اوقات شرعی مونترال

لینک های مفید!

مسلمانانی که یکی از شهرهای کانادا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، مطمئنا یکی از دغدغه‌های آن‌ها در شهر مقصد زمان‌های عبادت و اذان است. در این بین، جمعیت مسلمان زیادی در مونترال کانادا حضور دارند. شما برای اطلاع دقیق از جزئیات اوقات شرعی مونترال می‌توانید از قسمت مربوطه در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید که آمار لحظه‌ای را در اختیارتان قرار خواهد داد.

این شهر که یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور کانادا به شمار می‌رود، دارای جمعیت ۴.۲ میلیون نفری است و به عنوان پایتخت ایالت کبک شناخته می‌شود. باید گفت، Montreal کانادا مهاجران مسلمان زیادی را در خود جای داده است که در حدود ۳ درصد از جمعیت کل آن است.

درباره جمعیت کانادا و مهاجرت به مونترال بخوانید.

راهنمای تازه واردان مونترال
  • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
  • راهنمای قوانین مونترال
  • شروع زندگی در مونترال

اذان صبح به وقت مونترال

اوقات شرعی کانادا در شهر مونترال برای مهاجران مسلمان مقیم این شهر اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در واقع، می‌توان این شهر را یکی از معروف‌ترین مقاصد مهاجرت برای کار یا تحصیل به شما آورد چرا که بسیاری از امکانات رفاهی و تحصیلی در آن فراهم شده است.

در صورتی که بخواهید در مورد وقت نماز صبح اطلاع پیدا کنید، باید بگوییم، شرایط آن مناسب مهاجران مسلمان است و در این بین، شما با شرایطی مانند دیگر شهرهای کشور کانادا مواجه خواهید بود. اوقات شرعی مونترال در مورد اذان صبح در ماه‌های زمستان بین ساعات ۵ تا ۶ صبح است و با گذر از فصل سرد سال، زمان اذان صبح کاهش پیدا می‌کند و تا ماه جولای به حدود ساعت ۳ صبح خواهد رسید.

درباره امن ‌ترین شهرهای کانادا، تحصیل در شهر مونترال و کار در مونترال بخوانید.

اذان مغرب به وقت مونترال

وب سایت موسسه مهاجرتی تراست امکانات مورد نیاز شما برای اطلاع دقیق از اوقات شرعی مونترال کانادا را فراهم کرده است. در مورد نماز مغرب باید بگوییم، شما شرایط مشابهی با کشور ایران تجربه خواهید کرد. در زمستان طول روزها کمتر است و شما غروب آفتاب را زودتر مشاهده خواهید کرد.

این زمان از ساعت ۴ عصر در ماه دسامبر به ساعت ۶ در ماه فوریه خواهد رسید. اوقات شرعی مونترال در مورد اذان مغرب در ماه‌های بعدی نیز به نیمه شب نزدیک خواهد شد و شما در ماه جولای اذان مغرب را حدود ساعت ۹ شب مشاهده می‌کنید.

بیشتر بخوانید

ساعت به وقت کانادا

اذان به وقت مونترال

بسیاری از شرایط اذان در این شهر متناسب با دیگر شهرهای کانادا است و اختلاف جزئی آن نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی و روند طلوع آفتاب و غروب آن است. با این حال، طول روزها و زمان طلوع آفتاب در روزهای مختلف سال تناسب خوبی با شرایط عبادت مسلمانان خواهد داشت.

اوقات شرعی مونترال به صورت آنی و لحظه‌ای در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست قابل مشاهده است و در کنار آن شما می‌توانید زمان عبادت شهرهای دیگر را نیز در وب سایت تراست ملاحظه کنید.

همچنین درباره جغرافیای کانادا بخوانید.

اوقات شرعی به وقت مونترال

باید گفت، مانند سایر شهرهای مهم و معروف کشور کانادا شما می‌توانید مراکز اسلامی مختلفی را در مناطق آن مشاهده کنید. اطلاعات مذهبی و اوقات شرعی مونترال از طریق این مراکز اسلامی و وب سایت‌های آن‌ها ارائه شده است و از این نظر یک مزیت مهم برای مسلمانان ساکن کانادا وجود دارد.

در مورد مراکز اسلامی و مساجد مختلف موجود در شهر، شما با یک جستجو می‌توانید در حدود ۱۵ مرکز مذهبی و مسجد را در قسمت‌های مختلف آن مشاهده کنید. با این شرایط، دسترسی به امکانات و اطلاعات مورد نظر و اوقات شرعی مونترال از طریق قابلیت‌های این مراکز اسلامی ممکن است.

اذان صبح به افق مونترال

اذان صبح در طول سال در زمان زودتری نسبت به تورنتو یا ونکوور اتفاق می‌افتد. با این شرایط شما طلوع آفتاب را نیز در آن زودتر تجربه خواهید کرد. در فصل زمستان، طلوع خورشید بین ساعت ۶:۳۰ تا ۷:۳۰ است و با عبور از این فصل شما می‌توانید طلوع خورشید را حدود ساعت ۶ مشاهده کنید که تا ماه جولای به حوالی ساعت ۵ نیز خواهد رسید. این روند منجر به تغییراتی در اوقات شرعی مونترال و جابجایی وقت نماز نیز خواهد شد.

اذان مغرب به افق مونترال

اذان مغرب به افق مونترال نیز وابسته به روزها و فصل‌های مختلف سال است و با توجه به کوتاه بودن روزها در فصل زمستان، غروب خورشید و وقت اذان در آن زودتر اتفاق می‌افتد. برای نمونه، شما در ماه ژانویه غروب خورشید را در حوالی ساعت ۴:۲۰ تجربه خواهید کرد و این روند با گذر از ماه‌های زمستان تغییر پیدا می‌کند.

در ماه‌های زمستان و پاییز روزهای کوتاه‌تری در شهر وجود دارد و با ورود به ماه‌های گرم سال، این روزها طولانی‌تر خواهند شد و روی اوقات شرعی مونترال تاثیر می‌گذارند.

ساعت شرعی مونترال

برای اطلاع از مسائل مذهبی و دینی و زمان‌های عبادت در این شهر، شما امکانات زیادی را در اختیار خواهید داشت. باید گفت، جمعیت مسلمان زیادی نیز در آن حضور دارند که امکاناتی مانند مراکز اسلامی و مساجد مختلف توسط آن‌ها تاسیس شده است. شما می‌توانید علاوه بر اطلاع از اوقات شرعی مونترال، از امکانات متعدد دیگر این مراکز اسلامی استفاده کنید.

اوقات شرعي مونترال

همه روزه جمعیت مسلمان زیادی در مساجد این شهر حضور پیدا می‌کنند که تعداد آن‌ها را می‌توان قابل توجه دانست. با نزدیک شدن به اوقات شرعی مونترال شما می‌توانید از امکانات این مراکز اسلامی استفاده کنید که می‌توان مسجد نور السلام را نام برد. البته، موسسات اسلامی نیز در این شهر واقع شده است که اطلاعات و امکانات مفیدی برای مسلمانان فراهم کرده است.

بیشتر بخوانید: ایرانیان کانادا

اذان به افق مونترال

اذان به افق مونترال در مورد زمان صبح، ظهر و مغرب مزیت مهمی برای مهاجران شهر به شمار می‌رود. شما می‌توانید در اوقات شرعی مونترال بدون مشکل و دغدغه فکری به عبادت بپردازید و برای این کار مراکز مختلفی نیز فراهم شده است. در صورت نیاز به اطلاع دقیق از زمان‌های اذان قسمت مربوطه در وب سایت تراست نیز در اختیارتان قرار دارد.

اوقات شرعی در مونترال

اوقات شرعی مونترال در مورد اذان ظهر نیز تفاوت‌هایی را با سایر شهرها دارد. برای نمونه، اذان ظهر در مقایسه با شهر تورنتو زودتر و بین ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱ ظهر است. در کنار این موضوع، طلوع آفتاب و غروب آن نیز زودتر از شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور اتفاق می‌افتد. در صورتی که به صورت کلی این زمان‌های شرعی را در نظر بگیریم می‌توان آن‌ها را برای مسلمانان مهاجر این کشور مناسب دانست.

اوقات شرعی شهر مونترال

در کنار وب سایت‌های زیادی که برای اطلاع از اوقات شرعی مونترال و دیگر مسائل مذهبی وجود دارد، شما می‌توانید از مراکز مذهبی و موسسه‌های اسلامی آن نیز استفاده کنید. در مناطق مرکزی، شمالی و جنوبی شهر این مراکز اسلامی را مشاهده خواهید کرد که برای مهاجران مسلمان ساخته شده‌اند.

اذان صبح به افق مونترال برای شیعه

تعداد مهاجران شیعه و اهل سنت در کشور کانادا بسیار زیاد است. با این شرایط، شیعیان می‌توانند از مراکز مختلف مذهبی شهر برای یافتن زمان‌های عبادی و اوقات شرعی مونترال بهره‌مند شوند. برای نمونه، می‌توان موسسه اسلامی مرکزی ایالت کبک را نام برد که در جنوب شهر واقع شده است و در کنار امکانات مختلف مانند آموزش‌های دینی، قابلیت‌های اینترنتی زیادی را نیز برای مسلمانان فراهم کرده است.

اوقات شرعی مونترال برای شیعه

اوقات شرعی مونترال شرایط خوبی برای شیعیان دارد تا در زمان‌های مورد نظر به عبادت بپردازند. زمان نماز صبح، ظهر و مغرب به صورتی است که مشکلی را برای مسلمانان مهاجر به وجود نخواهد آورد و یکی از مزیت‌های آن برای مهاجران به شمار می‌رود.

اوقات شرعی مونترال کانادا

در حالت کلی، طول روزها و شب‌های مونترال کانادا در سال تغییرات زیادی دارد و این تغییرات روی زمان‌های عبادی نیز تاثیر زیادی دارد. اوقات شرعی مونترال در مورد اذان صبح در طول زمستان حدود ساعت ۵ یا ۶ است و این زمان در اواسط تابستان به ساعت ۳ خواهد رسید. وقت نماز مغرب نیز دارای تغییراتی است که در طول سال از ساعت ۴ عصر تا ۹ شب خواهد بود.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

آیا اوقات شرعی مونترال متناسب شرایط کشور ایران است؟

با این که این زمان‌ها در طول سال تغییراتی را دارد، اما مهاجران مسلمان ایران شرایط مناسبی در مورد وقت‌های عبادت در اختیار دارند.

چند موسسه مذهبی و مرکز اسلامی در مونترال وجود دارد؟

در بیشتر مناطق شهر موسسات و مراکز اسلامی وجود دارند که برای رفاه مسلمانان ساخته شده‌اند. در حالت کلی، می‌توان حدود ۱۵ موسسه و مرکز مذهبی را در این شهر یافت.

اذان صبح در شهر مونترال چه زمانی است؟

این زمان وابسته به فصل‌های سال و طول روزها و شب‌ها است. شما در فصل زمستان اذان صبح را بین ساعات ۵ تا ۶ صبح خواهید دید و این میزان با‌ گذشت از فصل زمستان رفته‌رفته کاهش پیدا می‌کند و تا ماه جولای به حدود ساعت ۳ صبح می‌رسد.

اذان ظهر در مونترال کانادا چه زمانی است؟

این زمان در طول سال بین ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱ ظهر متغیر است.

اذان مغرب در مونترال چه ساعتی است؟

در فصل زمستان اذان مغرب از ساعت ۴ تا ۶ عصر متغیر است و در فصل‌های بعدی نیز این زمان از ساعت ۶ تا ۹ شب خواهد بود.

آیا طول روزها و شب‌ها در این شهر متناسب شرایط ایران است؟

در مورد طول روزها و شب‌ها می‌توان تشابه زیادی بین شرایط ایران و کشور کانادا مشاهده کرد. برای نمونه، در فصل زمستان شما غروب خورشید را حوالی ساعت ۴ تا ۵ عصر خواهید دید که این موضوع به صورت مستقیم روی اوقات شرعی مونترال نیز تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید