خرید خانه در ونکوور

ونکوور به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا، میزبان ایرانی‌های زیادی است که به دلایل مختلف در این کشور حضور دارند. یکی از دغدغه‌های کلیه افراد بعد از طی کردن روند دریافت ویزا و یا اقامت دائم و وارد شدن به این شهر، پیدا کردن و خرید خانه است. اینکه با چه میزان هزینه می‌توان یک ‌خانه در ونکوور خریداری کرد؟ در کجای این شهر محل زندگی و خانه را انتخاب کرد که با روحیه و تمایلات فرد سازگار باشد؟ هزینه‌های زندگی در ونکوور به نسبت بالاست و به همان نسبت هزینه خرید خانه رقمی قابل‌توجه است. به همین دلیل توصیه می‌کنم تا این مقاله را به‌دقت بخوانید تا هم از هزینه‌های خرید خانه در ونکوور و هم با شرایط خرید خانه در این شهر آشنا شوید.

پادکست بشنوید!

خرید و اجاره خانه در کانادا

رادیو تراست

موضوع: خرید و اجاره خانه در کانادا

88west Realty website: www.88westrealty.com

همچنین بخوانید: اسکان در کانادا و مهاجرت به ونکوور

شرایط خرید خانه در ونکوور کانادا

ونکوور علاوه بر ساکنین آن، هرسال میزبان تعداد زیادی بازدیدکننده، مهاجر و شهروندانی است که به دلایل کاری، خارج از کانادا زندگی می‌کرده‌اند و در حال برگشت به این کشور هستند. از طرفی فردی که شهروند کانادا نیست، منع قانونی برای خرید خانه در این شهر ندارد. به این دلیل، این شهر شاهد افزایش خریدوفروش خانه توسط خارجی‌هایی است که به دلایل مختلف مانند تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در ونکوور ساکن هستند. بازار املاک و مستغلات و خریدوفروش خانه رونق خوبی در این شهر دارد.

جالب است بدانید قوانین خریدوفروش خانه در کل کانادا مستقل از شهروند بودن و یا نبودن فرد است و حتی یک شهروند هم اگر کمتر از نیم سال در کانادا زندگی کرده باشد، با شرایط و ضوابطی مشابه غیر شهروندان مواجه خواهد بود. در ونکوور نیز قوانین مشابهی وجود دارد. به خاطر همین مسئله چه شهروند کانادا باشید و چه نباشید، می‌توانید در ونکوور خانه بخرید.

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین ونکوور
 • شروع زندگی در ونکوور

برای خرید خانه در ونکوور توصیه‌های زیر می‌تواند برایتان مفید باشد:

1- از قوانین خرید و فروش و سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات ونکوور آگاه باشید.

اگر به‌تازگی به دنبال خرید خانه در این شهر هستید و به‌زودی به این شهر نقل‌مکان خواهید کرد بهتر است به‌صورت کامل با قوانین و ضوابط مالیاتی و خرید فروش در کانادا و به‌خصوص در ونکوور آشنایی داشته باشید. توصیه می‌کنیم که از مشاوره‌های تخصصی در این زمینه کمک بگیرید. یادتان باشد که ضوابط خرید خانه در کشورهای مختلف و همچنین در شهرهای متفاوت، با یکدیگر فرق می‌کند. برای دیدن نکات مهم در زمینه خرید خانه توسط افراد غیر شهروند در ونکوور به این سایت مراجعه کنید.

2- هزینه های شما تنها قیمت خانه نیست!

هزینه‌های زندگی در کشورها و شهرهای مختلف، متفاوت است و قیمت خانه نیز از این موضوع مستثنا نیست. از طرفی دیگر وقتی‌که بخواهید خانه بخرید، هزینه‌های دیگری به‌غیراز قیمت خانه مانند هزینه بنگاه، هزینه‌های انتقال مالکیت و هزینه‌های مالیات خواهید داشت. شرایط کاری و بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید خانه در ونکوور کنید. برای برنامه‌ریزی معقولانه‌تر، بهتر است تا برای خود جدولی تهیه و در آن نوع هزینه‌ها را یادداشت کنید تا دید بهتر و منطقی‌تری از خرید خانه داشته باشید و خریدی متناسب با بودجه خود انجام دهید.

نوع هزینه‌ها
بودجه و مبلغی که برای خرید خانه در اختیاردارید
میزان بودجه‌ای که از طریق قرض گرفتن و یا دریافت وام می‌توانید فراهم کنید.
هزینه‌های مربوط به خریدوفروش و همچنین هزینه مالیات.
هزینه‌ای که برای خانه باید نقدی پرداخت کنید.
هزینه‌های جانبی

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های واقعی خرید خانه در ونکوور به ویدیو موجود در این لینک مراجعه کنید.

3- هزینه هایی مانند مالیات را در نظر داشته باشید.

اگر قصد دارید که در ونکوور خانه بخرید باید هزینه‌های نگهداری و مالیات آن را مدنظر داشته باشید. شما چه شهروند باشید و چه نباشید برای نقل‌وانتقال مالکیت خانه و همچنین برای مالکیت خانه، باید مالیات پرداخت کنید. غیر شهروندان و کسانی که اقامت دائم کانادا را نداشته باشند، باید 15 درصد مالیات بیشتری برای مالکیت خانه خود، پرداخت کنند. از سایت رسمی استان بریتیش کلمبیا می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد مالیات در این استان و شهر ونکوور پیدا کنید.

همچنین بخوانید: مالیات در کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

دریافت وام برای خرید خانه در ونکوور

چه شهروند کانادا باشید و چه نباشید، برای خرید خانه در ونکوور می‌توانید از بانک وام دریافت کنید. شهروندان و کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند، با دریافت وام فقط باید 5 درصد قیمت کل خانه را نقدی پرداخت کنند. اگر شهروند این کشور نباشید، باید 35 تا 50 درصد آن را پرداخت کنید. نحوه رسیدگی برای دریافت وام نیز برای هر دو مورد یکسان است.

بیشتر بخوانید: وام مسکن در کانادا

با وام‌گیرنده از طریق تلفن، نمابر و یا ایمیل، مصاحبه انجام می‌شود. در این روند، درخواست دهنده باید مشخصات شخصی، وضعیت دارایی‌ها، بدهی‌ها، وضعیت اشتغال و میزان درآمد خود را به بانک گزارش دهد. مدارک موردنیاز برای دریافت وام شامل موارد زیر است:

 • تأیید درآمد
 • اظهارنامه مالیاتی
 • گزارش اعتبار دفتر اعتباری (نامه‌ای از طرف خود مبنی بر اینکه همه حساب‌ها تا به امروز از وضعیت خوبی برخوردار هستند)
 • تأیید پیش‌پرداخت از طریق اظهارات بانکی
 • 2 قطعه کپی شناسنامه
 • ارزیابی املاک و مستغلات

 بعد از ارسال مدارک و بررسی آن‌ها، حدود 24 تا 48 ساعت، جواب بانک مبنی بر تأیید یا رد وام، ارسال خواهد شد. درخواست دهنده وام، باید از یک وکیل مجرب برای تهیه و ارسال مدارک کمک بگیرد.

همچنین بخوانید: دفتر مهاجرتی در ونکوور، وکیل مهاجرت ایرانی در ونکوور، خدمات بانکی در کانادا

پادکست بشنوید!

وام مسکن در کانادا

رادیو تراست

موضوع: وام مسکن در کانادا

راه های ارتباطی با پیام روشنی

www.heedlending.com

payam@heedlending.com

خرید آپارتمان در ونکوور

یکی از پرطرفدارترین خانه‌ها برای خرید در ونکوور، آپارتمان است. منظور از آپارتمان، ساختمان‌هایی چندطبقه با چندین واحد هستند که مشابه آن‌ها در همه شهرهای جهان پیدا می‌شود. البته باید به این موضوع توجه کرد که در کانادا معمولاً آپارتمان‌ها به ساختمان‌ها و واحدهای ساختمانی اطلاق می‌شود که در اختیار موسسه خاصی هستند و واحدهای خود را به افراد اجاره می‌دهد. دراین‌بین، واحدهایی که توسط افراد شخصی خریداری می‌شوند، کاندو نام دارند که می‌توانید در ونکوور باقیمت‌های مناسبی آن‌ها را خریداری کنید. در ادامه مقاله می‌توانید متوسط قیمت کاندو در این شهر را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در کانادا و خرید خانه در کانادا

خرید خانه ویلایی در ونکوور

خرید خانه ویلایی در ونکوور

در ونکوور دو دسته خانه، جزو خانه‌های ویلایی محسوب می‌شوند. خانه‌های شهری معمولاً بیشتر از دو طبقه نیستند و دارای تراس و پارکینگ مستقل هستند. اگر از بیرون به این خانه‌ها نگاه کنید، ردیف خانه‌های یک‌شکل، کنار یکدیگر خواهید دید. محدوده قیمتی این نوع خانه‌ها بسته به موقعیت مکانی متفاوت خواهند بود.

خانه‌های مستقل از همسایه‌های خود فاصله زیادی دارند و به دلیل استقلال خانه، تمامی هزینه‌های محدوده مسکونی به عهده خریدار است زیرا منطقه مشترکی با سایر خانه‌های دیگر ندارند. خانه‌های مستقل، جزو گران‌ترین خانه‌های ونکوور هستند.

بهترین مکان برای خرید ملک در ونکوور

اینکه خانه خود را از کجای ونکوور خریداری کنید، هم در شرایط زندگی شما تأثیرگذار خواهد بود و هم در قیمت خانه‌ای که قصد خرید آن را دارید. ونکوور شهر بزرگ و پرجمعیتی است که محله‌ها و منطقه‌هایی با بافت فرهنگی و مکانی مختلفی را در خود جای‌داده است. برای کسی که بخواهد در ونکوور خانه خریداری کند، آشنایی با مکان‌ها و منطقه‌های مختلف ونکوور برای پیدا کردن محیطی مناسب برای زندگی، از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه چند منطقه که مناسب برای خرید خانه هستند، معرفی می‌شوند.

 • مرکز شهر ونکوور

هر چه به مرکز شهر ونکوور نزدیک‌تر شوید، خانه‌ها گران‌تر خواهند شد. مرکز شهر ونکوور به دلیل نزدیکی به مرکز خرید اصلی شهر، گالری هنر ونکوور، خیابان وست جورجیا، کتابخانه مرکزی و بسیاری از جاذبه‌های این شهر، از محبوبیت زیادی برخوردار است و به دلیل تقاضای بالاتر، خانه‌های گران‌تری دارد.

 • انتهای غربی یا وست اند

یکی از پرطرفدارترین مناطق برای جوانان شاغل است. دلیل این امر هم نزدیکی این قسمت از ونکوور به مناطق تجاری شهر است و کارمندان می‌توانند به‌راحتی و با استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس در مدت‌زمان کمی به محل کار خود دسترسی داشته باشند. خانه‌های این قسمت از شهر ازنظر شکل و نوع، متنوع بوده و انتخاب زیادی برای خرید خواهید داشت.

 • کیتسیلانو

منطقه‌ای از ونکوور که با داشتن سالن‌های یوگا و رقص، مغازه‌های محصولات ارگانیک، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های معروف، برای افرادی که علاقه به زندگی در محیطی سرزنده دارند، مناسب است. این منطقه از یک سمت به ساحل خلیج انگلستان وصل می‌شود و از آن منظره کوهستان‌های شمالی، قابل رویت است. البته به دلیل همین شرایط قیمت خانه‌های این منطقه کمی بالاست.

 • جنوب ونکوور

اگر برای خرید خانه در ونکوور به دنبال منطقه‌ای آرام و دوستدار خانواده می‌گردید، جنوب این شهر برای شما مناسب است. محله‌های مختلفی از این منطقه، خانواده‌های کم‌درآمد را در خود جای‌داده و می‌توانید خانه‌هایی با اجاره کم برای زندگی در آن‌ها پیدا کنید.

 • غرب ونکوور

یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر ونکوور است و به دو ساحل جریکو و سواحل اسپانیایی متصل است. در این منطقه یک محدوده عالی برای خرید وجود دارد که در آن می‌توانید از مغازه‌های متنوع و رستوران‌هایی خوب، استفاده کنید.

همچنین بخوانید: رستوران ‌های ایرانی ونکوور

 • مونت پلیزنت

منطقه‌ای در شرق ونکوور که بین دانشجویان و خانواده‌های جوان محبوب است. جالب است بدانید بیش از 60 درصد از ساکنین این منطقه را جوانان زیر 40 سال تشکیل می‌دهند. در این منطقه چندین مدرسه بزرگ و معروف قرارگرفته است و شما به مدل‌های مختلف وسیله نقلیه عمومی، دسترسی خواهید داشت. این موضوع رفت‌وآمد شما را به سایر نقاط ونکوور آسان‌تر می‌کند. در این منطقه می‌توانید خانه‌هایی با قیمت مناسب برای خرید پیدا کنید.

قیمت خرید خانه در ونکوور

متوسط قیمت خرید یک خانه در ونکوور بر اساس اعلام‌های رسمی، 1,386,489 دلار تخمین زده‌شده است. قیمت خانه در ونکوور روندی افزایشی دارد و به همین سبب خرید خانه، می‌تواند سرمایه‌گذاری نیز محسوب شود. متوسط قیمت خانه در ونکوور در یک ماه گذشته 2.6 درصد افزایش داشته است. همچنین متوسط قیمت نسبت به سال گذشته 8 درصد زیاد شده است. روند تغییر قیمت خانه در ونکوور در ماه‌های مختلف سال 2021 در نمودار زیر قابل‌مشاهده کنید.

قیمت خرید خانه در ونکوور

بر اساس نوع خانه، متوسط قیمت‌ها متفاوت است. خانه‌های مستقل نسبت به خانه‌های شهری و کاندوها از قیمت بالاتری برخوردار هستند. به‌طور متوسط با 833 هزار دلار می‌توانید یک آپارتمان یا کاندو خریداری کنید. همچنین متوسط قیمت خانه شهری 1.3 میلیون دلار و متوسط قیمت خانه مستقل 2.5 میلیون دلار است. در جدول زیر متوسط قیمت خانه‌های آپارتمانی یا کاندوها و همچنین انواع خانه‌های ویلایی را مشاهده کنید.

خانه‌های مستقلخانه‌های شهریکاندو (آپارتمان)تعداد خواب
 – –487 هزار دلاراستودیو
 –737 هزار دلار644 هزار دلاریک خوابه
2.2 میلیون دلار1.1 میلیون دلار1.1 میلیون دلاردو خوابه
2.2 میلیون دلار1.4 میلیون دلار1.5 میلیون دلارسه خوابه
2.4 میلیون دلار1.6 میلیون دلار –چهار خوابه
2.5 میلیون دلار – –پنج خوابه
2.4 میلیون دلار – –شش خوابه
2.5 میلیون دلار1.3 میلیون دلار833 هزار دلارقیمت متوسط کل

برای مشاهده قیمت‌های به‌روز خانه در ونکوور به این سایت مراجعه کنید.

سایت خرید خانه در ونکوور

جالب است بدانید بر اساس گزارش منابع تخصصی، 52 درصد از مردم جهان خانه خود را از طریق وب‌سایت‌های خرید خانه، پیداکرده‌اند. وب‌سایت‌های خریدوفروش مسکن هرماه بیش از 120 میلیون بازدیدکننده دارند. این سایت‌ها هم برای خریدار مفید هستند و هم برای فروشنده.

خریدار می‌تواند خانه‌های متنوعی با قیمت‌های مختلف را به‌سرعت و زحمت کمتر، جستجو کند. با این روش، زمان و کیفیت روند خرید خانه برای خریدار بهبود پیدا می‌کند. فروشنده نیز می‌تواند خانه خود را در معرض دید تعداد بیشتری از مشتری در نقاط مختلف جهان قرار دهد. در ادامه چند سایت محبوب و پربازدید خریدوفروش خانه را برای شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید از آن‌ها برای خرید خانه در ونکوور استفاده کنید و دامنه جستجوی خود را افزایش دهید.

همچنین بخوانید: سایت های اجاره خانه در کانادا

جمع‌ بندی نکات خرید خانه در ونکوور

متوسط قیمت خانه در ونکوور، 1,386,489 دلار است. قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای خرید خانه در این شهر وجود ندارد. اگر شهروند کانادا نباشید، بازهم می‌توانید مانند سایر کانادایی‌ها، در ونکوور خانه بخرید. علاوه بر آن می‌توانید از وام بانکی نیز برخوردار شوید. خرید خانه در ونکوور به دلیل بازار پررونق املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری سودآوری محسوب می‌شود. چه شما ونکوور را برای زندگی انتخاب کرده باشید و چه قصد سرمایه‌گذاری داشته باشید، خرید خانه در ونکوور انتخابی خوب و منطقی خواهد بود.

حقایق زندگی در ونکوور

 • 25 درصد جمعیت ونکوور چینی ها هستند، محله چینی های ونکوور یکی از بزرگترین محله های آمریکای شمالی است.
 • 40 درصد از کل جمعیت ونکوور را مهاجران تشکیل می دهند. این شهر همچنین دارای بالاترین نسبت سرانه آسیایی در بین شهرهای آمریکای شمالی است
 • ونکوور یک شهر سرسبز و توریستی است.
 • بندر ونکوور بزرگترین بندر کانادا و سومین بندر بزرگ در آمریکای شمالی از نظر کل تناژ جابجایی و خروج از بندر است.
 • آکواریوم ونکوور در رتبه 5 برتر جهان قرار دارد.
 • ونکوور یک شهر سرمایه گذاری در ملک محسوب می شود.
 • زندگی در ونکوور لوکس تر، آرام تر و با طبیعت بیشتر است.
 • این شهر دارای برخی از ثروتمندترین محله ها در سراسر کانادا است که ثروتمندترین آنها وست ونکوور است.
 • متوسط ​​درآمد سالانه خانوار 120.000 دلار است.
 • بسیاری از ستاره‌های سینما، مدیران شرکت‌ها و افراد ثروتمند در ونکوور در کنار آب زندگی می‌کنند.
 • مقدار مالیات در بریتیش کلمبیا 7 درصد استانی و 5 درصد فدرال است.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

اگر شهروند کانادا نباشیم، آیا می ‌توانیم در ونکوور خانه بخریم؟

بله در قوانین کانادا منعی برای خرید خانه برای کسانی که اقامت دائم این کشور را ندارند و شهروند نیستند وجود ندارد و افرادی که به‌طور موقت در این کشور هستند، می‌توانند در ونکوور مانند سایر شهرهای کانادا خانه خریداری کنند.

ارزان ترین خانه ها در ونکوور کدام ها هستند؟

بر اساس متوسط قیمتی، کاندوهای تک خوابه و استودیو، قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر انواع خانه در ونکوور دارند. با مراجعه به این لینک می‌توانید لیست 7 خانه ارزان که قیمتی کمتر 420 هزار دلار دارند را مشاهده کنید.

آیا می توان با خرید خانه در ونکوور، شهروند کانادا شد؟

خیرخرید خانه جزو مواردی نیست که برای شهروندی دولت کانادا مدنظر قرار دهید. کسانی که یک ملک در ونکوور می‌خرند و قصد اقامت طولانی را دارند باید از شیوه‌های معمول اقدام به دریافت اقامت دائم این کشور کنند.

آیا ارزش دارد که در ونکوور خانه بخریم؟

خرید خانه در ونکوور مانند بسیاری از شهرهای جهان اگر به هدف زندگی طولانی‌مدت در آن انجام شود، برای خریدار سودآور خواهد بود. بر اساس آمار در یک سال گذشته، افزایش 8 درصدی قیمت خانه‌ها در ونکوور، نشان‌دهنده بازار رو به رشد املاک و مستغلات در این شهر از کاناداست.

دلیل قیمت بالای خانه در ونکوور چیست؟

یک دلیل مهم بالا بودن قیمت خانه در ونکوور زمین محدود است. به دلیل تراکم کم زمین و زیاد بودن متقاضی، قیمت خانه افزایش پیدا می‌کند. نمونه این امر را می‌توانید در مرکز شهر ونکوور ببینید که یکی از مناطقی است که خانه‌ها قیمت بالاتری دارند.

در کدام قسمت از ونکوور زندگی و خرید خانه مناسب نیست؟

در هر شهری مناطقی وجود دارد که برای زندگی و به طبع آن برای خرید خانه، کمتر موردتوجه قرار می‌گیرند. دلیل آن‌هم می‌تواند ناامن بودن و یا قدیمی بودن بافت آن مناطق باشد. معمولاً خانه‌های این مناطق، به دلیل تقاضای کمتر، ارزان‌تر خواهند بود. از مناطقی که این وضعیت را دارند، می‌توان به مرکز بخش شرقی ونکوور، نیوتن در محدوده کینگ جرج و مارپل در جنوب ونکوور اشاره کرد. برای دیدن جزئیات بیشتر، با کلیک بر روی سایت فورت پارک، می توانید لیست کاملی از این مناطق را مشاهده کنید.

در ونکوور خرید خانه بهتر است یا اجاره کردن آن؟

جواب این سؤال بستگی به بودجه شما دارد. به‌صورت کلی اجاره یک خانه به نسبت ارزان‌تر است ولی خریدن خانه به دلیل افزایش قیمت خانه در طولانی‌مدت، سرمایه‌گذاری خوبی محسوب می‌شود و ارزش‌افزوده‌ای برای سرمایه شما خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید