کینگستون

 • نام انگلیسی :Kingstone
 • جمعیت :123.798 نفر
 • استان :انتاریو
 • مساحت :451.19 کیلومتر
 • تراکم جمعیت :274.4 در کیلومترمربع
 • موقعیت روی نقشه
کینگستون

کینگستون کجاست

کینگستون شهری در شرق ایالت آنتاریو کانادا است. این شهر در انتهای شرقی دریاچه انتاریو و در ابتدای رودخانه سنت لارنس واقع‌شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کینگستون میان راه تورنتو و مونترال قرار دارد. این شهر به شهر سنگ‌آهک معروف شده است. علت این نام‌گذاری، بناهای تاریخی آهکی است که در سطح شهر به چشم می‌خورد.

کینگستون در زمان قدیم جزء مستعمرات انگلیسی‌ها بود و برای آن‌ها به‌عنوان مرکز نظامی مهمی به شمار می‌رفت. امروزه این شهر به‌عنوان شهری شناخته می‌شود که برای بزرگ کردن فرزندان و تشکیل خانواده و همین‌طور برای زندگی جوانان ایده آل است. افرادی که در کینگستون مشغول به کار هستند، همگی از میان افراد با استعداد و متخصص انتخاب‌شده‌اند. یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زنان نیز همین شهر است.

همچنین بخوانید: تاریخچه کشور کانادا

نقشه کینگستون

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

کینگستون به دلیل محیط طبیعی خود، شهری با پوشش گیاهی متفاوت است. قسمت مرکزی شهر میان رودخانه کترکی در شرق و نهر لیتل کترکی در غرب قرارگرفته است. این شهر جزایری مانند جزیره گاردن و جزیره ولف را نیز در خود جای‌داده است. این شهر در قسمت جنوب غربی استان انتاریو واقع‌شده است. این شهر در لبه منطقه Frontenac Axis ساخته‌شده، منطقه‌ای که شهر را به کوه‌های آدریوندک متصل می‌نماید. این منطقه به دلیل هم‌مرزی با ایالات‌متحده امریکا و محل قرار گرفتن حفاظ کانادا در آن، به لحاظ اقتصادی و سیاسی منطقه مهمی است. کینگستون معماری قرن نوزدهم انگلستان را در خود حفظ کرده است. در سال 1840 یک آتش‌سوزی رخ داد و تقریباً بیشتر شهر را از بین برد. به همین دلیل قوانین استفاده از چوب در خانه‌سازی را ممنوع کرده و به‌جای آن از سنگ و خشت استفاده کردند. این باعث شد که ساختمان‌هایی از سنگ‌آهک در کینگستون باقی بماند. در این شهر حدود 544 ساختمان تاریخی با ارزش باستان‌شناسی وجود دارد. از مشهورترین این ساختمان‌ها می‌توان به ساختمان اصلی شهرداری، خانه کاستومز و برج مارنی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: نقشه کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای کینگستون

کینگستون آب‌وهوایی مرطوب و قاره‌ای دارد. این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا تابستان‌های گرم‌تر و زمستان‌های سردتری دارد. هرچند نزدیکی به دریاچه انتاریو اندکی بر روی آب‌وهوای کینگستون تأثیر گذاشته است. بادهای شدیدی که از این دریاچه به سمت شهر می‌وزد باعث شده کینگستون یکی از شهرهای پرباد کانادا به‌حساب بیاید.

دمای متوسط این شهر که در فاصله 78 متری از سطح دریا قرار دارد، در طول سال 8.4 درجه بوده است. خشک‌ترین ماه سال در کینگستون فوریه است و پر باران‌ترین ماه سال اکتبر است. پاییزهای کینگستون به باران زیبای خود معروف است. ماه جولای با میانگین دمای 22.1 درجه گرم‌ترین ماه و ژانویه با متوسط 8.5- سردترین ماه سؤال بوده است.

بیشتر بخوانید: آب و هوای کانادا و گرم ‌ترین شهرهای کانادا

زبان رسمی کینگستون

87% ساکنان کینگستون به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. این باعث شده که کینگستون یکی از شهرهای انگلیسی‌زبان کانادا باشد. دانشگاه‌های این شهر هم به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. تعداد فرانسوی‌زبانان کینگستون با میزان 0.4% کمترین میزان را به خود اختصاص داده است. هرچند 12.1% افراد در این شهر به زبان فرانسوی و انگلیسی مسلط هستند. کینگستون برای حمایت از تدریس زبان انگلیسی، مدرسه زبان KLS را در خود جای‌داده است. در این دوره 1 هفته‌ای که در دانشگاه کینگستون برگزار می‌شود دانش‌آموزان دروس عمومی زبان انگلیسی را فرامی‌گیرند.

مزایای زندگی در کینگستون

لوکیشن عالی

اگر بخواهید به ایالت نیویورک بروید، تنها دو ساعت زمان نیاز دارید. کینگستون یکی از نزدیک‌ترین شهرها به امریکاست. از این شهر دوساعته به تورنتو می‌رسید. برای گذراندن یک تعطیلات فوق‌العاده تقریباً به همه‌جا نزدیک هستید. اگر در بقیه شهرهای بزرگ کانادا خانواده یا دوستانی دارید، دسترسی به آن‌ها از کینگستون، احتمالاً دشوار نخواهد بود. نزدیکی به امریکا و شهرهای مهم کانادا باعث شده است که شهر کینگستون پیشرفت فوق‌العاده‌ای کرده و صاحب امکانات تفریحی و رفاهی بسیار خوبی باشد.

طبیعت زیبا

‌از شهر کینگستون شما به رودخانه انتاریو دسترسی دارید که منظره چشم‌گیری دارد. اگر دوست دارید می‌توانید در اینترنت به دنبال عکس‌های این رودخانه در شهر کینگستون بگردید تا ببینید در مورد چه حدی از زیبایی صحبت می‌کنیم. اگر دوست دارید که همیشه از چشم‌اندازهای زندگی روزمره‌تان لذت ببرید، کینگستون انتخاب خوبی است. هر وقت هم حوصله‌تان از زندگی روزمره سر رفت می‌توانید سری به تفریح‌های آبی روی رودخانه انتاریو بزنید. مکان‌هایی که برای قدم زدن در زیباترین مناطق طبیعی شهر تعبیه‌شده، مثل راه ریدل و راه کی اند پی، جزء زیباترین مکان‌هایی هستند که می‌توانید روزهای تعطیل خود را به قدم زدن در آن بگذرانید.

کینگستون حتی محیط شهری زیبایی هم دارد. خانه‌های سنگی نمای زیبایی به شهر داده‌اند و هویت تاریخی آن را حفظ کرده‌اند. کمتر شهری دیده می‌شود که بتواند بین فضای طبیعی و شهری خود تعادل ایجاد کند. ولی در کینگستون همه چیز در هماهنگی کامل است.

روحیه ورزشکاری

ورزش جایگاه مهمی در فرهنگ مردم کینگستون دارد. اگر به تماشای ورزش، حرف زدن درباره آن یا انجامش علاقه دارید، شهر آهکی محل مناسبی برای یک زندگی هیجان‌انگیز است. کینگستون تیم‌های معروف زیادی دارد که در رشته‌های هاکی، راگبی و گلف فعالیت می‌کنند. تیم کینگستون در لیگ‌های NFL و CFL عضویت دارد و اگر عضو کوچکی در خانواده شما رویای فوتبالیست شدن دارد، از شانس بالایی برای بازی کردن در این لیگ‌ها برخوردار است. رویدادهای ورزشی زیادی در کینگستون برگزار می‌شود که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید و دوستانی با سلیقه ورزشی خودتان پیدا کنید. دیدن این منظره که عده‌ای در شهر در حال دویدن، دوچرخه‌سواری و نرمش هستند صحنه‌ای معمول است.

زندگی در شهر دانشجویی

حدود نیمی از جمعیت شهر کینگستون را دانشجویان تشکیل می‌دهند؛ بنابراین اگر دوست دارید در یک جامعه جوان و دانشجو زندگی کنید، این شهر انتخاب هوشمندانه‌ای است. شهر به دلیل داشتن دانشجوهای زیاد، شب‌های شلوغی دارد. در کینگستون خبری از شب‌های آرام نیست بلکه حتی اگر در خانه بمانید، صداهای جوانان شهر را از خیابان‌ها می‌شنوید. یکی دیگر از تأثیرات وجود بیست هزار دانشجو در این شهر، تفریحات متعدد در سطح شهر است. چه اهل فرهنگ و هنر باشید و چه امتحان کردن کلوب‌های بازی، کافه‌ها و رستوران‌ها را ترجیح بدهید و چه اهل طبیعت‌گردی باشید کینگستون شما را به‌عنوان یک دانشجو راضی می‌کند. شما می‌توانید به سینماها، تئاترها، نمایشگاه‌ها، موزه‌ها، کافه‌ها و… به‌راحتی دسترسی داشته باشید. بعضی از دانشجویان زندگی در شهرهایی مثل کینگستون را ترجیح می‌دهند. شهرهایی که شب‌هایشان زنده است.

شهر مهاجر پذیر

کینگستون یک شهر کاملاً مهاجرپذیر است. رفتار گرم و صمیمانه کانادایی‌ها باعث شده که این شهر به یکی از مقاصد دانشجویان بین‌المللی و مهاجران تبدیل شود. احساس غربت در کینگستون که بخش زیادی از آن‌ها را جوانان مهاجر تشکیل می‌دهند، بی‌معناست. طبق تحقیقاتی که انجام‌شده است، بیشتر مهاجران این شهر را شهری دوستانه و امن توصیف کرده‌اند.

همچنین بخوانید: مزایای زندگی در کانادا

هزینه‌ های زندگی در کینگستون

در کینگستون، متوسط هزینه زندگی 664 دلار کانادا در ماه و متوسط هزینه زندگی برای یک خانواده چهارنفره 2.371 است. همان‌طور که می‌بینید هزینه‌های زندگی در کینگستون نسبت به بیشتر شهرهای کانادا مناسب‌تر است.

هزینه غذا در کینگستون

کالامتوسط قیمت
یک غذای اقتصادی5.69 دلار کانادا
ناهار برای دو نفر (رستوران متوسط)52.81 دلار کانادا
کاپوچینو3.31 دلار کانادا
مک دونالدز7.23 دلار کانادا
کوکاکولای قوطی0.99 دلار کانادا
آب‌معدنی کوچک0.72 دلار کانادا
یک بطری شیر3.22 دلار کانادا
یک کیلو سیب‌زمینی2.34 دلار کانادا
یک کیلو گوشت قرمز6.03 دلار کانادا

هزینه مسکن در کینگستون

نوع مسکنمتوسط قیمت
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر717.41 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه خارج از مرکز شهر357.76 دلار کانادا
هزینه یک دقیقه تلفن درون‌شهری0.07 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه116.99 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر1.385 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه خرج از مرکز شهر950 دلار کانادا
هزینه اینترنت پرسرعت ماهانه42.25 دلار کانادا
قیمت خرید مسکن به ازای هر فوت698.51 دلار کانادا

هزینه لباس در کینگستون

نوع لباسمتوسط قیمت
یک شلوار جین (با برند لیوایز یا برند مشابه)44.95 دلار کانادا
یک لباس تابستانی برند معروف (زارا، اچ‌اند‌ام و…)26.18 دلار کانادا
یک جفت کتانی اسپورت برند (نایک، آدیداس و…)70.07 دلار کانادا
یک جفت کفش مردانه اداری چرمی114.90 دلار کانادا

 هزینه حمل و نقل در کینگستون

نوع حمل‌ونقلمتوسط قیمت
تاکسی (1 مایل)3.25 دلار کانادا
تاکسی (1 ساعت)10.56 دلار کانادا
بلیط اتوبوس ماهانه40.62 دلار کانادا
بلیط یک‌طرفه مترو0.81 دلار کانادا
1 گالن گازوئیل1.25 دلار کانادا

هزینه سرگرمی در کینگستون

نوع هزینهمتوسط قیمت
دو بلیط سینما24.40 دلار کانادا
دو بلیط تئاتر141 دلار کانادا
اجاره یک ساعت زمین تنیس16.65 دلار کانادا
یک ماه عضویت در باشگاه52.54 دلار کانادا
یک بسته سیگار مارلبرو9.75 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا

اقتصاد در کینگستون

 کینگستون یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای شهری را در میان شهرهای کانادا دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل این ثبات، همکاری دانشگاه کویینز و شهرداری کینگستون در امضاء پروتکل ثبات اقتصادی می‌باشد. در دوره پیش از جنگ جهانی دوم، اقتصاد کینگستون توسط شرکت لوکوموتیورانی کانادایی و شرکت شیپ‌یاردز تأمین می‌شد. در این زمان کالج نظامی سلطنتی جزء مراکز آموزشی محبوب در این شهر به‌حساب می‌آمد و بخشی از درآمد شهری را تأمین می‌کرد. پس از جنگ جهانی دوم، قوانین زیادی ازجمله قوانین اقتصادی کینگستون اصلاح شد. ثبات اقتصادی مهم‌ترین هدف نمایندگان دولت در این شهر بود.

در حال حاضر یکی از تأمین‌کنندگان اقتصادی مهم کینگستون بخش آموزش است. دانشگاه کوئینز کینگستون که حدود 200.000 دانشجو دارد، نقش مهمی در این بخش داشته است. بیمارستان‌ها و نهادهای مربوط به‌سلامت و همین‌طور شعبه‌های ادارات دولتی در کینگستون جزء بازیگران اقتصادی عمده این شهر هستند.

همچنین بخوانید: اقتصاد کانادا

کار در کینگستون

کینگستون به‌عنوان یکی از 5 شهر برتر برای زندگی و کار برای جوانان حرفه‌ای معرفی‌شده است. هرچند عده‌ای معتقدند که فرصت‌های شغلی این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ کانادا زیاد نیست اما نرخ بیکاری در این شهر 10.6% و نرخ استخدام 52.1% است.

اگر بخواهید در کینگستون کارکنید، می‌توانید در بخش‌های دولتی و آموزشی مشغول به کار شوید. به‌علاوه، برای کسانی که به راه‌اندازی تجارت نوپای خود در این شهر علاقه‌مند هستند، مزایای دولتی زیادی وجود دارد.

متوسط درآمد در کینگستون

در تحقیقات مختلف، متوسط درآمد یک خانواده در شهر کینگستون 42.592 دلار کانادا در سال است. درآمد متوسط یک خانواده 98.211 دلار کانادا در سال می‌باشد که این مبلغ بعد از کاهش مالیات تا 67.776 دلار کانادا هم می‌رسد.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

همچنین بخوانید: کاریابی در کانادا و درآمد در کانادا

تحصیل در کینگستون

کینگستون همیشه مقصد جذابی برای دانشجویان خارجی بوده است. محیط دانشجویی از دیرباز در این شهر وجود داشته‌ و خانه مراکز آموزشی معروفی ازجمله دانشگاه کوئینز، کالج نظامی سلطنتی و کالج سنت لارنس بوده است. فضای دانشجویی این شهر پر از رقابت و احساس فعالیت است که خواه‌ناخواه شما را با جو خود همراه می‌کند. دانشگاه‌ها و کالج‌های این شهر با مراکز آموزشی جهان در ارتباط و بسیار معتبر هستند.

اگر به یادگیری علاقه‌مند هستید و دوست دارید سخت‌گیرانه کارکنید اما تفریح هم داشته باشید، بهتر است کینگستون را بیشتر بشناسید. شاید این شهر انتخاب شما برای زندگی دانشجویی‌تان باشد. جالب است بدانید که بیشترین دانشجویان مقطع دکتری کانادا، در شهر کینگستون تحصیل می‌کنند.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

دانشگاه‌ های کینگستون

دانشگاه کویینز

دانشگاه کویینز یکی از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی استان انتاریو است که حدود 1400 هکتار مساحت دارد. این دانشگاه ده دانشکده دارد که بر اساس مقطع تحصیلی به گروه‌های لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری، مدارس و دانشکده‌های حرفه‌ای تقسیم می‌شوند. دروس این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. این خبر خوبی برای آن دسته از افراد است که به نظرشان یادگیری زبان فرانسه سخت است.

این دانشگاه در سال 1841 توسط کلیسای اسکاتلند و طبق دستور ملکه ویکتوریا ساخته‌شده است. این دانشگاه در ابتدا با هدف آموزش دانشجویان برای وزارت و مشاغل سیاسی تأسیس‌شده بود. در حال حاضر کویینز یک مرکز تحصیلی بزرگ است که سالانه 23000 دانشجوی جدید دارد. این دانشگاه با چند مراکز تحصیلی از بهترین دانشگاه‌های خارج از کانادا همکاری می‌کند؛ بنابراین اگر دوست دارید حین تحصیل جهان را بگردید و در دو یا چند کشور مختلف درس بخوانید، کویینز انتخاب خوبی برای شماست.

رشته‌هایی که در دانشگاه کویینز تدریس می‌شود عبارتند از:

 • علوم اجتماعی (حقوق، علوم سیاسی و…)
 • مهندسی
 • تجارت
 • پزشکی

این دانشگاه در میان دانشگاه‌های کانادا توانسته رتبه 11 را به خود اختصاص دهد.

کالج سنت لارنس

مشهورترین کالج کینگستون، کالج سنت لارنس است که به‌عنوان مرکز آموزش هنر و فناوری شناخته می‌شود. سنت لارنس در شرق انتاریو واقع‌شده است. این کالج از سال 1960 فعالیت خود را شروع کرده است. رشته‌هایی که در سنت لارنس تدریس می‌شوند عبارتند از:

 • هنر
 • خدمات اجتماعی
 • تجارت
 • تکنولوژی مهندسی و کامپیوتر
 • مطالعات عدالت
 • پرستاری
 • زبان‌های خارجی
 • هتلداری و آشپزی
 • طراحی گرافیک و علوم سلامت.

کالج سنت لارنس 6700 دانشجوی تمام‌وقت و 20000 دانشجوی نیمه‌وقت دارد. یکی از نکات جالب در مورد این کالج آن است که 86.5% افرادی که در این کالج فارغ‌التحصیل شده‌اند تا شش ماه‌ پس از اتمام تحصیلشان کار پیداکرده‌اند. 80% دانشجویان به‌طورکلی از کیفیت آموزش، برنامه‌ریزی و منابع کالج رضایت داشته‌اند.

کالج نظامی سلطنتی کانادا

این کالج که به‌عنوان RMC هم شناخته می‌شود، یک دانشکده نظامی است که با اعطای مدرک تحصیلی، افسرهای نظامی را تربیت می‌کند. اولین کلاس این کالج در سال 1876 برگزارشده است. در سال‌های اخیر دولت انتاریو به کالج سلطنتی کمک و آن را تشویق کرده که رشته‌هایی مانند هنر، علوم و مهندسی را هم تدریس کند. این کالج در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس دانشجو می‌پذیرد. شهریه این مدرسه نظامی برای دانشجویان لیسانس کانادایی، 3710 دلار کانادا و برای دانشجویان کارشناسی ارشد کانادایی 3.165 دلار کانادا است. درحالی‌که شهریه همین دوره برای دانشجویان خارجی حدود 8.750 تا 9000 دلار می‌باشد.

محله‌ های کینگستون

ازآنجاکه کینگستون شهر بزرگی است، 45 منطقه محل متفاوت دارد. هر منطقه، محله‌هایی را دربر می‌گیرد. برخی از این محله‌ها را باهم بشناسیم:

سیدنهام وارد: سیدنهام وارد یک منطقه تجاری است. رود انتاریو در جنوب و شرق آن قرار دارد. انتخابات شورای شهر در این منطقه برگزار می‌شود. درآمد متوسط خانواده‌ها در سیدنهام وارد 85.636 دلار کانادا در سال است. این محله تقریباً به دانشگاه کویینز نزدیک است. ساختمان‌های سنگی تاریخی در خطوط مرتب و صاف سیدنهام وارد را خط‌کشی کرده‌اند. بیشتر دفاتر تجاری و ادارات در این محله واقع‌شده است.

کویینز: این محله با دانشگاه کویینز و بیمارستان عمومی کینگستون شناخته می‌شود. بیشتر دانشجویان در این محله سکونت دارند. بیشتر خانه‌ها در این محله اجاره‌ای هستند و تنها 9.7% ساکنان آن، در خانه‌های شخصی خود زندگی می‌کنند. پارک‌های ویکتوریا و بریک‌واتر در این محله قرار دارند.

ویلیامزویل: بیشتر بناهای مشهور تاریخی کینگستون در ویلیامزویل قرار دارند. این محله به خاطر معماری خانه‌هایش مشهور بوده و موردعلاقه توریست‌هاست. برخی از فستیوال‌های کینگستون مثل فستیوال پاییزی و فستیوال ورزش و سلامت در این محله برگزار می‌شوند.

ریدوهایتس: این محله که در شمال شهر قرارگرفته، آپارتمان‌های ارزان‌قیمت خارج شهر را در خود جای‌داده است. ریدوهایتس درواقع یک پروژه خانه‌سازی برای اقشار کم‌درآمد کینگستون بوده است. بسیاری از دانشجوها به علت کیفیت و قیمت مناسب مسکن در این منطقه، ریدو هایتس را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

رفتار مردم کینگستون با مهاجرین

مسئولان انتاریو به‌طورکلی از سیاست مهاجرپذیری استقبال کرده‌اند و آن را رواج می‌دهند. این امر در شهرهای دانشجویی که خواه‌ناخواه جمعیت زیادی از دیگر کشورهای جهان گرد هم می‌آورد، بیشتر به چشم می‌خورد. کینگستون یکی از این شهرهایی است که به علت داشتن دانشجویان فراوان، همواره مملو از مهاجران بوده است. بسیاری از دانشجویان مهاجر در این شهر به زندگی و کار خود ادامه داده‌اند و از شهروندان آن محسوب می‌شوند. به همین علت این شهر یکی از بهترین انتخاب‌های افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

درباره مردم کینگستون

مردم کینگستون عاشق جشن‌های خیابانی هستند. این را می‌توانیم از تعداد فستیوال‌هایی که در سال میزبان آن‌هاست، متوجه شویم. بسیاری از هنرمندان، این شهر را برای زندگی انتخاب کرده‌اند. دانشگاه‌ها و کالج‌های این شهر در رشته هنر بسیار قوی هستند و به آن اهمیت می‌دهند؛ بنابراین می‌توانیم بگوییم که کینگستون، فضایی هنری دارد. زیبایی طبیعی شهر در کنار زیبایی معماری شهری، باعث به وجود آمدن ذوق هنری در همه افراد می‌شود. مردم کینگستون بیشتر وقت خود را در مراکز هنری مانند مرکز هنرهای نمایشی ایزابل بدر، تئاتر ولینگتون استریت و دومینو تئاتر می‌گذرانند.

موسیقی یکی دیگر از هنرهایی است که از محبوبیت بالایی میان مردم کینگستون برخوردار است. گروه‌های موسیقی مشهور کانادایی مانند آبرامز، سارا هامر و استپنولف کار خود را از این شهر شروع کرده‌اند؛ دو خواننده مشهور کانادایی یعنی برایان آدامز و دیوید آشر در این شهر به دنیا آمده‌اند.

سیاست در کینگستون

شهر کینگستون برای تمام دوازده منطقه خود دارای یک‌نهاد شهرداری است، یعنی به‌طورکلی 12 نماینده دارد. برای انتخاب شهردار، انتخابات عمومی برگزار می‌شود. در آخرین انتخابات این شهر در سال 2018، برایان پترسون به‌عنوان شهردار انتخاب‌شده و تا سال 2022 در خدمت خواهد بود. در سطح فدرال، کینگستون دو منطقه الکتورال دارد و شهر مهمی محسوب می‌شود. دو حزب لیبرال و محافظه‌کار، احزاب محبوب این شهر بوده‌اند.

حمل و نقل در کینگستون

شهر کینگستون برای عبور و مرور شما، وسایل حمل‌ونقل مختلفی دارد. یکی از سیاست‌های حمل‌ونقلی این شهر، توجه به مسائل زیست‌محیطی و پاکیزگی هواست. در این شهر شما می‌توانید از چند سرویس مختلف برای رفت‌وآمد استفاده کنید:

 • اکسس باس

نام سرویس‌دهنده اتوبوس سریع کینگستون، اکسس باس است. این اتوبوس بسیار ارزان‌قیمت بوده و از ساعت 7:30 صبح تا 10 شب فعالیت می‌کند. اکسس باس در روزهای تعطیل رسمی اصولاً از 8 صبح شروع به کارکرده و در 8 شب آخرین مسیر خود را طی می‌کند. اگر دانشجو هستید و هرروز قصد استفاده از اتوبوس را دارید می‌توانید اعتبار یک‌ماهه خریداری کنید که ازلحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر هم هست.

 • اتومبیل شخصی

خیابان‌های ماشین روی کینگستون به‌طورکلی خلوت هستند. حدود 80% از ساکنان این شهر ترجیح می‌دهند از اتومبیل شخصی خود برای رفت‌وآمد استفاده کنند. نزدیکی محله‌ها به یکدیگر باعث شده است که رانندگی در کینگستون سخت نباشد.

 • تاکسی

خدمات تاکسی در کینگستون از بسیاری شهرهای کانادا ارزان‌تر است. این تفاوت قیمت به دلیل زندگی دانشجویان و برای رفاه حال آن‌ها در نظر گرفته‌شده است؛ بنابراین اگر بخواهید برای رفت‌وآمد از تاکسی استفاده کنید، پول اضافه خرج نکرده‌اید!

 • دوچرخه

جالب است بدانید که همه مسیرهای شهر کینگستون مناسب دوچرخه‌سواری هستند. نه‌تنها سیاست شهری کینگستون بر استفاده از دوچرخه و سایر لوازم حمل‌ونقل فعال تأکید دارد بلکه بسیاری از افراد خودشان ترجیح می‌دهند که با دوچرخه در شهر عبور و مرور کنند. دوچرخه‌سواری ورزشی است که به‌سرعت اندام شما را متناسب می‌کند و درعین‌حال می‌تواند کمی برای شما صرفه‌جویی کند.

کد تلفن در کینگستون

تمام تلفن‌های کانادایی با +1 آغاز می‌شوند. پس از کد کشور، باید کد شهر شماره‌گیری می‌شود. کد منطقه‌ای شهر کینگستون 612 است و از سال 1940 کد شهر وینستون تغییر نکرده است.

همچنین بخوانید: پیش شماره کانادا

جاذبه‌ های دیدنی کینگستون

این موزه به نمایش دادن و ارائه تاریخ رودخانه هادسون بوده و تبدیل به یکی از جاذبه‌های توریستی کینگستون شده است. این رودخانه که از قدیم به صنعت کشتی‌سازی شناخته‌شده بود، حالا نمایشگر صنایع کشتی‌سازی و قایق‌سازی است. این موزه علاوه بر قایق، کشتی و ماکت آن‌ها، یک کتابخانه، نقشه‌های تاریخی و نقاشی‌های متعددی از رودخانه هادسون را به نمایش می‌گذارد.

افرادی که از این موزه دیدن می‌کنند می‌توانند با استفاده از قایق تا برج ساحلی روندوت بروند و یا در فستیوال‌های مخصوص این موزه شرکت کنند. هرسال فستیوال‌های جدید و متنوعی در وب‌سایت این موزه معرفی می‌شود.

این مرکز با چند هزار هکتار بنا، برای زنده نگه‌داشتن یک محیط طبیعی به‌عنوان باغ گیاه‌شناسی و جانورشناسی جهت بازدید عموم و مطالعات علمی ایجادشده است. علاوه بر این‌که می‌توانید از این مرکز دیدن کنید و از تماشای حیات جانوری و گیاهی آن لذت ببرید، می‌توانید در دوره‌های آموزشی و برنامه‌های محیط زیستی آن‌هم شرکت کنید. حدود 12 باغ و 24 نمایشگاه حیوانات در این مرکز وجود دارد. در جشن‌های مخصوص فورسیث، برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ای مانند اجرای موسیقی، بازی، نمایشگاه غذا و شیرینی هم برگزار می‌شود.

این مرکز، برای گذراندن یک روز کامل با خانواده، انتخاب بسیار مناسبی است.

در این نوشته، بارها خواندید که کینگستون به خانه‌های سنگی با معماری انگلیسی خود معروف است. خانه‌های زیادی با این سبک ساختمان برای بازدید وجود دارند که بدون شک زیباترین آن‌ها، خانه ماتئیس پرسن است. این خانه قدیمی‌ترین بنای این شهر است که دوره‌های تاریخی بسیاری را به خود دیده است. در طول انقلاب، جنگ، استعمار و استقلال این خانه همچنان پابرجا مانده است.

نام خانه از روی شخصی برداشته‌شده که بیش از صاحبان دیگر، در آن سکونت داشته است. این خانه چندین بار در طول قرن‌ها بازسازی‌شده اما ویژگی‌های تاریخی آن دست‌نخورده و کاملاً به چشم می‌آید. در این خانه برنامه‌های اضافه مانند سخنرانی، نمایشگاه و اجرای تئاتر برگزار می‌شود.

اولین کلیسای پروتستان هلندی در کینگستون، این کلیساست که در سال 1852 ساخته‌شده است. این کلیسا با حدود سه قرن عمر، به‌عنوان نماد ثبات و ایمان در شهر کینگستون شناخته می‌شود. روزهای یکشنبه، کلیسا برنامه معمول خود را برگزار کرده و برنامه‌های دیگری مانند بحث و گفت‌و‌گو نیز دارد. در روزهای پنجشنبه می‌توانید به تماشای اجرای دو گروه موسیقی بروید که در کلیسای هلندی قدیمی کینگستون اجرا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

فرهنگ غذایی مردم در کینگستون

کینگستون شهر بزرگی است و به همین دلیل همیشه راه‌هایی برای غافلگیر کردن شما دارید. دنیای غذا در کینگستون، بی‌پایان است و حتی اگر روزی برسد که همه رستوران‌های آن را امتحان کرده‌اشید، احتمالاً رستوران‌های قبلی منوی خودشان را به‌طورکلی عوض کرده‌اند! استانداردهای غذایی با وجود اینکه شهر دانشجویی و اقتصادی است، همچنان بالاست. تنوع غذایی به‌قدری زیاد است که فکر می‌کنید رستوران‌های کینگستون فقط برای سرو غذا باز نشده‌اند. بلکه غذا در کینگستون نوعی تجربه است.

همچنین بخوانید: غذا در کانادا

بهترین رستوران‌ های کینگستون

 • آمادئوس کافه

کافه آمادئوس در خیابان پرینسس قرار دارد. این کافه، مانند یک رستوران لوکس، دکور آن‌چنانی ندارد اما برای امتحان کردن مزه‌های جدید، محل بسیار خوبی است. کیفیت غذای این کافه را اصولاً با رستوران‌های تخصصی برلین مقایسه می‌کنند. منوی آمادئوس بسیار متنوع است. شما می‌توانید غذاهای آلمانی، اتریشی و فرانسوی سفارش بدهید. اگر به طعم و فضای کافه‌های اروپایی علاقه‌مندید، برای یک ناهار یا شام خوب با خانواده یا دوستان خود، به آمادئوس بروید.

 • وودن هدز

پیتزا با طعم ذغال چوب، یکی از جذاب‌ترین غذاهایی است که می‌توانید در شهر کینگستون امتحان کنید. محیط این رستوران زنده و راحت است. همه غذاهای وودن هدز با دستور خاص پخته می‌شود برای همین هیچ‌کدام از غذاهای آن را تابه‌حال امتحان نکرده‌اید. حتی پیتزای این رستوران طعم متفاوتی دارد و به خاطر همین هم بیشتر وقت‌ها شلوغ است. شما عاشق پیتزاهای دودی بزرگ وودن هدز خواهید شد.

 • رستوران مزرعه بی‌ویو

با سلبریتی رستوران‌های کینگستون آشنا شوید! این رستوران با محیط زیبا و گرم خود شناخته‌شده است و می‌تواند مکانی مناسب برای قرارهای رسمی و خانوادگی باشد. کانادایی‌های زیادی مشتری این رستوران هستند و شما موقع غذا خوردن، می‌توانید فرهنگ مردم کانادا که عادت به صحبت حین خوردن دارند را از نزدیک لمس کنید! کیفیت غذاها و سرویس‌دهی بی‌ویو مثال‌زدنی است. سرآشپز سعی می‌کند تا حد توان شخصاً به مشتری‌ها سربزند و نظر آن‌ها را جویا شود. بنای این رستوران در سال 1831 ساخته‌شده و قبل از این‌ یک بستنی‌فروشی بوده است.

اگر نمی‌دانید کدام‌یکی از غذاهای منوی بین‌المللی این رستوران را انتخاب کنید، بهتر است آن را به سرآشپز بسپارید. محبوب‌ترین غذای این رستوران “پیشنهاد سرآشپز” است.

 • تامیز

کینگستون به دانشجوهای شهر خود شناخته می‌شود و تامیز، بخشی جدانشدنی از زندگی دانشجویی است. غذای این رستوران ارزان است و دقیقاً در مرکز وینستون قرار دارد. شلوغ‌ترین رستوران دانشجویی کینگستون، تامیز است. تامیز در تمام ساعات شبانه‌روز سرویس‌دهی دارد و برای همین می‌توانید تمام وعده‌های غذایی خود را همان‌جا میل کنید. حتی در روزهای جمعه و یکشنبه یا تعطیلات رسمی که برخی رستوران‌های کانادا سرویس‌دهی ندارند، تامیز فعال است.

 • رستوران‌ های ایرانی

درصورتی‌که غذای کشور خودتان را می‌خواهید، می‌توانید از این رستوران‌های ایرانی سفارش بدهید یا به آنجا بروید.

 • غذای ایرانی کینگستون: خیابان بث
 • کباب علی‌بابا: خیابان پرینسس
 • کباب لایم‌استون: شمال شهر

فستیوال‌ های کینگستون

رایترفست

اگر نویسنده هستید یا به ادبیات علاقه دارید، بهتر است بیشتر در مورد رایترفست بدانید. این فستیوال هرسال از 25 تا 29 سپتامبر با حضور صدها نویسنده کانادایی برگزار می‌شود. می‌توانید انتظار داشته باشید که نویسندگان مهمی را در این جشن ببینید. در این فستیوال، در مورد کتاب‌های جدید و قدیمی بحث‌هایی صورت می‌گیرد. مسابقات داستان‌نویسی و کارگاه‌های آموزش نویسندگی خلاق برگزار می‌شود. درنهایت، رایترفست برای شام میزبان شما خواهد بود و با غذاهای مخصوص از شما پذیرایی خواهد کرد.

فستیوال موسیقی بلوز لایم‌استون

این فستیوال همان‌طور که از نامش پیداست به موسیقی بلوز اختصاص دارد و هرسال از 22 تا 25 آگوست برگزار می‌شود. در این فستیوال می‌توانید حدود 100 ساعت موسیقی بلوز بشنوید و از فضای پارک کنفدریشن لذت ببرید. بزرگ‌ترین نوازندگان بلوز کانادا در این فستیوال شرکت می‌کنند. ویکتور وینرایت که برنده جوایز متعدد موسیقی شده است، سال قبل به همراه گروهش در این فستیوال حضور پیداکرده و اجرا نموده است.

کینگستون باسکرز

یکی از جذاب‌ترین فسیتوال‌های شهر، کینگستون باسکرز است. آکروبات‌بازها و شعبده‌بازها از روز 4 تا 7 جولای در خیابان انتاریو برای شما اجراهای سرگرم‌کننده‌ای تدارک دیده‌اند. می‌توانید از نزدیک حساس‌ترین آکروبات‌ها، قورت دادن شمشیر و تردستی‌های دیگر را ببینید. تماشای سیرک خیابانی افرادی از ملیت‌های مختلف، خود می‌تواند بسیار جالب باشد. چون احتمالاً جای دیگری نیست که شما بتوانید در کانادا، یک هنرمند بادکنکی ژاپنی را در کنار یک شعبده‌باز استرالیایی که با آتش‌بازی می‌کند ببینید. حدود سی‌ویک سال است که این مراسم برگزار می‌شود و بازدیدکنندگان فراوانی دارد.

بیشتر بخوانید: جشن‌ های کانادا

ایرانیان در کینگستون

دانشجویان ایرانی دانشگاه کویینز، یک اتحادیه بسیار فعال برای خود ایجاد کرده و با یکدیگر در ارتباط هستند. این اتحادیه برای راهنمایی دانشجویانی که تازه به کینگستون واردشده‌اند و همچنین تبادل علمی میان دانشجویان ایرانی ایجادشده است. بسیاری از دانشجویان کینگستون ایرانی هستند و یا سابقاً در دانشگاه‌های این شهر تحصیل‌کرده‌اند. به همین علت فرهنگ ایرانی تا حد زیادی میان ساکنان شهر شناخته‌شده و مورد استقبال قرارگرفته است. این استقبال را می‌توانید در تعداد مشتری‌های غیر ایرانی رستوران‌های ایرانی ببینید.

بیشتر بدانید: ایرانیان کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

آیا کینگستون برای زندگی امن است؟

شهر کینگستون برای سفر زنان یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا است و یکی از کمترین نرخ‌های جرم را دارد.

چرا باید کینگستون را برای زندگی انتخاب کنم؟

کینگستون یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا است و زیبایی طبیعی و شهری زیادی دارد. همچنین با تحصیل در دانشگاه‌های وینستون می‌توانید در این شهر مشغول به کار شوید.

کیفیت آموزش در شهر کینگستون چطور است؟

دانشگاه کوئینز کینگستون یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است. در هرکدام از مراکز آموزشی کینگستون که درس بخوانید مدرک شما به‌صورت بین‌المللی معتبر و شانس شما برای پیدا کردن کار زیاد است.

کدام محله کینگستون برای زندگی بهتر است؟

محله‌های خوب برای زندگی ریدو هایتس، کینگسکورت و هیلن دیل هستند.

آیا کینگستون از تورنتو ارزان‌تر است؟

به‌طورکلی کینگستون ارزان‌تر از تورنتو است به‌خصوص در مورد بیمه و حمل‌ونقل عمومی.

دیدگاهتان را بنویسید