ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

امروزه کانادا مقصد اصلی بسیاری از دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. این کشور نه فقط مقرون به صرفه‌ترین مقصد در میان کشورهای انگلیسی زبان (آمریکا، انگلیس و استرالیا) است، بلکه ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را هم می‌توان برای تحصیل انتخاب کرد.

دانشجویانی هستند که علی‌رغم علاقه‌ی فراوان به تحصیل در کانادا، احساس می‌کنند که توانایی مهاجرت تحصیلی به این کشور را ندارند. دلیل واضح است: عدم توانایی مالی مورد نیاز. ولی، به هر حال، تمام درها به روی این دانشجویان بسته نشده است. آنها می‌توانند یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. به این ترتیب، خواهند توانست از امکاناتی که این کشور مدرن برای دانشگاه‌ها و دانشجویان فراهم کرده است، استفاده‌های لازم را ببرند. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

چرا همه به کانادا علاقمندند

شاید از خود بپرسید که دلیل محبوبیت کانادا در میان دانشجویان بین المللی چیست؟ دلایل فراوانی برای محبوبیت کانادا در میان دانشجویان وجود دارد. اما مهم‌ترین دلایل را می‌توان به صورت زیر توضیح داد:

 • دوره‌های تحصیلی ارزان قیمت

دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارزان و با شهریه‌های مقرون به صرفه‌ای ارائه می‌دهند. علاوه بر این، دوره‌های MBA و پزشکی نیز در این کشور ارزان‌تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان است. البته مانند سایر کشورها، مقطع و رشته‌ی تحصیلی شما بر میزان شهریه‌ی پرداختی تأثیر خواهد گذاشت.

از سوی دیگر، می‌توانید ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود انتخاب کنید. به این ترتیب جذابیت کانادا برای دانشجویان بین المللی بیش از پیش خود را نمایان می‌سازد.

 • اعتبار علمی دانشگاه‌های کانادا در سطح جهانی

تعدادی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان در این کشور حضور دارند. در این میان می‌توان به دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر، دانشگاه بریتیش کلمبیا و غیره اشاره کرد. این دانشگاه‌ها همواره در رتبه‌های بالای رده‌بندی‌های بین المللی دانشگاه‌های جهان قرار می‌گیرند.

اما قضیه تنها حضور چند دانشگاه بسیار معتبر نیست. در مجموع، این اعتبار علمی کلی کشور کاناداست که به جذابیتی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.

 • طبیعت زیبای کانادا

در کنار اعتبار علمی و وجود ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا، می‌توان به طبیعت دلربای این کشور نیز اشاره کرد. زیبایی کانادا و وجود گیاهان و حیوانات نادر و زیبا در این کشور از شهرت جهانی برخوردار است.

در مجموع می‌توان به دلایل دیگری نیز از قبیل جامعه‌ی زبانی متنوع کانادا، فرصت‌های شغلی فراوان پس از فارغ التحصیلی، جامعه‌ی ایرانی رو به رشد ساکن کانادا، برخورد مناسب کانادایی‌ها با دانشجویان بین المللی و … اشاره کرد. تمام این دلایل باعث درخشش خاص کانادا در دید دانشجویان بین المللی شده است.

فهرست ارزان ‌ترین دانشگاه ‌های کانادا

فهرست ارزان ‌ترین دانشگاه ‌های کانادا

در اینجا باید یادآور شد که دانشگاه‌های کانادا در مقاطع مختلف شهریه‌های متفاوتی را از دانشجویان دریافت می‌کنند. در مجموع می‌توان میانگین شهریه‌ی دوره‌ی کارشناسی را از میانگین شهریه در دوران تحصیلات تکمیلی متمایز دانست.

از سوی دیگر، شهریه‌ی تحصیل در هر رشته متفاوت است. بنابراین، در جدول زیر ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا و حدأقل مبلغ شهریه‌های آنها را برای هر دوره‌ی تحصیلی مطالعه کنید.

دانشگاهمیانگین شهریه‌ی کارشناسیمیانگین شهریه‌ی تحصیلات تکمیلی
دانشگاه کانادایی مینونیت9 هزار و 600 دلار5 هزار و 600 دلار
دانشگاه براندون8 هزار دلار6 هزار دلار
دانشگاه مموریال نیوفاندلند11 هزار 500 دلار5 هزار دلار
دانشگاه سایمون فریزر11 هزار و 500 دلار2 هزار و 500 دلار
دانشگاه ساسکاچوان19 هزار دلار7 هزار و 500 دلار
دانشگاه پرینس ادوارد آیلند12 هزار دلار8 هزار دلار
دانشگاه نیو برانزویک14 هزار دلار10 هزار دلار
دانشگاه وینیپگ13 هزار دلار12 هزار دلار
دانشگاه مونت رویال15 هزار دلار 
دانشگاه دالهاوزی22 هزار و 500 دلار9 هزار و 500 دلار

همان طور که در فهرست ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا مشاهده می‌کنید، دانشگاه براندون رکورد ارزان‌ترین مؤسسه‌ی آموزش عالی این کشور را در اختیار دارد.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای باتجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

بررسی اجمالی برخی از ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

حال که در جدول بالا با تعدادی از دانشگاه‌های ارزان کانادا آشنا شدیم، وقت آن است که هرکدام از این دانشگاه‌ها را به صورت جداگانه و به اجمال مورد بررسی قرار دهیم:

دانشگاه براندون

دانشگاه براندون

این دانشگاه در سال 1889 در شهر براندون استان مانیتوبا تأسیس شده است و یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌آید. دانشگاه براندون برای رشته‌های هنر، علوم، آموزش، موسیقی و پرستاری شهریه‌ی بسیار مقرون به صرفه‌ای دریافت می‌کند. این دانشگاه در حال حاضر حدود 3 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی دارد.

خبر خوب این است که متقاضیان تحصیل در دانشگاه براندون می‌توانند از انواع بورسیه‌هایی نیز که دانشگاه در نظر گرفته است، بهره‌مند شوند. همچنین متقاضیان می‌توانند در دو ترم ژانویه و سپتامبر برای ورود به دانشگاه اقدام کنند. ددلاین‌های هرکدام از ترم‌های ورودی به شرح زیر است:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 1 آگوست

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 آوریل

دانشگاه کانادایی مینونیت

دانشگاه کانادایی مینونیت

دانشگاه کانادایی مینونیت یکی از دانشگاه‌های تازه تأسیس است. این دانشگاه، که در لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا قرار دارد، در سال 1999 با تلفیق سه دانشگاه مختلف و با هدف تأسیس یک دانشگاه جامع و بزرگ‌تر بنیاد نهاده شد. دانشگاه کانادایی مینونیت برنامه‌های قابل توجهی را در رشته‌هایی مانند MBA، تجارت، هنرهای زیبا و الهیات ارائه می‌دهد. CMU یکی از دانشگاه‌های کانادایی است که توانسته است نظر دانشجویان بین المللی را جلب کند.

دانشجویان بین المللی مایل به تحصیل در دانشگاه کانادایی مینونیت باید در ددلاین‌های زیر برای اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام کنند:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 31 مارس

مهلت ثبت نام ترم می: 30 ژوئن

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 31 ژانویه

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان

اگر مشکل شهریه دارید، دانشگاه ساسکاچوان یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا است که از اساتید برجسته‌ای نیز بهره می‌گیرد. این دانشگاه در شهر ساسکاتون استان ساسکاچوان قرار دارد و در چند سال اخیر درصد پذیرش دانشجویان بین المللی را به بیش از 70 درصد رسانده است. این خبر خوبی برای دانشجویان ایرانی است که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند. همچنین، متقاضیان می‌توانند در مهلت‌های تعیین شده برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام کنند، که ددلاین‌های ترم‌ها به قرار زیر است:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 18 ژوئن

مهلت ثبت نام ترم می: 17 سپتامبر

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 17 سپتامبر

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند با نام دانشگاه مموریال نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه در شهر سنت جونز استان نیوفاندلند قرار گرفته است. در حال حاضر بیش از 18 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه مموریال، یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا، رشته‌های گوناگونی را در چهار پردیس دانشگاهی خود ارائه می‌دهد. بیش از 40 درصد پژوهش‌های این دانشگاه مربوط به اقیانوس شناسی است و در میان 600 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند می‌توانند در فرصت‌های تعیین شده برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام کنند. شایان ذکر است که ددلاین‌های این دانشگاه به قرار زیر است:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 1 اکتبر

مهلت ثبت نام ترم می: 1 فوریه

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 مارس

دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر

این دانشگاه رتبه‌ی 13م دانشگاه‌های کانادا را به خود اختصاص داده است. دانشگاه سایمون فریزر در سال 1965 در شهر ونکوور تأسیس شد و امروزه به یکی از دانشگاه‌های جامع پیشرو کانادا تبدیل شده است. پردیس‌های دانشگاه نیز در سه شهر ونکوور، بورنابی و سوری گسترده شده‌اند. دانشگاه سیمون فریزر در فهرست ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا قرار دارد.

شما می‌توانید در مهلت‌های هر کدام از سه ترم این دانشگاه برای اخذ پذیرش اقدام کنید، که ددلاین‌ها به شرح زیر هستند:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 1 آگوست

مهلت ثبت نام ترم می: 1 اکتبر

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 اکتبر

دانشگاه پرنس ادوارد آیلند

دانشگاه پرنس ادوارد آیلند

این دانشگاه در زادگاه کنفدراسیون و مرکز استان پرینس ادوارد آیلند، شارلوت تاون قرار دارد و یکی از دانشگاه‌های قدیمی کانادا به شمار می‌آید. در سال 1969 دو مؤسسه‌ی کالج ویلز (تأسیس 1834) و دانشگاه سنت دانستان (تأسیس 1855) در یکدیگر تلفیق شدند و دانشگاه پرینس ادوارد آیلند را تشکیل دادند.

همچنین بورسیه‌هایی برای دانشجویانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، در نظر گرفته شده است. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه نیز می‌توانند در فرصت‌های ثبت نامی زیر برای اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام کنند:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 1 دسامبر

مهلت ثبت نام ترم می: 1 مارس

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 آگوست

دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک

این دانشگاه در شهر فردریکتون استان نیوبرانزویک، که یکی از چهار استان آتلانتیک کاناداست، واقع شده است. نیوبرانزویک یکی از استان‌های با مناظر بکر و دیدنی به حساب می‌آید و مکان‌های توریستی بسیاری را در خود جای داده است.

دانشگاه نی برانزویک، که در فهرست ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا نیز حضور دارد، در کنار ایالت مین آمریکا قرار دارد. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می‌توانند در تاریخ‌های زیر برای اخذ پذیرش اقدام کنند:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 1 اکتبر

مهلت ثبت نام ترم می: 1 فوریه

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 ژوئن

دانشگاه وینیپگ

دانشگاه وینیپگ

اگر به زندگی در شهرهای بزرگ علاقه دارید، شهر وینیپگ گزینه‌ی مناسبی است. وینیپگ مرکز استان منیتوبا و یکی از شهرهای بزرگ کانادا به حساب می‌آید. همچنین دانشگاه وینیپگ، که یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌آید، در این شهر واقع شده است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند می‌توانند از بورسیه‌هایی نیز که دانشگاه برای آنها در نظر گرفته است، استفاده کنند.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه وینیپگ نیز می‌توانند در تاریخ‌های زیر برای ورود به این دانشگاه اقدام کنند:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 1 اکتبر

مهلت ثبت نام ترم می: 1 ماری

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 ژوئن

دانشگاه مونت رویال

دانشگاه مونت رویال

دانشگاه مونت رویال نیز یکی دیگر از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کاناداست. این دانشگاه در شهر کلگری استان آلبرتا قرار دارد. در سال 1910 دولت کانادا کالج مونت رویال را تأسیس کرد، و حدود 100 سال بعد، در سال 2009 بود که این کالج به عنوان دانشگاه کار خود را شروع کرد. همچنین  دانشجویانی که این دانشگاه را به عنوان مکان تحصیل خود انتخاب می‌کنند، می‌توانند از بورسیه‌هایی که دانشگاه برای آنها در نظر گرفته است، بهره‌مند شوند.

دانشگاه مونت رویال مهلت‌های زیر را برای ثبت نام دانشجویان نوورود تعیین کرده است:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 1 نوامبر

مهلت ثبت نام ترم می: 29 مارس

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 مارس

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی در هالیفکس، نووادا اسکوتیا قرار دارد. خبر خوب این است که شهر هالیفکس به عنوان یکی از صمیمی‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1818 تأسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌آید. دانشگاه دالهاوزی نیز در فهرست ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا حضور دارد. البته هزینه‌ها برای دانشجویان بین المللی بیشتر در مقطع تحصیلات تکمیلی مقرون به صرفه‌تر است.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه دالهاوزی می‌توانند در تاریخ‌های زیر برای اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام نمایند:

مهلت ثبت نام ترم ژانویه: 15 سپتامبر

مهلت ثبت نام ترم سپتامبر: 1 آوریل

تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما مشتریان عزیز، به رایگان شرایط شما را برای مهاجرت ارزیابی می‌کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند. نتیجه در ایمیلی خدمتتان اعلام خواهد شد.

چگونه برای اخذ پذیرش از ارزان ‌ترین دانشگاه‌ های کانادا اقدام کنم

چگونه برای اخذ پذیرش از ارزان ‌ترین دانشگاه‌ های کانادا اقدام کنم

اکنون ارزان قیمت‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی را شناختیم. پس بهتر است به فرایند اپلای کردن دانشجویان برای این دانشگاه‌ها نیز بپردازیم. لطفاً توجه کنید که نمی‌توان یک روش اپلای را به تمام دانشگاه‌های معرفی شده تعمیم داد. دلیل آن این است که اطلاعات لازم برای هر دانشگاه و حتی دانشکده و مدرسه‌ای متفاوت است. بنابراین، در اینجا تنها اطلاعات پایه‌ای را درباره‌ی روش اپلای برای ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید

قبل از هر کاری، لازم است که دانشگاه مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنید، و سپس به وبگاه دانشگاه بروید. وبگاه تمام دانشگاه‌ها بخشی را برای اپلای آنلاین شامل می‌شوند، پس روی این بخش کلیک کنید.

اطمینان پیدا کنید که روال اپلای کردن عمومی و همچنین روال ویژه‌ی دانشگاه برای دانشجویان بین المللی را به طور کامل مطالعه کرده‌اید. خواهید دید که دانشگاه‌ها اطلاعات ویژه‌ای را برای دانشجویان بین المللی طبقه‌بندی کرده‌اند. بنابراین، نکات و جزئیاتی را که ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان بین المللی قید کرده‌اند، با دقت بررسی کنید.

صلاحیت خود را برای تحصیل در ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا بررسی کنید

صلاحیت خود را برای تحصیل در ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا بررسی کنید

وقتی که اطلاعات قید شده در وبگاه دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کردید، باید به بررسی صلاحیت و شرایط خود برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه بپردازید. توجه کنید که اغلب دانشگاه‌های کانادا توجه خاصی به معدل متقاضی دارند و برخی نیز اخذ مدرک تسلط بر زبان انگلیسی را در لیست شرایط خود قرار می‌دهند.

در صورتی که شرایط و صلاحیت لازم را دارید، می‌توانید شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر امتحان کنید. ولی اگر از صلاحیت لازم برای آن دانشگاه برخوردار نیستید، لازم است به وبگاه یکی دیگر از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا مراجعه کنید.

روش اپلای و ارسال مدارک

نکته‌ی دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، روش اپلای و ارسال مدارک برای دانشگاه مورد نظر است. این اطلاعات را می‌توانید از وب دریافت کنید. بنابراین، در این مرحله، اطلاعاتی را پیدا کنید که برای دانشجویان بین المللی طبقه‌بندی شده‌اند.

هر دانشگاه روش خاص خود را دارد و حتی در اطلاعاتی هم که برای رشته‌های مختلف همان دانشگاه در نظر گرفته شده‌اند، تفاوت وجود دارد. پس بهتر است که روش اپلای و ارسال مدارک را نیز مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید که باید تمام مدارک مورد نیاز اپلای برای هر کدام از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را جمع آوری کنید. هرچند که در ابتدا شاید این فرایند ساده و بی‌دردسر به نظر برسد، لیکن این احتمال وجود دارد که این فرایند چند هفته و حتی چند ماه هم طول بکشد. شاید بپرسید که چرا چند ماه؟

پاسخ این  است که بعضی از دانشجویان بین المللی برای اخذ مدرک زبان مورد نیاز به چند ماه زمان نیاز دارند. پس، قبل از هر کاری باید سطح زبان انگلیسی و احیاناً فرانسوی خود ارتقاء دهید. در ضمن، زمان زیادی را برای خود در نظر بگیرید.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرایند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند ماند.

اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتالزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

هزینه‌ های زندگی در کانادا را در نظر بگیرید

ادامه تحصیل در یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا آرزوی بسیاری از دانشجویان بین المللی است. اما فراموش نکنید که باید هزینه‌های زندگی در کانادا را نیز مورد توجه قرار دهید. هزینه‌های زندگی شامل مواردی از قبیل تهیه‌ی مسکن، غذا، حمل و نقل، کتاب و لوازم التحریر و … می‌شود.

توجه داشته باشید که هزینه‌ها بسته به سبک زندگی و شهری که در آن زندگی خواهید کرد، می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، اجاره بهای مسکن در شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک، یا از محله‌ای به محله‌ی دیگر اختلاف زیادی می‌تواند داشته باشد. بنابراین، باید سایر هزینه‌ها را نیز تخمین بزنید و سپس یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را انتخاب کنید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا کشور کانادا جزو کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل به شمار می‌رود؟

کانادا از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن به نسبت بسیاری از نقاط جهان متعادل است. شما برای تحصیل در این کشور باید هزینه‌ای بین ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار در سال را بپردازید که در دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف آن متفاوت است. در کنار این مزیت، اعتبار دانشگاه‌های کانادا نیز به صورتی است که مدرک آن مورد قبول سایر کشورها است و شما در آن جاذبه‌های مختلف گردشگری را نیز مشاهده خواهید کرد.

کدام مراکز علمی کانادا جزء ارزان‌ترین مراکز علمی این کشور هستند؟

دانشگاه منونایت، براندون، مموریال نیوفاندلند، سایمون فریزر و ساسکاچوان جزء ارزان‌ترین دانشگاه‌ها در این کشور هستند و در کنار این موضوع، شهرهایی که این مراکز علمی در آن قرار دارند نیز دارای هزینه‌های زندگی پایینی هستند.

آیا در دانشگاه‌های ارزان کشور کانادا نیز بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌شود؟

بله. شما می‌توانید در این مراکز علمی نیز از کمک هزینه‌ها استفاده کنید. با این حال، نیاز است تا رزومه علمی مناسبی را ارائه دهید تا در میدان رقابت برای دریافت بورسیه‌ها موفق باشید. بورسیه‌ها می‌توانند بخش بزرگی از هزینه‌های تحصیلی و حتی زندگی شما را پوشش دهند.

آیا اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ارزان کانادا آسان است؟

این موضوع به خود دانشگاه بستگی دارد و ممکن است برای بعضی از مراکز علمی شرایط خاصی وجود داشته باشد. بهتر است وب سایت خود دانشگاه و مدارک درخواست شده را بررسی کنید تا از حداقل‌های مورد نیاز مطلع شوید.

آیا مدرک علمی دانشگاه‌های ارزان کانادا پایین است؟

به هیچ وجه نمی‌توان چنین چیزی را بیان کرد و سطح علمی در دانشگاه‌های این کشور در شرایط مناسبی قرار دارد. با این حال، شما می‌توانید شرایط تحصیل و اعتبار دانشگاه مورد نظر را قبل از اقدام برای پذیرش بررسی کنید تا از اعتبار مدرک آن مطمئن شوید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • bahram

  سلام یه سوال داشتم مثلا اگه من بخوام تو دانشگاه براندون تحصیل کنم در حین تحصیل اجازه کار دارم؟؟

  • مشاور موسسه تراست

   سلام
   به صورت کلی دانشجویانی که در دانشگاه ها و کالج های کانادا مشغول به تحصیل هستند، اجازه بیست ساعت کار پاره وقت در هفته را دارند. علاه بر این روزهای تعطیل نیز می توانند به صورت فول تایم کار کنند.