستگی آن به منابع طبیعی بسیار کم شده است و بیشتر از طریق فناوری و صادر کردن محصولات نانو توانسته است اقتصاد خود را به یکی از بهترین‌ها به دنیا معرفی کند.
 • کانادا یکی از کشورهایی است که انرژی خالص تولید می‌کند. این در حالی است که برخی از کشورهای پیشرفته و صنعتی در دنیا هنوز به این مرحله نرسیده‌اند.
 • کانادا از سال 2001 موفق شد که خود را از رکود اقتصادی دور نماید و با توجه به میزان تولید ملی این کشور در سال‌های اخیر می‌توان آن را به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند در دنیا معرفی نمود.
 • با توجه به افزایش تعداد زنان دارای تحصیلات دانشگاهی در کانادا و ورود آن‌ها به بازار کار، کانادا توانسته است از توانایی آن‌ها برای پیشرفت در اقتصاد استفاده کند. از سال 2007 تا کنون زنان در کانادا توانسته‌اند 137 هزار شرکت و کسب و کار را مدیریت کنند.
 • نظام بانکی کانادا یکی از بهترین سیستم‌ها در دنیا محسوب می‌شود که با ارائه تسهیلات به مشتریان خود و برقراری ارتباط با شبکه پرداخت بین‌المللی، تجارت را برای تجار کانادایی تسهیل کرده است.
 • نظام مالیاتی کانادا به گونه‌ای طراحی شده است که شرکت‌ها و فعالان اقتصادی از سوی دولت مورد آزار قرار نمی‌گیرند و همین امر جذب سرمایه‌های خارجی را به همراه داشته است.
 • کانادا یکی از معدود کشورهایی است که فساد سیستماتیک در آن به ندرت مشاهده می‌شود.

کشاورزی در اقتصاد کانادا

در بین محصولات کشاورزی که در کانادا تولید می‌شوند گندم و حبوبات از کیفیت بهتری برخوردار هستند. به طور سالانه 9 درصد از تولید ناخالص داخلی در کانادا از طریق فعالیت‌های کشاورزی تامین می‌شود. کشورهای زیادی برای خرید محصولات کشاورزی با کانادا قرارداد منعقد می‌کنند. با توجه به عضویت کانادا در سازمان تجارت جهانی، معامله با کانادا یک قرارداد تجاری مطمئن است.

فناوری در اقتصاد کانادا

کانادا در عرصه فناوری یکی از کشورهای مطرح در دنیاست و با در نظر گرفتن ویزای استارت‌آپ از سوی دولت کانادا امروزه تقاضاهای بسیاری برای دریافت این ویزا و آغاز کسب و کار جدید در کانادا اقدام می‌کنند. همچنین فعالیت گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان در کانادا و به کارگیری نیروهای متخصص و با مهارت در این شرکت‌ها که تاثیر زیادی در پیشرفت فناوری و رشد اقتصادی کانادا دارند از عوامل اصلی شکل‌گیری اقتصاد قدرتمند در کانادا است.

نقش خدمات در اقتصاد کانادا

تقریبا 80 درصد از تولید ناخالص داخلی در کانادا به بخش خدمات تعلق دارد. لازم به ذکر است که نزدیک به سه چهارم از جمعیت کانادا در مشاغل خدماتی مشغول به کار هستند. صنعت گردشگری کانادا نیز در زیرمجموعه فعالیت‌های خدماتی قرار دارد و توانسته ثروت زیادی را برای کانادا به ارمغان بیاورد. همچنین 12 درصد از تولید ناخالص داخلی کانادا مربوط به فعالیت‌های گردشگری است.

تولید در اقتصاد کانادا

یکی از بخش‌های تولیدی در کانادا صنعت خودروسازی است که با تولید خودروهای با کیفیت و با استفاده از فناوری نوین، کشورهای زیادی را برای انعقاد قرارداد جهت خرید خودرو از کانادا ترغیب می‌کند.

اقتصاد کانادا و تاثیر آن بر سرمایه‌گذاری خارجی

اقتصاد نوین و پیشرفته در کانادا زمینه را برای سرازیر شدن سرمایه‌های خارجی فراهم نموده است. تسهیلات بانکی که بانک‌ها به سرمایه‌گذاران اختصاص می‌دهند متقاضیان زیادی را برای سرمایه‌گذاری در کانادا تشویق می‌کند. البته این تسهیلات، بعد از گذشت مدت زمانی از آغاز فعالیت اقتصادی در کانادا به سرمایه‌گذار تعلق می‌گیرد. همچنین با توجه به ظرفیت بالای بازار کانادا در حوزه‌های مختلف صنعت، فناوری، تولید و خدمات، در برخی از سرمایه‌گذاری‌ها نیازی به تامین سرمایه اولیه هنگفت ندارید بلکه می‌توانید با تکیه بر علم و تخصص خود در کانادا سرمایه‌گذاری کنید

اقتصاد کانادا در سال 2021

در اقتصاد کانادا، شاخص‌هایی وجود دارد که در سال 2021 بر ثبات اقتصادی کانادا تاثیرگذار هستند. در این بخش از مقاله به ذکر این موارد می‌پردازیم.

 • مالیات بر درآمد. در کانادا هر شخصی که درآمد داشته باشد درصدی از آن را باید به عنوان مالیات به دولت فدرال و بخشی را به ایالتی که در آن مشغول به کار هستید باید بپردازید. البته نرخ مالیات با توجه به درآمدی که در کانادا به دست می‌آورید تاثیر چندانی بر کیفیت زندگی شما نخواهد داشت.
 • مالیات بر فروش کالا و خدمات. خرید و فروش کالا و خدمات نیز جزء مواردی است که درصد مالیاتی از سوی دولت برای آن تعیین می‌شود. معمولا این مالیات در قیمت نهایی که به مصرف کننده اعلام می‌شود لحاظ خواهد شد.
 • مالیات گمرکی. به کالاهایی که پس از ترخیص از گمرک، وارد کانادا می‌شوند مالیات تعلق می‌گیرد.
 • مالیات بر ملک. خرید و فروش ملک در کانادا با توجه به مبلغی که در قرارداد ذکر شده است مشمول مالیات می‌شود. این مبلغ 25 درصد ارزش قراردادی ملک است.
 • مالیات بر شرکت‌ها. مالیاتی که از شرکت‌های در حال فعالیت در کانادا دریافت می‌شود بر اساس درآمد سالانه شرکت تعیین می‌شود.
 • مالیات بر وسایل نقلیه. به خرید و فروش وسایل نقلیه در کانادا درصد مالیاتی تعلق می‌گیرد که بر اساس قیمت معاملاتی خودرو تعیین می‌شود.
 • مالیات بر خدمات درمانی. از اشخاصی که در کانادا خدمات درمانی دولتی دریافت می‌کنند مالیات دریافت می‌شود. البته مبلغ آن اندک است.

اقتصاد کانادا و میزان مصادره اموال

یکی از نکات بسیار مهم در بررسی وضعیت اقتصادی کانادا نرخ مصادره اموال سرمایه‌گذاران خارجی در کانادا است. در واقع این موضوع که دولت کانادا در شرایط اضطراری آیا اقدام به مصادره اموال سرمایه‌گذاران خارجی می‌کند یا خیر و این که اگر مصادره رخ بدهد تا چه میزان از اموال سرمایه‌گذار در اختیار دولت کانادا قرار می‌گیرد یکی از موضوعاتی است که ذهن هر سرمایه‌گذاری را مشغول می‌کند. در پاسخ به این دغدغه باید گفت که در کشور ثروتمند و معتبری مانند کانادا بسیار به ندرت، مصادره اموال اتفاق می‌افتد. زیرا سرمایه‌گذار خارجی با رعایت موازین دولت کانادا وارد این کشور شده و به طور قانونی فعالیت اقتصادی خود را در این کشور آغاز نموده است. بنابراین اگر با رعایت تمام ضوابط، در کانادا فعالیت اقتصادی دارید اصلا بابت اموال خود و ریسک مصادره آن از سوی دولت کانادا نگران نباشید. مگر این که شما در ابتدا به طور قانونی فعالیت خود را شروع کرده باشید اما بعد از گذشت مدتی به انجام کارهای غیر قانونی مانند قاچاق روی آورده باشید که در این صورت اموال به دست آمده از طرق غیر قانونی می‌توانند در معرض مصادره قرار بگیرند.

تاثیر صنایع برتر بر اقتصاد کانادا

طبق تحلیل‌های اقتصادی صورت گرفته از اقتصاد کانادا، می‌توان به این نتیجه رسید که اقتصاد این کشور مبتنی بر صنعت ماهی‌گیری، کشاورزی، گردشگری، تولید و تجارت بین‌الملل است. بنابراین اگر اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند موفق به سرمایه‌گذاری در یکی از این صنایع بشوند حتما می‌توانند به آرزوی خود برای کسب ثروت زیاد در کاناد دست پیدا کنند. بهتر است هر زمانی که قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را پیدا کردید در مورد این که در شرایط کنونی کدام یک از صنایع در کانادا نقش مهم‌تری در اقتصاد این کشور ایفا می‌کنند تحقیق کنید.

اقتصاد کانادا و تجارت بین‌ الملل

در دنیای امروز، هر کشوری که بیشترین سهم را در تجارت بین‌الملل داشته باشد از اقتصادی قوی برخوردار است. کانادا یکی از کشورهایی است که با انجام فعالیت‌های صادرات و واردات توانسته است به یکی از کشورهای فعال در عرصه تجارت بین‌الملل تبدیل شود. همچنین ساحلی بودن کانادا و وجود بنادر مهم در این کشور کانادا را بیش از گذشته به عنوان یک کشور مدرن در معاملات بین‌المللی معرفی نموده است.

اقتصاد کانادا و برنامه‌های توسعه

درست است که در حال حاضر کانادا از لحاظ اقتصادی در شرایط خوبی به سر می‌برد اما دولت کانادا به جایگاه کنونی خود اکتفا نکرده و در حال اجرای برنامه‌های توسعه برای رشد و ترقی بیشتر اقتصاد کانادا است. امروزه شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از سزمایه‌گذاری‌های دولت کانادا برای رشد اقتصادی محسوب می‌شوند. این شرکت‌ها در کنار به کارگیری علم و تخصص می‌توانند محصولات خود را از طریق تولید انبوه، در کانادا تجاری سازی کنند و ثروت زیادی را هم برای خود و هم دولت کانادا به ارمغان بیاورند. همچنین دولت کانادا برای تحقق اهداف خود سیاست‌هایی را دنبال می‌کند که برخی از آن‌ها در کوتاه‌مدت و برخی نیز در بلند مدت، توسعه بیشتر برای اقتصاد کانادا به همراه دارد. مثلا کاهش نرخ مالیات و ایجاد شرایط مطلوب برای صادرات تولیدات داخلی. همچنین استارت‌آپ‌ها و کارآفرینی‌های جدید نیز نقش موثری در برداشتن گام‌های رو به جلو در اقتصاد کانادا داشته است.

توسعه اقتصادی کانادا

با اقداماتی که دولت کانادا در حال حاضر انجام داده است و برنامه‌هایی که در سال‌های آینده تاثیر خود را در اقتصاد کانادا نشان می‌دهند می‌توان گفت که اقتصاد کانادا اقتصادی کم‌رقیب خواهد بود که با حمایت از تولید، نقش فعال کانادا در تجارت بین‌الملل و سیاست جذب سرمایه‌های خارجی می‌توان به کانادا به عنوان یک کشور مطمئن برای انجام فعالیت‌های اقتصادی فکر کرد.

اقتصاد کانادا و خرید فرانشیزها

امروزه یکی از عرصه‌های بسیار جذاب برای سرمایه‌گذران، خرید فرانشیز است. در فرانشیز، یک تولید‌کننده یا صاحب یک برند، نمایندگی خود را از طریق فرانشیز به دیگری اعطا می‌کند منتهی دریافت فرانشیز، شرایطی دارد که دریافت‌کننده باید به آن‌ها متعهد باشد. مثلا ممکن است شخصی از طریق فرانشیز، نمایندگی مک‌دونالد را دریافت کند. فرانشیز در کانادا برای شخصی که بتواند آن را دریافت کند سود بسیاری به همراه دارد. البته به این نکته توجه داشته باشید که از طریق فرانشیز نمی‌توانید مجوز اقامت در کانادا را به دست آورید بلکه باید ابتدا از روش‌های دیگری مجوز اقامت در کانادا را به دست بیاورید و سپس در کانادا برای خرید فرانشیز اقدام کنید.

تاثیر صنعت خودرو سازی بر اقتصاد کانادا

صنعت خودروسازی در کانادا از دو بخش مونتاژ خودرو و تولید قطعات تشکیل می‌شود. کانادا در عرصه تولید قطعات یک کشور بسیار قدرتمند در دنیا است. طبق آمارها و گفته تحلیل‌گران، کانادا در این صنعت بزرگ، رتبه نهم و بر اساس برخی از تحلیل‌ها رتبه یازدهم را در صنعت خودروسازی در دنیا به خود اختصاص داده است. یکی از عواملی که در کنار مدرن بودن، خودروسازی کانادا را به یکی از ارکان مهم اقتصاد در این کشور تبدیل کرده احترام به سلامت محیط زیست در تولید خودرو است.

جالب است بدانید که در حال حاضر، شرکت مگنا در کانادا، بزرگترین شرکت تولید قطعات اتومبیل در آمریکای شمالی است.

مالیات در کانادا

نظام مالیات کانادا

انواع مالیات کانادا کانادا نظام مالیاتی جامعی برای پرداخت هزینه‌های بخش سلامت عمومی و خدمات اجتماعی دارد که کانادایی‌ها در سراسر کشور از آن بهره‌منداند.

          
اینترنت در کانادا

اینترنت در کانادا

اینترنت در کانادا امروزه اینترنت به عنوان یک وسیله ضروری برای انجام کارهای مختلف اداری، تحصیلی، تجاری و… محسوب می‌شود. شما حتی در طول مدت

          

ایمیل خود را برای اطلاع از آخرین اخبار وارد کنید.

شما می‌توانید در تمامی مراحل  کار خود در کانادا از کمک تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

سرویسهای رایگان
.01

نسخه فارسی کتاب Citizenship

ترجمه فارسی کتاب شهروندی کانادا ...

.02

کتابها و منابع تازه واردین به کانادا

.03

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی BC

.04

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی انتاریو

.05

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی آلبرتا

.06

تقویم فارسی و تبدیل تاریخ

براحتی تاریخ مورد نظر خود را تبدیل کنید

اخبار مهاجرت
افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا و ویزای اقامت دائم که تاریخ اعتبار آن منقضی شده می‌توانند به کانادا سفر کنند

افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا و ویزای اقامت دائم که تاریخ اعتبار آن منقضی شده می‌توانند به کانادا سفر کنند

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد: افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا (COPR) و افراد دارای ویزای اقامت دائم (PRV) معاف از

   بیشتر