همیلتون

 • نام انگلیسی :Hamilton
 • جمعیت :536.917 نفر
 • استان :انتاریو
 • مساحت :58 کیلومتر
 • تراکم جمعیت :480.6 در کیلومترمربع
 • موقعیت روی نقشه
همیلتون

همیلتون کجاست

همیلتون یکی از شهرهای کانادا است که در استان آنتاریو قرار دارد و شهر نسبتاً شلوغی محسوب می‌شود. این شهر حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد و منطقه متروپولیتنی که در آن قرار دارد، 767.000 نفر را در خود جای‌داده است. این منطقه شامل برلینگتون و گریمزبی می‌شود. این شهر نام‌های دیگری مانند “همر”، “الکتریک سیتی” و “استیل تاون” هم دارد.

پس از جنگ 1812، مردی به نام جورج همیلتون مزرعه دوراند در این شهر را خریداری کرد. این مزرعه بعدها گسترش پیدا کرد و افراد زیادی را برای کار و زندگی گرد هم آورد. این‌طور بود که شهر همیلتون به وجود آمد و امروزه تبدیل به مرکز تراکم جمعیت و منطقه‌ای صنعتی در غرب دریاچه انتاریو شده است. در ژانویه سال 2001 مرزهای کنونی همیلتون ساخته شدند. در سال 2005، طوفان سهمگینی وارد این شهر شد و باعث شد که بسیاری از مکان‌ها و راه‌ها، بسته شوند. بازگشایی برخی از آن‌ها مثل “رد هیل ولی پارک‌وی” دو سال طول کشید.

در حال حاضر همیلتون یکی از شهرهای پیشرو در صنعت است. صنایع آهن و استیل که از اواخر قرن نوزدهم در این شهر مستقرشده، در حال حاضر بزرگ‌ترین مرکز این صنعت در کشور کانادا است. بخش بزرگی از استیل و آهن کل کشور را همیلتون تأمین می‌کند. البته سهم زیادی از آن‌هم برای صادرات استفاده می‌شود که این باعث شده درصد بیکاری در این شهر پایین باشد و اقتصاد، از ثبات ویژه‌ای برخوردار باشد.

همچنین بخوانید: تاریخچه کشور کانادا

نقشه همیلتون

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

شهر همیلتون در انتاریوی جنوبی قرارگرفته و در نزدیکی دریاچه انتاریو قرار دارد. بیشتر شهر، شامل مرکز شهر، در قسمت جنوبی شهر قرارگرفته است. همیلتون در تقسیم‌بندی جغرافیایی، مرکز منطقه “گلدن هورس شو” محسوب می‌شود. بندر همیلتون شمال شهر را در برگرفته است. بندر همیلتون یک بندر طبیعی است که به کانال‌های کشتیرانی راه داشته و ساحل هم دارد. بیشتر پارک‌های این شهر در کنار پرتگاه نیاگارا بناشده‌اند. همیلتون خانه بیش از صد آبشار است که بیشتر آن‌ها نزدیک “بروس تریلز” قرار دارند. در طول تابستان می‌توانید توریست‌هایی را ببینید که در آبشارها شنا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نقشه کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای همیلتون

هملیتون 103 متر فاصله از سطح دریا و به‌طورکلی هوایی سرد و مطبوع دارد. در طول سال بارندگی‌های چشمگیری در این شهر اتفاق می‌افتد. حتی خشک‌ترین ماه‌های آن‌هم درصدی بارندگی دارند. میانگین دمای این شهر در طول سال، 8.9 درجه است و سالانه 979 میلی‌متر بارندگی دارد. خشک‌ترین ماه سال فوریه است که در آن به‌طور متوسط 64 میلی‌متر بارندگی اتفاق می‌افتد. مرطوب‌ترین ماه سال هم آوریل است که در آن 96 میلی‌متر باران می‌بارد.

گرم‌ترین ماه همیلتون جولای با 22.2 درجه دما و سردترین ماه آن ژانویه با 4.7- درجه است. البته به نسبت شهرهای بارانی کانادا، همیلتون از نور خورشید خوبی بهره‌مند است. این شهر در ماه جولای 11 ساعت آفتاب دارد. هرچند زمستان‌ها که روز کوتاه‌‌تر است این میزان به 3.27 ساعت می‌رسد.

بیشتر بخوانید: آب و هوای کانادا

زبان رسمی همیلتون

همیلتون یک شهر انگلیسی‌زبان است و کمتر افرادی در آن پیدا می‌شوند که تنها به زبان انگلیسی صحبت کنند. حتی افرادی که فرانسوی می‌دانند دوزبانه هستند و به هردوی این زبان‌ها تسلط دارند. 92.2% جمعیت همیلتون به زبان انگلیسی، 1.4% آن‌ها به زبان‌هایی غیر از انگلیسی و فرانسه، و  تنها 0.1% آن‌ها فقط به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. حدود 20 هزار نفر به ایتالیایی، 10 هزار نفر به لهستانی، 9.400 نفر به پرتغالی، 8.425 نفر به عربی و 5.330 نفر به فیلیپینی صحبت می‌کنند. اقلیت دیگری هم هستند که زبان‌های کرواتی، آلمانی و پنجابی را به‌عنوان زبان‌اصلی خود معرفی می‌کنند.

مزایای زندگی در همیلتون

ممکن است اگر قبل از این‌که شهر همیلتون را ببینید، اسم‌هایی مثل شهر استیل و همر سیتی را بشنوید و تصور کنید که همیلتون، یک شهر صنعتی خاکستری‌رنگ، پر از کارخانه و ساکت است. هرچند وقتی‌که وارد این شهر می‌شوید می‌بینید که می‌توانید یک زندگی هیجان‌انگیز در این شهر داشته باشید. زندگی در همیلتون به معنای زندگی در یک شهر رو به رشد با فضاهای طبیعی زیباست. افرادی که به ماجراجویی در طبیعت و تماشای مناظر زیبا علاقه دارند، هیچ‌وقت از همیلتون خسته نمی‌شوند.

همیلتون شهری زیبا با محله‌های زیادی است که گفته می‌شود مردم آن از مردم تورنتو دوستانه‌تر هستند. با وجود منطقه صنعتی، هنوز میل به تفریح و زندگی با کیفیت در مردم این شهر از بین نرفته است.

نزدیکی به طبیعت

قرار گرفتن روی دره نیاگارا، به این معناست که همیلتون خانه چشم‌اندازهای زیبا، جاذبه‌های طبیعی، آبشارها و نماهایی است که باید در آن عکس بگیرید! همیلتون مرکز آبشارهای دنیاست. برای رفتن و دیدن کردن از طبیعت زیبای این شهر لازم نیست که مسافتی طولانی را طی کنید. بلکه با یک‌قدم زدن کوتاه، دوچرخه‌سواری یا رانندگی می‌توانید در کمترین زمان ممکن خودتان را به هرکدام از این جاذبه‌های طبیعی برسانید. تماشای غروب هم از ارتفاع، بر فراز منطقه صنعتی همیلتون دیدنی است. در این شهر می‌توانید از جاذبه‌های زیادی دیدن کنید، مانند:

 • آبشارهای وبستر
 • دونداس ولی
 • آبشارهای آلبیون
 • آبشارهای تیفانی
 • پارک بی‌فرانت
 • آبشارهای تو
 • دویلز پانچ بول

اگر به همیلتون رفتید، کفش‌های ورزشی‌تان را بپوشید، دوربینتان و یک بطری آب‌معدنی بردارید و کل برنامه روزتان را خالی کنید!

مهم نیست چه ماهی از سال باشد، ساحل همیلتون همیشه عالی است. چه بارانی باشد و چه آفتابی، همیشه افرادی را پیدا می‌کنید که در ساحل قدم می‌زنند. می‌توانید سری هم به فروشنده‌های محلی ساحلی بزنید.

دسترسی مناسب به راه‌ ها

بسیاری از افرادی که زندگی در همیلتون را انتخاب می‌کنند، به دسترسی آسان به بزرگراه‌ها توجه دارند. عبور و مرور به شهرهای دیگر از همیلتون بسیار آسان است. چه در یک شهر دیگر کارکنید، و چه برای سرگرمی بخواهید به شهرهای اطراف بروید، شبکه جاده‌ای همیلتون رانندگی را آسان و به‌صرفه کرده است. در هرکجای شهر که باشید، به‌راحتی می‌توانید ظرف چند دقیقه به بزرگراه شماره 8، بزرگراه رد هیل ولی پارک‌وی و بزرگراه لینکلن الکساندر برسید.

رستوران‌ های با کیفیت

همیلتون شهر ایده‌آل برای شکموهاست! اگر هم حوصله آشپزی ندارید، انتخاب‌های زیادی در همیلتون خواهید داشت. چه غذای مکزیکی بخواهید چه هوس پیتزا با دیپ پنیز کرده باشید، و حتی اگر دلتان سوشی بخواهد می‌توانید به‌راحتی این غذاها را در این شهر پیدا کنید. مرکز شهر همیلتون این روزها تبدیل به مکانی محبوب، برای جوان‌های غذا دوست شده است. محبوب‌ترین غذاها در این شهر، غذاهای فرانسوی و شیرینی است.

تفریح و سرگرمی

تنها تفریح در همیلتون غذا خوردن نیست. مرکز این شهر خانه تفریحات و سرگرمی‌های دیگری هم هست. شما می‌توانید به دیدن گالری هنری همیلتون، باغ‌های سلطنتی، سافاری شیر آفریقایی، قلعه دوندورن، پارک گیج، بازار کشاورزان همیلتون و سایت‌های تاریخی شهر بروید. برای خرید کردن، همیلتون مراکز خرید و فروشگاه‌های بسیاری دارد. مانند فروشگاه لیمریج، استاگیت، جکسون و سنتر مال.

در طول روز یا شب همیشه چیزی در همیلتون پیدا می‌کنید. وقتی در همیلتون هستید می‌توانید این سرگرمی‌ها را امتحان کنید:

 • فستیوال جهانی موسیقی همیلتون
 • فستیوال موسیقی استرنج ویوز
 • مرکز فرست انتاریو
 • تئاتر آکواریس

همچنین بخوانید: مزایای زندگی در کانادا

هزینه‌ های زندگی در همیلتون

در همیلتون، میانگین هزینه زندگی 886 دلار کانادا (بدون در نظر گرفتن اجاره) در ماه و میانگین هزینه زندگی برای یک خانواده چهارنفره 3.150 است. همان‌طور که می‌بینید هزینه‌های زندگی در همیلتون نسبت به تورنتو مناسب‌تر است.

هزینه غذا در همیلتون

کالامتوسط قیمت
یک غذای اقتصادی16 دلار کانادا
ناهار برای دو نفر (رستوران متوسط)75 دلار کانادا
کاپوچینو3.92 دلار کانادا
مک دونالدز12 دلار کانادا
کوکاکولای قوطی2.25 دلار کانادا
آب‌معدنی کوچک1.58 دلار کانادا
یک بطری شیر2.27 دلار کانادا
یک کیلو سیب‌زمینی2.06 دلار کانادا
یک کیلو گوشت قرمز11.57 دلار کانادا

هزینه مسکن در همیلتون

نوع مسکنمتوسط قیمت
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر1.396 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه خارج از مرکز شهر1.191 دلار کانادا
هزینه یک دقیقه تلفن درون‌شهری0.25 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه176.23 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر2.111 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه خرج از مرکز شهر1.952 دلار کانادا
هزینه اینترنت پرسرعت ماهانه80.78 دلار کانادا
قیمت خرید مسکن به ازای هر فوت5.467 دلار کانادا

هزینه لباس در همیلتون

نوع لباسمتوسط قیمت
یک شلوار جین (با برند لیوایز یا برند مشابه)59.24 دلار کانادا
یک لباس تابستانی برند معروف (زارا، اچ‌اند‌ام و…)48.58 دلار کانادا
یک جفت کتانی اسپورت برند (نایک، آدیداس و…)105 دلار کانادا
یک جفت کفش مردانه اداری چرمی129.31 دلار کانادا

هزینه حمل و نقل در همیلتون

نوع حمل‌ونقلمتوسط قیمت
تاکسی (1 کیلومتر)1.80 دلار کانادا
تاکسی (1 ساعت)33.42 دلار کانادا
بلیط مترو ماهانه110.00 دلار کانادا
بلیط یک‌طرفه مترو3.0 دلار کانادا
1 گالن گازوئیل1.08 دلار کانادا

هزینه سرگرمی در همیلتون

نوع هزینهمتوسط قیمت
دو بلیط سینما28.8 دلار کانادا
دو بلیط تئاتر138.4 دلار کانادا
اجاره یک ساعت زمین تنیس18.00 دلار کانادا
یک ماه عضویت در باشگاه40.27 دلار کانادا
یک بسته سیگار مارلبرو15.00 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا

اقتصاد در همیلتون

از قدیم اقتصاد همیلتون توسط تولید استیل و سایر صنایع سنگین هدایت می‌شد. در یک دهه اخیر، این شهر بخش‌های خدماتی دیگری مانند سلامت و علوم را نیز حمایت و به اقتصاد خود اضافه کرده است. مهم‌ترین فعالیت اقتصادی در همیلتون تولید است، به همین دلیل این منطقه جزء مناطق توسعه‌یافته کانادا محسوب می‌شود. 6% کل استیل کانادا در همیلتون توسط شرکت‌های استلکو و دوفاسکو تولید می‌شود و به همین علت، همیلتون به‌عنوان پایتخت استیل کشور شناخته می‌شود.

دوفاسکو یکی از پیشرانان اقتصاد همیلتون است. این کارخانه برای صنایع اتومبیل‌سازی، راه‌سازی، تولید انرژی و پکیجینگ، محصولاتی تولید می‌کند و حدود 7.300 نیروی کار دارد. دوفاسکو پرسودترین تولیدکننده امریکای شمالی بوده است.

همچنین بخوانید: اقتصاد کانادا

سرمایه گذاری در همیلتون

کار در همیلتون

نرخ بیکاری در شهر همیلتون کمی از سایر شهرهای کانادا بیشتر، یعنی 8.1% است. در این شهر حدود 62.2% افراد در بازار کار مشارکت می‌کنند.  بیشترین کارمندان این شهر در بخش صنعت مشغول هستند. شما با مراجعه به سایت شهرداری همیلتون می‌توانید از آخرین فرصت‌های شغلی در آن با خبر شوید. به‌علاوه فراموش نکنید که بازار کار همیلتون بسیار رقابتی است پس برای کار در این شهر می‌بایست تخصص کافی داشته و در دانشگاه خوبی تحصیل‌کرده باشید.

متوسط درآمد در همیلتون

در تحقیقات مختلف، متوسط درآمد یک نفر در شهر همیلتون، سالانه 46.338 دلار کانادا (پس از کسر مالیات) است. متوسط درآمد سالانه یک خانواده در سال 76.514 دلار کانادا در سال است و می‌تواند به 110.678 دلار نیز برسد.

همچنین بخوانید: کاریابی در کانادا و درآمد در کانادا

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

تحصیل در همیلتون

همیلتون خانه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مختلفی است که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم باعث ایجاد مشاغلی در زمینه آموزش و پژوهش شده‌اند. دانشگاه مک‌ مستر که در سال 1930 راه‌اندازی شده، در حال حاضر حدود 30 هزار دانشجو دارد که دوسوم آن‌ها از سایر شهرهای کانادا و یا از کشورهای دیگر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. بسیاری از این مراکز آموزشی دروس تربیت مدرس دارند و اگر به شغل معلمی یا استاد دانشگاه شدن علاقه‌مندید می‌توانید از آموزش خوبی بهره‌مند شوید.

مدارس همیلتون نیز از کیفیت تدریس خوبی برخوردارند. این شهر 114 مدرسه دولتی، یک مدرسه فرانسوی در مقطع دبستان و دبیرستان و چند مدرسه خصوصی مسیحی دارد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

دانشگاه‌ های همیلتون

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک‌مستر یا مک، دانشگاهی دولتی است که امکانات پژوهشی و تحقیقاتی نیز ارائه می‌دهد. این دانشگاه 121 هکتار فضای خود را به دانشکده‌های رشته‌های مختلف اختصاص داده است. هزاران دانشجوی خارجی و کانادایی، این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. این دانشگاه به احترام ویلیام مک‌مستر، یکی از سناتورهای کانادایی که برای تأسیس این دانشگاه 900 هزار دلار کمک‌هزینه اختصاص داد، نام‌گذاری شده است. در این دانشگاه 27000 دانشجو در مقطع لیسانس و 4000 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند.

در حال حاضر دانشکده‌های مک مستر عبارتند از:

 • مدرسه تجارت دوگروت
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم تجربی
 • دانشکده علوم اجتماعی

این دانشگاه به دانشجوهای خود کمک‌هزینه تحصیلی نیز اعطاء می‌کند که در سال 2017، 100 میلیون دلار به فاند کردن دانشجوهای خود هزینه کرده است.

کالج مک مینستر دیوینیتی

این کالج مسیحی که با کنوانسیون بپتیست انتاریو و کبک همکاری می‌کند، از سال 1957 شروع به کارکرده و از دانشگاه مک مینستر کاملاً مستقل است. شما در این رشته‌ها و مقاطع می‌توانید تحصیل کنید:

 • دکترای فلسفه مسیحی
 • دکترای الهیات مسیحی
 • دکترای الهیات کابردی
 • کارشناسی ارشد هنرهای زیبای مسیحی
 • کارشناسی ارشد الهیات
 • کارشناسی ارشد مطالعات الهیاتی

کالج موهاک

کالج دولتی موهاک، یکی از بهترین کالج‌ها برای تحصیل در رشته هنر است. این دانشگاه در حال حاضر 12.500 نفر دانشجوی تمام‌وقت، 46000 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی و 1800 دانشجوی خارجی دارد. تاکنون حدود 115 هزار نفر از این کالج فارغ‌التحصیل شده‌اند. شما می‌توانید در کالج موهاک، وارد هر یک از این دانشکده‌ها شوید:

 • دانشکده رسانه و سرگرمی
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده مهندسی و تکنولوژی
 • دانشکده شهرسازی و مطالعات اجتماعی

این دانشکده برای دانشجویان بین‌المللی خود، کلاس‌های زبان انگلیسی رایگان نیز برگزار می‌کند.

محله‌ های همیلتون

آینسلی وود: آینسلی وود یکی از محله‌های مسکونی همیلتون است که در نزدیکی دانشگاه مک مستر و پارک الکساندر قرار دارد. خانه‌های دانشجویی با قیمت مناسب در این منطقه پیدا می‌شود. این منطقه به دلیل نزدیکی به دره نیاگارا بسیار سبز و خوش آب‌وهوا است. مراکز آموزشی زیادی در نزدیکی این محله وجود دارد.

بیسلی: این محله را به احترام ریچارد بیسلی، سرباز و شخصیت سیاسی محبوب کانادایی انتخاب کرده‌اند. این محله در شمال ریل آهن ملی کانادا واقع‌شده است. بیسلی خانه جاذبه‌های شهر همیلتون است. در این محله می‌توانید از مرکز محله بیسلی و امکانات تفریحی آن، بالتیمور هاوس که مرکزی برای برگزاری مراسم‌های موسیقی است، پارک بیسلی، اینترنشنال ویلج، مراکز خرید و پارک ولینگتون دیدن کنید.

دونداس: این محله در انتهایی‌ترین قسمت دره نیاگارا قرارگرفته و محله‌ای نسبتاً کم‌جمعیت محسوب می‌شود. این محله به مرکز هنر در همیلتون شهرت دارد. موزه‌ها و آرشیوهای اصلی شهر در دونداس قرار دارد. مدرسه هنر دونداس نیز در همین محله قرار دارد. معماری قرن نوزدهمی دونداس باعث شده چند فیلم در این محله فیلم‌برداری شود

نورث اند: بیشترین خانه‌های مسکونی و فضاهای سبز همیلتون در این محله قرار دارد. اگر خواستید به نورث اند سری بزنید، می‌توانید به پارک بی فرانت، پارک پیرفور سری بزنید. جکی واشینگتون یکی از معروف‌ترین خواننده‌های سبک بلوز و جز است، در این شهر به دنیا آمده و زندگی کرده است. به همین دلیل پارکی در جنوب شرقی نورث اند را به احترام او نامگذاری کرده‌اند.

رفتار مردم همیلتون با مهاجرین

حدود نیمی از مردم همیلتون، در کانادا به دنیا نیامده‌اند؛ پس می‌توان نتیجه گرفت که این شهر یکی از مقاصد محبوب مهاجرین است. 26.330 نفر در بین سال‌های 2001 تا 2010 به این شهر مهاجرت کرده‌اند. در سال 2014 شهرداری این شهر در حمایت از مهاجرین، قانونی تصویب کرد تا به کسانی که بدون مدارک کافی مهاجرت کرده و در معرض دیپورت شدن قرار دارد، خدمات قانونی و اجتماعی بدهد. افراد زیادی از ایتالیا، انگلستان، اسکاتلند، ایرلند و آلمان در همیلتون زندگی می‌کنند. این شهر با فرهنگ مهاجرپذیری آشنایی کامل دارد و نژادپرستی در آن دیده نمی‌شود.

درباره مردم همیلتون

جامعه فرانسوی‌زبان همیلتون را 30.530 نفر از ساکنان آن تشکیل می‌دهند. مردم همیلتون اصولاً به تحصیل و یا مشاغلی در بخش آموزش، صنعت و سلامت مشغول به کار هستند. جمعیت این شهر را بیشتر جوانان تشکیل می‌دهند و تنها 17.3% افراد همیلتون بالای 65 سال سن دارند. مذهب مردم این شهر، مسیحیات است و اکثر آن‌ها کاتولیک هستند. بنابراین کلیساهای زیبایی در این شهر ساخته‌شده است. 3.7% ساکنان این شهر مسلمان، 0.8% بودایی و 0.7% یهودی هستند.

سیاست در همیلتون

همیلتون در پارلمان کانادا پنج عضو با اسامی فیلومنا تاسی، متیو گرین، باب باراتینا، اسکات دووال و دیوید سوئیت دارد. شهرداری این شهر، دارای یک مقام شهردار و 15 مشاور اوست که هرکدام عهده‌دار یکی از مناطق شهر هستند. در حال حاضر شهردار همیلتون، فرد آیزنبرگ است که در سال 2018 انتخاب‌شده است. انتخابات شهرداری بعدی همیلتون، در سال 2022 انجام می‌شود. در انتخابات فدال، همیلتون طرفدار حزب نیودموکراتیک کانادا است.

حمل و نقل در همیلتون

 • اتوبوس محلی

اتوبوس محلی همیلتون با شرکت همیلتون استریت ریل‌وی همکاری می‌کند و به سراسر شهر سرویس‌دهی دارد. اتوبوس‌های این شهر برای استفاده معلولان مناسب هستند و جایی هم برای دوچرخه‌های شما دارند! این اتوبوس‌ها سریع بوده و خطوط آن به‌راحتی از همه‌جای شهر قابل‌دسترسی است. اتوبوس محلی مدرن همیلتون با نام HSR شناخته می‌شود و حدود 40 مسیر را طی می‌کند.

 • تاکسی

تاکسی همیلتون با توجه به مساحت شهر و فاصله کم محله‌ها، معقول است. دو خط تاکسی در این شهر فعالیت دارند که به‌صورت تلفنی به شما سرویس می‌دهند. یکی از آن‌ها شرکت تاکسی بلولاین، و دیگری همیلتون کب است.

 • نرم‌افزارهای حمل‌ونقل

برنامه‌های اوبر و لیفت در شهر همیلتون فعال هستند و شما می‌توانید به راننده‌های محلی از طریق برنامه‌های اینترنتی، درخواست سرویس بدهید.

 • دوچرخه

همیلتون برای دوچرخه‌سواران شهری ایده‌آل است. در تمام سطوح این شهر در کنار خیابان‌های اصلی مسیرهایی برای عبور دوچرخه ساخته‌شده است. اگر صاحب دوچرخه نیستید می‌توانید از دو شرکت بارو بایک و واترفرانت ویلز، درخواست اجاره دوچرخه بدهید.

کد تلفن در همیلتون

کد کشور کانادا +1 است و تمام شماره‌های کانادایی با این کد شروع می‌شود. کد منطقه جنوب انتاریو ازجمله همیلتون 905 است. برخی شهرهای اطراف همیلتون هم همین کد را دارند ولی در مناطق اطراف کد 519 و 705 متداول‌تر است.

همچنین بخوانید: پیش شماره کانادا

جاذبه‌ های دیدنی همیلتون

اگر اهل طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی آسان هستید، خودتان را برای زیباترین مسیر پیاده‌روی همیلتون آماده کنید. طول این مسیر 890 کیلومتر است، و شما هر جا که دوست داشته باشید می‌توانید کمپ کنید و از فضا لذت ببرید.

این مسیر که بر روی دره نیاگارا قرارگرفته، ورز‌ش‌های پرشی مثل بانجی جامپینگ و سقوط آزاد هم دارد. هرچقدر در این مسیر بالاتر بروید، چشمه‌ها و آبشارهای بیشتری می‌بینید. یکی از زیباترین این آبشارها، آبشار سنتربری است. برای رفتن به این مسیر، به محله دونداس و خیابان گاورنرز بروید.

باغ گیاه‌شناسی سلطنتی باید حتماً در لیست دیدنی‌هایتان از همیلتون باشد. اگر تنها ده دقیقه به شرق شهر حرکت کنید، به باغ گیاه‌شناسی می‌رسید. حدود 2.420 هکتار این باغ به 1.100 گونه گیاهی که بیشتر آن‌ها متعلق به منطقه انتاریو هستند اختصاص‌یافته است.

کسانی که به پرندگان علاقه‌مندند از دیدن 300 گونه پرنده که کاملاً در این باغ آزاد هستند، لذت می‌برند. این باغ به چند منطقه مختلف تقسیم‌شده که بزرگ‌ترین آن پارک هندری است و بیشترین گونه‌های درخت در آن قرار دارند. باغ رز این مجموعه، کلکسیونی از زیباترین انواع گل رز در خود جمع کرده که دیدن آن در هنگام بهار بسیار لذت‌بخش خواهد بود. برای رفتن به باغ گیاه‌شناسی سلطنتی باید به خیابان پلینز رود بروید.

قلعه دوندورن در سال 1835 با سبک رگنسی ساخته‌شده و در سال 1900 توسط شهرداری همیلتون خریداری‌شده است. این ساختمان 1.700 مترمربع بنا داشته و 40 اتاق دارد. طراحی نئوکلاسیک این قلعه همیشه موردتوجه بازدیدکنندگان بوده است.

در ابتدای ورودی این قلعه، چهارستون عظیم به‌کاررفته است. بهتر است از فضای سبز اطراف قلعه هم دیدن کنید و از باغ کیچن گاردن 2 هکتاری آن لذت ببرید. تورلیدرهای این قلعه همیشه حاضرند که شما را به تمام قسمت‌های آن راهنمایی کرده و توضیحات تاریخی لازم را در اختیار شما قرار دهند. اگر در زمستان از قلعه دوندورن بازدید کنید، می‌توانید دکوراسیون منحصربه‌فرد کریسمسی آن را ببینید. فستیوال کریسمسی که در این قلعه برگزار می‌شود، بسیار زیبا و مورد استقبال عموم است.

یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های نظامی کانادا، موزه هواپیماهای جنگی همیلتون است. شما می‌توانید در هرزمانی از سال از موزه دیدن کنید. این موزه در فرودگاه بین‌المللی همیلتون قرار دارد و کلکسیونی از هواپیماهای جنگی را به نمایش گذاشته است. این هواپیماها هم قدیمی هستند، مثل مدل‌های 47 جنگی و هم از میان مدرن‌ترین هواپیماهای نظامی انتخاب‌شده‌اند.

ستاره اصلی این موزه، هواپیمای آورو لنکستر است، یعنی یکی از 2 جنگنده بمب افکن باقی‌مانده از جنگ جهانی دوم است. جالب است که بدانید این جنگنده تعمیر شده و هنوز قادر به پرواز کردن است! اگر در مراسم نمایشگاه سالانه این موزه شرکت کنید، ممکن است بتوانید به‌رایگان سوار یکی از این هواپیماها شوید و از تجربه پرواز بر فراز آسمان شهر همیلتون استفاده کنید. برای رفتن به این موزه به خیابان فرودگاه در محله ماونت هوپ بروید.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

بهترین رستوران‌ های همیلتون

 • رستوران باچی

این رستوران مختص علاقه‌مندان غذای ایتالیایی است و اگر عاشق پاستا و پیتزا هستید، به شما توصیه می‌شود. این رستوران به فضای مدرن خود و کیفیت بالای غذاهای ایتالیایی مشهور است و در سال 2014 برنده جایزه بهترین رستوران تریپ ادوایزر شده است. نوشیدنی‌های دست‌ساز و مخصوص رستوران باچی را نیز حتماً باید امتحان کنید. اگر خواستید به باچی بروید، دسرهای مخصوصی  بیکاتا دل سول را فراموش نکنید. این رستوران در خیابان چرچ قرار دارد.

 • رستوران آسیایی بنانا لیف

این رستوران یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های شهر همیلتون است و غذاهایی از سراسر آسیا سرو می‌کند. منوی این رستوران ترکیبی از غذاهای تایلندی، چینی و ویتنامی است. برخی از این غذاها با ادویه و چاشنی‌های کانادایی پخته می‌شود و طعم آن را بهتر می‌کند. تازگی مواد غذایی در آشپزی آسیایی اهمیت ویژه‌ای دارد، برای همین تازگی غذاهای بنانا لیف از رتبه خوبی برخوردار است. اگر خواستید در بنانا لیف غذا بخورید، میگو با کاری سبز، گوشت گوساله با کاری قرمز، استیک با فلفل سیاه و ورمیشل سنگاپوری را حتماً امتحان کنید. این رستوران در خیابان کینگ واقع‌شده است.

 • کولانترو

کولانترو یک رستوران پروئی است و در لیست رستوران‌هایی قرار دارد که باید غذاهای آن را امتحان کنید. بیشتر غذاهای منوی کولانترو از پرو هستند و با ادویه و مواد پروئی تهیه می‌شوند. فضای این رستوران نیز شیک و درعین‌حال راحت است بنابراین می‌توانید برای قرارهای رسمی و یا خانوادگی خود، به آنجا بروید. بهترین غذاهای این رستوران لومو سالتودو، یوسا با کینوآ و امپاندا هستند. البته از دسرهای خوشمزه امریکای جنوبی غافل نشوید. این رستوران در محله گیسبون، خیابان اصلی شرقی قرار دارد.

 • بلک فارست

این رستوران مناسب افرادی است که غذاهای اروپایی به‌خصوص آلمانی را می‌پسندند. غذاهای آلمانی به‌طورکلی در همیلتون طرفداران زیادی دارد. این رستوران از سال 1967 در همیلتون بازشده و جزء قدیمی‌ترین و معروف‌ترین رستوران‌های شهر است. فضای رستوران شما را به یاد اروپای قرن نوزدهم می‌اندازد و موسیقی شما را به حال و هوای اروپایی نزدیک می‌کند. این غذاها به طبع ما که ایرانی هستیم هم بسیار نزدیک است. شما می‌توانید تمام قرارهای خود ازجمله قرارهای رسمی، کاری، دوستانه و خانوادگی را در بلک فارست برگزار کنید. اگر به این رستوران رفتید، حتماً شنیسل آن را امتحان کنید. شنیسل بلک فارست به 6 شیوه مختلف پخته می‌شود. این رستوران در محله بسیلی، خیابان کینگ قرارگرفته است.

 • رستوران‌های ایرانی همیلتون

همیلتون چهار رستوران ایرانی دارد:

 • رستوران ایرانی ریحون که علاوه بر غذاهای ایرانی، غذاهای عربی هم سرو می‌کند.
 • رستوران ایرانی نعنا که شربت‌های پرطرفداری در کنار غذا سرو می‌کند.
 • دربند کباب که یکی از رستوران‌های ایرانی لوکس است و به گران بودن معروف است.
 • کبابیش که علاوه بر کباب‌های ایرانی، کباب‌های سایر کشورهای خاورمیانه را هم سرو می‌کند.

همچنین بخوانید: غذا در کانادا

فستیوال‌ های همیلتون

فستیوال موسیقی سوپرکراول

این فستیوال هرسال در هفته دوم ماه سپتامبر برگزار می‌شود و محفلی برای گوش دادن به موسیقی ایندی است. این فستیوال سه روز طول می‌کشد و در خیابان جیمز همیلتون برگزار می‌شود. در فضای آن، استیج‌های مختلفی برای گروه‌های موسیقی قرار داده‌شده و شما می‌توانید به تماشای هرکدام از آن‌ها که دوست دارید بایستید. حدود 50 گروه موسیقی از سراسر کانادا در سبک‌های بلوز، هیپ‌هاپ، جز، فولکلور، فانک، آراندبی و ارکسترال برای اجرا به همیلتون می‌آیند. برای همین گروه‌های هنری مختلف دیگری از فرصت استفاده کرده و هنرهای خود مانند مد و زیبایی، تئاتر خیابانی، رقص و مجالس نویسندگان را در آن برپا کرده‌اند. همین‌طور واگن‌های فروش مواد خوراکی مختلفی پذیرای شما هستند.

فسیتوال وینونا پیچ

فستیوال وینونا پیچ 45 سال است که در همیلتون برگزار می‌شود. این فستیوال هرسال در ماه آگوست و به مناسبت رسیدن هلوهای شهر برگزار می‌شود! در این فسیتوال نوشیدنی، کیک و شیرینی، غذا و خوراکی‌هایی با استفاده از هلو تهیه می‌شود. حضور برای عموم در این فستیوال آزاد است و برای شرکت در آن نیازی به تهیه بلیط ندارید. بخش هنری در این فستیوال هم فعال است و شما را به تماشای اجرای خیابانی، پرفورمنس آرت و رقص دعوت می‌کند.

بیشتر بخوانید: جشن‌ های کانادا

ایرانیان در همیلتون

ایرانیان زیادی در همیلتون کار و تحصیل می‌کنند. همیلتون یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای انتاریو و فعال در صنعت است. به همین جهت ایرانیان زیادی از آن استقبال کرده‌اند.

بیشتر بدانید: ایرانیان کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

آیا همیلتون شهر امنی است؟

این شهر ازلحاظ امنیت یکدست نیست. محله‌هایی مثل دونداس، وینونا و وین‌بروک، از امنیت بسیار بالایی برخوردارند.

چرا همیلتون را برای زندگی انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد همیلتون را به خاطر دسترسی‌های آسان آن به سایر شهرها انتخاب می‌کنند. این شهر برای افرادی که در بخش صنعت فعال هستند و به دنبال مکانی برای ادامه امور تجاری خود می‌گردند نیز مناسب است.

آیا همیلتون شهر ارزانی است؟

هزینه‌های زندگی یک نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه 888 دلار کانادا در ماه برآورد شده است. هزینه‌های زندگی در همیلتون 31.61% از هزینه‌های زندگی در تورنتو کمتر است.

چند دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه همیلتون تحصیل می‌کنند؟

دانشگاه همیلتون گزارش کرده است که در حال حاضر 131 دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که بیشتر آن‌ها در مقطع کارشناسی هستند.

در کدام مراکز آموزشی همیلتون می‌توان ادامه تحصیل داد؟

دانشگاه مک مستر مهم‌ترین و معتبرترین موسسه آموزشی همیلتون است. شما می‌توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در همیلتون تحصیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید