نانایمو

 • نام انگلیسی :Nanaimo
 • جمعیت :90.504 نفر
 • استان :بریتیش کلمبیا
 • مساحت :91.30 کیلومتر
 • تراکم جمعیت :918 در کیلومترمربع
 • موقعیت روی نقشه
نانایمو

نقشه نانایمو

نانایمو کجاست

نانایمو شهری در شرق جزیره ونکوور و در استان بریتیش کلمبیا است. این شهر در زمان‌های مختلف اسم‌های دیگری مثل هاربر سیتی و هاب سیتی داشته است. دلیل نام‌گذاری هاربر سیتی، به خاطر بندر این شهر انتخاب‌شده؛ و نام هاب سیتی به مدل شهرسازی نانایمو اشاره دارد. خیابان‌های این شهر از بالا، شبیه یک فن پره‌دار است.

اولین اروپایی‌ها نانایمو را در سال 1791 پیدا کردند. این شهر به بندر خود معروف است که نه‌تنها زیبایی طبیعی شهر محسوب می‌شود، بلکه بخش مهمی از اقتصاد شهر را تأمین می‌کند. از سال 1950 ماهیگیری به یکی از مشاغل متداول نانایمو تبدیل‌شده است. تصویر قایق‌های زیبای داخل آب، همیشه از بندر نانایمو و برخی محله‌های این شهر پیداست. یکی از شهرهای اقتصادی مناسب سرمایه‌گذاری و تجارت که هزینه‌ زندگی در آن هم مناسب است، نانایمو می‌باشد.

نانایمو در شرق جزیره ونکوور قرارگرفته و تا غرب ونکوور 55 کیلومتر فاصله دارد. از طریق کشتی‌ها و مسافرهای قایق بری می‌توانید از نانایمو به ونکوور سفر کنید. این شهر ایستگاه کشتی‌های مسافربری زیادی است و به همین دلیل به‌عنوان یک ایستگاه مرکزی برای سفر آبی شناخته‌ می‌شود. کشتی‌ها از این شهر به تافینو، کاماکس ولی، پارکس ویل، کمپل ریور، پورت آلبرنی و بسیاری از شهرهای شمالی و خلیجی می‌روند. رشد جمعیت در نانایمو باعث شده که تراکم جمعیت در این شهر 90 کیلومتری، به 997 نفر در کیلومتر برسد؛ بنابراین نانایمو همانند دیگر شهرهای تجاری جهان، یک شهر شلوغ محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: نقشه کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای نانایمو

نانایمو با فاصله‌ای 12 متری از سطح دریا، در دسته شهرهای گرم و معتدل قرار می‌گیرد. کمترین میزان بارندگی در ماه جولای و بیشترین بارندگی با 274 میلی‌متر، در ماه نوامبر اتفاق می‌افتد. گرم‌ترین ماه سال در نانایمو، ماه آگوست است که دمای هوا به 18.9 درجه می‌رسد. در دسامبر که سردترین ماه شهر است، دمای هوا به حدود 3.6 درجه کاهش پیدا می‌کند. اگر زمستان‌های تاریک را دوست دارید، باید بدانید که نانایمو در ماه ژانویه به‌طور متوسط تنها 4 ساعت آفتاب دارد و همیشه بارانی است.

در نانایمو، تابستان‌ها کوتاه، خشک و راحت است زیرا گاهی هم ابری می‌شود. هرچند این شهر زمستان‌های طولانی دارد. افرادی که زمستان‌های برفی را دوست دارند می‌توانند از برف‌هایی که در ماه فوریه می‌بارد، خاطره بسازند.

بیشتر بخوانید: آب و هوای کانادا

زبان رسمی نانایمو

بیشتر ساکنان نانایمو به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در سال 2016، 86.7% مردم نانایمو زبان‌اصلی خود را انگلیسی معرفی کرده بودند. 2% از ساکنان این شهر به زبان چینی، 1.3% به فرانسوی و 1.3% به آلمانی صحبت می‌کنند. همان‌طور که می‌بینید روحیه تجاری نانایمو بر زبان‌های رایج در آن هم تأثیر گذاشته است. کشورهایی که تمایل دارند با کشور کانادا کار تجاری انجام دهند مانند چین، فرانسه و آلمان، درصدی از زبان رایج در این شهر را به خود اختصاص داده‌اند.

ازآنجاکه زبان‌اصلی تجارت انگلیسی است، نانایمو یکی از شهرهای کانادا است که عمدتاً با همین زبان کار می‌کند؛ بنابراین اگر از یادگیری زبان فرانسوی می‌ترسیدید، می‌توانید با خیال راحت نانایمو را برای کار و زندگی انتخاب کنید.

مزایای زندگی در نانایمو

برخی چهره‌های مشهور کانادایی، شهر نانایمو را برای زندگی انتخاب کرده‌اند؛ مانند جاستین چتوین (بازیگر)، جان دسانتیس (بازیگر)، جودل فرلند (بازیگر)، سوزان جوبی (نویسنده) و تیم لندر (شاعر). همه‌ساله افراد زیادی از سراسر کانادا برای تحصیل، بازنشسته شدن یا تشکیل خانواده بزرگ‌تر به نانایمو نقل‌مکان می‌کنند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید این شهر را برای زندگی انتخاب کنیم.

هزینه‌ های مناسب زندگی

بیشتر افرادی که به نانایمو نقل‌مکان می‌کنند، قبل از هر چیز هزینه مسکن را مدنظر قرار می‌دهند. قیمت خانه در این شهر هنوز تا حد زیادی مناسب است، به‌خصوص در مقایسه با شهرهای بزرگ مرکزی. بازار مسکن نانایمو هرسال بیش‌ازپیش رشد می‌کند؛ بنابراین می‌توانید خرید یک‌خانه در این شهر را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت مطمئن هم در نظر بگیرید. افرادی که می‌خواهند خانواده خود را بزرگ‌تر کنند یا زمان بازنشستگی خود را بگذرانند، برای داشتن یک‌خانه بزرگ‌تر و هزینه کمتر به نانایمو می‌روند.

مکان مرکزی

نانایمو در بخش مرکزی جزیره ونکوور واقع‌شده و این باعث می‌شود که بتوان از این شهر به‌راحتی به بقیه شهرهای جزیره دسترسی داشت. اگر به شمال نانایمو بروید، می‌توانید ورزش‌های زمستانی مثل اسکی و اسنوبرد را تجربه کنید. اگر هم به سمت جنوب شهر بروید، می‌توانید از کوویچان ولی دیدن کنید. این شهر، خانه 20 مرکز تولید نوشیدنی دست‌ساز است. اگر یک ساعت دیگر هم به همین مسیر ادامه بدهید، می‌توانید از منطقه زیبای ویکتوریا دیدن کنید.

مکان واقع‌شدن شهر باعث شده که سفر به خارج از جزیره هم ازآنجا آسان باشد. شما می‌توانید در عرض یک ساعت و چهل دقیقه با یک کشتی مسافربری به ونکوور برسید. این مسیر با هواپیما تنها 20 دقیقه طول می‌کشد و قیمت پرواز هم بسیار مناسب است. نانایمو درعین‌حال شهر بزرگی است. درواقع این شهر، به‌عنوان دومین شهر بزرگ جزیره ونکوور شناخته می‌شود. نانایمو به‌قدری بزرگ است که در خود دانشگاه‌ها، فرودگاه و رستوران‌های بسیاری را جای‌داده است. بااین‌حال طراحی شهری به‌گونه‌ای است که شما در کمترین زمان (شاید در عرض بیست تا سی دقیقه) به هرکجای شهر که بخواهید، می‌رسید.

نانایمو به‌عنوان شهر بندر هم شناخته می‌شود. وجود بندر، این شهر را تبدیل به مکان خوبی برای سرگرمی‌های آبی کرده است. ساکنان شهر می‌توانند به همه این نوع فعالیت‌ها، مانند ماهیگیری، قایق‌سواری، کایاکینگ، غواصی، جت اسکی و… بپردازند. یکی از مقصدهای موردعلاقه جوانان موج‌سوار در ماه‌های تابستانی، شهر نانایمو است. هرچند اقیانوس، تنها منبع آبی این شهر نیست. نانایمو دریاچه‌های بسیار زیبایی مانند دریاچه وست وود و برنان برای ماهیگیری و شنا دارد، رودخانه نانایمو هم در تابستان محبوبیت زیادی پیدا می‌کند.

سلامت زندگی

نانایمو یکی از بهترین شهرها برای فعالیت‌های خارج از خانه و ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی است. این شهر پارک‌های محلی زیادی دارد که شما می‌توانید حیوانات خانگی خود را برای قدم زدن به همه آن‌ها ببرید. 6 کیلومتر بعد از دریاچه وست وود، پارکی وجود دارد که برای ورزش، دویدن و قدم زدن بسیار زیباست. لاینلی ولی، مورل و کولیری دم هم برای فعالیت‌هایی ازاین‌دست مناسب هستند. اگر می‌خواهید برای دوچرخه‌سواری به پارک بروید و از فضا هم لذت ببرید، لاینلی ولی مقصد خوبی برای شماست.
یکی از فعالیت‌های پرطرفدار در نانایمو قدم زدن است. مسیرهای پیاده‌روی با چشم‌اندازهای زیبایی در شهر ساخته‌شده است. برای کوهنوردی هم می‌توانید به مسیرهای کوهنوردی نانایمو رفته و یک گروه کوهنوردی برای خودتان پیدا کنید.

سبک زندگی

بیشتر افرادی که به نانایمو نقل‌مکان می‌کنند به دنبال یک زندگی، با کیفیت بیشتر هستند. زندگی در جزیره، بسیار سرگرم‌کننده و جذاب است زیرا امکانات تفریحی زیادی در دسترس شما قرار می‌گیرد. در نانایمو کارهای زیادی برای انجام دادن و مکان‌های زیادی برای بازدید کردن وجود دارد. سلامت زندگی و استفاده از فضای سبز، طوری در فرهنگ این شهر ریشه دوانده که خواه‌ناخواه شما را هم وادار به فعالیت می‌کند. سبک زندگی در نانایمو آرام‌تر از شهرهای بزرگ است و مردم از آرامش بیشتری برخوردارند. مردم نانایمو بسیار خون‌گرم هستند، این‌که در سوپرمارکت با یک نفر هم‌کلام شوید و بعد بدون این‌که بفهمید او تبدیل به بهترین دوستتان شود در این شهر معمول است؛ اما اگر دوستان خوبی هم نشوید، همه همیشه دوست دارند با شما مکالمه‌های کوتاه داشته باشند. استقبال گرم آن‌ها باعث می‌شود که احساس کنید در خانه هستید.

فعالیت‌های جمعی زیادی مانند ورزش، رویدادهای هنری، سرگرمی، سیاسی و تحصیلی در نانایمو صورت می‌گیرد. انتخاب‌های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید در این شهر فعالیت اجتماعی هم داشته باشید. مردم نانایمو عاشق تفریحات بیرون خانه هستند، فعال‌اند و از دوستان جدید استقبال می‌کنند. سبک زندگی در نانایمو، حتی اگر به ذاته فرد شادی نباشید، همیشه شما را خوشحال نگه می‌دارد.

همچنین بخوانید: مزایای زندگی در کانادا

هزینه‌ های زندگی در نانایمو

در نانایمو، متوسط هزینه زندگی 939 دلار کانادا در ماه و متوسط هزینه زندگی برای یک خانواده چهارنفره 3.337 است. همان‌طور که می‌بینید هزینه‌های زندگی در نانایمو نسبت به بیشتر شهرهای کانادا مناسب‌تر است.

هزینه غذا در نانایمو

کالامتوسط قیمت
یک غذای اقتصادی18 دلار کانادا
ناهار برای دو نفر (رستوران متوسط)75 دلار کانادا
کاپوچینو4.21 دلار کانادا
مک دونالدز10 دلار کانادا
کوکاکولای قوطی1.98 دلار کانادا
آب‌معدنی کوچک1.83 دلار کانادا
یک بطری شیر3.11 دلار کانادا
یک کیلو سیب‌زمینی3.71 دلار کانادا
یک کیلو گوشت قرمز17.40 دلار کانادا

هزینه مسکن در نانایمو

نوع مسکنمتوسط قیمت
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر1.291 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک‌خوابه خارج از مرکز شهر1.174 دلار کانادا
هزینه یک دقیقه تلفن درون‌شهری0.29 دلار کانادا
هزینه انشعاب‌های گاز، برق و گرما در ماه171.10 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر2.066 دلار کانادا
اجاره ماهانه برای یک آپارتمان سه‌خوابه خرج از مرکز شهر2.041 دلار کانادا
هزینه اینترنت پرسرعت ماهانه106.22 دلار کانادا
قیمت خرید مسکن به ازای هر فوت4.062 دلار کانادا

هزینه لباس در نانایمو

نوع لباسمتوسط قیمت
یک شلوار جین (با برند لیوایز یا برند مشابه)66.50 دلار کانادا
یک لباس تابستانی برند معروف (زارا، اچ‌ اند‌ ام و…)41.25 دلار کانادا
یک جفت کتانی اسپورت برند (نایک، آدیداس و…)99.88 دلار کانادا
یک جفت کفش مردانه اداری چرمی137.88 دلار کانادا

هزینه حمل و نقل در نانایمو

نوع حمل‌ونقلمتوسط قیمت
تاکسی (1 مایل)3.50 دلار کانادا
تاکسی (1 ساعت)50.00 دلار کانادا
بلیط اتوبوس ماهانه65.00 دلار کانادا
بلیط یک‌طرفه اتوبوس2.62 دلار کانادا
1 گالن گازوئیل1.29 دلار کانادا

هزینه سرگرمی در نانایمو

نوع هزینهمتوسط قیمت
دو بلیط سینما25 دلار کانادا
دو بلیط تئاتر136 دلار کانادا
اجاره یک ساعت زمین تنیس9.20 دلار کانادا
یک ماه عضویت در باشگاه37.5 دلار کانادا
یک بسته سیگار مارلبرو15.50 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا

اقتصاد در نانایمو

 در گذشته اولین منبع اقتصادی شهر نانایمو، ذغال‌سنگ بود، زیرا این شهر معادن ذغال غنی داشت. در سال 1960، هاروی مک‌میلان، یک کارخانه استخراج ذغال‌سنگ راه‌اندازی کرد. در حال حاضر این کارخانه توسط سرمایه‌گذاران داخلی و روسای دیگری اداره می‌شود و روزانه بیش از نیم میلیون دلار به اقتصاد محلی تزریق می‌کند.

توسعه فناوری در نانایمو به‌سرعت در حال رخ دادن است زیرا شرکت‌های موفقی مانند اینوکتون این شهر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند. ساختمان‌هایی که توسط بخش دولتی رو به روی چشم‌انداز آبی نانایمو ساخته شد، اقتصاد این شهر را تا حد زیادی به جلو هدایت کرد. شرکت‌ها و استخدام‌کنندگان دیگری در بخش‌های خدمات، فروش و توریسم نیز کمک بزرگی به پیشرفت اقتصادی منطقه می‌کنند.

همچنین بخوانید: اقتصاد کانادا

سرمایه گذاری در نانایمو

کار در نانایمو

بزرگ‌ترین استخدام‌کننده در نانایمو، دولت استانی است. بخش دولتی نانایمو به ایجاد مشاغل بیشتر برای جوانان و حمایت از تجارت‌های نوپا علاقه‌مند است. به همین دلیل با بودجه خود، جزیره نوآوری را تأسیس کرده است. جزیره نوآوری سازمانی است که به استارت‌آپ‌هایی که نانایمو را برای شروع کار خود انتخاب می‌کنند، کمک می‌کند. دولت استانی سعی می‌کند با تأمین ابزارها و آموزش لازم، این شرکت‌ها را حمایت می‌کند. سرمایه‌گذاری دولت نانایمو و وجود سرمایه‌گذارانی که طرح‌های استارت‌آپی را در این شهر حمایت می‌کنند باعث شده که تجارت‌های جدید به این شهر علاقه زیادی داشته باشند.

نرخ استخدام در نانایمو در حال فزایش است و نرخ بیکاری، در حد مناسبی یعنی 4.5% است. یکی از مشکلات پیدا کردن کار در نانایمو این است که دانشجویان زیادی هرسال در این شهر فارغ‌التحصیل می‌شوند ولی به‌اندازه کافی برای آن‌ها شغل ایجاد نمی‌شود. این امر باعث شده در میان کار‌جویان نانایمو رقابت بسیار زیاد باشد. عده‌ای هم به همین دلیل به سراغ راه‌اندازی کسب‌وکار و استارت‌آپ خود رفته‌اند. شغل‌های پرطرفدار در این شهر کتابداری، نجاری و امور اداری است.

همچنین بخوانید: کاریابی در کانادا

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

متوسط درآمد در نانایمو

در تحقیقات مختلف، متوسط درآمد یک خانواده در شهر نانایمو 88.057 دلار کانادا در سال است اما افراد متخصص می‌توانند تا 100.000 دلار کانادا هم در سال درآمد داشته باشند‌. میانگین دستمزد افراد در این شهر 33 دلار کانادا به ازای هر ساعت کار است.

بیشتر بخوانید: درآمد در کانادا

تحصیل در نانایمو

نانایمو حدود 30 مدرسه ابتدایی و دبیرستان دارد. اکثر این مدارس دولتی هستند و در منطقه 68، محله لیدی اسمیت واقع‌شده‌اند. یکی از مدارس مشهور این شهر مدرسه آسپن گرو است که خصوصی بوده اما شعبه مدرسه جهانی باکالاریت می‌باشد. این مدرسه تا مقطع دوازدهم دانش‌آموزان مدرک اعطا می‌کند. مدرکی که دانش‌آموز در نهایت از مدرسه دریافت می‌کند، دیپلم است. کیفیت آموزش در این مدرسه رتبه 10 از 10 را گرفته و مدرک آن به‌صورت بین‌المللی، معتبر است. همچنین مدرسه فرانسوی کلمبیا-بریتانیک هم در مقطع دبستان و راهنمایی، دانش‌آموزانی که می‌خواهند به زبان فرانسوی تحصیل کنند را می‌پذیرد.

نانایمو چند دانشگاه و کالج معروف هم دارد. این شهر مقصد محبوبی برای دانشجویان مقطع دکتری بوده است.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

دانشگاه‌ های نانایمو

دانشگاه ونکوور آیلند

دانشگاه ونکوور آیلند به‌طورکلی در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و یک دانشگاه دولتی است. بزرگ‌ترین دانشکده‌های آن در نانایمو واقع‌شده‌اند. این دانشگاه که درگذشته به‌عنوان کالج مالاسپینا فعالیت می‌کرد، در سال 1969 تأسیس شد و به‌مرور به یک دانشگاه بزرگ گسترش یافت. این دانشگاه بر روی فضای تحصیلی، فرهنگی و اقتصادی نانایمو تأثیرات زیادی داشته است. این دانشگاه در تمام مقاطع از مدرک کالج تا کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد. دیپلم‌های کالج این مرکز آموزشی دوساله و لیسانس در آن چهارساله است.

این دانشگاه در رشته‌های متعددی تدریس می‌کند ازجمله:

 • تجارت (MBA، کارشناسی، کارشناسی ارشد)
 • آموزش (کارگاه‌های کوتاه‌مدت، دیپلم کالج، لیسانس و کارشناسی ارشد)
 • توریسم و هتلداری (لیسانس و کارشناسی ارشد)
 • علم و تکنولوژی (لیسانس)
 • علوم اجتماعی (لیسانس و کارشناسی ارشد)
 • هنر طراحی و هنرهای نمایشی (لیسانس)
 • علوم انسانی (لیسانس و کارشناسی ارشد)
 • زبان‌های خارجی (لیسانس و کارشناسی ارشد)

این دانشگاه با دیگر مراکز آموزشی سراسر جهان همکاری کرده و دانشجویان را از این کشور به سایر مکان‌ها می‌فرستند. همچنین دانشجویان بین‌المللی زیادی را برای تحصیل می‌پذیرد. به خاطر متداول بودن مشاغل در حوزه تجارت، دوره‌های رشته تجارت این دانشگاه بسیار محبوب هستند.

آکادمی کار و تجارت

آکادمی کار و تجارت واقع در خیابان استوان، یک کالج متمرکز بر تحصیلات کاربردی است. تحصیل در این کالج به‌سرعت شما را راهی بازار کار می‌کند. برخی دوره‌های این کالج به‌صورت آنلاین هم تدریس می‌شوند. مدرک این کالج برای افرادی که قصد راه‌اندازی بیزنیس داشته و به مدرک تحصیلی مربوط نیاز دارند نیز مناسب است. طول مدت دوره‌ها متغیر است و می‌تواند کمتر از یک سال تا دوسال طول بکشد.

رشته‌هایی که در این کالج تدریس می‌شود عبارتند از:

 • حسابداری
 • تجارت
 • خدمات پزشکی
 • فناوری
 • طراحی
 • خدمات اجتماعی

کالج دیسکاوری کامیونیتی

این کالج در سراسر کانادا شعبی دارد و یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی آن در نانایمو قرارگرفته است. این کالج هم به دانشجویان برای انتخاب مسیر شغلی کمک می‌کند. یکی از ویژگی‌های این کالج این است که خود برای دانشجویان مشاغلی پیدا می‌کند و پیدا کردن شغل برای شما را تضمین می‌کند. رشته‌هایی که در این کالج تدریس می‌شود عبارتند از:

 • امور اداری
 • تجارت با کامپیوتر
 • حسابداری و امور مالی
 • مدیریت تجارت بین‌الملل
 • مدیریت پزشکی
 • دستیار مراقبت‌های سلامتی
 • پرستاری
 • مقدمات حقوق

دانشگاه تاماگاوا

دانشگاه تاماواگا نیز یکی از دانشگاه‌های انگلیسی‌زبانی است که در شهر نانایمو قرار دارد. این دانشگاه یکی از 12 شعبه دانشگاه تاماگاوا است که در اصل در ژاپن واقع‌شده است. این دانشگاه در قسمت جنوب شهر قرار دارد و یک موسسه خصوصی محسوب می‌شود. دوره‌های بین‌المللی این دانشگاه که هرسال دانشجویان خارجی بسیاری را به خود جذب می‌کند، مبتنی بر سمینار است و اصولاً با سمینارها و فعالیت‌های پژوهشی گروهی پیش می‌رود. فضای این دانشگاه به‌قدری مناسب امور آکادمیک ساخته‌شده که می‌توانید حتی اگر در این دانشگاه تحصیل نمی‌کنید، از سالن‌های مخصوص برگزاری سمینار و سخنرانی آن استفاده کنید. دانشجویان ژاپنی ساکن نانایمو، اکثراً در تاماگاوا تحصیل می‌کنند.

محله‌ های نانایمو

ازآنجاکه نانایمو شهر بزرگی است، 45 منطقه محلی متفاوت دارد. هر منطقه، محله‌هایی را دربر می‌گیرد. برخی از این محله‌ها را باهم بشناسیم:

آپلندز: آپلندز دو مسیر مسکونی دارد که از کاستکو شروع‌شده، از رودخانه لانگ عبور می‌کند و به دیپارچر بی می‌رسد. این باعث می‌شود که آپلندز محله‌ای نزدیک به مراکز خرید و مدرسه‌ها باشد. این محله در ارتفاع قرار دارد و چشم‌انداز آن، شمال رودخانه‌ها و پارک‌های کوچک است. اکثر خانواده‌ها به‌خصوص خانواده‌هایی که افراد بازنشسته دارند، در این محله زندگی می‌کنند. هرچند امکانات تحصیلی و سرگرمی برای کودکان نیز به‌اندازه‌ای زیاد است که خانواده‌های جوان هم به این محله علاقمند هستند.

نانایموی شمالی: این محله یکی از جدیدترین محله‌های نانایمو است و به همین دلیل ظاهری تاریخی ندارد. این محله بیشتر به ساحل‌ها و مراکز خرید معروفش مثل کاستکو، والمارت، سوپر سنتر و هوم سنس شناخته می‌شود. نانایموی شمالی، منطقه‌ای امن و با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. بیشتر خانه‌های این منطقه ویلایی هستند یا نهایتاً دوطبقه دارند. به همین دلیل بچه‌ها عاشق این محله هستند.

دیپارچر بی: دیپارچر بی محله‌ای است ساحلی که میان دو تپه واقع‌شده است. اگر زیبایی فضای طبیعی محله‌ای که در آن زندگی می‌کنید برایتان اهمیت دارید، احتمالاً از دیپارچر بی خوشتان می‌آید. در این منطقه انتخاب‌های زیادی دارید. ارزان‌ترین و لوکس‌ترین آپارتمان‌ها در این منطقه پیدا می‌شوند. از این محله می‌توانید به‌راحتی به جنگل شروود بروید و از مسیرهای پیاده‌روی آن لذت ببرید.

چدار: چدار یکی از محله‌های حومه نانایمو است که تا مرکز شهر 15 دقیقه فاصله دارد. خانه‌های میلیون دلاری با چشم‌انداز اقیانوس در این منطقه پیدا می‌شوند. کسانی که دوست دارند در مزرعه زندگی کنند هم می‌توانند به چدار بروند. مشخصه اصلی محله چدار، سکوت، آرامش و زیبایی آن است. این منطقه، چند مدرسه و پارک هم دارد.

رفتار مردم نانایمو با مهاجرین

یکی از بهترین شهرها برای زندگی در کانادا، نانایمو است. سیاست بین‌المللی بودن، یکی از ارزش‌های مهم شهر نانایمو بوده و به همین علت پذیرای تجار، سرمایه‌گذاران و دانشجویان خارجی است. تمام مراکز آموزشی نانایمو دانشجویان خارجی را می‌پذیرند و حتی یک دانشگاه بین‌المللی ژاپنی نیز در نانایمو وجود دارد.

درباره مردم نانایمو

51% مردم نانایمو، مذهب خاصی ندارند ولی قشر مذهبی این شهر را افرادی از میان مسیحیان، بودایی‌ها و سیک‌ها تشکیل داده‌اند. 82% مردم این شهر اروپایی، 8.4% بدون اصالت قومی و برخی هم آسیایی هستند. افرادی از میان اقلیت‌های قومی و از قبیله‌های هند از دیرباز در نانایمو زندگی می‌کرده‌اند.

سیاست در نانایمو

شهردار شهر نانایمو در حال حاضر لئونارد کروگ است که در سال 2018 برای این سمت انتخاب‌شده است. بخش دولتی این شهر بسیار فعال بوده و بر روی مسائل شهری مطالعه و تحقیق می‌کند. در استان، نانایمو سه نماینده دارد که همگی آن‌ها در سال 2018 انتخاب‌شده‌اند. در سطح فدرال، حزب سبز نماینده شهر نانایمو است.

حمل‌ و نقل در نانایمو

شهر نانایمو دو فرودگاه دارد: فرودگاه نانایمو و فرودگاه نانایمو هاربر واتر. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد نانایمو داشتن سرویس حمل‌ونقل آبی است. کشتی‌های مسافربری در دو ایستگاه بندر دپارچر و مرکز شهر خدمات حمل‌ونقل ارائه می‌دهند.

بزرگراه‌های 1، 19 و 19 A از درون شهر عبور می‌کنند و شما می‌توانید درصورتی‌که رانندگی را دوست دارید، با اتومبیل شخصی خودتان به رفت‌وآمد بپردازید. سیستم حمل‌ونقل اتوبوسی این شهر از طریق شرکت منطقه‌ای نانایمو انجام می‌شود. 17 مسیر اتوبوسی برنامه‌ریزی‌شده در هفت روز هفته در شهر نانایمو فعال هستند. البته اتوبوس نانایمو در خارج از شهر، سرویس‌دهی ندارد. در این مناطق می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل فعال مثل دوچرخه یا قدم زدن استفاده کنید؛ اما ازآنجاکه نانایمو جزء امن‌ترین شهرهای کانادا نیست، بهتر است از سرویس تاکسی استفاده کنید.

کد تلفن در نانایمو

کد منطقه‌ای شهر نانایمو 250 است. البته فراموش نکنید که تمام تلفن‌های کانادایی با +1 آغاز می‌شوند. پس از کد کشور، باید کد شهر شماره‌گیری شود. به‌تازگی شماره‌هایی با کدهای 778، 236 و 672 هم به این شهر اضافه‌شده است.

همچنین بخوانید: پیش شماره کانادا

جاذبه‌ های دیدنی نانایمو

یکی از بهترین روش‌های گذراندن یک روز آفتابی، رفتن به اقیانوس و تماشای وال‌هاست. شما باید این کار را با استفاده از تورهای مخصوص در شهر نانایمو انجام دهید. فضای طبیعی منطقه وال‌ها بسیار زیباست و ازآنجا، کوه‌های پوشیده از درخت بریتیش کلمبیا دیده می‌شود. درست است که شما برای تماشای وال‌ها می‌روید ولی درواقع یک طبیعت کاملاً متفاوت را تجربه می‌کنید. به‌علاوه اگر با خانواده به این تور بروید، می‌توانید یک خاطره خوب را برای خود ثبت کنید.

مسیر پیاده‌روی کنار بندر نانایمو یکی از چیزهایی است که شهر را این‌قدر زیبا کرده! در تمام این مسیر آب از کنار قدم‌هایتان جریان دارد و فضاهای سبز، بسیار زیبا به نظر می‌رسند. در طول این مسیر اگر از زیبایی طبیعی دریا چشم بردارید و به سمت دیگر خود نگاه کنید، مسیری از فروشگاه‌های ساحلی، پاسیوهای آفتابی و رستوران می‌بینید. اگر خواستید در این مسیر غذا بخورید، حتماً سری به لایت هاوس بیسترو بزنید.

موزه نانایمو مکان بسیار مناسبی برای یادگیری تاریخ شهر است. این موزه در مورد دوره باستین، تاریخ معادن ذغال سنگ، برج چوبی و بسیاری از رخدادهای تاریخی این شهر به شما اطلاعات می‌دهد. این موزه از سال 1967 آغاز به کارکرده و بیشتر اشیاء خود را از موزه‌های اطراف کشور تهیه‌کرده است. این موزه یک فروشگاه سوغات زیبا هم دارد که در کنار کافه مجموعه قرار دارد تا هرکس بتواند به سلیقه خود از فضا لذت ببرد.

این پارک مخصوص پیک‌نیک کردن و یک مکان محبوب برای شنا، غواصی و قدم زدن است. می‌توانید در این پارک حیات‌وحش آبی را به‌خوبی ببینید. گاهی اسب‌های آبی و گاهی شیر آبی به قسمت‌های ساحلی پارک می‌آیند. این پارک حدود دو کیلومتر مسیر پیاده‌روی دارد و از ساحل بلوط، ساحل سانست بیچ، ساحل ایندین و ساحل فین عبور می‌کند. این باعث شده که هر قسمت پارک، منظره و سبک خاص خود را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

فرهنگ غذایی مردم در نانایمو

رقابت رستوران‌ها در شهرهای ساحلی مانند نانایمو بسیار بالاست. برای همین هر رستوران سعی می‌کند خوش‌طعم‌ترین و تازه‌ترین غذاها را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. سطح کیفیت رستوران‌های نانایمو بالاست و چند رستوران معروف جزیره ونکوور در آن قرار دارند. تنوع غذایی در این شهر بالاست هرچند غذاهای گوشتی و غذاهای دریایی، محبوب‌ترین هستند. ساکنان این شهر به ماهی هم علاقه زیادی دارند.

بهترین رستوران‌ های نانایمو

 • هیل تاپ بیسترو

این رستوران بهترین رستوران‌ نانایمو به لحاظ کیفیت است. غذاهای بین‌المللی رایج در هیل تاپ بیسترو سرو می‌شود. راز موفقیت این رستوران در استفاده از ادویه‌های محلی مخصوص است.

 • کافه فرانسه

بهترین رستوران فرانسوی‌ نانایمو، کافه فرانسه است. سرآشپز این رستوران، مالک اصلی آن‌هم هست. ژیل لو پتزور تخصص خود را بر غذاهای سرزمین مادری‌اش یعنی فرانسه متمرکز کرده است. این رستوران در 9 کشور دیگر شعبه‌هایی را داشته و تاکنون جوایز زیادی برنده‌شده است.

 • رستوران ژاپنی نوری

نانایمو یکی از شهرهای موردعلاقه مهاجران ژاپنی است. این رستوران بهترین جا برای سوشی خوردن است. هم افراد محلی نانایمو، هم ساکنان ژاپنی آن و هم افرادی با ملیت‌های دیگر طرفدار این رستوران هستند. غذای این رستوران به‌تازگی موادش معروف است.

 • پیتزا ماریانا تاورنا

این‌یک رستوران فست فود معمولی نیست! ماریانا تاورنا علاوه بر پیتزاهای خوشمزه و معروفش، روی غذاهای یونانی تمرکز کرده است. شما می‌توانید پیش‌غذا، غذای اصلی و دسرهای یونانی را در اینجا تجربه کنید. اگر دوست داشتید در یک محیط آرام با یک موسیقی ملایم غذا بخورید، ماریانا تاورنا انتخاب خوب است.

 • رستوران‌های اس پی یو

اگر دلتنگ خانه و دست‌پخت مادربزرگ‌هایتان شدید هم می‌توانید در رستوران‌ ایرانی اس‌پی یو در نانایمو خودتان را به یک غذای ایرانی دعوت کنید.

همچنین بخوانید: غذا در کانادا

فستیوال‌ های نانایمو

کریسمس در مرکز شهر نانایمو: مردم نانایمو کریسمس خود را در کنار بزرگ‌ترین فروشگاه‌های شهر در مرکز آن جشن می‌گیرند. در این مراسم، شعبده‌بازی، رقص، اجرای خیابانی و آوازهای دسته‌جمعی خوانده می‌شود. اگر تازه‌وارد هستید و نگرانید که در روز کریسمس تنها بمانید، می‌توانید به شلوغ‌ترین مهمانی رایگان نانایمو، یعنی مرکز شهر آن بروید.

فوم فست: فستیوالی مخصوص به جوانان و روزی پر از هیجان! در این فستیوال که در ماه ژوئن برگزار می‌شود می‌توانید از بزرگ‌ترین وسایل پارک آبی شهر استفاده کنید. 2.5 میلیون فوت کف در این روز از دستگاه‌های بازی ساخته می‌شود و شما می‌توانید حسابی کف بازی کنید و خوش بگذرانید. جوان‌ها، خانواده‌ها و کودکان می‌توانند در این فستیوال شرکت کنند.

فستیوال سیر: به اسمش توجه نکنید، فستیوال سیر یکی از پرطرفدارترین رویدادهای شهر نانایمو است. در سال 2019، 25000 نفر در این فستیوال شرکت کرده بودند. در این فستیوال بخش‌های مختلفی مانند آشپزی با سیر، اجرای گروه‌های موسیقی و نمایشگاه‌هایی مناسب بزرگسالان و کودکان دارد.

ایرانیان در نانایمو

این شهر به‌طورکلی میان ایرانیان به‌اندازه شهرهای معروف‌تر کانادا محبوب نیست اما افرادی برای کار، تجارت، تحصیل و زندگی آن را انتخاب کرده‌اند. مردم نانایمو با فرهنگ ایران آشنایی جزئی دارند.

بیشتر بدانید: ایرانیان کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

 

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

آیا نانایمو برای زندگی مناسب است؟

زندگی و کار در نانایمو با ثبات است و کیفیت زندگی در این شهر بالاست. این شهر مناسب کسانی است که دوست دارند در شهرهای زیبا و آرام ساحلی زندگی کنند.

نانایمو به چه چیزی معروف است؟

نانایمو به ظرفیت‌های تجاری و صنایع خود معروف است. صنایع چوب‌بری و ماهیگیری نانایمو مشهور هستند. همچنین تصویر بندر نانایمو در کنار اقیانوس بسیار زیباست.

نانایمو برای زندگی بهتر است یا ویکتوریا؟

ویکتوریا فضاهای طبیعی زیبایی برای کمپ کردن دارد ولی نانایمو بیشتر مناسب فعالیت‌هایی مانند قدم زدن و کوه‌نوردی است. نانایمو مسیرهای آبی بیشتری دارد و اگر اهل ورزش‌های زمستانی هستید، نانایمو بیشتر مناسب شماست.

کدام محله نانایمو برای زندگی بهتر است؟

بهترین محله‌ها برای زندگی در این شهر نانایموی شمالی و دیپارچر بی هستند. در این مناطق، مدارس و امکانات در دسترس است و خانه‌ها از زیبایی و کیفیت به خصوصی برخوردارند.

زمستان‌های نانایمو چطور است؟

در نانایمو تابستان‌ها کوتاه هستند درحالی‌که زمستان‌ها طولانی، خیس و بیشتر وقت‌ها ابری‌اند. روزهای زمستانی نانایمو، تقریباً آفتاب ندارند و هوا در فصل‌های سرد سال به نسبت تاریک‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید