تحصیل در شهر مونترال

استان کبک در شرقی‌ترین بخش کشور کانادا با در برداشتن یک ششم از خاک این کشور، بزرگ‌ترین استان در میان 10 استان کاناداست و از نظر جمعیت بعد از استان انتاریو در رتبه دوم قرار دارد. پایتخت آن شهر کبک، قدیمی‌ترین شهر کانادا است و بزرگ‌ترین کلانشهر این استان، شهر زیبای مونترال (Montreal) است. کلانشهر مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا است. در ادامه با تراست همراه باشید

در یک نگاه!

شهر مونترال در استان کبک بدون شک می‌تواند یکی از بهترین و متمایزترین مقصد‌های مهاجرتی برای دانشجویایی باشد که می‌خواهند در حین تحصیل از زندگی در محیطی آرام همراه با طیف وسیعی از فعالیت‌های تفریحی و گردشگری لذت برده و با حضور در جامعه‌ای چند فرهنگی و چند زبانه همراه با آداب و رسومی متنوع شرایط مهاجرت را راحت‌تر سپری نمایند.

شهر مونترال در استان کبک را می‌توان بهترین شهر دانشجویی جهان دانست. بر اساس نظرسنجی که از دانشجویان در سال 2016 صورت گرفت شهر مونترال که به عنوان شهری چندفرهنگی و چند زبانه شناخته می شود، توانست امتیاز عملکرد خوب را در هر 6 شاخص ارزیابی به دست آورده و رتبه نخست بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سازمان QS  را به خود اختصاص دهد.

سازمان QS از سال 2016 شاخص دیدگاه دانشجویان را به سایر طبقه‌بندی‌های خود برای ارزیابی میزان رضایت‌مندی از تحصیل در شهرهای جهان اضافه نموده است. بر اساس نتایج حاصل از این شاخص که شهرها را در 8 گروه هنر و فرهنگ، مقرون به صرفه بودن، زندگی شبانه، مهاجرپذیری، فرصت‌های اشتغال، سرزندگی و تنوع، دسترسی آسان و شهروندمدار بودن رتبه‌بندی می‌نماید، شهر مونترال در استان کبک در رتبه 5 ام بهترین شهرها برای تحصیل قرار گرفته است که این رتبه در ترکیب با رتبه سایر طبقه‌بندی‌ها توانسته است شهرمونترال را به طور ضمنی در رتبه اول بهترین مقصد جهانی برای تحصیل قرار دهد. شهر مونترال در استان کبک مقصد تحصیلی پررقابتی برای دانشجویان بین‌المللی است چرا که به لحاظ اعتبار دانشگاهی سطح بسیار قابل قبولی دارد و تعدادی از برترین دانشگاه‌های کشور کانادا و جهان از جمله دو دانشگاه عالی رتبه مک گیل (رتبه 35 ام جهان و رتبه 2ام کانادا) و مونترال (رتبه 126 ام جهان و رتبه 5ام کانادا) را در خود جای داده است.

در این مقاله دانشگاه‌های معتبر، کالج‌ها و مدارس برجسته، شرایط تحصیل،امکان اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی و سایر نکات مهم و جزئیات تحصیل در شهر مونترال را بررسی می نماییم.

تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره‌ی تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

راهنمای تازه واردان مونترال
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین مونترال
 • شروع زندگی در مونترال
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

چرا در مونترال تحصیل کنیم

استانداردهای عالی تحصیلی و کنترل دقیق کیفیت کانادا ، آموزش با کیفیت بالا را تضمین می‌کند. مطمئناً می‌توانید فرصت‌های خوبی برای تحصیل در مونترال پیدا کنید که درهایی را برای آینده شغلی شما باز کرده و برنامه تحصیلی شما را در کلاس جهانی قرار می‌دهد. فراتر از آن ، دانشجویان بین‌المللی در مونترال مجاز به کار هنگام تحصیل در داخل و خارج از دانشگاه هستند. به طور معمول، آن‌ها برای به دست آوردن پول اضافی و کمک به پرداخت هزینه‌های زندگی ، مشاغل نیمه‌وقت می‌گیرند و بسیاری از آن‌ها پس از فارغ‌التحصیلی به کار خود ادامه می‌دهند. این یکی از دلایلی است که دانشجویان، شهر مونترال را برای تجربه تحصیل در خارج از کشور انتخاب می‌کنند. همچنین می‌توانید برنامه‌های کاری ویژه‌ای را برای شهرهای استان کبک از جمله شهر مونترال پیدا کنید ، مانند برنامه کارگر ماهر کبک و برنامه خود اشتغالی کبک.

پنج مزیت تحصیل در شهر مونترال

بسیاری از دانشجویان به دنبال این هستند که تجربه تحصیلات بین‌المللی خود را در کانادا داشته باشند. علاوه بر مجموعه گسترده‌ای از فرصت‌های آموزشی ، ما به شما 10 دلیل خوب می‌دهیم که چرا باید در مونترال ، در استان کبک تحصیل کنید.

مونترال یکی از بهترین شهرهای دانشجویی

شاید بدانید که کالج‌های کانادا اکنون در آمریکای شمالی بسیار پرطرفدار هستند اما احتمالاً نمی‌دانید که مونترال در طی چند سال اخیر شهرهای قابل‌توجهی مانند پاریس و لندن را نیز شکست داده است! بر اساس نظر سنجی‌های سازمان QS شهر مونترال در رتبه بهترین شهرهای جان برای تحصیل قرار دارد. این رتبه معیارهایی مانند توان مالی، رضایت‌مندی دانشجویان و امکان اشتغال را در نظر می‌گیرد. علاوه بر این، مونترال در حال حاضر محل زندگی بیش از 17000 دانشجوی بین‌المللی است. تعداد قابل توجهی نیست؟

شهر مونترال موسسات آموزشی بسیار خوبی دارد. این مراکز اموزشی برنامه‌های متنوع زیادی در مقاطع پیش دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند. دانشگاه‌های شهر مونترال دوره‌های دکترا PhD  تخصصی را در بسیاری از رشته‌ها ارائه می‌دهند. همچنین گواهینامه‌های حرفه‌ای ، دوره‌های غیراعتباری و آنلاین، دوره‌های تابستانی و موارد دیگر نیز از جمله خدمات مراکز آموزشی مونترال هستند. دانشجویان می‌توانند در برخی از بهترین برنامه‌های MBA بین‌المللی در مونترال نیز شرکت کنند.

مونترال شهری هنر دوست

مونترال به دلیل پیشینه هنری خود در سطح بین‌المللی شناخته شده است. صحنه پر جنب و جوش هنر محلی شهر، تعداد بسیار زیادی جشنواره و رویداد را برای بازدیدکنندگان یا ساکنان آن فراهم می‌کند. شما در همه جا نمایشگاه هاهنری و یا هنرمندان بزرگی را خواهید دید که در ایستگاه‌های مترو و هنرهای خیابانی مانند دیوارهای برجسته دیوارنویسی اجرا می‌کنند. فراتر از آن، می‌توانید از صدها موزه، گالری هنری، بناهای معماری زیبا و مکان‌های تاریخی را بازدید کنید و از تحصیل در مونترال لذت ببرید.

مونترال شهری مهاجرپذیر

هر ساله دانشجویان بین‌المللی بسیاری در دانشگاه‌های مونترال ثبت نام می‌کنند. همچنین ، مونترال به شهری که در آن مهاجران احساس راحتی می‌کنند ، مشهور است. فضای بین‌المللی آن جنبه چند فرهنگی مونترال را کاملاً نشان می‌دهد، جایی که به سختی احساس غربت خواهید کرد و بخش عمده‌ای از جامعه دانشجویان از کشوری دیگر می آیند. تقریباً از هر چهار دانشجو، یک دانشجو غیر کانادایی در سه دانشگاه بزرگ مونترال تحصیل می‌کند. بنابراین، مطمئناً، به عنوان دانشجو، محیطی بسیار دوستانه را تجربه خواهید کرد. به راحتی خواهید دید که در هنگام بیان دیدگاه‌های خود با فرهنگ‌های مختلف زندگی و مورد احترام قرار می‌گیرید.

اشتغال پس از فارغ التحصیلی در مونترال

تحصیل در موسسه آموزشی سطح بالا در شهر مونترال طبیعتاً مسیر سریعتر و مطمئن‌تری را برای یک حرفه موفق پس از فارغ‌التحصیلی پیش روی شما قرار می‌دهد. مونترال به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تجاری، جهانگردی و سایر بخشهای اقتصادی در کانادا، از نیروی کار بسیار ماهر بهره‌مند است. از این رو، این شهر برخی صنایع تأثیرگذار مانند هوا فضا، الکترونیک، مهندسی نرم افزار، داروسازی، طراحی، مخابرات، منسوجات و حمل و نقل را در خود جای داده است و قبل از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان در مونترال می‌توانند به راحتی مشاغل نیمه‌وقت را پیدا کنند تا پول اضافی و فرصت‌های کارآموزی کسب کنند.

سهولت دسترسی در مونترال

مونترال به عنوان دومین شهر بزرگ کشور کانادا در فاصله‌ای نسبتاً نزدیک به شهرهایی مانند اتاوا و کبک قرار دارد و برخلاف کلان‌ شهرهای عظیم ، مانند تورنتو یا نیویورک، از نظر جغرافیایی مونترال آنچنان بزرگ نیست و رفت و آمد در آن بسیار آسان است. علاوه بر این، به عنوان دانشجو، می‌توانید تخفیف‌های خوبی در یک مجوز ماهانه دریافت کنید و دسترسی نامحدود به حمل و نقل عمومی، مانند اتوبوس و مترو داشته باشید که مطمئناً راهی آسان و ارزان برای رفتن به سراسر شهر برای دانشجو خواهد بود.

شرایط تحصیل در مونترال

شهر مونترال در هماهنگی با سایر شهرهای استان کبک، دارای سیستم آموزشی مجرا و منحصر به فردی نسبت به سایر استان‌های کشور کانادا می باشد. بر اساس قوانین سیستم آموزشی شهر مونترال، تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های این شهر نیازمند گذراندن یک دوره 2 تا3 ساله کالج عمومی و مهارتی است که آن را با عنوان دوره سژپ یا سیژپ و با عنوان اختصاری CEGEP می‌شناسیم.

همانطور که می‌دانید برای افسر ویزا، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر همراه با نمره قابل قبول شرط لازم صدور ویزای کانادا است. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید باید مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشید اما اگر مقصد تحصیلی شما یکی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فرانسوی زبان در شهر مونترال است باید مدرک معتبر زبان فرانسوی شما نیز مورد تایید قرار گیرد.

امکان تحصیل در استان کبک به زبان انگلیسی وجود دارد؟
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در شهر مونترال

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

تحصیل در شهر مونترال در دانشگاه های مختلف آن

همانطور که پیشتر گفتیم شهر مونترال را می‌توان یکی از بهترین شهرهای جهان برای ادامه تحصیل به ویژه در سطح دانشگاهی دانست. بررسی‌ها نشان می‌دهد که تراکم جمعیت دانشجویان به گونه‌ای است که از هر 100 شهروند در حدود 5 نفر از آن‌ها دانشجو هستند. علت این امر را می‌توان وجود دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بسیار عالی با رنکینگ برتر جهانی در شهر مونترال استان کبک دانست که در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های این شهر می‌پردازیم.

دانشگاه مک گیل جهت تحصیل در شهر مونترال

دانشگاه مک گیل (McGill University) در شهر مونترال یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا و از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه پذیرای دانشجویان بین‌المللی از بیش از 150 کشور جهان است که آن را تبدیل به یکی از مهاجرپذیرترین دانشگاه‌ها کرده است.

دانشگاه مک گیل در جهان به دلیل برنامه آموزشی و تحقیقاتی برجسته‌اش معروف شده است. با توجه به اینکه زبان اول تحصیل در دانشگاه مک گیل زبان انگلیسی است می‌توان این دانشگاه را مقصد مناسبی برای دانشجویانی دانست که تنها دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی هستند.

دانشگاه مک گیل دو پردیس آموزشی دارد که پردیس اصلی در مرکز شهر مونترال و پردیس دوم (پردیس مک دونالد) در شهر سنت آن دو بلوو در حومه شهر مونترال قرار دارد. این دانشگاه که میزبان بیش از 40000 دانشجو است 14 دانشکده دارد که برنامه‌های آموزشی خود را در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد.

شرایط تحصیل در شهر مونترال و دانشگاه مک گیل

تحصیل در دانشگاه مک گیل به دو شکل امکان‌پذیر است؛ در برخی رشته‌ها از طریق ارائه مدارک تحصیلی پیشین و رزومه تحصیلی امکان پذیرش هست و در برخی دیگر دانشجوها حتما باید در آزمون‌های ورودی پذیرفته شود. اغلب دانشجویان بین‌المللی تمایل به تحصیل در یکی از پنج دانشکده بزرگ این دانشگاه یعنی فنی و مهندسی، مدیریت، پزشکی، علوم طبیعی و هنر دارند.

همچنین دانشگاه مک گیل جزء یکی از موسسات آموزشی خارج از ایالات متحده است که در انجمن دانشگاه‌های آمریکا حضور دارد و تنها عضو کانادایی انجمن رهبران دانشگاهی جهان (GULF) در انجمن اقتصاد جهانی است.

برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه کار حرفه ای در رشته تخصصی خود را دارند تحصیل در دانشگاه مک گیل می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد چرا که مدرک فارغ‌التحصیلی این دانشگاه به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از اعتبار بسیار بالایی نزد کارفرمایان و مدیران موسسات تحقیقاتی جهان برخوردار است.

نتایج بیانگر آن است که هر ساله تنها در حدود 15درصد از متقاضیان تحصیل در دانشگاه مک گیل مونترال موفق به اخذ پذیرش این دانشگاه می‌شوند پس باید دقت بیشتری به شرایط پذیرش تحصیلی این موسسه آموزشی داشته باشیم. ارائه مدرک تحصیلی با نمره معدل بالا، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی معتبر، دارا بودن امتیاز شرایط سنی، سابقه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و رزومه علمی_پژوهشی معتبر از جمله مواردی است که می‌تواند باعث سبقت شما از سایر رقیبان گردد.

هزینه تحصیل در شهر مونترال و دانشگاه مک گیل

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل بستگی به مقطع و رشته تحصیلی شما دارد اما به طور کلی شهریه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی همراه با تمام هزینه‌های جانبی (بیمه و خدمات دانشجویی، اینترنت، جزوات درسی، ثبت نام و … ) حدود 25 هزار دلار در سال است. این شهریه در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی به حدود 50 هزار دلار در سال می‌رسد.

هزینه تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد در حدود 14 هزار دلار در سال ، دکتری نیمه‌وقت حدودا 5 هزار دلار و دکتری تمام‌وقت بیش از ده هزار دلار در سال است.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل در شهر مونترال و دانشگاه مک گیل

دریافت کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه مک گیل کاری دشوار اما امکان‌پذیر است که علاوه بر رشته و مقطع تحصیلی به کیفیت رزومه تحصیلی و پژوهشی شما نیز بستگی دارد. معدل بالا در مقاطع قبلی، نمره بالای زبان و تالیفات پژوهشی از جمله مواردی است که می‌تواند شانس شما را برای دریافت کمک هزینه تحصیلی افزایش دهد.

به طور کلی دانشگاه مک گیل به دانشجویان بین‌المللی ورودی جدید که واجد شرایط باشند مبلغ 3 هزار دلار را به عنوان بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. دقت داشته باشیم که دریافت این کمک هزینه تا سقف 3 هزار دلار نیازمند ثبت درخواست نیست و پس از تایید شدن مدارک دانشجو از سوی دانشگاه، قابل دریافت است.

دانشگاه مونترال جهت تحصیل در شهر مونترال

دانشگاه مونترال Université du Québec à Montréal (UQAM) دانشگاه دولتی فرانسوی زبان با اعتبار و نفوذ بین‌المللی است. برنامه‌های آموزشی در سطح کلاس جهانی، پژوهشگران مسائل اجتماعی و نوآوری های هنری خلاق، سنگ بنای شهرت آن هستند. دانشگاه مونترال در تلاش است تا با تاکید بر شعار پویایی و نوآور بودن، 300 برنامه آموزشی را در سه سطح تحصیلی در 6 دانشکده خود ارائه دهد.

UQAM به یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی جامع در کانادا تبدیل شده است. هر ساله بیش از 65 میلیون دلار کمک هزینه تحقیقاتی به محققان این دانشگاه تعلق می‌گیرد. دانشگاه مونترال ضمن حفظ حضور گسترده در زمینه‌های هنر، علوم انسانی و اجتماعی (از جمله حقوق، مدیریت و رسانه)، پژوهش‌های ویژه امیدوار کننده‌ای را در علوم طبیعی و بهداشت نیز مورد هدف قرار داده است. دانشمندان آن در واحدهای تحقیقاتی شامل 31 مرکز تحقیقاتی ، 27 صندلی تحقیقاتی کانادا ، 23 صندلی سازمانی و 6 انستیتوی بین رشته‌ای دسته‌بندی شده‌اند.

Université du Québec à Montréal در بسیاری از بخشهای تخصصی خود بین‌المللی شناخته شده و نفوذ آن به اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی گسترش یافته است. دانشگاه مونترال هر ساله پذیرای بیش از 2700 دانشجوی خارجی از 85 کشور است که تاکنون بیش از 200000 فارغ التحصیل را که در حال حاضر در زمینه‌های مختلف مشغول به کار هستند، آموزش داده است.

شرایط تحصیل در شهر مونترال و دانشگاه مونترال

شرایط تحصیل در این دانشگاه بسیار مشابه تحصیل در دانشگاه مک گیل است. غالب رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه از طریق ارائه رزومه معتبر قابل پذیرش هستند. ارائه مدرک تحصیلی با نمره معدل بالا، مدرک زبان فرانسوی معتبر، دارا بودن امتیاز شرایط سنی، سابقه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و رزومه علمی_پژوهشی معتبر از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه مونترال در سطح تحصیلات تکمیلی است.

اگرچه تدریس رسمی در این دانشگاه به زبان فرانسوی است اما برای تسهیل شرایط دانشجویان بین‌المللی انگلیسی زبان، امکان شرکت در برخی از برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که دانشکده مدیریت (ESG) ارائه شده ودر سایت دانشگاه قابل مشاهده هستند.

بر اساس قوانین اموزشی در دانشگاه مونترال، حداقل معدل 14، مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6.6 ، مدرک GRE برای رشته‌های فنی و مهندسی و مدرک GMAT  برای رشته‌های گروه مالی و بیزینس از جمله حداقل شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در این دانشگاه است.

هزینه تحصیل در شهر مونترال و دانشگاه مونترال

هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال نیز مانند سایر دانشگاه‌های تراز اول بین‌المللی بستگی به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی شما دارد که هر ساله تغییر می‌یابد اما به طور کلی هزینه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مونترال از سالی 18000 دلار کانادا شروع می‌شود.

بورسیه تحصیلی در شهر مونترال و دانشگاه مونترال

با توجه به اینکه دانشگاه مونترال یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های بین‌المللی به ویژه در سطح تحصیلات تکمیلی است امکان دریافت بورسیه تحصیلی بستگی به سطح کیفیت روزمه علمی شما دارد و کاملا رقابتی است  اما به طور کلی بورسیه تحصیلی این دانشگاه در دوره ارشد 15000-6000 دلار کانادا و در دوره دکتری 18000-9000 دلار کانادا است.

تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

کنکوردیا (Concordia University) به عنوان دانشگاه نسل جدید، چشم‌اندازهای خود را همیشه فراتر از سایر دانشگاه ها قرار می‌دهد. مدیران این دانشگاه در تلاش هستند تا کیفیت فرصت‌های یادگیری را با روندهای بزرگتر و چالش‌های اساسی جامعه روبرو سازند و از طریق تربیت دانشجویان متخصص راهکاری برای حل این چالش‌ها ارائه دهند.

برنامه‌های آموزشی دانشگاه کنکوردیا به دنبال تحقق این شعار دانشگاه است که “ما تکنولوژی را دنبال می‌کنیم بدون اینکه از انسانیت خود غافل شویم. ما از طریق روایت و گفتگو الهام می‌گیریم.”

همانطور که از شعار دانشگاه کنکوردیا پیداست تمرکز اصلی برنامه‌های آموزشی این دانشگاه نسبتا جوان، بر آموزش‌های تجربه محور و عملی، مهارت افزایی، آموزش همراه با بهره گیری از تکنولوژی و آموزش آنلاین است.

دانشگاه کنکوردیا در سال 1974 از ادغام دو مرکز آموزشی Loyola College و  Sir George Williams University ایجاد شد و در مدتی نه چندان طولانی توانسته جایگاه علمی قابل‌قبولی را در سطح علمی جهان به دست آورد. این دانشگاه اکنون در رتبه 477 جهانی قرار دارد و هر روز در حال پیشرفت است.

بر اساس نتایج منتشر شده از سوی سازمان QS در سال 2020 دانشگاه کنکوردیا رتبه 5ام را در کشور کانادا به خود اختصاص داده و در زمینه هنر در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. همچنین دانشگاه علوم ارتباطات و رسانه دانشگاه کنکوردیا نیز در زمره 150 دانشگاه برتر جهان در این رشته تحصیلی جای گرفته است.

دانشگاه کنکوردیا در سال 2020-2019 میزبان بیش از 10 هزار دانشجوی بین‌المللی بوده است که با توجه به تمرکز این دانشگاه بر توسعه تکنولوژی، بخش زیادی از این دانشجویان متقاضی شرکت در برنامه‌های تحصیلی دانشکده علوم کامپیوتر این دانشگاه (Gina Cody School of Engineering and Computer Science) بوده‌اند.

دانشگاه کنکوردیا در شهر مونترال برنامه‌های آموزشی خود را در 4 دانشکده و چند کالج ارائه می‌نماید که شامل بیش از 200 برنامه آموزشی در 4 دانشکده هنر و علوم، دنشکده هنرهای زیبا، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر و دانشکده تجارت است.

دانشگاه کنکوردیا
دانشگاه کنکوردیا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

شرایط تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

حداقل شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشجویی از دانشگاه کنکوردیا بستگی به مقطع تحصیلی مورد نظر شما دارد اما اخذ پذیرش از این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه‌های تراز اول کانادا شرایط و مدارک اولیه‌ای را نیاز دارد که عبارتند از:

 • مدرک دیپلم
 • مدرک پیش انشگاهی
 • مدرک معتبر آخرین مقطع تحصیلی
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی (مدرک زبان فرانسوی در صورت الزام در سایت دانشگاه برای رشته مورد نظر)

در صورتی که دانشجو دارای مدرک زبان تافل با نمره 90 و یا بیشتر و مدرک زبان آیلتس با نمره 7 و بیشتر باشد قابل قبول است. اگر نمره تافل بین 75 تا 89 و نمره آیلتس 6 یا 6.5 باشد دانشجو باید دوره‌های زبان دانشگاه را بر اساس تشخیص دانشگاه بگذراند و نمره قبولی را دریافت نماید.

برخی رشته‌ها جهت پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی نیازمند روزمه کاری، مصاحبه و توصیه‌نامه نیز هستند که لازم است در زمان ثبت درخواست پذیرش، شرایط رشته مورد نظر را در سایت دانشگاه بررسی نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا بستگی به رشته و مقطع تحصیلی شما دارد که می‌توانید پس از انتخاب رشته مورد نظر اطلاعات دقیق را در سایت این دانشگاه جستجو کنید اما به طور کلی شهریه تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در مقطع ارشد 8000-6000 دلار کانادا و در مقطع دکتری بیش از 6000 دلار کاناداست.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا در شهر مونترال هر ساله تسهیلات مالی و بورسیه‌هایی را برای دانشجویان ممتاز در نظر می گیرد که دریافت این کمک هزینه‌ها فضایی کاملا رقابتی دارد و در ارتباط مستقیم با کیفیت رزومه تحصیلی و پژوهشی شماست. برخی از کمک هزینه مالی برای دانشجویان ارشد و دکترا که به دانشجویان بین‌المللی تعلق می گیرد:

 • Graduation Bonus Award مربوط به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری
 • Fulbright Canada مربوط به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری
 • Accelerator Award مربوط به دانشجویان دکتری

بورسیه Michael Smith Foreign Study Supplements Program به ارزش 6000 دلار و تنها یکبار به هر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی زمینه‌های پژوهشی تعلق می‌گیرد همچنین بورسیه Vanier Canada Graduate Scholarships  Tri-Council CGS Doctoral Fellowship نیز به دانشجویان مقطع دکتری تعلق می‌گیرد که تا سقف 50000 دلار درسال و برای سه سال است.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاوره‌ی تخصصصی می‌توانید همین الان جلسه‌ی خصوصی رزرو کنید.

تحصیل در کالج های مونترال

سیستم آموزشی استان کانادا ترکیبی از سه سطح تحصیلی است که مکمل یکدیگرند. این سه سطح شامل تحصیلات تا پایان دبیرستان، کالج و دانشگاه می‌شود که همانطور که پیشترگفته شد بر اساس قوانین آموزشی استان کبک گذراندن دوره 2 تا 3 ساله کالج (سژپ) در شهرهای استان کبک از جمله شهر مونترال برای ورود به دانشگاه پس از دریافت مدرک دیپلم ضروری است. شهر مونترال به عنوان یکی از برترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی در جهان شناخته می‌شود که دارای کالج‌های آموزشی و فنی-حرفه‌ای ممتازی است. در ادامه به بررسی یکی از بهترین کالج‌ها در شهر مونترال استان کبک می‌پردازیم.

در سیستم آموزشی کانادا انواع مختلفی از کالج‌ها و موسسات آموزشی وجود دارد که انتخاب هر کدام بستگی به برنامه آینده شما برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دارد. این کالج‌ها شامل وارد زیر می‌شوند:

 • کالج عمومی
 • کالج‌های فنی و حرفه‌ای (کاربردی)
 • کالج‌های استانی کاردانی (community)
 • کالج‌های عمومی و فنی و حرفه‌ای در استان کبک (collèges d’enseignement général et professionnel in Quebec)
 • موسسات فناوری و علوم

تحصیل در کالج لاسال مونترال

کالج لسل مونترال (Lasalle College Montreal) یکی از معتبرترین کالج های کشور کاناداست که در شهر مونترال استان کبک واقع شده است. این کالج خصوصی هر ساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی است که می‌خواهند تحصیل خود را در بزرگ‌ترین کالج دوزبانه آمریکای شمالی ادامه دهند. دانشجویان بین المللی می‌توانند برنامه‌های آموزشی خود را به دو زبان فرانسوی و یا انگلیسی انتخاب کنند.

بیش از 40 درصد جمعیت دانشجویان کالج لسل غیر کانادایی هستند بنابراین برای کسانی که می‌خواهند از طریق گرفتن مدرک تحصیلی معتبر کانادایی مسیر اخذ اقامت دائم خود را هموار سازند تحصیل در این کالج بین‌المللی با فضایی چند فرهنگی می تواند یک گزینه عالی باشد.

هدف اصلی کالج لسال مونترال این است که تجربه کار عملی و دانش تخصصی را با هم درآمیزد و فارغ التحصیلان خود را برای حضور فعال در عرصه‌های شغلی آماده سازد. این کالج بالغ بر 70 برنامه آموزشی را از طریق 5 مدرسه بین‌المللی مُد، هنر و طراحی، مدرسه بین‌المللی تجارت و فناوری، مدرسه بین‌المللی VFX و طراحی بازی، مدرسه بین‌المللی گردشگری و مدرسه بین‌المللی علوم اجتماعی و آموزش ارائه می‌دهد.

شرایط پذیرش در کالج لاسال مونترال

مدارک و شرایط پذیرش تحصیلی در کالج لسل مونترال عبارت است از:

 • مدارک شناسایی فردی
 • پرداخت هزینه پذیرش
 • سوابق تحصیلی معتبر
 • ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی

در صورتی که زبان مادری شما انگلیسی یا فرانسوی نباشد برای اخذ پذیرش باید مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره قابل‌قبول کالج را نیز ارائه دهید.

هزینه تحصیل در کالج لسل مونترال

شهریه دانشجویان غیر بومی و مهاجر در کالج لسل بیشتر از دانشجویان کانادایی است. شهریه تحصیلی برای برنامه‌های آموزشی مختلف نیز متفاوت است اما به طور کلی شهریه دوره‌های تحصیلی این کالج برای دانشجویان بین‌المللی حدود 16 هزار دلار کاناداست. توجه داشته باشید که علاوه بر این شهریه باید بتوانید هزینه زندگی خود در شهر مونترال را نیز پوشش دهید که سالیانه مبلغی در حدود 11 هزار دلار کانادا برآورد می‌شود.

امکان کار در حین تحصیل در کالج لاسال

با توجه به اینکه پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی برای دانشجویان بین‌المللی دغدغه‌ای همیشگی بوده است، امکان همزمان کار با تحصیل از جمله امتیازهایی است که کشور کانادا را به مقصدی پرطرفدار برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. بنابراین شما می‌توانید پس از گذشت 6 ماه از دوره تحصیل خود در کالج لسل مونترال در هر یک از موقعیت‌های شغلی داخل و یا خارج از کالج مشغول به کار شوید.

تراست می تواند راهنمای شما برای بررسی هرچه سریع تر شرایطتتان و دریافت پذیرش تحصیلی در کوتاه ترین زمان در هر یک از کالج های کانادا باشد.

تحصیل در مدارس مونترال

استان کبک در کشور کانادا دارای سیستم آموزشی منحصر به فرد خود است که سطح قابل قبولی از آموزش و پرورش را به فرزندان شما ارائه می‌دهد. شهر مونترال نیز به عنوان بزرگ‌ترین و مهم ترین کلانشهر استان کبک از همین نظام آموزشی پیروی می‌نماید. تحصیل در مونترال پیش از کالج در دو مقطع ابتدایی(Elementary) و دبیرستان (Highchool) صورت می‌گیرد که دوره دبستان شش سال و دوره متوسطه پنج سال است.

تحصیل فرزندان در کانادا
کتاب تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

در شهر مونترال دانش آموزان از 6 سالگی وارد مدرسه می‌شوند و پس از 11 سال در 17 تا 18 سالگی مدرک دیپلم را دریافت می‌نمایند. با توجه به اینکه زبان رسمی در شهرهای استان کبک فرانسوی است بنابراین دانش آموزان برای ورود به مدرسه ابتدایی در صورتی که زبان مادری آن ها فرانسوی نباشد باید دوره‌ای به نام accuile را به اجبار بگذرانند و سپس باید وارد دوره regulier شوند. پس از آن اگر دانش زبان فرانسه فرزندان شما به سطح قابل قبول رسیده باشد می‌توانند وارد سیستم آموزشی همراه با سایر دانش‌آموزان کانادایی شده و پس از آن زبان انگلیسی را در مدرسه به عنوان زبان دوم یاد خواهند گرفت.

مدارس دولتی در شهر مونترال مدارس فرانسوی زبان هستند اما در صورت لزوم والدین می‌توانند با ارائه مدارک قابل‌قبول امکان تحصیل فرزندشان در مدارس انگلیسی زبان را نیز فراهم سازند. مدارس انگلیسی زبان مونترال زیر نظر سازمان English Montreal School Board فعالیت می‌کنند که شامل 35 مدرسه ابتدایی و 17 دبیرستان است. همچنین شهر مونترال دارای 12 مدرسه ویژه برای آموزش بزرگسالان است.

مدرسه English Montreal School Board in Central and eastern Montreal بزرگ ترین مدرسه انگلیسی زبان استان کبک در شهر مونترال است که می‌تواند گزینه مناسبی برای دانش‌آموزان بین المللی باشد که آشنایی با زبان فرانسوی ندارند.

برخی از بهترین مدارس انگلیسی زبان در مونترال عبارتند از:

 • Eastern Shores School Board on Lower North Shore
 • Eastern Townships School Board in Eastern Townships
 • Central Quebec School Board
 • Western Quebec School Board in Gatineau and Outaouais
 • Riverside School Board on South Shore of Montreal
 • Sir Wilfrid Laurier School Board
 • New Frontiers School Board
 • English Montreal School Board in Central and Eastern Montreal
 • Lester B.Pearson School Board on West Island of Montreal

در شهر مونترال دانش‌آموزان می‌توانند پس از گذارندن تحصیل در دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم بلافاصله وارد کلاج‌های عمومی و فنی و حرفه‌ای شوند که مسیر آن‌ها را برای ورود به دانشگاه و یا فعالیت در عرصه‌های شغلی هموار می‌سازد این انتخاب می‌تواند گامی بزرگ برای اخذ اقامت دائم کانادا باشد. ده دبیرستان برتر شهر مونترال عبارتند از:

رتبهنام
دبیرستان
1Ali Ibn Abi Talib
2Ecole d’education international
3Sainte-Marcelline
4Regina Assumpta
5Mont-saint-louise
6Pasteur
7Notre Dame de Nareg
8Marie-Clarac
9Letendre
10Reine-marie

هزینه تحصیل در مدارس مونترال

شهریه مدارس در مونترال برای مدارس مختلف در هر یک از مقاطع تحصیلی متفاوت است و حتما باید سایت مدرسه مورد نظر را برای آگاهی از آخرین شهریه مدارس فرانسوی و یا انگلیسی زبان بررسی نمایید اما به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در مدارس کانادایی مونترال برای دانش‌آموزان بین‌المللی در یک سال تحصیلی از 8000 تا 14000 دلار کاناداست که این شهریه می‌تواند در صورت شاخص بودن مدرسه و یا بهره‌گیری از امکانات شبانه روزی مدارس تا 60000 در سال نیز افزایش یابد.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند ماند.

هزینه زندگی در مونترال چگونه است

مونترال شهری پر جنب و جوش است. این شهر پر از فرهنگ ، تاریخ ، مکان‌های دیدنی زیبا و شهروندانی خونگرم است که زندگی در آن خیلی گران نیست. طبق وب‌سایت Numbeo وب‌سایتی که هزینه‌های زندگی در شهرهای جهان را با هم مقایسه می‌کند، متوسط ​​هزینه زندگی ماهانه یک نفر در مونترال 1006.30 دلار است (بدون اجاره) که در مقایسه با دیگر کلانشهر کانادا، تورنتو، بسیار ارزان‌تر است. به طور متوسط هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مونترال 1068.95 دلار کاناداست اما این هزینه شامل برق، آب و یا اینترنت نمی‌شود. به طور متوسط 98.58 دلار برای خدمات عمومی و 62.83 دلار دیگر برای اینترنت نیز باید در نظر بگیرید.

همچنین شهر مونترال دارای سیستم حمل و نقل عمومی پاسخگو و نسبتا ارزان می باشد که هزینه آن را می‌توان ماهیانه در حدود 85 دلار در نظر گرفت.

مونترال شهری زیبا با زندگی شبانه است که امکانات تفریحی متنوعی دارد بنابراین باید هزینه تفریحات و سرگرمی را نیز در سبد هزینه ماهیانه خود در نظر بگیرید. این دسته شامل نوشیدنی، غذا خوردن در بیرون، فیلم، کلوپ ها و نمایش‌ها است همچنین هزینه‌های سرگرمی در خانه ، مانند اشتراک در تلویزیون و موسیقی نیز وجود دارد که مجموعه آن‌ها در سطحی متوسط را می‌توان 280 دلار در ماه پیش‌بینی کرد.

آب و هوای مونترال چگونه است

شهر مونترال به طور کلی در مقایسه با بسیاری از شهرهای کانادا دارای آب و هوای مطلوبی برای زندگی است.. شهر مونترال را می‌توان تا حدودی شهری چهارفصل دانست. شما در این شهر تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و برفی را تجربه خواهید کرد. فصل گرم در شهر مونترال از اواخر ماه می آغاز شده و تا نیمه سپتامبر ادامه می‌یابد. فصل زمستان را نیز در فاصله سپتامبر تا اواسط ماه مارس خواهید داشت. فاصله دمایی در شهر مونترال در طول سال از کمترین دما در 13- درجه سانتی‌گراد تا بیشترین دما در  25 درجه سانتی‌گراد است که دمای نسبتا مطلوبی برای زندگی است.

ما در تراست آماده هستیم تا با تیم حرفه ای و جوان خود به شما کمک کنیم تا در کم ترین زمان ممکن مقصد ایده ال خود را برای مهاجرت به کانادا بیابید و در کوتاه ترین زمان ممکن اقامت دائم خود را دریافت نمایید. منتظر تماس شما هستیم!

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

جهت مشاهده ویدیوها و پادکست های تجربیات تحصیل در کشور کانادا، از زبان دانشجویان ایرانی در کانادا، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا مونترال شهر خوبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی است؟

مونترال با رتبه اول در آمریکای شمالی و ششمین در جهان در بین بهترین شهرهای دانشجویی در قاره آمریکا
(QS 2019)، هر ساله پذیرای نزدیک به 35000 دانشجوی بین المللی است.

آیا مونترال مکان خوبی برای تحصیل است؟

بله؛ این شهر دارای موسسات آموزشی در سطح جهانی است. دانشگاه های این شهر با بیش از 200000 دانشجو از جمله 42000 دانشجوی بین المللی از شهرت بسیار خوبی برخوردار هستند. علاوه بر این، مرکز تحقیقاتی مونترال بزرگ با داشتن بزرگترین مجموعه پژوهشگران دانشگاهی، یکی از دانشگاه های با بودجه بالا در کانادا است.

هزینه تحصیل در مونترال چقدر است؟

هزینه مهدکودک تا کلاس دوازدهم (مدارس خصوصی) 45000 دلار کانادا تا 65000 دلار کانادا، کالج 6500 تا 20000 دلار کانادا بسته به موسسه و رشته تحصیلی و دانشگاه 9000 تا 50000 دلار کانادا یا بیشتر بسته به سطح و رشته تحصیلی می باشد.

هزینه زندگی در شهر مونترال چقدر است؟

مونترال شهری پر جنب و جوش است. این شهر پر از فرهنگ، تاریخ، مکان ‌های دیدنی زیبا و شهروندانی خونگرم است که زندگی در آن خیلی گران نیست. طبق وب ‌سایت ( Numbeo )،شهرهای جهان را با هم مقایسه می ‌کند، متوسط ​​هزینه زندگی ماهانه یک نفر در مونترال 1006.30 دلار است (بدون اجاره) که در مقایسه با دیگر کلانشهر کانادا، تورنتو، بسیار ارزان‌تر است. به طور متوسط هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مونترال 1068.95 دلار کاناداست اما این هزینه شامل برق، آب و یا اینترنت نمی‌شود. به طور متوسط 98.58 دلار برای خدمات عمومی و 62.83 دلار دیگر برای اینترنت نیز باید در نظر بگیرید.

آیا می توانید در مونترال به زبان انگلیسی تحصیل کنید؟

اگرچه دانشگاه مونترال یک دانشگاه فرانسوی زبان است، اما بسیاری از بخش‌های تحقیقاتی این دانشگاه برای ایجاد یک محیط دوزبانه برای دانشجویان در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی باز هستند. علاوه بر این مونترال دارای دانشگاه انگلیسی زبانی همچون دانشگاه مک گیل و کونکوردیا است. دانشگاه مونترال نیز از دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند استقبال می کند تا در برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی به زیان انگلیسی تحصیل کنند.

چگونه می توان پس از تحصیل در مونترال (PR)گرفت؟

برنامه تجربه کبک (PEQ)، جریان تحصیلات تکمیلی، به دانشجویان بین المللی واجد شرایط، با مجوز تحصیلی معتبر، این امکان را می دهد که پس از تکمیل موفقیت آمیز تحصیلات تمام وقت مورد تایید در یک برنامه تحصیلی واجد شرایط در استان کبک، برای اقامت دائم خود درخواست دهند.

برترین دانشگاه های مونترال کدام است؟

دانشگاه مونترال، مک گیل و کونکوردیا سه دانشگاه برتر مونترال و همچنین کانادا می باشند.
همچنین شهر مونترال دارای سیستم حمل و نقل عمومی پاسخگو و نسبتا ارزان می باشد که هزینه آن را می‌توان ماهیانه در حدود 85 دلار در نظر گرفت.

مزایای تحصیل در مونترال کانادا چیست؟

این شهر دارای موسسات آموزشی در سطح جهانی است.
زندگی در مونترال مقرون به صرفه است.
مونترال یک محیط فرهنگی پویا است.
مونترال یک شهر بین المللی است.
این شهر بازار کاری امیدوار کننده دارد و آینده کاری شما در این شهر تضمین شده است.
مونترال شهری امن و مطمئن است.

دیدگاهتان را بنویسید