پزشکی در تورنتو

پزشکی در تورنتو

رشته پزشکی یکی از رشته های مورد نیاز جوامع و علم تشخیص، درمان، پیشگیری از بروز انواع بیماری ها است. در کشور کانادا و شهر تورنتو، این رشته در بیش از ۶۰ گرایش تدریس می شود. فارغ التحصیلان پزشکی، می توانند در مراکز بهداشتی، درمانی و تحقیقاتی مشغول به کار شوند.

در تراست بخوانید : مهاجرت به کانادا ، ویزای کانادا

دروس رشته پزشکی در تورنتو

 • فیزیولوژی
 • آناتومی بدن
 • فیزیک پزشکی
 • ایمونولوژی
 • پاتولوژی
 • جنین شناسی
 • باکتری شناسی
 • قارچ شناسی
 • و …

همچنین بخوانید : بازار کار پزشکی در کانادا ، اپلای پزشکی

ویدیو معرفی رشته پزشکی در کانادا

ایستگاه تجربه تراست!

نکات پزشکی در کانادا

افرادی که می خواهند در کانادا پزشکی بخوانند به دو دسته تقسیم می شوند.

 1. کسانی که از اول می خواهند در کانادا پزشکی بخوانند.
 2. افرادی که در ایران 7 سال پزشکی را خوانده اند و می خواهند در کانادا تخصص بخوانند.
 • تحصیل پزشکی در کانادا

برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا لازم است ابتدا در رشته ای ترجیحا مرتبط با پزشکی یک مدرک لیسانس 4 ساله در کانادا اخذ کرده، سپس برای ورود به دانشگاه در رشته پزشکی آزمون MCAT داده شود.

نکته 1 بهتر است رشته لیسانس رشته آسانی باشد تا معدل بالایی در آن کسب کرد.

نکته 2 در ایالت کبک می‌توان به جای اخذ مدرک لیسانس 4 ساله در کالج 2 سال تحصیل کرد و بعد آزمون MCAT را داد.

نکته 3 اخذ نمرات بالا در آزمون MCAT و معدل بالا در رشته لیسانس به قبولی در رشته پزشکی کمک می‌کند.

 • تحصیل برای تخصص پزشکی در کانادا

این افراد باید مدرکی پزشکی خود را در کانادا معادل سازی کنند، برای معادل سازی باید یک سری امتحان ها را دهید:

 • MCCQE1
  • این امتحان 8 ساعته، 2 بخش 4 ساعته دارد یکی صبح و یکی بعد از ظهر.
  • در بخش اول تئوری بوده و سوالات تستی هستند. و بخش دوم امتحان مربوط به تشخیص بالینی است.
 • MCCQE2: برای قوی تر کردن رزومه
 • NAC-OSCE: این بخش 12 ایستگاه عملی دارد که در هر بخش از مریض شرح حال گرفته می شود؛ مریض معاینه می شود و تشخیص خود را می دهید.
 • IELTS: حداقل آیلتس 7 لازم است.

بعد از گذراندن امتحانات در سایت Canadian resident matching program یک اکانت باز می کنید و مدارکتان را آپلود می کنید. برای مثال رزومه – امتحان ها – توصیه‌نامه از استادانِ دانشکده‌های پزشکی کانادا – کارهای پژوهشی – سوابق کاری. در این سایت شما دانشگاه ها و رشته های مدنظر خود را انتخاب می کنید و همچنین دانشگاه ها دانشجوهای خود را برای رزیدنتی از این طریق انتخاب کرده و دعوت به مصاحبه می کنند. بنابراین برای پر کردن این بخش بسیار مهم است که شما در کانادا سابقه کاری داشته باشید.

بهتر است پیش از باز کردن اکانت در سایت Canadian resident matching program برای Research position های کانادایی اپلای کنید که معمولا دو ساله هستند که به قوی ترشدن روزمه شما کمک می کند و همچنین می توانید با اساتید دیگر آشنا شوید و شایستگی های خود را نشان دهید و همچنین طی این مدت می توانید برای امتحاناتی که در کانادا برگزار می شوند خود را آماده کنید.

نکات

 • برای ثبت نام در امتحانات ذکر شده برای تایید مدرک پزشکی در کانادا لازم است در وبسایت Physician apply ثبت نام کرده و مدارک لازم را آپلود کرد.
 • امتحان MCCQE1 در کشورهای همسایه ایران برگزار می شود اما دو امتحان دیگر MCCQE2 , NAC-OSCE در کانادا داده شود.
 • گپ تحصیلی یعنی فاصله بین فارغ التحصیلی تا تخصص حداکثر می تواند 5 سال باشد که آن را هم باید با کار فعالیت های علمی و کاری مربوطه پر کرد.

مراحل اخذ پذیرش پزشکی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در تورنتو

 • رشته ها و گرایش های گوناگون پزشکی در تورنتو: دانشگاه تورنتو رشته پزشکی را در گرایش های گوناگون برای دانشجویان عرضه می کند. بدین ترتیب علاقمندان به رشته پزشکی می توانند به راحتی در رشته مورد علاقه خود در تورنتو تحصیل کنند و جذب بازار کار تورنتو شوند. تورنتو دارای بیمارستان ها و کلینیک های متعددی است که تمایل به پذیرش فارغ التحصیلان پزشکی دارند.
 • وجود دانشگاه های برتر پزشکی در انتاریو: تورنتو یکی از شهرهای استان آنتاریو است. علاوه بر دانشگاه تورنتو که در این شهر واقع است، دانشگاه های دیگری مانند دانشگاه مک مستر، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کویینز، دانشگاه وسترن انتاریو و دانشگاه انتاریو شمالی نیز در این استان قرار دارند که رشته های پزشکی را ارائه می دهند. تمامی این دانشگاه ها در لیست 300  دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.
 • ارائه انواع بورسیه و کمک تحصیلی به دانشجویان: از آنجایی که اغلب دانشجویان خارجی با مسائل مالی دست و پنجه نرم می کنند، کشور کانادا خدمات متنوعی برای ارائه بورسیه های گوناگون به دانشجویان خارجی ارائه می دهد. بدین ترتیب این دانشجویان می توانند با خیالی آسوده به تحصیل خود ادامه دهند.
 • وجود فرصت های شغلی متنوع: تورنتو یکی از شهرهای پیشرو کانادا در زمینه سلامت است. به همین دلیل فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار کانادا مرتبط با سیستم بهداشت و درمان کانادا (مانند بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه ها و …) می شوند.
 • درآمد بالای شاغلان در بخش سلامت: تورنتو بالاترین میزان درآمد پزشکان را دارد. پزشکان در این شهر بیشتر از هر یک از شهرهای کانادا می توانند درآمد کسب کنند و زندگی مرفهی داشته باشند.

دانشگاه های برتر رشته های پزشکی در انتاریو و تورنتو

نام دانشگاهرنکینگ جهانیرنکینگ QS
دانشگاه تورنتو1826
دانشگاه مک مستر69140
دانشگاه اوتاوا145230
دانشگاه وسترن250-201170
دانشگاه کویینز300-251240
دانشگاه انتاریو شمالی – –

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی پزشکی در تورنتو

 • گذرنامه ملی معتبر
 • عکس جدید
 • نمره آزمون زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه
 • ارائه نمره GRE‌ یا SAT
 • و دیگر مدارک مورد نیاز…

مشاوران با تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما را راهنمایی می کنند. بدین منظور می توانید با موسسه مهاجرتی تراست در ارتباط باشید.

درباره ی تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج بیشتر بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در انتاریو و تورنتو

دانشگاه تورنتو

تعداد درخواست ها
برای سال 2021
4319
ظرفیت کلاس برای سال 2022259  نفر
طول دوره4 سال
حداقل تحصیلات دانشگاهی مورد نیازدارا بودن مدرک دوره کارشناسی 3 ساله در دانشگاه های کانادا دارا بودن مدرک دوره کارشناسی 4 ساله از کشورهای دیگر
نیاز به آزمون MCATنیاز دارد (حداقل نمره 500 از 528)
پیش نیاز1 کورس کامل (FCE) معادل با انسان شناسی، علوم اجتماعی یا زبان 2 کورس کامل علوم زندگی
مدرک زبانآیلتس حداقل 7 از 9 تافل حداقل 100 از 120
مدارک غیر دانشگاهیرفرنس یا معرفی از سوی اساتید معتبر (References) اتوبیوگرافی Autobiographical Sketch (ABS) مصاحبه رزومه شخصی
ترانسفرندارد
نیاز به شهروندیبدون محدودیت
تاریخ مصاحبهفوریه تا آوریل

دانشگاه مک مستر

تعداد درخواست ها
برای سال 2021
5867
ظرفیت کلاس برای سال 2022203 نفر
طول دوره3 سال
حداقل تحصیلات دانشگاهی مورد نیازدارا بودن مدرک دوره کارشناسی حداقل 3 ساله
نیاز به آزمون MCATنیاز دارد
پیش نیازندارد
مدارک غیر دانشگاهیرفرنس یا معرفی از سوی اساتید معتبر (References) نمره قبولی در آزمون مهارت پزشکی CASPer® مصاحبه
ترانسفرندارد
نیاز به شهروندیمحدودیتی ندارد
تاریخ مصاحبهاواخر مارس، اوایل آوریل

دانشگاه انتاریو شمالی

تعداد درخواست ها
برای سال 2021
1975
ظرفیت کلاس برای سال 202264 نفر
طول دوره4 سال
حداقل تحصیلات دانشگاهی مورد نیازدارا بودن مدرک دوره کارشناسی 4 ساله
نیاز به آزمون MCATنیاز ندارد
پیش نیازندارد
مدارک غیر دانشگاهیرفرنس یا معرفی از سوی اساتید معتبر (References) اتوبیوگرافی Autobiographical Sketch (ABS) مصاحبه
ترانسفرندارد
نیاز به شهروندیافرادی که شهروندی کانادا را دارند و مهاجران با اقامت دائم
تاریخ مصاحبهمارس، آوریل

دانشگاه اوتاوا (به زبان انگلیسی)

تعداد درخواستها
برای سال 2021
4394
ظرفیت کلاس برای سال 2022120  نفر
طول دوره4 سال
حداقل تحصیلات دانشگاهی مورد نیازدارا بودن مدرک دوره کارشناسی حداقل 3 ساله
نیاز به آزمون MCATنیاز دارد
پیش نیازانسان شناسی، علوم اجتماعی بیولوژی (آناتومی و فیزیولوژی هم مورد قبول است) شیمی شیمی آلی بیوشیمی آمار آزمایشگاه حداقل نمره “B” در دروس پیش نیاز، پذیرفته می شود.
مدارک غیر دانشگاهیرفرنس یا معرفی از سوی اساتید معتبر (References) اتوبیوگرافی Autobiographical Sketch (ABS) مصاحبه گواهی عدم سوء سابقه از سوی پلیس کانادا گواهی واکسیناسیون گواهی تامین مالی نمره قبولی در آزموت مهارت پزشکی CASPer
ترانسفرندارد
نیاز به شهروندیکانادایی ها، مهاجران با اقامت کانادا
تاریخ مصاحبهفوریه؛ مارس

دانشگاه کویینز

تعداد درخواست ها
برای سال 2021
5781
ظرفیت کلاس برای سال 2022100  نفر
طول دوره4 سال
حداقل تحصیلات دانشگاهی مورد نیازدارا بودن مدرک دوره کارشناسی
نیاز به آزمون MCATنیاز دارد
پیش نیازندارد
مدارک غیر دانشگاهیرفرنس یا معرفی از سوی اساتید معتبر (References) اتوبیوگرافی Autobiographical Sketch (ABS) مصاحبه نمره قبولی در آزموت مهارت پزشکی CASPer
ترانسفرندارد
نیاز به شهروندیکانادایی ها، مهاجران با اقامت دائم
تاریخ مصاحبهفوریه یا مارس

دانشگاه وسترن

تعداد درخواست ها
برای سال 2021
2752
ظرفیت کلاس برای سال 2022171  نفر
طول دوره4 سال
حداقل تحصیلات دانشگاهی مورد نیازدارا بودن مدرک دوره کارشناسی 4 ساله
نیاز به آزمون MCATنیاز دارد
پیش نیازندارد
مدارک غیر دانشگاهیرفرنس یا معرفی از سوی اساتید معتبر (References) اتوبیوگرافی Autobiographical Sketch (ABS) مصاحبه گواهی عدم سوء سابقه از سوی پلیس کانادا گواهی واکسیناسیون گواهی گذراندن دائره کمک های اولیه
ترانسفرتنها از دانشگاه های پزشکی کانادا
نیاز به شهروندیکانادایی ها و مهاجران با اقامت دائم
تاریخ مصاحبهمارس

هزینه اپلای در دانشگاه های پزشکی انتاریو و تورنتو

دانشگاههزینه اپلای (دلار کانادا)
دانشگاه تورنتو130
دانشگاه مک مستر125
دانشگاه انتاریو شمالی100
دانشگاه اوتاوا125
دانشگاه کویینز125
دانشگاه وسترن125

در تراست بخوانید : زندگی در کانادا ، مهاجرت به تورنتو

شهریه رشته پزشکی در انتاریو و تورنتو

نام دانشگاههزینه سالانه (دلار کانادا)
دانشگاه اوتاوا28500
دانشگاه کویینز27473
دانشگاه مک مستر26126
دانشگاه وسترن24456
دانشگاه تورنتو24835
دانشگاه انتاریو شمالی24173

بورسیه تحصیلی رشته های پزشکی در تورنتو

بورسیه تحصیلی کانادا در رشته های متنوعی برای دانشجویان پزشکی وجود دارد، مانند:

 • بورسیه دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان
 • بورسیه دانشجویان ورودی جدید
 • بورسیه دستیاران اساتید یا TA
 • بورسیه دستیاران پژوهشی یا RA
 • بورسیه کارآموزی

بازار کار رشته های پزشکی در تورنتو

فارغ التحصیلان رشته های پزشکی در کانادا می توانند به تناسب تخصص خود در مراکز زیر مشغول به کار شوند:

 • بیمارستان های خصوصی و دولتی
 • کلینیک های درمانی
 • مراکز تشخیص بیماری ها
 • آزمایشگاه های پزشکی
 • موسسات تحقیقات پزشکی
 • و بسیاری مراکز پزشکی دیگر

میانگین درآمد پزشکان در تورنتو

میانگین درآمد پزشکان در تورنتو حدود 315000 دلار کانادا در سال است. دستمزدها از 116000 دلار کانادا (کمترین میزان) تا 532000 دلار کانادا (بالاترین میزان) متغیر است.

تخمین زده می شود که هر پزشک در تورنتو، 150 دلار کانادا در ساعت، درآمد دارد.

این میانگین حقوق سالانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا نیز است. درآمد رشته ها و گرایش های مختلف پزشکی با یکدیگر نیز متفاوت است.

همچنین بخوانید : کار در کانادا ، خرید خانه در تورنتو ، هزینه زندگی در تورنتو

درآمد رشته های گوناگون پزشکی در تورنتو

عنوان شغلیدرآمد سالانه (دلار کانادا)
پزشک عمومی323000
پزشک متخصص بیماری های داخلی401000
جراح قلب و عروق522000
پزشک متخصص مغز و اعصاب392000
پزشک متخصص زنان و زایمان356000
چشم پزشک294000
پزشک متخصص کودکان325000
پزشک متخصص بیهوشی477000
پزشک متخصص پوست398000
پزشک اورژانس286000
پزشک متخصص انکولوژی351000
پزشک متخصص بیماری های عفونی334000
پزشک متخصص اورولوژی458000

میزان افزایش سالانه درآمد پزشکان در تورنتو با افزایش تجربه

شاخص تجربه کاری نقش مهمی در افزایش درآمد پزشکان در تورنتو دارد. به طوری که پزشکانی با تجربه 2 تا 5 سال، 32% بیشتر از پزشکان تاره کار درآمد دارند.

به تدریج با افزایش سابقه کاری، این میزان درآمد بیشتر نیز می شود.

به طور کلی می توان گفت در هر 14 ماه درآمد پزشکان بیش از 13% رشد می کند.

این در حالی است که سایر شغل ها، به طور میانگین در هر 16 ماه، درآمدشان 3% افزایش دارد.

تاثیر جنسیت بر درآمد پزشکان در تورنتو

بررسی ها نشان می دهد که پزشکان مرد در تورنتو 5% بیش از پزشکان زن درآمد دارند.

درآمد پزشکان در تورنتو در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا

بررسی ها نشان می دهد که درآمد پزشکان در تورنتو، بالاترین میزان درآمدی در استان آنتاریو است.

همچنین درآمد پزشکان در تورنتو 12% بیش از میانگین درآمد پزشکان در کل کانادا است.

عوامل موثر بر افزایش درآمد پزشکان در تورنتو

تصمیم گیری برای رفتن به دانشکده پزشکی ساده نیست. شما نیاز به اشتیاق زیادی برای رشته پزشکی، میزان کار سخت و انگیزه دارید تا بهترین پزشک باشید. همانطور که گفته شد، درست مانند هر شغلی، پتانسیل درآمد آینده شما باید بخشی از تصمیم شما باشد – به خصوص اگر مقدار مناسبی وام دانشجویی کانادا دارید.

حقوق پزشک در کانادا بستگی به این دارد که در کدام استان زندگی می کنید، تخصص شما چیست و چند سال در مدرسه سپری می کنید. میانگین حقوق یک پزشک چقدر است؟ عوامل زیادی بر این امر تأثیر می گذارد. در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

تعداد بیماران

روشهای متفاوتی برای کسب درآمد توسط پزشکان وجود دارد. مدل اصلی، درآمد بر اساس ارائه خدمات است که به پزشکان اجازه می دهد برای ویزیت هر بیمار ، مبلغی از دولت دریافت کنند. بر اساس این مدل، میانگین حقوق پزشک به تعداد بیمارانی که در روز می توانند ویزیت کند، خدماتی که ارائه می دهد و استانی که در آن کار می کند بستگی دارد.

طبق اعلام موسسه کانادایی اطلاعات سلامت، 97 درصد پزشکان با این مدل کسب درآمد می کنند. مدل‌های پرداخت دیگر، شامل طرح های پرداخت جایگزین یا دریافت حقوق هستند.

بر اساس این مدل، متوسط ​​تعرفه هر ویزیت برای یک پزشک خانواده 47 دلار، برای یک پزشک متخصص 82 دلار و برای یک متخصص جراح 89 دلار است. پزشکان خانواده بیماران بیشتری را در روز می بینند، اما متخصصان نرخ بالاتری را برای هر بیمار دریافت می کنند. بنابراین حقوق سالانه پزشک به تعداد بیمارانی که می‌توانند ببینند، تعداد ساعات کاری و تعرفه خدماتی که ارائه می دهد بستگی دارد.

تخصص

از آنجایی که تخصص پزشک تعرفه هر ویزیت بیمار را تعیین می کند، متوسط ​​حقوق سالانه یک پزشک در تورنتو به تخصص پزشک بستگی دارد. در سال 2018، متوسط ​​حقوق سالانه یک پزشک در تورنتو برای پزشکان خانواده 281,000 دلارکانادا، برای پزشک متخصص 360,000 دلار کانادا و برای متخصص جراحی 481,000 دلار کانادا بوده است.

رشته های پزشکی تخصصی تر، درآمد بیشتری دارند که با ساعات طولانی تری نیز همراه است. تخصص های با دستمزد بالاتر اغلب به سال های تحصیلی بیشتر، ساعت های کاری بیشتر یا محیط کاری پر استرس تر نیاز دارند. برخی از تخصص ها نیز درآمد سالانه بیشتری دارند، در حالی که درآمد در ساعت کمتری نسبت به سایر رشته ها دارند.

مکان

میزان درآمد پزشک به مکانی که در آن خدمات ارائه می دهد نیز بستگی دارد. در حالی که همه استان ها و مناطق از مدل هزینه خدمات استفاده می کنند، تفاوت هایی در میزان مجاز دریافت در هر استان وجود دارد. پزشکان خانواده به طور متوسط ​​217 هزار دلار کانادا در سال در استان بریتیش کلمبیا و 309 هزار دلار کانادا در استان انتاریو دریافت می کنند.

پزشکان متخصصان در بریتیش کلمبیا 329 هزار دلار کانادا در سال در انتاریو 341 هزار دلار کانادا درآمد دارند. همچنین متخصصان جراحی 466 هزار دلار کانادا در بریتیش کلمبیا و 483 هزار دلار کانادا در انتاریو درآمد دارند.

علاوه بر این، دولت برای تشویق پزشکان به خدمت رسانی در مناطق دورافتاده و جوامع کم جمعیت، حقوق بیشتری می دهد.

روش های پرداخت جایگزین

بسته به تخصص خود، می توانید درآمد بیشتری برای خدمات خود خارج از مدل هزینه خدمات کسب کنید. این روش های جایگزین شامل حقوق ثابت، نرخ های جلسه‌ای و ساعتی، مدل های سرمایه و کار قراردادی است. این قراردادها به پزشکان این امکان را می دهد که از راه های دیگری به جز ویزیت بیماران، درآمد بیشتری کسب کنند.

این مدل های پرداخت عمدتاً برای پزشکان خانواده اعمال می‌شود. حدود 34 درصد از پزشکان خانواده بیش از نیمی از کل پرداخت های بالینی خود را از طریق روش های پرداخت جایگزین دریافت می کنند، در مقابل 17 درصد از پزشکان متخصصان و تنها 8 درصد از متخصصان جراحی از این روش ها استفاده می کنند.

روش‌های پرداخت جایگزین ممکن است برای هر پزشک متفاوت باشد، اما اغلب برای ارائه درآمد ثابتی به پزشکانی که در مناطقی با بیماران کمتر زندگی می کنند، استفاده می شود.

داشتن مطب شخصی

درآمد پزشک در کانادا تحت تأثیر محیط کار انتخابی آنها نیز است. کار در یک بیمارستان یا برای یک موسسه پزشکی بزرگتر به معنای متوسط ​​حقوق سالانه کمتر برای پزشک است. پزشکانی در مطب خود کار می کنند نسبت به پزشکان شاغل در بیمارستان زندگی شادتر و تعادل زندگی کاری بهتری دارند.

اگر قصد دارید مطب خصوصی خود را داشته باشید، در نظر داشته باشید که علاوه بر پرداخت وام دانشجویی، بایستی هزینه های ثابت و ماهانه را نیز پرداخت کنید. از این رو بایستی مطمئن شوید که از نظر مالی ثبات دارید. حداقل در چند سال اول پزشکی در مطب، می توانید برای تأمین مالی فعالیت خود وام بگیرید.

تحقیق یا تدریس

علایق و حوزه تحقیقاتی شما می تواند بر میزان درآمدتان تأثیر بگذارد. برخی از پزشکان از طریق همکاری با دانشگاه یا موسسات تحقیقاتی می توانند با تدریس، تحقیق، برنامه ریزی و برگزاری کنفرانس ها درآمد بیشتری برای خود به دست آورند. پزشکان می توانند با کار به عنوان محقق یا مدرس درآمد سالانه خود را افزایش دهند. تدریس به عنوان هیئت علمی دانشگاه و کار بر روی پروژه های تحقیقاتی یکی از این روش ها است.

روش های دیگری نیز برای پزشکان وجود دارد تا از طریق تحقیقات خود کمک های مالی جذب کنند، روش هایی مانند دریافت انواع بورسیه ها یا کمک هزینه های تحقیقاتی از سوی شورای پزشکی کانادا یا  موسسات دیگر نیز موجب افزایش درآمد می شوند. اگر از انجام تحقیقات دانشگاهی لذت می برید یا در حوزه تحصیلی

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

حداقل و حداکثر حقوق پزشکان در تورنتو چقدر است؟

پزشکان تورنتو به طور متوسط در سال 323000 دلار کانادا دریافت می کنند. البته میزان این حقوق با توجه به تخصص، تجربه و بسیاری عوامل دیگر تغییر می کند.
برای مثال درآمد سالانه یک جراح قلب و عروق در سال 522000 و یک پزشک اورژانس 286000 دلار کانادا است.

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی تورنتو چقدر است؟

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی در تورنتو، حداقل نمره آیلتس ۷ و حداقل نمره تافل  ۱۰۰ است.

دانشگاه های برتر در رشته پزشکی  انتاریو کانادا کدام اند؟

دانشگاه تورنتو
دانشگاه مک مستر
دانشگاه اوتاوا
دانشگاه وسترن
دانشگاه کویینز
دانشگاه آنتاریو شمالی

چرا رشته پزشکی را در تورنتو بخوانیم؟

دانشگاه تورنتو رتبه 18 جهانی در میان دانشگاه های پزشکی دنیا را دارد.
درآمد پزشکان در تورنتو بیش از سایر شهرهای کانادا است.

آیا امکان تحصیل رایگان رشته پزشکی در تورنتو وجود دارد؟

هیچ یک از دانشگاه های پزشکی کانادا خدمات آموزشی رایگان برای دانشجویان ندارند. اما با کمک بورسیه ها و وام های تحصیلی می توان بخش بزرگی از هزینه های آموزشی را پوشش داد.

آیا آزمون MCAT برای پذیرش در رشته پزشکی در تورنتو پزشکی الزامی است؟

بله شرکت در این آزمون برای ورود به دانشکده پزشکی تورنتو الزامی است. اما برخی دانشکده های پزشکی استان انتاریو آزمون CASPer را ملاک قرار می دهند.

هزینه تحصیل پزشکی در تورنتو چقدر است؟

هزینه سالانه تحصیل پزشکی در دانشگاه تورنتو حدود 25 هزار دلار است که در یک دوره 4 ساله نزدیک به 100 هزار دلار می شود.

هزینه اپلای رشته پزشکی در تورنتو چقدر است؟

هزینه اپلای رشته پزشکی در تورنتو در سال 2022، 130 دلار کانادا است.

زمان اپلای رشته پزشکی در تورنتو چه ماهی است؟

رشته پزشکی در تورنتو چه تعداد پذیرش سالانه دارد؟

رشته پزشکی در تورنتو چه تعداد پذیرش سالانه دارد؟

در سال 2022 رشته پزشکی در دانشگاه تورنتو 259 نفر می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.