مشاوره اپلای

مشاوره اپلای

در نظر گرفتن یک هدف در زندگی موضوعی هیجان‌انگیز و در عین حال چالش برانگیز است. به گونه‌ای که هر هدفی که تعیین شود به تناسب بزرگی و اهمیت آن، پیچیدگی‌ها و دشواری‌های خاص خود را دارا است. ازجمله این اهداف، اهداف مرتبط با مسیر شغلی و یا تحصیلی هستند که به سبب طولانی بودن مسیر رشد و پیشرفت، وجود موانع مختلف و ابهام‌هایی از شرایط و چگونگی ادامه مسیر، نیازمند صرف انرژی و زمان زیادی هستند.

مشاوره اپلای

فرض کنید قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور را دارید. این تصمیم می‌تواند به دلایل مختلفی برای شما جذاب باشد و انگیزه فراوانی را در شما ایجاد نماید. برخی از این دلایل می‌تواند رتبه خوب دانشگاه در نظام‌های رتبه بندی جهانی باشد یا فرصت‌های احتمالی که می‌توانید در مسیر زندگی و شغلی خود با تحصیل در آن کشور خاص، برای خود ایجاد نمایید. به عنوان مثال، اگر بخواهید برای دانشگاه‌های کشور کانادا اپلای کنید، دانشگاه‌های بسیار خوبی برای آموزش عالی در این کشور وجود دارند که از استانداردهای بالایی در جامعه آکادمیک برخوردارند.

به‌علاوه، با تحصیل در این دانشگاه‌ها ضمن کسب مهارت‌های تئوری مورد نیاز، از اعتبار لازم و کافی برای ورود حرفه‌ای و قدرتمند به بازار کار نیز برخوردار خواهید شد. اما مسأله اصلی و نگرانی از آن‌جایی شروع می‌شود که فاکتورهای زیاد و در برخی از موارد مبهمی برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر و کسب موفقیت وجود دارند که رعایت نمودن همه این عوامل با هم و در سطح مورد نیاز آن هم در مدت زمانی کوتاه کاری بس دشوار و طاقت‌فرسا است که علاوه بر انگیزه کافی، نیاز به داشتن آگاهی لازم و برنامه‌ریزی درست نیز می‌باشد.

آیا شما هم قصد دارید تا برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه‌های برتر دنیا درخواست خود را ارسال یا به اصطلاح اپلای کنید، ولی دقیقاَ نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چگونه اپلای کنید؟ یا در نظر دارید تا برای ادامه مسیر شغلی و حرفه‌ای در زندگی خود به یکی از کشورهای پیشرفته مهاجرت کنید اما سوالات زیادی برای چگونگی ارائه درخواست شغلی خود به کارفرما دارید؟ در این مطلب، به موضوع اپلای تحصیلی و ارائه درخواست شغلی که شاید دغدغه بسیاری از شما باشد می‌پردازیم. همچنین، موسسه تراست با بهره‌گیری از کارشناسان با تجربه در حوزه مشاوره درخواست تحصیلی و پذیرش از دانشگاه‌های معتبر در کشور کانادا، و نیز مشاوره شغلی آمادگی دارد تا خدمات مرتبط در این زمینه را به شما عزیزان ارائه کند.

مشاوره اپلای شامل چه خدماتی می‌شود؟

اگرچه موضوع اپلای شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما نیازمند به‌کارگیری کوشش فراوان و صرف زمان زیادی است. باید در نظر داشته باشید که تنها شما نیستید که رویای خروج از کشور و ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا را در سر می‌پرورانید! بلکه افراد زیادی هم از ایران و هم از سایر کشورها برای پذیرش در یک دانشگاه خاص در کشوری مانند کانادا، که دانشگاه‌های تراز اول جهانی را در خود جای داده است، اپلای می‌کنند و امید دارند تا بتوانند روزی در یکی از این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوند.

حتی اگر بخواهید مسیر شغلی خود را در کشور دیگری دنبال کنید نیز، شرایط وضعیت دشوار خود را خواهد داشت. وجود درآمدهای بالا و به دلار یا یورو موجب می‌شود تا بسیاری برای داشتن کار در یک کشور جهان اول درخواست خود را ارسال کنند. بنابراین، با توجه به اینکه در بسیاری از مواقع یکی از فاکتورهای تأثیرگذار سن متقاضی است، فرصت آزمایش کردن و داشتن خطا و اشتباه در روند اپلای بسیار کم خواهد بود. چرا که عموماَ با افزایش سن مجبور خواهید شد تا سایر پارامترهای تأثیرگذار را برجسته‌تر ارائه کنید تا شانس خود را برای پذیرش تحصیلی یا کاری حفظ کرده یا افزایش دهید.

تیم حرفه‌ای تراست با داشتن تخصص در زمینه اپلای تحصیلی و پذیرش کاری، آمادگی ارائه مشاوره و انجام کلیه امور مربوط به اپلای را از ابتدا تا انتها برای شما عزیزان که متقاضی مهاجرت هستید، دارد. بدین منظور می‌توانید هم اکنون با مراجعه به سایت تراست ضمن مشاهده کلیه خدمات ارائه شده از سوی تراست، درخواست خود را با مشاوران ما در میان بگذارید. در ادامه مواردی را که عموماَ برای اپلای تحصیلی و کاری از شما درخواست می‌شود را بیان می‌کنیم و نکاتی را که می‌تواند در تهیه این مدارک برای شما مفید واقع شود را عنوان خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

مشاوره اپلای شامل چه خدماتی می‌شود؟

مشاوره اپلای برای نگارش رزومه

اولین گام در جهت ارائه درخواست تحصیلی و یا کاری درست کردن یک رزومه حرفه‌ای است. رزومه باید شامل تمامی موارد برجسته در سوابق تحصیلی و کاری شما باشد. شما می‌توانید در رزومه خود اطلاعات شخصی مانند نام، نام‌خانوادگی، سن، میزان تحصیلات، ملیت و مواردی از این دست را بیان کنید. به یاد داشته باشید که نوشتن رزومه تحصیلی با رزومه کاری تا حدی متفاوت است. چراکه در رزومه تحصیلی مخاطب شما عموماَ کالج‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آکادمیک هستند و باید در رزومه خود بیشتر موارد مرتبط با سابقه تحصیلی و دستاوردها و موفقیت‌های خود را در دوران تحصیلی ذکر کنید. تراست با درنظرگیری همه جوانب و ویژگی‌هایی که باید یک رزومه‌ی حرفه‌ای با توجه به اهدافتان دارا باشد، در زمان مشاوره اپلای در تهیه یک رزومه حرفه‌ای و تأثیرگذار به شما کمک خواهد کرد.

اگر در یک کنفرانس شرکت کرده و احتمالاَ سخنرانی علمی داشته‌اید، مقالاتی در یک یا چند مجله علمی چاپ کرده و یا مقالاتی در حال بررسی دارید، جوایزی در دوران دانشگاه و مدرسه به علت ممتاز بودن و داشتن رتبه‌ برتر کسب کرده‌اید یا حتی دوران کارآموزی را در یک شرکت مرتبط با رشته تحصیلی خود گذرانده‌اید و دارای گواهی‌نامه‌های فنی و حرفه‌ای یا زبان هستید، این‌ها بهترین موارد برای ذکر کردن در رزومه تحصیلی شما هستند.

چنان‌چه احساس می‌کنید که رزومه پر باری ندارید و یا در نوشتن یک رزومه ایده‌آل دچار مشکل هستید، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. کارشناسان تراست با داشتن سال‌ها تجربه در امور مربوط به پذیرش تحصیلی و نگارش موارد بسیار زیادی از رزومه تحصیلی می‌توانند ضمن دریافت اطلاعات شما، با شنیدن آنچه که از مشخصات و سوابق خود بیان می‌کنید، شما را در نگارش یک رزومه تحصیلی مناسب به بهترین شکل یاری کنند.

این درحالی است که در یک رزومه کاری بیشتر باید به سوابق کاری خود، دستاوردها و تأثیرات مثبتی که در یک محیط کاری داشته‌اید بپردازید و به مخاطب خود که یک کارفرما، مدیر شرکت یا مدیر بخش منابع انسانی شرکت است ثابت کنید که شما شخصی مفید برای شرکت هستید و می‌توانید با مهارت‌های خود در چرخه سودآوری شرکت سهیم باشید. البته سایت‌های زیادی هستند که می‌توانید در آنها مشخصات خود را وارد کرده و یک رزومه با ظاهر مناسب داشته باشید. برخی از آن‌ها به شکل رایگان و برخی دیگر با دریافت مبلغی اجازه استفاده از تمامی امکانات را به شما خواهند داد. در زیر نشانی یکی از سایت‌های خوبی که به‌عنوان یک رزومه‌ساز حرفه‌ای می‌توانید از آن برای ساخت رزومه خود به رایگان استفاده کنید قرار داده شده است:

https://resumebuilder.indeed.com/

ولی باید توجه داشته باشید که این سایت‌ها در صورتی هم که به رایگان تمامی امکانات خود را در اختیار شما قرار دهند، باز هم تنها اطلاعاتی که شما در آن وارد می‌کنید را در قالب رزومه‌ای که از قبل آماده است قرار می‌دهند. بنابراین، این موضوع که چه نکاتی را باید در نوشتن رزومه رعایت کرده و عنوان کنید تا بهترین تأثیرگذاری را داشته باشید، بر عهده شماست. وکلای ما در تیم تراست با دریافت اطلاعات شما و با توجه به هدفی که برای آینده خود ترسیم نموده‌اید، اطلاعات شما را به درستی طبقه‌بندی کرده و شما را در نگارش یک رزومه حرفه‌ای و بیان نکاتی که شما را از سایر داوطلبین متمایز ساخته و شانس شما را برای پذیرش افزایش می‌دهد، یاری خواهند کرد.

مشاوره اپلای برای نگارش رزومه

مشاوره اپلای برای تهیه و اصلاح توصیه نامه

یکی دیگر از مدارکی که َ در هنگام اپلای تحصیلی برای یک دانشگاه و یا ارائه درخواست شغلی به کارفرما از شما خواسته می‌شود توصیه ‌نامه و یا letter of recommendation است. در حقیقت در یک توصیه ‌نامه به مهارت‌های مرتبط با زمینه کاری و یا تحصیلی فرد اشاره می شود. نکته جالب توجه در مورد توصیه ‌نامه این است که برعکس رزومه که خود شما شخصاَ در نگارش آن نقش دارید و شما را به‌عنوان نویسنده آن می‌شناسند، توصیه‌نامه‌ها به‌وسیله هر یک از کارفرماها، اساتید، همکاران، کارمندان و یا معلمان سابق شما نوشته می‌شوند. این افراد در توصیه‌نامه‌ای که برای شما ارائه می‌دهند، به مهارت‌ها و توانمندی‌هایی از شما اشاره می‌کنند که ممکن است شما را به‌عنوان یک کاندیدای خوب برای یک برنامه تحصیلات تکمیلی در یک کالج، دانشگاه و یا یک موقعیت آکادمیک معرفی کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که توصیه نامه باید از طرف یک فرد موجه و دارای اعتبار باشد. به شکلی که بعد از نگارش توصیه ‌نامه ، این فرد به شکل مستقیم آن‌را برای کارفرما، یا شخصی که شما را به خدمت می‌گیرد و یا دانشکده خواهد فرستاد. ممکن است بتوانید قبل از ارسال توصیه ‌نامه ، نوشته‌ آن‌ها را مطالعه کنید، اما شما مجاز به ارسال توصیه ‌نامه نخواهید بود. مورد دیگری که باید در مورد توصیه نامه به خاطر داشته باشید این است که چگونه و از چه شخصی برای نوشتن آن در مورد خودتان کمک بخواهید که این فرد یا افراد بهترین گزینه باشند. در زیر آدرس یکی از سایت‌هایی که برای موقعیت‌های مختلف قالب‌های آماده‌ای از توصیه نامه را پیشنهاد می‌دهد، به شما معرفی می‌کنیم:

https://eforms.com/recommendation-letter/

نکته حائز اهمیت این است که توصیه ‌نامه باید مربوط به مهارت‌ها و ویژگی‌های شما باشد. به‌علاوه این‌که تأکید شما نیز باید روی آن دسته از مهارت‌هایی باشد که مورد نیاز برنامه آموزشی یا موقعیت شغلی مورد نظر شما است. همچنین، یک توصیه ‌نامه عالی باید از طرف شخصی باشد که ضمن آشنایی کامل با زمینه کاری یا تحصیلی شما، نسبت به مهارت‌های شما نیز دید مثبتی دارد. در صورتی که در انتخاب این افراد دچار تردید هستید و یا نمی‌دانید که باید چگونه از چنین افرادی کمک بگیرید، و یا در انتخاب ویژگی‌هایی که باید در توصیه نامه عنوان شوند مطمئن نیستید، با کارشناسان مجموعه تراست تماس بگیرید. به علاوه، کارشناسان تراست شما را در نوشتن موارد ضروری و مورد نیاز برای هر موقعیت تحصیلی یا شغلی که ویژگی‌های خاص خود را دارد شما را یاری خواهند کرد.

مشاوره اپلای برای تهیه و ویرایش معرفی نامه

متأسفانه در اکثر مواقع توصیه نامه با معرفی نامه اشتباه گرفته می‌شود. در حقیقت معرفی نامه از این جهت با توصیه نامه تفاوت عمده‌ای دارد که به صورت کلی و عمومی به معرفی توانایی‌ها و مهارت‌های فرد در کنار مشخصات او می‌پردازد. در حالیکه یک توصیه نامه بیشتر جنبه حمایتی در مورد موضوع و موقعیت خاص دارد و بنابراین به صورت اختصاصی بر روی برخی از ویژگی‌های مورد نیاز آن موقعیت شغلی یا تحصیلی تمرکز می‌کند. به‌علاوه، روش نوشتن این دو نامه نیز با یکدیگر تفاوت دارد. معرفی نامه انواعی دارد که در ادامه به انواع آن اشاره می‌کنیم:

 • معرفی‌نامه‌هایی که از یک شخص آکادمیک و دانشگاهی ارائه می‌شوند (Academic references)- این معرفی‌نامه‌ها از طرف اساتید، معلمان، مشاوران آموزشی و یا شخصی که شما را از طریق محیط دانشگاهی و علمی می‌شناسد ارائه می‌شوند.
 • معرفی نامه‌هایی که از طرف یک شخص مرتبط با محیط کاری سابق شما ارائه می‌شوند (Employment references)- این افراد همکاران، کارفرماها، مشتری‌ها و یا افرادی هستند که در محیط کاری گذشته و یا کنونی شما وجود داشته و به نوعی همکار شما محسوب می‌شدند.
 • معرفی‌نامه‌هایی که بیانگر ویژگی‌های شخصی شما هستند (Personal References)- در این معرفی نامه‌ شخصی، به بیان ویژگی‌ها و مهارت‌های شما می‌پردازد. توجه کنید که این نوع معرفی نامه لزوماَ از طرف یک همکار یا استاد شما نیست و باید از طرف فردی ارائه شود که نسبت به شما آشنایی خوبی دارد. یعنی نه تنها شما می‌توانید از افرادی که در دو نوع قبلی از معرفی نامه به آنها اشاره شد در نوشتن یک معرفی نامه شخصی کمک بگیرید، بلکه دوستان، مربیان شما، افراد مذهبی و یا حتی همسایگان شما نیز می‌توانند افرادی بالقوه برای نوشته این نوع معرفی نامه باشند.
 • معرفی‌نامه‌هایی که از طرف یک کسب و کار ارائه می‌شوند (Professional references)- در این حالت معرفی نامه از طرف شخصی که به خوبی شما را در یک کسب و کار می‌شناسد نوشته می‌شود.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، معرفی نامه ، انواع مختلفی دارد که معمولاَ در اکثر موارد از دو نوع اول به‌عنوان معرفی نامه استفاده می‌شود. اما باید در هنگام اپلای تحصیلی و مخصوصاَ درخواست شغلی به خوبی موارد مورد نیاز را که دانشگاه یا کارفرما ذکر کرده‌ است را مطالعه کرده، آنچه را که از شما خواسته شده است ارائه دهید. وکلا و مشاوران تراست ضمن بررسی موقعیتی که برای آن درخواست می‌دهید، شما را در تهیه یا ویرایش یک معرفی نامه یاری می‌کنند و مشاوره‌های لازم را به خوبی در خدمت شما عزیزان قرار خواهند داد.

مشاوره اپلای برای تهیه و ویرایش معرفی نامه

مشاوره اپلای برای تهیه انگیزه نامه یا SOP

یکی دیگر از خدماتی که تراست در مشاوره اپلای به شما ارائه می‌دهد، مربوط به تهیه و نگارش یک انگیزه نامه خوب و منحصربه‌فرد است. قبل از پاسخ به این پرسش که چطور یک انگیزه نامه یا statement of purpose (SOP) خوب بنویسیم؟ ابتدا باید تعریف روشنی از یک انگیزه نامه ارائه دهیم. از انگیزه نامه معمولاَ در هنگام اپلای تحصیلی و در زمان اپلای برای دانشگاه‌ها و کالج‌ها استفاده می‌شود. این نامه از آن جهت اهمیت فراوان دارد که به کمیته پذیرش دانشگاه اطلاعاتی در مورد این که شما چه کسی هستید، چرا اپلای می‌کنید، چرا خود را یک داوطلب خوب برای برنامه مورد نظر می‌دانید و در آینده قصد انجام چه کارهایی دارید را ارائه می‌کند. در حقیقت می‌توان گفت که در رزومه، شما در مورد سوابق کاری و تحصیلی خود در گذشته و آنچه که تا زمان کنونی توانسته‌اید انجام دهید، صحبت می‌کنید. اما در یک انگیزه نامه شما سوابق گذشته خود را به گونه‌ای موثر به اهداف آینده خود متصل می‌کنید.

گاهی در دانشگاه زمان‌هایی وجود دارد که از شما درخواست ‌می‌شود یک نگارش طولانی درباره موضوعی داشته باشید. بنابراین، شما باید در هنگام درخواست برای پذیرش تحصیلی، توانایی نوشتاری خود را به زبان معیارِ تدریس، در دوره‌ای که دانشگاه آن را برگذار می‌کند، به خوبی نشان دهید. یکی از مواردی که شما می‌توانید به خوبی این مهارت خود را به نمایش بگذارید، هنگام نوشتن انگیزه نامه است. شما باید از مدت‌ها قبل خود را برای نگارش یک انگیزه نامه منحصر به فرد که به شکل اختصاصی توانایی و مشخصات شما را بازتاب می‌دهد، و به صورتی تأثیرگذار و انحصاری برای دانشگاه و دوره مورد نظرتان آماده شده است، آماده کنید. چراکه انگیزه نامه در حقیقت یکی از مهم‌ترین مدارک ارسالی شما به دانشگاه برای نشان دادن ویژگی‌ها و توانایی‌های شما است. انگیزه نامه این موضوع را نشان می‌دهد که شما تا چه اندازه از بین سایر داوطلبان متقاضی، برای دوره تحصیلی دانشگاه، داوطلب بهتری محسوب می‌شوید. برخی از مواردی که شما باید در هنگام نوشتن یک انگیزه نامه رعایت کنید در ادامه برایتان آورده‌ایم:

 1. در هنگام نگارش یک انگیزه نامه به هیچ‌عنوان نباید خطاهای گرامری داشته باشید.
 2. نگارش شما باید محکم، شفاف و دقیق باشد. شما باید در داخل یک چهارچوب مشخص تمامی موارد مورد نیاز که باید در یک انگیزه نامه عنوان شوند را بیان کنید. پرداختن به هر موضوعی بدون در نظرگیری اهمیت آن می‌تواند با ریسک بالایی همراه باشد.
 3. از به کار بردن عبارات کلیشه‌ای خودداری کنید. به یاد داشته باشید که انگیزه نامه‌ شما باید منحصربه‌فرد باشد.
 4. زبان نوشتار باید رسمی باشد. از به کار بردن اصطلاحات عامیانه یا slang در انگیزه نامه خودداری کنید.
 5. سعی نکنید از کلمات و عباراتِ دشوار برای نوشتار خود استفاده کنید. انگیزه نامه شما باید به شکلی ساده اما تأثیرگذار مفاهیم مورد نظر را به خواننده انتقال دهد.
 6. در نهایت، در تمامی مراحل نگارش انگیزه نامه رویکردی مثبت و با اعتماد به‌نفس داشته باشید.

با توجه به مطالب بیان شده در بالا و اینکه فرصت کوتاهی برای ارائه درخواست به یک دانشگاه و تهیه همه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در یک دوره وجود دارد، توصیه ما به شما استفاده از خدمات نگارش انگیزه ‌نامه به همراه مشاوره اپلای از تیم تراست است. این موضوع به شما فرصت می‌دهد تا شما در مدتی که اپلای می‌کنید، مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید و ذهنتان را درگیر نگارش انگیزه‌نامه و اصلاح آن نکنید.

به علاوه، ممکن است تعداد دانشگاه‌هایی که قصد ثبت‌نام در آن‌ها را دارید و یا دوره‌های مورد نظرتان، بیشتر از یک دانشگاه و یک برنامه تحصیلی باشد. بنابراین، شما گاهی نیاز به تهیه بیش از یک مورد انگیزه‌نامه خواهید داشت. این موضوع نیازمند درنظرگیری یک برنامه بسیار دقیق و زمان بسیار زیاد است که کاری دشوار به نظر می‌رسد و ممکن است نتیجه‌ کار مورد دلخواه شما نباشد. برای رهایی از این دغدغه، به راحتی کار را به کارشناسان ما در تراست بسپارید تا ضمن دریافت بهترین مشاوره اپلای برای نگارش یک انگیزه‌نامه خوب، از تجربه بسیار ارزنده‌ی متخصصان ما در حوزه اپلای که سالها سابقه تدوین و تهیه مدارک دانشگاهی را بر عهده دارند، بهره‌مند شوید.

مشاوره اپلای برای تهیه انگیزه نامه یا SOP

مشاوره اپلای برای تعیین دانشگاه

نکته دیگری که باید در هنگام مشاوره اپلای مورد توجه باشد بحث مربوط به انتخاب دانشگاه است. انتخاب دانشگاه شاید مهم‌ترین بخش از مشاوره اپلای تحصیلی شما باشد. چرا که شما باید برای یک دانشگاه در نهایت تمامی مدارک مورد نظر را ارسال کنید. همچنین، با درنظر گیری موارد اعلام شده از سوی دانشگاه است که مدارک مورد تقاضا در زمان مشخص شده و به شیوه اعلام شده باید ارسال شوند. بنابراین، این دانشگاه است که روند و زمان اپلای شما را مشخص می‌کند.

همچنین، یک دانشگاه باید تمامی معیارهای مورد نظر را با توجه به سطح توانایی‌ها و انتظارات شما داشته باشد. به گونه‌ای که بهترین انتخاب ممکن صورت گیرد. به بیان دیگر با در نظرگیری تمامی امکانات و شرایط خود، بتوانید در بهترین دوره تحصیلی مطابق با اهداف و علایق خود و در مناسب‌ترین دانشگاه ثبت نام کنید. موسسه تراست مفتخر است که با بهره‌گیری از تیمی کاملاَ با تجربه و حرفه‌ای که برنامه‌های دانشگاه‌های تراز اول جهان را به‌صورت کامل و مرتب دنبال می‌کنند، در تعیین دانشگاه مورد نظر شما مشاوره‌های لازم را که حاصل سال‌ها تجربه است به‌ بهترین شکل ارائه دهد.

 اما یک دانشگاه خوب دارای چه ویژگی‌هایی است؟ قطعاَ نمی‌توان صرف خارجی بودن یک دانشگاه یا داشتن برنامه تحصیلی مورد علاقه و مورد نظر شما را معیاری برای انتخاب یک دانشگاه خوب دانست. عوامل متعددی در انتخاب یک دانشگاه خوب نقش دارند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • امتیاز دانشگاه در نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی. یکی از معیارهای مهم که معمولاَ اکثر دانشجوها برای انتخاب بهترین دانشگاه به آن مراجعه می‌کنند، نظام‌های رتبه‌بندی جهانی هستند. این نظام‌های رتبه‌بندی بر اساس شاخص‌های مختلفی اقدام به ارائه فهرستی از دانشگاه‌های کشورهای مختلف کرده و بر اساس هر معیار یک امتیاز به دانشگاه تخصیص داده می‌شود. معیارهایی مانند تعداد دانشجویان بین‌المللی، امکانات آزمایشگاهی و تعداد اساتید تمام وقت ازجمله این معیارها هستند که در امتیاز کلی دانشگاه برای قرارگیری در جایگاه بالاتر این رتبه‌بندی‌ها نقش دارند. رتبه‌بندی QS، رتبه‌بندی شانگهای و رتبه‌بندی times higher education از جمله رتبه‌بندی‌هایی هستند که هم دانشجویان و هم دانشگاه‌ها به آن‌ها مراجعه کرده و به نتایج آن استناد می‌کنند. در زیر آدرس این نظام‌های رتبه‌بندی قرار داده شده است:
 • نظام رتبه‌بندی شانگهای (http://www.shanghairanking.com/)
 • نظام رتبه‌بندی QS (https://www.topuniversities.com/)
 • نظام رتبه‌بندی times higher education (https://www.timeshighereducation.com/)
 • شرایط دوره تحصیلی اعلام شده در سایت دانشگاه. شاید این مورد را کمتر مورد توجه قرار داده باشید اما شما باید به دوران پس از پذیرش و اپلای نیز فکر کنید! طول مدت آموزشی، شهریه دوره، اساتیدی که دوره را برگذار خواهند کرد، میزان زمانی که باید در دوره‌های کارورزی یا کارآموزی بگذرانید، وجود یا عدم وجود کارآموزی‌های اجباری در خارج از دانشگاه، تجهیزات آزمایشگاهی، محل اقامت دانشجویان و موقعیت خوابگاه آنها در مقایسه با دانشگاه به همراه هزینه برخورداری از این امکانات و دروسی که در دوره تحصیلی مورد نظر شما تدریس خواهند شد، همگی از جمله شرایطی هستند که می‌توانند در انتخاب شما تأثیرگذار باشند. پیشنهاد ما این است که مشاوره اپلای درباره انتخاب دانشگاه را به موسسه تراست بسپارید و تمامی دغدغه خود را برطرف کنید. موسسه تراست با بهره گیری از سالها تجربه و آشنایی کامل با دانشگاه‌های برتر، در زمان مناسب بهترین دانشگاه را با توجه به شرایط اختصاصی شما، به شما معرفی خواهد کرد.
 • معیار دیگری که برای انتخاب بهترین دانشگاه مطرح است میزان ارائه بورسیه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی و متناسب با شرایط شما است. معمولاَ دانشگاه‌ها بورسیه‌ها را با عناوین مختلفی در خدمت دانشجویان قرار می‌دهند. به‌عنوان مثال، از انواع بورسیه‌ها می‌توان به بورسیه‌ها برای دانشجویان ممتاز، بورسیه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی و بورسیه‌ها برای یک دوره‌ و رشته خاص اشاره کرد. موسسه تراست به شما کمک می‌کند تا از فرصت‌های موجود برای ثبت‌ نام در بورسیه‌هایی که دارای شرایط آن هستید به‌خوبی با خبر شده و در کسب بهترین بورسیه شما را راهنمایی می‌کند.  
مشاوره اپلای برای تعیین دانشگاه

مشاوره اپلای برای تعیین وقت سفارت و تهیه ویزا

نکته بسیار مهمی که باید در هنگام اپلای تحصیلی مورد توجه قرار دهید، تعیین وقت سفارت در زمان مناسب و انتخاب سفارت است. آماده کردن تمامی مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا از جمله مراحل حساس و مهم در فرآیند اپلای کردن است. موسسه تراست ضمن آشنایی از مراحل رسمی کار با سفارت خانه‌ها، شما را از زمان‌بندی دقیق مراجعه و ثبت نام برای ارائه درخواست ویزا آگاه می‌کند. به‌علاوه، گاهی نیاز به نامه‌نگاری و انجام مکاتبات اداری مانند ارسال ایمیل در موارد خاص است که در این مورد نیاز مشاوره اپلای موسسه تراست خیال شما را از هر بابت آسوده خواهد کرد.

همان‌گونه که در این مطلب مشاهده کردید، انجام فرآیند اپلای تحصیلی یا کاری، موضوعی بسیار وقت‌گیر و حساس است و کوشش فراوانی را می‌طلبد. با توجه به محدودیت‌های زمانی و دغدغه دانشجویان و متقاضیان برای تهیه مدارک و انجام بدون نقص مراحل پذیرش تحصیلی یا شغلی، موسسه تراست بخشی را با عنوان مشاوره اپلای برای شما عزیزان در نظر گرفته است که می‌توانید ضمن تماس با موسسه، از تمامی خدمات ارائه شده در این مطلب استفاده کنید. مطمئن باشید که مشاوران متخصص و با تجربه تراست شما را در دست‌یابی آن‌چه که می‌خواهید، به بهترین شکل یاری خواهند کرد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات