جشن‌ های کانادا

جشن های کانادا

هرسال تعداد زیادی مسافر با اهداف گوناگونی اعم از تجارت، کسب‌وکار، تحصیل و تفریح به سمت کانادا راهی می‌شوند. معمولاً افراد به‌ قصد گردش به این کشور سفر می‌کنند چرا که برای توریست‌ها حضور در جشن‌ها و فستیوال‌های پی‌درپی جذابیت فراوانی دارد.

ممکن است این سؤال ذهنتان را درگیر کند چرا در کانادا جشن‌های متعددی برگزار می‌شود؟ یکی از دلایلی که می‌توان به آن اشاره کرد عبارت است از پذیرش مهاجرین زیاد که هرکدام دارای فرهنگ و آداب‌ورسوم خاص هستند همین امر در پدید آمدن جشن‌‌های متفاوت که هرکدام به مناسبت‌های گوناگونی در رابطه با رویداد‌های فرهنگی و در فصل‌های مختلف برپا می‌شود تأثیر بسزایی دارد.

هر فستیوال دارای پیشینه خاصی هست که برای اهالی کانادا ارزش زیادی دارد بنابراین تمام سعی خود را می‌کنند تا هر جشنی به بهترین نحو برگزار شود. در این مطلب اطلاعاتی را در رابطه با جشن‌های کانادا در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم در صورت تمایل تا انتهای مطلب با ما همراه باشید

درباره مهاجرت به کانادا، جاهای دیدنی کانادا و حقایق جالب در مورد کانادا بیشتر بدانید.

جشنواره های مذهبی

در کانادا مذاهب مختلفی وجود دارد و به همین دلیل جشنواره های مذهبی متنوعی در سراسر کانادا برگزار می شود. برخی از این جشنواره ها عبارتند از:

جشنواره مذهبی کریسمس (Christmas)

کریسمس در مذهب مسیحیت، جشنواره‌ای است که برای گرامیداشت تولد عیسی مسیح برگزار می‌شود. این جشنواره در تاریخ ۲۵ دسامبر هر سال برگزار می‌شود. در این روز، مردم با تزئینات کریسمسی، داد و ستد هدایا و برگزاری مراسم دینی به یاد تولد عیسی مسیح می‌پردازند.

جشنواره مذهبی عید پاک (Easter)

عید پاک یا عید فصح در مذهب مسیحیت، جشنواره‌ای است که برای گرامیداشت برخاستن عیسی مسیح از مردگان برگزار می‌شود. این جشنواره در روز یکشنبه پس از پرستش یهودیان برای عبور از دریا قرمز یا پیش از آن برگزار می‌شود. در این روز، مردم با تزئینات و برگزاری مراسم دینی به یاد برخاستن عیسی مسیح از مردگان می‌پردازند.

جشنواره مذهبی هالووین (Halloween)

هالووین به عنوان جشنواره ای از ریشه های پیش از مسیحیت برخوردار است و در اصل به عنوان جشنواره ای برای گرامیداشت جلوه های مرگ و تحلیلی شدن جهان در زمان های کهن افسانه ها و باورهای مردم برگزار می‌شده است. امروزه هالووین به عنوان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین جشنواره‌ها در کانادا شناخته می‌شود و بسیاری از مردم در این روز لباس های عجیب و غریب می‌پوشند و بازی های مختلفی را انجام می‌دهند.

جشنواره مذهبی عید المسیح (Eid al-Adha)

عید قربان یا عید الأضحی، یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های مسلمانان است که برای گرامیداشت پیروزی ابراهیم بر شیطان برگزار می‌شود. این جشنواره در این روز با قربان کردن حیوانات خود، صدقه دادن به فقرا و برگزاری مراسم دینی و تلاوت قرآن در مساجد جشن گرفته می‌شود و به عنوان یکی از پرطرفدارترین جشن‌های مذهبی در کانادا شناخته می‌شود.

جشنواره مذهبی روش هشاناه (Rosh Hashanah)

روش هشاناه یا سال نو یهودی، جشنی است که در روز اول تا دوم ماه تیشر در تقویم یهودی برگزار می‌شود. در این روز مردم یهود، تلاش می‌کنند تا با تلاوت دعا و زندگی معتدل تر، به شروع یک سال نوی روشن تر در کنار خانواده و دوستانشان بپردازند. این جشنواره نشان دهنده آغاز سال جدید یهودی است و در سراسر دنیا برگزار می شود

جشنواره مذهبی یوم کیپور (Yom Kippur)

یوم کیپور، یکی از مهمترین جشنواره‌های مذهبی یهودیان است که در روز دهم ماه تیشری در تقویم یهودی برگزار می‌شود. این جشنواره، به عنوان روز توبه و آمرزش شناخته می‌شود و موقعیتی برای تفکر درباره عملکرد شخصی در سال گذشته و ارائه توبه به خداوند فراهم می‌آورد. این جشنواره با یک پایان‌نامه یهودی به نام نیله به پایان می‌رسد که در آن به خداوند تلاوت شعر و دعا می‌شود. Yom Kippur یکی از سه جشنواره مذهبی اصلی یهودیان است که در کنار عید سوکوت و عید پاک، به عنوان محوری‌ترین جشنواره‌های مذهبی یهودیان شناخته می‌شود.

جشنواره مذهبی دیوالی (Diwali)

دیوالی یا دیوالی‌پورنیما یکی از مهمترین جشنواره‌های هندوستان، نپال، بنگلادش، سری‌لانکا و جامائیکا است. این جشنواره در آغاز فصل پاییز برگزار می‌شود و یک هفته طول می‌کشد. دیوالی به عنوان جشنی از روزگاران باستان هندو به جشن گرفتن با روحانیت مرتبط است. در این جشنواره، مردم با تزئین خانه‌ها، تعویض هدایای روحانی و برپا کردن جشن‌های عمومی، به افتخار پیروزی خیر بر شر، سعادت و روشنایی جشن می‌گیرند. در هندوستان، دیوالی به دلیل تاریخچه عمیق و اهمیت مذهبی، یکی از سه جشن بزرگ هندوان به شمار می‌رود.

جشنواره های ملی کانادا

در کانادا مجموعه ای از جشنواره های ملی وجود دارد که در تمام کشور برگزار می شوند. برخی از این جشنواره ها عبارتند از:

روز کانادا (Canada Day)

روز کانادا (Canada Day) در تاریخ ۱ ژوئن هر سال در کانادا جشن گرفته می‌شود و به مناسبت تأسیس کانادا به عنوان یک کشور مستقل از بریتانیا در سال ۱۸۶۷ برگزار می‌شود. در این روز، مردم کانادا با جشن‌های خیابانی، آتش بازی‌ها و فعالیت‌های سرگرم‌کننده دیگر، این روز مهم را جشن می‌گیرند.

جشن روز ملی کانادا

 هرسال در اولین روز ماه جولای به مناسبت پایه‌گذاری کانادا به‌عنوان کشوری مستقل تمامی ارگان‌ها تعطیل رسمی اعلام می‌شود تا بتوانند در این شادی با یکدیگر سهیم باشند. مردم با لباس‌های قرمز و سفید که نماد پرچم کانادا است به خیابان‌ها می آیند، جشن و سرور راه می‌اندازند، از آتش‌بازی و غذا خوردن لذت می‌برند.

در بعضی از شهرها مانند اتاوا، تورنتو و ونکوور از صبح زود جشن باشکوه بیشتری برگزار می‌شود و اجرای کنسرت‌های پی‌درپی بر جلال این مراسم می‌افزاید.

درباره تاریخچه کشور کانادا با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

جشنواره توتنهام (The Tottenham Bluegrass Festival)

جشنواره توتنهام (The Tottenham Bluegrass Festival) یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی بلوگرس در کاناداست که هر ساله در شهر توتنهام در استان اونتاریو برگزار می‌شود. این جشنواره که در سال ۱۹۷۱ تأسیس شده، مکانی برای دوستداران موسیقی بلوگرس در کانادا و ایالات متحده آمریکا است و هر ساله هنرمندان موسیقی بلوگرس برجسته از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند.

جشنواره هوایی نیاگارا (The Niagara Falls Air Show)

جشنواره هوایی نیاگارا (The Niagara Falls Air Show) یکی از بزرگترین جشنواره های هوایی در کانادا است که هر دو سال یک بار در نیاگارا فالز، در نزدیکی شهر نیاگارا، برگزار می شود. این جشنواره شامل نمایش های هوایی از انواع هواپیماها و هلیکوپترها به همراه نمایش‌های پاراشوت و اجرای نمایش هایی از تیم های هوایی مختلف است. هزاران نفر از سراسر جهان برای دیدن این جشنواره به نیاگارا می آیند و به دلیل زیبایی طبیعت اطراف و شهر نیاگارا، این جشنواره به یکی از محبوب‌ترین و مورد علاقه ترین جشنواره های هوایی در جهان تبدیل شده است.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (Toronto International Film Festival)

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یکی از بزرگترین جشنواره‌های فیلم جهان است که هر ساله در ماه سپتامبر در شهر تورنتو کانادا برگزار می‌شود. این جشنواره که در سال ۱۹۷۶ برای اولین بار برگزار شد، اکنون یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های جهانی در صنعت فیلم شناخته می‌شود. در این جشنواره، بیش از ۳۰۰ فیلم مستقل و اثراتی که توسط فیلمسازان مشهور از سراسر جهان ساخته شده‌اند به نمایش در می‌آیند. همچنین، این جشنواره به عنوان یک فرصت برای معرفی فیلم‌های جدید و برجسته به صورت جهانی شناخته می‌شود.

جشنواره فیلم مونترال (Montreal World Film Festival)

جشنواره فیلم مونترال یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم در دنیاست که از سال ۱۹۷۷ برگزار می‌شود. این جشنواره با هدف پرورش و تشویق صنعت سینمایی در کشور کانادا برگزار می‌شود. در این جشنواره فیلم‌هایی از کشورهای مختلف نمایش داده می‌شود و همچنین میزبانی فیلم‌سازان و بازیگران برجسته از سراسر جهان می‌شود. هر ساله این جشنواره در ماه اوت یا سپتامبر برگزار می‌شود و جوایز مختلفی به بهترین فیلم‌های نمایش داده شده در این جشنواره اهدا می‌شود.

جشنواره های فرهنگی

کانادا یک کشور چند فرهنگی است و به همین دلیل جشنواره های مختلف فرهنگی در سراسر کانادا برگزار می شود. برخی از این جشنواره ها عبارتند از:

جشن نورها در کانادا

یکی از جنجالی‌ترین رویدادهای تابستان جشن نورهای ونکوور کانادا یا همان فستیوال جشن نور هوندا است که در آخرین روزهای ماه جولای به مدت 3 شب برپا می‌شود. سابقه برگزاری این فستیوال به 29 سال پیش برمی‌گردد و از آن زمان محفلی است برای رقابت کشورهای هند، کانادا و کرواسی.

در این جشن علاوه بر آتش‌بازی به برنامه‌های دیگری ازجمله کنسرت‌های پی‌درپی و مسابقه‌های چالش‌برانگیز پرداخته می‌شود. شما می‌توانید برای سرو غذا به غرفه‌های مختص این امر مراجعه نمایید. اطراف خلیج انگلیسی محل اجتماع گردشگران و بومی‌هایی است که قصد دارند به تماشای این جشن بپردازند شما نیز می‌توانید این مکان را انتخاب کنید و از حضور خود در این مراسم لذت ببرید.

درباره ویزای توریستی کانادا، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا در تراست بخوانید.

جشنواره اسکاربورو، تورنتو:

جشنواره اسکاربورو یکی از بزرگترین جشنواره‌های فرهنگی و چند فرهنگی در کانادا است. این جشنواره در منطقه اسکاربورو در تورنتو برگزار می‌شود و در آن فرهنگ‌ها، غذاها، هنر و فرهنگ بومیان، موسیقی و رقص های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود. این جشنواره در سال ۱۹۸۶ برای اولین بار برگزار شد و هر ساله در ماه اوت برگزار می‌شود.

رژه‌ ی نور در تورنتو

در آخرین روزهای ماه اکتبر جشنی با عنوان رژه نور در شهر تورنتو برگزار می‌شود. نحوه اجرای این مراسم به این صورت است که بر روی یک درخت کریسمس تنومند تعداد زیادی چراغ گذاشته می‌شود و آن را در میدان ناتان فیلیپ قرار می‌دهند. در حوالی این مکان یکی از بزرگ‌ترین نورپردازی‌های کانادا نمایش داده می‌شود.

مرکز اصلی این فستیوال میدان ناتان فیلیپ است که میزبان برنامه‌های متنوعی مانند آتش‌بازی و اسکی روی یخ هست

فستیوال محلی ادمونتون

 جشن محلی ادمونتون یکی از بهترین فستیوال‌هایی است که در جهان شهرت فراوانی دارد گرچه در اولین سال برگزاری استقبال گرم مردم را به همراه نداشت اما امروزه به جشنی باشکوه تبدیل‌شده است. محل برگزاری این جشن در شهر ادمونتون در استان آلبرتا است که مدت‌زمان اجرای آن 4 روزبه طول می‌انجامد.

معمولاً هنرمندانی که برای حضور در این جشن داوطلب می‌شوند بابت اجرا هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند به همین علت قیمت بلیط‌‌ های ورودی منصفانه است و این خود منجر می‌شود تا در کمترین زمان بلیط ها به فروش برسند بنابراین درصورتی‌که قصد شرکت در این فستیوال رادارید بهتر است در اسرع وقت نسبت به رزرو مکان اقدام نمایید.

فستیوال وینترلود در کانادا

در آخرین روزهای سه هفته اول ماه فوریه در شهر اتاوا مراسم بزرگی برپا می‌شود که در آن مردم به برف‌بازی مشغول می‌شوند. یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های این جشن مجسمه‌های یخی است که توسط دست‌های هنرمندان خلق می‌شود و به‌وسیله نورپردازی جلوه خاصی میابد. اگر در این زمان به کانادا سفر کردید پیشنهاد می‌شود از اسکی روی یخ در کانال ریدو که یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های اسکی است غافل نشوید.

در صورت به همراه داشتن کودک نگران سرگرمی آن‌ها نباشید چراکه برای بچه‌ها هم برنامه‌های تفریحی گوناگونی چه در فضای باز یا سرپوشیده در نظر گرفته می‌شود. یکی دیگر از مکان‌هایی که به جذابیت جشن می‌افزاید پارک ژاک کارتیه‌ی اتاوا است که آن را سرزمین یخی هم می‌دانند در این مکان می‌توانید تجربه‌ای از فعالیت‌های حیرت‌انگیز مانند سرسره بازی بر روی یخ‌های بزرگ، مجسمه‌هایی از جنس یخ و زیپ لاین داشته باشید.

لازم به ذکر است که حتی بارش سنگین برف و دمای زیر صفر درجه هوا جلوی برگزاری این جشن را نمی‌گیرد و مردم به جشن و شادی ادامه می‌دهند.

همچنین بخوانید: آب و هوای کانادا ، سرمای کانادا ، گرم ‌ترین شهرهای کانادا

جشن موسیقی جاز کانادا

اگر به موسیقی علاقه دارید پیشنهاد می‌شود در فستیوال بین‌المللی جاز در ماه‌های ژوئن یا جولای که در استان کبک شهر مونترال برگزار می‌شود شرکت کنید چراکه حداقل 500 هنرمند از کشورهای مختلف به‌صورت رایگان برنامه‌هایی را اجرا می‌کنند بنابراین می‌توانید بدون صرف هزینه لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید

جشن نهنگ‌ های خاکستری اقیانوس آرام در کانادا

برای هر توریستی تماشای عده زیادی نهنگ خاکستری که از شبه‌جزیره‌ی باخا واقع‌شده در مکزیک به سمت سواحل غربی ونکوور در حال حرکت هستند جذابیت فراوانی دارد. می‌توانید برای مشاهده این صحنه فوق‌العاده در تورهای به‌خصوص آن مکان قرار بگیرید یا در صورت امکان از ایستگاه ویکانینیش که در پارک ملی پاسیفیک ریم قرار دارد استفاده کنید

جشن گل‌ های لاله در کانادا

هرسال دوستداران گل و گیاه لحظه‌شماری می‌کنند تا در جشن گل‌های لاله که در پایتخت کانادا برگزار می‌شود شرکت کنند. زمان برگزاری این مراسم در ماه می هست هنگامی‌که 3 میلیون گل لاله در حال شکفتن هستند. آتش‌بازی و موزیک‌های متنوع از دیگر برنامه‌های این فستیوال است

 فستیوال فولکوراما در کانادا

همان‌طور که در پارامترهای ذکرشده بیان کردیم کانادا کشوری است با فرهنگ و آداب رسوم مختلف. فولکوراما را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین نماد چنین جامعه‌ای دانست. اهالی کانادا در تکاپو هستند تا بتوانند در این جشن حضور پیدا کنند و آداب‌ورسوم مرسومشان را به همراه موسیقی و غذاهای محلی به نمایش دربیاورند.

درباره فرهنگ مردم کانادا بیشتر بخوانید.

 جشن کی دیز در کانادا

هرسال در ادمونتون کانادا در 10 روز، فستیوالی به نام کی دیز که از شهرت بسزایی برخوردار است برگزار می‌شود. معمولاً افرادی طرفدار پر و پا قرص این فستیوال می‌باشند که دارای روحیه‌ی ماجراجویی هستند. شما می‌توانید در این مراسم از برنامه‌های دیگر مانند موسیقی و سرو غذاهای لذیذ لذت ببرید.

نمایش سوارکاری کلگری

یکی از پرهیجان‌ترین جشن‌هایی که در کشور کانادا می‌توان به آن اشاره کرد نمایش سوارکاری است که در ماه جولای در شهر کلگری برگزار می‌شود. از آنجایی که این مسابقه طرفداران زیادی دارد مدت‌زمان در نظر گرفته‌شده برای آن 10 روز است. اگر قصد شرکت در این مراسم جنجالی را دارید لازم است در ابتدا کلاه کابویی که تمامی تماشاکنندگان بر سردارند تهیه کنید این پوشش هماهنگ بر شور نمایش می‌افزاید.

جشن هالووین در کانادا

سابقه تاریخی جشن هالووین به دو هزار سال قبل برمی‌گردد. اهالی کانادا معتقد هستند در 31 اکتبر ارواح، مردگان و اجنه به سراغ زندگان می آیند تا آن‌ها را مورد آزار قرار بدهند به همین دلیل از روزهای قبل مردم لباس‌های خاصی تهیه می‌کنند و با در دست گرفتن اشیائی که صدای آن‌ها منجر به فراری ارواح خبیث می‌شود ساعاتی را می‌گذرانند؛ بنابراین با مشاهده افرادی که به‌وسیله طبل و بشقاب‌های فلزی سروصدا به راه می‌اندازند خیلی تعجب نکنید.

رنگ‌های مورداستفاده در این جشن نارنجی و سیاه هست یکی از معروف‌ترین نمادهای هالووین کدوتنبل‌هایی است که برای آن چشم وابرو و دهان درست می‌کنند تا با گذاشتن شمع جلوه‌ای ترسناک به خود بگیرد. ساکنین بعضی از خانه‌ها در حوالی محل سکونتشان گورستان و زندان‌هایی را می‌سازند و در داخل آن اسکلت‌هایی قرار می‌دهند تا فضایی هولناک پدیدآورند و از دوستان خود دعوت می‌کنند تا به همراه یکدیگر جشن و سرور راه بیندازند.

در این مراسم از لباس عجیب‌وغریب‌ و فیلم‌های ترسناک استفاده می‌شود. جشن هالووین برای کودکان هم جذابیت فراوانی دارد چراکه بچه‌ها خود را شبیه به ارواح و جادوگران می‌کنند و در خانه‌ها را می‌کوبند تا از آن‌ها خوراکی و شکلات بگیرند و در صورت خودداری از درخواست آن‌ها ممکن است با حقه‌ای از طرف بچه‌ها مواجه شوند

فستیوال بین‌ المللی فیلم تورنتو

بی‌شک یکی از جشن‌های بین‌المللی که تفاوت چندانی با هالیوود ندارد فستیوال فیلم تورنتو است که در رابطه با فیلم‌های سینمایی در عرصه جهانی از اعتبار فراوانی برخوردار است همین امر زمینه‌ای را فراهم کرده تا بسیاری از هنرمندان برای حضور در این فیلم‌ها در تکاپو باشند چراکه این فضا شرایط مطلوبی را فراهم می‌کند تا بازیگران و کارگردان به هنرنمایی بپردازند و با یکدیگر رقابت کنند.

فیلم‌هایی که به اکران درمی‌آید صرفاً مربوط به کشور میزبان نیست بلکه از تمام نقاط جهان شرکت‌کننده دارد. لازم است افرادی که تمایل دارند در این جشن حاضر شوند نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایند. با شرکت در این جشن می‌توانید هنرمندان معروف را از نزدیک تماشا کنید و این امر خود یکی از مواردی است که مردم را برای حضور در این مراسم به وجد می آورد. اکثر فیلم‌های معروف اولین بار در این فستیوال به نمایش گذاشته می‌شود

فستیوال غذا و خوراکی در کانادا

این فستیوال برای افرادی که علاقه زیادی به غذاهای لذیذ و متنوع دارند از جذابیت فراوانی برخوردار است چراکه رستوران‌های مطرح در کانادا در این عرصه وارد رقابت می‌شوند و در تلاش هستند تا باکیفیت‌ترین غذاها را به متقاضیان خود ارائه دهند و با سایرین به رقابت بپردازند.

این فستیوال زمانی است مناسب برای افرادی که علاقه دارند باسلیقه غذایی اهالی کانادا آشنا شوند. هر رستورانی که بتواند در این رقابت تنگاتنگ اولین رتبه را کسب کند مشتریان بیشتری نسبت به آن جذب می‌شوند به همین دلیل سرآشپز آن مسئولیت بیشتری دارند تا بتوانند با سرو غذاهای بهتر نسبت به دیگر رستوران‌ها ممتاز شوند

همچنین بخوانید: غذا در کانادا

فستیوال جاست فورلف در کانادا

سابقه تاریخی این فستیوال به سال 1983 بازمی‌گردد که کمدی کاری مونترال با عنوان جاست فور لف به اقدامات گوناگونی جهت سرگرمی و خنداندن تماشاچیان می‌پرداخت. ماه جولای زمان برگزاری این فستیوال است و کمدین های معروف از سرتاسر جهان در تلاش هستند تا نسبت به سایرین به رقابت بپردازند.

در صورت عدم حضور در جشن نگران از دست دادن آن نباشید چراکه امکان تماشای برنامه از طریق تلویزیون وجود دارد!

فستیوال اکتبر کیچنر واترلو در کانادا

اگر کانادا را برای سفر انتخاب کرده‌اید پیشنهاد می‌شود در فستیوال ماه اکتبر که آن را اکتبرفست هم می‌دانند و مکان برگزاری آن در امریکای شمالی است شرکت کنید. این فستیوال شرایطی را فراهم می‌کند تا بتوانید با آداب‌ورسوم آلمان آشنا شوید و به نحوی تجربه حضور در شهر مونیخ را کسب کنید. حتی پوشش و غذاهایی که انتخاب می‌شود نمایانگر فرهنگ آلمان است. شاید امکان حضور در جشن را نداشته باشید اما جای نگرانی نیست چون در روز شکرگزاری کانادا این برنامه پخش خواهد شد

فستیوال دی اکس در کانادا

هرسال در کانادا فستیوالی به مدت 18 روز در حوالی دریاچه اونتاریو به‌صورت خانوادگی برگزار می‌شود که درآن تکنولوژی کشاورزی و هر آنچه مربوط به کشورشان می‌شود به دیده همگان می‌گذارند. در روز کارگر تمامی برنامه‌های پیش‌بینی‌شده به اوج میرسد.

ما در تراست تا آنجایی که در حد توانمان بود به معرفی جشن‌ها و مراسم‌های کانادا پرداختیم. برای تمامی عزیزان آرزوی سفری خوش و خاطره‌انگیز را آرزومند هستیم.

جشنواره های فصلی

در کانادا چهار فصل متمایز وجود دارد و برای هر فصل جشنواره های خاصی برگزار می شود. برخی از این جشنواره ها عبارتند از:

جشن پاییزه رنگ کلتیک در کانادا

اوج زیبایی پاییز را می‌توان در جزیره کیپ برتون کانادا مشاهده کرد چراکه در این منطقه پوشش‌های گیاهی گوناگونی چشم‌نوازی می‌کند. 9 روز از ماه اکتبر را به این مناسبت جشن می‌گیرند و به‌پای کوبی و خوردن خوراکی‌های متنوع می‌پردازند. این فستیوال در مناطقی از شمال قاره امریکا شهرت بسزایی دارد به‌طوری‌که اهالی آن برای شرکت در این مراسم لحظه‌شماری می‌کنند

جشنواره گل‌های گربه‌ای ویکتوریا (Victoria Cat Fanciers Cat Show)

جشنواره گل‌های گربه‌ای ویکتوریا یکی از جشنواره‌های فصلی در شهر ویکتوریا در بریتیش کلمبیا است. در این جشنواره، صدها گربه از نژادهای مختلف به نمایش گذاشته می‌شوند و شرکت‌کنندگان می‌توانند با گربه‌های نژادی که به نمایش درآمده‌اند، آشنا شوند. همچنین در این جشنواره، برنامه‌هایی نظیر نشستن با گربه، نمایش گربه و مسابقات نیز برگزار می‌شود.

جشنواره زندگی شیرین تورنتو (Toronto Sweetener’s Festival)

جشنواره “زندگی شیرین تورنتو” یکی از بزرگترین جشنواره های غذایی کاناداست که هر ساله در ماه سپتامبر در شهر تورنتو برگزار می‌شود. در این جشنواره غذایی، صدها فروشنده از تمامی نقاط کانادا و حتی جهان به تورنتو می‌آیند تا غذاهای محلی و بین‌المللی خود را به نمایش بگذارند و طعم لذیذ آن‌ها را به بازدیدکنندگان برسانند. علاوه بر این، در این جشنواره هنرمندان محلی و بین‌المللی نیز به رقابت می‌پردازند و اجراهای زنده و موسیقی از برنامه‌های اصلی آن است.

جشنواره بالون هوایی ویستلر

جشنواره بالون هوایی ویستلر (Whistler Hot Air Balloon Festival) یکی از جشنواره های فصلی در کانادا است که در هر سال در ماه تیر (ژوئن یا ژوئیه) در شهر ویستلر برگزار می شود. در این جشنواره بیش از 30 بالون هوایی از سراسر دنیا شرکت می کنند و با تزئینات فانتزی و رنگارنگ به آسمان می‌روند. علاوه بر شاهد بودن بالون‌های هوایی، مردم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و از فعالیت‌هایی مانند پرواز در بالون هوایی، کنسرت‌های موسیقی و غذاهای خوشمزه لذت ببرند.

جشنواره بین‌المللی برگ مپل

جشنواره بین‌المللی برگ مپل (International Maple Leaf Festival) یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فصلی در کانادا است که در منطقه کوبورگ در استان آنتاریو برگزار می‌شود. این جشنواره در تابستان برگزار می‌شود و تلاش می‌کند فرهنگ و هنر این منطقه را به نمایش بگذارد. در این جشنواره مردم می‌توانند از موزیک، غذا، رقص، مسابقات و بازی‌های مختلف برای همه سنین لذت ببرند. یکی از ویژگی‌های این جشنواره دیدنی‌ترین فصل کانادا یعنی تغییر رنگ برگ‌های درختان میپل است که به عنوان نماد کانادا شناخته می‌شود.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

معروف ترین جشن های کانادا کدام اند؟

معروف ترین جشن های کانادا عبارتند از: جشن نورها در تابستان، فستیوال محلی ادمونتون، فستیوال وینترلود، جشن روز ملی کانادا، جشن موسیقی جاز کانادا، رژه‌ نور در تورنتو، فستیوال فولکوراما در کانادا، جشن کی دیز، نمایش سوارکاری کلگری، جشن هالووین، جشن ولنتاین، فستیوال بین‌ المللی فیلم تورنتو.

چرا در کانادا جشن های متعددی برگزار می شود؟

زیرا علاوه بر جشن های بومیان کانادا، پذیرش مهاجرین زیاد که هرکدام دارای فرهنگ و آداب ‌و رسوم خاص خود هستند نیز باعث پدید آمدن جشن ‌‌های متفاوت شده که هرکدام به مناسبت‌ های گوناگون در رابطه با رویداد‌های فرهنگی و در فصل ‌های مختلف برپا می ‌شود.

جشن روز ملی کانادا چه زمانی و چگونه برگزار می شود؟

هرسال در اولین روز ماه جولای به مناسبت پایه‌ گذاری کانادا به‌ عنوان کشوری مستقل در تمامی ارگان‌ ها تعطیل رسمی اعلام شده و مردم با لباس‌ های قرمز و سفید که نماد پرچم کانادا است به خیابان ‌ها می آیند و از جشن و سرور، شرکت در کنسرت، آتش ‌بازی و غذا خوردن لذت می ‌برند.

کدام جشن های کانادا ویژه علاقه مندان به موسیقی است؟

تقریبا در همه جشن های کانادا کنسرت برگزار می شود، اما در فستیوال بین ‌المللی جاز که در ماه‌ های ژوئن یا جولای در استان کبک شهر مونترال برگزار می شود حداقل 500 هنرمند از کشورهای مختلف به ‌صورت رایگان برنامه ‌هایی را اجرا می‌کنند. بنابراین این جشن یک خاطره به یادماندنی برای علاقه مندان به موسیقی خواهد بود.

کدام یک از جشن های معروف کانادا در فصل تابستان برگزار می شود؟

یکی از جنجالی ‌ترین رویدادهای تابستان جشن نورهای ونکوور کانادا یا همان فستیوال جشن نور هوندا است که در آخرین روزهای ماه جولای به مدت 3 شب برپا می ‌شود.

چگونه در جشن نهنگ‌ های خاکستری اقیانوس آرام کانادا شرکت کنم؟

برای مشاهده این صحنه فوق ‌العاده جذاب باید در تورهای به ‌خصوص آن مکان قرار بگیرید یا در صورت امکان از ایستگاه ویکانینیش که در پارک ملی پاسیفیک ریم قرار دارد استفاده کنید.

فستیوال جاست فورلف کانادا در چه ماهی برگزار می شود؟

ماه جولای زمان برگزاری این فستیوال است و کمدین های معروف از سرتاسر جهان در این روز در تلاش هستند تا نسبت به سایرین به رقابت بپردازند.

تکنولوژی کشاورزی کانادا در کدام فستیوال و در کجا به نمایش گذاشته می شود؟

هر سال در کانادا فستیوالی به مدت 18 روز در حوالی دریاچه اونتاریو به‌ صورت خانوادگی برگزار می ‌شود که در آن تکنولوژی کشاورزی و هر آنچه مربوط به کشور کانادا است به دیده همگان گذاشته می شود.

کدام جشن کانادا برای معرفی فرهنگ آلمان برگزار می شود؟

فستیوال اکتبر کیچنر واترلو در کانادا شرایطی را فراهم می‌ کند تا بتوانید با آداب ‌و رسوم آلمان بیشتر آشنا شوید و به نحوی تجربه حضور در شهر مونیخ آلمان را به دست آورید.

برای دیدن اوج زیبایی پاییز در کانادا به کجا سفر کنیم؟

اوج زیبایی پاییز را می‌توان در جزیره کیپ برتون کانادا مشاهده کرد، زیرا در این منطقه پوشش ‌های گیاهی گوناگونی مشاهده می شود. به این مناسبت 9 روز از ماه اکتبر را در این منطقه جشن می ‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید