دانشگاه های ونکوور

دانشگاه های ونکوور

ونکوور یکی از پرجمعیت ترین ترین شهرهای کانادا است. ونکوور یکی از زیباترین شهرهای جهان است و مکانی عالی برای تجربه فرهنگ غنی و سبک زندگی در سواحل غربی کانادا است. این شهر در جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. ونکوور قلب صنعتی، تجاری و مالی بریتیش کلمبیا است. جنگلداری، گردشگری و معدن از جمله فعالیت های مهم اقتصادی این شهر هستند. ونکوور با 2.6 میلیون نفر جمعیت بزرگترین کلانشهر در غرب کانادا و سومین شهر بزرگ کانادا است. بسیاری از ساکنان شهر ونکوور چند ملیتی هستند و به همین علت این شهر مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی است. ونکوور یکی از بهترین مکان ها برای ادامه تحصیل در کانادا می باشد و به همین دلیل هر ساله بسیاری از دانشجویان بین المللی دانشگاه های ونکوور را برای ادامه تحصیلات خود در مقاطع مختلف تحصیلی انتخاب می کنند. در ادامه شرایط تحصیل در دانشگاه های ونکوور کانادا را بررسی می کنیم.

ویدیو معرفی شهر ونکوور کانادا

معرفی بهترین دانشگاه های ونکوور

دانشگاه های ونکوور جزو بهترین دانشگاه های کانادا و جهان محسوب می شوند. اکثر دانشگاه های ونکوور رتبه علمی بسیار خوبی دارند و برنامه های آموزشی با کیفیتی را در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهند. در ادامه برخی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های ونکوور را معرفی و شرایط تحصیل در این دانشگاه ها را بررسی می کنیم.

همچنین درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بخوانید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (The University of British Columbia) در سال 1908 تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است. دانشگاه بریتیش کلمبیا یک مرکز جهانی برای آموزش، یادگیری و تحقیق است که به طور مداوم در میان 20 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد و اخیرا به عنوان بین المللی ترین دانشگاه آمریکای شمالی شناخته شده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های ونکوور و جهان، یک فضای یادگیری استثنایی ایجاد می کند که موجب پیشرفت جامعه مدنی و پشتیبانی از تحقیقات برجسته برای خدمت به مردم بریتیش کلمبیا، کانادا و جهان می شود. دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC به طور مداوم به عنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان رتبه بندی می شود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا شامل دو پردیس است؛ یکی در ونکوور و دیگری در اوکاناگان. پردیس اصلی در ونکوور است و 400 هکتار مساحت دارد. این دانشگاه برنامه های کارشناسی، برنامه های تحصیلات تکمیلی، برنامه های مشترک دانشگاهی و برنامه های آموزش از راه دور را ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه می شوند عبارتند از: علوم کاربردی، معماری، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت دندان، علوم اعصاب رفتاری، بیوشیمی، زیست شناسی، مهندسی پزشکی، بیوفیزیک، بیوتکنولوژی، علوم غذایی، علوم آزمایشگاهی، حرکت شناسی، میکروبیولوژی و ایمونولوژی، مامایی، پرستاری، داروسازی، روانشناسی، علوم گفتاری، فلسفه، جامعه شناسی، جغرافیا (جغرافیای انسانی)، طراحی محیط، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست، مهندسی زمین شناسی، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته هایی که توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا در دوره کارشناسی ارائه شده اند می توانید به این صفحه و برای مشاهده رشته هایی که در دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه شده اند به این صفحه مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

انگلیسی زبان اصلی آموزش در دانشگاه بریتش کلمبیا است. کلیه داوطلبان باید با ارائه مدارک معتبر تسلط خود به زبان انگلیسی را ثابت کنند. حداقل نمره کل مورد قبول برای آزمون آیلتس آکادمیک 6.5 (داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد) و حداقل نمره کل مورد قبول برای آزمون تافل آی بی تی 90 می باشد. داوطلب باید در بخش های شنیداری و خواندن حداقل نمره 22 و در بخش های مکالمه و نوشتن حداقل نمره 21 را کسب کند. دانشگاه بریتیش کلمبیا نتایج برخی دیگر از آزمون های زبان مانند آزمون Duolingo را نیز قبول می کند. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های زبان مورد قبول دانشگاه بیریتش کلمبیا و مشاهده حداقل نمره های موردنیاز در هر یک از آزمون ها به این صفحه مراجعه نمایید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی از 39000 دلار کانادا تا 50000 دلار کانادا متغیر است. هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی حدود 28000 دلار در سال می باشد. هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در طول ترم بستگی دارد.

درباره هزینه تحصیل در کانادا، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و دوره زبان در کانادا بخوانید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه ونکوور آیلند

دانشگاه جزیره ونکوور یا دانشگاه ونکوور آیلند کانادا (Vancouver Island University) یک دانشگاه دولتی در کانادا است که در سال 1969 تاسیس شد. دانشگاه جزیره ونکوور هر ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشد. دانشجویان دانشگاه ونکوور آیلند کانادا از طریق مشارکت در پروژه های تحقیقاتی در سراسر جهان در معرض دید قرار می گیرند. پردیس اصلی دانشگاه در نانیمو واقع شده است. پردیس های منطقه ای در نزدیکی دره Cowichan و رودخانه پاول می باشند. هر سه پردیس دانشگاه در شهرهای ساحلی زیبا و غنی از تنوع فرهنگی واقع شده اند. برای کسانی که به تحقیقات ساحلی و دریایی علاقه مند هستند، ایستگاه میدانی دریایی Deep Bay، با آزمایشگاه های پیشرفته وجود دارد. در دانشگاه ونکوور آیلند امکانات آموزشی و پژوهشی منحصر به فردی از جمله آزمایشگاه های فن آوری پیشرفته، کتابخانه ها، استودیوهای هنری و آزمایشگاه های رایانه وجود دارد. دانشگاه جزیره ونکوور طیف گسترده ای از رشته ها را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: هنر، طراحی و هنرهای نمایشی، آموزش، علوم بهداشتی، بهداشت دندان، علوم انسانی، علوم اجتماعی، خدمات انسانی، علوم و فناوری، تجارت و مدیریت، مدیریت پروژه، مطالعات بازرگانی، حسابداری، اقتصاد، مدیریت منابع انسانی، مدیریت کسب و کار، گردشگری و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده لیست رشته های ارائه شده توسط دانشگاه جزیره ونکوور می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه ونکوور آیلند

زبان تحصیل در دانشگاه جزیره ونکوور، انگلیسی است. داوطلبان باید در آزمون های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس آکادمیک یا تافل شرکت کنند و نمره قابل قبولی را در این آزمون ها کسب نمایند. در دانشگاه جزیره ونکوور برای مقطع کارشناسی حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک 6.5 (داوطلب باید در همه بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کند) و برای مقطع کارشناسی ارشد 7 است؛ داوطلب باید در همه بخش ها حداقل نمره 6.5 را کسب کند. حداقل نمره کل تافل iBT برای کارشناسی 88 و برای مقطع کارشناسی ارشد 93 است؛ داوطلب در همه بخش ها حداقل نمره 20 را کسب نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون های زبان موردقبول دانشگاه جزیره ونکوور و حد نصاب نمره زبان می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه جزیره ونکوور

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 19546 دلار کانادا در سال و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی از 13500 دلار کانادا در سال تا 29000 دلار در سال متغیر می باشد. هرینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته تحصیلی و تعداد واحدهای اخذ شده بستگی دارد.

درباره آزمون تافل برای کانادا و نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

دانشگاه ونکوور آیلند

کالج لانگارا

کالج لانگارا (Langara College) در شهر ونکوور و استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. کالج لانگارا به عنوان یک کالج دولتی و مستقل در اول آوریل 1994 تأسیس شده است. این کالج در بین مردم به عنوان “خانه تعالیم” شناخته می شود. حدود 21000 دانشجو در کالج لانگارا تحصیل می کنند که از این تعداد 6300 نفر دانشجوی بین المللی از 93 کشور جهان هستند. کالج لانگارا برنامه ها و دوره هایی را در سطح دانشگاه ارائه می دهد و مدارک مختلفی از جمله مدرک کارشناسی، مدرک کاردانی، دیپلم و گواهینامه را ارائه می دهد.

برخی از رشته هایی که توسط کالج لانگارا ارائه می شود عبارتند از: هنر، تاریخ هنر، نویسندگی خلاق، انتشارات دیجیتال و چاپ، عکاسی حرفه ای، طراحی و توسعه برنامه های وب و موبایل، زبان انگلیسی، هنرهای زیبا، روزنامه نگاری، هنرهای تئاتر، حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی، مطالعات بازرگانی، مدیریت بازرگانی بین المللی، زیست شناسی، تجزیه و تحلیل داده ها، فیزیک، علوم کاربردی مهندسی، بیوانفورماتیک، شیمی، بوم شناسی، اینترنت و فناوری وب، ریاضیات، حرکت شناسی، پرستاری، علوم بهداشتی، مطالعات بومی، علوم اجتماعی و انسانی کاربردی، مطالعات کانادایی، مطالعات محیطی، مطالعات آمریکای لاتین، فلسفه، روانشناسی، مطالعات زنان، مطالعات آسیایی، جرم شناسی، مطالعات خانواده، جغرافیا، تاریخ، علوم سیاسی و خدمات اجتماعی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط کالج لانگارا می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه در کالج لانگارا: زبان تحصیل در کالج لانگارا، انگلیسی است. حداقل نمره موردنیاز برای آزمون آیلتس آکادمیک 6.5 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. حداقل نمره تافل iBT 88 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد. برخی از آزمون های زبان دیگر نیز مورد تایید کالج لانگارا می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در کالج لانگارا

هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی حدود 18762 دلار کانادا و هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی از 12500دلار کانادا در سال تا 32500 دلار کانادا در سال متغیر است. هزینه تحصیل در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است.

همچنین درباره رشته های پرطرفدار در کانادا با مراجعه به لینک صفحه مورد نظر بخوانید.

کالج لانگارا

کالج جامعه ونکوور

کالج جامعه ونکوور یا کالج دولتی ونکوور (Vancouver Community College) یک کالج دولتی در شهر ونکوور و استان بریتیش کلمبیا است. کالج جامعه ونکوور (VCC) در سال 1965 تاسیس شد و به دلیل رویکرد دانشجویی محور، کسب افتخارات علمی و ارائه برنامه های آموزشی باکیفیت، شهرت و اعتبار شایسته ای را کسب کرده است. این کالج تلاش می کند تا فرصت های آموزشی و پژوهشی جدیدی را ایجاد کند و تجربیات آموزشی منحصر به فردی را برای همه دانشجویان خود فراهم کند. کالج جامعه ونکوور (VCC) بزرگترین و قدیمی ترین کالج جامعه در بریتیش کلمبیا است. VCC دارای سه پردیس در برادوی، مرکز شهر و جزیره آناسیس است. کالج جامعه ونکوور (VCC) رشته های بسیار متنوعی را ارائه می دهد. دوره های VCC در قالب مدرک کارشناسی، گواهینامه، دیپلم و مدارک معتبر در زمینه های تجارت، هنر آشپزی، طراحی، علوم بهداشتی، مد و سبک زندگی، فناوری و موسیقی و رقص ارائه می شود. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط کالج جامعه ونکوور به این صفحه و برای مشاهده رشته هایی که صرفا برای دانشجویان بین المللی ارائه می شوند به این صفحه مراجعه نمایید. دانشجویان بین المللی تنها می توانند در دوره هایی که صرفا برای دانشجویان بین المللی ارائه می شوند شرکت کنند.

 • زبان تحصیل در کالج جامعه ونکوور

زبان تحصیل در کالج جامعه ونکوور، زبان انگلیسی است. در کالج جامعه ونکوور حداقل نمره آیلتس آکادمیک یا تافل برای رشته های مختلف، متفاوت است. برای کسب اطلاعات درباره حداقل نمره آیلتس یا تافل برای رشته موردنظر خود می توانید به این لینک مراجعه نمایید. برخی دیگر از آزمون های زبان نیز مورد تایید کالج جامعه ونکوور می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در کالج جامعه ونکوور

میانگین هزینه تحصیل در کالج جامعه ونکوور حدود 37099 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در دوره های مختلف متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات هزینه های تحصیل می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا ، کالج های ونکوور

دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار (Emily Carr University of Art and Design) یک دانشگاه در سطح جهانی است که به هنر، طراحی و آموزش رسانه اختصاص دارد. این دانشگاه در سال 1925 تاسیس شد. دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار (ECU) برترین دانشگاه هنر و طراحی کانادا است و در رتبه بندی دانشگاهی QS برای سال 2020-2021 جزو 50 دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه در شهر ونکوور واقع شده است و جزو یکی از برترین دانشگاه های ونکوور و جهان محسوب می شود. دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار، امكاناتی را در سطح جهانی برای آموزش و تمرین هنری ارائه می دهد. این دانشگاه پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است و در سال های اخیر میزبان دانشجویان بین المللی از بیش از 50 کشور می باشد. برنامه های آموزشی در دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار (ECU) انعطاف پذیر و متناسب با نیازهای یادگیری دانشجویان می باشند. این دانشگاه مدارک کارشناسی در رشته هنرهای زیبا، هنر رسانه و طراحی و همچنین مدارک تحصیلات تکمیلی را در رشته های مختلف ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار (ECU) ارائه می شوند عبارتند از: طراحی، هنرهای زیبا، هنرهای رسانه ای و طراحی صنعتی. برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی می توانید به این صفحه و برای رشته های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی حدود 30000 دلار کانادا در سال و هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی حدود 18000 دلار کانادا در سال است. داوطلبان باید توجه کنند که هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد.

دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

کالج کلمبیا

کالج کلمبیا (Columbia College) یک کالج خصوصی هنرهای لیبرال است که در سال 1936 در ونکوور، بریتیش کلمبیا تأسیس شد. کالج کلمبیا درست در شرق مرکز شهر ونکوور واقع شده است. کالج کلمبیا برنامه های آموزشی خود را در قالب دوره های انتقال دانشگاه، دوره های کاردانی در هنر و علوم، برنامه مقدماتی دانشگاه و برنامه علمی ESL ارائه می دهد. کالج کلمبیا یکی از قدیمی ترین کالج های بین المللی خصوصی کانادا است. کالج کلمبیا برای اولین بار برنامه های آموزشی تکمیلی دوره دبیرستان را به صدها دانش آموز ارائه داد. در سال 1965 این کالج دوره های انتقال دانشگاه را به برنامه های خود اضافه کرد و در دهه 1970 انگلیسی را به عنوان یک برنامه آموزشی زبان دوم برای تأمین نیازهای روزافزون دانشجویان بین المللی معرفی کرد.

در سال 2004، کالج کلمبیا به اولین موسسه خصوصی در استان بریتیش کلمبیا تبدیل شد که مدارک علمی و کاردانی علوم را ارائه می دهد. این کالج اکنون یک مشاور بین المللی مهاجرت دانشجویی تنظیم شده (RISIA) برای حمایت از دانشجویان درمورد مسائل و سوالات مهاجرتی استخدام کرده است. کالج کلمبیا دوره های بسیار متنوعی را ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: مدیریت کسب و کار، علوم کامپیوتر، اقتصاد، هنر، ریاضیات، روانشناسی، مطالعات بین المللی و بسیاری از رشته های دیگر. برای اطلاع یافتن از دوره هایی که توسط کالج کلمبیا ارائه می شوند می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در کالج کلمبیا

زبان تحصیل در کالج کلمبیا زبان انگلیسی است. در کالج کلمبیا حداقل نمره زبان برای هر کدام از دوره ها متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های زبان و حدنصاب نمره زبان در هر یک از این آزمون ها می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در کالج کلمبیا

هزینه تحصیل در کالج کلمبیا حدود 16050 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در دوره های دو ساله کاردانی حدود 32100 دلار کانادا می باشد. برای اطلاع یافتن از جزئیات هزینه تحصیل در کالج کلمبیا می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید

پذیرش تحصیلی کانادا

 تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

کالج کلمبیا

دانشگاه کانادا وست

دانشگاه کانادا وست یا دانشگاه غرب کانادا (University Canada West) یک دانشگاه مستقل پیشرو و مشهور به نوآوری و اثربخشی در آماده سازی دانشجویان با انگیزه برای مشاغل در سطح حرفه ای می باشد. این دانشگاه در سال 2005 تأسیس شد. دانشگاه غرب کانادا یک موسسه آموزش عالی خصوصی است که در محوطه شهری شهر بزرگ ونکوور، استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. این دانشگاه دارای دو پردیس در مرکز شهر ونکوور است. دانشگاه کانادا وست یکی از معتبرترین دانشگاه های ونکوور می باشد. دانشگاه کانادا وست (UCW) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک آموزش عالی رسمی مانند درجه کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در چندین زمینه تحصیلی می شود. دانشگاه کانادا وست دوره های آموزشی خود را به صورت حضوری، نیمه حضوری و آنلاین ارائه می دهد. دانشگاه کانادا وست طیف گسترده ای از رشته ها را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: مدیریت بازرگانی، تجارت، ارتباطات تجاری.

می توانید برای مشاهده دوره های حضوری به این لینک مراجعه کنید. همچنین می توانید برای مشاهده دوره هایی که به صورت آنلاین ارائه می شوند به این صحفه و برای دوره هایی که به صورت نیمه حضوری ارائه می شوند به این صفحه مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه کانادا وست

زبان تحصیل در دانشگاه کانادا وست زبان انگلیسی است. حداقل نمره کل قابل قبول برای آزمون آیلتس آکادمیک 6.5 می باشد؛ داوطلب باید در بخش نوشتن حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. حداقل نمره کل قابل قبول برای آزمون تافل آی بی تی 88 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد. برخی دیگر از آزمون های زبان نیز مورد تایید دانشگاه کانادا وست می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا وست

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا وست 17500 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. برای مشاهده جزئیات هزینه تحصیل در دانشگاه وست کانادا می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین درباره بیزینس اسکول کانادا وست و بیزینس اسکول های کانادا بخوانید.

دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه کاپیلانو (Capilano University) در سال 1968 تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی متمرکز بر آموزش در شمال ونکوور است. دانشگاه کاپیلانو جزو معتبرترین دانشگاه های ونکوور محسوب می شود. پردیس اصلی دانشگاه Capilano در شمال ونکوور واقع شده است. بیش از 2400 دانشجوی بین المللی در دانشگاه کاپیلانو مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه کاپیلانو برنامه های آموزشی خود را از طریق 5 دانشکده ارائه می دهد: دانشکده هنر و علوم، دانشکده مطالعات بازرگانی و حرفه ای، دانشکده آموزش، بهداشت و توسعه انسانی، دانشکده هنرهای زیبا و کاربردی و دانشکده مطالعات جهانی و جامعه. دانشگاه کاپیلانو دوره هایی را که منجر به اخذ مدرک فوق دیپلم، کارشناسی و سایر گواهینامه های معتبر می شود، ارائه می دهد. به طور کلی در این دانشگاه دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ارائه نمی شود. برخی از این رشته هایی که در دانشگاه کاپیلانو ارائه می شوند عبارتند از: حسابداری، مدیریت بازرگانی پیشرفته، انگلیسی، روانشناسی، مدیریت کسب و کار، طراحی در ارتباط تصویری، دستیار مراقبت های بهداشتی، مدیریت بین الملل، مدیریت گردشگری، حرکت شناسی، موسیقی، هنرهای نمایشی، زیست شناسی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده لیست دوره هایی که در دانشگاه کاپیلانو ارائه می شوند به این صفحه مراجعه فرمایید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه کاپیلانو

زبان تحصیل در دانشگاه کاپیلانو، زبان انگلیسی است. حداقل نمره کل قابل قبول برای آزمون آیلتس آکادمیک 6.5 می باشد؛ داوطلب باید در بخش نوشتن حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. حداقل نمره کل قابل قبول برای آزمون تافل آی بی تی 83 است. برخی دیگر از آزمون های زبان نیز مورد تایید دانشگاه کاپیلانو  می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره آزمون های زبان و حدنصاب نمره زبان در هر یک از این آزمون ها به این لینک مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه کاپیلانو

هزینه تحصیل در دانشگاه کاپیلانو از 13657 دلار کانادا در سال تا 17853 دلار کانادا در سال متغیر است. هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته تحصیلی و تعداد واحدهای اخذ شده بستگی دارد.

درباره تحصیل کارشناسی در کانادا، کارشناسی ارشد در کانادا و تحصیل دکتری در کانادا بخوانید.

دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (Kwantlen Polytechnic University) یک دانشگاه دولتی است که در سال 1981 با جدایی از کالج داگلاس توسط دولت بریتیش کلمبیا تأسیس شد. این دانشگاه جزو برترین دانشگاه های ونکوور می باشد. دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن تنها دانشگاه پلی تکنیک کانادا است. تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه 1400 نفر و تعداد دانشجویان 20000 نفر است. دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) از پروژه های تحقیقاتی دانشجویان خود حمایت مالی می کند. دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن دوره های کارشناسی، اخذ گواهینامه، کاردانی، دیپلم و کارآموزی را در بیش از 120 حوزه تحصیلی در زمینه های تجارت، هنر، علوم، باغبانی، طراحی و بهداشت ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (KPU) ارائه می شوند عبارتند از: حسابداری، مردم شناسی، مطالعات آسیایی، زیست شناسی، شیمی، دستیار مراقبت های بهداشتی، تجارت، مدیریت کسب و کار، جرم شناسی، طراحی (CPS)، اقتصاد، مطالعات زبان انگلیسی، طراحی و فناوری مد، هنرهای زیبا، جغرافیا، تاریخ و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده تمام رشته های ارائه شده توسط دانشگاه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

انگلیسی زبان اصلی تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن است. بنابراین، کلیه متقاضیان باید بتوانند میزان مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند. حداقل نمره کل قابل قبول برای آزمون آیلتس آکادمیک 6.5 می باشد؛ داوطلب باید در بخش نوشتن حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد. حداقل نمره کل قابل قبول برای آزمون تافل آی بی تی 88 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد. برخی دیگر از آزمون های زبان نیز مورد تایید دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن به این لینک مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن حدود 17500 دلار کانادا در سال می باشد. هزینه تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف، ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

کالج استنبرگ

کالج استنبرگ (Stenberg College) در سال 1990 توسط مری جین استنبرگ تأسیس شد. این کالج به دلیل ارائه برنامه های آموزشی مراقبت های بهداشتی و برنامه های مدیریت مراقبت های بهداشتی مشهور است. پردیس اصلی کالج استنبرگ حومه ونکوور واقع شده است. کالج Stenberg یک کالج خصوصی است که مدرک دیپلم و گواهینامه های معتبر را در رشته هایی از قبیل مراقبت های بهداشتی، مراقبت از کودکان و تجارت را ارائه می دهد. برخی از دوره هایی که در کالج استنبرگ ارائه می شوند عبارتند از: متخصص پشتیبانی بیمارستان، دستیار مطب پزشکی، منشی واحد پرستاری، پرستاری، پرستاری روانپزشکی، دستیار مراقبت های بهداشتی – بین المللی، خدمات انسانی، تجارت و بسیاری از دوره های دیگر. برای مشاهده تمام دوره های ارائه شده توسط کالج استنبرگ می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در کالج استنبرگ

زبان تحصیل در کالج استنبرگ، زبان انگلیسی است. متقاضیانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست و مایل به تحصیل در کالج استنبرگ هستند باید مهارت خود را در زبان انگلیسی از طریق آزمون آیلتس آکادمیک یا  آزمون PTE با حداقل نمرات کل 6 در آیلتس و نمره PTE 51 نشان دهند.

 • هزینه تحصیل در کالج استنبرگ

هزینه تحصیل در دوره های آموزشی مختلف، متفاوت است. هزینه تحصیل در کالج استنبرگ از 8250 دلار کانادا در سال تا 26950 دلار کانادا در سال متغیر است.  

زبان تحصیل در دانشگاه های ونکوور

زبان تحصیل در دانشگاه های ونکوور، زبان انگلیسی می باشد. در اکثر دانشگاه های ونکوور برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند در یکی از دانشگاه های ونکوور تحصیل کنند، باید از دانش زبانی نسبتا خوبی برخوردار باشند. داوطلبان باید با شرکت کردن در آزمون های زبان معتبر مانند آزمون آیلتس آکادمیک یا آزمون تافل مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند. هر یک از دانشگاه های ونکوور نمره مشخصی را به عنوان حداقل نمره قابل قبول در آزمون های زبان تعیین کرده اند. به طور کلی اکثر دانشگاه های ونکوور برای آزمون آیلتس آکادمیک نمره 6.5 به بالا و برای آزمون تافل نمره 88 به بالا را به عنوان حداقل نمره مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دوره های آموزشی خود در نظر گرفته اند. حدنصاب نمره زبان انگلیسی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت می باشد. داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظر خود حدنصاب نمره زبان برای رشته و مقطع تحصیلی خود را پیدا کنند. به علاوه بسیاری از دانشگاه های ونکوور برخی دیگر از آزمون های زبان مانند آزمون دولینگو (Duolingo) را نیز معتبر می دانند. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظر خود می توانند از آزمون های موردتایید دانشگاه مطلع شوند.

پادکست بشنوید!

زبان تحصیل در دانشگاه های ونکوور

هزینه تحصیل در دانشگاه های ونکوور

هزینه تحصیل در دانشگاه های ونکوور کانادا بسیار مناسب تر از دانشگاه های ایالت متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا می باشد. هزینه تحصیل در هر یک از دانشگاه های ونکوور متفاوت می باشد. در اکثر دانشگاه های ونکوور و کانادا هزینه تحصیلی دانشجویان بین المللی بسیار بیشتر از دانشجویان کانادایی می باشد. در واقع شهریه در نظر گرفته شده برای دانشجویان بین المللی چند برابر دانشجویان کانادایی است. البته در برخی از دوره های تحصیلات تکمیلی هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی و کانادایی تفاوت چندانی با هم ندارد. به علاوه هزینه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های دولتی ونکوور بسیار مناسب تر از هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و غیر دولتی می باشد. بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در یکی از دانشگاه های ونکوور مشغول به تحصیل شوند باید در انتخاب نوع دانشگاه دقت کنند. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های ونکوور در مقطع کارشناسی از 15750 دلار کانادا در سال تا 58000 دلار کانادا در سال متغیر است. هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی از 16000 دلار کانادا در سال تا 60000 دلار کانادا در سال متغیر می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های ونکوور به موارد زیادی بستگی دارد. شهریه دانشگاه های ونکوور تا حدود زیادی بستگی به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد. برای مثال هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و فنی مهندسی بسیار بیشتر از هزینه تحصیل در رشته های علوم اجتماعی می باشد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های ونکوور از میزان شهریه رشته و مقطع تحصیلی موردنظر خود اطلاع یابند.

درباره وام دانشجویی کانادا، فاند تحصیلی کانادا و کمک هزینه دانشجویی در کانادا بخوانید.

تاریخ ددلاین دانشگاه های ونکوور

تاریخ ددلاین هر یک از دانشگاه های ونکوور با یکدیگر متفاوت می باشد. همچنین در بسیاری از دانشگاه های ونکوور تاریخ ددلاین رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین دانشگاه های ونکوور تاریخ ددلاین و مهلت ثبت نام مشخصی ندارند و این تاریخ از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از رشته ای به رشته دیگر متفاوت است. به همین دلیل است که داوطلبان باید همیشه سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود را بررسی کنند و از تاریخ دقیق ثبت نام و تاریخ ددلاین برای رشته و مقطع تحصیلی موردنظر خود مطلع شوند. بهتر است داوطلبان برای افزایش شانس قبولی خود 8 تا 12 ماه قبل از شروع دوره، درخواست خود را ارسال کنند. داوطلبان یک یا دو ماه پس از تمام شدن مهلت درخواست، نامه رسمی پذیرش از دانشگاه دریافت خواهند کرد.

داوطلبان باید پس از برآورده سازی شرایط، تکمیل مراحل درخواست و پذیرش در دانشگاه، چند مرحله اضافی را طی کنند: ابتدا باید هزینه بیمه درمانی خود را پرداخت کنید. مبلغ تحت پوشش بسته به استان کانادا متفاوت است. پس از دریافت نامه پذیرش برای اخذ اجازه تحصیل در کانادا (ویزای دانشجویی کانادا) در اسرع وقت اقدام کنید تا مطمئن شوید که اجازه ورود به کشور کانادا را دارید. برخی از کشورهای اتحادیه اروپا (EU)  نیازی به درخواست ویزای دانشجویی ندارند، اما دانشجویان ایرانی باید برای تحصیل در دانشگاه های ونکوور و کانادا ویزای دانشجویی کانادا را اخذ نمایند. دانشجویان باید پس از ورود به کانادا رسما در دانشگاه ثبت نام کنند تا تأیید کنند که در کلاس های دانشگاه خود شرکت خواهند کرد.

درباره ویزای تحصیلی کانادا و ددلاین دانشگاه های کانادا بیشتر بخوانید.

تاریخ ددلاین دانشگاه های ونکوور

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ونکوور

هر ساله بسیاری از دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ونکوور با یکدیگر رقابت می کنند. شرایط اخذ پذیرش هر یک از دانشگاه های ونکوور با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور کلی داشتن رزومه تحصیلی قوی و اخذ نمره بالا در آزمون های زبان مانند آزمون آیلتس آکادمیک یا تافل شانس داوطلب را برای اخذ پذیرش تحصیلی چند برابر می کند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ونکوور در مقطع کارشناسی داوطلبان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را کسب کرده باشند. برخی از دانشگاه های ونکوور برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی شرط معدل در نظر گرفته اند. معمولا معدل 16 به بالا برای رشته های علوم انسانی و علوم پایه و معدل 17 به بالا برای رشته های پزشکی و فنی مهندسی معدل نسبتا قابل قبولی می باشد. هر چه داوطلب معدل بالاتری داشته باشد شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ونکوور خواهد داشت. برای مقطع کارشناسی ارشد نیز داوطلب باید مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده و ریز نمرات خوب و معدل بالایی را در مقطع کارشناسی کسب کرده باشد. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری داوطلب باید ریزنمرات و معدل بالایی را در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد اخذ کرده باشد. داشتن مقالات علمی – پژوهشی نیز می تواند شانس داوطلب را برای اخذ پذیرش در دوره دکتری افزایش دهد. ممکن است برخی از دانشگاه های ونکوور برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از داوطلبان بخواهند در آزمون GRE شرکت کنند و نتایج آن را برای دانشگاه ارسال نمایند. داوطلبانی که قصد دارند از دانشگاه های ونکوور پذیرش تحصیلی اخذ نمایند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های ونکوور از شرایط اخذ پذیرش برای رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود باخبر شوند.

درباره محاسبه GPA در کانادا، تاثیر مقاله بر اپلای و اعزام دانشجو به کانادا بخوانید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ونکوور

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای کاهش هزینه های خود به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ونکوور کانادا می باشند. همه دانشگاه های برتر کانادا از جمله دانشگاه های ونکوور بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. براساس دفتر آموزش بین المللی کانادا (CBIE)  96٪ از کل دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، کانادا را به عنوان یک مقصد تحصیلی مناسب به دانشجویان دیگر توصیه می کنند. کانادا خانه بیش از 600000 دانشجوی خارجی از بیش از 170 کشور جهان است، دانشگاه های ونکوور جزو معتبرترین دانشگاه های کانادا می باشند و به همین دلیل میزان تقاضا برای اخذ بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی از دانشگاه های ونکوور بسیار بالا است. بورسیه های تحصیلی که توسط دانشگاه های ونکوور ارائه می شوند، انواع مختلفی دارند؛ برخی از بورسیه های تحصیلی تنها هزینه های تحصیل را پوشش می دهند و برخی از بورسیه های تحصیلی دیگر تمام هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجو از قبیل خوراک، پوشاک، هزینه رفت و آمد و… را پوشش می دهند.

بسیاری از دانشگاه های ونکوور برای دانشجویان بین المللی خود بورسیه تحصیلی در نظر گرفته اند. داشتن رزومه تحصیلی قوی و اخذ نمره بالا در یکی از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون آیلتس آکادمیک یا آزمون تافل جزو شرایط اساسی و مهم برای اخذ بورسیه تحصیلی می باشند. همچنین آن دسته از داوطلبانی که در آزمون GRE شرکت کرده و در این آزمون نمره بالایی را کسب کرده باشند شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهند داشت. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های ونکوور از بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه و شرایط اخذ آن ها مطلع شوند. داوطلبان می توانند برای مشاهده بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه های ونکوور به این صفحه نیز مراجعه نمایند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ونکوور

مزایای تحصیل در دانشگاه های ونکوور

زندگی و تحصیل در ونکوور یک تجربه منحصر به فرد است. دانشگاه های ونکوور مانند دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه بریتیش کلمبیا و سایر دانشگاه ها برنامه های تحصیلی بسیار متنوعی را با کیفیت آموزشی بالا ارائه می دهند و مدت هاست دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کنند. دانشگاه های ونکوور بهترین سیستم آموزشی را دارند. علاوه بر این، هرساله بسیاری از دانشگاه های ونکوور به طور مداوم در میان برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند. از طرفی دانشگاه های ونکوور همواره پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان بوده اند و به همین دلیل یک مقصد تحصیلی مناسب برای دانشجویان بین المللی می باشند. دانشگاه های ونکوور برنامه های آموزشی با کیفیتی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهند با این حال شهریه دانشگاه های ونکوور بسیار مناسب تر از شهریه دانشگاه های کشورهایی همچون ایالت متحده آمریکا می باشد.

یک مزیت دیگر برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های ونکوور تحصیل می کنند، خدمات بهداشتی بسیار ارزان قیمت است. هر دانشجوی بین المللی که در استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور تحصیل می کند، آنچه را که تحت عنوان MSP شناخته می شود دریافت می کند. به زبان ساده، شما می توانید با پرداخت ماهیانه 75 دلار کانادا از پوشش بهداشتی جهانی برخوردار شوید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، این یک امتیاز بزرگ محسوب می شود زیرا شما نگران پرداخت هزینه های پزشکی گران بها در طول دوره تحصیل خود نخواهید بود.

سوالات متداول

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های ونکوور چقدر است؟

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های ونکوور در مقطع کارشناسی 31000 دلار کانادا در سال و در مقاطع تحصیلات تکمیلی 18000 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در برخی از رشته ها مانند رشته های پزشکی بسیار بیشتر است. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های ونکوور تا حدود زیادی بستگی به دانشگاه محل تحصیل، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد.

آیا دانشگاه های ونکوور به دانشجویان ایرانی بورسیه تحصیلی اعطا می کنند؟

بله، آن دسته از دانشجویانی که رزومه تحصیلی درخشانی دارند، می توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ونکوور اقدام کنند. بسیاری از دانشگاه های ونکوور برای دانشجویان بین المللی مستعد در رشته های تحصیلی مختلف بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته اند.

آیا می توانم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ونکوور در کانادا بمانم؟

بله، آن دسته از دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های ونکوور حداقل به مدت 8 ماه تحصیل کرده اند می توانند پس از فارغ التحصیلی برای اخذ مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) اقدام کنند. پس از کسب نمرات نهایی خود 180 روز فرصت دارید که درخواست اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) را بدهید. این مجوز به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا پس از فارغ التحصیلی در کانادا بمانند و مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان می توانند پس از یک سال کار در کانادا، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

زبان تحصیل در دانشگاه های ونکوور چیست؟

زبان تحصیل در دانشگاه های ونکوور زبان انگلیسی است. داوطلبان باید با شرکت در آزمون های زبان معتبر مانند آزمون آیلتس آکادمیک یا تافل، مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات