هزینه زندگی در اتاوا

هزینه زندگی در اتاوا

هزینه های زندگی در اتاوا

اتاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا و مرکز این کشور است که شرایط شغلی و تحصیلی بسیار مطلوبی دارد و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار می گیرد. قبل از مهاجرت به کانادا لازم است هزینه زندگی در کانادا برآورد شود و با توجه به میزان درآمد، با برنامه ریزی اصولی برای مهاجرت اقدام گردد. همچنین شما میتوانید در مورد شرایط مهاجرت به کانادا در صفحه روش های مستقیم مهاجرت به کانادا اطلاعات دقیق و جامعی کسب کنید

 هزینه زندگی در اتاوا به عوامل گوناگونی بستگی دارد؛ این که به صورت فردی اقدام به مهاجرت می کنید یا با خانواده، تعداد نفرات خانواده، شرایط تحصیلی و شغلی هرکدام از افراد خانواده و سبک زندگی شما در میزان هزینه زندگی عوامل تعیین کننده ای به شمار می روند.

به طور کلی طبق آمارهای موجود، هزینه زندگی در اتاوا 8 درصد پایین تر از میانگین کشور کانادا است. همچنین هزینه مسکن و میزان مالیات بر درآمد در اتاوا به ترتیب 33 درصد و 40 درصد نسبت به میانگین کشوری کانادا کمتر هستند.

در ادامه قصد داریم جزئیات هزینه زندگی در اتاوا را به طور مفصل مورد بررسی قرار دهیم و به این ترتیب اطلاعات جامعی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. بی شک مطالعه این مقاله پیش از اقدام به مهاجرت به اتاوا برای شما سودمند خواهد بود.

در تراست بخوانید : ساعت اتاوا ، اوقات شرعی اتاوا

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

میانگین هزینه زندگی در اتاوا

هزینه های ضروری زندگی عبارتند از هزینه های مربوط به مسکن،‌ خوراک، پوشاک، تحصیل و حمل و نقل که مجموعی از هزینه میانگین این موارد می تواند رقمی را به عنوان میانگین هزینه زندگی به ما ارائه دهد. میانگین هزینه زندگی در اتاوا نسبت به دیگر شهرهای بزرگ کانادا اندکی کمتر است که این موضوع تا حد زیادی به پایین تر بودن هزینه مسکن و اجاره بها مربوط می شود.

 اتاوا به عنوان پایتخت کانادا یک شهر با امکانات و فرصت های عالی است که میانگین هزینه زندگی در این شهر را با احتساب هزینه مسکن در جدول زیر مشاهده می کنید.

 • میانگین هزینه زندگی در اتاوا $4300 دلار است .

هزینه اجاره خانه در اتاوا

هزینه اجاره خانه در اتاوا یکی از عمده ترین مخارج ماهانه است. بدیهی است که هرچه شهر بزرگتر بوده و امکانات بیشتری برای شهروندان داشته باشد، هزینه اجاره مسکن نیز در آن بیشتر خواهد بود. در اتاوا وضعیت اجاره بها به این صورت نیست و حتی نسبت به برخی از شهرهای مهم کانادا این هزینه تا حدودی کمتر است.

هزینه اجاره خانه در اتاوا به وسعت آپارتمان،‌ تعداد اتاق ها و موقعیت شهری بستگی دارد. دسترسی به ایستگاه های حمل و نقل شهری و نزدیکی به خیابان های مرکزی شهر،‌ عامل مؤثری بر تعیین میزان اجاره بها هستند.

اجاره خانه در مرکز شهرهزینه (دلار کانادا)
اتاق یک خوابه1650$
اتاق دو خوابه2100$
اتاق 3 خوابه2800$
اجاره خانه در بیرون شهرهزینه (دلار کانادا)
اتاق یک خوابه1250$
اتاق دو خوابه1600$
اتاق 3 خوابه2100$

جدول فوق نشان دهنده میانگین اجاره بها برای آپارتمان در اتاوا است. چنانچه به جای آپارتمان قصد سکونت در منازل دارای حیاط و با وسعت بیشتری را دارید، هزینه اجاره شما افزایش خواهد یافت. منازل در اتاوا دارای 2 الی 4 اتاق خواب هستند و بین 120 تا 225 متر وسعت دارند.

میانگین اجاره بها برای منزل در اتاوا در حدود 580000 دلار کانادا است و میانگین مبلغ رهن برای این منازل 3000 دلار کانادا خواهد بود. لازم به ذکر است میزان اجاره برای این منازل نیز به موقعیت شهری وابسته است.

هزینه خرید آپارتمان در اتاوا

خرید آپارتمان در اتاوا گزینه ای است که برای بسیاری از مهاجران برای اقامت در این شهر وجود دارد. در صورت داشتن تمکن مالی، خرید مسکن می تواند انتخاب بهتری نسبت به اجاره باشد؛ با این حال لازم است پیش از خرید هزینه های جانبی،‌ میزان مالیات و جزئیات ساختمان را در نظر بگیرید.

 شرایط آپارتمان مانند سن آن، میزان نزدیکی آن به مرکز شهر، وسعت آن و تعداد اتاق ها عوامل تعیین کننده ای برای قیمت آن هستند. در جدول زیر میانگینی از هزینه خرید آپارتمان در اتاوا ارائه شده است.

مواردهزینه (دلار کانادا)
قیمت آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع5600$
قیمت آپارتمان در حومه شهر به ازای هر متر مربع3900$

هزینه خوار و بار در اتاوا

هزینه خرید مواد غذایی و خوار و بار بخش مهمی از هزینه های ماهانه را شامل می شود. هزینه خوار و بار در اتاوا نسبت به دیگر شهرهای کانادا کمتر نیست، در محدوده استاندارد قرار دارد و تقریبا با آنها برابری می کند. با این حال شهروندان اتاوا می توانند با خرید از مارکت های محلی و محصولات بومی اتاوا، هزینه های خود را کاهش دهند. در جدول زیر لیستی از برخی از مهم ترین اقلام مواد غذایی در اتاوا به همراه قیمت آنها قابل مشاهده است.

مواردهزینه (دلار کانادا)
یک لیتر شیر2.35$
500 گرم نان سفید تازه2.95$
یک کیلوگرم برنج سفید4.10$
12 عدد تخم مرغ3.45$
یک کیلوگرم پنیر محلی13.25$
یک کیلوگرم فیله مرغ14.35$
یک کیلوگرم گوشت قرمز19.95$
یک کیلوگرم سیب4.50$
یک کیلوگرم موز1.64$
یک کیلوگرم پرتقال4.05$
یک کیلوگرم گوجه فرنگی4.50$
یک کیلوگرم سیب زمینی2.65$
یک کیلوگرم پیاز2.65$
یک دسته کاهو2.50$
یک بطری 1.5 لیتری آب آشامیدنی1.70$
یک بطری نوشیدنی15$
یک بطری نیم لیتری ماء الشعیر2.80$
یک بسته سیگار مارلبرو14.50$
یک بطری دو لیتری کوکاکولا یا پپسی2.50$
یک کیلوگرم انگور5$
یک کیلوگرم ماهی14$

هزینه رستوران در اتاوا

بدیهی است که صرف غذا در رستوران گران تر از تهیه غذا در منزل است؛ با این حال به دلیل اشتغال و درآمد کارآمد، شهروندان اتاوا حداقل یک بار در هفته غذای خود را در رستوران صرف می کنند. در اتاوا رستوران های متعددی وجود دارند که منوهای متنوعی را به شما ارائه می کنند. رستوران های چینی، ایتالیایی، فرانسوی، هندی و آسیایی زیادی در سطح شهر فعالیت می کنند و برای هر ذائقه ای تنوع غذایی زیادی در رستوران های اتاوا وجود دارد.

 هزینه رستوران در اتاوا به نوع غذایی که اغلب سفارش می دهید و رستورانی که انتخاب می کنید بستگی دارد. با این حال میانگینی از هزینه غذا در رستوران در اتاوا در جدول زیر ارائه شده است.

مواردهزینه (دلار کانادا)
یک وعده غذا در یک رستوران معمولی20$
یک وعده غذا برای دو نفر همراه با پیش غذا و دسر80$
یک وعده غذا در رستوران های مک دونالد12$
یک بطری نوشیدنی نیم لیتری8$
یک بطری 300 میلی لیتری نوشابه کوکاکولا یا پپسی2.60$
یک بطری 300 میلی لیتری آب1.95$
یک فنجان کاپوچینو4.75$

هزینه تحصیل در اتاوا

تحصیل در اتاوا از مقطع پیش دبستانی یعنی 6 سالگی تا پایان مقطع دبیرستان یا کلاس دوازدهم رایگان است. مدارس دولتی در اتاوا هزینه ای برای خدمات آموزشی دریافت نمی کنند و آموزش های تحصیلی به دو زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می شود. کلیه دانش آموزان پس از اتمام تحصیلات مقطع دبیرستان به این دو زبان مسلط خواهند بود.

با این حال مدارس خصوصی و بین المللی و همچنین مدارس مذهبی در اتاوا فعال هستند که هر کدام بر اساس برنامه های آموزشی که ارائه می دهند، شهریه های متفاوتی دریافت می کنند. در جدول زیر میزان هزینه انواع مدارس در اتاوا قابل مشاهده است.

مواردهزینه (دلار کانادا)
هزینه شهریه ماهانه در مراکز پیش دبستانی خصوصی1400$
هزینه شهریه سالانه برای مدارس خصوصی مقطع ابتدایی17000$
هزینه شهریه سالانه برای دبیرستان16000$

پس از پایان دبیرستان نیز هزینه تحصیل به نوع دانشگاه و رشته ای که دانشجویان انتخاب می کنند بستگی دارد. تحصیل در دانشگاه اتاوا هزینه هایی به همراه خواهد داشت که لازم است حتما برای آن از قبل برنامه ریزی مالی داشته باشید. هزینه شهریه برای برخی از رشته های دانشگاهی در اتاوا در جدول زیر ارائه شده است.

مواردهزینه (دلار کانادا)
شهریه هر ترم عادی15000$
شهریه هر ترم فشرده850$
شهریه ترم نیمه وقت1250$
شهریه ترم تابستان600$
شهریه واحدهای تربیت معلم500$
شهریه واحدهای مدیریت بازرگانی650$
شهریه واحدهای هنر500$

هزینه حمل و نقل در اتاوا

حمل و نقل در شهر اتاوا برای شما هزینه هایی در پی خواهد داشت که قطعا نسبت به داشتن خودروی شخصی به صرفه تر است. سیستم حمل و نقل شهری در اتاوا بسیار در دسترس، سریع، مطمئن و دقیق است. سیستم حمل و نقل در اتاوا عمدتا از اتوبوس های شهری تشکیل شده است که در مسیرهای متعددی رفت و آمد می کنند.

یک خط ویژه اتوبوس نیز وجود دارد که به صورت شبانه روزی فعال است؛ علاوه بر آن اکثر خطوط اتوبوس تا ساعت یک بامداد مشغول به کار هستند. در اتاوا بلیط های اتوبوس برای دانش آموزان و دانشجویان با تخفیف های ویژه عرضه می شود.

علاوه بر اتوبوس،‌ تاکسی های خطی و تاکسی های اینترنتی نظیر اوبر برای حمل و نقل شهروندان در دسترس هستند و همه روزه به صورت بیست و چهار ساعته امکان برخورداری از آنها وجود دارد. جدول زیر هزینه حمل و نقل در اتاوا را نشان می دهد.

مواردهزینه (دلار کانادا)
هزینه بلیط مسیر یک طرفه3.60$
هزینه شارژ ماهانه بلیط اتوبوس122.50$
کرایه تاکسی برای یک مسیر معمولی با ترافیک متوسط7$

هزینه پوشاک و کفش در اتاوا

هزینه پوشاک در هر شهری تا حدود زیادی به تغییرات آب و هوایی در فصول مختلف بستگی دارد و این هزینه برای هر فرد متفاوت خواهد بود. آب و هوای اتاوا یک آب و هوای معتدل است که تغییرات دمایی زیادی را در طول سال تجربه می کند. به این ترتیب لازم است در ابتدای هر فصل مبلغی را برای هزینه پوشاک در نظر بگیرید.

فصل زمستان در اتاوا از نوامبر تا آوریل ادامه دارد و با بارش برف همراه است. دمای هوا در زمستان تا منفی 15 درجه سانتیگراد سرد می شود که این میزان سرما برای اغلب مهاجران غیر قابل پیش بینی است. از اواسط آوریل تا ماه مه هوا معتدل و بهاری است و این هوای مطبوع تا ماه ژوئن ادامه دارد.

تابستان های اتاوا که میزان رطوبت بالایی دارد، هوا تا 30 درجه سانتیگراد گرم می شود و این هوای گرم تا سپتامبر ادامه می یابد. پس از آن هوا مجددا رو به سرما می رود. با توجه به تغییرات زیاد آب و هوا در طول سال،‌ نیاز به خرید پوشاک در ابتدای هر فصل افزایش می یابد؛ با این حال قیمت پوشاک و کفش در اتاوا نسبت به دیگر شهرهای کانادا اندکی کمتر و معقول تر است. در جدول زیر قیمت برخی از انواع پوشاک در اتاوا را می بینید.

مواردهزینه (دلار کانادا)
یک شلوار جین70$
یک پیراهن تابستانه زنانه45$
یک جفت کفش ورزشی نایک106$
یک جفت کفش چرم رسمی مردانه131$
یک دست کت و شلوار رسمی400$

هزینه یوتیلیتی در اتاوا

یوتیلیتی از هزینه هایی است که ماهانه باید مبلغی را برای آن در نظر بگیرید. هزینه آب، برق، گاز و اینترنت به عوامل متعددی مانند تعداد اعضای خانواده، فصل و تغییرات آب و هوایی، سکونت در آپارتمان یا منزل مستقل و قرارگیری محل سکونت از نظر مناطق شهری بستگی دارد. در جدول زیر میانگین هزینه یوتیلیتی در اتاوا قابل مشاهده است.

مواردهزینه (دلار کانادا)
هزینه آب، برق و گاز برای یک آپارتمان 85 متری157$
هزینه یک دقیقه مکالمه با موبایل0.30$
هزینه اینترنت نامحدود ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه77.50$

هزینه بنزین در اتاوا

سیستم حمل و نقل در اتاوا به طور مناسبی تمام مناطق شهر را پوشش می دهد و برای داشتن یک زندگی راحت و ایده آل در اتاوا نیازی به داشتن خودروی شخصی نیست؛ با این حال ممکن است تمایل داشته باشید برای رفت و آمدهای خود از اتومبیل شخصی استفاده کنید.

در این صورت باید در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه بنزین در اتاوا، هزینه های جانبی دیگری مانند هزینه پارکینگ، بیمه خودرو و استهلاک ماشین در انتظار شما خواهد بود. با این وجود اگر حومه شهر را برای زندگی انتخاب کرده اید، داشتن وسیله نقلیه شخصی می تواند برای تسهیل رفت و آمد شما مفید باشد. در جدول زیر هزینه بنزین در اتاوا قابل مشاهده است.

 • قیمت هر لیتر بنزین $1.35 دلار است .

هزینه ورزش و تفریح در اتاوا

اتاوا شهری است که تفریحات زیادی در هر فصل برای عموم در دسترس است. سینما، تئاتر و پارک های زیادی در اتاوا وجود دارند که برای شهروندان و توریست ها سرگرم کننده خواهند بود. علاوه بر این موارد، در هر فصل فستیوال های خاص برای تمام گروه های سنی در این شهر برگزار می شود و همچنین کنسرت های متنوعی در آن اجرا می شوند.

باشگاه ها و کلوپ های ورزشی بسیاری نیز در اتاوا فعال هستند که برای داشتن یک برنامه ورزشی مدون و برخورداری از یک سبک زندگی سالم می توانید در آنها ثبت نام کنید. هزینه ثبت نام در این باشگاه ها به سن شما و نوع ورزشی که انتخاب می کنید بستگی دارد. جدول زیر متوسطی از هزینه ورزش و تفریح در اتاوا را نشان می دهد.

مواردهزینه (دلار کانادا)
هزینه ماهانه عضویت در یک باشگاه ورزشی63$
هزینه اجاره زمین تنیس برای یک ساعت در آخر هفته30$
هزینه بلیط سینما یا رویدادهای بین المللی برای هر نفر15$
هزینه بلیط تئاتر برای هر نفر70$

هزینه مراقبت از کودک در اتاوا

خانواده هایی که دارای فرزند زیر سن مدرسه هستند،‌ لازم است هزینه جداگانه ای را برای مراقبت از فرزند خود در نظر داشته باشند. در اتاوا مراکز مهد کودک و پیش دبستانی های خصوصی بسیاری وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. این مراکز با توجه به خدمات و آموزش هایی که به کودکان ارائه می دهند،‌ شهریه های متفاوتی دریافت می کنند.

گزینه دیگری که برای خانواده های دارای کودک خردسال وجود دارد،‌ استخدام پرستار است تا در منزل از کودک نگهداری کند. این هزینه با توجه به سن کودک، شرایط نگهداری و ساعات مراقبت از کودک متغیر خواهد بود. در ادامه میانگینی از هزینه مراقبت از کودک در اتاوا در جدول زیر قابل مشاهده است.

مواردهزینه (دلار کانادا)
هزینه ماهانه مهد کودک خصوصی برای نگهداری تمام وقت از کودک1650$
هزینه سالانه مدارس بین المللی17150$
هزینه ماهانه مراقبت از کودک زیر یک سال در منزل1000$
هزینه ماهانه مراقبت از کودک یک تا 5 سال در منزل1300$
هزینه ماهانه مراقبت کودک 6 تا 10 سال در منزل1800$

هزینه درمان در اتاوا

کانادا یک برنامه جامع برای سیستم درمان و سلامت شهروندان دارد که بر پایه مالیات دریافت شده از آنها اجرا شده است. شهروندان اتاوا نیز مانند دیگر شهرهای کانادا از این برنامه برخوردار می شوند. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که به نفع شهروندان اکثر هزینه های بهداشت و درمان را پوشش می دهد و جز موارد محدودی هزینه درمان به طور کامل رایگان است.

برای استفاده از این طرح و قرار گرفتن تحت پوشش بیمه در کانادا ، شهروندان لازم است در این سیستم ثبت نام کرده و کارت سلامت دریافت کنند. برای این منظور لازم است به این سایت مراجعه کرده و مراحل ثبت نام در آن را انجام دهید. در این سایت کلیه خدمات ارائه شده و مراکزی که می توانید به آنها مراجعه کنید قابل ملاحظه است.

با استفاده از این طرح شما می توانید از خدمات درمانی پزشک خانواده نیز برخوردار شوید از وجود کلینیک ها و دندانپزشکی های محدوده محل زندگی خود مطلع شوید. از طریق منوهای این وبسایت دریافت نوبت برای مراجعه به پزشک مورد نظر نیز امکان پذیر است.

لازم به ذکر است در اتاوا شرکت های بیمه خصوصی نیز فعال هستند که برای مواردی که توسط بیمه دولتی پوشش داده نمی شوند، می توانید از آنها استفاده کنید.

با این حال خرید برخی از اقلام بهداشتی و داروهای بدون نسخه به صورت آزاد امکان پذیر است که ممکن است در طول ماه به آنها نیاز پیدا کنید. قیمت برخی از مهم ترین و در دسترس ترین این موارد در جدول زیر قابل مشاهده است که با مراجعه به داروخانه می توانید آنها را دریافت کنید.

مواردهزینه (دلار کانادا)
داروهای سرماخوردگی برای 6 روز11$
یک بسته آنتی بیوتیک شامل 12 دوز24$
یک بسته 32 عددی تامپون7$
دئودورانت 50 میلی لیتری5.50$
شامپو 400 میلی لیتری5.25$
4 رول کاغذ توالت2.50$
یک تیوب خمیر دندان2.55$

حقوق و دستمزدها در اتاوا

در اتاوا فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد که اغلب آنها در زمینه توریسم، تولیدات، پزشکی و پیراپزشکی، بازرگانی و تکنولوژی هستند. بسیاری از مهاجران پس از پذیرفته شدن تقاضای کاری خود اقدام به مهاجرت می کنند؛ با این حال برای برخورداری از یک زندگی سالم و مرفه لازم است از میزان حقوق و دستمزدها اطلاع داشته باشید تا بر مبنای یک برنامه ریزی صحیح مالی پیشرفت کنید.

به همین منظور در جدول زیر برخی از مهم ترین مشاغل موجود در اتاوا همراه با میانگین درآمد سالانه آنها ارائه شده است تا برنامه ریزی صحیح تری در این زمینه داشته باشید.

عناوین شغلیمیانگین حقوق سالیانه
(دلار کانادا)
پزشک139055$
دندانپزشک122930$
طراح UX75315$
مدیریت IT69060$
مهندس سخت افزار66900$
مدیر محصول66280
وکیل63395$
مهندس مکانیک59555$
داروساز59365$
توسعه دهنده موبایل56390$
مهندس نرم افزار56010$
مدیریت منابع انسانی55770$
مدیر امور مالی55385$
مدیر پروژه54265$
مهندس شهرسازی54150$
تحلیلگر کسب و کار53585$
پژوهشگر50055$
بازاریابی محتوایی49580$
مهندس شیمی47150$
حسابرس46745$
مدیر اجرایی45475$
مدیر بازاریابی44935$
توسعه دهنده وب44075$
مدیر فروش43925$
مهندس الکتریک43890$
حسابدار43605$
پرستار43390$
تحلیلگر داده43315$
تحلیلگر امور مالی42725$
دستیار اجرایی42450$
آرشیتکت40680$
کپی رایتر39285$
سخنران38775$
معلم35705$
طراح لباس35100$
طراح صنعتی33210$
پشتیبانی مشتریان32950$
طراح وب32635$
طراح گرافیک32330$
مدیر دفتر29970$
طراح داخلی29470$
صندوقدار26825$
سرآشپز26490$
مسئول پذیرش23765$
پیشخدمت21575$

همچنین بخوانید : سرمایه گذاری در اتاوا ، ثبت شرکت در اتاوا و خرید بیزینس در اتاوا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

میزان درآمد سالانه مورد نیاز برای زندگی در اتاوا چقدر است؟

برای داشتن یک زندگی راحت در اتاوا داشتن 28720 دلار کانادا در سال کافی است. با این میزان از درآمد می توانید هزینه های خود را به شکل مناسبی مدیریت کنید.

آیا اتاوا یک شهر گران است؟

اتاوا یک شهر تمیز و امن است که امکانات شهری مقبولی دارد. هزینه زندگی در اتاوا به عنوان پایتخت کانادا زیاد نیست و در مقابل امکاناتی که ارائه می دهد بسیار به صرفه و معقول است. هزینه مسکن مهم ترین هزینه در اتاوا محسوب می شود که می توان برای شروع خیابان های حومه شهر و آپارتمان های کوچک تر را برای زندگی انتخاب کرد.

آیا برای زندگی در اتاوا به خودروی شخصی نیاز داریم؟

خیر. سیستم حمل و نقل شهری در اتاوا بسیار در دسترس و امن است و اکثر مناطق شهر را پوشش می دهد. پیشنهاد می شود برای کاهش هزینه ها از سیستم حمل و نقل شهری اتاوا استفاده کنید و تنها در صورت داشتن تمکن مالی اقدام به خرید خودرو کنید.

آیا در اتاوا به زبان فرانسه صحبت می شود؟

زبان رسمی اتاوا مانند دیگر شهرهای کانادا انگلیسی و فرانسه است. بیش از 37 درصد از شهروندان اتاوا به هر دو زبان مسلط هستند. با این حال ارائه خدمات شهروندی به زبان انگلیسی نیز انجام می شود اما به یاد داشته باشید برای گرفتن اقامت اتاوا لازم است تا حدودی به زبان فرانسه مسلط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید