ساعت مونترال

ساعت مونترال

ساعت مونترال کانادا

ساعت مونترال کانادا

ساعت مونترال در کانادا

ساعت مونترال کانادا دارای اختلاف زمانی زیادی با کشور ایران است و این موضوع به دلیل مسافتی است که ما با این شهر داریم. باید گفت، این شهر یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی است که مهاجران از کشورهای مختلف آن را انتخاب می‌کنند. دلیل این امر پیشرفت عملی و اجتماعی آن است که امکانات بی‌نظیری را برای مردم فراهم کرده است. جمعیتی معادل ۴.۲ میلیون نفر در مونترال کانادا زندگی می‌کنند و با این تفاسیر، در رده دوم جمعیتی و پس از تورنتو قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را از طریق این لینک به دست آورید و باید گفت، یکی از مهم‌ترین نکات ساعت مونترال و اختلاف زمانی ما با این شهر است.

در مقایسه با مناطق مختلف ایران و کشور کانادا اختلاف زمانی زیادی را بین این دو خواهیم یافت. در واقع، مسافت بسیار زیادی که ایران با این کشور دارد منجر به متفاوت بودن طلوع و غروب خورشید و در نتیجه تفاوت در زمان رسمی خواهد شد. باید گفت، زمان رسمی بین‌المللی EST و استاندارد ایالت کبک روی منفی پنج قرار دارد و با این تفاسیر، می‌توان اختلاف ساعت مونترال با مناطق مختلف ایران را محاسبه کرد. زمان GMT ایران مثبت ۳:۳۰ است و با یک محاسبه جزئی، تفاوت آن‌ها هشت و نیم خواهد بود. این روش در مورد سایر مناطق کشور Canada نیز درست است؛ با این تفاوت که شما باید GMT هر کدام از شهرهای مورد نظر را بدانید.

در حقیقت، Canada یک کشور وسیع است و به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا تلقی می‌شود. به همین دلیل اختلاف زمانی زیادی میان شهرهای شرق آن با مناطق غربی مشاهده خواهید کرد. برای نمونه، ساعت مونترال که در ایالت کبک و در منطقه شرقی قرار دارد، تفاوت زیادی با ساعت‌های ونکوور خواهد داشت. به طور کلی، تفاوت بین شهرهای ایالت کبک در شرق کانادا با ایالت بریتیش کلمبیا در غرب آن سه ساعته است و این میزان یکی از نکات قابل توجه در مقایسه با کشورهای دیگر است.

درباره جغرافیای کانادا، مساحت کانادا و جمعیت کانادا بیشتر بخوانید.

ساعت به وقت مونترال

ساعت مونترال که در جنوبی‌ترین نقطه ایالت کبک قرار گرفته است، تفاوت زیادی با مناطق ایران خواهد داشت. در واقع، وقتی که شما زمان ۱۲ ظهر را در این شهر مشاهده کنید، در کشور ایران زمان ۸:۳۰ شب است. البته، به دلیل فاصله کم این شهر نسبت به اتاوا یا تورنتو، تفاوت زیادی با آن‌ها وجود ندارد اما این موضوع در مورد آلبرتا یا بریتیش کلمبیا صحیح نیست. ساعت جهانی بریتیش کلمبیا و ونکوور روی GMT منفی ۸ قرار دارد و این مقدار در مورد ایالت آلبرتا منفی ۷ است. بنابراین ساعت مونترال با ایالت‌های بریتیش کلمبیا یا آلبرتا به ترتیب سه و دو ساعت تفاوت دارد.

در واقع، ساعت کشور ایران مقدار ۸:۳۰ از شهر Montreal و کل ایالت کبک جلوتر است و این میزان در مورد ایالت‌های غربی یعنی آلبرتا یا بریتیش کلمبیا بیشتر هم هست. اختلاف ساعتی گفته شده به دلیل تفاوت در طلوع و غروب آفتاب در مناطق مختلف کره زمین است و این میزان به صورت مستقیم وابسته به مسافت مناطق مختلف است. زمانی که شما طلوع آفتاب را در کشور ایران تجربه کنید، این اتفاق در شهرهای Canada دیرتر رخ خواهد داد.

البته، این اختلاف ساعت مونترال کانادا در مقایسه با بعضی از شهرهای غربی Canada زیاد هم به چشم نمی‌آید. در واقع، شما با بررسی اختلاف ساعتی ونکوور که با ایران ۱۱:۳۰ است، به تفاوت این دو پی خواهید برد. Montreal کانادا یکی از شرقی‌ترین شهرهای این کشور است و باید گفت، به دلیل مسافت کمتر نسبت به ایران، اختلاف ساعتی کمتری نیز دارد.

بیشتر بخوانید: ساعت به وقت کانادا ، مهاجرت به مونترال

ساعت مونترال هم اکنون

برای اطلاع دقیق و لحظه‌ای از ساعت مونترال می‌توانید از قابلیت‌های وب سایت موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید. البته، در صورتی که نیاز به اطلاع از روند طلوع و غروب خورشید داشته باشید، می‌توانید به این لینک نیز مراجعه کنید. تمامی ساعت‌های شهرهای مهم کانادا از طریق وب سایت تراست قابل بررسی است و شما می‌توانید به راحتی تفاوت زمانی بین آن و شهرهای ایران را به دست آورید. همچنین می‌توانید درباره اوقات شرعی مونترال با مراجعه به لینک بخوانید.

روند طلوع و غروب آفتاب و ساعت مونترال کانادا تغییرات زیادی را در سال به خود می‌بیند. این روند به صورتی است که شما پس از شروع زمستان با کاهش طول روز مواجه خواهید شد تا جایی که زمان آن به حدود ۸:۳۰ تا ۹ ساعت می‌رسد. البته، مشابه ایران، می‌توانید روزهای طولانی‌تری در تابستان مشاهده کنید که زمان آن با شروع فصل گرم رفته‌رفته افزایش پیدا می‌کند و در ماه‌های وسط تابستان تا مدت 15:30 نیز خواهد رسید. مدت شب‌ها در تابستان مونترال در مقایسه با مناطق غرب این کشور بیشتر است. برای مثال شما در فصل تابستان شب‌های بسیار کوتاهی را در ونکوور مشاهده خواهید کرد که در ایالت کبک زمان آن بیشتر است.

ساعت مونترال در استاندارد جهانی GMT روی منفی ۵ قرار دارد. با احتساب GMT منفی پنج و مقایسه آن با کشور ایران، شما اختلاف ۸:۳۰ ساعته را در مورد این شهر ملاحظه خواهید کرد. در واقع، باید برای محاسبه ساعت مونترال کانادا از زمان کنونی ایران عدد هشت و نیم را کم کنید. این میزان در مورد شهرهای ایالت آلبرتا و بریتیش کلمبیا به ترتیب ۹:۳۰ و ۱۱:۳۰ است.

اختلاف ساعت مونترال با ایران

اختلاف ساعت مونترال با ایران هشت و نیم است و این میزان با حرکت به سمت غرب کشور کانادا بیشتر هم می‌شود. در واقع، Montreal یکی از شهرهای شرقی کشور به شمار می‌رود و مسافت آن نیز با ایران کمتر از شهرهایی مانند کلگری یا ونکوور است. بر همین اساس، باید تفاوت زمانی کمتری را در مورد شهرهای ایالت کبک Canada انتظار داشت.

البته، برای مهاجرانی که قصد مهاجرت را از ایران به این شهر دارند، نکته مهمتر از اختلاف ساعت مونترال با ایران وجود دارد که تشابه روزها و شب‌ها در این شهر با ایران است. به طور کلی، زمستان‌های Montreal کانادا دارای روزهای کوتاه‌تر و شب‌های طولانی‌تری است و در ماه‌های بهار و تابستان این تغییرات بیشتر احساس می‌شود. شما روزهای طولانی‌تری را در تابستان تجربه خواهید کرد که در میانه این فصل به بیش از ۱۵ ساعت نیز خواهد رسید.

ساعت مونترال الان

برای اطلاع از ساعت مونترال به صورت لحظه‌ای و محاسبه اختلاف زمانی این شهر یا شهرهای دیگر کانادا، قابلیت‌های مورد نیاز در وب سایت تراست مهیا شده است. همچنین در صورت نیاز می‌توانید اطلاعات مرتبط با فصل‌های مختلف را نیز از طریق این لینک به دست آورید.

در حالت کلی، ایالت‌های مختلف Canada اختلاف ساعتی زیادی با کشور ایران دارند اما شرایط طلوع و غروب آفتاب در آن‌ها تشابه بالایی با همدیگر دارد. این مورد یکی از بهترین مزیت‌های کشور کانادا به عنوان مقاصد مهاجرت است که مهاجران ایرانی می‌توانند از آن استفاده کنند. باید گفت، کشور Canada یک منطقه وسیع جغرافیایی است که با این شرایط به عنوان دومین کشور بزرگ جهانی شناخته می‌شود. به همین دلیل، اختلاف ساعتی زیادی نیز در مناطق مختلف آن مشهود است و این امر در مقایسه ساعت مونترال با مناطق مختلف ایالت‌های غربی نیز مشخص است.

درباره مهاجرت به کانادا بیشتر بخوانید.

اختلاف ساعت مونترال با شهرهای دیگر کانادا

شما می‌توانید این تفاوت زمانی را با در نظر گرفتن GMT جهانی به راحتی به دست آورید. این مقدار برای ایالت کبک روی منفی ۵ قرار دارد و با حرکت به سمت غرب کشور، میزان آن کمتر می‌شود. برای نمونه، انتاریوی شرقی، مانیتوبا، آلبرتا و بریتیش کلمبیا به ترتیب GMT منفی پنج، منفی شش، منفی هفت و منفی هشت دارند. بنابراین، برای نمونه اختلاف ساعت مونترال با ایالت آلبرتا برابر با دو خواهد بود. البته، باید توجه داشت که به دلیل وسعت بعضی از ایالت‌های این کشور، تفاوت زمانی در شهرهای داخلی آن نیز وجود دارد.

سوالات متداول

آیا تشابهی بین طول روز و شب‌های مونترال کانادا و شهرهای ایران وجود دارد؟

روزهای این شهر در فصل زمستان کوتا‌ه‌تر هستند اما با ورود فصل‌های گرم، این روزها طولانی‌تر می‌شوند. البته، شما در ماه‌های زمستان شب‌های طولانی‌تر و در تابستان شب‌های کوتاه‌تری را خواهید دید.

اختلاف زمانی شهر مونترال کانادا با ایران چقدر است؟

به دلیل واقع شدن این شهر در ایالت کبک اختلاف ساعت مونترال با ایران ۸:۳۰ است. در واقع، زمان بین‌المللی و استاندارد GMT این شهر منفی پنج است و با در نظر گرفتن زمان ایران که روی مثبت ۳:۳۰ قرار دارد، می‌توان اختلاف بین این دو را به دست آورد.

طول روزها و شب‌های مونترال کانادا در طول سال چگونه است؟

شما در فصل زمستان روزهای کوتاه‌تری را خواهید دید که حداکثر تا ۱۰ ساعت است. در این فصل شب‌ها طولانی‌تر هستند و زمان آن تا ۱۱:۳۰ ساعت نیز می‌رسد. با‌ گذشت از این فصل، روزها طولانی‌تر شده و تا وسط تابستان به بیش از ۱۵ ساعت نیز می‌رسد.

اختلاف ساعتی مونترال کانادا با شهرهای مناطق مختلف آن چقدر است؟

با حرکت از قسمت‌های شرقی کشور کانادا به مناطق غربی آن، شما اختلاف ساعتی بیشتری را مشاهده می‌کنید. به طور کلی، اختلاف ساعت مونترال که در ایالت کبک قرار دارد با ونکوور که در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است، مقدار سه ساعت است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات