مشاغل خانگی در کانادا

مشاغل خانگی کانادا

بی‌شک یکی از مهم­ترین دغدغه­ هایی که افراد متقاضی و علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا، حتی پیش از هرگونه اقدام برای اخذ ویزای کانادا، مسئله یافتن کار و شغل مناسب در کشور کانادا ،همچنین شرایط کاری این کشور است. باید بگوییم که این دغدغه به‌جاست زیرا نه‌تنها در کانادا بلکه در هرجایی از جهان، نیاز به کسب درآمد برای تأمین هزینه‌های زندگی خواهیم داشت.اگر قبل از دیدن مشاغل خانگی نیاز دارید که در مورد مهاجرت به کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید صفحه شرایط مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

در کشور کانادا، به دلیل داشتن یکی از موفق‌ترین اقتصادهای جهان، همواره تناسبی منطقی بین هزینه‌ها و درآمدها وجود دارد و مهاجرانی که با ویزای کار کانادا به این کشور سفر می­ کنند، برای تأمین هزینه­ های خود با مشکلی مواجه نخواهند شد. اما گفتنی است انجام بسیاری از کارها در کانادا، مستلزم داشتن ویزای کار در کانادا است و برای کسانی همچون دانشجویان مهاجر در کانادا که تعداد ساعات محدودی در هفته اجازه کار دارند، همچنین افرادی که به‌عنوان همراه مهاجرت کرده‌اند، محدودیت‌هایی را برای کسب درآمد ایجاد خواهد کرد. مطالعه ادامه این مقاله برای این عزیزان و همچنین کسانی که به درآمد بیشتر در کانادا فکر می‌کنند می­ تواند راه گشای ادامه مسیر باشد.

یافتن شغل مناسب در کانادا

برای انجام بسیاری از کارها در کانادا نیاز به ویزای کار دارید اما گرفتن ویزای کار برای برخی از مهاجران کانادا، مانند دارندگان ویزای تحصیلی کانادا کار آسانی نخواهد بود. علاوه بر ­این، در مواردی نیز با وجود اخذ ویزای کار کانادا (مهاجرت کاری به کاناداکاریابی در کانادا برای کسانی که سابقه کار و تجربه کافی و قابل‌قبول برای کارفرمایان کانادایی ندارند و یا در زمینه کاری خود دارای مهارت کافی نباشند، کمی با سختی همراه خواهد بود.

اما خبر خوب این است که، مشاغل خانگی در کانادا وجود دارند که نیازی به ویزای کار نخواهند داشت. این مشاغل که در بسیاری موارد درآمد بسیار خوبی هم دارند، می­ توانند گزینه­ های مناسبی برای افراد بامهارت و سابقه کاری کم در کانادا و همچنین دانشجویان و کسانی که دارای محدودیت برای کار کردن هستند، باشند.اگر ویزای تحصیلی دارید و در کانادا به دنبال کار می گردید مقاله تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا را مشاهده کنید تا دید بهتری نسبت به این روند داشته باشید

مزایای انجام شغل­ های خانگی در کانادا

مزایای انجام شغل­ های خانگی در کانادا

کار کردن در خانه همواره مزایای زیادی برای افراد شاغل دارد. از جمله مزایای انجام مشاغل خانگی در کانادا می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • منعطف بودن ساعات کاری و ایجاد تعادل بین زندگی و کار
 • آرامش و راحتی بیشتر در خانه، در زمان انجام کار
 • صرفه ­جویی در هزینه ­های حمل­ و­نقل، پوشاک و …
 • عدم نیاز به داشتن ویزای کار کانادا
 • زمان بیشتر برای گذراندن وقت در کنار خانواده و رسیدگی به علایق شخصی
 • درآمد خوب
 • عدم نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی معتبر از دانشگاه­ های کانادا
 • عدم نیاز به ارائه سابقه کاری در کانادا

مشاغل خانگی پردرآمد در کانادا

مشاغل زیادی وجود دارد که در کانادا می­ توانید در خانه انجام بدهید. پیدا کردن یک شغل خانگی در کانادا، بسیار آسان است. از آن جهت که شما برای انجام بسیاری از آن­ها، حتی ملزم به ارائه مدرک دانشگاهی و سابقه کاری مورد تائید نخواهید داشت. در بسیاری از موارد داشتن یک سیستم کامپیوتری یا موبایل، اینترنت و توانایی انجام کار موردنظر برای پیدا کردن شغل خانگی در کانادا کفایت خواهد کرد.

درباره اقتصاد کانادا و درآمد در کانادا بخوانید.

پردرآمدترین مشاغل خانگی در کانادا

رونویسی (trancsriptionist) در کانادا

رونویسی کردن به معنی گوش دادن به فایل­های صوتی یا تصویری و نوشتن دقیق تمامی چیز­هایی است که در فایل صوتی یا تصویری گفته می‌شود. درواقع تبدیل کردن این فایل­ ها به متن است. یکی از بهترین وب‌سایت‌ها در این زمینه سایت rev.com است که متوسط درآمد از این سایت 249 دلار تا 1500 دلار در ماه است که به‌صورت هفتگی به افراد پرداخت می شود. در این سایت موقعیت­ های شغلی برای کپشن گذاری همچنین ترجمه و زیرنویس کردن فایل­ های ویدیویی وجود دارد.

رونویسی trancsriptionist در کانادا

فروش یا نمایندگی خدمات در کانادا

بسیاری از شرکت­ های کانادایی فعال در حوزه­ های مختلف همچون بیمه­، خدمات بانکی و اقتصادی، خدمات بهداشتی و سلامتی و… به دنبال اشخاصی خوش‌برخورد هستند، که بتوانند به‌طور مؤثر با مشتری­ ها ارتباط برقرار کنند، و آن­ها را برای دریافت خدمات از آن­ها ترغیب کنند. افرادی که توانایی لازم برای انجام این کار را دارند، کار سختی برای یافتن یک شغل خانگی در کانادا نخواهند داشت، زیرا بسیاری از شرکت­ ها به دنبال یافتن این افراد هستند.

نویسنده دورکار در کانادا

بسیاری از شرکت­ های کانادایی به دنبال یافتن نویسنده و محتوا گذار دور کار، یا اصطلاحاً فریلنسر هستند تا تولید محتوای سایت خود را به آن­ها بسپارند. درآمد این شغل بستگی به توافق بین شخص و شرکت ­ها بستگی دارد. اما انجام این شغل در کانادا توسط یک نویسنده معمولی، درآمدی بین 20 دلار تا 200 دلار برای هر مقاله خواهد داشت.

نویسنده دورکار در کانادا

اجاره دادن فضاهای اضافی خانه در کانادا

اگر­چه این کار یک شغل خانگی نیست، اما کسب درآمد از طریق خانه خواهد بود. اگر فرد صاحب‌ خانه در کانادا باشد می­ تواند از طریق اجاره دادن فضاهایی از خانه خود، که از آن استفاده نمی­ کند ماهیانه حدود 500 دلار کسب درآمد کند. سایت Airbnb می‌تواند در این زمینه به این افراد کمک کند.

فروش آنلاین در کانادا

یکی دیگر از مشاغل خانگی پردرآمد در کانادا که بسیار آسان است، فروش آنلاین محصولات است. افراد می ­توانند محصولاتی را در وب‌سایت خود بفروشند و از این طریق کسب درآمد کنند. اگر بتوانید محصولی مناسب با سود بیشتر، برای فروش پیدا کنید می­ توانید درآمد بیشتری کسب کنید. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین حدوداً 100 دلار برای شما آب می‌خورد و نیاز به زمان و توجه بسیار دارد.

تدریس آنلاین در کانادا

تدریس از کارهای پردرآمد در کانادا است. همه کسانی که در زمینه خاصی علم و مهارت کافی دارند، می­ توانند دانش خود را به‌صورت آنلاین به کودکان یا بزرگسالان آموزش دهند. ریاضی، تاریخ، انگلیسی، کامپیوتر، تجارت و واقعاً هر چیزی را می­ توان به دیگران آموزش داد. شبکه­ های اجتماعی و تبلیغات، ابزار­هایی هستند که این افراد می­ توانند برای معرفی خود و یافتن شاگرد از آن بهره ببرند. درآمد تدریس آنلاین در کانادا بسته به ساعات کاری و نوع محتوای آموزشی می­ تواند بین 33 هزار دلار تا 160 هزار دلار در سال باشد.

طراح و توسعه دهنده وب در کانادا

طراحی وب و توسعه‌دهنده وب، از جمله کارهایی است که در هر جایی از جهان می­توان از آن درآمد خوبی کسب کرد. برای فعالیت در این زمینه شغلی، نیاز به داشتن هیچ‌گونه مدرک دانشگاهی نیست و توانایی و مهارت افراد در انجام امور محوله است که برای آن­ها منجر به یافتن شغل و کسب درآمد خوب در کانادا خواهد شد.

طراح وب در کانادا با توجه به مهارت و تعداد پروژه­ ها می­ تواند 35 هزار دلار تا 70 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد و توسعه‌دهندگان وب نیز می‌توانند سالیانه در حدود 44هزار دلار تا 90 هزار دلار در سال درآمد داشته باشند.

با بازار کار طراح و توسعه دهنده وب در کانادا با مراجعه به لینک، بیشتر آشنا شوید.

طراح و توسعه دهنده وب در کانادا

ترجمه در کانادا

ترجمه متون نیازی به حضور در محل کار ندارد، از ­این رو یکی از دیگر از مشاغل خانگی در کانادا ترجمه متون در خانه است که طرفداران بسیاری دارد. افرادی که دارای مهارت کافی در ترجمه مناسب و روان متون هستند می ­توانند سالانه در حدود 27هزار دلار تا 87 هزار دلار از این طریق کسب درآمد کنند. بنابراین بازار کار مترجم در کانادا از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است.

مدیریت شبکه ­های اجتماعی در کانادا

از آنجا که امروزه بسیاری از کسب­ و­ کارها، حضوری فعال در شبکه­ های اجتماعی دارند، نیاز به افرادی برای مدیریت این صفحات اجتماعی به‌شدت احساس می­ شود و شرکت ­ها به دنبال افرادی برای محول کردن این وظیفه به آنان هستند. در کشور کانادا نیز مدیریت شبکه ­های اجتماعی، از جمله مشاغل خانگی محبوب در کانادا است که برای افراد شاغل در این زمینه درآمدی مابین 26 هزار تا 74 هزار دلار به همراه خواهد داشت.

شغل تحلیلگر داده و دیتا در کانادا

یکی از شغل­ های خانگی پردرآمد در کانادا، تحلیل اطلاعات و داده­‌ها است. کسانی که ذهنی فعال در زمینه آنالیز و تحلیل داده­‌ها و اطلاعات و همچنین مهارت­ ارتباطی خوب و نگاهی منتقدانه به مسائل داشته باشند، می ­توانند به‌عنوان تحلیلگر و آنالیزور دیتا در کانادا فعالیت کنند و سالیانه در حدود 38000دلار تا 77000 دلار درآمد داشته باشند.

دستیار آنلاین در کانادا

دستیار آنلاین یا مجازی  که می­ تواند درآمد بسیار خوبی در کانادا به همراه داشته باشد، پر­طرفدار­ترین شغل خانگی در کانادا است. از جمله وظایف یک دستیار آنلاین در کانادا، برنامه­ ریزی امور، برقراری تماس ­های تلفنی، تنظیم­ کردن قرار­های ملاقات و در بعضی موارد مدیریت شبکه­‌های اجتماعی است که می ­تواند سالیانه در حدود 25000 دلار تا 74000 دلار درآمد داشته‌ باشد.

طراح گرافیک در کانادا

با گسترش فضای دیجیتال و حضور پررنگ ­تر مشاغل در فضای آنلاین، طراحی گرافیکی به‌عنوان ابزاری برای معرفی کسب­‌و­کارها نیز بسیار گسترش‌ یافته است. طراحی لوگوها، طراحی سایت ­ها، سربرگ­ ها و… از جمله وظایف یک طراح گرافیک است. طراحان گرافیک با استفاده از خلاقیت و هنر خود می‌­توانند درآمدی در حدود 35000 دلار تا 70000 دلار در سال داشته باشند.

طراح گرافیک در کانادا

حسابداری در کانادا

انجام پروژه‌­های حسابداری ساده نیز که تنها به مقداری دقت و مهارتی قابل‌قبول در ریاضیات دارد نیز از جمله مشاغل خانگی مورد نیاز در کانادا است. درآمد این کار سالیانه 36000 دلار تا 74000 دلار است.

بنابراین بازار کار حسابدار در کانادا از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

راه­ اندازی یک وبلاگ در کانادا

راه‌اندازی یک وبلاگ و تولید محتوای باکیفیت می­ تواند شغلی خانگی پردرآمد در کانادا باشد. مزیت­ های راه‌­اندازی یک وبلاگ برای افراد می‌تواند بسیار زیاد باشد. از عدم نیاز به کارفرما گرفته تا کارکردن در زمان و مکان دلخواه و همچنین درآمد نسبتاً خوب. هزینه راه‌­ا‌ندازی یک وبلاگ می تواند تا حدود 4 دلار در ماه باشد.

بازاریابی در کانادا

یکی از ساد‌‌ه ­ترین و پردرآمدترین مشاغل خانگی در کانادا بازاریابی است. بازاریاب ­ها در هرجایی از جهان می­ توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند. در کانادا نیز مشاغل، برای فروش بیشتر به دنبال بازاریاب­ هایی می‌گردند، که درازای گرفتن یک درصد سود مشخص، اقدام به فروش محصولات آن­ها بکنند.

با توجه به گسترش فضای دیجیتال، بازاریابی­ ها نیز به بازاریابی های دیجیتال تغییر شکل داده اند و می ­توانند به‌راحتی در حوزه مشاغل خانگی کانادا قرار بگیرند. یکی از بهترین سایت­ ها برای یافتن محصولاتی برای بازاریابی سایت Clickbank.com  است.

جمع بندی

مشاغل خانگی به خاطر مزیت­ های فراوان، همچون کار کردن در فضای آرام­ خانه، کاهش بسیاری از هزینه ­ها مانند هزینه حمل­ و­نقل و همچنین منعطف بودن ساعات کاری همواره موردتوجه جویندگان کار بوده ­اند. در کانادا نیز همان‌طور که اشاره شد بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند محدودیت­ های ویزای تحصیلی برای کارکردن و یا  افزایش درآمد در کنار شغل اصلی، علاقه‌مند به فعالیت در مشاغل خانگی پردرآمد کانادا هستند.

مشاغل خانگی زیادی در کانادا وجود دارد که افراد می­ توانند بدون داشتن سابقه کار، بدون داشتن تجربه و حتی بدون داشتن هیچ‌گونه مدرک دانشگاهی، به انجام آن­ها بپردازند. از جمله این مشاغل می­ توان به مترجمی در کانادا ، تولید محتوا و نویسندگی وب‌سایت در کانادا، طراح و توسعه‌دهنده وب و مشاغلی از این‌ دست اشاره کرد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید.

سوالات متداول

بهترین شغل خانگی در کانادا چیست؟

شغل­ های خانگی پردرآمد در کانادا بسیار است. اما انتخاب شغل خانگی مناسب شخص به مهارت­­ ها و میزان توانمندی او، در هر زمینه بستگی دارد. اگر می‌خواهید زمینه ­ای برای یادگیری مهارتی جدید کانادا انتخاب کنید تا بتوانید با استفاده از آن مهارت به انجام مشاغل خانگی در کانادا بپردازید، به استعداد و علاقه‌مندی خود در زمینه ­های مختلف توجه کنید.

هزینه راه­ اندازی مشاغل خانگی در کانادا چقدر است؟

بسته به نوع شغلی که متقاضی برای کار در منزل در کانادا انتخاب می­کند هزینه راه­ اندازی مشاغل می ­تواند متغیر باشد. اما آنچه حائز اهمیت است این است که انجام بسیاری از مشاغل خانگی در کانادا هزینه­ ای برای راه ­اندازی ندارد.

چه شغل­ هایی برای افراد کم تجربه در کانادا مناسب است؟

بهترین شغل برای افراد کم‌تجربه در کانادا، مشاغل خانگی است. که از این طریق بدون داشتن تجربه زیاد می­ توانند برای خود کسب درآمد کنند.

چطور کار در منزل در کانادا را شروع کنیم؟

بسته به شغل مدنظر افراد می­ توانند از سایت های کاریابی کانادا و یا سایت­ های برون‌سپاری مشاغل، برای یافتن شغل خانگی مناسب خود در کانادا اقدام کنند. همچنین کسانی که قصد راه‌اندازی کسب­ و­کار آنلاین خود را دارند می ­توانند این کار را با راه ­اندازی یک وب­سایت آغاز کنند.

چه مهارت­ هایی برای انجام مشاغل خانگی در کانادا باید داشته‌ باشیم؟

داشتن مهارت­ هایی همچون توانایی مدیریت شبکه ­های اجتماعی، طراحی وب، طراحی گرافیکی، ترجمه و تولید محتوا همچنین سطح خوب زبان انگلیسی برای یافتن مشاغل خانگی در کانادا به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید