دوره زبان در کانادا

دوره زبان در کانادا

پیدا کردن دوره زبان در کانادا اصلاً کار دشواری نیست و به راحتی می‌توانید در بیشتر دانشگاه‌های کانادا، برخی کالج‌ها و موسسات زبان، دوره‌های زبان (انگلیسی و فرانسه) را پیدا کرده و در آنها ثبت نام کنید.

معمولاً کسانی در دوره‌های زبان ثبت نام می‌کنند که قصد تحصیل در رشته‌ای دیگر را دارند اما نمره زبان مورد قبول دانشگاه یا کالج را کسب نکرده‌اند. دانشگاه این فرصت را به دانشجو می‌دهد تا در دوره زبان در کانادا شرکت کند و با ارائه مدرک پایان دوره موفقتی آمیز، در رشته اصلی خود ثبت نام کند. حتی این شانس را خواهید داشت که دانشگاه پذیرش مشروط در رشته اصلی را برای شما صادر کند تا بتوانید در دوره زبان در کانادا شرکت کرده و سطح زبانی مورد نیاز را به دست آورید. در ادامه با تیم تراست همراه باشید

از مزایای تحصیل در دوره زبان در کانادا این است که با گذراندن این دوره، می‌توانید انتظار داشته باشید:

 • از رویکردی متمرکز بهره‌مند شوید،
 • از آموزشی با کیفیت برخوردار شوید که نتایجی تضمین شده برایتان به همراه خواهند داشت،
 • زبان‌های انگلیسی و فرانسوی را به خوبی بیاموزید تا بتوانید در کانادا درس بخوانید یا زندگی کنید.

لینک های مفید

موسسات آموزش زبان در کانادا

موسسات آموزش زبان در کانادا بهترین مکان برای یادگیری زبان انگلیسی یا زبان فرانسه هستند. موسسات آموزش زبان به شما کمک خواهند کرد در کشوری که با دیگر کشورهای جهان تفاوت دارد، جا بیفتید. هر چه باشد کانادا کشوری است که به خاطر تنوع جمعیتی، دوگانگی زبانی (انگلیسی و فرانسه)، زیبای مناظر و استانداردهای دانشگاهی خود معروف است.

موسسات آموزش زبان در کانادا در همه جای کشور وجود دارند. این یعنی می‌توانید زبان فرانسه را در میان فرانسه زبانان بیاموزید و زبان انگلیسی را در میان انگلیسی زبانان. به این ترتیب در محیط مناسب یادگیری زبان قرار خواهید داشت.

موسسات آموزش زبان در کانادا از استانداردهای خوبی برخوردارند و آموزش‌های با کیفیتی در اختیار زبان آموزان قرار می‌دهند. دانشجویان خارجی که برای یادگیری زبان به کانادا مهاجرت می‌کنند، انتخاب‌های بسیاری دارند. می‌توانید حین کار، به یادگیری زبان‌های فرانسوی یا انگلیسی بپردازید یا در دوره‌های زبانی شرکت کنید که شما را برای ورود به دانشگاه یا کالج آماده می‌کنند. همچنین این دوره‌های زبان می‌توانند در کشور خودتان به عنوان مزیتی رقابتی محسوب شوند.

پادکست بشنوید!

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

موسسات آموزش زبان در کانادا

زبان فرانسه در کانادا

کانادا کشوری چند فرهنگی با دو زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی است. کانادا جایگزینی عالی برای کشور فرانسه برای کسانی است که می‌خواهند زبان فرانسوی بیاموزند.

استان کبک مرکز فرهنگ فرانسوی است و شهر کبک، مرکز استان کبک، پایتخت فرانسه جدید است.

مونترال نیز دومین شهر بزرگ فرانسه زبان بعد از پاریس است. بخش بزرگی از رسانه‌های فرانسه زبان کانادا در مونترال واقع شده‌اند.

اگر قصد دارید در کالج یا دانشگاه انگلیسی زبان در کانادا به تحصیل بپردازید، نیازی به یادگیری زبان فرانسه ندارید؛ مگر اینکه رشته‌تان زبان فرانسه باشد.

در تمام دانشگاه‌های کبک، زبان تدریس فرانسوی است به جز:

 • دانشگاه مک گیل (مونترال)
 • دانشگاه کنکوردیا (مونترال)
 • دانشگاه بیشاپ (شربروک)

در دیگر استان‌ها، فقط دانشگاه‌های زیر به زبان فرانسوی تدریس می‌کنند:

 • دانشگاه مونکتون (نیو برونزویک)
 • دانشگاه سنت آن (نووا اسکاشیا)

دانشگاه اوتاوا نیز دانشگاهی دو زبانه است. بنابراین در این دانشگاه برای ادامه تحصیل بعد از پایان دوره زبان دستتان باز است.

زبان انگلیسی در کانادا

زبان انگلیسی در کانادا

در بیش از 50 کشور جهان انگلیسی زبان رسمی است. بنابراین، کانادا می‌تواند انتخابی عالی برای گذراندن دوره زبان انگلیسی باشد؛ چون هم کشوری است که زبان انگلیسی یک از دو زبان اصلی است، هم برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی متعددی در آن قابل دسترسی است. از طرفی اگر بخواهید در این کشور تحصیل یا زندگی کنید، به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

تعداد افرادی که در کانادا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، بیشتر از جمعیت فرانسه زبان این کشور است. در 12 استان از 13 استان این کشور، زبان رسمی زبان انگلیسی است. حتی در استان فرانسه زبان کبک نیز، افراد زیادی به زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند.

در تمام کشور، فرصت‌هایی برای آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته برای خارجی‌ها ایجاد شده است. در شهرهایی مثل تورنتو، ونکوور و کلگری، امکان یادگیری زبان انگلیسی در برترین کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا وجود دارد.

ویزای دوره زبان در کانادا

برای دوره زبان در کانادا که مدت زمان آن کمتر از 6 ماه است، باید برای ویزای اقامت کوتاه مدت (TRV) اقدام کنید. برای دوره‌های طولانی‌تر از 6 ماه، باید مجوز تحصیل (Study Permit) داشته باشید.

توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان گرفتن ویزا برای شرکت در دوره زبان انگلیسی وجود ندارد. همچنین، درست است که می‌توانید با ویزای توریستی وارد کانادا شوید و آن را تبدیل به ویزای دانشجویی کنید، اما با ثبت نام در دوره‌های زبان در کانادا، احتمال اینکه بتوانید ویزای توریستی را به ویزای دانشجویی تبدیل کنید، بسیار پایین است.

ویزای دوره زبان در کانادا

هزینه کلاس‌ های زبان در کانادا

دوره‌های تحصیلی در موسسات زبان در کانادا به صورت ترمی نبوده و بر اساس تعداد هفته است. هزینه کلاس‌های زبان در کانادا نیز بستگی به موسسه مربوط دارد اما می‌توان گفت که این رقم عموماً بین 3446 تا 4083 دلار کاناداست. در چند شهر مهم کانادا هزینه کلاس‌های زبان به شرح زیر است:

 • تورنتو: 12 هفته کلاس زبان انگلیسی 3515 دلار کاناداست.
 • شهر کبک: 12 هفته کلاس زبان فرانسه 3570 دلار کاناداست.
 • ونکوور: 12 هفته کلاس زبان انگلیسی 4083 دلار کاناداست.
 • کلگری: 12 هفته کلاس زبان فرانسه 3446 دلار کاناداست.

چند موسسه زبان که کمترین شهریه را دریافت می‌کنند

چند موسسه زبان که کمترین شهریه را دریافت می‌کنند
 • Hansa Language Centre
 • McDonald International Academy
 • VanWest College
 • Global Village English Centres, Victoria
 • Language Studies International, Toronto (LSI)
 • Language Studies International, Vancouver (LSI)
 • Tamwood International College, Vancouver
 • Kaplan International English, Toronto
 • Kaplan International English, Vancouver

امکان کار با ویزای دوره زبان در کانادا

اگر برای دوره زبان در کانادا ثبت نام می‌کنید، توجه داشته باشید که با ویزایی که برای این دوره می‌گیرید، اجازه کار نخواهید داشت. بنابراین حتماً از لحاظ مالی پیش بینی‌های لازم را انجام دهید.

پیشتر اشاره کردیم که معمولاً دانشجویانی در دوره زبان در کانادا شرکت می‌کنند که قصد ادامه تحصیل در رشته دیگری را دارند و این دوره زبان برای آنها حکم دوره مقدماتی و پیش نیاز را دارد. همچنین گفتیم که برخی دانشجویان با ثبت نام در دوره زبان، پذیرش مشروط برای رشته اصلی خود نیز می‌گیرند و با ارائه مدرک این دوره، وارد رشته اصلی می‌شوند. نکته شایان توجه در این خصوص این است که امکان کار برای کسانی که در این دوره‌های مقدماتی ثبت نام می‌کنند، پس از اتمام دوره مقدماتی زبان و شروع دوره اصلی، فراهم خواهد شد.

تراست همواره به دنبال جذب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره در این خصوص بهره‌مند شوید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چه کسانی برای شرکت در کلاس های زبان با بودجه ی دولتی واجد شرایط هستند؟

بزرگسالان مقیم دائم می توانند در کلاس های با بودجه ی دولتی برای تقویت زبان انگلیسی و فرانسوی خود شرکت کنند.
بچه ها و جوانان، زبان انگلیسی و فرانسوی را در مدرسه یاد می گیرند. اگر واجد شرایط نیستید، گزینه های دیگری هم هست. استان یا محل اقامت خود را بررسی کنید. احتمالا کلاس های زبان برای شهروندان تازه، کارگران موقت و دانشجویان ارائه دهند.
می توانید از سازمان های مخصوص کمک به تازه واردان در محل اقامت خود، اطلاعات بیشتری را درباره ی برنامه های زبان مرتبط با خود کسب کنید.
همچنین تعداد زیادی از مدارس، کلاس های خصوصی زبان ارائه می دهند که هزینه های خودش را دارد.

چطور می توانیم بدون پرداخت هزینه در کلاس های زبان با بودجه ی دولتی ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در کلاس های زبان دولتی، باید به مرکز ارزیابی زبان شهر خود مراجعه کنید. آن ها زبان انگلیسی یا فرانسوی شما را ارزیابی می کنند. سازمان های کمک به تازه واردان، محل آن ها را به شما خواهند گفت. همچنین اطلاعات بیشتری را در مورد آزموش زبان در اختیارتان قرار می دهند.

همسر می تواند همراه من در کلاس ها شرکت کند؟

اگر همسرتان مقیم دائم باشد، بله می تواند در کلاس های دولتی ثبت نام کند.

دوره های آموزش زمان چه مدت است؟

تا زمان کسب شرایط، می توانید کلاس های با بودجه ی دولتی را بگیرید.

کلاس های زبان خود را شروع کرده اما در حال مهاجرتم. می توانم آن ها را در شهر جدیدم ادامه دهم؟

تا زمانی که واجد شرایط باشید، می توانید کلاس های با بودجه ی دولتی را اخذ کنید. برای ثبت نام در کلاس های دولتی، باید یک مرکز ارزیابی زبان شما را معرفی کند. می توانید بگویید که قبل از انتقال، در کلاس های زبان ارزیابی شده و ثبت نام کرده اید.
برای یافتن اطلاعات بیشتر از برنامه های موجود و مراکز ارزیابی، از سازمان های کمک به تازه واردان استفاده کنید.

به طور موقت در حال کار یا تحصیل در کانادا هستم. می توانم کلاس های با بودجه ی دولتی را اخذ کنم؟

اگر محصل یا کارگر موقت هستید، قادر به اخذ کلاس های دولتی نیستید. در عوض، وضعیت محل اقامت یا منطقه ی خود را بررسی کنید. احتمالا کلاس های زبانی را برای محصلان و کارگران داشته باشند.
می توانید درباره ی همه ی برنامه های آموزش زبان موجود، از طریق سازمان کمک به تازه واردان، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برنامه های آموزش زبان با بودجه ی دولتی چگونه اند؟

تازه واردان واجد شرایط می توانند در همه ی سطوح ( beginner, intermediate, advanced ) آموزش زبان برای تازه واردین به کانادا ( LINC  ) و دوره های زبان برای مهاجران به کانادا ( CLIC ) را اخذ کنند.
کلاس های پیشرفته مخصوص شغل هم برگزار می شود که مربوط به مشاغلی خاص در محل هایی معین هستند.
می توانید در طول روز، عصر یا آخر هفته کلاس ها را شرکت کنید. بعضی از دوره ها خدمات مراقبت از کودک و رفت و آمد هم ارائه می دهند.

برنامه های آموزش زبان با بودجه ی استانی یا منطقه ای چگونه اند؟

خیلی از استان ها و مناطق، کلاس های آموزش زبان برای تازه واردین ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر، از وبسایت محل اقامت خود دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید