علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

از تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست تا اشتغال

اهمیت رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

معرفی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست (Environmental engineering) در کانادا، در رابطه با کاربرد اصول مهندسی و علمی برای بهبود وضعیت محیط زیست است. با ادامه تحصیل در رشته مهندسی محیط زیست، به موضوعاتی مانند حفاظت از بهداشت انسان، حفاظت از مزایای طبیعی اکوسیستم‌ها و بهبود کیفیت زیستی زندگی انسان‌ها، پرداخته می‌شود. در حقیقت، هدف از تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، اطمینان یافتن از این موضوع است که توسعه اجتماعی، استفاده از منابع آب و منابع موجود در زمین و هوا به شکل پایداری صورت می‌گیرد.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست محدوده وسیعی از موضوعات علمی مانند شیمی، زیست شناسی، اکولوژی، زمین‌شناسی، هیدرولیک، هیدرولوژی، میکروبیولوژی و ریاضیات را به منظور ایجاد راه‌حل‌هایی برای بهبود بهداشت محیط، حفاظت از زندگی ارگانیسم‌ها و افزایش کیفیت محیط زیست در بر می‌گیرد. مهندسی محیط زیست یکی از گرایش‌های رشته مهندسی عمران و مهندسی شیمی است.

اما در رابطه با وظایف فارغ‌التحصیلان رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا باید اشاره کرد که، این متخصصان به ارائه راه‌حل‌هایی برای مدیریت آب و فاضلاب، کنترل آلودگی هوا، بازیافت و دفع زباله و ضایعات و بهداشت عمومی می‌پردازد. مهندسان محیط زیست به طراحی سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی، طراحی سیستم‌های تأمین آب شهری، ارائه طرح‌هایی به منظور جلوگیری از ایجاد بیماری‌های قابل انتقال از طریق آب و بهبود در سیستم تخلیه پساب در مناطق شهری و روستایی مشغول خواهند شد. همچنین، مطالعه اثرات پیشرفت‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف فناری بر محیط زیست و ارائه راه‌حل‌هایی برای مشکلات زیست محیطی جهان، مانند باران‌های اسیدی، گرمایش جهانی، تغییرات اقلیمی و آلودگی آب و هوا از دیگر وظایف مهندسان محیط زیست است.

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی دانشگاه‌های برتر کانادا مرتبط با رشته مهندسی محیط زیست بپردازیم. همچنین، شرایط و شهریه شرکت در دوره‌ها به همراه معرفی بورسیه‌های تحصیلی برای ادامه تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، از دیگر موضوعاتی است که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است. با تراست همراه باشید.

اهمیت رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کشور کانادا به عنوان کشوری پیشرفته و صنعتی با موضوعات زیست محیطی سر و کار دارد. به عنوان مثال، بخش بسیار مهمی از اقتصاد کانادا را استخراج و فرآوری مواد معدنی تشکیل می‌دهد. بنابراین، محیط زیست پیرامون معادن در کشور کانادا در معرض آلودگی است. این در حالی است که، تنوع اقلیم و آب و هوای کانادا، مناظر طبیعی و گوناگونی زیستی قابل توجهی را به وجود آورده است.

همچنین، وجود اثرات تغییرات اقلیمی در مناطق شمالی کانادا که منجر به آب شدن یخ‌های منطقه شده است و نیز گرم‌تر شدن دمای جهانی که بر آب و هوای این بخش از جهان نیز تأثیر گذاشته است، لزوم توجه به تحصیل رشته علوم و مهندسی زیست در کانادا را بیش از پیش نشان می‌دهد. ادامه تحصیل رشته مهندسی محیط زیست در کانادا به اندازه‌ای دارای اهمیت است که،‌ این کشور رتبه چهارمین کشور محبوب جهان را، برای تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست به خود اختصاص داده است.

درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، آزادسازی مدرک تحصیلی و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بخوانید.

اهمیت رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

دانشگاه های دارای رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

برخی دانشگاه ‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی برتر، اقدام به ارائه‌ی دوره‌های مربوط به رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا کرده‌اند. دروسی که در این دوره‌ها تدریس می‌شوند معمولاَ در رابطه با ایجاد محیط زیستی پایدار و یافتن راه‌حل‌هایی است که اثرات منفی ناشی از فعالیت‌های صنعتی را بر محیط زیست کاهش می دهند. به عنوان مثال، در دوره کارشناسی ارشد در کانادا دروسی مانند شیمی، انرژی پایدار و تجدید پذیر، مدیریت آب و مهندسی زمین تدریس می‌شوند. در ادامه به اسامی‌ برخی دانشگاه های کانادا با دوره‌های مرتبط، اشاره شده است:

همچنین درباره ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا ، رنکینگ دانشگاه های کانادا و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا با مراجعه به لینک مورد نظر، اطلاعات کسب کنید.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل دانشگاهی عمومی است که در سال 1821، تأسیس شده است. دانشگاه McGill، از بیش از 150 کشور جهان، اقدام به پذیرش دانشجویان بین‌المللی می‌کند. یکی از دلایل اصلی جذابیت این دانشگاه برای دانشجویان، وجود برنامه‌های درسی و پژوهشی بسیار معتبر است. قرار گرفتن دانشگاه مک گیل در شهر مونترال که میزبان جشن‌های مختلفی در کانادا است، بر جذابیت این دانشگاه نیز افزوده است. از جمله خدماتی که با تحصیل در دانشگاه مک گیل در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت می‌توان به دسترسی به خدمات بهداشتی، جوایز مرتبط با مسافرت دانشجویان، بورسیه‌های تحصیلی مختلف و بیمه حوادث اشاره کرد.

لازم به ذکر است که، یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، دانشگاه مک گیل است. دوره‌های تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل از طریق همکاری با چندین دانشکده مهندسی، از جمله دانشکده مهندسی عمران و مکانیک کاربردی و دانشکده مهندسی شیمی ارائه می‌شود. دوره کارشناسی ارشد بدون نیاز به ارائه پایان‌نامه نیز در دانشگاه مک گیل و در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا ممکن است.

درباره وام دانشجویی کانادا ، بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا بخوانید.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه کارلتون کانادا

ادامه تحصیل رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه کارلتون برای دانشجویان در این دانشگاه نیز امکان‌پذیر است. دانشگاه Carleton، که در سال 1942، تأسیس شد، در فاصله کمی از ساختمان مجلس شهر اتاوا کانادا قرار دارد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کارلتون می‌توانند در یکی از دوره‌های نظری، پروژه محور و یا دارای پایان‌نامه در رشته محیط زیست در این دانشگاه شرکت کنند. تمرکز دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در دانشگاه کارلتون بر روی مدیریت منابع آبی و آب زیر زمینی، آلودگی هوا و فرآوری و تصفیه آب و پساب است. از مزایای تحصیل در دانشگاه کارلتون این است که، دانشجویان می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی، مراکز سرگرمی، باشگاه‌های ورزشی و خدمات کاریابی این دانشگاه نیز بهره‌مند شوند.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشکده مهندسی دانشگاه آلبرتا کانادا، بیش از 40 هزار دانشجو از 156 کشور جهان دارد و حدود 500 برنامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آلبرتا ارائه شده است. دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در دانشگاه Alberta، در دانشکده مهندسی محیط زیست و عمران ارائه می‌شود. برخورداری از بیمه محل اقامت و شرکت در طرح دنداپزشکی و سلامت، از جمله مزایای عضویت در انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، در دانشگاه آلبرتا است.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه آلبرتا کانادا

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه دیگری که اقدام به ارائه دوره‌های مرتبط با رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا کرده است، دانشگاه بریتیش کلمبیا است. دوره‌های تحصیلات تکمیلی که در دانشکده مهندسی عمران دانشگاه British Columbia ارائه خواهد شد، در رابطه با گرایش مهندسی سیستم‌های زیست محیطی است که در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان فراهم شده است. دانشجویان در این دوره‌ها دروس تئوری را در کنار دروس پژهشی می‌گذرانند. با اپلای رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه بریتیش کلمبیا، ممکن است فرصت تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان را بدست آورید.

درباره ددلاین دانشگاه های کانادا بخوانید.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه رجینا کانادا

ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا در داشگاه رجینا نیز برای دانشجویان امکان‌پذیر است. دانشگاه Regina، که فعالیت خود را از سال 1974 شروع کرده است، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته مهندسی محیط زیست ارائه می‌دهد. این دوره‌ها از طرف دانشکده پژوهش و مطالعات تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان فراهم شده است. از ویژگی دوره‌های رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه رجینا، تأکید بر مدیریت آب و فاضلاب، مدیریت کیفیت هوا و مهندسی ژئوتکنیک است. برخورداری از کمک‌های مالی و دسترسی به کلینیک پزشکی از دیگر امتیازات تحصیل در دانشگاه رجینا است. 

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه ساسکاچوان کانادا

 دانشگاه ساسکاچوان دارای بیش از 25700 دانشجو از 130 کشور جهان است که دوره‌های مرتبط با رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا را برای دانشجویان فراهم کرده است. دانشکده مهندسی عمران و زمین شناسی در دانشگاه ساسکاچوان اقدام به ارائه دوره‌های تحصیلات تکمیلی در گرایش مهندسی محیط زیست و منابع آب می‌کند. موضوعات مرتبط با تصفیه آب و پساب، مهندسی رودخانه و انتقال رسوب و فرسایش از جمله موضوعاتی هستند که در این دوره‌ها در دانشگاه ساسکاچوان تدریس می‌شوند. دانشجویان رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه ساسکاچوان، دسترسی به جدیدترین امکانات پژوهشی را خواهند داشت. مرکز شبیه‌سازی عددی پیشرفته در دانشگاه ساسکاچوان یکی از این امکانات بسیار عالی برای انجام پروژه‌های دانشگاهی است.

رشته علوم و مهندسی محیط زیست در دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا، دانشگاهی عمومی است که در سال 1957، تأسیس شده است. این دانشگاه با برخورداری از بیش از 40 هزار دانشجو، دارای دوره‌های مختلفی در ارتباط با رشته‌های تحصیلی علوم بهداشت کاربردی، هنر، ریاضیات، علوم و مهندسی محیط زیست است. دانشجویان با شرکت در دوره کارشناسی ارشد به صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت، می‌توانند پروژه و پایان‌نامه خود را در زمینه مهندسی محیط زیست ارائه دهند. دانشجویان با عضویت در انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه Waterloo، خدمات متنوعی را دریافت خواهند کرد. بیمه پزشکی و دندانپزشکی در کنار خدمات اجتماعی از مزایای عضویت در این انجمن است.

شرایط تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل، شرایط شرکت در دوره‌ها نیز ممکن است برای دانشجویان متفاوت باشد. به عنوان مثال، معمولاَ برای تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا و برای دوره‌های کارشناسی ارشد، نیاز به ارائه مدرک کارشناسی در رشته محیط زیست و یا یکی از رشته‌های مهندسی مرتبط است. به علاوه، برخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان‌های معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس آکادمیک یا تافل آی بی تی نیز مورد نیاز است. در ادامه برخی شرایط تحصیلی در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا در چند دانشگاه معتبر آورده شده است.

  • دانشگاه کارلتون

دانشکده مهندسی محیط زیست و عمران دانشگاه کارلتون امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا را فراهم کرده است. ارائه حداقل نمره 86 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 22 در مهارت‌های گفتاری و نوشتاری و حداقل نمره 20 در سایر مهارت‌ها، و یا حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6، یکی از شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در این دانشگاه کانادایی است. همچنین، دانشجویان نیاز است تا برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی با حداقل معدل 14 را ارائه دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. لازم به ذکر است که برای شرکت در دوره دکتری رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه کارلتون ارائه مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل 16 مورد نیاز است.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

برای شرکت در دوره کارشناسی مهندسی محیط زیست در دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه مدرک دیپلم با حداقل نمره 12 در درس‌های ریاضیات، شیمی و فیزیک مورد نیاز است. همچنین، ارائه حداقل نمره 90 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک از دیگر شرایط شرکت در دوره کارشناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دوره می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. دانشجویان برای تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بریتیش کلمبیا، نیاز است تا حداقل نمره 100 از امتحان تافل آی بی تی و یا، حداقل نمره 7 از امتحان آیلتس آکادمیک را ارائه دهند.

  • دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل نیز برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست، اقدام به ارائه شرطی مبنی بر برخورداری از حداقل نمره از امتحان های زبان کرده است. به شکلی که ارائه حداقل نمره 94 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 7 از امتحان آیلتس آکادمیک، برای شرکت در این دوره مورد نیاز است. ذکر این نکته ضروری است که دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل که به عنوان یکی از گرایش‌های مهندسی عمران در نظر گرفته شده است، بدون نیاز به ارائه پایان‌نامه خواهد بود. همچنین، برای شرکت در این دوره نیازی به ارائه نمره از امتحان GRE نیست، اما ارائه آن به دانشجویان توصیه شده است. برای آگاهی از جزئیات بیشتر در مورد دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل به این لینک مراجعه کنید.

  • دانشگاه آلبرتا

ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه آلبرتا امکان‌پذیر است. برای شرکت در دوره کارشناسی مهندسی محیط زیست ارائه حداقل نمره 90 با حداقل نمره 21 در هر مهارت از امتحان تافل آی بی تی، و یا نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 مورد نیاز است. همچنین، ارائه حداقل نمره 91 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 6.5 از امتحان ایلتس آکادمیک از شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه آلبرتا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از دوره‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

  • دانشگاه واترلو

برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه واترلو نیاز به ارائه حداقل نمره 80 از امتحان تافل آی بی تی و یا نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک است.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

شهریه و مدت دوره های آموزشی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

شهریه و مدت تحصیل در دانشگاه‌های کانادا با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و دوره‌ ممکن است متفاوت باشد. به همین منظور و در ادامه، شهریه و مدت زمان تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا در چندین دانشگاه معتبر آورده شده است:

  • دانشگاه کارلتون

مدت زمان تحصیل رشته مهندسی محیط زیست در کانادا در دانشگاه کارلتون و در دوره کارشناسی ارشد، به مدت 1 الی 2 سال خواهد بود. همچنین، شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی که به صورت تمام‌وقت و در دوره کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست شرکت می‌کنند، برابر با 22979.02 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی است. همچنین، برای دریافت جزئیات بیشتر درباره هزینه‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره کارشناسی مهندسی محیط زیست در کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا شامل 9 ترم تحصیلی است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر از این دوره به این لینک مراجعه کنید. دوره کارشناسی ارشد مهندسی سیستم‌های زیست محیطی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، 1 ساله است. شهریه شرکت در این دوره نیز مبلغی برابر با 21057 دلار کانادا اعلام شده است.

  • دانشگاه مک گیل

مدت تحصیل در رشته مهندسی محیط زیست در دانشگاه مک گیل و برای مقطع کارشناسی ارشد، 2 سال است. شهریه شرکت در این دوره نیز برابر با 18110 دلار کانادا ذکر شده است.

  • دانشگاه آلبرتا

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا دانشگاه آلبرتا 9 ماه است. شهریه شرکت در این دوره نیز برابر با 10500 دلار کانادا عنوان شده است.

  • دانشگاه واترلو

دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا دانشگاه واترلو 1 ساله است. به علاوه، شهریه این دوره به اندازه 11508 دلار کاناداست.

همچنین درباره هزینه تحصیل در کانادا و کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

دانشجویان برای ادامه تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی بسیار متنوعی استفاده کنند. به علاوه، دولت کانادا نیز برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقدام به ارائه بورسیه‌های مختلفی می‌کنند. در جدول زیر، برخی بورسیه‌های ارائه شده در دانشگاه‌های کانادا آورده شده است:

دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه کارلتونبورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو5 هزار دلار کانادا در هر ترم تحصیلی (حداکثر تا 3 ترم)
دانشگاه بریتیش کلمبیاکمک هزینه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد محیط زیستحداکثر تا 16 هزار دلار کانادا در سال
دانشگاه مک گیلبورسیه دستیاری پژوهشیبه اندازه 1375 دلار کانادا در ماه
کمک هزینه تحصیلات تکمیلیبه اندازه 4 هزار دلار کانادا در سال اول تحصیل
دانشگاه واترلوبورسیه کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللیبه اندازه 2500 دلار کانادا در هر ترم تحصیلی (تا حداکثر 5 ترم)
بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریوحداکثر تا 15 هزار دلار در سال

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا و فاند تحصیلی کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بورسیه تحصیلی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کد مشاغل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کد شغلی برای رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا بر اساس طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، عدد 2131 اعلام شده است. ذکر این نکته ضروری است که این کد شغلی مربوط به مهندسان عمران در کانادا می‌شود. اما مهندسان محیط زیست نیز مانند برخی دیگر از مشاغل مهندسی از جمله مهندسی هیدرولیک، مهنسی مدیریت آب، مهندسی ترافیک، مهندسی حمل و نقل و مهندسی سازه در این گروه شغلی قرار گرفته‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

مسیر شغلی رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا در شرکت‌های مهندسی مشاور، نهادهای دولتی و شهرداری‌ها و کار در صنایع و سازمان‌های غیر دولتی از جمله مسیرهای شغلی احتمالی، برای مهندسان محیط زیست در کانادا است. برخورداری از مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد، ارائه مدرک مهندسی حرفه‌ای (P.Eng.) در کانادا و برخورداری از تجربه کاری تحت نظارت به مدت حداقل 3 سال، از جمله نیازمندی‌های شغل مهندسی محیط زیست در کانادا است. همچنین، ممکن است گواهی LEED و یا گواهی رهبری در طراحی زیست محیطی و انرژی، که از طرف شورای ساختمان‌های سبز در کانادا اعطا می‌شود نیز، از طرف برخی کارفرماهای کانادایی درخواست شود.

درباره کار در کانادا بیشتر بدانید.

تیم تراست برای رفاه حال متقاضیان، شرایط افراد برای مهاجرت را به‌ رایگان بررسی می‌کند. همین حالا می‌توانید با متخصصان ما در تراست تماس بگیرید یا از طریق فرم ارزیابی رایگان اقدام کنید.

سوالات متداول

هزینه تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چقدر است؟

شرایط و هزینه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی و با توجه به دانشگاه محل تحصیل ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا، معمولاَ هزینه کل دوره بین 21700 دلار کانادا الی 58 هزار دلار کانادا خواهد بود.

تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چقدر طول می‌ کشد؟

مدت تحصیل رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و یا دوره‌ ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، مدت زمان تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) و یا کارشناسی ارشد کاربردی (MASc) در رشته مهندسی محیط زیست در کانادا، معمولاَ بین 1 الی 2 سال خواهد بود.

مزایای تحصیل در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چیست؟

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی محیط زیست در کانادا مزیت‌هایی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت. دانشگاه‌های کانادا دارای سطح بسیار بالایی از کیفیت در آموزش و پژوهش هستند. به شکلی که طبق نظام رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال 2019، برخی دانشگاه‌های کانادا مانند دانشگاه آلبرتا و دانشگاه بریتیش کلمبیا، در فهرست 50 دانشگاه برتر جهان در رشته مهندسی محیط زیست قرار گرفتند. جالب است بدانید که میزان بیکاری در بین افرادی که مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های کانادا اخذ کرده‌اند، در سطح پایینی قرار دارد. به شکلی که 89 درصد از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا، مشغول به کار شده‌اند.

آیا تقاضا برای رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا وجود دارد؟

با توجه به توسعه شهری در مناطق مختلف کانادا، نیاز به مهندسان محیط زیست برای طراحی، مدل سازی و مدیریت مسائل مختلف زیست محیطی مانند منابع آبی، سیستم‌های آب و فاضلاب شهری، کنترل آلودگی هوا و آلودگی زمین، در این کشور به خوبی احساس می‌شود. به شکلی که رشته مهندسی محیط زیست در کانادا بین 3 شغل برتر در حوزه مهندسی قرار دارد.

درآمد فارغ التحصیلان رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد مهندسان محیط زیست در کانادا با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب به اندازه 80000 دلار کانادا و 97000 دلار کانادا در سال است. در جدول زیر درآمد فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی محیط زیست در کانادا با سایر رشته‌های تحصیلی مقایسه شده است:سوالات متداول