دانشگاه براک

Brock University

دانشگاه براک کانادا
 • سال تاسیس :1964
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی
 • شعار :Push on!
 • تعداد دانشجویان :19112
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :17286
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :1826
 • رنکینگ کانادا :29
 • رنکینگ بین المللی :1093
 • شهر :نیاگارا
 • استان :انتاریو
 • تعداد پرسنل :1515
 • کشور :کانادا
 • زبان :انگلیسی
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :June 1
 • مهلت ثبت نام ترم می :December 1
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :February 1
 • رئیس دانشگاه :Gervan Fearon
 • واحد پول :دلار کانادا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه براک کانادا

دانشگاه براک یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا به شمار می‌رود، که در منطقه نیاگارا یعنی قسمت سنت کاترینز (St. Catharine’s) قرار دارد و تمامی امکانات لازم برای خدمت‌رسانی به دانشجویان را در دستور کار خود قرار داده است. در سال ۱۹۶۳، موسسان این دانشگاه به ریاست Arthur Schmon به دکتر James A. Gibson پیشنهاد دادند تا ریاست دانشگاه را به عهده بگیرد و این دانشگاه به طور رسمی در سپتامبر ۱۹۶۴ افتتاح شد. تشکیل کلاس‌های درس به مدت ۱۳ هفته در St.Paul Street united Church برگزار شد تا بازسازی پردیس Glenridge به اتمام برسد.

ویدیو معرفی دانشگاه براک کانادا

اهداف کلی دانشگاه براک کانادا

از برترین ویژگی‌های دانشگاه براک می‌توان به ارائه برنامه‌ها هم به صورت آنلاین همچون تحصیل مجازی در کانادا و هم به صورت حضوری اشاره کرد. یکی دیگر از مزایای دانشگاه براک این است که دانشجویان ترم پایینی و کارشناسی را به دانشجویان ارشد و دانشجویان ارشد را به دانشجویان سال بالاتر و دکترا برای رفع ابهامات و اشکالات درسی و کمک گرفتن در زمینه‌های تخصصی متصل می‌کند. آنچه که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، فراتر از کلاس‌های ساده تئوری است و دانشگاه تا حد ممکن، امکانات تحصیلی دیگری را مانند کارگاه‌های آموزشی، آزمایشگاه‌های تخصصی و دیگر ابزار لازم متناسب با رشته افراد دراختیارشان قرار می‌دهد. خود باوری و مستقل بار آوردن دانشجویان از دیگر دستاوردهای مهم دانشگاه براک است که به دانشجویان فرصت ریسک پذیری در زمینه‌های آموزشی را ارائه می‌دهد که عبارت‌اند از: زمینه‌های فرهنگی و بین المللی، زمینه‌های اجتماعی، تفریح و سرگرمی و فعالیت در باشگاه‌ها و فعالیت در زمینه‌های علمی در حوزه تخصصی افراد. از پربارترین فعالیت‌های ورزشی دانشگاه براک، شرکت هر ساله در مسابقات رشته‌هایی همچون والیبال، هاکی، بیسبال، فوتبال، تنیس، واتر پلو و … است.

کمپ ‌های دانشگاه براک کانادا

 • Welch Hall:

این ساختمان در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۹  گسترش یافت به طوری که سالن‌های لکچر و  ساختمان‌های اداری به آن اضافه شدند. لازم به ذکر است که سالن تئاتر David Howes و مرکز منابع آموزشی نیز در این ساختمان قرار دارد. برخی از آزمایشگاه‌های علوم کاربردی بهداشت نیز در طبقات پایین تراند.

 • ساختمان پلازا:

گروه علوم سیاسی، دانشکده علوم اجتماعی، چندین سالن کنفرانس، گروه اقتصاد و تاسیسات کامپیوتری از اصلی‌ترین قسمت‌های این ساختمان است.

 • Hall Taro:

دانشکده کسب و کار Goodman و دفتر اکثر اساتید نیز در این ساختمان است و همچنین یک سالن کامپیوتر برای دانشجویانی که در این دانشکده درس می‌خوانند در نظر گرفته شده است.  

 • مجتمع واکر:

مجتمع واکر در سال ۱۹۷۳ ساخته شد و در سال ۲۰۰۳ توسعه یافت. در این مجموعه تعدادی دفاتر آموزشی و چندین مجموعه ورزشی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. از جمله‌ی این محیط‌های ورزشی می‌توان به یک استخر شنای بزرگ و تعداد زیادی تجهیزات و وسایل برای تمرینات هوازی و دیگر ورزش‌ها اشاره کرد. سالن تناسب اندام، ژیمناستیک، سالن بسکتبال و زمین والیبال از دیگر امکانات این مجتمع است.

 • مجتمع Mackenzie Chown :

با توجه به اعلام دانشگاه براک برای افزایش فضای ساختمان‌ها، پیشنهاد ایجاد یک مجموعه جدید ارائه شد. بنابراین این مجموعه در سال ۱۹۷۲ به افتخار شهردار سابق کاترینز ساخته شد که شامل آزمایشگاه‌های علمی و چندین سالن کنفرانس است. با تاسیس این مجموعه رشته‌های علوم‌اجتماعی، زمین‌شناسی و جغرافیا به این مجموعه اضافه شدند. آنچه که باعث شهرت این مجموعه شده است، معماری این ساختمان به شکل الماس است که از طریق پل‌هایی به هم متصل شده‌اند

 • مجتمع Cairns :

به منظور ارتقاء سطح دانش و اطلاعات در زمینه‌های علمی، این مجتمع در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و از مهم‌ترین قسمت‌های این مجموعه، وجود آزمایشگاه‌های تخصصی برای تحقیق در زمینه‌های درمان بیماری‌های وخیم و بیماری‌های عفونی و کشف راه درمان‌ بیماری‌هایی همچون سرطان است.

 • برج Arthur Schmon :

در این برج کتابخانه‌ای علمی وجود دارد که در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد و به جز کتاب‌های درسی، دارای سالن مطالعه و کامپیوتر است. از جمله دیگر قسمت‌های این برج می‌توان به وجود دفاتر مرکزی در این برج اشاره کرد. در حقیقت این برج بیشتر برای کارهای اداری دانشجویان بوده و کلاس درسی در اینجا برگزار نمی‌شود. معماری این برج به نوع خود بسیار منحصر به فرد و زیبا است.

دانشکده‌ های دانشگاه براک

دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی دانشگاه براک سیستمی جامع و گسترده در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد،  و دکترا را در دستور کار خود قرار داده است، تا دانشجویان رشته مورد نظر خود را از میان حدودا ۷ دانشکده اصلی موجود از این دانشگاه انتخاب کنند.

 دانشکده تجارت گودمن دانشگاه براک

تحصیل در رشته‌های مربوطه در دانشکده تجارت good man براک  فراتر از گذراندن واحدهای درسی است و اصلی‌ترین هدف این دانشکده آماده کردن دانشجویان برای ورود به بازار کار، انتقاد پذیری و رویارویی با اقتصادی است که نه تنها در کانادا بلکه فراتر از مرزهای جفرافیایی رود. به همین دلیل دانشگاه براک تضمین می‌دهد که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی به سطح بالایی از موفقیت در کسب و کار و تجارت خواهند رسید و گذراندن دوره‌های درسی کاملا مطابق با استانداردهای روز دنیا خواهد بود. آنچه که موفقیت این دانشکده را دوچندان کرده است، مشارکت‌های بین‌المللی این دانشکده با ملل دیگر و نیز برگزاری مسابقات و رقابت‌های سالم دانشجویی است. بنابراین دانشجویان درصورتی که با موفقیت این دوره‌های درسی را بگذرانند و توانایی‌های خود را اثبات کنند، می‌توانند در سازمان‌های تخصصی کانادا مشغول به کار شوند.

دانشکده علوم بهداشتی و سلامتی کاربردی دانشگاه براک

برنامه‌های درنظر گرفته شده برای این دانشکده شامل ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی، ۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۳ رشته در مقطع دکترا است. پنج دانشکده اصلی این دانشگاه عبارت اند از: پرستاری، دانش سلامت، مطالعات تفریح و سرگرمی، مدیریت ورزشی و علوم مکانیزم.

دانشکده آموزش دانشگاه براک

دانشکده براک هر ابزار و وسیله‌ای که دانشجویان برای یادگیری به آن نیاز دارند را در اختیار دانشجویان و اساتید قرار می‌دهد و باور دارد که یادگیری نیرویی است که باعث ترقی و پیشرفت جوامع خواهد شد. تلاش این دانشکده بر این است تا به تفاوت‌های فردی و بین‌المللی احترام بگذارد، عدالت را برقرار کند، آگاهی اجتماعی را گسترش دهد و حداکثر مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی آینده دانشجویان را در اختیارشان قرار دهد. از جمله مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی دانشگاه می‌توان به پژوهش‌های بومی، کشف مسائل مهم در آموزش و پرورش و جذب مخاطبان بین‌المللی اشاره کرد. در راستای رسیدن به اهداف آموزشی این برنامه‌ها در دو پردیس سنت کاترینز (St. Catharines) و همیلتون (Hamilton) ارائه شده است.

دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه براک

برنامه آموزشی این دانشکده ابزار دقیق مطالعاتی را هم در زمینه رشته‌ی انتخابی خود و هم گسترش علمی در اختیار دانشجو قرار می‌دهد. هدف این برنامه‌ها این است که دانشجو را به فردی پژوهشگر، خلاق و مبتکر برای جامعه آماده کند.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه براک

تحصیل در دانشکده علوم انسانی در براک، دنیایی از تجربه و فرصت را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا آن‌ها به بررسی ایده‌های فرهنگی، فکری و هنری از زمان قدیم تا به امروز و همچنین به حل مسائل و مهارت‌های ارتباطی بپردازند.

دانشکده ریاضیات و علوم دانشگاه براک

در هر رشته‌ی انتخابی چه در رابطه با علوم زیستی، علوم زمین شناسی و علوم کامپیوتر و چه در رابطه با ریاضی و فیزیک، اساتید خبره آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان هستند. نتیجه‌ی فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه ریاضیات و علوم، مقاله‌هایی است که جوایز زیادی را از آن خود کرده و به کشفیات تازه ای دست یافته است.

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه براک

دانشکده علوم اجتماعی، فرصت‌هایی را برای شما فراهم می‌کند تا به توسعه مهارت‌های تفکر انتقادی بپردازید و بتوانید با مسائل و جوامع امروزی در آینده ای که با آن مواجه هستید، رو به رو شوید. چه رویای شما بعد از فارغ التحصیلی کار با کودکان باشد و چه شغلی در رابطه با سیاست‌هایی که جوامع درحال توسعه را تحت تاثیر قرار می‌دهند، علوم اجتماعی براک، تمامی امکانات نوآوری و الهام بخش را در اختیار شما قرار می‌دهد. به همین علت، اعضای هیئت علمی به بررسی موضوعاتی می‌پردازند تا مراقبت‌های بهداشتی و فردی را درمان کنند. دوره‌های آموزشی: عملی (پیشگیری، تشخیص، درمان، معالجه) فیزیکی (باز آفرینی مجدد، حرکت، اوقات فراغت، سرگرمی، فعالیت و پویایی) اداری (ورزش حرفه‌ای و  یا دوستانه، مسابقات، مدیریت ورزشی و …)

دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه براک

نسبت دانشجویان زن به مرد و همچنین نسبت دانشجویان بین المللی به دانشجویان کانادایی به صورت زیر است:

 دانشجویانمقطع لیسانستحصیلات تکمیلی
مرد۴۴.۴ درصد۳۴.۲درصد
زن۵۵.۶ درصد۶۵.۸درصد
دانشجویان کانادایی۹۳.۶درصد۶۶.۱درصد
دانشجویان بین المللی۶.۴ درصد۳۳.۹درصد

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه براک

اگر به جدول زیر نگاهی بیاندازید نام برخی از مشاهیر و فارغ التحصیلان دانشگاه براک را مشاهده خواهید کرد:

نامسمت
Kyle Raeمشاور و سیاستمدار سابق کانادایی که از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۰ عضو شورای شهر تورنتو نیز بوده است.
Malcolm Allenسیاستمدار کانادایی که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ به عنوان حذب دموکرات جدید فعالیت می‌کرد.
Jared Pelletierکارگردان کانادایی
Marc Wallace Jordanخواننده، ترانه سرا، تهیه کننده، نوازنده و بازیگر کانادایی. او در سال ۱۹۹۴ به عنوان جایزه بهترین تهیه کننده برای (انتظار معجزه) انتخاب شد.
Peter McLarenاستاد دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، مدیر افتخاری مرکز مطالعات انتقادی در آموزش و پرورش در یکی از دانشگاه‌های چین است.
Matthew Santoroفعالیت او در You Tube است و در زمینه‌های وبلاگ نویسی نیز فعالیت می‌کند.
Kyle Dubasمدیر اجرایی هاکی روی یخ کانادیی

رنکینگ دانشگاه براک

سالانه بسیاری از سیستم‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را بر اساس معیارهای مختلف مثل رضایتمندی دانشجویان در حال تحصیل و یا فارغ التحصیل، امکانات آموزشی و تحصیلی و سایر موارد دیگر، مورد بررسی قرار می دهد. یکی از این سیستم‌های رتبه بندی در سال جاری دانشگاه براک را در سطح کانادا و همچنین سطح جهانی مورد بررسی قرار داده که به صورت زیر است:

 • بهترین دانشگاه‌های جهان: ۱۰۹۳
 • بهترین دانشگاه‌های کانادا: ۳۰

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه براک در مقاطع مختلف

 • دانشکده تجارت / مقطع لیسانس
رشتهتوضیحات
لیسانس حسابداری (BAcc)لیسانس حسابداری برای دوره‌های حرفه ای و پیشرفته برای شغل حسابداری، طراحی و برنامه ریزی شده است که چهار سال به طول می‌انجامد و تعداد ثبت نامی‌ها در این رشته محدود است. دانشجویان رشته حسابداری معمولا به جز کار تئوری برای به دست آوردن تجربه کاری، به ۱۶ الی ۲۰ ماه کار تجربی در سراسر انتاریو می‌پردازند.
لیسانس مدیریت بازرگانیفارغ‌التحصیلان مدیریت بازرگانی، از فرصت‌های شغلی گسترده‌ای در صنعت، تجارت و دولت لذت می برند. بسیاری از آن‌ها به تحصیلات تکمیلی در رشته‌های حقوق، تجارت و مدیریت دولتی می‌پردازند. اگر به دنبال کسب و کار حرفه‌ای هستید، این رشته برای شما مناسب است. این برنامه ترکیبی از مطالعات موردی، یادگیری تجربی، سخنرانی‌های کوچک، پروژه‌های گروهی و کار مستقل است. این برنامه به شما کمک خواهد کرد که مهارت‌های کسب و کار کلیدی و پرطرفدار را در دست بگیرید. این‌ موارد شامل ارتباطات شفاهی و نوشتاری، استدلال اخلاقی، مهارت حل مسئله و… خواهد بود.
کسب و کار جهانیشاید منحصر به فرد ترین رشته این دانشکده کسب و کارجهانی است که تنها ۵۰ دانشجو در هر سال می‌پذیرد. این برنامه بهترین ایده‌ها را در رابطه با کسب و کار به صورت بین المللی با همکاری اروپا ارائه می‌دهد.
نام رشتهتوضیحات
تجربه تجاریاین رشته به شما در خصوص دانش آکادمیک و علمی، آموزش مهارت و تجربه در دنیای واقعی و اعتماد به نفس برای به کار گیری مهارت‌های فردی کمک می‌کند.  بنابراین شما برای رویارویی با هر چالشی برای آینده خود آماده خواهید بود. تلاش مسئولین براین است که کلاس‌های درس به یک محیط یکپارچه، موفقیت آمیز، تشویقی و به دور از رقابت باشد. این برنامه پاسخی است کامل به نیاز کسب و کار بین المللی که با رویکرد عملی و چشم انداز جهانی، فرصت‌های متعددی را در جامعه به بهبود مهارت‌ها می‌پردازد. کلاس‌های درس تشکیل شده از دانشجویانی است که از سراسر جهان به این دانشگاه آمده‌اند به همین علت، یک رویکرد یکپارچه جهانی با محیط حمایتی از طرف دوستان و اساتید خود دریافت خواهید کرد تا درک شما را از موضوعات جدید روز بالا ببرند و مهارت‌های ارتباطی افراد را توسعه دهند.
کارشناسی ارشد علوم در مدیریتیک رشته بسیار چالش برانگیز است که شما را برای مقاطع تحصیلی بالاتر مثل دکترا آماده می‌کند و یک سکوی پرتابی است که باعث می‌شود دوره حرفه‌ای کار خود را آغاز کنید. طول مدت دوره کارشناسی دو سال است که به صورت تمام وقت ارائه می‌شود دروس مربوطه شامل سمینارهای پژوهشی، دوره‌های روش تحقیق و کسب مهارت و تجربه در این زمینه است.
کارشناسی ارشد حسابداریاین رشته در حقیقت ادامه ای است در مسیر راه حسابداری در مقطع لیسانس که به فرد کمک می‌کند تا دانش بیشتری را در سطح پیشرفته در زمینه حسابداری و جنبه‌های مربوط به کسب و کار و تجارت کسب کند.
کارشناسی ارشد حسابداری حرفه‌ایحسابداری حرفه ای به آموزش این رشته در سطح جهانی و بین المللی می‌پردازد که بیشتر بر اساس روش‌های آموزشی حسابداری آمریکای شمالی است و به دانشجویان کمک می‌کند تا به صورت انتقادی فکر کنند، ارتباط موثر برقرار کنند و با چالش‌های جهانی رو به رو شوند.
 • دانشکده علوم انسانی
رشتهتوضیحات
ادبیات باستانی و کلاسیکاین دانشکده واقع در ساختمان مرکزی بین المللی در خیابان جان مکدونل (John MacDonnell) بین ساختمان ۵۷۳ Glen ridge و محل معدن سنگ است که دارای یک موزه‌ای به نام Cyprioteنیز است. جوامع یونان و روم باستان برخی از سنت‌های ادبی، هنری، فلسفی، سیاسی، حقوقی و علمی را تشکیل داده‌اند که امروزه برخی از این آثار باقی مانده‌اند. بنابراین این دموکراسی ریشه‌ در آتن دارد که در آن مفهوم برابری در مقابل قانون کاملا هویدا است.به همین علت، افرادی که علاقه‌مند به مطالعه در پیرامون این نوع آثار کلاسیک در گذشته هستند در زمینه‌هایی همچون هنرهای باستانی، زبان انگلیسی و دیگر زبان‌ها مانند فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی به فعالیت می‌پردازند. در دانشگاه براک شما پیرامون جهان یونانی و رومی در طیف گسترده‌ای از دوره‌های هنر، باستان شناسی، درام و حماسه، تاریخ، زبان، کسب و کار، بهداشت و درمان، قانون، سیاست و تمامی حوزه‌های مورد نیاز برای تفکر انتقادی را خواهید یافت.
زبان و ادبیات انگلیسیهدف از این مجموعه به چالش کشیدن مطالعات دانشگاهی در زمینه تحقیق و مطالعه در زبان انگلیسی، آموختن مهارت‌های نوشتاری و عمومی از طریق صحبت کردن در سمینارهای آموزشی و نیز مطالعه آثار متون معاصر و تاریخی در زمینه‌های مختلف فرهنگی است.
تاریختاسیس این دانشکده در همان سال برپایی دانشگاه براک یعنی در سال ۱۹۶۴ بوده است که در حقیقت بر اساس تعهد به برنامه‌های آموزشی در کلاس‌های کوچک و سمینارمانند شکل گرفته است.
فلسفهبه جرات می‌توان گفت که این دانشکده تنها دانشکده ای است که در زمینه فلسفه تاکید مضاعفی در تفکرات قرن معاصر اروپا و فلسفه شرق ارائه می‌دهد.
یادداشت‌ها و اسناد تاریخیپدیدآورندگان اصلی این برنامه درسال ۱۹۷۲توسط اعضای موسس این دپارتمان یعنی Dr. John R. A. Mayer و Dr. G. M. C. Sprung بوده است. اعتقاد آن‌ها براین بود که نه فلسفه قاره ای و نه فلسفه شرقی آن‌گونه که باید در کانادا جدی گرفته نمی‌شود. برای همین این دانشگاه پس از انتصاب اساتید خبره و برجسته مانند Zygmunt Adamczewski، John H. Nota و Debabrata Sinha معروف شد.
زبان، ادبیات و فرهنگ‌های مدرن این رشته درمورد مطالعات زبان‌هایی همچون فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی وآمریکای لاتین، روسی، چینی و عربی است.
 • دانشکده علوم اجتماعی / لیسانس
رشتهتوضیحات
زبان شناسی کاربردیزبان شناسی کاربردی: آموزش زبان انگلیسی، علوم شنوایی، گفتاردرمانی، رشته‌های ترکیبی در مطالعات مربوط به کودک و نوجوان و ادبیات انگلیسی  
مطالعات کودک و نوجوانمطالعات کودک و نوجوان رشته‌های ترکیبی در زبان شناسی کاربردی یا جامعه شناسی، جغرافیا و روانشناسی.
فرهنگ عامه، فیلم و ارتباطاتارتباطات تجاری، مطالعات رسانه‌ای و ارتباط فرهنگ عامه، مطالعات فیلم،
بخش هنر: فیلمسازی پیشرفته، روزنامه نگاری، اخبارگویی، مطالعات ویراستاری برای رسانه‌های معاصر  
اقتصاداقتصاد تجاری و کسب و کار، اقتصاد سیاسی بین المللی، رشته ترکیبی در تجارت، علوم کامپیوتر، جغرافیا، ریاضیات اقتصاد و مطالعات کار.
حفظ محیط زیست  پایداری محیط زیست
جغرافیا و مطالعات گردشگری  مطالعات گردشگری، گردشگری و محیط زیست،جغرافیای ترکیبی، علوم زیستی، مطالعات کودک و نوجوان، اقتصاد و مطالعات کار.
مطالعات کار  مطالعات کار، اقتصاد، جغرافیا، تاریخ، علوم سیاسی، جامعه شناسی یا مطالعات زنان.  
عدالت کیفریاین برنامه مطالعاتی در ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد
علوم سیاسیعلوم سیاسی، مدیریت دولتی، اقتصاد سیاسی بین المللی، حقوق عمومی، سیاست کانادا، سیاست تطبیقی، روابط بین الملل
روانشناسیروانشناسی ترکیب رشته زیست شناسی یا مطالعات کودک و نوجوان
جامعه شناسی  جامعه شناسی، جرم شناسی
مطالعات زنانمطالعات زنان رشته ترکیبی مطالعات زنان با جامعه شناسی
 • دانشکده علوم اجتماعی / فوق لیسانس
رشتهتوضیحات
زبان شناسی کاربردی (TESL)زبان شناسی کاربردی
کسب و کار اقتصادیکارشناسی ارشد کسب و کار اقتصادی
مطالعات کودک و نوجوانمطالعات کودک و نوجوان
دیگر رشته‌هاجامعه شناسی انتقادی، جغرافیا، علوم سیاسی، فرهنگ عامه روانشناسی (ارشد و دکترا)عدالت اجتماعی
 • مدرسه هنرهای زیبا و نمایشی مرلین.ال واکر (Marilyn I. Walker)
توضیحاترشته
تلاش برای تمرین و توسعه خلاق در زمینه هنرهنرهای نمایشی
دارای استودیوهای روشن و بزرگ، تجهیزات و امکانات کافی، اتاق تمرین، اساتید مجربموسیقی
مطالعه در بخش هنرهای تجسمیهنرهای تجسمی
مطالعات فرهنگ و هنر و استقبال از دانشجویانی که علاقه مند به مطالعه در زمینه فرهنگ معاصر هستندمطالعات فرهنگ و هنر

 رشته تربیت بدنی و حرکت شناسی در دانشگاه براک

رشته تربیت بدنی در دانشگاه براک سابقه طولانی مدت دارد که در تلاش است تا پتانسیل برجسته‌ای را برای علاقه‌مندان به دانش مربوط به حرکات فیزیکی، حرکت انسان، عملکرد و آموزش فعالیت بدنی فراگیر را ارائه دهد. دوره‌های انتخاب شده برای این رشته عبارت اند از: مربیگری، مطالعات مربوط به ناتوانی‌های جسمی، پیشگیری و مراقبت از آسیب‌های ورزشی، درمانگر ورزشی، مربی شخصی از طریق هم کلاس‌های تئوری و هم کلاس‌های عملی. بالا بودن نمرات زیر برای اخذ پذیرش الزامی است:

 • انگلیسی ( ENG4U)
 • زیست شناسی (SBI4U)
 • ریاضی (4U)

دانشکده حرکت شناسی در دانشگاه براک

با اینکه علم مربوطه به حرکات و آسیب رسیدن به جسم تنها مختص انسان‌ها نیست، اما این رشته بیشتر بر روی حرکات انسان تمرکز می‌کند وعلمی است که به کارکرد بدن، مطالعه و بررسی این حرکات می‌پردازد. به همین علت دانشجویان براک بعد از فارغ التحصیلی قادر خواهند بود تا به عنوان کینزیولوژیست مشغول به کار شوند تا به بیماران کمک کنند تا سلامت جسمی خود را دوباره به دست آورند. بیماران آن‌ها عموما کسانی هستند که در تصادف و یا طی حادثه‌ای دچار مشکل شده‌اند، افراد سالخورده که قسمتی از توانایی جسمی آن‌ها تحلیل رفته و یا دچار آسیب شده‌اند و نیز ورزشکارانی اند که در مسابقات ورزشی و یا تمرینات دچار آسیب شده‌اند. دانشگاه براک دوره‌های آموزشی‌ای را ارائه می‌دهد تا دانشجویان بتوانند از طریق علوم زیستی، علوم انسانی و علوم اجتماعی به مطالعه حرکات انسان بپردازد و بتواند از دانش خود بهره ببرد. رشته تربیت بدنی نیز در دانشکده حرکت شناسی وجود دارد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه براک

دانشگاه براک انتاریو کانادا یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی عمومی و جامع کانادا است که با شعار (تجربه همه چیز است) پیش می‌رود. بنابراین به حق می‌توان گفت که به طور کلی این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های پیشگام در تکنولوژی است که بر اساس US News دارای رتبه ۱۰۹۳ از نظر یادگیری دانشگاهی و رتبه ۳۰  کانادا را کسب کرده است. طبق آمار‌های بررسی شده از سال‌های ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ دانشگاه بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجوی تمام وقت و پاره وقت از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف دنیا را به خود دیده است. میزان پذیرش تحصیلی کانادا برای این  دانشگاه  حدود ۷۳٪ است و بیش از ۷۰ دوره در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، تحقیقات پیشرفته و ۳ دوره در مقطع دکتری ارائه می‌دهد تا دانشجویان را به خلاقیت برای اهداف شغلیشان آماده کند. بیش از ۳۰٪ از دانشجویان دانشگاه براک دانشجویان بین المللی هستند. با توجه به وجود ویروس کووید – ۱۹ و همه گیر شدن این ویروس، دانشگاه براک سعی بر این دارد تا تدابیر تازه‌ای برای ترم پاییزی دانشگاه در نظر بگیرد. از ویژگی‌های این ترم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح برگزاری کلاس‌های آنلاین
 • تشکیل یک تیم متخصص برای ارائه یک برنامه ریزی دقیق در دوره‌های آنلاین
 • برگزاری کلاس‌ها در پردیس‌ها با ظرفیت خیلی محدود مثلا ۲۰ دانشجو در هر پردیس (اولویت با دانشجویانی است که به هر دلیلی نتوانسته اند به شهر خود برگردند)
 • توسعه کارگاه‌ها از طرف مرکز نو آوری آموزشی (CPI) برای انتقال آموزش به آموزش آنلاین

** شروع ثبت نام برای دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۳ ژوئیه و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ۸ ژانویه است.

مدارک مورد نیاز:

 • تکمیل کردن فرم درخواست
 • کپی از آخرین مدرک تحصیلی
 • ترجمه مدرک در صورتی که به زبان انگلیسی نباشد
 • داشتن توصیه نامه
 • داشتن انگیزه نامه
نام آزمونحداقل نمره
آیلتس۶.۵
تافل آی بی تی۸۸
CAEL۷۰ (رایتینگ حداقل ۶۰)
MELAB۸۵ (نمره هیچ بخشی کمتر از ۸۰ نباشد)
ITELP۵۶۵
PTE۵۸

برای اطلاع از مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا روی لینک کلیک کنید

ددلاین اپلای دانشگاه براک

تاریخ های مهمزمان
دانشجویان بین‌المللی که در دبیرستان انتاریو درس می‌خوانند۵ فوریه ۲۰۲۰
مهلت پایانی ارسال مدارک۸ فوریه ۲۰۲۰
دانشکده ریاضیات و علوم۳ فوریه ۲۰۲۰

برای اطلاع از زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا روی لینک کلیک کنید.