اپلای محیط زیست

اپلای محیط زیست

رشته محیط زیست بر آموزش توسعه پایدار، پایداری اکولوژیکی، بهداشت محیط و مدیریت پسماند متمرکز است. اپلای محیط زیست مناسب برای دانشجویانی است که مایلند درک روشنی از مسائل مختلف زیست محیطی داشته باشند و اقداماتی برای حفاظت از محیط زیست انجام دهند.

برخی از دروس مهم در این دوره عبارتند از زیست شناسی، علوم محیطی، بوم شناسی، جغرافیا، علوم اجتماعی و فناوری.

فارغ التحصیلان رشته محیط زیست چشم انداز شغلی درخشانی پیش روی خود دارد. برخی از زمینه های شغلی محبوب این رشته عبارتند از تحقیق و توسعه، سازمان های توسعه پایدار، سازمان های حفاظت از محیط زیست و بخش های عمومی و دولتی.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا، پذیرش تحصیلی کانادا و تحصیل رایگان در کانادا

مراحل اپلای رشته محیط زیست

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود.

فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین ۳ تا ۶ ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد.

توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

نا امید نشوید

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته محیط زیست

رشته محیط زیست به منظور آموزش دانشجویان در زمینه های مختلف مرتبط با محیط زیست مانند حفظ منابع طبیعی، اکولوژی، ارزیابی تاثیرات محیطی، تکنیک های مدیریت آلودگی و قوانین حفاظت از محیط زیست طراحی شده است. در این دوره عمدتا به موارد زیر پرداخته می شود:

 • درک پدیده های مختلف طبیعت و چگونگی ارتباط انسان با پدیده های محیطی.
 • بررسی مشکلات مختلفی در ارتباط با طبیعت و یافتن راه حلی مشخص برای آن مشکلات
 • ایجاد یک رویکرد علمی و توانایی تفکر خلاق
 • قرار گرفتن در معرض پروژه های مختلف و کار میدانی برای درک بهتر محیط
 • درک اینکه محیط زیست چه تأثیری بر زندگی می گذارد

برخی از موضوعات مهمی که به دانشجویان آموزش داده می شود عبارتند از: سیستم اکولوژیکی، مدیریت منابع طبیعی، مدیریت محیط زیست، آلودگی و کنترل آن، اقتصاد محیط زیست و ….

همچنین بخوانید: رشته های پرطرفدار در کانادا و محیط زیست در کانادا

اپلای رشته محیط زیست در خارج از کشور

شرایط اپلای و ادامه تحصیل در رشته محیط زیست بسته به کشور، گرایش و دانشگاهی که انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. به طور کلی داشتن نمره بالا در دروس شیمی، ریاضی و فیزیک برای اپلای در مقطع کارشناسی و داشتن معدل بالا برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد، مورد نیاز است. همچنین داشتن مقاله منتشر شده یا سابقه پژوهشی قابل استناد، احتمال پذیرش را بالاتر می برد.

برخی از دانشگاه ها نیز نمره آزمون GRE را ملاک قرار می دهند. دانشگاه هایی که در رتبه بندی جایگاه بالاتری دارند و پر متقاضی هستند، شرایط سخت گیرانه تری را نسبت به سایر دانشگاه ها دارند.

انگیزه نامه، توصیه نامه و شرایط دیگر را نیز باید از سایت دانشگاه بررسی کنید. متقاضیانی که زبان مادری شان زبان انگلیسی نیست حتماً باید مدرک TOEFL یا IELTS (با حداقل نمره قبولی) را داشته باشند.

همچنین بخوانید: مشاوره اپلای، تاثیر مقاله بر اپلای و اپلای با معدل پایین

ادامه تحصیل رشته محیط زیست در خارج از کشور

معیارهای گوناگونی برای انتخاب یک کشور برای اپلای محیط زیست وجود دارد. در ادامه تعدادی از بهترین کشورها برای اپلای محیط زیست را به شما معرفی می کنیم و دلایل هر یک را بیان می کنیم.

اپلای محیط زیست دانمارک

دلایل: آگاهی نسبت به مسایل زیست محیطی و وجود دغدغه برای آن، سرزمین شادترین مردم روی زمین

 • دانمارک رتبه اول را در جهان در عملکرد زیست محیطی دارد.
 • دانمارک نه تنها از نظر زیست محیطی کشوری آگاه و مبتکر است، بلکه زمینه تحصیلی را نیز برای دانشجویان خود فراهم می کند و فرصت های شغلی شگفت انگیزی را برای آنها فراهم می کند.  بنابراین، دانمارک بهترین کشور برای تحصیل علوم محیط زیست است.
 • دارا بودن یک محیط زندگی آرام و مزایای بیمه سلامت برای تشویق دانشجویان خارجی به زندگی در دانمارک کافی است.

دانشگاه فنی دانمارک (DTU )

دانشگاه فنی دانمارک (DTU ) دانشگاهی پیشرو در زمینه علوم طبیعی و فنی است. DTU در سطح بین المللی به عنوان یک دانشگاه برتر در زمینه تحقیقات، نوآوری، همکاری و کسب و کار شناخته شده است. این دانشگاه در کپنهاگ واقع شده است، شهری که تا سال 2025 اولین شهر بدون کربن در جهان خواهد بود.

دپارتمان های محیط زیست DTU از بزرگترین بخش های اروپا هستند. رشته مهندسی محیط زیست در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. DTU بر غوطه ور کردن دانشجویان در پروژه های همکاری صنعتی برای افزایش مهارت آنها در مهندسی پایدار متمرکز است.

این دانشگاه دارای جمعیت دانشجویی چندفرهنگی متنوعی است. هزینه تحصیل دانشجویان غیر اروپایی در هر ترم حدود 8700 دلار است.

اپلای محیط زیست سوئد

دلایل: وجود شهرهای دانشگاهی آرام، تعهد به توسعه پایدار، مردمان شاد و پر جنب و جوش، دیدن شفق شمالی از نزدیک

 • سوئد سرزمین فرصت ها برای دانشجویان خارجی است.
 • سوئد در میان بهترین کشورها برای علوم زیست محیطی است.
 • دولت سوئد متعد به ایجاد زندگی پایدار است و سوئدی ها برای دستیابی به راه حل های بلندمدت دست به تلاش های نوآورانه می زنند.

دانشگاه استکهلم سوئد

دانشگاه استکهلم یکی از دانشگاه های برتر سوئد است. این دانشگاه تلاش می کند که از طریق همکاری های صنعتی، تحقیقات را به زندگی واقعی مردم ربط بدهد. دپارتمان علوم محیط زیست و شیمی تحلیلی دانشگاه استکهلم در سطح بین المللی شناخته شده است.

دانشجویان بیشتر وقت خود را به کار تیمی و انجام پروژه های بین رشته ای با دانشجویان علوم اجتماعی، حقوق و پزشکی می گذرانند. هزینه تحصیل در دانشگاه استکهلم از 27000 دلار در سال شروع می شود.

اپلای محیط زیست آفریقای جنوبی

دلایل: محیط چند فرهنگی، تشویق به یادگیری زبان، مردم مهمان نواز و صمیمی

 • آفریقای جنوبی با رتبه های علمی درخشان خود در رنکینگ جهانی، دانشجویان خارجی را به و تحصیل در دانشگاه های معتبر خود ترغیب می کند.
 • آفریقای جنوبی تحصیلات با کیفیت بالا و دستیابی به یک شغل حرفه ای را برای فارغ التحصیلان تضمین می کند.
 • همچنین این کشور دارای محیط طبیعی غنی و آرامی است.
 • جامعه افریقای جنوبی آنقدر متنوع است که به راحتی می توانید حداقل یکی از ۱۱ زبان آفریقای جنوبی را یاد بگیرید.

دانشگاه کیپ تاون (UCT)

دانشگاه کیپ تاون (UCT ) برترین دانشگاه آفریقای جنوبی در زمینه تحقیقاتی است. UCT قدیمی ترین دانشگاه آفریقای جنوبی است و یکی از دپارتمان های آموزشی معتبر جهان برای علوم زیست محیطی را در خود جای داده است.

دانشکده مهندسی محیط زیست با هدف پیشرفت و توسعه علوم زیست محیطی به مسائل مختلف اجتماعی-اقتصادی، به ویژه پایداری و حفاظت محیط زیست می پردازد. آنها دوره های مختلفی را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

اپلای محیط زیست نروژ

دلایل: ارتباط قوی با شرکت های بزرگ صنعتی، تجربه زیستن در بهترین مکان جهان برای زندگی

 • نروژ کشوری پیشرو در صنایع مختلف مانند سوخت های فسیلی، انرژی های تجدیدپذیر و مخابرات است.
 • علاقه مندان به علم محیط زیست از نروژ و مناظر خیره کننده طبیعی آن لذت خواهند برد.
 • نروژ در میان بهترین مکان های دنیا برای زندگی قرار دارد و از ثروت بسیاری نیز برخوردار است.

دانشگاه علم و فناوری نروژ

دانشگاه علم و فناوری نروژ در زمینه تحقیقات سلامت، اقیانوس ها، انرژی و توسعه پایداری شهرت جهانی دارد. دانشگاه علم و فناوری نروژ طیف گسترده ای از رشته های زیست محیطی مانند ژئوماتیک، انرژی پایدار و معماری پایدار را ارائه می دهد.

اپلای محیط زیست اسپانیا

دلایل: چند زبانه بودن، تحصیل رایگان، هزینه ارزان زندگی

 • اسپانیا مجموعه ای از فرهنگ ها و ادیان گوناگون است.
 • دانشجویان بین المللی از هزینه ارزان زندگی و تحصیل در سومین سیستم آموزشی برتر دنیا در مطالعات بین المللی بهره مند می شوند.
 • افراد با سلیقه های گوناگون از غذاهای لذیذ اسپانیایی لذت می برند.

دانشگاه بارسلونا اسپانیا

دانشگاه بارسلونا یکی از برترین دانشگاه های دولتی اسپانیا است که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه می دهد. دانشکده علوم زمین این دانشگاه رشته محیط زیست را ارائه می دهد. یکی از دوره های برجسته این دانشگاه کارشناسی ارشد علم و مدیریت یکپارچه آب است.

دانشگاه بارسلونا در زمینه تحقیقات زیست محیطی در دنیا به رسمیت شناخته می شود. دانشجویان بین المللی می توانند از تحصیل با شهریه های کمتر از 1000 دلار در اسپانیا، از تحصیل خود لذت ببرند.

اپلای محیط زیست سنگاپور

دلایل: همکاری با شرکت های بزرگ صنعتی، دستیابی به فرصت های شغلی خوب، دسترسی به فناوری پیشرفته

 • سنگاپور به عنوان پاکترین شهر جهان شناخته می شود.
 • سنگاپور کشوری پیشرفته برای تحصیل در علوم زیست محیطی است.
 • این کشور دارای استاندارد زندگی بالا و سیستم آموزشی است که در مقیاس جهانی به طور استثنایی ارائه می شود.

دانشگاه صنعتی نانیانگ (NTU)

دانشگاه صنهتی نانیانگ (NTU ) مرکز تحقیقات و پژوهش های پیشرو در زمینه های گوناگون علم و فناوری است. مشارکت آنها با غول های بزرگی مانند علی بابا به آنها اجازه داد تا تحقیقات خود را در زمینه رباتیک و انرژی پاک ادامه دهند.

در دانشکده محیط زیست NTU چالش های زیست محیطی آسیا  در کانون توجه است. دانشجویان رشته محیط زیست در این دانشکده از دانش بوم شناسی، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی برای رسیدگی به چالش های پایداری و زیست محیطی استفاده می کنند.

اپلای محیط زیست برزیل

دلایل: تحصیل رایگان، تنوع زیستی غنی، تمایل به جذب دانشجویان بین المللی

 • دانشجویان بین المللی عاشق سواحل شنی و جشنواره هایی هستند که در برزیل برگزار می شود.
 • برزیل فعالانه به دنبال دانشجویان بین المللی برای بالا بردن شهرت علمی خود است.
 • آموزش رایگان و در عین حال در سطح جهانی، برزیل را به مقصد تحصیلی جذابی تبدیل کرده است.
 • تنوع جغرافیایی بالای برزیل، آن را به گزینه ایده آلی برای تحصیل در رشته محیط زیست تبدیل می کند. برزیل دارای حدود یک چهارم جنگل های بارانی جهان است، 60 قبیله محلی را در خود جای داده و سرشار از منابع طبیعی و اقلیت های بومی است.

دانشگاه سائوپائولو برزیل (USP)

دانشگاه سائوپائولو (USP ) یک دانشگاه دولتی در برزیل است. این دانشگاه قدیمی ترین و یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور است که هزینه ای از دانشجویان خود دریافت نمی کند. دانشگاه سائوپائولو  رشتهمدیریت محیط زیست را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

برترین کشورها برای اپلای محیط زیست از دیدگاه پژوهشی

اگر به انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهشگری در رشته محیط زیست علاقمند هستید، ادامه تحصیل رشته محیط زیست در خارج از کشور گزینه های زیادی را پیش روی شما قرار می دهد.

بر اساس معیار FC که برای ارزیابی میزان تولید مقالات و ارجاعات آنها در نشریات علمی استفاده می شود،  10 کشور برتر در رشته محیط زیست توسط نشریه نیچر بدین ترتیب رتبه بندی شده اند:

 • امریکا
 • چین
 • بریتانیا
 • آلمان
 • فرانسه
 • کانادا
 • استرالیا
 • ژاپن
 • سوییس
 • هلند

از این رو اگر هدف شما از ادامه تحصیل رشته محیط زیست در خارج از کشور انجام پژوهش در مرز علم است، پیشنهاد می کنیم یکی از این ده کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود در نظر بگیرید.

گرایش های رشته محیط زیست در خارج از کشور

رشته محیط زیست یکی از رشته‌های محبوب در جهان است که در حال حاضر گرایش‌های متعددی برای ادامه تحصیل دارد. دانشجویان می‌توانند با توجه به حوزه علاقه‌مندی خود یکی از این گرایش‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

مهمترین گرایش‌ های رشته محیط زیست

 • تغییرات محیط زیست و پایداری جهانی
 • مدیریت پسماند
 • اکولوژی
 • شیمی سبز و محیط زیست
 • انرژی و محیط زیست
 • شیمی محیط زیست
 • بیولوژی تغییرات اقلیمی و محیطی
 • تکنولوژی و بهداشت محیط زیست
 • تغییرات اقلیمی
 • کنترل آلودگی محیطی

توضیح هر یک از گرایش های محیط زیست

گرایشتوضیح
تغییرات محیط زیست و پایداری جهانیمشکلات اجتماعی-اکولوژیکی جهانی نیازمند راه حل های بین رشته ای است که از مرزهای معمول علم و تصمیم گیری فراتر می رود. در رشته تغییرات محیط زیست و پایداری جهانی (ECGS)، دانشجویان برای مقابله با چالش های زیست محیطی و پایداری جهانی با سخنرانی ها، سمینارها، پروژه و دوره های آزمایشگاهی و میدانی آموزش می بینند.
مدیریت پسماندهای خطرناک در محیط زیسترشته مدیریت پسماندهای خطرناک در محیط زیست بر چگونگی مدیریت و کنترل پسماندهای خطرناک تمرکز دارد، به گونه ای که موجب آلودگی محیط زیست نشود.
اکولوژی و محیط زیست  رشته اکولوژی و محیط زیست با بکار گیری دانش علوم پایه، علوم اجتماعی و علوم انسانی ، به تربیت رهبران محیط زیست آینده می پردازد. در این رشته دانشجویان با شیوه مدیریت تعاملات محیط طبیعی و فعالیت های آشنا می شوند
شیمی سبز و محیط زیستدانشجویان رشته شیمی سبز و محیط زیست، با دانشی بین رشته ای آشنا می شوند که به آنها کمک می کند در زمینه ارزیابی وضعیت محیط زیست و طراحی فناوری های سبزتر مهارت پیدا کنند.
انرژی و محیط زیستدر رشته انرژی و محیط زیست، دانشجویان با مباحثی از علوم طبیعی و اجتماعی، علوم انسانی، مهندسی، و غیره آشنا می شوند. فارغ التحصیلان این رشته خط مشی و برنامه ریزی زیست محیطی را شکل می دهند، در تجزیه و تحلیل انرژی و مشاوره زیست محیطی مهارت پیدا می کنند و در سازمان های دولتی و خصوصی مشغول به کار می شوند.
شیمی محیط زیست  این شاخه از رشته شیمی در بردارنده فرآیندهای بیوشیمیایی است که در محیط طبیعی رخ می دهد. شیمی محیط زیست ترکیبی از موضوعات مختلف مانند زیست شناسی، ریاضیات و سم شناسی برای یافتن راه های توسعه پایدار است. شیمی محیط زیست یکی از گرایش های اصلی شیمی است زیرا با عملکردهای محیطی سروکار دارد.
بیولوژی تغییرات اقلیمی و محیطیرشته بیولوژی تغییرات اقلیمی و محیطی (BEC ) یک برنامه پژوهش محور جدید است که هدف آن افزایش دانش دانشجویان از جنبه های بیولوژیکی و بیوژئوشیمیایی شرایط محیط زیست است. دانشجویان در این دوره دانش پیشرفته ای را در زمینه علوم زیست محیطی، زیست شناسی، بیوژئوشیمی، هیدروبیولوژی، اکوتوکسیکولوژی، سیاست و قانون محیط زیست و جنگلداری با محوریت محیط زیست کسب می کنند.
تکنولوژی و بهداشت محیط زیسترشته تکنولوژی و بهداشت محیط زیست یک دوره بین رشته ای و پژوهش محور است که هدف آن دریافت درک جامعی از تاثیرات تکنولوژی بر سلامت انسان و محیط زیست و یافتن راه حل های نوین برای کاهش اثرات آن است. در این دوره تمرکز بر عوامل محیطی مانند آلاینده‌های هوا، تشعشعات یونیزه و غیریونیزه و مواد شیمیایی و همچنین روش های ارزیابی ریسک از این اطلاعات است. این رشته تحصیلی برای دانشجویانی که مایل به دنبال کردن شغلی در زمینه تحقیقات بهداشت محیط یا همکاری با آژانس های بهداشت محیط هستند، مناسب است.
تغییرات اقلیمیتغییرات اقلیمی به یک خطر واقعی و فوری تبدیل شده است. در این دوره بین رشته ای، دانشجویان بینشی در مورد چالش های تغییرات آب و هوا در علم و و نحوه سیاست گذاری به دست می آورند.
کنترل آلودگی محیطیرشته کنترل آلودگی محیطی یک دوره بین رشته ای از متخصصان محیط زیست تا مهندسان رشته های گوناگون و دانشمندان علوم پایه را در بر می گیرد. فارغ التحصیلان این رشته قادر به انجام تحقیقات، فرمول بندی داده ها، بهینه کردن آنها و ارائه گزارش به صورت منسجم و مختصر هستند. آنها دارای دانش پایه ای قوی و مهارت های کمی و کیفی مورد نیاز برای پرداختن به چالش های محیطی دارند و راه حل هایی را برای کنترل آلودگی محیطی ارائه می دهند.

بهترین گرایش رشته محیط زیست برای اپلای در خارج از کشور

دانشجویان رشته محیط زیست با توجه به گرایشی که انتخاب می کنند می توانند در طیف وسیعی از عناوین شغلی مرتبز به رشته محیط زیست مشغول به کار شوند؛ اما اغلب این سوال برایشان پیش می آید که بهترین گرایش رشته محیط زیست چیست؟

دانشجویان همواره به دنبال بهترین گرایش رشته محیط زیست هستند تا بتوانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند. برای پاسخ به این پرسش، در جدول زیر به میزان درآمد و توصیف برخی از مشاغل گرایش های رشته محیط زیست پرداخته ایم.

مشاغلتوضیحاتمیزان درآمد سالانه ( دلار)
متخصص محیط زیستاین متخصصان مسئول نظارت بر تأثیر محیط زیست بر گروهی از انسان ها و کشف و ارائه راه حل برای مسائل زیست محیطی هستند. آنها بیشتر در کارخانه های صنایع شیمیایی و الکتریکی کار می کنند. آنها نمونه گیری از غذا، آب، خاک یا هوا انجام می دهند و برنامه هایی برای به حداقل رساندن مشکلات محیط زیست اجرا می کنند.38480
کارشناس محیط زیستکارشناسان محیط زیست (به ویژه شیمیدانان محیط زیست) حضور و تاثیر مواد شیمیایی در محیط را مطالعه می کنند. آنها خاک و آب را برای یافتن مواد آلاینده تجزیه و تحلیل می کنند، نحوه عملکرد این مواد در محیط را بررسی می کنند و تعیین می کنند که این مواد چگونه بر زندگی حیوانات و گیاهان تأثیر می گذارد.37856
معلم محیط زیستمعلمان علوم محیط زیست در دبیرستان ها به دانش آموزان آموزش می دهند. یک معلم محیط زیست ممکن است مباحثی مانند اکولوژی، زمین شناسی، شیمی و زیست شناسی را تدریس کند.39811
زیست شناس دریاییزیست شناس دریایی دانشمندی است که در مورد حیات در اقیانوس ها تحقیق می کند. آنها همچنین به بررسی شیوه زندگی جانداران در مناطق آب شور مانند تالاب ها نیز می پردازند. آنها معمولاً داده ها را مشاهده و جمع آوری می کنند، آزمایش انجام می دهند و حیوانات دریایی و شیوه زندگی آنها را مطالعه می کنند.48017
شیمیدان محیط زیستشیمیدانان محیط زیست مسئول جمع آوری و آزمایش نمونه های خاک، هوا و آب برای تعیین کیفیت و چگونگی تأثیر آنها بر محیط هستند. آنها در مورد یافته های خود گزارش می نویسند تا با دیگران به اشتراک بگذارند. هدف این متخصصان شناسایی و جلوگیری از تهدیدات محیطی است که بر افراد، گیاهان و حیوانات تأثیر می گذارد.61098
زیست شناس حیات وحش  زیست شناسان حیات وحش در درجه اول حیوانات را مطالعه می کنند و آنها را در زیستگاه طبیعی خود ارزیابی می کنند تا میزان تأثیر محیط بر حیوانات را تعیین کنند. آنها همچنین ویژگی های حیوانات را برای طبقه بندی آنها و شناسایی گونه های جدید مطالعه می کنند.64119
مشاور محیط زیستمشاوران محیط زیست در رابطه با نحوه مدیریت مسائل زیست محیطی و کاهش ردپای کربن، مشاوره تخصصی به مشتریان ارائه می دهند. آنها سطوح فعلی آلودگی محیطی مشتری را اندازه گیری می کنند و سیستم هایی را برای حذف آسیب های زیست محیطی آینده طراحی می کنند.67580
دانشمند محیط زیست  این متخصصان برای شناسایی و از بین بردن اشکال مختلف آلودگی که بر محیط زیست تأثیر می گذارد، کار می کنند. هدف یک دانشمند محیط زیست بهبود و حفاظت از سلامت انسان ها و محیط زیست است.69574
زمین شناس محیط زیستزمین شناسان محیط زیست داده های مربوط به اجزای زمین شناسی محیط را تجزیه و تحلیل و جمع آوری می کنند. آنها مواد معدنی، خاک و آب های زیرزمینی را مطالعه می کنند و شرایط پروژه های صنعتی مانند عملیات معدن را ارزیابی می کنند.70083
اکولوژیستاکولوژیست ها مسئول مطالعه و ارزیابی اکوسیستم ها هستند تا تعیین کنند انسان ها چگونه بر اکوسیستم ها و محیط هایشان تاثیر می گذارند. یک اکولوژیست ممکن است در یک سازمان محیط زیست، سازمان دولتی، یک آکواریوم، موزه یا باغ وحش کار کند.74247
مدیر محیط زیست  یک مدیر محیط زیست فردی است که مسئول نظارت بر رعایت مقررات زیست محیطی توسط سازمان برای کاهش ردپای کربن کلی شرکت و تولید زباله است. آنها وظیفه تجزیه و تحلیل آب، آلودگی، کیفیت هوا و زباله یک شرکت را دارند.25645
وکیل محیط زیستوکلای محیط زیست وکلایی هستند که در جنبه های حقوقی مربوط به زمین، هوا و آب تخصص دارند. آنها برای وضع قوانین و مقررات زیست محیطی جدید و حفاظت از اکوسیستم، کشاورزی و تنوع زیستی مشورت می کنند. همچنین در مورد موضوعاتی مانند قانون آب، قانون تغییرات آب و هوا و مدیریت زمین نماینده مشتریان می شوند.74337
مهندس محیط زیست  این متخصصان مسئول طراحی سیستم هایی هستند که حفاظت از محیط زیست را ارتقا می دهند. پروژه هایی که یک مهندس محیط زیست روی آنها کار می کند شامل سیستم هایی برای تبدیل زباله به انرژی و احیای آب است. آنها همچنین مسئول اجرای قوانین و رویه های عملیاتی استاندارد در ارتباط با محیط زیست هستند.79817
بازرس بهداشت محیط  بازرسان بهداشت محیط در بخش دولتی و خصوصی کار می کنند تا استانداردهای زیست محیطی را بررسی کنند. آنها بر استانداردهای مختلف محیطی و بهداشت عمومی مانند ایمنی در محل کار، کنترل آلودگی و پیشگیری از آسیب نظارت می کنند.82879
کارشناس کنترل کیفیت آبکارشناسان کیفیت آب، آب گرفته شده از آب های سطحی، زیرزمینی و آب آشامیدنی را آزمایش و تجزیه و تحلیل می کنند. آنها راه حل هایی را برای حفظ و بهبود کیفیت آب ارائه می دهند و هرگونه مشکل در کیفیت آب مانند آلودگی را گزارش می دهند. آنها معمولاً برای دولت، آژانس های غیرانتفاعی محیط زیست و شرکت های تجاری کار می کنند.87291

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

مطالعات نشان می دهد که با افزایش فشار بر مشاغل برای در نظر گرفتن ردپای کربن خود، تقاضای زیادی برای استخدام مشاغلی مانند متخصص محیط زیست، مشاور محیط زیست و مدیر محیط زیست وجود دارد. همچنین فرصت های شغلی هیجان انگیزی برای نقش مهندس انرژی های تجدیدپذیر و مهندسی محیط زیست پیدا شده است.

بورسیه رشته محیط زیست در خارج از کشور

بورسیه‌های تحصیلی یا کمک‌هزینه‌های دانشجویی از راه‌های مختلف تأمین می‌شوند که می‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌گذاران، مددکاران یا مؤسسات مالی در اختیار دانشجویان واجدالشرایط قرار گیرند. لازم به ذکر است که درهرصورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجدالشرایط قرار گیرد.

شاید این سؤال پیش بیاید که این بورسیه‌ها به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

در پاسخ به چند نوع بورسیه اشاره خواهیم کرد:

 • بورسیه‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می‌گیرد و معمولاً بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن‌ها اعطا می‌شود.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام برمی‌دارند.
 • بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می‌پردازند. مبلغ خوب و قابل‌توجهی نصیب دانشجویانی می‌شود که در کنار اساتید به تحصیل می‌پردازند و دانشجویان می‌توانند برای هزینه‌های تحصیل و زندگی خودروی آن حساب کنند.
 • بورسیه‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره‌وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت‌اند. این کارها به صورتی برنامه‌ریزی می‌شوند که به درس دانشجو لطمه‌ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل حتی می‌تواند به‌صورت تمام‌وقت کارکرده و حقوق کار تمام‌وقت را کسب کند.
 • بورسیه‌های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

درصورتی‌که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه‌ها، کمک‌هزینه‌های تحصیلی یا حتی وام‌های دانشجویی در رشته محیط زیست مطلع شوید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه موردنظر خود مراجعه کرده و از بورسیه‌های مربوط به این رشته‌ آگاه شوید.

همچنین سایت‌هایی طراحی‌شده‌اند که شما می‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ی تحصیلی موردنظر از بورسیه‌های رشته‌ی مربوطه آگاه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌های رشته محیط زیست به www.scholarships.com  ، scholarshipportal   و careeronestop مراجعه کنید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور بیشتر بخوانید.

دانشگاه های برتر رشته محیط زیست در خارج از کشور

دانشگاه‌های زیادی در خارج از کشور آموزش رشته محیط زیست را به‌صورت تخصصی و در گرایش‌های مختلف آن ارائه می‌دهند.

لیست مهمترین دانشگاه‌ های ارائه دهنده رشته محیط زیست

(رتبه و امتیاز در رشته محیط زیست)

دانشگاهکشوررتبهامتیاز کل
دانشگاه هارواردامریکا196.4
دانشگاه استنفوردامریکا196.4
دانشگاه ام آی تی (MIT)  امریکا395.6
دانشگاه آکسفوردانگلستان495.5
دانشگاه کمبریجانگلستان595.4
دانشگاه Wageningenهلند595.4
دانشگاه ETH زوریخسوییس794.7
دانشگاه Tsinghuaچین893.6
دانشگاه برکلیامریکا993.4
دانشگاه امپریال کالج لندنانگلستان1092.7
دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)سنگاپور1191.9
دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)کانادا1291.1
دانشگاه صنعتی نانیانگ (NTU)سنگاپور1390.9
دانشگاه Delftهلند1490.4
دانشگاه کالیفرنیا، دیویسامریکا1589.8
دانشگاه ییلامریکا1589.8
دانشگاه کویینزلنداسترالیا1789.1
دانشگاه UCLAامریکا1888.8
دانشگاه نیوساوت ولزاسترالیا1988
دانشگاه کورنلامریکا2087.9
دانشگاه EPFLسوییس2187.8
دانشگاه پکینگچین2187.8
دانشگاه استکهلمسوئد2387.6
دانشگاه میشیگانامریکا2387.6
دانشگاه ملبورناسترالیا2587.3
دانشگاه پرینستونامریکا2687.2
دانشگاه صنعتی کالیفورنیا (Caltec)امریکا2787.1
دانشگاه مک گیلکانادا2886.9
دانشگاه توکیوژاپن2986.7
دانشگاه لیدزانگلستان2986.7
دانشگاه دوکامریکا3186.6
دانشگاه تورنتوکانادا3186.6
دانشگاه UCLانگلستان3386.4
دانشگاه ملی استرالیااسترالیا3486.3
دانشگاه کلمبیاامریکا3586.2
دانشگاه واشنگتنامریکا3685.7
دانشگاه ادینبورگانگلستان3785.6
دانشگاه ویسکانسینامریکا3985.4
دانشگاه Zhejiangچین3985.4
دانشگاه صنعتی هنگ کنگهنگ کنگ4185.3
دانشگاه کپنهاگدانمارک4185.3
دانشگاه اکسترانگلستان4385.1
دانشگاه صنعتی جورجیاامریکا4485
دانشگاه لاند Lundسوئد4485
دانشگاه سنت آنجلیا (UEA)انگلستان4485
دانشگاه هنگ کنگهنگ کنگ4485
دانشگاه تگزاسامریکا4884.7
دانشگاه  Uppsalaسوئد4984.3
دانشگاه ایلینویزامریکا4984.3
دانشگاه Utrechtهلند5084.2

بیشتر بدانید: دانشگاه های کانادا، رنکینگ دانشگاه های کانادا و ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

اخذ ویزا برای اپلای رشته محیط زیست در خارج از کشور

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید حتماً ویزای تحصیلی داشته باشند. هر کشور، قوانین خاص خودش را برای اعطای ویزای تحصیلی برای دانشجویان دارد. مدت اعتبار ویزا بسته به کوتاه‌مدت و بلندمدت بودن آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

به‌عنوان‌مثال اعتبار ویزاهای کوتاه‌مدت ممکن است از ۳ ماه تا ۳ سال متغیر باشد. دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزا حیاتی است بنابراین یک تیم مشاوره باتجربه در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملاً با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی بافرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزا حتماً در مورد کشور مقصد تحقیق کنید.

نکته دیگر در مورد اخذ ویزا این است که دانش بالای زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد به‌شدت الزامی است و بدون داشتن مدرک زبان معتبر قادر به اخذ ویزا نخواهید بود.

مدارک و مراحل اخذ ویزای تحصیلی در رشته  محیط زیست

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به‌صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ موردنظر (در اینجا رشته محیط زیست)
 • همراه داشتن نامه‌ پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی ازجمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور موردنظر با حداقل نمره‌ی موردنیاز
 • پرداخت هزینه‌ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوءپیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ‌شده‌اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکرشده در قسمت بالا به‌صورت کلی در نظر گرفته‌شده‌اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته محیط زیست در خارج از کشور

مدارک موردنیاز برای تحصیل در رشته محیط زیست بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید با یکدیگر متفاوت است. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی‌های لازم لیست زیر را به‌عنوان مدارکی که بین این دانشگاه‌ها در رشته محیط زیست مشترک هستند را جمع‌آوری کرده است.

 • رشته و دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه موردنظرتان را در سایت دانشگاه پرکنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتماً یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌نامه نیاز دارید.
 • درصورتی‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی‌ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر کشور موردنظر با حداقل نمره موردنیاز را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده‌اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی‌تان به همراه ریزنمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، مدارک موردنیاز و اطلاعات جزئی را از سایت دانشگاه موردنظر کنید.

همچنین بخوانید: مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

بازار کار رشته محیط زیست در خارج از کشور

با توجه به افزایش حساسیت جهانی نسبت به تغییرات اقلیمی و مشکلات زیست محیطی، نیاز به کارشناسان و متخصصان محیط زیست بیش از پیش احساس می شود. بنابر قوانین کشورهای صنعتی، تمامی شرکت ها  ملزم به کاهش رد پای کربن خود شده اند.

از این رو نیاز به کارشناس محیط زیست در بازار کار افزایش یافته است. همچنین نیاز به مهندسان محیط زیست برای طراحی، مدل سازی و مدیریت چالش های گوناگون زیست محیطی مانند کنترل و مدیریت منابع آب، پایش و کنترل آلودگی هوا و آلودگی های زیست محیطی نیز افزایش یافته است.

فارغ التحصیلان رشته محیط زیست افزودن بر احاطه کامل بر دانش تخصصی بایستی در زمینه های زیر نیز مهارت داشته باشند تا بتوانند به راحتی جذب بازار کار شوند.

 • قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسئله
 • مدیریت زمان و سازماندهی تیم پژوهشی
 • توانایی برقراری ارتباط کتبی و شفاهی با موسسات و سازمان ها
 • نظارت و نگهداری اطلاعات و داده ها
 • توانایی کار گروهی
 • انجام پژوهش با متدهای مشخص و ارائه نتایج
 • مهارت های IT و فناوری اطلاعات برای ارائه داده ها

بیشتر بخوانید: کار در کانادا ، قانون کار کانادا و کاریابی در کانادا

میانگین درآمد رشته محیط زیست در خارج

سایت  salary expert، یکی از معروف‌ترین سایت‌های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم‌ترین درآمد کشورها را در رشته محیط زیست نشان می‌دهد.

توجه داشته باشید که این سایت هرروز اطلاعات خود را به‌روزرسانی می‌کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. درصورتی‌که به اطلاعات حقوق و درآمدها به‌صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات موردنیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

میانگین درآمد در کشورهای مختلف در رشته محیط زیست

میانگین درآمد سالانه به دلار آمریکاکشور
105179استرالیا
82097کانادا
43769چین
75683دانمارک
68397فنلاند
61552فرانسه
54310ایتالیا
66253هلند
56731اسپانیا
94678سوییس
36318انگلستان
92120امریکا

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب‌های شما است. مشاوران و وکلای باتجربه ما در موسسه‌ی مهاجرتی تراست با سال‌ها تجربه درزمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اپلای رشته‌ محیط زیست در کشور کانادا با مشاوران ما وقت مشاوره رایگان رزرو کنید و یا فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل نمایید تا وضعیت شما مورد بررسی قرار گیرد.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

دروس رشته محیط زیست چیست؟

فیزیولوژی و اکولوژی
اصول شیمی معدنی
زمین شناسی زیست محیطی
تغییرات اقلیمی
مدیریت اکوسیستم جنگلها
سم شناسی
آنالیز خاک و آب
هیدرولوژی
میکروبیولوژی

مدارک مورد نیاز برای اپلای محیط زیست چیست؟

مدارک مورد نیاز برای اپلای محیط زیست برای هر دانشگاه متفاوت است. اما به طور کلی مدارک عمومی مورد نیاز برای اپلای محیط زیست در مقطع  کارشناسی ارشد عبارتند از:
•دارا بودن مدرک لیسانس رشته محیط زیست یا رشته مرتبط
•ارائه نتایج آزمون زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس)
•ارائه نمره GRE که بیش از 5 سال از زمان آزمون نگذشته باشد (در صورت نیاز)
•ارائه ریز نمرات دوره لیسانس
•ارائه مقالات منتشر شده
•ارائه رزومه و SoP

فارغ التحصیلان رشته محیط زیست در چه مشاغلی می توانند فعالیت کنند؟

متخصص و کارشناس محیط زیست
معلم محیط زیست
زیست شناس دریایی
شیمیدان محیط زیست
زیست شناس حیات وحش
مشاور محیط زیست
زمین شناس محیط زیست
اکولوژیست
مدیر محیط زیست
وکیل محیط زیست
مهندس محیط زیست
بازرس بهداشت محیط
کارشناس کنترل کیفیت آب

میانگین درآمد فارغ التحصیلان رشته محیط زیست چقدر است؟

درآمد میانگین سالانه یک کارشناس محیط زیست در کانادا: 82 هزار دلار
درآمد میانگین سالانه یک کارشناس محیط زیست در استرالیا: 105 هزار دلار
درآمد میانگین سالانه یک کارشناس محیط زیست در امریکا: 92 هزار دلار
درآمد میانگین سالانه یک کارشناس محیط زیست در بریتانیا: 36 هزار دلار
درآمد میانگین سالانه یک کارشناس محیط زیست در سوییس: 94 هزار دلار

دانشگاه های برتر جهان برای اپلای محیط زیست کدام اند؟

دانشگاه هاروارد
دانشگاه استنفورد
دانشگاه ام آی تی
دانشگاه آکسفورد
دانشگاه کمبریج
دانشگاه Wageningen
دانشگاه ETH زوریخ
دانشگاه Tsinghua
دانشگاه برکلی
دانشگاه امپریال کالج لندن
دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)
دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

گرایش های رشته محیط زیست در خارج چیست؟

تغییرات محیط زیست و پایداری جهانی
مدیریت پسماند
اکولوژی
شیمی سبز و محیط زیست
انرژی و محیط زیست
شیمی محیط زیست
بیولوژی تغییرات اقلیمی و محیطی
تکنولوژی و بهداشت محیط زیست
تغییرات اقلیمی
کنترل آلودگی محیطی

مهارت های موردنیاز برای کار فارغ التحصیلان محیط زیست چیست؟


•قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسئله
•مدیریت زمان و سازماندهی
•توانایی برقراری ارتباط کتبی و شفاهی با موسسات و سازمان های مورد نیاز
•نظارت و نگهداری اطلاعات و داده ها
•کار گروهی
•انجام تحقیق و ارائه نتایج
•مهارت های IT و فناوری اطلاعات

بهترین دانشگاه های امریکا برای اپلای محیط زیست کدام اند؟

دانشگاه هاروارد
دانشگاه استنفورد
دانشگاه ام آی تی
دانشگاه برکلی

بهترین دانشگاه های انگلستان برای اپلای محیط زیست کدام اند؟

دانشگاه آکسفورد
دانشگاه کمبریج
دانشگاه امپریال کالج لندن
دانشگاه لیدز
دانشگاه UCL

بهترین دانشگاه های اروپا برای اپلای محیط زیست کدام اند؟

دانشگاه Wageningen – هلند
دانشگاه ETH زوریخ – سوییس
دانشگاه Delft – هلند
دانشگاه EPFL – سوییس
دانشگاه استکهلم – سوئد

بهترین دانشگاه های استرالیا برای اپلای محیط زیست کدام اند؟

دانشگاه کویینزلند
دانشگاه نیوساوت ولز
دانشگاه ملبورن
دانشگاه ملی استرالیا

بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای محیط زیست کدام اند؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)
دانشگاه مک گیل
دانشگاه تورنتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.