مهاجرت به مونترال

مهاجرت به مونترال

حقایق زندگی در مونترال

 • هزینه مسکن در مونترال نسبت به ونکوور پایین تر است.
 • هزینه بیمه ماشین در ونکوور 2 تا 2.5 برابر مونترال است.
 • مونترال یکی از 5 شهر بزرگ فرانسوی زبان دنیا است که اولین آن پاریس است.
 • اکثر کارها در شهر مونترال الزام به 2 زبانه بودن را (فرانسه و انگلیسی) دارد و 2 زبانه بودن فرصت های شغلی بیشتری در اختیار شما قرار می دهد؛ البته به جز مشاغل حوزه IT که با زبان انگلیسی نیز در این شهر فرصت های شغلی زیادی دارند.
 • ارتباط گرفتن با مردم مونترال آسان تر است، چون انگلیسی زبان دومشان است و آرام تر صحبت می کنند.
 • 4445 تاکسی دارای مجوز در مونترال وجود دارد.
 • متروی مونترال دارای 68 ایستگاه در چهار خط است.
 • شهر زیرزمینی مونترال مجموعه ای از تونل های به هم پیوسته در زیر مونترال است که با بیش از 32 کیلومتر (20 مایل) اجرا می شود.
 • در زمستان بیش از 500000 نفر روزانه از تونل ها استفاده می کنند. این تونل ها مراکز خرید، موزه ها، دانشگاه ها، هتل ها، بانک ها، ادارات و هفت ایستگاه مترو را به هم متصل می کنند.
 • پارک تفریحی La Ronde دومین پارک بزرگ در کانادا است. یکی از 10 ترن هوایی آن، Le Monstre، یک ترن هوایی چوبی با ارتفاع 40 متر (131 فوت) است که بلندترین ترن هوایی دو مسیره در جهان است. مونترال معروف به این است که آرام تر و کم استرس تر است و ریتم آرام تری دارد.
 • لایف استایل مردم مونترال شبیه مردم کشور فرانسه است.
راهنمای تازه واردان مونترال
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین مونترال
 • شروع زندگی در مونترال
راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

هزینه مهاجرت به مونترال

یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه در مهاجرت، هزینه‌ مهاجرت به کانادا است. انواع هزینه‌ها مانند هزینه بلیط هواپیما و یا هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل، هزینه وکیل مهاجرتی (چنانچه برای اطمینان از انتخاب بهترین مسیر مهاجرت و انجام دقیق مراحل کار از وکیل مهاجرت در مونترال استفاده می‌کنید) و سایر هزینه‌های مشابه، عموماَ هزینه‌هایی هستند که در ابتدا مورد توجه قرار می‌گیرند. اما بخشی دیگر از هزینه‌ها، که در این مطلب نیز بیشتر به آن‌ها پرداخته شده است، مرتبط با هزینه ارائه درخواست مهاجرت به مونترال کانادا است. در حقیقت، این موارد جزء هزینه‌هایی هستند که برای رسیدگی به درخواست شما باید به دولت کانادا پرداخت شوند. در این لینک فهرست کامل این هزینه‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

با توجه به روش‌های مهاجرت که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود و نیز شرایط فرد درخواست کننده، مانند تعداد نفرات همراه و سن آن‌ها، ممکن است هزینه‌های درخواست مهاجرت متفاوت باشند. به عنوان مثال، دولت کانادا هزینه‌ها را بر اساس هزینه‌های درخواست اقامت موقت، هزینه‌های درخواست اقامت دائم، هزینه‌های درخواست از نوع اسپانسرشیپ خانوادگی برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا، هزینه درخواست شهروندی کانادا و هزینه‌های مربوط به سایر خدمات، تقسیم‌بندی کرده است.

به عنوان مثال، در مورد هزینه‌های مربوط به اقامت موقت، چنانچه فردی تقاضای مجوز برای اقامت موقت کند (Temporary Resident Permit)، هزینه درخواست به ازای هر شخص برابر با 200 دلار کانادا خواهد بود. همچنین، در صورت درخواست برای ویزای بازدیدکننده کانادا، هزینه برای هر شخص معادل 100 دلار کانادا، و برای خانواده 5 نفره و بیشتر، در صورتی که به طور همزمان و برای یک شهر درخواست دهند، 500 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

بنابراین، هزینه‌های پرداختی شخص یا خانواده برای مهاجرت به مونترال کانادا بستگی به شرایط فرد و نوع درخواست دارد و نمی‌توان هزینه‌ی ثابتی را برای همه افراد و انواع درخواست ویزا عنوان کرد. در مورد هزینه‌های اقامت کانادا به طور دائم نیز همین موضوع صادق است. به عنوان مثال، هزینه‌های درخواست‌های ارائه شده برای برنامه‌های مهاجرت اقتصادی که شامل برنامه اکسپرس اینتری نیز می‌شود، مانند هزینه درخواست نیروی کار ماهر فدرال و یا هزینه درخواست اسکیلد تریدز فدرال، با هزینه‌های مرتبط با مهاجرت از نوع راه‌اندازی کسب و کار متفاوت است.

درباره ویزای اکسپرس انتری کانادا بیشتر بخوانید

چنانچه بخواهیم مثالی از هزینه‌های درخواست برای اقامت دائم را بیان کنیم، یکی از موارد این است که برای دریافت اقامت دائم و ارائه درخواست با عنوان خود اشتغالی، مبلغ 2075 دلار کانادا باید پرداخت کرد. اگر برای شریک زندگی نیز از همین طریق و همزمان درخواست اقامت دائم ارائه شود، مبلغ 1325 دلار کانادا علاوه بر مبلغ ذکر شده باید به دولت کانادا پرداخت. همچنین، برای هر کودک همراه نیز هزینه‌ای معادل 225 دلار کانادا به هزینه‌های ذکر شده افزوده می‌شود.    

روش های مهاجرت به مونترال

از دیدگاه مهاجران کانادا، شهر مونترال در استان کبک یکی از محبوب‌ترین شهرها برای مهاجرت محسوب می‌شود. عواملی مانند هزینه‌های مناسب زندگی (در انتهای این مطلب به طور کامل در مورد هزینه‌های زندگی در شهر مونترال توضیح داده شده است)، فرهنگ متنوع و غنی و برخورداری از فرصت‌های شغلی زیاد، مهاجرت به مونترال را به یکی از جذاب‌ترین رویای مهاجران تبدیل کرده است.  

ممکن است این پرسش‌ها مطرح شود که بهترین روش‌های مهاجرت به مونترال کانادا کدام روش‌ها هستند؟ از چه طریقی می‌توان برای مهاجرت مونترال اقدام کرد؟ در پاسخ به سوال‌ها، باید گفت که برای مهاجرت به مونترال 4 روش اصلی وجود دارد:

 • برنامه تجربه کبک (Quebec Experience Program (PEQ))- کار در شهر مونترال
 • برنامه تجربه کبک (Quebec Experience Program (PEQ))- تحصیل در شهر مونترال
 • برنامه کسب و کار کبک (Quebec Business Immigration)
 • برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program (QSW))

درباره ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

مهاجرت به مونترال از طریق تخصص

آمارهای دولت فدرال نشان می‌دهد که استان کبک، بیش از هر استان دیگری در کانادا با افزایش فرصت‌های شغلیِ و کمبود نیروی کاری روبرو است. این میزان افزایش در فرصت‌های شغلی در حدود 36 درصد گزارش شده است که رقم قابل‌ توجهی است. بنابراین، کارفرماها در مونترال کبک کانادا در صنایع مختلف، به مهاجران برای کار در کانادا در فرصت‌های شغلی مورد نیاز وابسته‌اند. اگر بخواهیم برنامه مهاجرتی کبک را در سال‌های 2019 و 2018 بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که بیشترین میزان مهاجرت از طریق کلاس اقتصادی بوده است.

در حالی که نیاز به نیروهای متخصص در بخش‌های مختلفی احساس می‌شود، نیاز به نیروهای متخصص در بخش‌های بهداشت و درمان، دستیاران اجتماعی، خدمات مرتبط با غذا و املاک و مسکن بیشترین میزان افزایش تقاضا برای نیروهای کاری را تجربه کرده‌اند. بنابراین، مهاجرت به مونترال از طریق تخصص می‌تواند یکی از راه‌های مطمئن برای دریافت اقامت دائم در مونترال کانادایی باشد.

اگر متقاضیان مهاجرت به مونترال دارای معیارهای مورد نظر در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کبکی باشند، این برنامه را می‌توان بهترین راه مهاجرتی به این شهر در استان کبک کانادا دانست. اما نکته مهم این است که برخی معیارهای در نظر گرفته شده در برنامه مهاجرتی کبک، از اولویت و حساسیت بالایی برای گزینش داوطلبان برخوردارند. به عنوان مثال، در ابتدا باید تسلط خوبی به زبان فرانسوی داشته باشید. در حقیقت می‌توان گفت، اگر نتوانید به خوبی به زبان فرانسوی صحبت کنید، برنامه تجربه کبک برایتان مناسب نخواهد بود.

اما آن گروه از متقاضیان که تسلط کافی روی زبان فرانسوی دارند، می‌توانند از طریق یکی از دو برنامه در نظر گرفته شده تحت برنامه تجربه کبک برای مهاجرت به مونترال اقدام کنند. برای شرکت در برنامه تجربه کبک از طریق کار، لازم است تا در زمان ارائه درخواست در مونترال کبک مشغول به کار باشید. به عنوان مثال، می‌توانید از طریق برنامه‌های کارآموزی بین‌المللی برای کار در مونترال درخواست و سپس درخواست مهاجرتی خود را ارائه کنید.   

علاوه بر برنامه تجربه کبک، روش دیگر برای مهاجرت به مونترال کانادا از طریق مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری، برنامه نیروی کار ماهر کبک است. این برنامه مهاجرتی از سال 2018 به بعد دچار تغییراتی شد. طوری که این برنامه مانند برنامه محبوب اکسپرس اینتری فدرال، شکل رقابتی به خود گرفت. در این برنامه بر اساس سیستم امتیازدهی به داوطلبان مهاجرت به مونترال کبک، داوطلبان دارای امتیاز بیشتر، برای مهاجرت دعوت خواهند شد.

مهاجرت تحصیلی به مونترال

مهاجرت تحصیلی به مونترال

 برنامه تجربه کبک از طریق روش دیگری نیز امکان مهاجرت به مونترال را فراهم کرده است. اگر در استان کبک و شهر مونترال دوره‌ای آکادمیک را گذرانده باشید، می‌توانید برای شرکت در برنامه تجربه کبک از طریق تحصیلی اقدام کنید. توجه داشته باشید که در این روش مهاجرتی شرط تسلط به زبان فرانسوی بسیار مهم است. بدین منظور لازم است تا داوطلبان نشان دهند که دارای مدرکی دانشگاهی در استان کبک شهر مونترال هستند و یا در مدت 6 ماه آینده چنین مدرکی را دریافت خواهند کرد.

عموماَ بیشتر برنامه‌های تحصیلی که دوره‌ای حداقل 2 ساله را شامل شوند، برای شرکت در برنامه تجربه کبک از طریق تحصیل در شهر مونترال، مناسب هستند. البته اگر مدرک دیپلم و یا مدرکی مبنی بر گذراندن دوره‌ای حرفه‌ای در مونترال را دریافت کرده‌اید، لازم است تا حداقل شرایط ذکر شده در این برنامه مهاجرتی را بررسی کنید.

امکان تحصیل در استان کبک به زبان انگلیسی وجود دارد؟

مهاجرت به مونترال از طریق برنامه استانی

استان کبک برنامه‌های مهاجرتی ویژه‌ای دارد. به شکلی که معیارهای پذیرش در برنامه مهاجرتی استان کبک با معیارهای مورد نظر برای برنامه مهاجرت فدرال و معیارهای ذکر شده برای سایر برنامه‌های استانی متفاوت است. در حقیقت، اداره مهاجرت کبک آن گروه از متقاضیان مهاجرت را هدف قرار می‌دهد که از تطابق‌پذیری آن‌ها در محیطی فرانسوی زبان اطمینان حاصل کند.

برای مهاجرت به مونترال از طریق برنامه استانی نیاز است تا از طریق یکی از 3 برنامه مهاجرت کسب و کار کبک (Quebec Business Immigration)، برنامه تجربه کبک (Quebec Experience Program (PEQ)) و نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program (QSW)) اقدام کنید. در ادامه، در مورد هر یک از این برنامه‌ها توضیح خواهیم داد.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا بیشتر بخوانید.

مهاجرت به مونترال از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به مونترال می‌توانید از طریق برنامه مهاجرت کسب و کار کبک (Quebec Business Immigration) نیز اقدام کنید. در این صورت با دو گزینه‌ی اصلی مواجه خواهید بود. یکی از گزینه‌ها مناسب کارفرمایان است و دیگری برای سرمایه گذاران مناسب است. البته هر یک از این دو گزینه نیز ممکن است برنامه‌های دیگری را شامل شوند. نکته‌ای که در مورد هر دو روش باید به آن توجه کرد این است که، در هر دو برنامه مهاجرتی لازم است مدرکی مبنی بر حداقل سرمایه خالص مورد نیاز را برای اثبات دارایی خود ارائه دهید.

چنانچه در کسب و کاری از تجربه کافی برخوردارید، در این صورت برنامه کارآفرین کبک (Quebec Entrepreneur Program) برنامه‌ای مناسب برای مهاجرت به مونترال از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری خواهد بود. طوری که باید ایده‌ای در مورد راه‌اندازی کسب و کاری و سرمایه‌ای حداقل برابر با 200 هزار دلار کانادا به عنوان پشتوانه‌ی مالی کاری داشته باشید. و یا اینکه می‌تواند ایده کسب و کار از شما باشد، اما حمایت مالی از آن به وسیله‌ی یکی از شتاب‌دهنده‌های کسب و کار در کبک انجام شود.

مهاجرت به مونترال از روش سرمایه گذاری از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک (Quebec Investor Program) برای سرمایه گذاری کلان امکان‌پذیر است. چنانچه سرمایه خالص حداقل برابر با 2 میلیون دلار کانادا است و تمایل دارید تا حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا در شهر مونترال کبک سرمایه گذاری کنید، در این صورت می‌توانید برای دریافت اقامت دائم مونترال از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید.

درباره ویزای سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بخوانید.

مهاجرت به مونترال از طریق اسپانسرشیپ

یکی دیگر از روش‌های مهاجرتی استفاده از روش مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ است. در حقیقت، از این طریق می‌توانید اقامت دائم کانادا را برای خود و یا یکی از اعضای خانواده در مونترال کانادا بدست آورید. بنابراین، اگر شهروند کانادا هستید و یا اقامت دائم کانادا دارید، می‌توانید از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی، برای مهاجرت اعضای خانواده خود به مونترال اقدام کنید.

اسپانسرشیپ خانوادگی به دو برنامه تقسیم‌ می‌شود. در یکی از این برنامه‌ها دولت کانادا به شما اجازه می‌دهد تا در صورتی که شهروند کانادا در مونترال و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشید، شریک زندگی خود را برای زندگی در کانادا مورد حمایت قرار دهید. قوانین در نظر گرفته شده برای این نوع اسپانسرشیپ متفاوت با روشی است که در آن از سایر اعضای خانواده حمایت می‌شود.

اما کدام یک از بستگان شما می‌توانند برای اسپانسرشیپ خانوادگی اقدام کنند؟ همسر و شریک زندگی، فرزندان، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ از جمله افرادی هستند که می‌توانند از این طریق برای مهاجرت به مونترال کانادا اقدام کنند. از نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که، فرد اسپانسر باید قراردادی را با مقامات اداره مهاجرت کانادا امضا کند که طبق آن، نشان دهد که می‌تواند برای دوره‌ای حدود 3 تا 10 سال از اعضای خانواده، که از طریق برنامه‌ی اسپانسرشیپ به مونترال دعوت شدند حمایت کند. این موضوع به این دلیل است که اطمینان حاصل شود فرد می‌تواند نیازهای اساسی افراد خانواده را تأمین کند. بنابراین، نیاز است تا فرد حمایت کننده یا اصطلاحاَ اسپانسر، از درآمد حداقلی مشخصی برخوردار باشد. اما عموماَ شرط حداقل درآمد برای اسپانسرشیپ همسر و شریک زندگی و کودک وابسته مورد نیاز نیست و فقط کافی است تا قرار داد ذکر شده امضا شود.

درباره ویزای همراه کانادا بیشتر بخوانید. 

شرایط مهاجرت به مونترال

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره شد، مهاجرت به مونترال کانادا می‌تواند از روش‌های مختلفی انجام شود. اما هر روش دارای شرایط مخصوص به خود است که هر یک برای گروهی از متقاضیان در نظر گرفته شده است. در ادامه قصد داریم تا به تفکیک، برخی شرایط اصلی در روش‌های مهاجرتی به مونترال کانادا را بررسی کنیم.

 1. شرایط مهاجرت به مونترال از طریق برنامه تجربه کبک (Quebec Experience Program (PEQ))- کار در شهر مونترال: همانطور که در بخش‌های قبلی هم به آن اشاره شد، مهمترین شرط برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، تسلط به زبان فرانسه است. همچنین، در زمان درخواست نیاز است تا در مونترال کبک مشغول به کار باشید. به علاوه، دو سال قبل از زمان درخواست، باید حداقل 1 سال به طور تمام‌وقت و در سطح حرفه‌ای، فنی یا مدیریتی مشغول به کار بوده باشید.

البته در صورت مهاجرت به مونترال از طریق برنامه تجربه کبک، نیاز است تا همه داوطلبان حداقل شرایط عمومی را رعایت کرده باشند. شرایطی مانند داشتن سن بالای 18 سال، برخورداری از گذرنامه معتبر و سابقه‌ی سکونت به صورت موقت در شهر مونترال کبک. بنابراین، در صورت برخورداری از شرایط، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید و در مونترال کانادا مشغول به کار شوید.

 • شرایط مهاجرت به مونترال از طریق برنامه تجربه کبک (Quebec Experience Program (PEQ))- تحصیل در شهر مونترال: تسلط به زبان فرانسوی و ارائه مدرک دانشگاهی از یکی از موسسات معتبر آموزشی و پژوهشی استان کبک در شهر مونترال، از شرایط اصلی برای مهاجرت تحصیلی به مونترال است.

افراد خارجی که قصد ادامه تحصیل در استان کبک شهر مونترال را دارند باید به این نکته توجه کنند که، برای تحصیل در این استان علاوه بر تمامی مراحل تحصیلی، باید برخلاف استان‌های دیگر یک مرحله بیشتر را پشت سر بگذارند. بدین منظور، چنانچه دوره تحصیلی آن‌ها بیش از 6 ماه باشد، نیاز است تا قبل از ارائه درخواست برای مجوز تحصیلی، مدرک CAQ را کسب کرده باشند. CAQ مدرکی است که به دارندگان آن اجازه اقامت موقت در استان کبک و شهر مونترال را می‌دهد. نکته دیگر اینکه نباید این مدرک را مدرک اقامت دائم در این استان تحت عنوان CSQ اشتباه بگیرید.

 • شرایط مهاجرت به مونترال از طریق برنامه استانی- برای پذیرش از طریق برنامه استانی کبک دو مرحله را باید در نظر گرفت. در مرحله اول متقاضیان مهاجرت باید از طرف اداره مهاجرت کبک انتخاب و مورد تأیید قرار گیرند. شرایط مربوط به هر یک از برنامه‌های استانی نیز در استان کبک ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد که در این مطلب به برخی اشاره شد. در مرحله دوم، متقاضیان انتخاب شده باید در مدت 2 سال، درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارائه دهند.
 • شرایط مهاجرت به مونترال از طریق برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program (QSW))- براساس سیستم امتیازبندی جدید، داوطلبان دارای پیشنهاد شغلی در مونترال کبک و مسلط به زبان فرانسوی، از اولویت بیشتری نسبت به سایر داوطلبان برخوردار خواهند بود. بنابراین، درخواست مهاجران داوطلبان انگلیسی زبان خارج از استان و شهر مونترال ممکن است مسیر دشوارتری را برای اخذ اقامت دائم مونترال طی کنند.  
 • شرایط مهاجرت به مونترال از طریق کار آفرینی – برنامه کارآفرینی کبک (Quebec Entrepreneur Program)- نکته قابل توجه در این برنامه مهاجرتی این است که در هر دوره، تعداد مشخصی برای مهاجرت به مونترال کانادا دعوت می‌شوند. اما آن گروه از داوطلبان که از سطح زبان فرانسوی بالاتری برخوردارند می‌توانند در هر زمان درخواست خود را ارائه کنند و از این محدودیت معاف خواهند شد. توجه داشته باشید که برنامه کارآفرینی کبک به دو برنامه دیگر تقسیم می‌شود که هر یک شرایط خاص خود را دارند. در روش اول نیاز است تا داوطلبان برای راه‌اندازی کسب و کار، در شهر مونترال استان کبک اقامت داشته باشند و از طریق یک شتاب دهنده و یا مرکز کارآفرینیِ دانشگاهی، مورد حمایت قرار گیرند. پروژه کسب و کار در مونترال می‌تواند به تنهایی و یا با کمک حداکثر 3 فرد خارجی انجام شود، سه فردی که در برنامه مهاجرتی مشابه درخواست خود را ارائه کرده‌اند.

در روش دوم نیز نیاز است تا داوطلبان مهاجرت به مونترال در این شهر ساکن شوند تا بتوانند یک کسب و کار جدید را راه اندازی کنند. و یا می توانند یکی از کسب و کارهای موجود در شهر مونترال را بدست آورده و آن را مدیریت کنند. به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، از داوطلبانی که موفق به مهاجرت از این طریق شوند، درخواست می شود تا دو سپرده مالی متفاوت را ایجاد نمایند. سپرده ی اول به اندازه 200 هزار دلار کانادا برای اطمینان یافتن از این موضوع است که کسب و کار قطعاَ ایجاد خواهد شد و به نوعی به عنوان یک بیمه برای کسب و کار در نظر گرفته خواهد شد. سپرده دوم نیز به اندازه 300 هزار دلار کانادا برای راه اندازی یک کسب و کار در شهر مونترال کانادا مورد نیاز است.

 • شرایط مهاجرت به مونترال از طریق سرمایه گذاری – برنامه سرمایه گذاری کبک (Quebec Investor Program)- برای اینکه بتوانید از طریق سرمایه گذاری در شهر مونترال کانادا اقدام کنید، نیاز است تا دارایی خالصی به اندازه‌ی حداقل 2 میلیون دلار کانادا داشته باشید. همچنین، علاوه بر دارایی متقاضی، دارایی شریک زندگی هم می‌تواند در نظر گرفته شود. به علاوه، نیاز است تا در زمینه مدیریتی در بخش‌های کشاورزی، تجاری و یا کسب و کارهای صنعتی از تجربه کافی برخوردار باشید. یا می‌توانید یک تجربه مدیریتی در کسب و کاری را ارائه دهید که در آن کسب و کار، حداقل دو کارمند به صورت تمام‌وقت مشغول به کار بوده باشند.

درباره مهاجرت کاری به کانادا بیشتر بخوانید.

البته تجربه‌های مدیریتی در نمایندگی‌های بین‌المللی و یا سازمان‌های دولتی نیز مورد قبول است. سرمایه گذاری به اندازه 1.2 میلیون دلار کانادا در شهر مونترال از دیگر شرط‌های اصلی مهاجرت به مونترال از طریق سرمایه گذاری است. البته داوطلبان باید از حداقل شرایط تعیین شده برای مهاجرت از این روش برخوردار باشند. با توجه به فاکتورهایی مانند تحصیلات (حداکثر 14 امتیاز)، سابقه کاری (حداکثر 10 امتیاز)، سن (حداکثر 10 امتیاز)، تسلط به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی (حداکثر 22 امتیاز)، سکونت در مونترال کبک (حداکثر 8 امتیاز)، تطابق‌پذیری (حداکثر 5 امتیاز) و توافق‌نامه سرمایه گذاری (حداکثر 25 امتیاز) داوطلبان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آب و هوا شهر مونترال کانادا چگونه است؟

مونترال دارای اقلیم قاره‌ای است. اما به دلیل مجاورت با دریاچه‌های Great Lakes در منطقه آمریکای شمالی و به دلیل وجود بادهای غربی غالب، دمای هوا در فصل‌های تابستان و زمستان در شهر مونترال تا حدودی معتدل است. به شکلی که میانگین دمای هوا در ماه ژانویه میلادی حدود 9- درجه سانتی‌گراد است. همچنین، میانگین دمای هوا در ماه جولای میلادی، 22 درجه سانتی‌گراد گزارش شده است. با این حال، روزهایی با رطوبت بسیار زیاد و دمای بالای 30 درجه سانتی‌گراد در شهر مونترال کانادا و در فصل تابستان موضوعی غیر عادی نیست! بارش‌ها در فصل زمستان اغلب برفی است و مجموع بارش‌ها به 2.2 متر در سال می‌رسد.

هزینه زندگی در مونترال کانادا چقدر است؟

هزینه‌های زندگی برای یک نفر در شهر مونترال کانادا عموماَ مربوط به هزینه‌هایی مانند مسکن، تلفن، حمل و نقل، خورد و خوراک و هزینه‌های مربوط به بهداشت و سلامت است. باید گفت که مونترال شهری پویا با فرهنگ و تاریخی غنی و پیشرفته است. این شهر دارای مکان‌های جذابی است. همچنین، اگر قصد مهاجرت به مونترال کانادا را دارید، به خاطر داشته باشید که این شهر اصلا شهر گرانی نیست. به شکلی که میانگین هزینه‌های زندگی برای یک نفر در شهر مونترال کانادا، بدون در نظرگیری هزینه‌های مرتبط با اجاره خانه و مسکن، حدود 1000 دلار کانادا در ماه است. این هزینه نسبت به هزینه زندگی برای یک نفر در شهر تورنتو بدون توجه به هزینه اجاره که حدود 1328 دلار کانادا در ماه است، حدود 328 دلار کانادا در ماه کمتر خواهد بود.
در نظر داشته باشید که هزینه‌های ذکر شده در این قسمت بر اساس زندگی در مرکز شهر مونترال کانادا و طبق اطلاعات درج شده در سایت dailyhive برای سال 2019 است. در نتیجه، هزینه‌های واقعی ممکن است با توجه به سبک زندگی هر فرد و شرایط، متفاوت باشد.
اولین هزینه‌ای که نیاز است بعد از مهاجرت به مونترال در نظر گرفته شود، هزینه مربوط به اجاره خانه است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مونترال کانادا حدود 1068 دلار کانادا است که هزینه‌های اینترنت حدود 63 دلار کانادا و آب و برق هم حدود 99 دلار کانادا در ماه خواهد بود. البته اگر قصد داشته استفاده از یوتویوب و سایر پلتفرم‌های آنلاین را داشته باشید، ممکن است هزینه‌ها کمی افزایش یابد. بنابراین، مجموع هزینه تهیه مسکن و اجاره خانه در شهر مونترال، به طور میانگین و برای هر نفر 1230 دلار کانادا در ماه است.
هزینه ضروری دیگری که هر کسی نیاز است تا بعد از مهاجرت به مونترال کانادا در نظر بگیرد، هزینه تلفن است. به عنوان مثال، چنانچه از مکالمه نامحدود با حجم 4 گیگابایت در استان کبک شهر مونترال استفاده کنید، هزینه‌ای برابر با 40 دلار کانادا در ماه مورد نیاز است. توجه داشته باشید که قیمت‌های اولیه تلفن و اینترنت ممکن است پایین به نظر برسد، اما عموماَ بعد از خرید بسته‌ها نیاز است تا دوباره آن‌ها را شارژ کنید. بنابراین، حداقل هزینه تلفن را 65 دلار در ماه در نظر می‌گیریم. همچنین، برای مشاهده بسته‌های قیمت تلفن و اینترنت بر اساس حجم و زمان در سایت PlanHub کانادا، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.
. هزینه اجاره خانه به همراه هزینه‌هایی مانند آب و برق و اینترنت : 1230 دلار کانادا در ماه
. هزینه تلفن: 65 دلار کانادا در ماه
. حمل و نقل: 85 دلار کانادا در ماه
. هزینه خرید از فروشگاه: 300 دلار کانادا در ماه
. هزینه باشگاه: 38.40 دلار کانادا در ماه
جالب است بدانید که برای انتخاب بسته‌های اینترنت در مونترال گزینه‌های مختلفی وجود دارد. چرا که 84 شرکت فراهم کننده خدمات مرتبط با اینترنت در مونترال کانادا وجود دارند! شرکت Bell بالاترین سرعت اینترنت را در مونترال برابر با Mbps1500 ارائه می دهد. اما ارزان‌ترین بسته اینترنتی در مونترال را شرکت FIIB با قیمتی برابر با 23.06 دلار ارائه می‌دهد.
در مورد حمل و نقل نیز بهتر است بدانید از آنجایی که شهر مونترال شهر بسیار بزرگی نیست، برای انجام برخی کارها، مخصوصاَ در زمان‌هایی که هوا خوب است، می‌توانید پیاده روی و یا از دوچرخه استفاده کنید. اما در صورتی که بخواهید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، این هزینه برابر با 85 دلار کانادا در ماه خواهد بود. نکته قابل توجه این است که مبالغ پرداختی برای حمل و نقل عمومی در مونترال کانادا، بر اساس عواملی مانند سن و اینکه دانشجو هستید یا خیر، متفاوت است. برای مشاهده این هزینه‌ها طبق سایت stm به این لینک مراجعه کنید.  
 هزینه‌های خرید اقلام اساسی از فروشگاه مانند هزینه خرید تخم مرغ، نان، شیر، مرغ، کاهو و برنج و میوه‌هایی مانند سیب و موز برای یک فرد در مونترال کانادا تقریباَ حدود 300 دلار کانادا در ماه خواهد بود. همچنین، هزینه‌های مرتبط با باشگاه در شهر مونترال نیز به طور میانگین حدود 38.40 دلار کانادا در ماه خواهد بود. اما توجه داشته باشید که این هزینه‌ها مربوط به حداقل هزینه‌های مورد نیاز برای زندگی در صورت مهاجرت به مونترال کانادا است.
هزینه‌های مرتبط به جشن‌ها و رویدادها، هزینه‌های مرتبط با سرگرمی و در نظر گرفتن بودجه‌ای اضافی برای مخارج پیش‌بینی نشده نیز ممکن است به حداقل هزینه‌های ذکر شده اضافه شوند. به عنوان مثال، خرابی تلفن و تعمیرات در بخش‌های مختلف خانه ممکن است جزء هزینه‌های پیش‌بینی نشده باشند که این مقدار می‌تواند حدود 125 دلار کانادا در ماه باشد. بنابراین، در مجموع حداقل هزینه‌های زندگی در ماه برای یک نفر در شهر مونترال کانادا به غیر از هزینه‌های مرتبط با تفریح و سرگرمی، مبلغی حدود 1844 دلار کانادا در ماه و 22128 دلار کانادا در سال است.

درآمد در شهر مونترال کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد ماهانه در شهر مونترال بعد از کسر مالیات مبلغی حدود 2990 دلار در ماه است. بنابراین، با توجه به هزینه‌های حداقلی که حدود 1844 دلار کانادا در ماه، مبلغ مناسبی برای پس‌انداز و یا سایر هزینه‌های دیگر، خواهد بود.

وضعیت اقتصادی مونترال کانادا چگونه است؟

مونترال شهری تجاری و صنعتی است. در حقیقت، شهر مونترال میزبان شرکت‌های کانادایی بزرگی است. با توجه به وجود سازمان بورس مونترال و نیز شعبه‌های اصلی بانک‌ها و برخی موسسات معتبر ملی در این شهر، مونترال کانادا یکی از مراکز مالی مهم این کشور محسوب می‌شود. همچنین، بسیاری از دفاتر دولتی و نهادهای استانی در این شهر واقع شدند. جالب است بدانید که اگر استان کبک را به عنوان یک کشور در نظر بگیریم، اقتصاد کبک رتبه 44 را در بین کشورهای جهان بعد از کشور نروژ کسب خواهد کرد! بنابراین، شهر مونترال به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای این استان نقشی کلیدی در اقتصاد این استان ایفا می‌کند.

مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به مونترال کانادا از طریق نیروی متخصص کدام است؟

از جمله مشاغل مهم در شهر مونترال کانادا عبارتند از مشاغل مرتبط با غذا، تولید محصولات شیمیایی و مشاغل مرتبط با حوزه پوشاک. اما اقتصاد مونترال به چه مشاغلی نیاز دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که طبق گزارشی که یکی از نهادهای دولتی استان کبک ارائه کرده است، پرستاران، مهندسان کامپیوتر و مکانیک تجهیزات سنگین در بین مشاغلی هستند که بیشترین بازار کار در مونترال را دارند. بنابراین، در صورت برخورداری از تجربه و دانش مورد نیاز در این مشاغل می‌توانید برای مهاجرت به مونترال اقدام کنید.
البته مشاغل دیگری نیز در مونترال هستند که این مشاغل عبارتند از: برنامه‌نویسان کامپیوتر، توسعه‌دهندگان رسانه، بیمه، مهندسان هوا و فضا و مدیران خرده‌فروشی و عمده‌فروشی، مشاغل مرتبط با رستوران‌ها و اماکن پذیرایی، ساخت و ساز و حمل و نقل. پیش‌بینی شده است که کمبود نیروی کاری در بخش‌های ذکر شده در مونترال کانادا حداقل تا سال 2021 ادامه داشته باشد.
کارشناسان بر این باورند که هم نیروهای کار ماهر و هم نیروهای کار کم تجربه، مورد نیاز مونترال هستند. شرکت‌های فناور به استخدام تعداد قابل توجهی از نیروهای کاری جدید ادامه می‌دهند. اما نیروهای کاری مورد نیاز به اندازه کافی در شهر مونترال نیست. بنابراین، شرکت‌ها به دنبال جذب نیرو از سایر کشورها هستند. بدین منظور، برنامه‌های مهاجرتی کمک قابل توجهی در برطرف کردن نیاز شرکت‌ها، برای تأمین نیروهای کاری آن‌ها کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید