مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان

یکی از مشکلات کسانی که می‌خواهند برای کار به کانادا مهاجرت کنند، نداشتن مدرک زبان است. برای این دسته از افراد این سوال پیش می‌آید که آیا مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر است. به طور کلی مهارت‌های زبانی برای زندگی در کانادا و مهاجرت به این کشور ضروری است. مهاجران برای برقراری ارتباط و زندگی در جامعه کانادا نیاز به زبان انگلیسی یا فرانسوی دارند، چون زبان رسمی این کشور یکی از این دو زبان است. به همین علت دولت کانادا از افراد خارجی، آزمون زبان انگلیسی (آیلتس یا سلپیپ) یا آزمون زبان فرانسوی (TEF یا TCF) می‌گیرد.

خوشبختانه برای مهاجرت نیازی نیست روان صحبت کنید و سطح مهارت زبان به برنامه مهاجرتی دارد منتخب برای اقامت دائم در کانادا بستگی دارد. تا پایان این مطلب همراه تراست باشید تا اطلاعات لازم را در زمینه مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان به دست آورید.

روش های مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

در سال‌های اخیر دولت کانادا مرزهای خود را به روی مهاجران گشوده است و راه‌های زیادی برای پذیرش مهاجر به این کشور وجود دارد. هر چند چنین موقعیتی به نظر جذاب می‌رسد، اما متقاضیان را گیج و سر در گم می‌کند که به کدام روش و به چه شکلی درخواست مهاجرت بدهند. در این میان عده‌ای نیز دنبال اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا برای کار بدون مدرک زبان هستند.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس

مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس

انگلیسی و فرانسوی از زبان‌های رسمی کانادا هستند، یعنی مهاجران باید بتوانند انگلیسی را تا حدودی روان صحبت کنند و دانشی پایه از زبان انگلیسی داشته باشند. آزمون آیلتس و شرکت در آن برای متقاضیان هزینه و دشواری‌هایی دارد که باعث می‌شود برخی به فکر مهاجرت به کانادا بدون مدرک آیلتس باشند.

برای اثبات مهارت‌های زبانی از متقاضیان آزمون‌هایی گرفته می‌شود. سیستم ارزیابی زبان انگلیسی یا همان آیلتس، آزمونی شناخته شده و مورد تایید دولت فدرال کانادا است. حال بین متقاضیان کار در کانادا افرادی وجود دارند که مدرک زبان دارند، اما نمره حد نصاب را نگرفته‌اند و عده‌ای نیز کلا مدرک زبان ندارند.

برای دسته اول دوره زبان در کانادا گذاشته می‌شود و دسته دیگر باید ویزای کانادا را برای شرکت در دوره‌های زبان اخذ کنند. به طور کلی راه‌هایی برای مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان یا با دانش زبانی سطح پایین‌تر وجود دارد که در سطور زیر به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان

موثرترین و آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان، پیشنهاد شغلی از سوی کارفرماهای کانادایی است. به این ترتیب که اگر پیشنهاد کاری داشته باشید، فقط کافی است ثابت کنید سطح زبانتان در حدی است که بتوانید وظایف مربوط به آن کار را به درستی انجام دهید. در نتیجه اگر آن کار نیازی به روان بودن در انگلیسی و مهارت زیادی نداشته باشد، روند کار بسیار ساده خواهد بود.

بازار نیروی کار کانادا بسیار گسترده است و از انواع شاخه‌های پزشکی تا مهندسی را در بر می‌گیرد. اگر در هر زمینه مرتبط با بازار نیروی کار کانادا مهارت لازم را داشته باشید، می‌توانید به عنوان نیروی کار ماهر فدرال تقاضای مهاجرت کاری خود به این کشور را ارائه دهید.

درباره ویزای کاری کانادا بیشتر بخوانید.

در واقع یک سری شرکت‌ها وجود دارند با کارفرماهایی در ارتباط‌اند که حق استخدام کارگر خارجی را دارند. این شرکت‌ها پس از ارزیابی تحصیلات و تجربه کاری افراد به آن‌ها کمک می‌کنند تا کار مورد نظرشان را پیدا کنند.

دولت کانادا نیز فهرستی از مشاغل مورد نیاز را ارائه می‌دهد و افرادی که حداقل یک سال کاری تمام‌وقت تجربه‌‌ی لازم در کار مورد نظر را داشته باشند می‌توانند تقاضا دهند.

درباره طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) بیشتر بخوانید.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان از طریق تحصیل

همانطور که می‌دانید اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا برای پذیرش مدرک زبان آیلتس را درخواست می‌کنند. اگر چنین مدرکی نداشته باشید و قصدتان مهاجرت به کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس است، پذیرش مشروط خواهید شد و دوره‌های پیش‌نیاز برایتان برگزار می‌شود.

دانشگاه‌هایی که بدون مدرک زبان پذیرش دارند:

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان از طریق مهاجرت استانی

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان از طریق مهاجرت استانی

برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا این اجازه را داده است تا به کسانی که آرزوی مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان را دارند، فرصتی دهد.

هر استان در کانادا به جز کبک و نوناووت برنامه مهاجرت استانی منحصر به خود را دارد. 11 استان در کانادا شرایط و برنامه‌های خاص خود را در این مورد دارند.

یک سری برنامه‌های مهاجرتی استانی کانادا وجود دارد که اگر فرد تجربه کاری خاصی در مشاغل پر طرفدار در استان خاص یا پیشنهاد کاری از کارفرمایی بومی را داشته باشد، به مهارت زبانی پایین‌تری نیاز خواهد داشت.

بسیاری از استان‌های کانادا مهاجرانی را که متقاضی کار در زمانی خاص هستند و یا پیشنهاد کاری دارند را می‌پذیرند. مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان از طریق مهاجرت استانی نیز یکی از روش‌های اقامت دائمی در کاناداست و نیازی به پیشنهاد کاری کارفرما نیست.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان از طریق PEQ

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان و از طریق PEQ نیز ممکن است، به این شکل که دوره تحصیلی را می‌گذرانید و بعد از اتمام دوره تحصیلی باید مدرک زبان بگیرید.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان از طریق ثبت نام در کلاس زبان

شیوه موثر و کاربردی دیگر برای مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان و آزمون، ثبت‌نام در کلاس‌های زبان برای برنامه مطالعاتی تمام‌وقت است. این روش به متقاضی اجازه می‌دهد به مدت سه سال مجوز کار دریافت کند.

این زمان برای تکمیل مهاجرت و اخذ اقامت دائمی کانادا کافی است.

مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان از طریق سیستم اکسپرس اینتری

هدف سیستم اکسپرس اینتری کمک به مهاجران خارجی با مهارت کار بالا برای ورود به کانادا بدون مدرک زبان با سریع‌ترین و موثرترین شکل ممکن است.

درباره ویزای اکسپرس انتری کانادا بیشتر بخوانید.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان با ویزای مالتیپل 5 ساله

اگر وقت کافی برای گرفتن مدرک زبان ندارید و از لحاظ مالی نیز توانایی شرکت در آزمون برایتان امکان‌پذیر نیست، می‌توانید با اخذ ویزای مالتیپل به کانادا مهاجرت کنید.

چه شغل هایی در کانادا به مدرک زبان نیاز ندارند

چه شغل هایی در کانادا به مدرک زبان نیاز ندارند

یک سری مشاغل و حرفه‌ها برای مهاجرت نیازی به آزمون آیلتس یا مدرک زبان ندارند، مانند آرایشگری، خیاطی، رانندگی و جوشکاری. این مشاغل نیاز به مهارت زبانی متوسط دارند. در حدی که فرد بتواند کار و وظیفه خود را انجام دهد و ابا دیگران ارتباط برقرار کند.

در این موارد فقط کافی است فرد بتواند از پس مصاحبه‌ای که کارفرما با او انجام می‌دهد برآید و پاسخ جواب‌هایی را بدهد که از او پرسیده می‌شود.

سخن پایانی

اگر منصفانه نگاه کنیم مهاجرت به کانادا در سال‌های اخیر آسان‌تر شده است. با توجه به اینکه دغدغه افراد زیادی مهاجرت به این کشور و نداشتن مدرک معتبر زبان است، در این مطلب سعی کردیم مطالبی فراهم آوریم تا بتوانید از طریق راه‌های دیگر برای مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان اقدام کنید.

گروه زبده تراست، همانطور که اسمش پیداست، برای جذب اعتماد مهاجران به کانادا هدف خود را کسب رضایت آن‌ها قرار داده است و به کمک تیم کارشناس و وکلای مجرب آن می‌توانید آینده شغلی بدون دردسر را در کانادا تجربه کنید. چون این تیم از ابتدای مسیر تا زمان اقامت شما در این کشور کنار شما خواهد بود.

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مهاجرت به چه استان هایی در کانادا آسان تر است؟

در واقع بستگی به شغل و شهر مورد نظر دارد. برنامه مهاجرتی استانی یک سری برنامه‌هایی مختص مشاغل خاص دارد که سطح تقاضا برای آن‌ها بسیار زیاد است. 

آیا مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان برای مشاغلی مانند خیاط یا آرایشگر ممکن است؟

پاسخ مثبت است، چون افراد شاغل در زمینه‌های فنی مانند خیاطی یا آرایشگری به ارائه مدرک آیلتس نیاز ندارند. مهارت این افراد باید در حدی باشد که بتوانند با سایر شهروندان این کشور مکالمات معمولی و رایج را انجام دهند.

آیا بدون مدرک زبان می توان مهاجرت تحصیلی به کانادا داشت؟

برای مهاجرت تحصیلی باید مدرک زبان معتبری داشته باشید. بیشتر دانشگاه‌های کانادا مدرک مورد تایید مانند آیلتس را قبول دارند. البته یک سری دانشگاه‌ها نیز هستند که بدون مدرک زبان پذیرش دارند و دوره‌های زبان را قبل از دانشگاه برای مهاجران برگزار می‌کنند که ملزم به شرکت هستند.

چطور بدون کار می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

بهترین روش برای کسانی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند اما فاقد مهارت شغلی هستند، ثبت تقاضا برای شرکت در برنامه‌های اکسپرس اینتری است.
برنامه‌های اکسپرس اینتری که نیازی به پیشنهاد کاری ندارند:
برنامه نیروی کار متخصص فدرال
برنامه نیروی کار فنی فدرال
کلاس تجربه کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری است که به درخواست اکثر متقاضیان در شش ماه یا کمتر رسیدگی می کند.

چه مقدار پول برای مهاجرت به کانادا مورد نیاز است؟

برای مهاجرت یک نفر به کانادا 12960 دلار، برای خانواده دو نفری حدود 16135 دلار و برای خانواده سه نفری 19836دلار پول لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید