واترلو

 • نام انگلیسی :Waterloo
 • جمعیت :113.250
 • استان :انتاریو
 • مساحت :64 کیلومتر
 • تراکم جمعیت :1.520 در کیلومتر مربع
 • موقعیت روی نقشه
واترلو

واترلو کجاست

واترلو یکی از شهرهای کانادا است که در جنوب استان آنتاریو قراردارد. اسم این شهر از یک استان در بلژیک گرفته شده‌است. واترلو یکی از شهرهای قدیمی کانادا است و از سابقه تاریخی پررنگی برخوردار است. هرچند امروزه واترلو نه برای سابقه تاریخی خود، بلکه برای هوشمند بودن معروف است.

واترلو منطقه‌ای خارج‌شهری است که دو دانشگاه بسیار بلند رتبه دارد. دانشگاه واترلو و دانشگاه ویلفرد لوریه. این شهر زادگاه برند بلک‌بری هم هست. یکی دیگر از دلایل توسعه شهر واترلو وجود موقعیت‌های شغلی مناسب به نسبت مساحت آن و همچنین شرکت‌های بیمه قوی آن است.

این شهر بیشتر توسط دانشجویان انتخاب می‌شود. زیرا همان‌طور که گفته شد، با وجود مساحت کوچک، واترلو دو دانشگاه مهم کانادا را در خود جای داده‌است. این دانشگاه‌ها هرساله پذیرای هزاران دانشجوی خارجی هستند. شهرداری شهر واترلو یک سامانه اینترنتی تاسیس کرده‌است که افراد ساکن واترلو و دانشجویان خارجی آن بتوانند انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد این شهر مطرح کنند.

در تراست بخوانید: تاریخچه کشور کانادا ، مهاجرت به کانادا

نقشه واترلو

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

افرادی که در واترلو زندگی می‌کنند، به مرکز شهر، لقب بالاشهر داده‌اند. مرکز شهر واترلو از سال 1961، مراکز رفاهی و فروشگاه‌ها را درخودجای داده‌است. رودخانه گرند از شرق این شهر به سمت جنوب حرکت می‌کند. این رودخانه از بیشتر قسمت‌های مرکزی شهر مانند پارک واترلو و دانشگاه واترلو عبور می‌کند. به دلیل وجود مراکز رفاهی و مسکن‌های مناسب، دانشجویان زیادی برای زندگی به واترلو می‌روند.

واترلو عموماً انتخاب مهاجرینی است که برای ادامه تحصیل وارد کانادا می‌شوند. اگر از آن دسته افرادی هستید که زندگی در شهرهای کوچک را دوست دارند، می‌توانید واترلو را انتخاب کنید. این شهر به چشم‌اندازهای طبیعی بسیار زیبایی مانند آبشارهای نیاگارا، الورا گورژ و رودخانه گرند بسیار نزدیک است.

در نزدیکی شهر واترلو شهر دیگری به نام کیچنر قرار دارد که بسیاری از افراد آن را جزئی از واترلو حساب می‌کنند. هرچند نمایندگان این دوشهر باهم تفاوت دارد و هردو شهرداری مستقل دارند.

بیشتر بخوانید: نقشه کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای واترلو

واترلو آب و هوایی مرطوب و تابستان‌های گرمی دارد. در واترلو می‌توانید در فصل تابستان آب‌وهوایی گرم و مرطوب، و در فصل زمستان آب و هوایی خیلی سرد را تجربه کنید. ولی به طور کلی واترلو جزء آن دسته از شهرهای کاناداست که آب و‌هوای معتدلی دارد.

هوای زمستانی از اواسط دسامبر وارد واترلو می‌شود و تا ماه مارس ادامه پیدا می‌کند. آب و هوای داغ تابستانی واترلو را هم می‌توانید از اواسط ماه می تا آخر سپتامبر تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: آب و هوای کانادا ، گرم ‌ترین شهرهای کانادا ، سرمای کانادا

مزایای زندگی در واترلو

تحصیل در یک شهر دانشگاهی

واترلو یک شهر دانشگاهی کوچک است. به دلیل وجود دو دانشگاه مهم کانادا در این شهر، شما می‌توانید به راحتی دوستانی پیدا کنید که مانند شما برای تحصیل به واترلو آمده‌اند. این شهر برای دانشجویان تمامی امکانات رفاهی لازم را دارد. قیمت مسکن در این شهر به مراتب برای دانشجویان نسبت به شهرهای بزرگ‌تر مثل تورنتو به‌ صرفه‌تر است.

خوابگاه‌های دانشجویی، آپارتمان‌های دانشجو نشین ارزان، کتابخانه و هرچیزی که به عنوان یک دانشجو نیاز خواهید داشت در دسترس شما قرارخواهد گرفت. واترلو به این دلیل که بیشتر از دانشجویان تشکیل شده، نسبتاً هزینه‌های کمتری نسبت به شهرهای بزرگ کانادا برای زندگی نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در شهر واترلو

سرمایه‌ گذاری برای آینده در واترلو

به دلیل گرانی در تورنتو و همچنین افزایش جمعیت، بسیاری از افراد در شهر واترلو اقدام به خرید املاک و سرمایه گذاری در واترلو کرده‌اند. این باعث شده که بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشته باشند آینده اقتصادی واترلو بسیار روشن است. نرخ اجاره و خرید مسکن در این شهر هنوز ارزان است اما سیر صعودی داشته‌است.

در دو سال اخیر، تقاضا برای سکونت در واترلو افزایش یافته و به این معناست که اقتصاد در این شهر، پویا خواهد ماند. زندگی در واترلو هم‌اکنون مثل یک سرمایه‌گذاری است. زیرا با توجه به شرایط چند سال اخیر، این شهر پیشرفت زیادی در آینده خواهد داشت.

موقعیت مکانی واترلو

اگر در یک شهر کوچک زندگی کنید، همه چیز به شما نزدیک است. واترلو دارای یک محیط شهری منظم است که در آن می‌توانید به راحتی به تمام امکانات دسترسی داشته باشید. به علاوه، واترلو یکی از هوشمندترین شهرهای جهان است. به همین جهت، بیشتر فروشگاه‌های آن از طریق اپلیکیشن‌ها و اینترنت، اقدام به خدمت‌رسانی به ساکنان واترلو می‌کنند.

در واترلو، جاذبه‌های طبیعی هم به شما نزدیک است. منظره رودخانه گرند که در مرکزشهر واترلو جریان دارد، یکی از مناظر مثال زدنی کشور کاناداست.

درباره طبیعت کانادا بیشتر بدانید.

درس و تفریح همزمان در واترلو

شهر واترلو، سه مرکز آموزشی مهم یعنی دانشگاه واترلو، دانشگاه ویلفرد لوریه، و کالج کانسگوتا دارد. این امر باعث شده‌است که زندگی دانشجویی در شهر در جریان باشد. در فصل امتحانات احتمالاً شهر خلوت‌تر است زیرا بیشتر ساکنین این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند. به علاوه پیدا کردن دوست در این شهر آسان‌تر است زیرا اکثر افراد همسن و سال خودتان هستند و شرایط مشابهی دارند.

تفریحات دانشجویی زیادی در این شهر وجود دارد. واترلو صاحب یکی از بهترین کتابخانه‌های مرکزی کانادا نیز هست. 22 زمین گلف، 60 گالری هنری و فرهنگی و مراسم‌های علمی متعددی در شهر واترلو برگزار می‌شود. دانشگاه‌هایی که در شهر واترلو قراردارند هم تفریحات مختلفی برای دانشجویان تدارک دیده‌اند. به طوری که همیشه یک رویداد دانشجویی در این شهر جریان دارد.

 اگر تصمیم گرفتید به همراه دوستان خود از واترلو به شهر دیگری سفر کنید، می‌توانید فرودگاه کوچک واترلو را انتخاب کنید که دسترسی شما را به سایر شهرهای کانادا آسان کرده است.

بیشتر بخوانید: زندگی دانشجویی در کانادا

فرصت‌ های خوب شغلی بعد از تحصیل

میزان بیکاری در شهر واترلو بسیار پایین است. شرکت‌های مهمی مانند گوگل، شاپیفای و بلک‌بری در این منطقه فعالیت می‌کنند. به طور کلی شرکت‌های مربوط به تکنولوژی متعددی در این شهر وجود دارد. همچنین سازمان‌های غیردولتی و سایر مشاغل هم در شهر واترلو فعالیت مناسبی دارند. در صورتی که بخواهید یک شرکت استارت‌آپی در کانادا راه اندازی کنید، دانشگاه‌های واترلو می‌توانند بر روی طرح شما سرمایه‌گذاری کنند. بیشتر دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های شهر واترلو تحصیل می‌کنند، می‌توانند در آینده شغل‌های خوبی به دست بیاورند.

درباره کار در واترلو با مراجعه به لینک، اطلاعات کاملی کسب کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به واترلو

هزینه‌ های زندگی در واترلو

در واترلو، متوسط هزینه زندگی 2000 دلار کانادا در ماه است. هزینه‌های متوسط یک خانواده چهارنفره نزدیک به ماهانه 4000 دلار می‌باشد.

هزینه غذا در واترلو

کالامتوسط قیمت
یک ناهار اقتصادی در منطقه اداری18 دلار کانادا
1 کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان10 دلار کانادا
یک لیتر شیر پرچرب2.68 دلار کانادا
12 تخم مرغ بزرگ3.77 دلار کانادا
1 کیلو گوجه فرنگی2.72 دلار کانادا
1 کیلو سیب‌زمینی1.86 دلار کانادا
500 گرم پنیر محلی6 دلار کانادا
کوکاکولای 2 لیتری2.39 دلار کانادا
نان (برای دونفر و یک روز)2.25 دلار کانادا

هزینه مسکن در واترلو

نوع مسکنمتوسط قیمت
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان مبله 85متری (در محله گران)1.643 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان مبله 85متری (در محله متوسط)1.341 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه برای دونفر187 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه برای یک نفر118 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان مبله 45متری (در محله گران)1.032 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان مبله 45 متری (در محله متوسط)831 دلار کانادا
هزینه اینترنت پرسرعت ماهانه65 دلار کانادا
هزینه نظافت ساعتی21 دلار کانادا

هزینه لباس در واترلو

نوع لباسمتوسط قیمت
یک شلوار جین (با برند لیوایز یا برند مشابه)49 دلار کانادا
یک لباس تابستانی برند معروف (زارا، اچ‌اند‌ام و…)46 دلار کانادا
یک جفت کتانی اسپورت برند (نایک، آدیداس و…)96 دلار کانادا
یک جفت کفش مردانه اداری چرمی  117 دلار کانادا  

هزینه حمل و نقل در واترلو

نوع حمل و نقلمتوسط قیمت
فولکس واگن گلف (و ماشین‌های اقتصادی مشابه)22.093 دلار کانادا
یک لیتر بنزین1.10 دلار کانادا
هزینه ماهانه بلیط اتوبوس یا خط آهن84 دلار کانادا
استفاده از تاکسی برای 8 کیلومتر  23 دلار کانادا  

هزینه‌های پزشکی و بهداشتی در واترلو

نوع هزینهمتوسط قیمت
داروهای سرماخوردگی ساده برای 6 روز12 دلار کانادا
یک بسته آنتی بیوتیک14 دلار کانادا
ویزیت دکتر عمومی در مطب خصوصی74 دلار کانادا
اسپری خوشبو کننده بدن5.81 دلار کانادا
شامپو5.11 دلار کانادا
4 رول دستمال توالت3.20 دلار کانادا
یک تیوب خمیردندان2.84 دلار کانادا
هزینه کوتاهی موی مردانه استاندارد  24 دلار کانادا

هزینه سرگرمی در واترلو

نوع هزینهمتوسط قیمت
شام برای دونفر در یک رستوران محلی52 دلار کانادا
دو بلیط سینما26 دلار کانادا
دو بلیط تئاتر139 دلار کانادا
شام برای دونفر در رستوران ایتالیایی با مخلفات کامل71 دلار کانادا
یک نوشیدنی کوکتل در مرکز شهر11 دلار کانادا
کاپوچینو3.79 دلار کانادا
یک ماه عضویت در باشگاه43 دلار کانادا
یک بسته سیگار مارلبرو  13 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا

اقتصاد در واترلو

درآمد متوسط یک خانواده کانادایی حدود 73000 دلار است. این مبلغ از میزان متوسط درآمد جهانی که 61000 دلار است، بیشتر است. اقتصاد این شهر بر پایه تکنولوژی، علم، دانشگاه‌ها و شرکت‌های بیمه در چندسال اخیر افزایش چشمگیری داشته‌است.

بیشتر شرکت‌های بیمه معتبر کشور کانادا در شهر واترلو تاسیس شده‌اند. به علاوه، شرکت‌های تکنولوژی محور مهمی مانند بلک بری، گوگل، کیک مسنجر، دالسا و ویدیارد در شهر واترلو فعالیت می‌کنند. این شهر درآمدی از تولید فیلم و سریال هم داشته است.

درباره اقتصاد کانادا و صنعت کانادا با مراجعه به هر لینک بخوانید.

کار در واترلو

بزرگ‌ترین مراکز و شرکت‌هایی که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کانادایی را جذب می‌کنند عبارتند از:

 • دانشگاه واترلو
 • گوگل
 • بلک‌بری
 •  سندواین
 •  میپل‌سافت
 •  اپن تکست
 •  دانشگاه ویلفرد لوریه
 • موسسه اقتصادی سان لایف
 • سه مرکز پژوهشی مهم کانادا که در واترلو قراردارند هم شغل‌هایی درمیان دانشجویان ایجاد کرده‌اند. این سه مرکز با عنوان‌های موسسه محافظ فیزیک تئوریک، موسسه محاسبه کوانتوم و مرکز ابتکار در حاکمیت بین‌المللی فعالیت می‌کنند.

نرخ بیکاری در واترلو 6.9% یعنی بسیار پایین است.

همچنین بخوانید: کاریابی در کانادا ، مشاغل پردرآمد در کانادا

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

متوسط درآمد در واترلو

میزان درآمد متوسط پس از کسر مالیات در شهر واترلو، 3.137 دلار کانادا است که برای هزینه‌های یک زندگی متوسط در کانادا برای یک ماه و نیم، کافی است. از آن‌جا که افراد مشغول در واترلو اکثراً متخصص و تحصیل کرده هستند، نرخ درآمد در این شهر از متوسط درآمد در کانادا بیشتر است.

همچنین درباره مالیات در کانادا بخوانید.

تحصیل در واترلو

اگر شهر واترلو را برای زندگی انتخاب کنید، می‌توانید در سه مرکز آموزشی معروف آن تحصیل کنید:

دانشگاه واترلو

این دانشگاه با 404 هکتار زمین و دو دانشکده بزرگ، یکی از بهترین دانشگاه‌ های کانادا است. در حال حاضر دانشگاه واترلو 36000 دانشجوی لیسانس و 6.200 دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد. 36% دانشجویان فارغ‌التحصیل از واترلو، دانشجوهای خارجی هستند. دانشگاه واترلو در میان کل دانشگاه‌های کانادا رتبه چهارم را کسب کرده‌است. درون محوطه این دانشگاه‌ها رستوران‌ها و فروشگاه‌های با کیفیتی کار می‌کنند. همچنین دانشگاه واترلو همواره میزبان فستیوال‌های دانشجویی مختلف است.

دانشگاه ویلفرد لوریه

این دانشگاه دولتی، به احترام هفتمین نخست‌ وزیر کانادا نام‌گذاری شده‌است. رتبه دانشگاه ویلفرد لوریه در میان دانشگاه‌های کانادایی 24 و در میان دانشگاه‌های جهان، 1271 است. بیشتر دانشجویان این دانشگاه را کانادایی‌ها تشکیل می‌دهند و تنها 6.3% دانشجویان تحصیل‌کرده در آن خارجی هستند. در رنکینگ دانشگاه های کانادا، دانشگاه ویلفرد لوریه رتبه سی‌ام را به خود اختصاص داده‌است. در این دانشگاه بیشتر دروس به صورت پروژه و پژوهش گذرانده می‌شود.

دانشگاه امور بین‌ الملل بالیسلی

این دانشگاه مرکزی برای محققان و افراد علاقمند به سیاست‌های عمومی بین‌المللی و روابط بین الملل است. این مدرسه منحصراً بر روی تربیت افراد سیاسی متخصص تمرکز کرده‌است. در کشور کانادا، دانشگاه بالیسیلی چهارمین رتبه دانشگاه‌های روابط بین‌الملل را کسب کرده‌است.این دانشگاه از میان دانشجویان خارجی نیز دانشجو می‌پذیرد. دانشگاه بالیسیلی یک دانشگاه نسبتاً جدید است که در سال 2007 کار خود را شروع نموده. دوره‌هایی که این دانشگاه ارائه می‌دهد عبارتند از:

 • دکترای حاکمیت جهانی
 • مدارک MBA و MIPP
 • کارشناسی ارشد سیاست عمومی بین‌الملل
 • کارشناسی ارشد حاکمیت جهانی

این دانشگاه‌ها با موسسه‌های تحقیقاتی شورای آکادمیک سیستم سازمان ملل متحد، موسسه امنیت سایبری و حریم خصوصی، شبکه کانادایی تحقیق در مورد تروریسم، امنیت و جامعه و همچنین مرکز لوریه برای سیستم‌های تغذیه پایدار همکاری می‌کند.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

محله‌ های واترلو

واترلو شهر کوچکی است و به همین دلیل، دسترسی به مرکز آن از سایر نقاط شهر آسان است. محله‌های دون، استنلی‌پارک و بیچ‌وود بهترین محله‌های واترلو هستند زیرا دسترسی از آن‌ها هم به فضاهای سبز و هم به مراکز رفاهی شهری به سرعت ممکن می‌شود. سایر محله‌های این شهر عبارتند از:

 • لورلوود
 • وست ویل
 • میپل هیلز
 • لیک‌شور ویلج
 • اربز ویل
 • سانی دیل
 • وست مونت

رفتار مردم واترلو با مهاجرین

به دلیل این که واترلو از ابتدا مقصد دانشجویان خارجی بوده است، مردم واترلو به فضای چندفرهنگی و چندملیتی شهر خود عادت کرده‌اند. همه ساله دانشجویان و ساکنان واترلو در فستیوال‌های فرهنگی مختلفی گردهم می‌آیند تا با افرادی از سایر فرهنگ‌ها آشنا شوند. مهاجرین بخش بزرگی از جمعیت واترلو را تشکیل می‌دهد بنابراین نژادپرستی در واترلو معنا ندارد.

یکی از سیاست‌های مهم کشور کانادا در همه شهرهای خود، احترام به فرهنگ‌های مختلف و مهاجرپذیری است.

درباره مردم واترلو

جمعیت واترلو از دانشجویان خارجی، دانشجویان کانادایی و کانادایی‌های ساکن این شهر تشکیل می‌شود. به همین دلیل احترام به فرهنگ‌های مختلف در میان افراد پذیرفته شده‌است. مردم واترلو به هنر اهمیت زیادی می‌دهند و مراسم‌های هنری زیادی در واترلو برگزار می‌شود. مردم این شهر مانند همه مردم کانادا، رفتاری گرم و صمیمی با مهاجران دارند و از فرهنگ‌های جدید استقبال می‌کنند.

جو حاکم بر این شهر به شکلی است که می‌توانید به سرعت دوستانی برای خود پیدا کنید.

سیاست در واترلو

شورای شهر واترلو از 7 مشاور تشکیل شده است که هرکدام، نماینده یک شهردار هستند. شهردار واترلو در حال حاضر دیو ژاورسکی است که در انتخابات اکتبر 2014 بیشترین رای را گرفته‌است.

نمایندگان شهر واترلو عبارتند از:

 • نماینده 1 (جنوب غربی واترلو): ساندرا هانمر
 • نماینده 2 (شمال غربی واترلو): رویس بودلی
 • نماینده 3 (منطقه لیک شور): آنجلا ویث
 • نماینده 4 ( شمال شرقی واترلو): دایان فریمن
 • نماینده 5 (جنوب شرقی واترلو): جن واسیک
 • نماینده 6 (مرکز واترلو): جف هنری
 • نماینده 7 (بالای شهر): تنیل بونوگور

در بخش سیاست فدرال، شهر واترلو حزب خود را دارد که با نام منطقه انتخاباتی واترلو شناخته می‌شود.

جاذبه‌ های دیدنی واترلو

این پارک، قدیمی‌ترین پارک شهر واترلو است و زمین‌های ورزشی، استادیوم بیسبال، پارک اسکیت‌بورد و زمین‌های بازی تشکیل شده‌است. رودخانه سیلور که از این پارک عبور می‌کند، منظره زیبایی به آن بخشیده است.

این پل که به پل بوسه هم معروف شده‌است، قدیمی‌ترین پل واترلو است. این پل لوکیشن فیلمبرداری چند فیلم مشهور و یکی از مقاصد مورد علاقه عکاسان بوده است. علاوه بر چشم‌انداز زیبای پل مونتز، طراحی آن از چوب بلوط که نماد کشور کانادا است هم جالب توجه به نظر‌می‌رسد.

اگر به دنبال یک منطقه طبیعی آرام برای ریلکس کردن هستید، بهتر است سری به منطقه لورل کریک بزنید. در این منطقه طبیعی زیبا که پوشیده از فضای سبز و منظره زیبای رودخانه گرند است، می‌توانید به فعالیت‌های آبی مثل قایقرانی و شنا، کمپینگ و پیک‌نیک، و فعالیت‌های زمستانی بپردازید. منطقه لورل کریک، علاوه بر فضایی که برای کمپ و چادرزدن اختصاص داده، واحدهایی هم برای اجازه قرار داده‌است. این منطقه چند زمین بازی برای کودکان و ورزشکاران هم تهیه کرده‌ است.

این خانه که امروزه تبدیل به موزه شده است، یک بنای تاریخی است که از قرن نوزدهم در واترلو باقی مانده‌است. خانه بروبکر به صورت فصلی برای بازدید علاقمندان باز می‌شود. پس قبل از مراجعه، حتما باز بودن موزه را بررسی کنید. خطوط اتوبوس شماره 9،13 و 31 حمل و نقل ریور، در ایستگاه خانه بروبکر توقف می‌کنند.

این خانه به دلیل معماری و طراحی داخلی خود معروف است. فضای سبز خانه بروبکر همه ساله علاقمندان را به خود جذب می‌کند.

اگر به زمین شناسی و جغرافیا علاقه مندید می‌توانید از این موزه دیدن کنید. زندگی جانوران زمین را ببینید و موجودات ماقبل تاریخی را بررسی کنید. زیباترین سنگ‌ها و جواهرات طبیعی را در این موزه ببینید. این موزه در دانشگاه واترلو قراردارد اما همه می‌توانند از آن دیدن کنند.

گری سیلو، یک زمین گلف عمومی است که همه می‌توانند در آن گلف بازی کنند. این زمین در سال 2000 ساخته شده و توسط شهرداری واترلو اداره می‌شود. در طول سال ممکن است برخی مسابقات گلف در این زمین برگزارشوند.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

فرهنگ غذایی مردم در واترلو

شهر واترلو حدود 400 رستوران دارد که غذای ملیت‌های مختلف را سرو می‌کنند. تعداد انتخاب‌های شما به قدری زیاد است که می‌توانید هر غذایی که هوس کردید را تهیه کنید. در دانشگاه‌های شهر واترلو هم مراکز خرید دانشگاهی قرار دارند. در این مراکز خرید هم رستوران‌های زیادی وجود دارد که غذای فرهنگ‌های مختلف را به شما معرفی می‌کند.

به این دلیل که شهر واترلو، دانشجویی است و بیشتر جمعیت آن‌ را مهاجران داخلی و خارجی کشور کانادا تشکیل می‌دهند، فرهنگ غذایی این شهر هم چندملیتی است. یکی از جنبه‌های فرهنگی خاص شهر واترلو این است که بیشتر کافه و رستوران‌ها موسیقی زنده پخش می‌کنند.

شما می‌توانید در واترلو به رستوران هندی، چینی، تایلندی، ایتالیایی، عربی، فست‌فود و حتی ایرانی بروید. رستوران کلبه کباب که در خیابان دانشگاه قراردارد، کینگ کباب که در بلوار ایست‌بریج واقع شده‌است و شاورما پلاس در خیابان دانشگاه چند رستوران ایرانی هستند که در شهر واترلو، غذاهای ایرانی خاطره‌انگیزی سرو می‌کنند.

همچنین بخوانید: غذا در کانادا

رستوران‌ های واترلو

یکی از جذابیت‌های واترلو برای توریست‌ها تنوع غذایی رستوران‌های این شهر است. شما هروقت که بخواهید می‌توانید به غذاهای آسیایی، مدیترانه‌ای، فرانسوی، ایتالیایی و کانادایی دسترسی داشته‌باشید. بهتر است قبل از انتخاب رستوران به مسائلی مانند قیمت، داشتن پارکینگ، منطقه و کیفیت غذا دقت کنید. برخی از رستوران‌ها برای قرارهای کاری مناسب اند. در حالی‌که بعضی دیگر از رستوران‌ها مناسب غذاخوردن با خانواده هستند. رستوران‌های پیشنهادی ما به شما در واترلو:

کافه رزا تای

اگر در شهر واترلو دانشجو شده‌اید و می‌خواهید به تنهایی غذا بخورید، پیشنهاد ما به شما کافه رزا تای است. این کافه، به دلیل ارزان بودن غذاهایش مناسب شماست. اگر غذای تایلندی میل داشته‌باشید، از این که بدانید تخصص این کافه غذاهای تایلندی است خوشحال می‌شوید. هرچند غذاهای محبوب متداول در کانادا نیز در منویش پیدا می‌شود. دسترسی به کافه رزا تای آسان است زیرا تنها چند دقیقه با ایستگاه قطار واترلو فاصله دارد. در انتهای خیابان این کافه، دو سالن تئاتر هم وجود دارد که می‌تواند برنامه خوبی برای یک قرار دوستانه باشد.

اتاق سبز

رستوران اتاق سبز درست در پشت تئاتر ملی واترلو قرار دارد. معماری به‌نام بنیامین بارفیلد مارکس بنای این رستوران را طراحی کرده و با این طراحی، موفق به کسب جایزه معماری نوین در لندن شده‌است. این رستوران هم برای کسانی مناسب است که به غذا خوردن در محیط‌های بسته و هم در محیط‌های باز علاقه دارند و همه سلیقه‌ها را راضی می‌کند. این رستوران غذاهای بین‌المللی مانند استیک سرو می‌کند ولی پیتزا و نوشیدنی‌های کوکتل اتاق سبز بسیار مشهور است. این رستوران برای قرارهای رسمی، کاری و دوستانه مناسب است.

آنست برگرز

این رستوران که به طور تخصصی روی همبرگر تمرکز کرده، در یک محله آرام در نزدیکی ایستگاه ساوث‌آرک قراردارد. این رستوران برگرهای گوشتی و سیب‌زمینی خوشمزه‌ای می‌پزد که طرفدارهای مخصوص خودش را دارد. معروف‌ترین برگرهایی که به شما پیشنهاد می‌کنیم در آنست برگرز امتحان کنید، تریبیوت، آنست و چیلی است.

اگر گیاه‌خوار هستید، در منوی وگان این رستوران می‌توانید پلنت برگر سفارش دهید. این همبرگر، ابتکاری از آشپزهای آنست برگر است و درست به اندازه یک برگر گوشتی خوشمزه به نظر می‌رسد. بر روی نان این همبرگر از پنیر گودای وگان استفاده می‌شود که طعم فوق‌العاده‌ای به همبرگر شما می‌بخشد.

بهتر است این رستوران را برای قرارهای خانوادگی و دوستانه انتخاب کنید. به طور کلی بهتر است با کسانی همبرگرهای خوشمزه آنست را بخورید که با آن‌ها راحت هستید!

فستیوال‌ های واترلو

این جشن، یکی از دلایل شهرت واترلو است. هر سال، افراد زیادی از کانادا برای حضور در جشن اکتبر به واترلو می‌آیند. در این جشن، رژه روز شکرگذاری و 40 رویداد فرهنگی دیگر برگزار می‌شود. در ادامه، غذا و نوشیدنی سرو می‌شود و مراسم جشن تا صبح با رقص و پایکوبی ادامه پیدا می‌کند.

در این فستیوال می‌توانید به موسیقی ایندی، بلوز و نوازنده‌های خیابانی گوش دهید و لذت ببرید. این فسیتوال هر سال به مدت سه روز در ماه جولای، در پارک واترلو برگزار می‌شود. یکی از ارزان‌قیمت‌ترین فستیوال‌های موسیقی کانادا، فستیوال جز واترلو است.

روز کانادا در اول جولای هرسال، جشن گرفته می‌شود. شهرداری واترلو برای این روز، تمامی فضاهای سبز شهر را حاضر می‌کند تا مردم بتوانند به پیک‌نیک بروند. این روز، شبیه سیزده‌ به‌ در ایرانی است و با خوردن غذا و وقت گذراندن با خانواده و دوستان در طبیعت سپری می‌شود.

فستیوال زمستانی واترلو که به آن وینترلو گفته‌ می‌شود، یک فستیوال رایگان است که همه افراد می‌توانند در آن حضور داشته باشند. در این فستیوال افراد از فرهنگ‌های مختلف، میزبان شما می‌شوند. سرگرمی‌ها، بازی‌ها و غذاهای هیجان انگیزی در این فستیوال وجود دارد.

بیشتر بخوانید: جشن‌ های کانادا

حمل و نقل در واترلو

منطقه واترلو در قلب جنوب شرق اونتاریو قرار دارد. همین باعث شده که این شهر به اصلی‌ترین بزرگراه‌های اونتاریو دسترسی داشته باشد. مسیر واترلو به نیاگارا، استراتفورد، و منطقه تورنتو از طریق این بزرگراه‌ها بسیار تسهیل شده‌است.

وسایل حمل و نقل در واترلو

حمل و نقل درون شهری

سرویس‌های داخل منطقه واترلو توسط اتوبوس و خطوط ریلی انجام می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از راهنمای خطوط اتوبوس و مترو، به سادگی مسیر خود را پیدا کنید. اتوبوس و مترو ارزان‌ترین روش‌های حمل و نقل در واترلو هستند.

سرویس اتوبوس ION Rapid

این اتوبوس سریع، در یک مسیر 17 کیلومتری عبور می‌کند و از واترلو، به شهرهای کیچنر و کمبریج می‌رسد.

خطوط ریلی

شرکت VIA Rail Canada از طریق خطوط آهن خود شما را از واترلو به تمام شهرهای کانادا می‌رساند. مسافرت با قطار یکی از متداول‌ترین شیوه‌های مسافرت در واترلو است.

تاکسی

یکی از دیگر شیوه‌های جابه‌جایی در شهر واترلو، تاکسی است. این سرویس یکی از خدمات حمل و نقل گران محسوب می‌شود. اگر دانشجو هستید بهتر است از اتوبوس و مترو استفاده کنید.

کد تلفن واترلو

کد منطقه‌ای اکثر شهرهای جنوب غربی اونتارو از جمله واترلو و کیچنر 226 است. شماره‌های متعلق به واترلو با کد 519 و 548 هم شروع می‌شود. شماره‌های تلفن در این شهر نیز مانند سایر شهرهای کانادا 7 رقمی است.

درباره پیش شماره کانادا در تراست بخوانید.

ایرانیان در واترلو

ایرانیان ساکن واترلو عموماً یا دانشجو هستند یا در واترلو تحصیل کرده و در همین شهر به کار جذب شده‌اند. اتحادیه دانشجویان ایرانی واترلو، یکی از جوامع دانشجویی فعال کاناداست. اگر به موادغذایی ایرانی علاقه مند هستید می‌توانید در واترلو از سوپرمارکت هستی مارکت، سوپرمارکت صداقت، سوپرمارکت آریانا یا سوپرمارکت عمار خریدهای خود را انجام دهید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

شهر واترلو به چه چیزی معروف است؟

شهر واترلو به دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی خود مشهور است. به علاوه این شهر در سال 2020 لقب هوشمندترین شهر کانادا را به خود اختصاص داده‌است.
وجود رشته‌های مهندسی و شرکت‌های تکنولوژیک مثل بلک بری، گوگل و اپن تکست در این منطقه، باعث شده‌است که واترلو این لقب را دریافت کند.
البته نباید از تاریخ واترلو عقب بمانیم. این شهر شاهد صحنه‌های تاریخی بسیاری از جمله جنگ واترلو بوده‌است. این جنگ را حتماً با شکست ناپلئون بناپارت در سال 1815 به یاد دارید.

آیا واترلو برای زندگی شهر امنی است؟

هیچ شهری در جهان صددرصد امن نیست. هرچند شهر واترلو به عنوان یکی از امن ‌ترین شهرهای اونتاریو به حساب می‌آید. سرویس پلیس منطقه‌ای واترلو تلاش‌های زیادی برای امن نگه داشتن این شهر به خصوص برای دانشجوهای خارجی آن داشته است. برای افزایش امنیت، پلیس منطقه به برگزاری کلاس‌های آموزشی هم می‌پردازد.

زندگی در واترلو ارزان‌تر است یا ونکوور؟

ونکوور 29% از واترلو برای زندگی گران‌تر است. اجاره به اندازه 30% در واترلو از ونکوور ارزان‌تر است. رستوران‌ها و مواد غذایی نیز در واترلو بین 13 تا 21% از ونکوور ارزان‌تر هستند. به طور کلی سطح رفاه شما در واترلو بیشتر از ونکوور خواهد بود.

بازارکار در واترلو چگونه است؟

واترلو یکی از شهرهایی است که کمترین میزان بیکاری را در کانادا دارد. نرخ بیکاری در این شهر 6.3 و نرخ کار، 64.3 است که نشان دهنده وضعیت خوب کاری در این شهر می‌باشد. دانشجویان و تحصیل‌کرده های واترلو می‌توانند در شرکت‌های بزرگ، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی این شهر مشغول به کار شوند.

آیا واترلو از تورنتو سردتر است؟

آب و هوای تورنتو و واترلو به طور کلی بسیار به هم نزدیک است. هرچند هوای واترلو همیشه 1 الی 2 درجه سردتر از تورنتو است. تابستان‌های واترلو گرم‌تر از تابستان‌های تورنتو، و زمستان‌های آن سردتر از زمستان‌های تورنتو است. نزدیکی به رودخانه‌ها و همچنین آبشار نیاگارا باعث شده که واترلو هوای مرطوب‌تری نسبت به تورنتو داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید