ساعت اتاوا

ساعت اتاوا

ساعت اتاوا کانادا

ساعت اتاوا کانادا

ساعت اتاوا در کانادا که اختلاف زیادی با ایران دارد، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که برای مهاجران ایرانی اهمیت دارد. این شهر به عنوان پایتخت کانادا شناخته می‌شود و تا سال ۲۰۲۱ جمعیت آن در حدود ۱.۴ میلیون نفر برآورد شده است. در صورتی که به دنبال یک مقصد بی‌نظیر مهاجرت تحصیلی یا ویزای شغلی کانادا می‌گردید، Ottawa می‌تواند یک گزینه عالی باشد. ساعت اتاوا که در جوار رود اتاوا قرار گرفته است، اختلاف حدود ۸:۳۰ با ایران دارد و در مقایسه با شهرهای دیگر آن که در مناطق غربی واقع شده‌اند، این تفاوت زمانی کمتر است.

شما می‌توانید زمان لحظه‌ای این شهر را در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست مشاهده کنید و در کنار آن، قابلیت مشاهده زمان شهرهای دیگر نیز فراهم شده است. باید گفت، زمان رسمی و ساعت اتاوا در GMT منفی ۵ است و در صورت نیاز می‌توانید با این سیستم جهانی اختلاف زمانی بین این شهر و دیگر مناطق را به دست آورید. در کنار این موضوع، ایران دارای GMT مثبت ۳:۳۰ است که با یک بررسی می‌توان اختلاف زمانی این شهر و شهر تهران را هشت و نیم دانست. Ottawa در قسمت جنوبی ایالت آنتاریو کانادا واقع شده است و یکی از جنوبی‌ترین مناطق آن به شمار می‌رود. با این شرایط، به دلیل قرارگیری آن در انتاریوی شرقی، ساعت رسمی جهانی آن نیز روی منفی پنج قرار خواهد گرفت.

می‌توان گفت، شهر اتاوا مسافت کمی با شهرهای مهمی مانند مونترال، کبک یا حتی تورنتو دارد. بنابراین، اختلاف ساعت تورنتو با این شهرها قابل توجه نخواهد بود. در کل، شما تفاوت زمانی سه ساعته را از شهرهای شرقی کشور تا مناطق غربی آن مشاهده خواهید کرد که بر همین اساس، با حرکت از شرق کانادا به غرب آن، اختلاف زمانی با ایران نیز افزایش خواهد داشت. این میزان در مورد ساعت اتاوا کمتر است اما در صورتی که شهرهای ایالت بریتیش کلمبیا را در نظر داشته باشید، این تفاوت بیشتر هم خواهد شد. برای محاسبه اختلاف ساعت شهر اتاوا با ایران می‌توانید زمان رسمی GMT آن‌ها را در نظر داشته باشید که به ترتیب منفی ۵ و مثبت ۳:۳۰ هستند.

درباره جغرافیای کانادا و مساحت کانادا بخوانید.

ساعت به وقت اتاوا کانادا

باید در نظر داشته باشیم که کشور کانادا یک منطقه وسیع را در بر می‌گیرد. در واقع، مناطق متعددی از آمریکای شمالی تحت قلمرو آن هستند و بنابراین، شما باید هم اختلاف زمانی بسیاری را در مناطق آن مشاهده کنید. البته، به دلیل نزدیکتر بودن Ottawa کانادا با ایران، تفاوت ساعت اتاوا نیز با کشور ما کمتر از شهرهایی مانند ونکوور یا ادمونتون است. با این حال، شما در مورد کشور کانادا مزیت مهمی را در اختیار خواهید داشت که تناسب بین طلوع و غروب خورشید با ایران خواهد بود.

در صورت نیاز به اطلاع از ساعت اتاوا و سایر شهرهای این کشور، قابلیت‌های زیادی در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست برای‌تان فراهم شده است که می‌توانید با مراجعه به صفحه ساعت به وقت کانادا به صورت تمام و کمال در این باره بخوانید. علاوه بر آن، می‌توانید اطلاعات دقیق تری از موقعیت جغرافیایی یا شرایط زندگی این شهرها در سایت تراست به دست آورید. البته، می‌توانید از این وب سایت نیز استفاد کنید که روند زمانی شهر Ottawa و شرایط شب و روز آن را توضیح داده است. در حالت کلی، اگر شما نیاز به دانستن اختلاف ساعت اتاوا و ایران داشته باشید، می‌توانید آن را از طریق GMT منفی پنج به دست آورید که پس از مقایسه آن با ساعت مثبت ۳:۳۰ ایران، تفاوت آن‌ها ۸:۳۰ خواهد بود.

البته، این تفاوت در مقایسه با شهرهای غربی کانادا بیشتر هم خواهد بود. به دلیل دورتر بودن شهرهای مناطق غرب این کشور، شما اختلاف بیشتری را ملاحظه خواهید کرد. برای مثال، ساعت استاندارد جهانی ایالت آلبرتا روی منفی هفت قرار دارد که با این تفاسیر، تفاوت زمانی آن با ایران ده و نیم خواهد بود. البته، این میزان در مورد ایالت بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور بیشتر است چرا که ساعت جهانی آن به صورت استاندارد روی منفی هشت قرار دارد. در صورتی که ساعت اتاوا کانادا را با این ایالت‌ها مقایسه کنیم، می‌توانیم اختلاف هر کدام از شهرها را نیز با همدیگر به دست آوریم.

ساعت اتاوا هم اکنون

ساعت‌های کشور کانادا و مناطق مختلف آن از طریق وب سایت موسسه مهاجرتی تراست در دسترس شما است. البته، در کنار مشاهده این زمان‌ها، شما می‌توانید به راحتی اختلاف ساعتی کشور ایران با این شهرها را نیز به دست آورید. برای نمونه، شما برای محاسبه اختلاف زمانی کلگری می‌توانید GMT آن را که به صورت استاندارد روی منفی هفت است، در نظر بگیرید. تفاوت زمانی این شهر با ایران مقدار ده و نیم خواهد شد که میزان بیشتری در مقایسه با ساعت اتاوا کانادا است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات مختلف در مورد روند طلوع و غروب آفتاب این شهر و ساعت اتاوا، این لینک نیز در اختیار شما قرار دارد. باید اشاره کرد، طول روزها و شب‌ها در این شهر بهترین شرایط را برای مهاجران ایرانی فراهم می‌کند چرا که در مقایسه با مناطق سایر کشورها، دارای تشابه زیادی با ایران است. در مورد طول روزهای آن، باید به فصل‌های مختلف سال دقت کنید چرا که این موضوع وابسته به فصل‌های سال است. برای نمونه، روزها در فصل زمستان این شهر کوتاه‌تر خواهند بود و با ورود فصل بهار و تابستان، روزهای طولانی‌تری را ملاحظه خواهید کرد.

با این حال، ساعت اتاوا و زمان‌های طلوع و غروب آفتاب شرایط بسیار مناسبی را خواهد داشت. در فصل سرد سال یعنی زمستان، مدت زمان روزها بین ۹ تا ۱۰ ساعت است و شب‌ها در این فصل مدت ۱۰:۳۰ تا ۱۱:۳۰ ساعته دارند. با شروع فصل‌های بعدی شما افزایش مدت روزها را تجربه خواهید کرد و متناسب با آن، شب‌ها نیز کوتاه‌تر خواهد شد. با این شرایط، در میانه تابستان، روزها تا ۱۵:۳۰ نیز خواهند رسید. ساعت اتاوا و مدت زمان بین طلوع و غروب آفتاب یکی از بهترین شرایط برای مهاجران در مقایسه با کشورهایی مانند استرالیا یا سوئد است.

بیشتر بخوانید

اوقات شرعی اتاوا

اوقات شرعی کانادا

اختلاف ساعت اتاوا با ایران

اختلاف ساعت اتاوا با ایران مقدار هشت و نیم است و این میزان مشابه شهرهای مونترال یا حتی تورنتوی کانادا است. در حقیقت، شما با بررسی فاصله بین این شهرها، مسافت کمی را مشاهده خواهید کرد که همین موضوع تفاوت پایین زمانی آن‌ها را رقم زده است. در حالت کلی، شهرهای ایالت شرقی کشور کانادا یعنی ایالت کبک دارای زمان GMT منفی پنج هستند و این میزان با حرکت به سمت غرب کشور کاهش پیدا می‌کند. پس از ایالت کبک، ایالت‌های انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا قرار دارند که ساعت استاندارد جهانی آن‌ها به ترتیب روی منفی پنج، منفی شش، منفی هفت، منفی هفت و منفی هشت قرار دارد.

ساعت اتاوا الان

قابلیت نمایش ساعت اتاوا به صورت لحظه‌ای در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست فراهم شده است. علاوه بر آن، امکان مشاهده ساعت‌ها و شرایط شب و روز سایر شهرهای کانادا نیز در سایت موسسه مهاجرتی تراست وجود دارد. برای اطلاع از روند طلوع آفتاب در روزهای مختلف زمستان یا فصل تابستان، می‌توانید به این وب سایت نیز مراجعه کنید. ساعت کنونی اتاوا کانادا با کم کردن عدد ۸:۳۰ از زمان رسمی ایران به دست خواهد آمد و این موضوع نشان دهنده عقب‌تر بودن ساعت‌های شهر اتاوای کانادا از ایران است. برای نمونه، در صورتی که شما هشت و نیم شب را در زمان سنج خود مشاهده کنید، در شهر اتاوا این زمان دوازده ظهر خواهد بود.

اختلاف ساعت اتاوا با شهرهای کانادا

برای محاسبه اختلاف ساعت اتاوا کانادا با شهرهای دیگر آن، می‌توانید از روی استاندارد GMT این کار را انجام دهید. زمان این شهر در سیستم جهانی روی منفی پنج است و ایالت غربی بریتیش کلمبیا ساعت منفی هشت دارد. با این شرایط اختلاف دو منطقه به صورت سه خواهد بود که این میزان در مورد مناطق نزدیکتر شهر Ottawa کمتر خواهد بود. ساعت اتاوا کانادا تفاوت دو ساعتی را با شهرهای ایالت آلبرتا دارد و این میزان در مورد ایالت ساسکاچوان در حدود یک تا دو ساعت خواهد بود.

سوالات متداول

آیا تناسبی بین طول روزها و شب‌های اتاوا کانادا و ایران وجود دارد؟

شما در طول سال و فصل زمستان روزهای کوتاه‌تری را در این شهر مشاهده خواهید کرد. البته، شب‌ها در این فصل طولانی‌تر هستند. با ورود به فصل بهار و تابستان و با‌ گذشت زمان، روزها طولانی‌تر می‌شوند و میانه آن نیز به حدود ۱۵:۳۰ خواهد رسید.

اختلاف ساعت اتاوا با ایران چقدر است؟

اختلاف ساعت اتاوا با ایران را می‌توانید از طریق ساعت GMT شهر که روی منفی پنج است به دست آورید. با مقایسه این میزان با مثبت ۳:۳۰ شهر تهران، اختلاف آن‌ها به صورت هشت و نیم خواهد بود.

طول روزها و شب‌های اتاوا کانادا در سال چگونه است؟

طول روزها در فصل زمستان این شهر بین ۹ تا ۱۰ ساعت است و شب‌های آن نیز مدتی بین ۱۰:۳۰ تا ۱۱:۳۰ ساعت دارند. شما در فصل تابستان روزهای ۱۵:۳۰ ساعته را نیز مشاهده خواهید کرد و شب‌ها در میانه این فصل به ۳ تا ۴ ساعت می‌رسد.

اختلاف ساعتی اتاوا با شهرهای مناطق مختلف آن چقدر است؟

تفاوت ساعت اتاوا با شهرهای دیگر آن بین یک تا سه متغیر است. این میزان در مورد شهرهای ایالت‌های نزدیک تر مانند مانیتوبا کمتر است و مقدار آن در مورد ایالت‌هایی مانند آلبرتا یا بریتیش کلمبیا بیشتر خواهد بود.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات