ایالت‌ های کانادا

ایالت‌ های کانادا

مرزهای بین‌المللی کانادا در طول تاریخ خود بارها دستخوش تغییر و تحولات کوچک و بزرگ‌شده‌اند و این کشور از چهار ایالت اصلی درگذشته، امروزه به سیزده ایالت رسیده است تا با هم، دومین کشور بزرگ جهان را ازنظر مساحت تشکیل دهند. در بین این سیزده ایالت، بزرگ‌ترین تقسیم‌بندی بر اساس مساحت، متعلق به ایالت نوناووت است. بزرگ‌ترین تقسیم‌بندی بر اساس مساحت آبی، به ایالت کبک تعلق دارد و کوچک‌ترین ایالت هم ازنظر مساحت منطقه خشکی و آبی، جزیره پرنس ادوارد می‌باشد.

اکثریت جمعیت ساکن در کانادا در مناطق نزدیک به مرز ایالات‌متحده متمرکزشده است. چهار منطقه بزرگ آن ازنظر مساحت (انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا و آلبرتا) نیز پرجمعیت‌ترین مناطق آن هستند. آن‌ها مجموعاً 86 درصد از کل جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند. ایالت‌های سرزمین‌های شمال غربی، نوناووت و یوکان‌ هم بیش از یک‌سوم از مساحت کل کانادا را تشکیل می‌دهند، اما تنها 0.3 درصد از جمعیت این کشور را در خود جای‌داده‌اند که تراکم‌جمعیت ملی در سطح این کشور را تغییر داده‌اند.

در فاصله بین سرشماری‌های سال‌های 2006 و 2011 جمعیت کانادا به میزان 5 درصد افزایش یافت. در این بازه چهارساله به‌جز نیوبرانزویک، همه مناطق و ایالت‌های کانادا با افزایش جمعیت مواجه بوده‌اند. ازنظر درصد تغییر در جمعیت ایالت‌های کانادا بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱، نوناووت با افزایش ۱۲.۷ درصدی، سریع‌ترین رشد جمعیت را بین ایالت‌های این کشور به خودش اختصاص داد و پس‌ازآن نیز آلبرتا با ۱۱.۶ درصد رشد جمعیت، مقام دوم را کسب کرد. در این میان، نیوبرانزویک با تنها ۰.۵ درصد رشد جمعیت، کم‌ترین میزان رشد بین ایالت‌های کانادا را به خودش اختصاص داد.

ایالت انتاریو کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • جمعیت : ۱۲ میلیون و ۸۵۱ هزار و ۸۲۱ نفر

ایالت انتاریو در مرکز کانادا واقع‌شده و پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور است که 38.3 درصد از جمعیت کل آن را در خود جای است. این ایالت، محل قرارگیری پایتخت کانادا یعنی اتاوا است و همچنین، پرجمعیت‌ترین منطقه کشور یعنی تورنتو را هم در برمی‌گیرد. انتاریو از سمت غرب با ایالت مانیتوبا، از شمال با خلیج هادسون و خلیج جیمز، و از شرق و شمال شرق با کبک و از جنوب هم با ایالات‌متحده آمریکا همسایه است.

انتاریو گاهی اوقات ازنظر مفهومی، به دو منطقه‌ی انتاریوی شمالی و انتاریوی جنوبی تقسیم می‌شود. اکثریت جمعیت و زمین‌های قابل‌کشت این ایالت در انتاریوی جنوبی آن واقع‌شده است. در مقابل، بخش شمالی و بزرگ‌تر انتاریو پرجمعیت‌تر با زمستان‌های سردتر و جنگل‌های متراکم است. در مورد زبان رسمی این ایالت نیز باید بگوییم اگرچه تنها حدود ۶۹ درصد از ساکنین انتاریو در سرشماری سال ۲۰۱۶ انگلیسی را به‌عنوان زبان مادری خود انتخاب کرده‌اند، اما تقریباً ۹۷ درصد از مردم آن به انگلیسی تسلط دارند.

آب‌ و هوای ایالت انتاریو کانادا

با توجه به گستردگی مساحت این ایالت، آب‌وهوای آن کاملاً به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، بستگی دارد. برای تشریح آب‌وهوای انتاریو می‌توان آن را به سه ناحیه تقسیم کرد :

 • جنوب انتاریو که توسط دریاچه‌های بزرگی که اطراف آن وجود دارد، احاطه‌شده است. این دریاچه‌ها باعث شده‌اند در طول پاییز و زمستان، انتشار گرمای ذخیره‌شده توسط آن‌ها، آب‌وهوای نزدیک سواحل را متعادل کند. این یعنی جنوب انتاریو دارای زمستان‌های چندان سختی نیست و معمولاً هوای معتدلی دارد. همچنین، هوای آن در تابستآن‌هم گرم و مرطوب است.
 • منطقه آب‌وهوایی بعدی، انتاریوی مرکزی و شرقی می‌باشد که دارای آب‌وهوای معتدل قاره‌ای است. این یعنی تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی دارد که معمولاً برف کافی هم به خود می‌بیند.
 • و در آخر، بخش‌های شمال شرقی انتاریو تا جنوب دریاچه کرکلند را داریم که به‌واسطه آب‌های سرد خلیج هادسون، دمای نسبتاً پایینی در تابستان دارند و باعث می‌شوند این منطقه نسبت به سایر مناطق انتاریو، تابستان‌های خنک‌تری داشته باشد. این به معنی وجود زمستان‌های سرد و طولانی و تابستان‌های کوتاه و خنک است.

هزینه زندگی در ایالت انتاریو کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۱۴.۳۰ دلار
۱ لیتر شیر۰.۸۵ دلار
۱ کیلوگرم برنج۳.۴۰ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۳.۷۷ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۰.۷۰ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۲.۲۶ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۲.۵۶ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۱.۹۳ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۳.۰۴ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۸.۲۷ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۲۸.۷۴ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۵۶۰ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۱ هزار و ۴۰۰ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۶ هزار و ۱۰۸ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۵ هزار و ۶۲۹ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۹۶۶ دلار

کیفیت زندگی در ایالت انتاریو کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبسیار بالا
امنیتبالا
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوابسیار بالا
هزینه زندگیبالا
نسبت قیمت ملک به درآمدپایین
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیبالا
شاخص کلی کیفیت زندگیبالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت انتاریو کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
(به دلار کانادا)
دانشگاه تورنتو۱۲۵۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزار دلار
دانشگاه واترلو۵۵۶۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزار دلار
دانشگاه یورک۶۹۱بیش از ۲۰ هزار دلار
دانشگاه کویینز۱۱۱۴۲بیش از ۲۰ هزار دلار
دانشگاه مک مستر۱۲۱۵۳۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه وسترن۱۳۱۵۹۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کارلتون۱۴۱۷۰بیش از ۲۰ هزار دلار
دانشگاه رایرسون۱۶۱۹۱۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزار دلار
دانشگاه گوئلف۱۸۲۴۷بیش از ۲۰ هزار دلار
دانشگاه اتاوا۲۲۲۷۷بیش از ۲۰ هزار دلار

ایالت کبک کانادا

 • زبان رسمی : فرانسوی
 • جمعیت : ۸ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۳۶۱ نفر

کبک در بین پرجمعیت‌ترین ایالت‌های کانادا قرار می‌گیرد که بسیاری از جمعیت آن در مناطق شهری و در امتداد رودخانه سنت لارس، پرجمعیت‌ترین منطقه آن یعنی مونترال و مرکز آن یعنی کبک سیتی سکونت دارند. ازنظر موقعیت، کبک در مرکز کانادا واقع‌شده است و از غرب با انتاریو، از شمال شرقی با نیوفاندلند و لابرادور و از جنوب شرقی نیز با نیوبرانزویک و نوناووت مرز ساحلی دارد. همچنین، در جنوب هم با مین، نیوهمپشایر، ورمونت و نیویورک در ایالات‌متحده هم مرز است.

کبک را می‌توان یکی از غنی‌ترین ایالت‌های کانادا به شمار آورد. اقتصاد آن متنوع و فرا صنعتی است و منابع طبیعی قابل‌توجه آن به‌ویژه در انرژی برق‌آبی، جنگل‌داری و معدن مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. ازاین‌رو، مدت‌هاست که به‌عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصاد کانادا مطرح می‌باشد. علاوه بر این، قطب ورزش هاکی در کانادا است و همچنین، صنعت فیلم و سریال هم به‌شدت در آن رونق دارد.

آب‌ و هوای ایالت کبک کانادا

به‌طورکلی، آب‌وهوای کبک سرد و مرطوب است و تغییرات آن بر اساس تأثیرات عرض جغرافیایی، دریایی و ارتفاع تعیین می‌شود. به دلیل نفوذ هر دو سیستم آب‌وهوایی از مرکز آمریکای شمالی و اقیانوس اطلس، کبک بارندگی‌های فراوانی در طول سال به خود می‌بیند. به‌طوری‌که اکثر مناطق آن بیش از 1000 میلی‌متر (39 اینچ) بارش باران دارند و در اغلب مناطق آن می‌توان انتظار بارش بیش از ۳۰۰ سانتی‌متر (۱۲۰ اینج) برف در سال هم داشت.

گاهی اوقات در طول تابستان، الگوهای آب‌وهوایی شدید (مانند گردباد و رعدوبرق شدید) در کبک رخ می‌دهد و زمستان‌های آن‌هم معمولاً طولانی، سرد و برفی است که آن را در بین سردترین مناطق شرق کانادا قرار می‌دهد. این در حالی است که تابستان‌های کبک به دلیل عرض جغرافیایی بالا و نفوذ بیشتر توده‌های هوای قطب شمال به این ایالت، گرم اما کوتاه است. هر چه به سمت شمال کبک حرکت کنید، آب‌وهوای آن‌هم سردتر می‌شود.

هزینه زندگی در ایالت کبک کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۱۵.۵۰ دلار
۱ لیتر شیر۱.۹۶ دلار
۱ کیلوگرم برنج۳.۸۷ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۶.۰۴ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۲.۳۶ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۲۰ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۳.۱۰ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۲.۴۷ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۴.۱۷ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۳.۴۵ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۳۹.۸۹ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۸۶۰.۹۴ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۶۴۶.۶۷ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۲ هزار و ۹۰۹ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۳ هزار و ۴۸ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۲۳ دلار

کیفیت زندگی در ایالت کبک کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبالا
امنیتبسیار بالا
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوامتوسط
هزینه زندگیمتوسط
نسبت قیمت ملک به درآمدبسیار پایین (بهترین حالت ممکن)
زمان انتظار در ترافیکپایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبسیار بالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت کبک کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
(به دلار کانادا)
دانشگاه مک گیل۴۵۵۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزار دلار
دانشگاه مونترال۱۰۱۳۴۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه لاوال۱۵۱۸۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه کنکوردیا۱۷۲۲۲۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه کبک مونترال۲۴۳۲۷۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه شربروک۲۸۵۸۱۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
HEC Montréal۳۲۸۶۳۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزار دلار
دانشگاه کبک چیکوتیمی۳۵۹۹۳۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کبک۳۷۱۰۶۸۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار دلار
دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال۳۹۱۱۲۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار

ایالت نوا اسکوشیا کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • جمعیت : ۹۲۳ هزار و ۵۹۸ نفر

نوا اسکوشیا یکی از ایالت‌های آتلانتیک کانادا می‌باشد و اسم آن در زبان لاتین، به معنی “اسکاتلند جدید” است. اکثر جمعیت بومی و ساکنین این ایالت انگلیسی‌زبان هستند و با بیش از ۹۲۳ هزار نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین ایالت آتلانتیک کانادا محسوب می‌شود. این ایالت پس از جزیره پرینس ادوارد، دومین ایالت کوچک کانادا ازنظر مساحت هم به شمار می‌رود. اما بااین‌وجود، جمعیت آن تراکم زیادی دارد و از این حیث، دومین ایالت متراکم کانادا است.

ازنظر موقعیت جغرافیایی، نوا اسکوشیا از غرب با خلیج فاندی و خلیج مین و از جنوب و شرق هم با اقیانوس اطلس همسایه است و به ترتیب از طریق تنگه نورثامبرلند و کابوت، از جزیره پرنس ادوارد و جزیره نیوفاندلند جدا می‌شود. پایتخت و بزرگ‌ترین منطقه نوا اسکوشیا، هالیفاکس نام دارد که امروزه حدود 45 درصد از کل جمعیت این ایالت را در خود جای‌داده است. ازنظر وسعت، هالیفاکس سیزدهمین منطقه بزرگ در آخرین سرشماری کانادا معرفی‌شده و همچنین، بزرگ‌ترین منطقه در ایالت‌های آتلانتیک کانادا و دومین منطقه بزرگ ساحلی کانادا پس از ونکوور می‌باشد.

آب‌ و هوای ایالت نوا اسکوشیا کانادا

نوا اسکوشیا یکی از معتدل‌ترین آب‌وهواها را در بین ایالت‌های کانادا دارد. اگرچه این ایالت تقریباً توسط آب احاطه‌شده، اما آب‌وهوای آن به آب‌وهوای قاره‌ای بیشتر نزدیک است تا دریایی و همین امر موجب شده دمای شدید زمستان و تابستان در آب‌وهوای قاره‌ای توسط اقیانوس تعدیل شود. بااین‌حال، زمستان‌های نوا اسکوشیا به‌اندازه کافی سرد هست که بتوان بارش برف کافی را مشاهده کرد.

به‌طورکلی، آب‌وهوای نوا اسکوشیا از بسیاری جهات به سواحل مرکزی دریای بالتیک در شمال اروپا شباهت دارد، فقط کمی مرطوب‌تر و برفی‌تر است. کسانی که قصد زندگی در این منطقه را دارند، باید انتظار وجود تابستان‌های معتدل (نه به گرمی ونکوور) و زمستان‌های سرد (نه به سردی تورنتو) داشته باشند. این آب‌وهوای معتدل، باعث شده نوا اسکوشیا یکی از بهترین ایالت‌های کانادا برای افرادی باشد که علاقه زیادی به هوای خیلی سرد ندارند.

هزینه زندگی در ایالت نوا اسکوشیا کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۱۵.۵۰ دلار
۱ لیتر شیر۲.۲۷ دلار
۱ کیلوگرم برنج۱۵.۱۷ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۸.۷۳ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۴.۱۷ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۸۳ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۲.۸۷ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۳.۶۱ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۴.۴۴ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۱.۰۴ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۵۳.۶۷ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۴۴۲ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۱ هزار و ۳۹ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۴ هزار و ۲۴۴ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۲ هزار و ۷۴۳ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۶۰۱ دلار در ماه

کیفیت زندگی در ایالت نوا اسکوشیا کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبالا
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوابالا
هزینه زندگیبالا
نسبت قیمت ملک به درآمدبسیار پایین (بهترین حالت ممکن)
زمان انتظار در ترافیکپایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبسیار بالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت نوا اسکوشیا کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
(به دلار کانادا)
دانشگاه دالهاوزی۱۸۲۴۸۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه آرکیدیا۴۲۱۱۷۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه سنت مری۴۹۱۳۹۷۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه سنت فرانسیس خاویر۵۰۱۴۱۵۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه مونت سینت وینسنت۶۷۲۳۲۸۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کیپ بریتون۶۸۲۳۶۹۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه گینگز کالج۷۹۴۲۹۵۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه NSCAD۸۰۴۴۰۴۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه سینت انی۸۹۵۷۲۵۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار

ایالت نیوبرانزویک کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی و فرانسوی
 • جمعیت : ۷۴۷ هزار و ۱۰۱ نفر

پس از نوا اسکوشیا که به آن پرداختیم، نیوبرانزویک یکی دیگر از چهار ایالت آتلانتیک کانادا است و چیزی که آن را منحصربه‌فرد می‌کند، این است که یکی از معدود ایالت این کشور می‌باشد که زبان رسمی آن‌هم انگلیسی و هم فرانسوی است. حدود دوم سوم جمعیت نیوبرانزویک انگلیسی‌زبان و یک‌سوم از آن‌ها نیز فرانسوی‌زبان هستند. ساکنین نیوبرانزویک از این حق برخوردار هستند تا خدمات دولتی را به زبان رسمی موردنظر خودشان دریافت کنند. همچنین، لهجه‌های متنوعی از هر دو زبان در نیوبرانزویک رواج دارد.

تنها حدود نیمی از جمعیت نیوبرانزویک در مناطق شهری زندگی می‌کنند. مرکز نیوبرانزویک، فدریکتون است و مونکتون به همراه سینت جان بزرگ‌ترین مناطق آن به شمار می‌روند. نیوبرانزویک از شمال با کبک، از شرق با نوا اسکوشیا، از شمال شرقی با خلیج سنت لورنس، از جنوب شرقی با خلیج فاندی و از غرب با ایالت مین در ایالات‌متحده آمریکا همسایه است. یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص نیوبرانزویک این است که ۸۳ درصد از کل مساحت آن توسط جنگل پوشش داده‌شده است.

آب‌ و هوای ایالت نیوبرانزویک کانادا

در نیوبرانزویک، وجود خط ساحلی طولانی‌تر نسبت به سایر ایالت‌های دریایی کانادا باعث شده آب‌وهوای معتدلی داشته باشد. نیوبرانزویک دارای آب‌وهوای قاره‌ای مرطوب است و زمستان‌های کمی ملایم در خط ساحلی خلیج سنت لارنس دارد. بااین‌حال، باید انتظار داشته باشید که مناطق مرتفع شمالی این ایالت هوای سردتر و دمای کم‌تری از مناطق جنوبی آن داشته باشند و برف و یخ بیشتری هم ببینند.

متأسفانه تغییرات آب‌وهوایی به‌شدت در این منطقه تأثیرگذار بوده‌اند و این موضوع را می‌توان در بارش‌های شدیدتر، آب شدن مکرر برف‌ها در زمستان و یک‌چهارم تا نصف شدن حجم بارش برف در سرتاسر آن به‌وضوح مشاهده کرد. همچنین، سطح دریا در این منطقه اکنون ۳۰ سانتی‌متر بالاتر از ۱۰۰ سال گذشته شده است و انتظار می‌رود که تا ۸۰ سال آینده، دو برابر بیشتر از این هم افزایش پیدا کند.

هزینه زندگی در ایالت نیوبرانزویک کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۲۰ دلار
۱ لیتر شیر۳.۳۶ دلار
۱ کیلوگرم برنج۶ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۹.۸۵ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۳ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۶۱ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۳.۵۱ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۲.۱۵ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۴.۷۰ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۸.۸۷ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۷۰.۵۰ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۲۷ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۸۳۹ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۱ هزار و ۶۱۴ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۱ هزار و ۶۱۴ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۲۱۰ دلار

کیفیت زندگی در ایالت نیوبرانزویک کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدمتوسط
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوامتوسط
هزینه زندگیبالا
نسبت قیمت ملک به درآمدبسیار پایین (بهترین حالت ممکن)
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبسیار بالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت نیوبرانزویک کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
دانشگاه نیوبرانزویک۲۵۴۷۹۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه مونکتون۵۲۱۴۹۹۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه مونت آلیسون۵۳۱۵۷۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه یورک ویل۷۷۴۰۷۰۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه سنت توماس۸۱۴۵۴۱۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کرندال۹۰۵۹۶۶۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه سنت استفان۹۵۷۱۴۴۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه گینگز وود۹۶۷۴۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار دلار

ایالت مانیتوبا کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • جمعیت : ۱ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۳۶۵ نفر

جمعیت نزدیک به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزارنفری مانیتوبا آن را به پنجمین ایالت پرجمعیت کانادا تبدیل کرده است. ساکنین بومی مانیتوبا برای هزاران سال است که در این منطقه سکونت دارند و از زمانی که تاجران انگلیسی و فرانسوی در اوایل قرن هفدهم میلادی شروع به ورود به این منطقه کردند و شهرک‌سازی انجام دادند، مانیتوبای امروزی به‌مرور شکل گرفت و به یکی از مهم‌ترین مناطق کانادا تبدیل شد. امپراطوری انگلستان در حدود ۲۰۰ سال کنترل این منطقه را در دست داشت و در قرن نوزدهم از طریق مذاکره با دولت کانادا، آن را به فدراسیون کانادا و دولت جدید واگذار کرد.

در حال حاضر وینیپگ بزرگ‌ترین منطقه و مرکز ایالت مانیتوبا به شمار می‌رود که هفتمین منطقه پرجمعیت در کل کانادا هم هست. مانیتوبا دارای اقتصاد نسبتاً قدرتمندی است که عمدتاً بر اساس منابع طبیعی بناشده است. اقتصاد منیتوبا به‌شدت به کشاورزی، گردشگری، برق، نفت، معدن و جنگل‌داری متکی است. در میان آن‌ها، کشاورزی حیاتی‌تر است و بیشتر در نیمه جنوبی مانیتوبا انجام می‌شود، اگرچه بخشی از کشاورزی غلات در شمال مانیتوبا هم انجام می‌شود.

آب‌ و هوای ایالت مانیتوبا کانادا

مانیتوبا دارای آب‌وهوای قاره‌ای شدید است. به‌طورکلی، دما و بارندگی از جنوب تا شمال این منطقه کاهش و از شرق به غرب آن افزایش می‌یابد. مانیتوبا از تأثیرات تعدیل‌کننده‌ی آب‌وهوا یعنی رشته‌کوه‌ها یا توده‌های آبی بزرگ فاصله دارد. به دلیل مناظر مسطح، در ماه‌های ژانویه و فوریه در معرض توده‌های هوای سرد قطب شمال با فشار بالا از شمال غربی قرار دارد. در تابستان، گاهی اوقات توده‌های هوا از جنوب ایالات‌متحده به سمت مانیتوبا خارج می‌شوند و باعث می‌شود که تابستان‌ها هوای خنکی داشته باشد.

بااین‌حال، دما هوا در تابستان‌های مانیتوبا بارها از مرز ۳۰ درجه بیشتر می‌شود و ترکیب گرما و رطوبت می‌تواند هوای کمی مرطوب و معتدلی در این منطقه به وجود بیاورد که میزان رطوبت آن به میانه ۴۰ هم می‌رسد. همچنین، جالب است بدانید مانیتوبا دارای صاف‌ترین آسمان در طول سال بین تمام مناطق کانادا است و در فصل‌های زمستان و بهار هم آفتابی‌ترین منطقه این کشور به شمار می‌رود. به‌طورکلی، جنوب مانیتوبا که وینیپگ را هم در برمی‌گیرد، دارای زمستان‌های سرد با وزش باد است که به دلیل مسطح بودن سطح زمین، شاهد وقوع کولاک هم هست. بااین‌حال، تابستان‌های گرمی دارد که نه زیاد طولانی هستند و نه بسیار کوتاه.

هزینه زندگی در ایالت مانیتوبا کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۱۵.۵۰ دلار
۱ لیتر شیر۱.۸۹ دلار
۱ کیلوگرم برنج۳.۳۵ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۵.۳۵ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۴.۸۰ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۴۰ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۲.۳۶ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۳.۰۲ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۳.۰۷ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۱.۳۷ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۴۶ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۴۹ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۹۸۹ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۲ هزار و ۴۵۶ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۲ هزار و ۶۷۱ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۸۳۶ دلار

کیفیت زندگی در ایالت مانیتوبا کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبالا
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوامتوسط
هزینه زندگیمتوسط
نسبت قیمت ملک به درآمدبسیار پایین (بهترین حالت ممکن)
زمان انتظار در ترافیکپایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت مانیتوبا کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
(به دلار کانادا)
دانشگاه مانیتوبا۲۰۲۵۷۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه وینیپگ۳۴۹۶۰۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه برندون۶۰۱۸۶۴۵ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه منونیت کانادا۷۶۴۰۴۵۵ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه سنت بونیفیس۷۸۴۱۳۰۵ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ دلار

ایالت بریتیش کلمبیا کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • ۴ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۵۵ نفر

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین ایالت کانادا است که بین اقیانوس آرام و کوه‌های راکی واقع‌شده است. بریتیش کلمبیا با جمعیتی بالغ‌بر ۴.۶ میلیون نفر در سال 2021، سومین ایالت پرجمعیت کانادا است. پایتخت و مرکز ایالت بریتیش کلمبیا، ویکتوریا است که پانزدهمین منطقه بزرگ شهری در کانادا به شمار می‌رود. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین منطقه بریتیش کلمبیا نیز ونکوور است که سومین منطقه بزرگ شهری در کانادا می‌باشد و بزرگ‌ترین منطقه در کل غرب این کشور هم هست.

اقتصاد بریتیش کلمبیا در درجه اول، بر پایه جنگل‌داری، معدن، گردشگری و صدالبته، صنعت فیلم و سریال بناشده است. همچنین، اقتصاد بریتیش کلمبیا از گردش مالی زیادی در حوزه  تجارت دریایی، صید و ماهیگیری نیز برخوردار می‌باشد. اگرچه زمین‌های قابل‌کشت، تنها ۵ درصد از مساحت کل این ایالت را تشکیل داده‌اند، اما کشاورزی زیادی به‌خصوص در مناطق دره فریزر و اوکاناگان که از آب‌وهوای نسبتاً گرمی برخوردار هستند، جریان دارد. بریتیش کمبیا چهارمین ایالت بزرگ کانادا ازنظر تولید ناخالص داخلی است و همچنین، به دلیل وجود تعداد زیادی از مراکز آموزشی معتبر و سطح بالای بین‌المللی، یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های مهاجرت تحصیلی کانادا نیز محسوب می‌شود.

آب‌ و هوای ایالت بریتیش کلمبیا کانادا

به دلیل وجود رشته‌کوه‌های زیاد و خط ساحلی ناهموار، آب‌وهوای بریتیش کلمبیا کاملاً در سراسر آن متفاوت است. سواحل جنوب بریتیش کلمبیا دارای آب‌وهوای اقیانوسی معتدل و بارانی هستند که تحت تأثیر جریان شمالی اقیانوس آرام قرار دارند. منطقه ونکوور، بارندگی‌های بسیار زیادی در طول سال دارد و حتی جزو مناطقی که دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای گرم هستند نیز می‌توان آن را طبقه‌بندی کرد. همچنین، متوسط دمای هوای منطقه ویکتوریا در طول سال، ۱۱ درجه ثبت‌شده که آن را به یکی از گرم‌ترین مناطق کانادا تبدیل کرده است.

مناطق جنوبی برینیش کلمبیا زمستان‌های کوتاهی دارند و تنها با دوره‌های کوتاه سرد و برفی یا به‌ندرت، برف سنگین مواجه هستند. این در حالی است که مناطق مرکزی بریتیش کلمبیا به دلیل افزایش ارتفاع و عرض جغرافیایی، آب‌وهوای سردتری از مناطق جنوبی این ایالت دارند. بارش برف سنگین هم تقریباً در تمام مناطق کوهستانی و مرتفع بریتیش کلمبیا رخ می‌دهد که پایگاه‌هایی را برای اسکی‌بازان حتی در جنوب و مرکز بریتیش کلمبیا فراهم می‌کند.

هزینه زندگی در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۲۰ دلار
۱ لیتر شیر۲.۱۵ دلار
۱ کیلوگرم برنج۳.۸۷ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۹.۵۱ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۴.۶۹ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۴.۵۴ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۳.۴۱ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۲.۳۴ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۲.۳۹ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۴.۵۹ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۶۰.۴۷ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۲ هزار و ۳۱ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۱ هزار و ۶۷۳ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۱۱ هزار و ۷۹۵ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۹ هزار و ۲۳ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۴ هزار و ۵۰۶ دلار

کیفیت زندگی در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبالا
امنیتبالا
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوابسیار بالا
هزینه زندگیبالا
نسبت قیمت ملک به درآمدمتوسط
زمان انتظار در ترافیکمتوسط
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبسیار بالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
(به دلار کانادا)
دانشگاه بریتیش کلمبیا۲۲۶بیش از ۲۰ هزار دلار
دانشگاه سایمون فریزر۳۴۹بیش از ۲۰ هزار دلار
دانشگاه ویکتوریا۹۱۲۳۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
موسسه فناوری بریتیش کلمبیا۳۱۷۱۲۵ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه پلی‌تکنیک کوانتلن۴۱۱۱۵۵۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه ونکوور آیلند۴۳۱۲۲۲۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه رویال رودز۴۴۱۲۳۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی۴۶۱۲۶۴۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه تامپسون ریورز۴۷۱۲۷۷۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه فریزر ولی۵۶۱۶۸۱۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کاپیلانو۶۱۱۸۶۷۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه ترینیتی وسترن۶۳۱۹۵۳۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشکده هنر و طراحی امیلی کار۶۵۲۱۰۷۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه کانادا وست۷۳۳۶۱۴۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کوئست کانادا۸۶۵۱۲۲بیش از ۲۰ هزار دلار
موسسه فناوری نیکولا ولی۹۹۷۹۹۵۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار

ایالت پرنس ادوارد کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • جمعیت : ۱۴۲ هزار و ۹۰۷ نفر

پرنس ادوارد کوچک‌ترین ایالت کانادا هم ازنظر مساحت و هم ازنظر جمعیت است، اما جالب است که بااین‌وجود، متراکم‌ترین ایالت کانادا نیز به شمار می‌رود و در همین مساحت کم، جمعیت نسبتاً زیادی در آن زندگی می‌کنند. مرکز این ایالت، کارلتون است و همچنین، یکی از سه ایالت دریایی کانادا و چهار ایالت آتلانتیک این کشور نیز به شمار می‌رود. پایه و ستون اصلی اقتصاد پرنس ادوارد، کشاورزی است و به‌تنهایی ۲۵ درصد از مصرف سیب‌زمینی کانادا را تأمین می‌کند.

سایر صنایع مهمی که در پرینس ادوارد جریان دارد، شامل شیلات، گردشگری، هوافضا، علوم زیستی، فناوری اطلاعات و انرژی‌های تجدید پذیر می‌شوند. ازآنجایی‌که این منطقه‌یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های کانادا است، هنوز هم جمعیت ساکن در آن، منعکس‌کننده‌ی اولین مهاجرانی است که به کانادا وارد شدند. در این منطقه، می‌توانید انتظار داشته باشید که با برخی از اصیل‌ترین نام‌های خانوادگی کانادایی، اسکاتلندی، ایرلندی و انگلیسی مواجه شوید.

آب‌ و هوای ایالت پرنس ادوارد کانادا

این جزیره دارای آب‌وهوای دریایی است که معتدل و به‌شدت تحت تأثیر دریاهای اطراف است. به‌این‌ترتیب، به دلیل وجود آب‌های گرم خلیج سنت لارنس، ملایم‌تر از مناطق مرکزی کانادا است. معمولاً آب‌وهوای پرینس ادوارد در طول سال به‌واسطه شرایط مختلف متغیر است، به‌طوری‌که می‌توان آن را از این نظر یکی از متغیرترین مناطق کل کانادا به شمار آورد که در آن هر نوع شرایط آب‌وهوایی، به‌ندرت برای مدت طولانی دوام می‌آورد.

در طی ماه‌های جولای و آگوست در تابستان، میانگین دمای هوای جزیره پرینس ادوارد در طول روز، حدود ۲۳ درجه است. اما گاهی اوقات ممکن است در طول این دو ماه، به ۳۰ درجه هم برسد. از سوی دیگر در ماه‌های ژانویه و فوریه‌ی زمستان، حداکثر دمای هوا در طول روز -۳ درجه است. ازنظر بارندگی هم این جزیره معمولاً سالیانه شاهد بارش ۸۵۵ میلی‌متر باران و ۲ هزار و ۸۵۰ میلی‌متر برف می‌باشد. با این اوصاف، می‌توان گفت زمستان‌های جزیره پرینس ادوارد نسبتاً سرد و طولانی است اما در مقایسه با مناطق مرکزی کانادا معتدل‌تر است.

هزینه زندگی در ایالت پرنس ادوارد کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۱۵ دلار
۱ لیتر شیر۲.۷۲ دلار
۱ کیلوگرم برنج۴.۵۶ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۲۰.۳۰ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۶.۱۰ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۶۷ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۲.۹۴ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۲.۸۰ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۳.۹۷ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۲.۵۰ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۴۸.۷۵ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۱۰۶ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۸۴۵ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۱ هزار و ۸۲۹ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۱ هزار و ۲۰۸ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۲ هزار و ۵۶۵ دلار

کیفیت زندگی در ایالت پرنس ادوارد کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدمتوسط
امنیتبالا
سلامتی و بهداشتمتوسط
آب‌وهوامتوسط
هزینه زندگیبالا
نسبت قیمت ملک به درآمدبسیار پایین (بهترین حالت ممکن)
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیبسیار پایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبسیار بالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت پرنس ادوارد کانادا

ایالت پرینس ادوارد دارای تنها یک دانشگاه دولتی است که دانشگاه جزیره پرینس ادوارد نام دارد. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های برتر کانادا رتبه ۴۸ را به خودش اختصاص داده و در رده‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌های دنیا نیز در رده ۱۲۸۷ قرار دارد. دانشگاه جزیره پرینس ادوارد در منطقه کارلتون واقع‌شده و به‌عنوان جایگزین کالج پرنس ولز و دانشگاه سنت دانستان ساخته‌شده است.

علاوه بر دانشگاه جزیره پرنس ادوارد، کالج دو لیل و کالج هلند نیز دو کالج دولتی هستند که در این ایالت فعالیت می‌کنند. کالج دو لیل یک موسسه فرانسوی‌زبان است و کالج هلند نیز برای دانشجویان انگلیسی‌زبان در نظر گرفته‌شده است. یک سری از امکانات تخصصی همچون آموزش آکادمیک پلیس آتلانتیک در این کالج وجود دارد و علاوه بر این، به‌عنوان مرکز آموزش دریایی منطقه نیز فعالیت می‌کند. جزیره پرینس ادوارد علیرغم عدم برخورداری از موسسه‌های آموزشی پرتعداد، به دلیل وجود چنین آموزش‌های تخصصی، یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود.

ایالت ساسکاچوان کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • جمعیت : ۱ میلیون و ۹۸ هزار و ۳۵۲ نفر

ساسکاچوان جزو ایالت‌های عمدتاً انگلیسی‌زبان کانادا محسوب می‌شود که بیش از ۸۰ درصد از ساکنین آن انگلیسی صحبت می‌کنند. این ایالت در جنوب کانادا واقع‌شده و از سمت غرب با آلبرتا، از شمال با سرزمین‌های شمال غربی، از شرق با مانیتوبا، از شمال شرق با نوناووت و از جنوب با ایالت‌های مونتانا و داکوتای شمالی در ایالات‌متحده همسایه است. ساسکاچوان به همراه آلبرتا، تنها ایالت‌های محصور در خشکی کانادا هستند. بااین‌وجود، ۱۰ از کل مساحت آن را سطوح آبی پوشش داده است.

این ۱۰ درصد، به رودخانه‌ها، آبگیرها و دریاچه‌هایی اختصاص‌یافته که بسیار پرتعداد هستند. جالب است که بدانید ساسکاچوان دارای بیش از ۱۰۰ هزار دریاچه می‌باشد که با مراجعه به این لینک می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از آن‌ها به دست بیاورید. اغلب ساکنین ساسکاچوان در نیمه جنوبی این ایالت سکونت دارند. نیمه شمالی آن غالباً دارای پوشش‌های گیاهی و مناطق جنگلی است و به همین علت، ساکنین کم‌تری دارد. همچنین، نیمی از کل جمعیت این ایالت نیز تنها در دو منطقه‌ی بزرگ آن به اسم ساسکاتون و مرکز ایالت ساسکاچوان یعنی رجینا سکونت می‌کنند.

آب‌ و هوای ایالت ساسکاچوان کانادا

ساسکاچوان بیشتر از تمامی ایالت‌ها و مناطق کانادا شاهد تابش آفتاب در طول سال است. این ایالت (علیرغم برخورداری از بیش از ۱۰۰ هزار دریاچه)، از هرگونه منبع آب گسترده و بزرگ مانند اقیانوس یا دریا فاصله دارد. این امر به همراه عرض جغرافیایی، تابستان‌های گرمی نصیب ساکنین ساسکاچوان کرده است. این آب‌وهوا غالباً در مرکز و بخش‌های شرقی ساسکاچوان بیشتر مشاهده می‌شود.

از سوی دیگر، بخش‌های شمالی ساسکاچوان تابستان‌های کوتاه و زمستان‌های بسیار سرد و طولانی دارند که همسایگی با مناطق شمال غربی و مانیتوبا هم در سرد بودن هوای آن‌ها بی‌تأثیر نبوده است. به‌طورکلی، اختلاف دمای تمامی مناطق ساسکاچوان در زمستان و تابستان بسیار زیاد است. به‌طوری‌که در طول تابستان دمای هوا می‌تواند تا ۳۸ درجه افزایش یابد و در زمستان نیز به -۱۰ و حتی کم‌تر هم برسد. علاوه بر این، ساسکاچوان یکی از مستعدترین مناطق کل کانادا برای وقوع طوفان و گردباد است، به‌طوری‌که سالیانه حدود ۱۲ تا ۱۸ گردباد در آن به وقوع می‌پیوندد.

هزینه زندگی در ایالت ساسکاچوان کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۲۲.۵۰ دلار
۱ لیتر شیر۲.۲۰ دلار
۱ کیلوگرم برنج۴.۰۸ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۱.۲۳ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۱.۴۹ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۸۳ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۲.۴۶ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۲.۷۳ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۲.۵۶ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۱.۶۳ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۴۶.۶۷ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۱۶۶ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۹۶۰ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۲ هزار و ۷۷۷ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۴ هزار و ۵۸۶ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۴۳۵ دلار

کیفیت زندگی در ایالت ساسکاچوان کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبالا
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهواپایین
هزینه زندگیمتوسط
نسبت قیمت ملک به درآمدپایین
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت ساسکاچوان کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
دانشگاه ساسکاچوان۲۱۲۷۲۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه رجینا۲۹۵۹۷۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه فرست نیشنز۹۱۶۱۲۷۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
کالج لوتر در دانشگاه رجینا۹۲۶۱۸۵۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
کالج سنت توماس مور۹۸۷۹۵۳۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
کالج کمپیون در دانشگاه رجینا۱۰۱۸۴۰۶۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا و آب و هوای کانادا

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

ایالت آلبرتا کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • جمعیت :‌۴ میلیون و ۶۷ هزار و ۱۷۵ نفر

ایالت آلبرتا بخشی از کانادای غربی است و مانند ساسکاچوان، یکی از ایالت‌های این کشور محسوب می‌شود که به منابع آبی بزرگ مانند اقیانوس یا دریا راه ندارد. آلبرتا ازنظر موقعیت جغرافیایی، از غرب با بریتیش کلمبیا، از شرق با ساسکاچوان، از شمال با مناطق شمال غربی و از جنوب با ایالت مونتانا در ایالات‌متحده آمریکا همسایه است. مرز مشترک این ایالت با ساسکاچوان توسط دشت‌های بزرگ پوشش داده‌شده و از سمت غرب هم توسط کوه‌های راکی احاطه‌شده است. صنعت نفت و گاز هم بزرگ‌ترین صنایع آلبرتا هستند و بخشی از اصالت و هویت آن را شکل داده‌اند.

ازنظر مساحت، آلبرتا ششمین ایالت پهناور کانادا محسوب می‌شود و با دارا بودن بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت، چهارمین ایالت پرجمعیت کانادا هم هست. مرکز آلبرتا، ادمونتون است و بزرگ‌ترین منطقه آن‌هم کلگری نام دارد. این دو با هم بزرگ‌ترین مناطق شهری و مدرن آلبرتا هستند و بیش از ۱ میلیون نفر در آن‌ها سکونت دارند. بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال ۲۰۱۶، زبان مادری ۷۶ درصد از ساکنین آلبرتا انگلیسی است و زبان مادری تنها ۱.۸ درصد از آن‌ها فرانسوی می‌باشد. این یعنی ۲۲.۲ درصد از افراد ساکن در آلبرتا مهاجر هستند.

آب‌ و هوای ایالت آلبرتا کانادا

آلبرتا غالباً دارای آب‌وهوای قاره‌ای است. اما به دلیل خشکی هوا در این ایالت، تغییرات دمایی سریعی به‌خصوص در مناطق شمالی که غالباً توسط جنگل پوشش داده‌شده، تجربه می‌کند. همچنین، به دلیل وسعت زیاد این ایالت، آب‌وهوای بخش‌های مختلف آن بسیار با یکدیگر متفاوت است. به‌طوری‌که میانگین حداکثر دمای مناطق جنوب غربی آلبرتا در ژانویه ۰ درجه است، اما در شمالی‌ترین نقطه‌ی آن، به -۲۴ درجه می‌رسد. کوه‌های راکی هم به‌شدت روی آب‌وهوای آلبرتا تأثیرگذار هستند و جریان بادهای غربی را مختل می‌کنند.

به همین علت، بارش‌های کم‌تری به مناطق مرکزی آلبرتا می‌رسد و اکثر بارندگی‌ها در مناطق کوهستانی رخ می‌دهند. موقعیت شمالی و انزوا از سیستم‌های آب‌وهوایی اقیانوس آرام، باعث می‌شود آلبرتا دارای آب‌وهوای خشک با تأثیرپذیری کمی از اقیانوس باشد. میزان بارندگی سالیانه در آلبرتا هم از ۳۰۰ میلی‌متر در جنوب غربی تا ۴۵۰ میلی‌متر در شمال این ایالت متغیر است؛ به‌غیراز دامنه کوه‌های راکی که مجموع بارش‌های سالیانه آن با احتساب برف سنگینی که این منطقه به خودش می‌بیند، معمولاً به ۶۰۰ میلی‌متر در سال می‌رسد.

هزینه زندگی در ایالت آلبرتا کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۱۸.۹۶ دلار
۱ لیتر شیر۱.۹۰ دلار
۱ کیلوگرم برنج۲.۹۰ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۳.۹۷ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۳.۴۱ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۵۳ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۲.۴۷ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۲.۵۶ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۲.۵۷ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۳.۳۴ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۶۸.۵۲ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۲۷۵ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۱ هزار و ۵۷ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۳ هزار و ۹۱۹ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۲ هزار و ۹۵۴ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۴ هزار و ۸۸۳ دلار

کیفیت زندگی در ایالت آلبرتا کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبسیار بالا
امنیتبالا
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوامتوسط
هزینه زندگیمتوسط
نسبت قیمت ملک به درآمدبسیار پایین (بهترین حالت ممکن)
زمان انتظار در ترافیکپایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبسیار بالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت آلبرتا کانادا

دانشگاهرتبه در کانادارتبه بین‌المللیمیزان شهریه
(به دلار کانادا)
دانشگاه آلبرتا۷۱۰۰۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کلگری۸۱۱۹۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه لثبریج۳۳۸۸۱۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
موسسه فناوری آلبرتای شمالی۵۱۱۴۸۳۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه مک ایوان۵۵۱۶۳۶۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه مونت رویال۵۹۱۷۵۴۱۵ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشکده پلی‌تکنیک SAIT۶۴۱۹۵۸۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار دلار
دانشگاه امبروز۸۲۴۷۸۳۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کنکوردیا ادمونتون۸۳۴۸۷۳۵ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه کینگز۸۴۴۸۷۵۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار
دانشگاه برمن۸۸۵۲۵۰۱۰ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه سنت مری۹۷۷۵۷۴۵ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ دلار

ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی
 • جمعیت : ۵۱۹ هزار و ۷۱۶ نفر

نیوفاندلند و لابرادور شرقی‌ترین ایالت کانادا است که در منطقه آتلانتیک این کشور واقع‌شده. این ایالت، از جزیره نیوفاندلند و منطقه قاره‌ای لابرادور در شمال غربی آن تشکیل‌شده است. حدود 94 درصد از جمعیت این ایالت در جزیره نیوفاندلند (و جزایر کوچک‌تر مجاور آن) زندگی می‌کنند و بیش از نیمی از آن‌ها نیز در شبه‌جزیره آوالون زندگی می‌کنند. نیوفاندلند و لابرادور ازنظر زبانی، همگن‌ترین و یکدست‌ترین ایالت کانادا است و 97.0 درصد از ساکنان آن در سرشماری سال 2016 زبان انگلیسی (انگلیسی نیوفاندلند) را به‌عنوان زبان مادری خود گزارش کرده‌اند.

ایالت نیوفاندلند و لابرادور ازنظر تاریخی، محل استقرار نژادهای خاصی از افراد فرانسوی و انگلیسی‌زبان بوده است و همچنین، برخی از کهن‌ترین زبان‌های بومی منطقه کانادا نیز در این ایالت رواج داشته که برخی از آن‌ها حتی امروزه هم در بین مردم نیوفاندلند و لابرادور رواج دارند. در حال حاضر سینت جان، بزرگ‌ترین منطقه شهری در این ایالت محسوب می‌شود که تراکم زیادی دارد و محل سکونت حدود ۴۰ درصد از کل جمعیت نیوفاندلند و لابرادور هم هست.

آب‌ و هوای ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

اغلب بخش‌های ایالت نیوفاندلند و لابرادور دارای آب‌وهوای قاره‌ای مرطوب هستند. بنابراین، می‌توان آن را یک ایالت چهارفصل دانست که دارای تابستان‌های گرم و حتی داغ است و از آن سو، زمستان‌های سردی هم دارد. بااین‌وجود، متخصصین این حوزه شش نوع آب‌وهوای مختلف در این ناحیه پیداکرده‌اند که به‌طورکلی، اغلب آن‌ها به‌شدت تحت تأثیر دریا قرار دارند. زیرا هیچ منطقه‌ای از ایالت نیوفاندلند و لابرادور وجود ندارد که بیش از ۱۰۰ کیلومتر از اقیانوس یا دریا فاصله داشته باشد.

وجود دریا و مناطق ساحلی پرشمار در این ایالت، باعث می‌شود دمای هوای نیوفاندلند و لابرادور کمی تعدیل شود و دمای زمستان کمی بالاتر و دمای تابستان ‌هم کمی پایین‌تر از مناطقی باشد که کاملاً در خشکی محصور هستند. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که این ایالت آب‌وهوای متغیرتر، بارندگی فراوان‌تر در اشکال مختلف، رطوبت بیشتر، دید کم‌تر، ابرهای بیشتر، آفتاب کم‌تر و بادهای بیشتری نسبت به مناطق محصور در خشکی داشته باشد.

هزینه زندگی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۲۵ دلار
۱ لیتر شیر۲.۹۲ دلار
۱ کیلوگرم برنج۵.۱۰ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۴.۴۳ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۹.۲۰ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۷۳ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۳.۱۳ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۳.۱۷ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۳.۹۶ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۹.۲۰ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۶۰.۷۱ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۸۷۹ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۷۱۳ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۳ هزار و ۶۰۰ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۳ هزار دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۲ هزار و ۳۸۵ دلار

کیفیت زندگی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدمتوسط
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوامتوسط
هزینه زندگیبالا
نسبت قیمت ملک به درآمدپایین
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیبالا

بهترین دانشگاه‌ های ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

منطقه نیوفاندلند و لابرادور تنها دارای یک دانشگاه به همراه یک کالج برای افراد علاقه‌مندی است که قصد مهاجرت تحصیلی به این نقطه از کانادا دارند. نام دانشگاه این ایالت، مموریال است که بیست و سومین دانشگاه برتر در کل کانادا محسوب می‌شود و رتبه جهانی آن نیز بر اساس آخرین گزارش‌ها، ۳۲۳ اعلام‌شده است. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بومی، بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار دلار است و دانشجویان خارجی هم باید شهریه‌ای بین ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار برای تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه پرداخت نمایند.

پس از دانشگاه مموریال، کالج آتلانتیک شمالی هم یکی دیگر از مراکز آموزشی معتبری است که می‌تواند مقصد مهاجران تحصیلی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور باشد. این کالج، هشتاد و پنجمین دانشگاه برتر کانادا معرفی‌شده و در بین دانشگاه‌های سراسر دنیا نیز رتبه ۵ هزار و بیست‌ویک را به خودش اختصاص داده است. تحصیل در این کالج بسیار ارزان است و برای دانشجویان بومی، فقط هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار هزینه دارد و دانشجویان خارجی هم باید بین ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار در این کالج شهریه پرداخت نمایند.

ایالت مناطق شمال غربی کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی و فرانسوی
 • جمعیت : ۴۱ هزار و ۷۸۶ نفر

یکی از ایالت‌های فدرال کانادا، قلمروهای شمال غربی نام دارد. ازنظر مساحت کلی، مناطق شمال غربی دومین ایالت پهناور و همین‌طور پرجمعیت‌ترین آن‌ها در بین ایالت‌های شمالی کانادا است. به‌طورکلی، هر سه ایالت شمالی کانادا مناطق پهناور و گسترده‌ای هستند که نسبت به ایالت‌های مرکزی و جنوبی این کشور، جمعیت بسیار کم‌تری دارند. دلیل کم‌جمعیت بودن آن‌ها باوجود چنین مساحت زیادی، عمدتاً شرایط آب‌وهوایی قطبی و سختی است که در آن‌ها وجود دارد. بااین‌حال، مناطق جنوبی آن‌ها هنوز هم‌محل‌های قابل سکونت خوبی برای زندگی هستند.

مرکز ایالت مناطق شمال غربی و تنها منطقه شهری آن، یلونایف نام دارد که پرجمعیت‌ترین منطقه آن نیز به شمار می‌رود. قلمروهای شمال غربی با دو ایالت دیگر کانادا یعنی نوناووت در شرق و یوکان در غرب، و ایالت‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوان در جنوب همسایه است و از سمت جنوب شرقی هم کمی ایالت منیتوبا را لمس می‌کند. در کل، مساحت سرزمین‌های شمال غربی به‌اندازه‌ای وسیع است که تقریباً با مجموع مساحت کشورهای فرانسه، پرتغال و اسپانیا برابری می‌کند.

آب‌ و هوای ایالت مناطق شمال غربی کانادا

گستردگی قلمروهای شمال غربی بیش از ۱ میلیون ۳۰۰ هزار کیلومتر است و این مساحت پهناور، باعث شده تنوع آب‌وهوایی گسترده و زیادی از شمال تا جنوب آن وجود داشته باشد. بخش جنوبی این ایالت (که بیشتر شامل مناطق اصلی و پرجمعیت‌تر آن می‌شود) دارای آب‌وهوای نیمه قطبی است، درحالی‌که جزایر و سواحل شمالی آن آب‌وهوای قطبی دارند. تابستان‌های مناطق شمالی این ایالت سرد و کوتاه هستند، به‌طوری‌که حداکثر دمای هوا در طول روز ۱۴ تا ۱۷ درجه است و در شب هم به ۱ تا ۵ درجه می‌رسد.

از سوی دیگر، زمستان‌های بخش شمالی این ایالت سخت و طولانی است. به‌طوری‌که حداکثر دمای هوا در روز -۲۰ تا -۲۵ درجه است و حداقل دما هم به -۳۰ تا -۳۵ درجه می‌رسد. البته، این مناطق غالباً خالی از سکنه هستند و دمای هوای مناطق شهری و قابل سکونت آن قابل‌تحمل و برای زندگی مناسب است. همچنین، وقوع رعدوبرق در مناطق شمالی هم نادرتر از مناطق جنوبی این ایالت است.

هزینه زندگی در ایالت مناطق شمال غربی کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۲۵ دلار
۱ لیتر شیر۳.۳۸ دلار
۱ کیلوگرم برنج۴.۳۳ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۷.۶۰ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۴.۵۰ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۸۶ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۲.۹۹ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۵.۲۵ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۷.۸۳ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۱۲.۵۷ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۹۶.۵۰ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۶۲۱ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۱ هزار و ۴۷۸ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۳ هزار و ۸۴۵ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۴ هزار و ۱۶۷ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۹۴۰ دلار

کیفیت زندگی در ایالت مناطق شمال غربی کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدمتوسط
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبسیار بالا
آب‌وهواپایین
هزینه زندگیبسیار بالا
نسبت قیمت ملک به درآمدپایین
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیپایین
شاخص کلی کیفیت زندگیمتوسط

بهترین دانشگاه‌ های ایالت مناطق شمال غربی کانادا

کالج آرورا به‌عنوان تنها مرکز دانشگاهی معتبر در ایالت مناطق شمال غربی کانادا شناخته می‌شود که دارای سه پردیس در مناطق اینوویک، فورت اسمیت و یلونایف است. این مرکز دانشگاهی، به‌عنوان صدمین دانشگاه برتر کانادا شناخته می‌شود. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در این مرکز دانشگاهی، حدود ۲۵ هزار دلار تعیین‌شده است.

کالج Aurora برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلی و آموزشیِ آکادمیک را در سه پردیس، بیست‌ویک مرکز آموزش اجتماعی و سایر مکان‌های آموزشی وابسته به خود در سرزمین‌های شمال غربی ارائه می‌دهد. به‌طورکلی، تمرکز برنامه‌ها و دوره‌های ارائه‌شده در این کالج، روی این است تا فرهنگ این منطقه را به‌طور کاملاً دقیق منعکس کنند و مهم‌تر از آن، نیازهای بازار کار آن را برطرف نمایند.

ایالت یوکان کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی و فرانسوی
 • جمعیت : ۳۵ هزار و ۸۷۴ نفر

یوکان غربی‌ترین ایالت کانادا است و همچنین، یکی از کم‌جمعیت‌ترین ایالت‌های کل این کشور نیز محسوب می‌شود. مرکز ایالت یوکان، وایت هورس نام دارد که بزرگ‌ترین منطقه شهری بین سه ایالت شمالی کانادا به شمار می‌رود. این ایالت درگذشته بخشی از قلمروهای شمال غربی بود و اکنون بیش از ۱۲۰ سال است که از آن جداشده. ازنظر منابع طبیعی، یوکان یکی از منحصربه‌فردترین ایالت‌های کانادا است که مرتفع‌ترین قله کانادا و دومین قله مرتفع در کل قاره آمریکای شمالی یعنی کوه لوگان در آن واقع‌شده است.

رایج‌ترین زبان در ایالت یوکان، انگلیسی است که به‌عنوان زبان مادریِ ۸۵ از ساکنین این ایالت گزارش‌شده است. پس‌ازآن، زبان فرانسوی است که زبان مادری ۴ درصد از ساکنین یوکان است. ۱۱ درصد باقی‌مانده هم یا جزو مهاجران و یا افراد بومی یوکان هستند که از زبان‌های کهن رایج در کانادا استفاده می‌کنند. صنعت اصلی یوکان نیز شامل استخراج معادن (سرب، روی، نقره، طلا، آزبست و مس) می‌شود.

آب‌ و هوای ایالت یوکان کانادا

درحالی‌که داده‌های آماری نشان می‌دهند بر اساس ایالت داردهای قطب شمال کانادا، میانگین دمای زمستان در یوکان ملایم است (در مقایسه با سایر مناطق قطبی این کشور)، اما در طی سرمای شدید زمستان در کل آمریکای شمالی، هیچ نقطه‌ای سردتر از یوکان پیدا نمی‌شود. برخلاف اکثر مناطق کانادا که شدیدترین امواج گرما در ماه‌های جولای، آگوست و حتی سپتامبر رخ می‌دهد، یوکان گرم‌ترین زمان خود را معمولاً در ماه‌های ژوئن و حتی می پیدا می‌کند. جالب است بدانید آخرین باری که دمای هوای یوکان به بالاتر از ۳۵ درجه رسیده، سال ۲۰۰۴ بوده است.

هزینه زندگی در ایالت یوکان کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۱۹ دلار
۱ لیتر شیر۲.۶۶ دلار
۱ کیلوگرم برنج۹.۰۲ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۲۴.۴۷ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۲۱.۵۹ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۳.۵۰ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۳.۳۳ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۱.۹۸ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۷.۶۴ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۷ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۵۵.۶۲ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۱ هزار و ۴۰۰ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۱ هزار و ۳۲۵ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۴ هزار و ۲۳۰ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۳ هزار و ۸۷۰ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۳ هزار و ۸۸ دلار

کیفیت زندگی در ایالت یوکان کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبالا
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهواپایین
هزینه زندگیپایین
نسبت قیمت ملک به درآمدپایین
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیبسیار پایین
شاخص کلی کیفیت زندگیمتوسط

بهترین دانشگاه‌ های ایالت یوکان کانادا

دانشگاه یوکان که درگذشته با اسم کالج یوکان شناخته می‌شد، تنها مرکز دانشگاهی دولتی است که در این ایالت وجود دارد. پردیس اصلی دانشگاه یوکان در منطقه Whitehorse مستقر است. اما بااین‌حال، ۱۲ موسسه آموزشی وابسته به این دانشگاه نیز در ایالت یوکان وجود دارد. این دانشگاه مدارک لیسانس، دیپلم، گواهینامه‌های مختلف و همچنین دوره‌های فنی حرفه‌ای و آموزش پایه بزرگسالان را اعطا می‌کند. در حال حاضر دانشگاه یوکان تنها دانشگاه مستقر در مناطق قطبی شمال کانادا است.

در حال حاضر رتبه دانشگاه یوکان در بین برترین دانشگاه‌های کانادا ۱۱۰ است و تحصیل در آن برای دانشجویان بومی بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار دلار هزینه دارد و دانشجویان بین‌المللی هم برای تحصیل در آن باید چیزی بین ۸ تا ۱۰ و ۵۰۰ دلار شهریه پرداخت کنند. بااین‌حال، مانند اغلب دانشگاه‌های کانادا، دانشگاه یوکان ‌هم کمک‌هزینه و بورسیه‌های بسیار جذابی برای علاقه‌مندان و داوطلبان تحصیل در این دانشگاه در نظر گرفته که با داشتن شرایط مناسب، می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

ایالت نوناووت کانادا

 • زبان رسمی : انگلیسی و فرانسوی
 • جمعیت : ۳۵ هزار و ۹۴۴ نفر

بزرگ‌ترین و شمالی‌ترین ایالت کانادا، نوناووت نام دارد که اکنون برای بیش از ۲۰ سال است که از ایالت قلمروهای شمال غربی جداشده. همچنین، ایجاد یک ایالت جدید به اسم نوناووت، منجر به اولین تغییر عمده در نقشه سیاسی کانادا از زمان اضافه شدن ایالت نیوفاندلند به این کشور در سال 1949 هم شد. نوناووت بخش عمده‌ای از شمال کانادا و مجمع‌الجزایر قطب شمال را شامل می‌شود. قلمرو وسیع ایالت نوناووت، آن را به پنجمین ایالت بزرگ در جهان تبدیل کرده است. نوناووت در منطقه آمریکای شمالی هم به‌عنوان دومین ایالت پهناور شناخته می‌شود.

نوناووت تنها منطقه ژئوپلیتیک کانادا است که از طریق بزرگراه به سایر نقاط آمریکای شمالی متصل نیست و همچنین، کم‌جمعیت‌ترین ایالت کل کانادا هم محسوب می‌شود. به‌طورکلی، نوناووت یکی از دورافتاده‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین مناطق کل جهان ‌هم به شمار می‌رود که اکثر جمعیت آن در منطقه‌ای به اسم اینویت متراکم شده‌اند و در منطقه‌ای که مساحت آن کم‌تر از مکزیک است (به‌استثنای سطح آب) زندگی می‌کنند. بدون شک، عمده‌ترین دلیل این‌که اغلب بخش‌های این ایالت خالی از سکنه هستند، شرایط آب‌وهوایی قطبی و بسیار سخت آن است.

آب‌ و هوای ایالت نوناووت کانادا

اکثر مناطق ایالت نوناووت دارای آب‌وهوای قطبی هستند که دلیل عمده‌ی آن، عرض جغرافیایی زیاد و نفوذ کمتر توده‌هوای قاره‌ای در تابستان نسبت به مناطق غرب کانادا است. در نواحی قاره‌ای جنوبی‌تر این ایالت، آب‌وهوای نیمه قطبی بسیار سردی را می‌توان یافت که دمای هوای آن‌ها حتی در ماه جولای هم به‌ندرت به بالاتر از ۱۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

هزینه زندگی در ایالت نوناووت کانادا

شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
هر وعده غذایی در یک رستوران معمولی به ازای هر نفر۲۵ دلار
۱ لیتر شیر۵.۳۷ دلار
۱ کیلوگرم برنج۹.۴۵ دلار
۱ کیلوگرم گوشت قرمز۱۰ دلار
۱ کیلوگرم فیله مرغ۱۶.۳۷ دلار
یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ۶ دلار
۵۰۰ گرم نان سفید تازه۴.۸۱ دلار
۱ کیلوگرم پیاز۵.۷۸ دلار
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی۴.۷۸ دلار
۱ کیلوگرم پنیر صبحانه۲۳.۲۱ دلار
شرح هزینهمقدار هزینه
(به دلار کانادا)
۱ ماه اشتراک باشگاه ورزشی برای یک فرد بالغ۹۶.۶۷ دلار
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرها۲ هزار و ۵۶۶ دلار در ماه
اجاره ۱ واحد آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهرها۲ هزار و ۶۵۰ دلار در ماه
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در مرکز شهرها۴ هزار و ۳۶ دلار
خرید آپارتمان به ازای هر مترمربع در حاشیه شهرها۳ هزار و ۸۴۰ دلار
میانگین درآمد ماهیانه پس از پرداخت مالیات۴ هزار و ۷۱۸ دلار

کیفیت زندگی در ایالت نوناووت کانادا

نوع شاخصکیفیت شاخص
قدرت خریدبالا
امنیتمتوسط
سلامتی و بهداشتبالا
آب‌وهوابسیار پایین
هزینه زندگیپایین
نسبت قیمت ملک به درآمدبسیار پایین (بهترین حالت ممکن)
زمان انتظار در ترافیکبسیار پایین
آلودگیبالا
شاخص کلی کیفیت زندگیمتوسط

بهترین دانشگاه‌ های ایالت نوناووت کانادا

تنها مرکز دانشگاهی موجود در ایالت نوناووت، کالج آرکتیک نام دارد. این کالج دارای پردیس‌های متعدد در سراسر ایالت نوناووت است و به‌عنوان یک مرکز دانشگاهی عمومی با بودجه دولتی این ایالت اداره می‌شود. اگرچه این کالج به‌طور رسمی در سال ۱۹۹۵ تأسیس‌شده است، اما تاریخ دقیق شکل‌گیری و ایجاد آن به سال ۱۹۶۸ برمی‌گردد. یعنی زمانی که دولت قلمروهای شمال غربی، مرکز آموزش حرفه‌ای بزرگسالان را تأسیس کرد.

بیشتر بخوانید: اقتصاد کانادا

شهرهای کانادا

 • هزینه‌های زندگی و میانگین دستمزدها
 • شرایط زندگی و آب‌وهوا
 • تفریحات و دیدنی‌ها

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلا و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

چند ایالت در کانادا وجود دارد؟

در سال 1867، سه مستعمره‌ی بریتانیا در آمریکای شمالی به اسم کانادا، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا با یکدیگر متحد شدند و یک “اتحادیه فدرال” واحد به نام کانادا را تشکیل دادند. در طول زمان، تمام تصرفات دیگر بریتانیا در آمریکای شمالی تحت شرایط خاص (غالباً از طریق مذاکره و گفت‌وگو) هر یک به فدراسیون کانادا ملحق و یا با آن ادغام شدند. امروزه کانادا شامل سیزده ایالت است که انتاریو، کبک، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا، پرینس ادوارد، ساسکاچوان، آلبرتا، نیوفاندلند و لابرادور، مناطق شمال غربی، یوکان و در آخر، نوناووت نام دارند.

ثروتمندترین ایالت‌های کانادا کدام اند؟

آلبرتا
ساسکاچوان
نیوفاندلند و لابرادور
انتاریو
بریتیش کلمبیا
مانیتوبا
کبک

بهترین ایالت کانادا برای زندگی کردن کدام است؟

بریتیش کلمبیا
انتاریو
کبک آلبرتا
نوااسکوشیا

هنگام انتخاب یکی از ایالت‌های کانادا برای زندگی به چه فاکتورهایی باید توجه کرد؟

کانادا یکی از متنوع‌ترین کشورهای دنیاست به‌طوری‌که هر ایالت آن واقعاً خصوصیات و ویژگی‌های متمایز و خاص خود را دارد. انتخاب محل زندگی در این کشور یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تصمیماتی است که شما به‌عنوان متقاضی مهاجرت به کانادا، باید بگیرید. اما زمان انجام این کار چه مواردی را باید مدنظر داشت و به چه فاکتورهایی باید توجه کرد؟
بازار کار
آب‌وهوا
قوانین مهاجرتی
راه‌های ارتباطی

سردترین ایالت‌های کانادا کدام اند؟

با توجه به این‌که کانادا شمالی‌ترین کشور در آمریکای شمالی می‌باشد، طبیعی است که حداقل در برخی از مناطق و برخی از روزهای سال، روزهای سرد و شب‌های یخ‌بندانی داشته باشد. همچنین، با توجه به محل قرارگیری و منطقه جغرافیایی این کشور، تقریباً تمام نقاط آن حداقل چند روز برفی در طول سال تجربه می‌کنند. اما برخی از نقاط آن سردتر از نقاط دیگر هستند و دمای هوای زمستان در آن‌ها به‌شدت افت می‌کند و سرمای شدیدی رخ می‌دهد. برای اینکه با آب‌وهوای محل موردنظرتان برای زندگی در کانادا بیشتر آشنا شوید، در این بخش سردترین ایالت‌های این کشور را به شما معرفی می‌کنیم :
نوناووت
یوکان
مناطق شمال غربی
کبک
آلبرتا
همان‌طور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، ایالت نوناووت سردترین ایالت کانادا است و منطقه‌ای به اسم اورکا در آن با دارا بودن میانگین دمای -۱۹ درجه در طول سال، به‌عنوان سردترین منطقه کانادا شناخته می‌شود. بله، دمای هوای این منطقه در کل طول سال معمولاً زیر صفر است و به‌ندرت حتی در تابستان به بالای صفر می‌رسد. در مورد سایر ایالت‌های ذکرشده در لیست بالا نیز باید اشاره‌کنیم که هر چه در این لیست به سمت پایین می‌آییم، از شدت هوای سرد در آن‌ها نیز کاسته می‌شود.

گرم‌ترین ایالت‌های کانادا کدام اند؟

اگرچه به‌طورکلی کانادا به‌عنوان کشوری با آب‌وهوای سرد (به‌خصوص در زمستان) شهرت دارد، اما هنوز هم برخی از ایالت‌های آن حتی در زمستان ‌هم دمای متعادلی دارند. در این بخش، گرم‌ترین ایالت‌های کانادا را به شما معرفی می‌کنیم :
بریتیش کلمبیا
انتاریو
ساسکاچوان
مانیتوبا
نوا اسکوشیا
به‌طورکلی، کانادا کشور بسیار پهناور و بزرگی است که تنوع آب‌وهوایی زیادی دارد و تقریباً هر نوع آب‌وهوایی در آن پیدا می‌شود. این امر، فرصت بسیار منحصربه‌فردی هم برای علاقه‌مندان به هوای سرد و برفی و هم برای علاقه‌مندان به هوای گرم در تابستان به وجود می‌آورد تا منطقه موردنظر خود را ازلحاظ شرایط آب‌وهوایی پیدا کنند تا در این کشور زندگی کنند.

ارزان‌ترین ایالت‌های کانادا برای زندگی کدام اند؟

اگر مناطقی به‌غیراز تورنتو، ونکوور، ویکتوریا، کلگری و سایر مناطق لوکس و گران‌قیمت کانادا را فاکتور بگیریم، هزینه زندگی در سایر مناطق این کشور چندان زیاد نیست. به‌طوری‌که درمجموع، حتی می‌توان کانادا را کشوری مقرون‌به‌صرفه برای زندگی در نظر گرفت. البته، باید خاطرنشان کنیم حتی در مناطق گران‌قیمت کانادا مانند موارد نام‌برده شده، به همان نسبتی که هزینه یا خرج و مخارج زندگی بالاست، درآمد افراد هم بالاست. بنابراین، در سراسر کانادا می‌توان زندگی راحت با امکانات رفاهی خوبی داشت.
اما اگر بخواهیم ارزان‌ترین ایالت‌های کانادا برای زندگی را نام ببریم، می‌توانیم به ایالت‌های زیر اشاره‌کنیم :
ساسکاچوان
کبک
نوا اسکوشیا
مانیتوبا
آلبرتا
نیوبرانزویک
همان‌طور که اشاره شد، حتی در برخی از ایالت‌ها ازجمله بریتیش کلمبیا و انتاریو که محل قرارگیری مناطق نسبتاً گران‌قیمت و لوکسی مانند ونکوور و تورنتو هستند نیز می‌توان مناطقی پیدا کرد که هزینه زندگی در آن‌ها پایین است. نمونه بارز آن‌هم می‌تواند منطقه ویندسور و کینگستون در ایالت انتاریو یا کلونا و سوری در ایالت بریتیش کلمبیا باشد.

گران‌ترین ایالت‌های کانادا کدام اند؟

به‌طورکلی، هزینه زندگی در کانادا به منطقه‌ای که در آن سکونت دارید بستگی دارد. از سوی دیگر، پهناور بودن و گستردگی این کشور باعث شده برای هر قشری از جامعه و با هر میزان درآمد، منطقه‌ای مناسب برای زندگی وجود داشته باشد. درهرصورت، اگر بخواهیم به گران‌ترین ایالت‌های کانادا اشاره‌کنیم، معمولاً اسم مناطق زیر برایمان تداعی می‌شود :
انتاریو
نیوفاندلند و لابرادور
بریتیش کلمبیا
انتاریو
علیرغم این‌که مواردی که در لیست فوق ذکر کردیم معمولاً جزو گران‌ترین ایالت‌های کانادا محسوب می‌شوند که هزینه زندگی در آن‌ها بالاست، اما باید توجه داشته باشید که درآمد افراد نیز به همان نسبت در آن‌ها به‌قدر کافی زیاد هست که به‌راحتی کفاف خرج و مخارج یک خانواده (با هر تعداد عضو) را بدهد. درواقع، تعادل بسیار عالی بین درآمد و مخارج در کانادا باعث می‌شود همیشه سطح رفاه زندگی افراد و خانواده‌هایشان بالا باشد.

پرجمعیت‌ترین ایالت‌های کانادا کدام اند؟

کانادا پس از روسیه دومین کشور بزرگ و پهناور جهان است اما با حدود 37.3 میلیون نفر، ازنظر جمعیت، در رتبه 38 دنیا قرار دارد. این یعنی علیرغم گستردگی مساحت این کشور، جمعیت چندان زیادی در آن زندگی نمی‌کنند و جمعیت این کشور با مساحت آن چندان در تعادل نیست. همچنین، نقشه‌های پراکندگی جمعیت کانادا نشان می‌دهند اغلبِ جمعیت آن در نواحی مرکزی و جنوبی آن از شرق تا غرب این کشور (به‌خصوص در مناطق مرزی نزدیک به ایالات‌متحده) متراکم هستند که با توجه به سردی هوا در مناطق شمالی این کشور و غیرقابل‌سکونت بودن بخش زیادی از آن‌ها، تا حد زیادی منطقی است.
کانادا کشور بزرگی است که از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از سمت شمال هم تا قطب شمال امتداد دارد و کل مرز جنوبی آن با ایالات‌متحده آمریکا مشترک است. سرشماری جمعیت در کانادا هر پنج سال یک‌بار انجام می‌شود و در سرشماری سال 2016 جمعیت آن 35 میلیون نفر تخمین زده شد که نشان‌دهنده افزایش 4.9 درصدی جمعیت این کشور نسبت به سرشماری قبلی است که در سال 2011 صورت گرفته بود. طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته، پرجمعیت‌ترین ایالت‌های کانادا عبارت هستند از :
انتاریو : این ایالت با دارا بودن ۱۲.۸ میلیون نفر جمعیت، ۳۸.۳ درصد از کل جمعیت کانادا را در خودش جای‌داده است. وجود برخی از پرجمعیت‌ترین مناطق کانادا ازجمله تورنتو به همراه پایتخت کانادا یعنی اتاوا دلیل اصلی متراکم بودن جمعیت این ایالت به شمار می‌رود.
کبک : این ایالت، بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت دارد و دومین ایالت پرجمعیت کانادا محسوب می‌شود. اکثر جمعیت این ایالت در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند و نیمی از جمعیت آن‌هم در منطقه مونترال بزرگ ساکن هستند.
بریتیش کلمبیا : تخمین زده می‌شود که اکنون بیش از ۵ میلیون نفر در این ایالت سکونت دارند. نیمی از جمعیت بریتیش کلمبیا در منطقه‌ی مترو ونکوور و ناحیه ویکتوریای بزرگ زندگی می‌کنند. هشت محله از 100 محله‌ی کانادا که دارای بیشترین رشد جمعیت هستند، در این ایالت قرار دارند. تراکم‌ جمعیتی زیادی در بریتیش کلمبیا وجود دارد و ناحیه جنوبی آن‌که با ایالات‌متحده هم مرز است، در مقایسه با مناطق شمالی این ایالت جمعیت بیشتری را در خودش جای‌داده است.
آلبرتا : این ایالت چهارمین ایالت پرجمعیت کانادا است که در سال ۲۰۱۹ جمعیت آن حدود ۴.۳۵ میلیون نفر تخمین زده‌شده است. همچنین، در آخرین سرشماری رسمی صورت گرفته در سال ۲۰۱۶ نیز جمعیت آن ۳.۷ میلیون نفر اعلام‌شده است. تقریباً 81 درصد از جمعیت آلبرتا در مناطق شهری زندگی می‌کنند، درحالی‌که 19 درصد از آن‌ها نیز در محیط‌های روستایی سکونت دارند.

کم‌جمعیت‌ترین ایالت‌های کانادا چه نام دارند؟

تراکم‌جمعیت کانادا بسیار منحصربه‌فرد است. حدود 80 درصد از جمعیت آن در 100 مایلی مرز ایالات‌متحده زندگی می‌کنند و چهار ایالت پرجمعیت آن (یعنی انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا و آلبرتا) ۸۶ درصد از جمعیت کل کانادا را تشکیل می‌دهند. این یعنی ایالت‌های پهناوری همچون مناطق شمال غربی، نوناووت و یوکان جمعیت بسیار اندکی دارند که درصد ناچیزی (دقیقاً ۰.۳ درصد) از کل جمعیت کانادا در آن‌ها زندگی می‌کنند و اغلب مناطق آن‌ها خالی از سکنه هستند.
جمعیت پراکنده‌شده در ایالت‌های مختلف کانادا از کم به زیاد، در بخش زیر لیست شده است :
نوناووت : ۳۵ هزار و ۹۴۴ نفر
یوکان : ۳۵ هزار و ۸۷۴ نفر
مناطق شمال غربی : ۴۱ هزار و ۷۸۶ نفر
جزیره پرنس ادوارد : ۱۴۲ هزار و ۹۰۷ نفر
نیوفاندلند و لابرادور : ۵۱۹ هزار و ۷۱۶ نفر
نیوبرانزویک : ۷۴۷ هزار و ۱۰۱ نفر
نوا اسکوشیا : ۹۲۳ هزار و ۵۹۸ نفر
ساسکاچوان : ۱ میلیون ۹۸ هزار و ۳۵۲ نفر
مانیتوبا : ۱ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۳۶۵ نفر
آلبرتا : ۴ میلیون و ۶۷ هزار و ۱۷۵ نفر
بریتیش کلمبیا : ۴ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۵۵ نفر
کبک : ۸ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۳۶۱ نفر
انتاریو : ۱۲ میلیون ۸۵۱ هزار و ۸۲۱ نفر

ایالت‌های فرانسوی‌زبان کانادا کدام اند؟

کانادا یکی از معدود کشورهای دنیاست که دو زبان رسمی دارد که عبارت هستند از فرانسوی و انگلیسی. بااین‌حال، اغلب ایالت‌های این کشور انگلیسی‌زبان هستند و زبان رسمی و رایج آن‌ها هم انگلیسی است. اما برخی از ایالت‌های این کشور دوزبانه هستند و هم‌زبان فرانسوی و هم‌زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان‌اصلی خود به رسمیت می‌شناسند. این ایالت‌ها شامل مناطق شمال غربی، یوکان، نوناووت و همین‌طور نیوبرانزویک می‌شوند. همچنین، کبک هم تنها ایالت کاناداست که تنها زبان رسمی آن فرانسوی تعیین‌شده و حال و هوای اروپایی دارد. البته، لازم به ذکر است که در ایالت‌های دوزبانه‌ی کانادا، شهروندان مجاز هستند خدمات دولتی را به هر یک از دو زبان انگلیسی و فرانسوی که خودشان ترجیح می‌دهند، دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید