محله های ایرانی نشین ونکوور

محله های ایرانی نشین ونکوور

پیدا کردن کسی که زبانمان را به خوبی بفهمد، یکی از چالش های مهم بعد از مهاجرت است. یافتن محله های ایرانی نشین ونکوور بعد از مهاجرت به کانادا از اولویت های اکثر مهاجران ایرانی به حساب می آید. ونکوور یکی از شهرهای بزرگ و پیشرفته کانادا است که به خاطر سرمای معتدل، مقصد اول مردم ایران برای مهاجرت به شمار می رود.

انگیزه بعدی برای زندگی در محله های ایرانی نشین ونکوور اما به فرهنگ ما باز می گردد، اینکه همیشه از بودن کنار خانواده، دوستان و آشنایان لذت می بریم و احساس خوشایندی در کنار هموطنان خود داریم. به سبب دانشگاه های معتبر در رشته های مختلف، امکان رشد در مشاغل و مکان های های گردشگری متنوع شما می توانید برای تحصیل، کار و حتی گردش به این شهر زیبا سفر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را در ادامه مطلب همراهی کنید.

اگر کمی در محله های ایرانی نشین ونکوور قدم بزنید، به طور حتم حال و هوای وطن برایتان زنده خواهد شد. تابلوهای تبلیغاتی رنگارنگ به زبان فارسی، غذاهای ایرانی و از همه مهمتر صحبت کردن با افرادی که معاشرت با آنها با زبان مادری مقدور است، همه این موارد تجربیات زندگی در ونکوور را برایتان دلنشین خواهد کرد.

در تراست بخوانید : مهاجرت به ونکوور ، هزینه زندگی در ونکوور و کار در ونکوور

ویدیو معرفی شهر ونکوور کانادا

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
  • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
  • راهنمای قوانین ونکوور
  • شروع زندگی در ونکوور

از تهران تا محله های ایرانی نشین ونکوور

جالب اینکه بدانید ایرانیان زیادی در سه شهر ونکوور، تورنتو و مونترال سکونت دارند و این سه شهر به گونه ای جزو شهرهای ایرانی نشین کانادا به حساب می آیند. محله های ایرانی نشین ونکوور از این نظر با اهمیت جلوه می کنند که شور خاصی برایمان دارند.

کانادا کشوری پهناور، مدرن و البته از مهمتر مهاجرپذیر است که سالانه ایرانیان زیادی به آن سفر می کنند. طبق آمارهای مهاجرین تازه وارد از سال 2011 تا 2019، ایرانیان رده چهارم از لحاظ تعداد را به خود اختصاص داده اند.

اکثر افراد در همان ابتدا به دنبال جایی برای زندگی می گردند و چه بهتر از اینکه در میان هموطنان خود باشند. مانند تمام مهاجرانی که به کانادا سفر می کنند باید ابتدا شهر مورد نظر خود را از نظر امکانات تفریحی، رفاهی، تحصیلی و کاری مورد بررسی قرار دهید و قوانین مربوط به مالیات و مهاجران را درنظر داشته باشید.

شما در محله های ایرانی نشین ونکوور عطر نان سنگک را احساس خواهید کرد، درست مانند زمانی که در خیابان های ایران قدم می زدید. در اینگونه محله ها مانند نورث ونکوور ایرانیان زیادی سکونت دارند و امکانات خوبی برای زندگی وجود دارد.

با اینکه تعداد محله های ایرانی نشین در ونکوور کم نیست، اما در قسمت های شمالی و غربی این شهر، ایرانیان بیشتری زندگی می کنند. البته جای نگرانی وجود ندارد، ونکوور به حدی ایرانی دارد که شما آنها را در اقصی نقاط شهر پیدا خواهید کرد. جدا از آنکه محله های ایرانی نشین ونکوور تداعی گر زندگی در کشورمان است اما در واقعیت مزایای زیادی مانند مراکز خرید، سوپرمارکت، فروشگاه و نانوایی های ایرانی را دارا می باشد.

همچنین درباره رستوران ‌های ایرانی ونکوور و ایرانیان ونکوور بخوانید .

محله های ایرانی نشین ونکوور در کدام نواحی قرار دارند

در آن سوی مرزها و در کشوری که ایرانیان زیادی را در دل خود جای داده، چالش های متنوعی پیش روی ماست. تا اینجای مطلب سعی کرده تا عواملی را بررسی نماییم که ما را به زندگی در محله های ایرانی نشین ونکوور سوق می دهد. ونکوور تراکم بالایی دارد و خوشبختانه بیشتر جمعیت آن را ایرانیان تشکیل می دهند. همین مسائل باعث شده تا به هدف مشترکی برای مهاجرت به کانادا تبدیل شود.

در کنار هوای مطبوع و زمستان معتدل ونکوور، شرایط دانشگاهی و اقتصادی مناسب از جمله مهمترین فاکتورهای زندگی در این شهر به حساب می آید. جامعه ایرانی در ونکوور تشکیل شده و در سراسر محله های شهر زندگی می کنند.. محله های زیادی در ونکوور وجود دارد که ایرانیان در آنها سکونت دارند که البته بعضی از آنها گران هستند، پس شرایط ما در کانادا چندان هم بد نیست!

مهاجرین ونکوور فقط ایرانی نیستند و از مردمی با ملیت های مختلف از انگلیس، هلند، آمریکا گرفته تا چین، فیلیپین و هند تشکیل شده اند. هر کدام ملیت های ذکر شده در قسمت های مختلفی جمع شده اند و فراوانی آنها جمعیت غالب را تشکیل داده است. بنابراین در هر محله فرهنگ و سبک زندگی به خصوصی جریان دارد و همین موارد، اهمیت زندگی در محله های ایرانی نشین ونکوور را پررنگ می نماید.

در سه قسمت ونکوور مرکزی Central Vancouver، ونکوور شمالیNorth Vancouver  و ونکوور غربیWest Vancouver  بیشترین جمعیت ایرانیان وجود دارد. از این سه قسمت در اصطلاح با نام های سنترال ونکوور، نورث ونکوور و وست ونکوور نیز یاد می شود. محله های ایرانی نشین ونکوور بیشتر در این بخش های شهر وجود دارند و اگر به دنبال همسایه ایرانی هستید، ما محله های زیر را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

در تراست بخوانید : خرید خانه در ونکوور ، اجاره خانه در ونکوور و جاذبه های دیدنی ونکوور

محله های ایرانی نشین ونکوور را بشناسیم

شاخصه های کیفیت زندگی ونکوور در سطح جهان نیز زبانزد است و مهاجران زیادی از سراسر دنیا خواهان حضور در این شهر می باشند. بنابراین تمام قسمت های شهر از امکانات خوبی بهره می برند اما محله های ایرانی نشین ونکوور برایمان اهمیت بیشتری دارند. در این محله ها که قدم بر می دارید بر سر در فروشگاه های مختلف، کلمات فارسی به چشم می خورد.

حتی پوسترها و بیلبوردهای تبلیغاتی خوانندگان فارسی زبان نیز در کوچه های اصلی و فرعی منطقه نصب شده است. مردم ساکن اینگونه مناطق به طور معمول دارای روابط اجتماعی بیشتری هستند و خانواده محورند، این مسئله از آن گزینه خوبی برای ایرانیان ساخته است. در ادامه شما را به صورت جزئی با محله های مختلف ایرانی در ونکوور آشنا خواهیم کرد و جداگانه به بررسی آنها خواهیم پرداخت، پس اینجای مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

در تراست بخوانید : کارآفرینی در ونکوور ، تحصیل در ونکوور و آب و هوای ونکوور

محله Norgate

Norgate یکی از محله های ایرانی نشین ونکوور است که در قسمت شمالی شهر یا در اصطلاح نورث ونکوور قرار دارد. این منطقه جزو محله های ساحلی ونکوور به حساب می آید و به گزینه مناسبی برای علاقه مندان به چنین موقعیت هایی تبدیل شده است. Norgate در کنار مناطقی مانند Lower Capilano Marine و Pemberton قرار دارد که هر دو این محله ها نیز ایرانی نشین می باشند.

در حالی که محله های مختلف یک اجتماع واحد را از هر نظر تشکیل می دهند اما Norgate از بخش های متنوعی تشکیل شده است. ساکنان محله Norgate از تفریحات دریایی و خرید از فروشگاه های بزرگ این منطقه لذت می برند، همچنین سیستم حمل و نقل آن نیز وضعیت خوبی دارد. اگرچه شاید فکر کنید با یک درهم ریختگی روبرو هستید اما به سبب جذابیت آن، توی ذوقتان نخواهد خورد.

اگر در این محله برای تعمیر از خودروی خود پیاده شوید، کافیست 5 دقیقه پیاده روی کنید تا طعم واقعی یک تاکو ماهی را بچشید. سپس بعد از چند دقیقه قدم زدن به مشاهده مجموعه عظیمی از یادگاری های قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بپردازید.

در حقیقت تمام امکانات به حد قابل قبول در اختیارتان خواهد بود و این یک ویژگی خوب برای Norgate به حساب می آید و سبب محبوبیت این منطقه در بین محله های ایرانی نشین ونکوور شده است. نورگیت چندین پارک از جمله Norgate Park دارد که در آن بازی های بیسبال و فوتبال برگزار می گردد.

باربیکیو تاماهاوک Tomahawk Barbeque که در سال 1930 توسط چاک چمبرلین ساخته شده و از آن برای لوکیشن فیلمبرداری برنامه تلویزیونی Diners, Drive-ins and Dives استفاده شده، غذاهای بسیار لذیذی برایتان خواهد داشت.

محله Capilano

این منطقه در کنار رودخانه ای با همین نام واقع شده و یکی از مشخصه های مهم آنها خیابان های پرپیچ و خم و بازهای هاکی خیابانی است. به طور کلی در مورد ویژگی های منطقهCapilano  که آن را منحصربفرد می نماید، اطلاعاتی را در اختیارتان می گذاریم. این محله علاوه بر افراد مجرد برای خانواده های کم جمعیت با فرزند خردسال نیز مناسب به نظر می رسد.

خانواده های دارای فرزند در این محله به طور معمول یک فرزند دارند و درصد زیادی از این فرزندان را افراد خردسال تشکیل می دهند. آمار جالب در مورد این محله اینکه اکثر افراد در این منطقه مالک خانه خود بوده و فقط 28 درصد جمعیت حاضر در Capilano  اجاره نشین می باشند. اطراف این منطقه را محله های ایرانی نشین ونکوور به نام های Lions Gate، Pemberton Heights و Norgate پوشانده است.

محله کاپیلانو برای خانوادهایی جذاب است که علاوه بر امکانات شهری، علاقه مند به مناظر کوهستانی و تفریحات فوق العاده هیجان انگیز می باشند؛ موقعیتی مناسب برای رفاه خانواده و دسترسی آسان به اسکی، اسنوبورد و کوهنوردی روی کوه معروف Grouse. درخت، کوه، دریاچه و رودخانه بخش بزرگی از چشم انداز منطقه محلی شمال ونکوور به نام Capilano است، مناظر خیره کننده در منطقه ای که امروزه جزو محله های ایرانی نشین ونکوور به حساب می آید.

این منطقه در اواخر دهه 1940 و اوایل دهه 50 میلادی توسعه پیدا کرده و هنوز دارای خانه هایی به سبک خانه های ییلاقی در کنار مزرعه می باشد. البته ساخت و سازهای اخیر به صورت کامل چهره منطقه را به یک محله تجملاتی و مدرن تبدیل کرده است.

محله Ambleside

این محله زیبای ایرانی نشین در کنار دریا و در بخش غربی ونکوور قرار دارد. مکانی که افراد طبقه متوسط جامعه می توانند در آن زندگی راحتی دست و پا کنند. محله Ambleside بسیار آرام و مجلل بوده و جاذبه های توریستی متنوعی دارد و برای شروع کسب و کار تجاری منطقه خوبی به شمار می آید.

محله ای ساحلی با پارک های بزرگ و مجموعه ای از غذاخوری ها و فروشگاه های جذاب که از بهترین مقاصد برای گردشگران و مهاجران به حساب می آید. این محله در کنار پل لاینز گیت Lions Gate قرار دارد و ساختمان های بلند و خانه های بزرگی در آن قرار دارد که از آن مکان ایده الی ساخته است. چه به دنبال تشکیل خانواده باشید، چه به دنبال گذراندن دوران بازنشستگی یا فقط دنبال سرگرمی و خوش گذرانی باشید، Ambleside یکی از بهترین محله های ایرانی نشین ونکوور به حساب می آید.

در مورد ملاقات با همسایه ها نیز باید اضافه کنیم که وضعیت بسیار خوبی خواهید داشت، زیرا جامعه یکدستی دارند و البته مکان دوست داشتنی برای خانواده ها به نظر می آید. مانند اثر مناطق غربی ونکوور در این محله درآمد افراد متوسط بوده و سطح تحصیلات افراد ساکن در Ambleside بالاست.

مکان های تفریحی متنوع، کتابخانه و مدارس مناسب از دیگر مزایایی است که به مهاجران ایرانی کمک خواهد کرد. اگرچه خیابان های محله کمی شیب دارد اما سرویس حمل و نقل عمومی مناسبی دارد که عبور و مرور را برایتان سهل خواهد نمود. بدون شک این محله از برترین محله های ایرانی نشین ونکوور به حساب می آید که امکانات زیاد و مختلفی دارد اما نکته منفی، بالا بودن هزینه اجاره و خرید خانه در این منطقه است.

محله Hamilton

محله Hamilton یکی دیگر از محله های ایرانی نشین ونکوور است که در قسمت شمالی یا به اصطلاح در نورث ونکوور قرار دارد. اطراف این محله را منطقه Norgate در بر می گیرد؛ کیفیت زندگی در آن نیز با Norgate تقریبا یکسان است با این تفاوت که بافت همیلتون کمی مدرن تر می باشد. البته به خاطر خانه های مسکونی متنوع، مشاغل و تفریحات یک گزینه منحصربفرد به حساب می آید.

نکته جالب اینکه فاصله خانه ها با مراکز خرید و رفاهی به قدری کوتاه است که شما با چند دقیقه قدم زدن به آنها خواهید رسید. پارک Mosquito Creek که شهرت بالایی دارد، فضایی خوب برای بازی کودکان و پیاده روی بوده و شامل منظره های زیبایی می باشد.

تراکم در این محله به مراتب بالاتر است و زوج های جوان بیشتر در منطقه Hamilton سکونت دارند، از دیگر ویژگی های این محله می توان به درخت های بلند، زمین مسطح و محوطه های زیبا در گوشه و کنار شهر اشاره کرد. اگرچه خانه های مسکونی بیشتر در قسمت شمالی محله واقع شده اما بخش های کوچک صنعتی نیز در قسمت جنوبی آن به چشم می خورد. دیگر امکانات محله Hamilton می توان از سالن سینما، مدرسه و سیستم حمل و نقل عمومی مناسب نام برد.

محله Yaletown

Yaletown در میان محله های ایرانی نشین ونکوور موقعیت مکانی خوبی دارد اما در نظر داشته باشید که محله گرانی بوده و به سختی می توان در آن خانه خالی پیدا کرد. وجود رستوران ها و فروشگاه های مختلف از جمله مهمترین ویژگی های این محله است، علاوه بر این به مراکز خرید ونکوور نزدیک می باشد که همین مسئله باعث محبوبیت محله Yaletown گردیده است.

چنین امکاناتی بی ربط به موقعیت مکانی Yaletown نیست، زیرا این محله در بخش مرکزی ونکوور قرار دارد.توجه داشته باشید که اجاره خانه به نسبت سایر محله ها، گران تر است و باید در این مورد کمی فکر اقتصادی داشته باشید. برای زندگی در یکی از محله های شیک ونکوور باید هزینه بیشتری بپردازید. بر اساس آخرین آمار، یک آپارتمان دو خوابه معمولی در برج حدود 1800 تا 2500 دلار هزینه خواهد داشت.

خوشبختانه به اندازه کافی املاک ایرانی در Yaletown وجود دارد که به شما مشاوره های تخصصی ارائه دهند. مناطق مسکونی این محله از اوایل دهه 2000 میلادی ساخته شده اند و در حال حاضر ساختمان های شیکی در Yaletown وجود دارد. از نظر امکانات رفاهی نیز، گزینه های زیادی در اختیارتان قرار دارد.

جالب اینکه سالانه رویدادهای زیادی مانند Vancouver Dragon Boat Festival، Vancouver International Jazz Festival، Carnaval del Sol، Taste of Yaletown و Candytown در این منطقه برگزار می گردد. چنین مراسماتی از هر لحاظ برای گردشگران و مهاجران جذاب به نظر می رسد و بر اعتبار این محله ایرانی نشین در ونکوور می افزاید. از نظر مدرسه و تحصیل نیز در این محله کار شما آسان خواهد بود، زیرا از نظر تعداد، دسترسی راحت و کیفیت گزینه های خوبی پیش رویتان خواهد بود.

محله Coal Harbor

محله Coal Harbor در قسمت شمالی ونکوور مرکزی قرار دارد و یکی از مرفه ترین محله های ایرانی نشین ونکوور به حساب می آید. اکثر جمعیت این منطقه را افراد با درآمد بالا و بازنشسته تشکیل می دهند. بافت شهری محله Coal Harbor دارای واحدهای مسکونی مدرنی می باشد که دسترسی راحتی به دریا و تفرجگاه های ساحلی دارند.

اگرچه محله Coal Harbor در مرکز شهر واقع شده اما به طرز شگفت آوری ساکت است و هیچ چیز آرامش شما را برهم نخواهد زد. اگر می خواهید قایق های تفریحی چند میلیون دلاری را از نزدیک ببینید، ساحل این محله جای خوبی برای این کار خواهد بود. پارک استنلی از آن سوی آب، هواپیماهای دریایی در حال فرود، کشتی های بندری و افراد زیادی که در حال دوچرخه سواری هستند، تنها گوشه ای از تصویر محله Coal Harbor است.

محله Coal Harbor در قلب ونکوور قرار گرفته و به همین سبب منطقه ای ایده ال برای سکونت مهاجران به شمار می رود. همچنین از لحاظ دسترسی وضعیت خوبی دارد و به انواع هتل ها، مراکز خرید و رستوران ها نزدیک است. به طور خلاصه تمام امکاناتی که یک شهروند به آن نیاز دارد در چند قدمی خواهد یافت.

سیستم حمل و نقل عمومی این منطقه نیز فوق العاده است زیرا به راحتی به اتوبوس شهری، ترن هوایی و اتوبوس دریایی دسترسی خواهید داشت و به کمک آنها به بخش های مختلف ونکوور خواهید رفت. اگر اهل خوش گذرانی و تفریح باشید، همیشه Coal Harbor شما را هیجان زده می کند؛ پارک استنلی، ساحل، قایقرانی، تنیس، بولینگ، راگبی و سایر موارد اوقات خوشی را برایتان رقم می زند.

محله Commercial Drive

به جرات می توان یکی از جذاب ترین محله های ایرانی نشین ونکوور را محله Commercial Drive نامید. روابط گرمی در این محله در جریان است و هزینه ها و مالیات های معقولی در انتظار شما خواهد بود. همچنین ایستگاه ترن هوایی Commercial-Broadway و خطوط اتوبوس رانی متنوع، گزینه های حمل و نقل محبوبی برای ساکنان این منطقه به حساب می آید.

Commercial Drive ترکیبی از فضای مسکونی و تجاری است و رستوران های بومی، مشاغل مختلف و سازمان های دولتی را در دل خود جای داده است. از دیرباز این محله یکی از مقاصد مناسب برای مهاجران به ونکوور بوده است. علاوه بر ایرانیان، مهاجران زیادی از کشورهای آسیایی، آمریکای لاتین و حتی سرخپوستان شرقی در این محله ونکوور زندگی می کنند.

محله Commercial Drive از ساختمان هایی به سبک ادواردیا و مجموعه ای از کافه ها، بارها و رستوران ها تشکیل شده است. اگر به دنبال خانه های بزرگ و جادار می باشید، محله Commercial Drive یکی از ایده ال ترین محله های ایرانی نشین ونکوور است. به طوری که برخی از خانه های این منطقه دارای چندین اتاق خواب است که حتی به صورت جداگانه هم اجاره داده می شوند.

طبق آخرین آمار به دست آمده، برای هر اتاق به طور حدودی باید 500 تا 700 دلار هزینه نمایید. همچنین برای واحد جداگانه حداقل نیاز به 1000 دلار خواهید داشت. محله اجاره خانه را که کنار بگذاریم، اگر به این محله مهاجرت کنید به زودی با فرهنگ و انواع غذای ملیت های مختلف آشنا خواهید شد؛ غذاهای مخصوص ایتالیا، کارائیب، السالوادور، نپال و مکزیک تنها گوشه ای از این تنوع رنگارنگ است.

همچنین بخوانید : خرید بیزینس در ونکوور ، ثبت شرکت در ونکوور و تورنتو یا ونکوور

بهترین محله ایرانی نشین ونکوور کجاست

همانطور که گفته شد، ونکوور یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت به کانادا است و فرصت های زیادی را برای شما فراهم می کند. با توجه به تعداد بالای محله های ایرانی نشین ونکوور و تنوع مناطق آن، پیدا کردن محله ای متناسب با نیاز شما چندان کار پیچیده ای نخواهد بود. شما می توانید با توجه به بودجه و نیازهای خود محله ای از ونکوور را برای زندگی انتخاب کنید.

البته به شما حق می دهیم، زیرا تصمیم گیری در مورد محل زندگی کمی طول خواهد کشید. فراموش نکنید که بهترین محله برای زندگی جایست که شما در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشید! پیشنهاد می کنیم در ابتدای ورود به ونکوور به چندین مشاور املاک ایرانی مراجعه کنید و سپس دست به انتخاب نهایی بزنید. شما همواره به صورت زنده می توانید از طریق این لینک محله های ایرانی نشین ونکوور را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : مدارس ونکوور ، دبیرستان های ونکوور ، دانشگاه های ونکوور

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

بیشتر ایرانیان مقیم کانادا در کدام قسمت ونکوور زندگی می کنند؟

بیش از 100 هزار ایرانی در سواحل قسمت شمالی شهر ونکوور یا همان نورث ونکوور متمرکز هستند. این منطقه در مجاورت با کوه، دریا و سرسبزی قرار دارد و اولین بار در دهه 1980 به مقصد اول مهاجران ایرانی تبدیل شد.

آیا زندگی در ونکوور گران است؟

بله، ونکوور برای زندگی گران است. طبق گزارش 2020 Demographia International Housing Affordability، ونکوور دومین شهر گران دنیا در جهان است. البته که به همان تناسب هم سطح درآمد می تواند بالا باشد.

آیا ونکوور مکان خوبی برای تشکیل خانواده است؟

ونکوور شهری مناسب برای خانواده‌ها با امکانات گسترده و برنامه‌های شهری برای رشد فرزندانتان است. این محله‌ها دارای املاک و مستغلات برای خانواده‌ها با هر اندازه و جوامعی هستند که در حین توسعه از آنها حمایت می ‌کنند.

آیا ونکوور یک شهر مد روز است؟

گاهی اوقات، محله های یک شهر زندگی و شهرت خاصی پیدا می کنند. چنین موردی در ونکوور واقعیت دارد، جایی که مناطق خاصی از شهر به دلیل شیک بودن، گزینه‌های غذا و نوشیدنی، سرگرمی‌هایشان یا فقط به خاطر مجموعه فرهنگ مردمی که در آنجا زندگی می ‌کنند، شهرت پیدا کرده ‌اند.

کیفیت زندگی در ونکوور چگونه است؟

در ونکوور یک زندگی سالمی خواهید داشت، زیرا مردم این شهر وسواس زیادی برای خوب غذا خوردن و تناسب اندام دارند. افراد بسیار کمی در ونکوور سیگار می کشند. قوانینی که اخیراً اجرا شده است، سیگار کشیدن در بارها، رستوران ‌ها و بیشتر پارک‌ ها را غیرقانونی می‌ داند. زندگی شبانه معمولاً در ونکوور نسبت به سایر شهرهای بزرگ آرام‌ تر است.

آیا ونکوور برای مهاجران خوب است؟

حتی با گذشت بیش از 20 سال از آخرین توسعه در قاره آمریکا، این شهر یکی از ثروتمندترین، فرهنگی ترین و متنوع ترین مناطق در قاره باقی مانده است. در کنار این مسئله، امکانات رفاهی آن را به یک مقصد مهاجرتی و تعطیلات محبوب تبدیل می کند و ونکوور یکی از بزرگترین جاذبه های کانادا است.

آیا می توان بدون ماشین در ونکوور زندگی کرد؟

در ونکوور شما نیازی به ماشین ندارید. در واقع حمل و نقل فراوان و متنوع است. اتوبوس، قطار هوایی، اتوبوس دریایی و غیره. می‌توانید به مکان ‌های زیادی در مرکز شهر بروید، جایی که در نهایت فقط 30 دقیقه با شما فاصله دارند.

آیا بدست آوردن شغل در ونکوور سخت است؟

البته این امر به بازار کار رقابتی و نوع شغل انتخابی شما در ونکوور بستگی دارد. یافتن کار در ونکوور آسان است، اما یافتن شغل رویایی شما کار بیشتری می خواهد. اما نگران نباشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.