امتیازبندی مهاجرت به کانادا

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

محاسبه امتیاز اکسپرس انتری

فاکتورهای زیادی در امتیازبندی مهاجرت به کانادا تاثیر دارند. مهمترین این فاکتورها سن، تحصیلات، سابقه کار، نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی و داشتن اقوام در کانادا هستند که در محاسبه امتیاز شما تاثیر دارند.

با استفاده از این نرم افزار می توانید امتیاز خود در برنامه اکسپرس انتری را محاسبه کنید.

چگونه امتیاز خود را در اکسپرس اینتری کانادا افزایش دهم؟
کتاب راهنمای محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری

امتیازبندی مهاجرت به کانادا یکی از مهم ترین مواردی است که در نظر گرفته می شود. امروزه بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند به دنبال افزایش امتیاز خود هستند و می خواهند به هر بهانه ای این عدد را بالا ببرند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید، که علاقه مند به اخذ PR در کشور کانادا هستید، می توانید از راه های مختلفی برای اقامت دائم خود اقدام کنید.

2 برنامه برتر و محبوب برای اخذ اقامت کانادا به صورت دائم

 برنامه اکسپرس اینتری بر اساس امتیازبندی های CRS نامزدهای شایسته را معرفی می کند. برای واجد شرایط بودن باید حداقل نمره ۶۷ از ۱۰۰ را کسب کنید. در قسمت زیر به آخرین امتیازبندی های ارائه شده اشاره می کنیم.

متقاضیان با داشتن حداقل شرایط مورد نیاز، وارد استخر (Pool) اکسپرس انتری می شوند و سپس منتظر می مانند تا شرایط آن ها بررسی شوند.

مقامات مربوطه نمرات را طبق آخرین استانداردهای لازم برای ارزیابی افرادی که امتیازات بالاتری نسبت به بقیه دارند، دعوت نامه ارسال می کنند تا متقاضیان سایر مراحل انجام کار را انجام دهند. در قسمت های بعدی به فاکتورهای لازم برای ورود به سیستم اکسپرس انتری و امتیازبندی آن ها اشاره می کنیم.

اکسپری انتری چیست

اکسپرس انتری یک سیستم مهاجرتی الکترونیکی برای مهاجرت به کشور کانادا است که افراد در بازه زمانی کوتاه تری نسبت به دیگر راه ها، می توانند PR کشور کانادا را دریافت کنند. در حقیقت اکسپرس انتری یک روش مهاجرتی نیست بلکه یک سیستمی است که صلاحیت شما برای اقامت دائم در کشور کانادا بررسی می کند.

سیستم اکسپرس انتری کانادا به چه صورت است

این برنامه به طور کلی تحت 3 برنامه کلی فدرال است که عبارت اند از:

 • کلاس معاملات ماهر فدرال
 • طبقه کارگر ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادایی

به این ترتیب افراد واجد شرایط می توانند به این سیستم وارد شوند تا امتیاز آنها بررسی شود.

نکته

بالاترین امتیاز سیستم اکسپرس انتری ۱۲۰۰ است یعنی هر چه امتیاز فرد به این عدد نزدیک تر باشد، متقاضی شانس بالاتری برای قبولی خواهد داشت. در حقیقت عوامل زیادی مانند فاکتورهای سن، تحصیلات، سابقه کاری و .. می تواند در امتیاز گیری موثر باشد.

پادکست بشنوید!

اکسپرس اینتری

رادیو تراست

موضوع: اکسپرس اینتری کانادا

نحوه دریافت ویزای اکسپرس انتری

برای اینکه بتوانید وارد سیستم اکسپرس انتری پول (Pool) کانادا شوید، مراحل کلی زیر را باید طی کنید. در ادامه به انجام این مراحل به صورت جزئی تر می پردازیم

مراحل کلی دریافت ویزای اکسپرس اینتری

 1. ساخت پروفایل و بررسی صلاحیت متقاضی

 2. ورود به مرحله استخر

 3. دریافت دعوتنامه

 4. دریافت ویزا

مرحله اول

بررسی واجد شرایط بودن

قبل از انجام هرگونه اقدامی برای ورود به سیستم اکسپرس انتری کانادا باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط برای ورود به این سیستم هستید یا خیر.
برای اینکه امتیازات خود را به صورت تقریبی تخمین بزنید از ابزار محاسبه امتیاز اکسپرس انتری سایت تراست استفاده نمایید.
در این سیستم شما با توجه به Draw های قبلی متقاضیان سابق می توانید به صورت حدودی شرایط خود را بررسی کنید.

مرحله اول
مرحله دوم

ساخت پروفایل در سیستم اکسپرس انتری

حال وقت آن رسیده است که در سامانه اکسپرس انتری کانادا وارد شوید و برای خود یک پروفایل ایجاد کنید. در این مرحله شما باید سوالات مختلفی مانند اطلاعات شخصی خود، میزان تحصیلات، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و دیگر اطلاعات ممکن را وارد کنید.
توجه داشته باشید که هنگام ساخت پروفایل در سیستم اکسپرس انتری نیازی به ارسال مدارکتان ندارید و Submit‌ کردن مدارک بعد از دریافت دعوت نامه صورت می گیرد اما حتما در پر کردن فیلدهای اکسپرس انتری صادق باشید چرا که بعدا کلیه ادعاهایتان را باید با مدرک اثبات کنید.

مرحله دوم
مرحله سوم

قرار گرفتن در وضعیت انتظار

پس از ثبت فرم سیستم اکسپرس انتری، باید صبر کنید تا مدارک و امتیازات شما بررسی شود. معمولا دو هفته یک بار افرادی که امتیاز بالاتری نسبت به سایر متقاضیان داشته باشند ITA یا همان دعوت نامه دریافت می کنند و متقاضی باید در مدت ۶۰ تا ۹۰ روز مدارکی که برای سیستم اکسپرس انتری لازم است را در سایت آپلود کند.

مرحله سوم
در آخر…

انجام مراحل نهایی

در نهایت فرد متقاضی باید به انجام بقیه مراحل مانند تست پزشکی، دریافت گواهی سوء پیشینه و انگشت نگاری بپردازد تا بتواند به کشور کانادا سفر کند.

در آخر…

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری که از سال ۲۰۱۵ به عنوان یک روش مهاجرتی بسیار سریع در کشور کانادا راه اندازی شده است، باعث می شود که افراد با هر تخصصی که دارند بتوانند وارد بازار کار کشور کانادا شوند. اما این سیستم، امتیاز بندی های خاصی دارد که افراد با آن ها ارزیابی می شوند.

معیارهایی که امتیاز بندی کلی مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری را نشان می دهد را در قسمت های قبلی ذکر کردیم. در حالت کلی یک فرد مجرد نسبت به یک متقاضی متاهل امتیاز بالاتری خواهد گرفت اما از طرف دیگر همسر متقاضی متاهل با داشتن ویژگی هایی مانند نمره زبان می تواند به همسرش امتیاز بدهد. سیستم کلی این امتیازبندی ها عبارت است از:

 • عواملی مانند تحصیلات بالا، سن مناسب برای مهاجرت و نمره بالا برای مدرک زبان می تواند ۵۰۰ امتیاز برای یک متقاضی مجرد به همراه داشته باشد و یک متقاضی متاهل در این قسمت ۴۶۰ امتیاز می گیرد.
 • همسر فرد متقاضی در صورت داشتن سابقه کاری، تحصیلات خوب و نمره زبانی مناسب نیز می تواند تا ۴۰ امتیاز برای همسرش کسب کند.
 • داشتن سابقه کاری (هر چه بیشتر امتیاز بالاتر) و مدرک تحصیلی در مقاطع بالا نیز می تواند ۱۰۰ امتیاز داشته باشد.
 • اگر شخصی از طرف نامینیت های استانی بتواند در سیستم اکسپرس انتری قبول شود، امتیاز او ۶۰۰ امتیاز افزایش پیدا خواهد کرد و سریعا قبول می شود.

اسکیل ورکر کانادا

نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر کانادا یکی از روش های جذب نیروی های متخصص از سراسر جهان در کشور کانادا است تا کمبود نیروهای کار در زمینه های مختلف در این کشور برطرف شود.

در حقیقت این برنامه علاوه بر درآمدزایی و اشتغال خود نیروهای کار، به نفع اقتصاد کانادا خواهد بود؛ بنابراین برنامه اسکیل ورکر یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی به شمار می رود.

حداقل امتیاز متقاضیان ورود به کشور کانادا از طریق اسکیل ورکر ۶۷ از ۱۰۰ خواهد بود که در آن فرد با این امتیاز یا امتیاز بالاتر به سیستم اکسپرس انتری پول کانادا وارد می شود. مهمترین معیارهایی که برای اسکیل ورکر در نظر گرفته می شوند شامل سابقه کاری، میزان تحصیلات، مدرک زبان، جاب آفر، انطباق پذیری و سن است.

بیشتر بخوانید: ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا

معیارهای امتیازبندی مهاجرت به کانادا در سیستم اکسپرس اینتری

به طور کلی تجربه کاری، مهارت های زبانی، سن، میزان انطباق پذیری، جاب آفر کانادا و میزان تحصیلات، اصلی ترین معیارهای امتیازبندی در سیستم اکسپرس انتری کانادا به شمار می رود.

برای محاسبه امتیاز اکسپرس انتری خود بر روی این لینک کلیک کنید.

محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس انتری

موسسه مهاجرتی تراست با ساختن یک شبیه ساز تعیین امتیازبندی های موجود برای مهاجرت به کشور کانادا و واجد شرایط بودن برای قرار گرفتن در سیستم اکسپرس انتری، تا حد زیادی میزان موفقیت شما در این سیستم را حدس می زند.

 در ابتدا روی این لینک کلیک کنید. سپس کلیه سوالات پرسیده شده را پاسخ دهید. این سوالات شامل فاکتورهای اصلی موثر در واجد شرایط بودن در سیستم اکسپرس انتری به شمار می روند.

از شما سوالاتی در خصوص سن شما، میزان تحصیلات، سابقه کاری، مدرک زبان، وضعیت تاهل، داشتن جاب آفر، کشور محل سکونت و… پرسیده می شود.

توجه داشته باشید که اطلاعات شما در این سیستم امتیاز بندی کاملا محرمانه است و نیازی به وارد کردن اسم و فامیل و یا شماره شناسنامه خود نخواهید داشت.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در مرحله اول (مرحله تایید صلاحیت)

برنامه فدرال اسکیل ورکر سیستم اکسپرس انتری کانادا ۶ فاکتور اصلی را برای بررسی واجد شرایط بودن افراد در نظر گرفته است. شما از مجموع این فاکتور باید حداقل امتیاز ۶۷ را به دست بیاورید تا واجد شرایط ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری باشید.

فاکتورهاحداقل نمره
فاکتور سن۱۲
دستاورد های آموزشی۲۵
تجربه کاری۱۵
نمره زبان۲۸
انطباق پذیری۱۰
پیشنهاد شغلی۱۰
جمع کل۱۰۰
حداقل امتیاز مورد نیاز۶۷

امتیازبندی تحصیلات در مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین عواملی که می تواند به شدت در روند اخذ ویزای کانادا برای شما تاثیرگذار باشد، داشتن مدرک تحصیلی است. هرچه مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد، امتیاز بالاتری برای ورود به سیستم اکسپرس انتری کانادا کسب خواهید کرد.

تحصیلاتامتیاز
مدرک دکترا۲۵ امتیاز (امتیاز کامل، حداکثر امتیاز)
مدرک کارشناسی ارشد۲۳ امتیاز
مدرک کارشناسی۲۱ – ۲۲ امتیاز
مدرک فوق دیپلم۱۹ امتیاز
مدرک دیپلم ۱ ساله۱۵ امتیاز
مدرک دیپلم۵ امتیاز

امتیازبندی زبان در مهاجرت به کانادا

از آن جایی که کشور کانادا یک کشور دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) به شمار می رود، متقاضیان برای ورود به این کشور و اخذ اقامت دائم باید مدرک زبان داشته باشند.

آزمون هایی مانند TOEFL ،CELPIP ،IELTS و TEF آزمون های مورد تائید کشور کانادا به شمار می روند. در صورت کسب بالاترین نمره آزمون، ۲۸ امتیاز در سیستم اکسپرس انتری کانادا کسب خواهید کرد.

S.N.ریدینگرایتینگاسپیکینگلیسنینگامتیازCLB
۱۷۷۷۸۲۴ امتیازCLB 9
۲۶.۵۶.۵۶.۵۷.۵۲۰ امیتازCLB 8
۳۶۶۶L ۶۱۶ امتیازCLB 7
S.N.ریدینگرایتینگاسپیکینگلیسنینگامتیازCLB
۱۵ – ۱۲۵ – ۱۲۵ – ۱۲۵ – ۱۲۰۴CLB 5
۲۵<۵<۰CLB 4

امتیازبندی سابقه کاری در مهاجرت به کانادا

کشور کانادا به دنبال جذب افرادی است که که دارای مهارت و تخصص ویژه ای باشند و سابقه کاری زیادی نیز در این زمینه داشته باشند. حداقل تجربه کاری برای ورود به سیستم اکسپرس انتری ۱ سال است اما این حداقل شرط لازم می باشد.

 هر چه فرد سابقه کاری بیشتری داشته باشد امتیاز بالاتری کسب خواهد کرد.

سابقه کارامتیاز
۱ سال سابقه کاری۹ امتیاز
 ۲ تا ۳ سال سابقه کاری۱۱ امتیاز
۴ تا ۵ سال سابقه کاری۱۳ امتیاز
۶ سال یا بیشتر۱۵ امتیاز

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص با مراجعه به هر لینک، اطلاعات کاملی کسب کنید.

امتیاز بندی پیشنهاد شغلی در مهاجرت به کانادا

داشتن جاب آفر از یک کارفرمای معتبر کانادایی نیز می تواند حداکثر ۱۰ امتیاز به شما بدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

امتیازبندی سن در مهاجرت به کانادا

حداقل سن لازم برای ورود به سیستم اکسپرس انتری کانادا ۱۸ سال است. از آن جایی که کشور کانادا به دنبال نیروی کار جوان برای تقویت اقتصاد خود است، سنین بین ۱۸ تا ۳۵ سال، امتیاز کامل فاکتور سن یعنی ۱۲ امتیاز را کسب خواهند کرد.

سنامتیاز
۱۸ تا ۳۵ سال۱۲ امتیاز
۳۶ سال۱۱ امتیاز
۳۷ سال۱۰ امتیاز
۳۸ سال۹ امتیاز
۳۹ سال۸ امتیاز
۴۰ سال۷ امتیاز
۴۱ سال۶ امتیاز
۴۲ سال۵ امتیاز
۴۳ سال۴ امتیاز
۴۵ سال۲ امتیاز
۴۶ سال۱ امتیاز

توجه

افراد زیر ۱۸ سال و افراد بالای ۴۷ سال هیچ امتیازی برای فاکتور سن در سیستم اکسپرس انتری کانادا نخواهند گرفت.

امتیازبندی انطباق پذیری در مهاجرت به کانادا

معیارامتیاز
داشتن فامیل در کشور کانادا۵
سابقه کاری همسر در کانادا۱۰
سطح زبان همسر حداقل CLB4۵
سابقه تحصیلات در کانادا۵
سابقه کاری در کانادا۱۰
سابقه تحصیلات در کانادا۵

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا در مرحله دوم  

افرادی که صلاحیت لازم برای ورود به سیستم اکسپرس انتری کانادا را داشته باشند یعنی بتوانند امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را کسب کنند، به Pool یا استخر اکسپرس انتری وارد می شوند. امتیاز ۶۷ حداقل امتیاز ممکن است.

 حال وقت آن رسیده است که با بررسی عوامل دیگری امتیازات بیشتری بگیرید تا در صورت صلاحیت از استخر اکسپرس انتری Draw شوید.

همانطور که پیش تر هم گفتیم، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده از ۱۲۰۰ است که عواملی مانند جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر کانادایی می تواند تاثیر زیادی در قبولی شما داشته باشد.

عواملامتیاز بدون همسرامتیاز با همسر
تجربه کاری کانادایی۸۰۷۰
سن۱۱۰۱۰۰
زبان۱۶۰۱۵۰
تحصیلات۱۵۰۱۴۰

امتیازبندی تحصیلات در مهاجرت به کانادا

تحصیلاتمتقاضی
مجرد
متقاضی
متاهل
همسر
متقاضی
دکترا۱۵۰۱۴۰۱۰
فوق لیسانس۱۳۵۱۲۶۱۰
داشتن دو مدرک تحصیلی بعد از دیپلم که یکی از آن ها پس از اتمام دوره سه ساله باشد۱۲۸۱۱۹۹
دوره ۳ ساله و یا بیشتر بعد از دیپلم۱۲۰۱۱۲۸
دوره ۲ ساله بعد از دیپلم۹۸۹۱۷
دوره ۱ ساله بعد از دیپلم۹۰۸۴۶
دیپلم۳۰۲۸۲
پایین تر از دیپلم۰۰۰

امتیازبندی زبان در مهاجرت به کانادا

CLBمتقاضی
مجرد
متقاضی
متاهل
همسر
متقاضی
سطح ۱۰ یا بالاتر۳۴۳۲۵
سطح ۹۳۱۲۹۵
سطح ۸۲۳۲۲۳
سطح ۷۱۷۱۶۳
سطح ۶۹۸۱
سطح ۴ یا ۵۶۶۱
سطح ۳ و کمتر۰۰۰
CLBمتقاضی
مجرد
متقاضی
متاهل
سطح ۹ و بیشتر۶۶
سطح ۷ یا ۸۳۳
سطح ۵ یا ۶۱۱
سطح ۴ یا کمتر۰۰

امتیازبندی سابقه کاری در مهاجرت به کانادا

سابقه کارمتقاضی
مجرد
متقاضی
متاهل
همسر
متقاضی
۵ سال۸۰۷۰۱۰
۴ سال۷۲۶۳۹
۳ سال۶۴۵۶۸
۲ سال۵۳۴۶۷
۱ سال۴۰۳۵۵
کمتر از ۱ سال۰۰۰

امتیازبندی سن در مهاجرت به کانادا

سنمتقاضی
مجرد
متقاضی
متاهل
بیش از ۴۵ سال۰۰
۴۴۶۵
۴۳۱۷۱۵
۴۲۲۸۲۵
۴۱۳۹۳۵
۴۰۵۰۴۵
۳۹۵۵۵۰
۳۸۶۱۵۵
۳۷۶۶۶۰
۳۶۷۲۶۵
۳۵۷۷۷۰
۳۴۸۳۷۵
۳۳۸۸۸۰
۳۲۹۴۸۵
۳۱۹۹۹۰
۳۰۱۰۵۹۵
۲۰ – ۲۹۱۱۰۱۰۰
۱۹۱۰۵۹۵
۱۸۹۹۹۰
کمتر از ۱۷ سال۰۰

معیارهای ترکیبی (تحصیلات و سابقه کار در کانادا) در مهاجرت به کانادا

تحصیلاتبیش از ۲ سال
تجربه کانادایی
۱ سال سابقه
کانادایی
دوره پس از دیپلم ۲ یا بیشتر۵۰۲۵
دوره پس از دیپلم ۱ ساله یا بیشتر۲۵۱۳
کمتر از دیپلم۰۰

معیارهای ترکیبی (ترکیب سطح زبان و تحصیلات) در مهاجرت به کانادا

تحصیلاتسطح ۹
و بالاتر
سطح ۷
یا بالاتر
دوره پس از دیپلم ۲ یا بیشتر۵۰۲۵
دوره پس از دیپلم ۱ ساله یا بیشتر۲۵۱۳
کمتر از دیپلم۰۰

معیارهای ترکیبی (ترکیب سطح زبان و سابقه کار غیر کانادایی) در مهاجرت به کانادا

تجربه کاریسطح ۹
و بالاتر
سطح ۷
و بالاتر
بیشتر از ۳ سال تجربه کار غیر کانادایی۵۰۲۵
۱ الی ۲ سال تجربه کار غیر کانادایی۲۵۱۳
عدم تجربه کار۰۰

معیارهای ترکیبی (ترکیب تجربه کانادایی و تجربه غیر کانادایی) در مهاجرت به کانادا

تجربه کار۲ سال
تجربه
کانادایی
۱ سال
تجربه
کانادایی
بیشتر از ۳ سال تجربه کار غیر کانادایی۵۰۲۵
۱ الی ۲ سال تجربه کار غیر کانادایی۲۵۱۳
عدم تجربه کار۰۲۵

معیارهای ترکیبی (ترکیب مدارک مشاغل حرفه ای و زبان) در مهاجرت به کانادا

تجربه کاریسطح ۹
و بالاتر
سطح ۵
و بالاتر
توانایی در یک مهارت و دانش زبانی۵۰۲۵

امتیازات اضافه (کلی) در مهاجرت به کانادا

امتیازحداکثر
نامینیت شدن استانی (به جز استان کبک)۶۰۰
داشتن خواهر و برادر در کانادا که دارای PR‌ باشد۱۵
داشتن جاب آفر برای کدهای NOC 00۲۰۰
داشتن جاب آفر برای سایر سطوح۵۰
داشتن سطح NCLC 7  یا بیشتر در مهارت های فرانسوی و یا CLB 4 و پایین در در مهارت های زبانی۲۵
داشتن سطح NCLC 7  یا بیشتر در مهارت های فرانسوی و یا CLB  5 و پایین در در مهارت های زبانی۵۰
تحصیل در کانادا (۱ یا ۲ سال تحصیل در مقطع متوسطه)۱۵
تحصیل در کانادا (۳ سال یا بیش از ۳ سال تحصیل در مقطع متوسطه)۳۰

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و ثبت درخواست پس از دریافت دعوتنامه

کشور کانادا معمولا هر ۲ هفته یک بار یا ۳ هفته یک بار تعدادی از متقاضیانی که امتیاز بالاتری دارند را انتخاب می کنند و دعوت نامه می فرستند. در این حالت متقاضیان ۶۰ الی ۹۰ روز زمان دارند تا مدارک مورد نیاز را در سایت آپلود کنند.

عواملی مانند سطح تحصیلی بالاتر، سابقه کاری بیشتر و داشتن جاب آفر می تواند امتیاز شما را در سیستم اکسپرس انتری کانادا افزایش دهد.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و صدور ویزا

بعد از اینکه تمامی مدارک شما توسط آفیسر بررسی و تائید شد، از طرف دولت کانادا برای شما ویزا صادر می شود که معمولا ۶ ماه زمان می برد.

مزایای سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا

در گذشته که ارزیابی متقاضیان به روش های دستی و کاغذی صورت می گرفت امکان داشت که افیسر دقت کافی در پرونده شما نداشته باشد و ویزای شما رد شود. در این حالت ممکن بود حق شما ضایع شود و فردی با داشتن امتیاز کمتر قبول شود اما ویزای شما رد شود.

اما امروزه از مزایای سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا می توان به این اشاره کرد که این ارزیابی به صورت سیستمی و الکترونیکی صورت می گیرد و همه افراد می توانند سهم یکسانی در مهاجرت به کشور کانادا داشته باشند و این متقاضیان هستند که با داشتن امتیازات بالا تلاش می کنند تا پذیرفته شوند نه آفیسر.

تمکن مالی لازم در سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا

در مبحث تمکن مالی برای سیستم اکسپرس انتری 2 قضیه به وجود می آید که شما می خواهید از کدام روش برای این سیستم اقدام کنید چرا که میزان تمکن مالی این دو مسیر با هم متفاوت است.

 • روش سرمایه گذاری

  برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا باید مدارکی را ارائه دهید که اثبات کند شما از عهده مخارج خود در کشور کانادا بر می آیید. میزان سرمایه گذاری شما در کشور کانادا نیز بر مقدار تمکن مالی نیز تاثیرگذار است.

 • روش اسکیل ورکر

  داشتن تمکن مالی ویزای کانادا برای استفاده از روش اسکیل ورکر نیز اهمیت زیادی دارد. شما حداقل باید ۱۵۰۰۰ دلار داشته باشید اما هر چه این مبلغ بیشتر باشد احتمال ریجکت ویزای کانادا برای شما نیز به حداقل می رسد.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

تغییرات امتیازبندی مهاجرت به کانادا

تغییرات سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا شامل تغییراتی است که این امتیاز بندی ها در سال های اخیر داشته است.

 • در سال های قبل، داشتن جاب آفر ۶۰۰ امتیاز داشت در صورتی که این رقم امروزه به شدت کاهش یافته است و به ۵۰ امتیاز رسیده است. البته داشتن جاب آفر برای مشاغلی مانند مشاغل مدیریتی یعنی مدیران ارشد عمرانی، مدیران ارشد بهداشتی، مدیران ارشد رسمی و دولتی و… امتیاز ۲۰۰ در نظر گرفته شده است.
 • امروزه عواملی مانند سابقه تحصیلی در کشور کانادا می تواند ۱۵ امتیاز برای شما داشته باشد.
 • در صورتی که سابقه تحصیلی به صورت ۳ ساله یا بیشتر باشد این امتیاز به ۳۰ امتیاز هم می رسد.
 • گذراندن دوره های فنی نیز و داشتن مدرک در این خصوص به شما ۳۰ امتیاز می دهد.
 • تاکید سیستم اکسپرس انتری برای ارسال مدارک قبلا روی ۶۰ روز بوده است اما در ۲ سال اخیر بازه زمانی آن بیشتر شده و متقاضیان ۳ ماه زمان دارند مدارک خود را Submit کنند.
 • اگر بتوانید در زبان فرانسوی CLB9 بگیرید ۳۰ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

چرا موسسه مهاجرتی تراست؟!

 پرونده‌های موفق

بیش از 6 هزار پرونده موفق در زمینه‌های مختلف از جمله کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری!

 مشاورین قانونی مهاجرت کانادا

تراست توسط مشاورین قانونی مهاجرت کانادا و عضو انجمن ICCRC اداره می‌شود

 نماینده رسمی مراکز آموزشی

ما نماینده رسمی بیش از 70 مرکز آموزشی مقاطع مختلف در کانادا هستیم.

 تجربه وکلا

وکالت پرونده‌ها فقط و فقط با توجه به تجربه قبلی وکلا پذیرفته ‌می‌شود.

 به‌روزترین اطلاعات

تراست مرجعی قابل اعتماد برای جدیدترین اخبار و اطلاعات مهاجرت به کانادا است!

 دیوارهای شیشه‌ای

شفافیت در ارائه خدمات سرلوحه کار مشاورین و وکلای موسسه تراست است.

 پیشنهاد بهترین‌ها

بهترین‌ها را به مشتری پیشنهاد می‌دهیم حتی به ضرر خودمان!

 همراه شما

مشاورین و وکلای تراست در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراه شما هستند!

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت اکسپرس اینتری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • مشاوره اولیه و بررسی شرایط احراز
 • مشاوره برای افزایش نمره CRS
 • ارائه چک لیست مدارک موردنیاز
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • ثبت نام متقاضی در پورتال اکسپرس اینتری
 • پیگیری پرونده تا دریافت دعوتنامه
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ PR
 • شروع مراحل اخذ PR
 • ثبت نام بیومتریک
 • راهنمایی جهت مدارک additional در صورت نیاز
 • پیگیری ویزای همراه

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا با امتیاز کمتر از ۶۷ واجد شرایط برنامه کارگر ماهر فدرال نمی شویم؟

نمرات شما در سیستم اکسپرس انتری بر اساس عوامل مختلفی مانند سن، نمره زبان، سابقه شغلی و … بررسی می شوند که شما برای ورود به سیستم اکسپرس انتری باید حداقل ۶۷ امتیاز کسب کنید. اگر نمره شما زیر ۶۷ باشد شما واجد شرایط برنامه FSW نخواهید بود.

آیا برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های استانی (PNP) نیز باید حداقل ۶۷ امتیاز کسب کنیم؟

در حقیقت حداقل نمره ۶۷ از ۱۰۰ برای داوطلبانی است که از طریق سیستم اکسپرس انتری می خواهند برای اقامت دائم اقدام کنند و برنامه های استانی خود معیارهای دیگری برای پذیرش متقاضیان دارند. بنابراین برای اپلای از طریق نامینیت های استانی کسب نمره ۶۷ از ۱۰۰ الزامی نیست!

در صورتی که ارتباط نزدیکی با کشور کانادا داشته باشم امتیاز بیشتری خواهم گرفت؟

بله؛ عامل انطباق پذیری یکی از فاکتورهای مهم برای اخذ نمره های بیشتری در سیستم اکسپرس انتری به شمار می رود. به عنوان مثال داشتن فامیل درجه ۱ یا فامیل درجه ۲ در کانادا می تواند ۵ الی ۱۰ امتیاز برای شما داشته باشد.

چه کسانی می توانند در برنامه گروه کارگر ماهر گنجانده شوند؟

همسر یا شریک زندگی
فرزندان زیر ۲۲ سال

آیا سابقه کار بدون حقوق در سیستم اکسپرس انتری کانادا امتیاز دارد؟

خیر؛ کاری که بدون حقوق و مزایا صورت گرفته باشد، داوطلبانه باشد و یا دوره ی کارآموزی فرد متقاضی به شمار برود، امتیازی در سیستم اکسپرس انتری ندارد. سابقه کاری شما باید حتما با حقوق باشد و هر چه سابقه کاری شما بیشتر باشد امتیاز شما نیز بیشتر خواهد بود.

کدام برنامه های مهاجرتی تحت سیستم اکسپرس انتری کانادا قرار دارند؟

برنامه نیروی کار متخصص فدرال یا اسکیل ورکر
برنامه مهاجرت استانی کانادا
برنامه نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل تریدز
برنامه تجربه کار کانادایی

کمبود نیروی کار در کانادا چگونه جبران می شود؟

بسیاری از استان های کشور کانادا بخش زیادی از کمبود نیروی کار خود را از طریق برنامه اکسپرس انتری جذب می کنند.

آیا سیستم اکسپرس انتری کانادا شرایط برنامه های مهاجرتی را تغییر می دهد؟

خیر؛ سیستم اکسپرس انتری تغییری در شرایط مهاجرتی متقاضیان به وجود نمی آورد چرا که این سیستم یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه یک سیستم مدیریت و انتخاب برای مهاجرت به شمار می رود.

منظور از پروفایل اکسپرس انتری چیست؟

داوطلبان مهاجرت به کشور کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری، با ساخت یک پروفایل در این سیستم و وارد کردن اطلاعات خود در مورد توانایی های مختلف مانند تحصیلات و سابقه کاری خود در این سیستم علاقمندی شان را برای ورود به این کشور اعلام می کنند.

در صورت وارد کردن اطلاعات اشتباه و یا مدارک جعلی برای سیستم اکسپرس انتری کانادا چه اتفاقی می افتد؟

علاوه بر اینکه ویزای فرد ریجت می شود، این متقاضی تا ۵ سال نمی تواند دوباره برای مهاجرت به کشور کانادا درخواست بدهد.

سیستم رتبه بندی CRS‌ یعنی چه؟

عوامل مختلفی برای رد شدن یا قبولی متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری کانادا دخیل هستند. از آن جایی که این فاکتور بسیار مهم برای ورود به این سیستم مورد نیاز است هر فاکتور بسته به شرایط شما امتیازهای مخصوصی دارد که نمره شما با توجه به این امتیازات محاسبه می شود. به این نوع سیستم امتیاز بندی CRS یا همان Comprehensive Ranking System گفته می شود.

Canada Job Bank چیست و چه نقشی در سیستم اکسپرس انتری کانادا دارد؟

Canada Job Bank، یک سایت آنلاین برای یافتن موقعیت های شغلی در سراسر کشور کانادا است که به شما کمک می کند مطابق با مهارت، تحصیلات و تخصص خود شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. در بخش اکسپرس انتری، داوطلبان می توانند با ثبت نام در Job Bank شغل مورد نظرشان را پیدا کنند مخصوصا اگر جاب آفر از یک کارفرمای معتبر در کشور کانادا نداشته باشند.

آیا دولت فدرال قادر به انتخاب نامزدها از اکسپرس انتری پول است؟

بله؛ دولت فدرال کانادا قادر به انتخاب نامزدها از اکسپرس انتری پول (Pool) است. این داوطلبان برای دریافت دعوتنامه درخواست اقامت دائم به پیشنهاد کار (جاب آفر) معتبری از کارفرمای کانادایی ندارند.

استان های کشور کانادا چگونه از سیستم اکسپرس انتری کانادا استفاده می کنند؟

در حال حاضر تمامی استان های کانادا به جز ایالت کبک و نوناووت‌ از سیستم اکسپرس انتری برای جذب نیروی های کار استفاده می کنند. به این صورت که فردی با داشتن شرایط کاری لازم برای شغلی در استان مورد نظر شناسایی می شود و با اعطای ۶۰۰ امتیاز او را برای مهاجرت به کشور کانادا دعوت می کند.

آیا متقاضیان می توانند همزمان هم از برنامه های اکسپرس انتری و هم از برنامه نامزدهای استانی (PNP) استفاده کنند؟

بله با ورود به سیستم اکسپرس انتری می توانید شانس خود را برای PNP نیز امتحان کنید. در صورتی که از این طریق بتوانید امتیازات لازم را کسب کنید ۶۰۰ امتیاز می گیرید و سریع از سیستم اکسپرس انتری Draw‌ می شوید.

کارفرمایان کانادایی چه نقشی در سیستم اکسپرس انتری کانادا دارند؟

کارفرمایان کانادایی می توانند روند مهاجرتی شما را سریع تر کنند به این صورت که با یافتن شغل مورد نظرشان در Job Bank‌ کانادا می توانند شانس خود را برای قبول شدن افزایش دهند. هنگامی که فرد متقاضی یک جاب‌ آفر از یک کارفرمای معتبر دریافت کند، ۵۰ الی ۲۰۰ امتیاز بیشتر کسب خواهد کرد.

آیا داشتن جاب آفر برای ورود به سیستم اکسپرس انتری کانادا الزامی است؟

داشتن جاب آفر جزء مدارک اصلی برای ورود به این سیستم نیست! با این حال داشتن آن شانس شما را تا حد زیادی برای اقامت دائم شما افزایش می دهد.

از لحظه دریافت دعوت نامه از طرف سیستم اکسپرس انتری کانادا چه مدت برای ارسال مدارک زمان داریم؟

از لحظه ای که فرد ITA برای اقامت دائم دریافت می کند، ۶۰ روز زمان دارد تا کلیه مدارک و اسناد مورد نیاز را در سایت Submit‌ کند. به دلیل محدود بودن این زمان، توصیه می شود که به دنبال جمع آوری مدارک مورد نیاز حتی قبل از دریافت دعوت نامه باشید.

آیا داوطلبان نیاز به ارزیابی اعتبار آموزشی یا ECA دارند؟

برای داوطلبانی که در سیستم اکسپرس انتری از طریق کارگر ماهر فدرال (FSW) اقدام می کنند لازم است تا مدارک خود را ارزیابی تحصیلی کنند مگر اینکه تحصیلات خود را در دوره دبیرستان در کانادا گذرانده باشند.
از طرف دیگر افرادی که از طریق Federal Skilled Trades Class یا Canadian Experience Class اقدام به اپلای می کنند، ECA اختیاری است اما ممکن است شانس شما را در سیستم جامع رتبه بندی CRS افزایش دهد.

آیا داوطلبان برای ورود به سیستم اکسپرس انتری کانادا حتما به مدرک زبان نیاز دارند؟

بله؛ داشتن مدرک زبان جزء الزامات مدارک مورد نیاز برای ورود به سیستم اکسپرس انتری کانادا است. مدرک زبانی که برای سیستم اکسپرس انتری ارائه می دهید ۲ سال اعتبار دارد. 

آیا داوطلبان خودشان می توانند نمره اکسپرس انتری خود را محاسبه کنند؟

در حقیقت داوطلبان طبق سایت های مخصوصی که برای ارزیابی نمره اکسپرس انتری وجود دارد می توانند نمره خود را محاسبه کنند و می توانند آخرین نمره و حداقل نمره آخرین قبولی ها را مشاهده کند اما چیزی که نمی تواند آن را محاسبه کند، نمره بقیه رقبای خود در این سیستم است.

اگر داوطلبی نامینیت استانی شود موظف است تنها در همان استان خاص زندگی کند؟

از آن جایی که سیستم PNP کانادا برای انتخاب بهترین گزینه های ممکن برای شغل خاصی در استان خود طراحی شده است.
در صورتی که از این طریق بتوانید موفق شوید اقامت بگیرید، احتمالا در همان استان و شغلی که انتخاب کرده اید موفق تر خواهید بود با این حال به محض ورود به کشور کانادا شما آزاد هستید در استان های دیگر زندگی کنید و کار پیدا کنید.

آیا تعداد مهاجرینی که کانادا برای مشاغل خاص در نظر خواهد گرفت محدودیتی دارد؟

در حال حاضر چنین معیاری وجود ندارد. این احتمال وجود دارد که در آینده سهمیه ای برای برخی از مهارت ها و یا مشاغل خاص تعیین شود.

اگر متقاضی برای درخواست اقامت دائم دعوت نشود، اما بخواهد در استخر Express Entry  بماند چه اتفاقی می افتد؟

 اگر پس از 12 ماه یک نامزد دعوتنامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم را از دولت فدرال، یک استان کانادا یا یک کارفرمای کانادایی دریافت نکرده باشد اما بخواهد در استخر Express Entry باقی بماند، می تواند یک پروفایل جدید در اکسپرس انتری بسازد اگر وی هنوز واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی باشد، دوباره وارد استخر Express Entry می شود.

آیا می توانم چندین پروفایل در سیستم اکسپرس انتری کانادا داشته باشم؟

خیر؛ شما نمی توانید همزمان بیش از یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری کانادا ایجاد کنید. این امر خلاف قوانین مهاجرت به کشور کانادا است.

در صورتی که هنگام ساخت پروفایل در سیستم اکسپرس انتری کانادا با خطای validation errors مواجه شدم چه کار کنم؟

از مرورگرهای دیگری مانند Google Chrome یا Firefox استفاده کنید.
برسی کنید که زبان مرورگر شما حتما روی زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی باشد.
حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید.
شما می توانید با مراجعه به سایت International Experience Canada (IEC)، گزینه How do I fix this را در مرحله In Progress‌ انتخاب کنید تا مشکل خود را پیدا کنید.

چه آزمون هایی برای سیستم اکسپرس انتری مورد تائید کشور کانادا است؟

برای آزمون زبان انگلیسی:
CELPIP (Canadian English Language Proficiency Index Program)
IELTs (International English Language Testing System)
برای آزمون زبان فرانسوی:
TEF Canada (Test d’évaluation de français)
TCF‌ کانادا (Test de connaissance du français )

با منقضی شدن نمایه اکسپرس انتری باید چه کار کنم؟

شما می توانید دوباره در اکسپرس انتری پروفایل بسازید.

مدت اعتبار پروفایل اکسپرس انتری چقدر است؟

پروفایل یا نمایه اکسپرس انتری دارای ۱ سال اعتبار است.

اگر واجد شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق اکسپرس انتری نباشم نمی توانم به کشور کانادا مهاجرت کنم؟

چنین نیست؛ روش های مهاجرتی دیگری وجود دارند که می توانید از طریق آن ها به کشور کانادا مهاجرت کنید.

در سیستم اکسپری انتری فاکتورهای انسانی یعنی چه؟

فاکتورهای انسانی همان سطح زبان، میزان تحصیلات، زبان هایی که متقاضی به آن ها مسلط است، سابقه کاری و انطباق پذیری است.

مدت زمانی که تابعیت کانادا به طول می انجامد چقدر است؟

این فرایند تقریبا ۱ سال به طول می انجامد.

اصلی ترین مزیت سیستم اکسپرس انتری کانادا چیست؟

متقاضیان می توانند از این طریق، اقامت دائم خود (PR) را بگیرند.

کدام نوع از فامیل ها می تواند در امتیازگیری در سیستم اکسپرس انتری موثر باشند؟

همسر، شریک حقوقی، خواهر و برادر، پدر و مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ، نوه، عمو، خاله، دایی، عمه

اثبات توانایی های زبانی برای ثبت نام در سیستم اکسپرس انتری کانادا به چه صورت است؟

در هنگام ساخت پروفایل از شما مدرکی خواسته نمی شود. اما هنگامی که دعوت نامه دریافت کردید باید بتوانید ادعاهای خود را اثبات کنید. اثبات دانش زبانی از طریق شرکت در آزمون های معتبر جهانی و کسب حداقل نمره امکان پذیر است.

اهمیت کدهای NOC‌ در سیستم اکسپرس انتری کانادا چیست؟

کدهای NOC که طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا نامیده می شوند، مشاغل مختلف را بر اساس فاکتورهای مشاغل سطح بالا به مشاغل سطح پایین طبقه بندی شده اند.
تنها کدهایی که دو صفر، صفر، A و B هستند می توانند در سیستم اکسپرس انتری ثبت نام کنند و کدهای NOC که C  و D هستند نمی توانند به سیستم اکسپرس انتری وارد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید