رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

اهمیت رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

معرفی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست (Environmental engineering) در کانادا، در رابطه با کاربرد اصول مهندسی و علمی برای بهبود وضعیت محیط زیست است. با ادامه تحصیل در رشته مهندسی محیط زیست، به موضوعاتی مانند حفاظت از بهداشت انسان، حفاظت از مزایای طبیعی اکوسیستم‌ها و بهبود کیفیت زیستی زندگی انسان‌ها، پرداخته می‌شود. در حقیقت، هدف از تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، اطمینان یافتن از این موضوع است که توسعه اجتماعی، استفاده از منابع آب و منابع موجود در زمین و هوا به شکل پایداری صورت می‌گیرد.

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی دانشگاه‌های برتر کانادا مرتبط با رشته مهندسی محیط زیست بپردازیم. همچنین، شرایط و شهریه شرکت در دوره‌ها به همراه معرفی بورسیه‌های تحصیلی برای ادامه تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، از دیگر موضوعاتی است که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است. با تراست همراه باشید.

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اهمیت رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کشور کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و صنعتی با موضوعات زیست محیطی سر و کار دارد. به عنوان مثال، بخش بسیار مهمی از اقتصاد کانادا را استخراج و فرآوری مواد معدنی تشکیل می‌دهد. بنابراین، محیط زیست پیرامون معادن در کشور کانادا در معرض آلودگی است. این در حالی است که، تنوع اقلیم و آب و هوای کانادا، مناظر طبیعی و گوناگونی زیستی قابل توجهی را به وجود آورده است.

همچنین، وجود اثرات تغییرات اقلیمی در مناطق شمالی کانادا که منجر به آب شدن یخ‌های منطقه شده است و نیز گرم‌تر شدن دمای جهانی که بر آب و هوای این بخش از جهان نیز تأثیر گذاشته است، لزوم توجه به تحصیل رشته علوم و مهندسی زیست در کانادا را بیش از پیش نشان می‌دهد. ادامه تحصیل رشته مهندسی محیط زیست در کانادا به اندازه‌ای دارای اهمیت است که،‌ این کشور رتبه چهارمین کشور محبوب جهان را، برای تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست به خود اختصاص داده است.

درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، آزادسازی مدرک تحصیلی و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بخوانید.

اهمیت رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

دانشگاه های دارای رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

برخی دانشگاه ‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی برتر، اقدام به ارائه‌ی دوره‌های مربوط به رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا کرده‌اند. دروسی که در این دوره‌ها تدریس می‌شوند معمولاَ در رابطه با ایجاد محیط زیستی پایدار و یافتن راه‌حل‌هایی است که اثرات منفی ناشی از فعالیت‌های صنعتی را بر محیط زیست کاهش می دهند. به عنوان مثال، در دوره کارشناسی ارشد در کانادا دروسی مانند شیمی، انرژی پایدار و تجدید پذیر، مدیریت آب و مهندسی زمین تدریس می‌شوند. در ادامه به اسامی‌ برخی دانشگاه های کانادا با دوره‌های مرتبط، اشاره شده است:

همچنین درباره ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا ، رنکینگ دانشگاه های کانادا و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا با مراجعه به لینک مورد نظر، اطلاعات کسب کنید.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل دانشگاهی عمومی است که در سال 1821، تأسیس شده است. دانشگاه McGill، از بیش از 150 کشور جهان، اقدام به پذیرش دانشجویان بین‌المللی می‌کند. یکی از دلایل اصلی جذابیت این دانشگاه برای دانشجویان، وجود برنامه‌های درسی و پژوهشی بسیار معتبر است. قرار گرفتن دانشگاه مک گیل در شهر مونترال که میزبان جشن‌های مختلفی در کانادا است، بر جذابیت این دانشگاه نیز افزوده است. از جمله خدماتی که با تحصیل در دانشگاه مک گیل در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت می‌توان به دسترسی به خدمات بهداشتی، جوایز مرتبط با مسافرت دانشجویان، بورسیه‌های تحصیلی مختلف و بیمه حوادث اشاره کرد.

لازم به ذکر است که، یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، دانشگاه مک گیل است. دوره‌های تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل از طریق همکاری با چندین دانشکده مهندسی، از جمله دانشکده مهندسی عمران و مکانیک کاربردی و دانشکده مهندسی شیمی ارائه می‌شود. دوره کارشناسی ارشد بدون نیاز به ارائه پایان‌نامه نیز در دانشگاه مک گیل و در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا ممکن است.

درباره وام دانشجویی کانادا ، بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا بخوانید.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه کارلتون کانادا

ادامه تحصیل رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه کارلتون برای دانشجویان در این دانشگاه نیز امکان‌پذیر است. دانشگاه Carleton، که در سال 1942، تأسیس شد، در فاصله کمی از ساختمان مجلس شهر اتاوا کانادا قرار دارد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کارلتون می‌توانند در یکی از دوره‌های نظری، پروژه محور و یا دارای پایان‌نامه در رشته محیط زیست در این دانشگاه شرکت کنند. تمرکز دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در دانشگاه کارلتون بر روی مدیریت منابع آبی و آب زیر زمینی، آلودگی هوا و فرآوری و تصفیه آب و پساب است. از مزایای تحصیل در دانشگاه کارلتون این است که، دانشجویان می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی، مراکز سرگرمی، باشگاه‌های ورزشی و خدمات کاریابی این دانشگاه نیز بهره‌مند شوند.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشکده مهندسی دانشگاه آلبرتا کانادا، بیش از 40 هزار دانشجو از 156 کشور جهان دارد و حدود 500 برنامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آلبرتا ارائه شده است. دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در دانشگاه Alberta، در دانشکده مهندسی محیط زیست و عمران ارائه می‌شود. برخورداری از بیمه محل اقامت و شرکت در طرح دنداپزشکی و سلامت، از جمله مزایای عضویت در انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، در دانشگاه آلبرتا است.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه آلبرتا کانادا

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه دیگری که اقدام به ارائه دوره‌های مرتبط با رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا کرده است، دانشگاه بریتیش کلمبیا است. دوره‌های تحصیلات تکمیلی که در دانشکده مهندسی عمران دانشگاه British Columbia ارائه خواهد شد، در رابطه با گرایش مهندسی سیستم‌های زیست محیطی است که در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان فراهم شده است. دانشجویان در این دوره‌ها دروس تئوری را در کنار دروس پژهشی می‌گذرانند. با اپلای رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه بریتیش کلمبیا، ممکن است فرصت تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان را بدست آورید.

درباره ددلاین دانشگاه های کانادا بخوانید.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه رجینا کانادا

ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا در داشگاه رجینا نیز برای دانشجویان امکان‌پذیر است. دانشگاه Regina، که فعالیت خود را از سال 1974 شروع کرده است، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته مهندسی محیط زیست ارائه می‌دهد. این دوره‌ها از طرف دانشکده پژوهش و مطالعات تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان فراهم شده است. از ویژگی دوره‌های رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه رجینا، تأکید بر مدیریت آب و فاضلاب، مدیریت کیفیت هوا و مهندسی ژئوتکنیک است. برخورداری از کمک‌های مالی و دسترسی به کلینیک پزشکی از دیگر امتیازات تحصیل در دانشگاه رجینا است. 

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه ساسکاچوان کانادا

 دانشگاه ساسکاچوان دارای بیش از 25700 دانشجو از 130 کشور جهان است که دوره‌های مرتبط با رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا را برای دانشجویان فراهم کرده است. دانشکده مهندسی عمران و زمین شناسی در دانشگاه ساسکاچوان اقدام به ارائه دوره‌های تحصیلات تکمیلی در گرایش مهندسی محیط زیست و منابع آب می‌کند. موضوعات مرتبط با تصفیه آب و پساب، مهندسی رودخانه و انتقال رسوب و فرسایش از جمله موضوعاتی هستند که در این دوره‌ها در دانشگاه ساسکاچوان تدریس می‌شوند. دانشجویان رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه ساسکاچوان، دسترسی به جدیدترین امکانات پژوهشی را خواهند داشت. مرکز شبیه‌سازی عددی پیشرفته در دانشگاه ساسکاچوان یکی از این امکانات بسیار عالی برای انجام پروژه‌های دانشگاهی است.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا، دانشگاهی عمومی است که در سال 1957، تأسیس شده است. این دانشگاه با برخورداری از بیش از 40 هزار دانشجو، دارای دوره‌های مختلفی در ارتباط با رشته‌های تحصیلی علوم بهداشت کاربردی، هنر، ریاضیات، علوم و مهندسی محیط زیست است. دانشجویان با شرکت در دوره کارشناسی ارشد به صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت، می‌توانند پروژه و پایان‌نامه خود را در زمینه مهندسی محیط زیست ارائه دهند. دانشجویان با عضویت در انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه Waterloo، خدمات متنوعی را دریافت خواهند کرد. بیمه پزشکی و دندانپزشکی در کنار خدمات اجتماعی از مزایای عضویت در این انجمن است.

شرایط تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل، شرایط شرکت در دوره‌ها نیز ممکن است برای دانشجویان متفاوت باشد. به عنوان مثال، معمولاَ برای تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا و برای دوره‌های کارشناسی ارشد، نیاز به ارائه مدرک کارشناسی در رشته محیط زیست و یا یکی از رشته‌های مهندسی مرتبط است. به علاوه، برخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان‌های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس آکادمیک یا تافل آی بی تی نیز مورد نیاز است. در ادامه برخی شرایط تحصیلی در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا در چند دانشگاه معتبر آورده شده است.

 • دانشگاه کارلتون

دانشکده مهندسی محیط زیست و عمران دانشگاه کارلتون امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا را فراهم کرده است. ارائه حداقل نمره 86 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 22 در مهارت‌های گفتاری و نوشتاری و حداقل نمره 20 در سایر مهارت‌ها، و یا حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6، یکی از شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در این دانشگاه کانادایی است. همچنین، دانشجویان نیاز است تا برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی با حداقل معدل 14 را ارائه دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. لازم به ذکر است که برای شرکت در دوره دکتری رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه کارلتون ارائه مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل 16 مورد نیاز است.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

برای شرکت در دوره کارشناسی مهندسی محیط زیست در دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه مدرک دیپلم با حداقل نمره 12 در درس‌های ریاضیات، شیمی و فیزیک مورد نیاز است. همچنین، ارائه حداقل نمره 90 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک از دیگر شرایط شرکت در دوره کارشناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دوره می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. دانشجویان برای تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بریتیش کلمبیا، نیاز است تا حداقل نمره 100 از امتحان تافل آی بی تی و یا، حداقل نمره 7 از امتحان آیلتس آکادمیک را ارائه دهند.

 • دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل نیز برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست، اقدام به ارائه شرطی مبنی بر برخورداری از حداقل نمره از امتحان های زبان کرده است. به شکلی که ارائه حداقل نمره 94 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 7 از امتحان آیلتس آکادمیک، برای شرکت در این دوره مورد نیاز است. ذکر این نکته ضروری است که دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل که به عنوان یکی از گرایش‌های مهندسی عمران در نظر گرفته شده است، بدون نیاز به ارائه پایان‌نامه خواهد بود. همچنین، برای شرکت در این دوره نیازی به ارائه نمره از امتحان GRE نیست، اما ارائه آن به دانشجویان توصیه شده است. برای آگاهی از جزئیات بیشتر در مورد دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه آلبرتا

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه آلبرتا امکان‌پذیر است. برای شرکت در دوره کارشناسی مهندسی محیط زیست ارائه حداقل نمره 90 با حداقل نمره 21 در هر مهارت از امتحان تافل آی بی تی، و یا نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 مورد نیاز است. همچنین، ارائه حداقل نمره 91 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 6.5 از امتحان ایلتس آکادمیک از شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه آلبرتا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از دوره‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه واترلو

برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه واترلو نیاز به ارائه حداقل نمره 80 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک است.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

شهریه و مدت دوره های آموزشی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

شهریه و مدت تحصیل در دانشگاه‌های کانادا با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و دوره‌ ممکن است متفاوت باشد. به همین منظور و در ادامه، شهریه و مدت زمان تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا در چندین دانشگاه معتبر آورده شده است:

 • دانشگاه کارلتون

مدت زمان تحصیل رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه کارلتون و در دوره کارشناسی ارشد، به مدت 1 الی 2 سال خواهد بود. همچنین، شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی که به صورت تمام‌وقت و در دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست شرکت می‌کنند، برابر با 22979.02 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی است. همچنین، برای دریافت جزئیات بیشتر درباره هزینه‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره کارشناسی مهندسی محیط زیست در کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا شامل 9 ترم تحصیلی است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر از این دوره به این لینک مراجعه کنید. دوره کارشناسی ارشد مهندسی سیستم‌های زیست محیطی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، 1 ساله است. شهریه شرکت در این دوره نیز مبلغی برابر با 21057 دلار کانادا اعلام شده است.

 • دانشگاه مک گیل

مدت تحصیل در رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل و برای مقطع کارشناسی ارشد، 2 سال است. شهریه شرکت در این دوره نیز برابر با 18110 دلار کانادا ذکر شده است.

 • دانشگاه آلبرتا

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا دانشگاه آلبرتا 9 ماه است. شهریه شرکت در این دوره نیز برابر با 10500 دلار کانادا عنوان شده است.

 • دانشگاه واترلو

دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا دانشگاه واترلو 1 ساله است. به علاوه، شهریه این دوره به اندازه 11508 دلار کاناداست.

همچنین درباره هزینه تحصیل در کانادا و کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

دانشجویان برای ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی بسیار متنوعی استفاده کنند. به علاوه، دولت کانادا نیز برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقدام به ارائه بورسیه‌های مختلفی می‌کنند. در جدول زیر، برخی بورسیه‌های ارائه شده در دانشگاه‌های کانادا آورده شده است:

دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه کارلتونبورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو5 هزار دلار کانادا در هر ترم تحصیلی (حداکثر تا 3 ترم)
دانشگاه بریتیش کلمبیاکمک هزینه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد محیط زیستحداکثر تا 16 هزار دلار کانادا در سال
دانشگاه مک گیلبورسیه دستیاری پژوهشیبه اندازه 1375 دلار کانادا در ماه
کمک هزینه تحصیلات تکمیلیبه اندازه 4 هزار دلار کانادا در سال اول تحصیل
دانشگاه واترلوبورسیه کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللیبه اندازه 2500 دلار کانادا در هر ترم تحصیلی (تا حداکثر 5 ترم)
بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریوحداکثر تا 15 هزار دلار در سال

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا و فاند تحصیلی کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بورسیه تحصیلی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کد مشاغل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کد شغلی برای رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا بر اساس طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، عدد 2131 اعلام شده است. ذکر این نکته ضروری است که این کد شغلی مربوط به مهندسان عمران در کانادا می‌شود. اما مهندسان محیط زیست نیز مانند برخی دیگر از مشاغل مهندسی از جمله مهندسی هیدرولیک، مهنسی مدیریت آب، مهندسی ترافیک، مهندسی حمل و نقل و مهندسی سازه در این گروه شغلی قرار گرفته‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

مسیر شغلی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا در شرکت‌های مهندسی مشاور، نهادهای دولتی و شهرداری‌ها و کار در صنایع و سازمان‌های غیر دولتی از جمله مسیرهای شغلی احتمالی، برای مهندسان محیط زیست در کانادا است. برخورداری از مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد، ارائه مدرک مهندسی حرفه‌ای (P.Eng.) در کانادا و برخورداری از تجربه کاری تحت نظارت به مدت حداقل 3 سال، از جمله نیازمندی‌های شغل مهندسی محیط زیست در کانادا است. همچنین، ممکن است گواهی LEED و یا گواهی رهبری در طراحی زیست محیطی و انرژی، که از طرف شورای ساختمان‌های سبز در کانادا اعطا می‌شود نیز، از طرف برخی کارفرماهای کانادایی درخواست شود.

درباره کار در کانادا بیشتر بدانید.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

هزینه تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چقدر است؟

شرایط و هزینه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی و با توجه به دانشگاه محل تحصیل ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا، معمولاَ هزینه کل دوره بین 21700 دلار کانادا الی 58 هزار دلار کانادا خواهد بود.

تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چقدر طول می‌ کشد؟

مدت تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و یا دوره‌ ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، مدت زمان تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) و یا کارشناسی ارشد کاربردی (MASc) در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا، معمولاَ بین 1 الی 2 سال خواهد بود.

مزایای تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چیست؟

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا مزیت‌هایی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت. دانشگاه‌های کانادا دارای سطح بسیار بالایی از کیفیت در آموزش و پژوهش هستند. به شکلی که طبق نظام رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال 2019، برخی دانشگاه‌های کانادا مانند دانشگاه آلبرتا و دانشگاه بریتیش کلمبیا، در فهرست 50 دانشگاه برتر جهان در رشته مهندسی محیط زیست قرار گرفتند. جالب است بدانید که میزان بیکاری در بین افرادی که مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های کانادا اخذ کرده‌اند، در سطح پایینی قرار دارد. به شکلی که 89 درصد از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، مشغول به کار شده‌اند.

آیا تقاضا برای رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا وجود دارد؟

با توجه به توسعه شهری در مناطق مختلف کانادا، نیاز به مهندسان محیط زیست برای طراحی، مدل سازی و مدیریت مسائل مختلف زیست محیطی مانند منابع آبی، سیستم‌های آب و فاضلاب شهری، کنترل آلودگی هوا و آلودگی زمین، در این کشور به خوبی احساس می‌شود. به شکلی که رشته مهندسی محیط زیست در کانادا بین 3 شغل برتر در حوزه مهندسی قرار دارد.

درآمد فارغ التحصیلان رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد مهندسان محیط زیست در کانادا با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب به اندازه 80000 دلار کانادا و 97000 دلار کانادا در سال است. در جدول زیر درآمد فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی محیط زیست در کانادا با سایر رشته‌های تحصیلی مقایسه شده است:سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید