خرید خانه در تورنتو

اگر می‌خواهید در کانادا سرمایه‌گذاری کنید و یا بعد از طی مراحل مختلف و دریافت ویزا یا گرفتن اقامت دائم کانادا، قصد دارید تا در تورنتو پرجمعیت‌ترین شهر کانادا، ساکن شوید، یکی از دغدغه‌های شما خرید خانه در این شهر خواهد بود. سؤالاتی مانند اینکه در کجای تورنتو به دنبال خانه باشم؟ یا اینکه قیمت خانه‌ها در این شهر چقدر است؟ ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد.

ازآنجاکه برای خرید خانه در تورنتو باید مقدار قابل‌توجهی هزینه پرداخت کنید و هرگونه اشتباه در روند معامله و خرید، باعث ایجاد زیان بالایی خواهد شد، توصیه می‌کنم تا این مقاله را به‌دقت بخوانید.

درباره قیمت دلار کانادا در تورنتو بدانید!

پادکست بشنوید!

خرید و اجاره خانه در کانادا

رادیو تراست

موضوع: خرید و اجاره خانه در کانادا

88west Realty website: www.88westrealty.com

درباره اسکان در کانادا، مهاجرت به تورنتو و خرید خانه در کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط خرید خانه در تورنتو

تورنتو در استان انتاریو واقع‌شده است و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا محسوب می‌شود. بازار املاک و مستغلات این شهر و خریدوفروش خانه در آن از رونق بالایی برخوردار است و قیمت خانه‌ها در این شهر مدام در حال افزایش است به‌طوری‌که متوسط قیمت خانه در یک‌ساله گذشته 21.8 درصد افزایش پیداکرده است که این خود نشان می‌دهد که خرید خانه در تورنتو سرمایه‌گذاری سودآوری محسوب می‌شود.

شما اگر شهروند کانادا نباشید بازهم می‌توانید در تورنتو خانه خریداری کنید. قوانین خریدوفروش خانه در کلیه شهرهای کانادا، مستقل از شهروند بودن یا نبودن فرد هستند. به دلیل سودآور بودن خریدن خانه در تورنتو، این شهر شاهد خارجیان زیادی است که برای سرمایه‌گذاری، اقدام به خرید خانه می‌کنند.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: خدمات به تازه واردان کشور کانادا، شهروندی کانادا

برای خرید خانه در تورنتو چه کاری باید انجام دهیم

قبل از هر کاری مخصوصاً اگر شهروند کانادا نیستید و قصد خرید خانه در تورنتو را دارید از یک متخصص در بنگاه املاک و همچنین یک کارگزار وام مسکن کمک بگیرید. شما به راهنمایی‌ها و کمک‌های این افراد برای روند خرید خانه نیاز خواهید داشت.

علاوه بر به‌کارگیری و کمک گرفتن از متخصصین در خرید خانه بهتر است با نکته‌های اساسی که در خرید ملک در تورنتو به آن برخورد خواهید کرد، بیشتر آشنا شوید. توجه داشته باشید که هزینه خانه خریدن فقط قیمت آن نیست و شامل هزینه‌های جانبی دیگری مانند مالیات و بیمه می‌شود. با داشتن اطلاعات در این زمینه، می‌توانید برنامه‌ریزی بهتری بر اساس بودجه خود داشته باشید.

 1. مالیات خرید خانه در تورنتو

شما باید برای خریدوفروش خانه در تورنتو مانند سایر شهرهای کانادا، مالیات پرداخت کنید. این مالیات‌ها شامل مالیات بر مالکیت خانه و مالیات بر نقل‌وانتقال خانه است. میزان مالیات یک شهروند و یک غیر شهروند در مالیات نقل‌وانتقال، یکسان است اما مالیات مالکیت بر ملک برای غیر شهروندان، 15 درصد بیشتر خواهد بود.

اگر قصد فروش خانه را نیز داشته باشید، اگر شهروند کانادا نباشید، 25 درصد مبلغ فروش را باید مالیات بپردازید. برای کسب اطلاع بیشتر به این سایت که در زمینه مالیات خریدوفروش خانه در تورنتو و شرایط آن اطلاعات خوبی ارائه داده است، مراجعه کنید.

2. برنامه ریزی مالی برای خرید خانه در تورنتو

بازار املاک شهر تورنتو، بازاری در نوسان است که قیمت خانه در آن مدام، افزایش و کاهش پیدا می‌کند. یکی از مواردی که بهتر است آن را رعایت کنید آماده بودن پولتان است که اگر تصمیم به خرید گرفتید تا قبل از آنکه قیمت‌ها تغییر کند، بتواند هزینه‌ها را پرداخت کنید.

3. توجه به بیمه و هزینه‌های آن

شما نیاز دارید تا خانه خریداری‌شده را نسبت به حادثه‌ها بیمه کنید. علاوه بر آن اگر بخواهید وام مسکن دریافت کنید، باید حتماً مبلغی برای بیمه پرداخت کنید. اگر از خارج از کانادا اقدام به خرید خانه می‌کنید، ممکن است روند بیمه کردن کار سختی برای شما باشد. در این زمینه باید از متخصصان بیمه در شهر تورنتو مشورت بگیرید.

4. بازرسی خانه برای خرید خانه در تورنتو

یکی از کارهایی که باید حتماً قبل از خرید خانه در تورنتو انجام دهید، بازرسی خانه برای پیدا کردن عیب‌های احتمالی آن است. بسیار دیده‌شده است، افراد بابت تعمیرات خانه خریداری‌شده، مجبور به پرداخت هزینه‌های بالایی شده‌اند.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: مالیات در کانادا و خدمات بانکی در کانادا

دریافت وام برای خرید خانه در تورنتو

در تورنتو مانند دیگر شهرهای کانادا برای خرید خانه می‌توانید از وام مسکن استفاده کنید. شما با گرفتن وام از بانک، ملک خود را در رهن بانک قرار می‌دهید. در این شکل از وام، شما باید درصدی از قیمت خانه را به‌صورت نقدی بپردازید و مابقی آن را به‌صورت اقساط ماهانه پرداخت کنید.

اگر شهروند کانادا هستید و یا اقامت دائم این کشور را دارید، حداقل پرداخت نقدی بین 5 تا 20 درصد خواهد بود که این مقدار بستگی به قیمت خانه دارد.

حداقل پرداخت نقدیقیمت خانه
5 درصد کل قیمت خانه500 هزار دلار یا کمتر
اولین خریدتان برای خانه با 500 هزار دلار قیمت – 5 درصد
برای خانه‌های بالاتر از 500 هزار دلار – 10 درصد
500000 – 999999 دلار
50 درصد کل قیمت خانهیک‌میلیون دلار یا بیشتر

اگر شهروند کانادا نباشید، بازهم وام به شما تعلق خواهد گرفت با این تفاوت که شما باید مبلغ بیشتری را به‌صورت نقدی پرداخت کنید. مقدار پرداخت نقدی وام مسکن برای افرادی که شهروندی ندارند، بین 35 تا 50 درصد قیمت کل خانه است. البته بانک‌های خارجی در کانادا نمی‌توانند وام مسکن ارائه دهند و شما باید از یک بانک کانادایی تقاضای وام کنید.

روند پرداخت وام برای غیر شهروندان کمی سخت است و شامل مصاحبه‌های فراوان و ارائه مدارک و شواهد زیادی است. برای تسهیل روند دریافت وام، بهتر است که از یک کارگزار وام که در این زمینه دانش و تجربه دارد، کمک بگیرید.

در این سایت می‌توانید از راهنمایی بیشتری برای دریافت وام در کانادا استفاده کنید.

بیشتر بدانید: وام مسکن در کانادا

پادکست بشنوید!

وام مسکن در کانادا

رادیو تراست

موضوع: وام مسکن در کانادا

راه های ارتباطی با پیام روشنی

www.heedlending.com

[email protected]

بهترین مکان برای خرید خانه در تورنتو

تورنتو به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر کانادا، دارای ساکنین و محله‌هایی بافرهنگ و ساختار متفاوتی است. به این خاطر برای خرید خانه در این شهر باید موقعیت مکانی و همسایگی آن را بررسی کنید؛ زیرا شما در آن خانه زندگی خواهید کرد و این انتخاب، مستقیم بر کیفیت زندگی شما تأثیر خواهد گذاشت. در ادامه، چند منطقه که برای خرید خانه در تورنتو و زندگی در این شهر مناسب هستند، معرفی خواهند شد.

 • مرکز شهر تورنتو

مرکز شهر تورنتو بیشتر از اینکه به خانه‌های مسکونی معروف باشد، محل بانک‌ها، اداره‌ها، مراکز خرید و مغازه‌هاست. بااین‌حال مزیت خرید خانه در این منطقه این است که به هر چیزی که نیاز داشته باشید از رستوران و کافی‌شاپ گرفته تا مراکز خرید، دسترسی سریعی خواهید داشت.

همچنین بخوانید: رستوران‌ های ایرانی تورنتو

 • خیابان یانگ

اگر به دنبال کاندوهای لوکس‌تر می‌گردید این منطقه، مناسب شما خواهد بود. این محدوده در مرکز شهر تورنتو قرارگرفته است و بیش از 62 درصد جمعیت آن، در کاندوهای لوکس و ساختمان‌های بلند و چندین طبقه زندگی می‌کنند. این منطقه دارای فضای سبز مناسب و سه ایستگاه مترو است و برخی از بهترین مدرسه‌های تورنتو در این محل قرار دارد.

 • دیویسویل ویلیج و مونت پلیزنت

این منطقه در وسط تورنتو واقع‌شده و برای کسانی که در مرکز شهر کار می‌کنند به دلیل دسترسی آسان، محبوب است. خانه‌های این محدوده نسبت به خانه‌های جنوب تورنتو ارزان‌تر هستند و نسبت به شمال این شهر از ترافیک و جمعیت کمتری برخوردار است.

 • کازا لوما در شمال تورنتو

این محدوده یکی از گران‌ترین مناطق در تورنتو برای خرید خانه محسوب می‌شود. دلیل این گرانی داشتن املاک و مستغلات منحصربه‌فرد، مجاورت با مناطق مالی و سرگرمی مرکز شهر است. این منطقه چشم‌اندازهای طبیعی جذاب با تپه‌های زیبا و درختان زیاد دارد.

 • دانفورث گریکتون در شرق تورنتو

این محدوده یکی از امن‌ترین مناطق تورنتو به‌حساب می‌آید و محیط مناسب برای خانواده دارد. این منطقه به رود پارک دن ولی Don Valley River Park نزدیک است و به همین خاطر برای کسانی که عاشق طبیعت و فضای سبز هستند، مناسب است.

 • آنکس در غرب تورنتو

این منطقه از تورنتو بین جوانان و محصلین از محبوبیتی بالایی برخوردار است و اکثر ساکنین آن جوان و محصل هستند. دانشگاه تورنتو در این محدوده قرار دارد و خوابگاه این دانشگاه در جنوب این منطقه واقع‌شده است. البته در حال حاضر فقط محصلین در این منطقه ساکن نیستند و با باز شدن چندین بیزینس جدید، بین خانواده‌های جوان نیز محبوب شده است.

می‌توانید برای خرید خانه در بهترین مناطق تورنتو این لینک را بخوانید.

خرید آپارتمان در تورنتو

آپارتمان‌ها در همه جای دنیا ازنظر ساختاری یکسان هستند و همه ما با آن‌ها آشنا هستیم. ساختمان‌هایی چندطبقه که هر طبقه شامل یک یا چند واحد هستند؛ اما در تورنتو و سایر شهرهای کانادا ازنظر تعریف، به آپارتمان کمی متفاوت نگاه می‌شود. در این کشور واژه آپارتمان به ساختمان‌هایی اطلاق می‌شود که یک صاحب‌خانه دارند و شما در آن‌ها اجاره‌نشینی می‌کنید.

اگر شما واحد را خریداری کنید و مالک آن محسوب شوید، در آن هنگام کاندو نامیده می‌شود. کاندوها به خاطر قیمت ارزان‌تری که نسبت به خانه‌های ویلایی دارند، محبوب‌تر هستند. معمولاً کاندوها یک یا چند خواب، آشپزخانه، یک حال و یک سرویس بهداشتی را در خود جای‌داده‌اند. دراین‌بین کاندوهای استودیویی یا خانه مجردی، واحدهای یک اتاقی برای خواب و زندگی هستند و به همین خاطر ارزان‌ترین خانه در تورنتو به‌حساب می‌آیند.

بیشتر بخوانید: سایت های اجاره خانه در کانادا و اجاره خانه در کانادا

خرید خانه ویلایی در تورنتو

خرید خانه ویلایی در تورنتو

خانه‌های ویلایی تورنتو شامل دو نوع کلی هستند. اولین نوع آن، خانه‌های شهری نام دارند. این نوع خانه‌ها دارای تراس و پارکینگ هستند و از خانه‌های اطراف خود از طریق دیوار جداشده‌اند. اگر از بیرون به‌ردیف این خانه نگاه کنیم، معمولاً با خانه‌هایی یک‌شکل ازلحاظ ظاهر بنا، مواجه خواهیم شد. خانه‌های شهری نسب به کاندوها گران‌تر هستند. متوسط قیمت یک‌خانه شهری در تورنتو 1.1 میلیون دلار است.

نوع دیگر خانه‌های ویلایی در تورنتو، خانه‌های مستقل هستند که گران‌ترین خانه‌های این شهر محسوب می‌شوند. این خانه‌ها با همسایه‌های خود فاصله زیادی دارند و دارای حیاط هستند. به دلیل استقلال ملک، تمامی هزینه‌های آن به عهده مالک بوده و هزینه مشترکی با خانه‌های اطراف خود ندارد. متوسط قیمت خانه‌های مستقل در تورنتو 1.7 میلیون دلار است.

قیمت خانه در تورنتو

 قیمت خانه در تورنتو به‌طور متوسط 1.1 میلیون دلار است که در مقایسه با شهری مانند ونکوور رقم پایین‌تری دارد. ارقام نشان می‌دهند که در یک ماه گذشته قیمت خانه در این شهر به مقدار 1.8 درصد افزایش داشته است. همچنین نسبت به سال گذشته قیمت خانه در تورنتو روند افزایشی 21.8 درصدی داشته است. این موضوع نشان می‌دهد که بازار املاک و مستقلات در این شهر رونق فراوانی دارد و خرید خانه می‌تواند به‌عنوان سرمایه‌گذاری پرسودی، محسوب شود. در نمودار زیر به‌خوبی می‌توانید روند افزایش قیمت خانه در تورنتو را در بازه زمانی یک‌ساله از آوریل 2020 تا آوریل 2021، مشاهده کنید.

قیمت خانه در تورنتو

برای برنامه‌ریزی خرید خانه در تورنتو باید از قیمت‌های خانه‌ها به‌صورت جزئی‌تر آگاه باشید تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری انجام دهید. بر اساس آمار متوسط قیمت یک کاندو یا آپارتمان 767 هزار دلار است. برای خانه شهری این مبلغ گران‌تر و حدود 1.1 میلیون دلار خواهد بود. گران‌ترین خانه‌ها در تورنتو، خانه‌های مستقل هستند که به‌طور متوسط 1.7 میلیون دار قیمت دارند.

در جدول زیر می‌توانید قیمت متوسط خانه در تورنتو را به تفکیک نوع خانه و اندازه آن مشاهده کنید. انواع خانه‌های بررسی‌شده شامل کاندو، خانه شهری و خانه مستقل هستند.

خانه‌های مستقلخانه‌های شهریکاندو (آپارتمان)تعداد خواب
 – –468 هزار دلاراستودیو
 –747 هزار دلار632 هزار دلاریک خوابه
1.1 میلیون دلار929 هزار دلار848 هزار دلاردو خوابه
1.4 میلیون دلار1.1 میلیون دلار810 هزار دلارسه خوابه
2.5 میلیون دلار1.3 میلیون دلار –چهار خوابه
2.8 میلیون دلار – –پنج خوابه
2.7 میلیون دلار – –شش خوابه
1.7 میلیون دلار1.1 میلیون دلار726 هزار دلارقیمت متوسط کل

ازآنجاکه قیمت خانه در تورنتو در حال افزایش است، بهتر است برای برنامه‌ریزی بهتر با کلیک بر روی “حدود قیمت روز خرید خانه در تورنتو” اطلاعات به‌روزی را کسب کنید. با یک کلیک، می‌توانید ” ارزان ترین خانه هایی را که در حال حاضر در تورنتو می توانید بخرید” پیدا کنید.

همچنین بخوانید: سرمایه گذاری در تورنتو

جمع‌ بندی نکات خرید خانه در تورنتو

متوسط قیمت خانه در تورنتو 1.1 میلیون دلار است که نسبت به شهرهای دیگری مانند ونکوور و مونترال ارزان‌تر است. درصورتی‌که شهروند کانادا نباشید می‌توانید در تورنتو خانه بخرید و در این مورد مانند سایر شهرهای کانادا قوانین سخت‌گیرانه‌ای وجود ندارد. شما به‌واسطه خرید خانه در این شهر نمی‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. اگر به دنبال یک سرمایه‌گذاری بلندمدت سودآور هستید، خرید خانه در تورنتو، یک انتخاب خوب برای شما خواهد بود.

حقایق زندگی در تورنتو

 • تورنتو در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو قرار دارد.
 • تورنتو قطب صنعتی و اقتصادی کانادا محسوب می شود و سهمش در تولید ناخالص داخلی کشور 20 درصد است و برای ونکوور این عدد 8 درصد است، به همین جهت شهر تورنتو از لحاظ کاریابی بهتر است.
 • قیمت مسکن در تورنتو نسبت به ونکوور بالاتر است البته این مزیت را دارد که فرصت های شغلی با درآمد معقول بیشتری دارد.
 • PATH، سیستم عابر پیاده زیرزمینی شهر تورنتو، بیش از 70 ساختمان مرکز شهر را در طول 30 کیلومتر به هم متصل می کند.
 • در حالت مقایسه، تنوع محصولات در شهر تورنتو نسبت به ونکوور در اقلامی مانند خوراکی، پوشاک، آرایشی بهداشتی و… بیشتر است. در این شهر تعداد ایرانی ها بیشتر بوده و کسب کارها با کیفیت تر هستند؛ همچنین شهر تورنتو جوان پسندتر است و مراکز تفریحی و گردشگری بیشتری دارد.
 • تورنتو بیش از 8000 رستوران دارد.
 • 52 پیست اسکیت در فضای باز در تورنتو وجود دارد که از ابتدای دسامبر تا پایان فوریه باز است.
 • باغ وحش تورنتو، بزرگترین باغ وحش در کانادا است که خانه بیش از 16000 حیوان است که 491 گونه را نشان می دهند.
 • شهر تورنتو تنوع نژادی بیشتری دارد، به همین جهت فرهنگ رانندگی نسبت به شهرهای مونترال و ونکوور تا حدی کاهش پیدا می‌کند.
 • پیشنهاد می شود محل زندگی و محل کار نزدیک به هم باشد تا در هزینه و زمان رفت و آمد، بنزین، استهلاک صرفه جویی شود.
 • محلات ایرانی ها نظیر ریچموند هیل، آرورا، وان، مارکهام و نیومارکت در بخش یورک کلان شهر تورنتو هستند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا برای خرید خانه در تورنتو باید به کانادا سفر کرد؟

در روند خرید خانه در تورنتو با استفاده از سایت‌های خریدوفروش خانه و بنگاه‌های املاک نیازی به حضور متقاضی نیست. بااین‌حال برای برخی از اقدامات خاص مانند باز کردن حساب بانکی که برای خرید ملک در تورنتو به آن نیاز خواهید داشت باید حضور فیزیکی داشته باشید.

آیا با خرید خانه در تورنتو می‌توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید؟

خیر. شما با خرید املاک در خاک کانادا و شهر تورنتو، نمی‌توانید شهروند کانادا شوید. ولی به دلیل سودآوری آن، گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور است.

آیا خرید خانه در تورنتو سرمایه گذاری خوبی محسوب می‌شود؟

خرید خانه در تورنتو نسبت به تعداد زیادی از سرمایه‌گذاری‌های دیگر، تجارت کم‌خطرتری محسوب می‌شود. علاوه بر این قیمت خانه در این شهر روند افزایشی دارد. اگر قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت دارید، خرید ملک در تورنتو، گزینه خوبی خواهد بود.

آیا کسانی که شهروند کانادا نیستند، می توانند در تورنتو وام مسکن بگیرند؟

بله. محدودیتی برای گرفتن وام وجود ندارد و اگر شرایط دریافت وام مسکن را داشته باشند، وام به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. البته درصد پرداخت نقدی حدود 35 درصد خواهد بود.

آیا برای خرید خانه در تورنتو نیاز به وکیل دارید؟

در کانادا یک وکیل باید مدارک نقل‌وانتقال خانه بین دو فرد را امضا کند. علاوه بر این، نرم‌افزار خاصی وجود دارد که باید اطلاعات ملک و نقل‌وانتقال سند در آن ثبت شود که فقط وکیل می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.

ارزان ترین خانه در تورنتو کدام است؟

در بین خانه‌های شهر تورنتو، کاندوها و به‌خصوص استودیوها یا خانه‌های مجردی نسبت به سایر خانه‌ها، ارزان‌تر هستند. متوسط قیمت یک‌خانه مجردی 468 دلار است. در این وب سایت می‌توانید لیست 7 خانه با قیمت مناسب را پیدا کنید.

کدام مناطق برای خرید خانه و زندگی در تورنتو مناسب نیست؟

چندین منطقه از تورنتو به دلیل امنیت پایین آن و همچنین محیط نامناسب برای زندگی، برای خرید خانه مناسب نیستند. این مناطق Regent Park، Weston، Bay Street Corridor، James Town، Jane and Finch in North York نام دارند. البته خانه‌های این مناطق به دلیل تقاضای کم، ممکن است ارزان‌تر باشند.

در تورنتو رهن کردن خانه بهتر است و یا خرید آن؟

اجاره‌نشینی در این شهر برای شما ارزان‌تر تمام می‌شود. ولی اگر قصد اقامت بلندمدت در تورنتو را دارید خرید خانه می‌تواند در درازمدت برای شما سودآور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.