سرمایه گذاری در اتاوا

سرمایه گذاری در اتاوا

سرمایه گذاری در اتاوا کانادا

اگر قصد سرمایه گذاری در اتاوا را دارید، احتمالا به این دلیل است که درباره این شهر کانادایی مطالب جذابی را شنیده اید. به عنوان مثال، بر اساس گزارشی که مجله MoneySense در سال 2017 میلادی منتشر کرده است، شهر اتاوا در کانادا به دلایل مختلفی مانند دریافت مالیات کم از کسب وکارها، برخورداری از زیرساخت های حمل و نقلی بسیار مناسب، میزان پایین وقوع جرم، قیمت مناسب تهیه مسکن در این شهر و نیز به دلیل دسترسی راحت به خدمات بهداشتی و درمانی، به عنوان بهترین شهر در کانادا برای زندگی انتخاب شده است.

در حقیقت، اتاوا، پایتخت کانادا است که یکی از مهمترین مراکز مالی در این کشور نیز محسوب می شود. همچنین، شهر اتاوا به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای کانادا، یکی از مراکز مهم فناوری در جهان است. به شکلی که یکی از بهترین محیط های اقتصادی در کشور کانادا متعلق به شهر اتاوا است. هر چند در ادامه و به طور کامل درباره مزایای سرمایه گذاری در اتاوا مطالب مفیدی آورده شده است، اما همین معرفی خلاصه از شهر اتاوا نیز می تواند تصویری بسیار روشن از اقتصاد این منطقه از کانادا برای متقاضیان سرمايه گذاري در این شهر کانادایی، فراهم کند.  

ذکر این نکته ضروری است که سرمايه گذاري در اتاوا به عنوان یکی از روش های مهاجرت به کانادا نیز محسوب می شود. به شکلی که راه های مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در این شهر کانادایی، دارای شرایط و مراحل مختلفی هستند. به علاوه، از آنجایی که سرمايه گذاري در این منطقه از کانادا نیازمند آگاهی کامل از شرایط اقتصادی اتاوا برای کسب وکارهای مختلف است، پیشنهاد می کنیم قبل از انجام هر اقدامی ابتدا با یک وکیل مهاجرت به کانادا مشورت کنید. موسسه مهاجرتی تراست با برخورداری از وکلای رسمی مهاجرت، می تواند به شکلی تخصصی شما را در انتخاب بهترین مسیر سرمایه گذاری در اتاوا یاری نماید. بدین منظور می توانید با مراجعه به سایت تراست در این لینک، اولین وقت مشاوره را به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای از کارشناسان ما دریافت کنید. در ادامه، به معرفی مولفه های اقتصادی شهر اتاوا می پردازیم.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

همچنین درباره سرمایه گذاری در کانادا، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا و ویزای سرمایه گذاری کانادا بخوانید.

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

مولفه های اقتصادی تاثیرگذار برای سرمایه گذاری در اتاوا

سرمایه گذاری در اتاوا به معنای سرمايه گذاري در پایتخت یک کشور پیشرفته و مرفه است. شهر اتاوا از اهمیت بسیار زیادی برای برقراری روابط دیپلماتیک کانادا با سایر کشورها برخوردار است. به شکلی که، 130 سفارت خانه و نمایندگی خارجی در این شهر کانادایی مشغول به فعالیت هستند. این ویژگی بسیار مهم می تواند برای تاجران و صاحبان کسب وکارهای مختلف دارای اهمیت فراوانی باشد. بنابراین، دسترسی راحت و سریع به سفارت خانه ها برای انجام امور ادارای و تجاری، به عنوان یکی از مولفه های تأثیرگذار برای راه اندازی کسب وکارها در شهر اتاوا محسوب می شود.

بر اساس آماری که سایت معتبر Mercer از میزان امنیت اجتماعی در شهرهای مختلف جهان منتشر کرده است، شهر اتاوا به همراه چهار شهر دیگر از کشور کانادا در رتبه شانزدهم ایمن ترین شهرهای جهان برای شهروندان، معرفی شده اند. چنانچه بخواهیم این آمار را در مقایسه با سایر شهرهای منطقه امریکای شمالی مطرح کنیم، حتی یک شهر نیز از کشور امریکا در بین 50 شهر برتر از نظر شاخص ایمنی فردی، قرار نگرفته است. بنابراین، با سرمایه گذاری در اتاوا زندگی در یکی از امن ترین محیط های شهری را تجربه خواهید کرد.

همچنین، بر طبق آماری که در سال 2016 میلادی منتشر شد، کلان شهر اتاوا با جمعیتی بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر، یکی از پر جمعیت ترین شهرهای کانادا محسوب می شود. از نظر منابع انسانی، شهر اتاوا از بیشترین تعداد افراد تحصیل کرده و با سواد در کشور کانادا برخوردار است. جالب است بدانید که در حدود 38 درصد از ساکنان این شهر می توانند هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی صحبت کنند.

بنابراین با وجود نیروی انسانی فراوان و متخصص، کسب وکارهای مختلفی که در این منطقه از کانادا مشغول به فعالیت می شوند، مشکلی از بابت تأمین نیروهای آموزش دیده و ماهر نخواهند داشت. این در حالی است که کانادا به شدت با کمبود نیروهای کاری متخصص و ماهر مواجه است. چرا که کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای های صنعتی جهان، برای حفظ رشد اقتصادی خود نیازمند تأمین نیروهای کاری در بخش های مختلف اقتصادی است. بنابراین، یکی دیگر از مزیت های اصلی برای سرمایه گذاری در اتاوا، برخورداری این شهر کانادایی از سرمایه های انسانی مورد نیاز برای هر کسب وکار است.

به علاوه، شهر اتاوا به عنوان یکی از مراکز مهم فناوری در کشور کانادا محسوب می شود. در سال 2015 میلادی، 1800 شرکت فعال در پایتخت کانادا، در حدود 63400 نفر را استخدام کرده اند. این در حالی است که اکثر این شرکت ها در زمینه های مخابرات، توسعه نرم افزار و فناوری های زیست محیطی مشغول به فعالیت بوده اند. چندین دهه است که شهر اتاوا به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه فناوری های بخش مخابرات مطرح شده است. در حال حاضر، پایتخت کانادا به عنوان یکی از جذاب ترین و متنوع ترین مراکز فناوری در تمام منطقه امریکای شمالی محسوب می شود. به شکلی که، شرکت های فناوری بزرگ و صاحب نامی مانند Nortel ،Corel ،Mitel ،Cognos ،Halogen Software ،Shopify و JDS Uniphase، دفاتر اصلی کسب وکار خود را در شهر اتاوا تأسیس کرده اند.

اما شهر اتاوا دارای بخش های اقتصادی بسیار متنوعی است. به شکلی که، شش صنعت دانش بنیان در اقتصاد اتاوا نقش مهمی را ایفا می کنند. فناوری ارتباطات، فناوری های پاک، بخش های مرتبط با هوافضا، علوم زیستی و پزشکی، بخش های مرتبط با نرم افزار و رسانه های دیجیتال از جمله بخش های مهمی هستند که در توسعه اقتصاد اتاوا، تأثیر قابل توجهی دارند. به طور کلی، اهمیت این بخش های اقتصادی به اندازه ای است که در حدود 68 هزار نفر در 1750 شرکت فعال در این صنایع، مشغول به کار هستند.

بنابراین و به طور خلاصه می توان عواملی مانند برخورداری از مرکزیت دیپلماتیک در کانادا، ایمنی فردی و اجتماعی بالا، سرمایه های انسانی ارزشمند، زیرساخت های اقتصادی مبتنی بر فناوری و نیز تنوع در بخش های اقتصادی را به عنوان مولفه های اصلی و تأثیرگذار برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در شهر اتاوا کانادا دانست. اما سرمایه گذاری در اتاوا از مزیت های خاصی نیز برخوردار است.

درباره اقتصاد کانادا و مهاجرت به اتاوا بخوانید.

مزایای سرمایه گذاری در اتاوا

اخذ اقامت دائم کانادا

کانادا کشوری صنعتی و توسعه یافته است. این کشور به عنوان یکی از کشورهای عضو گروه 7 (G7)، یکی از اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) و به عنوان یکی از مراکز مهم مالی و تجاری در دنیا محسوب می شود. این در حالی است که کانادا با جمعیتی در حدود 38 میلیون نفر، با کمبود نیروهای کاری برای توسعه بخشیدن به اقتصاد خود مواجه است.

بنابراین، به منظور رشد جمعیت کانادا و تأمین سرمایه های انسانی، این کشور برنامه های مهاجرتی متنوعی را در اختیار مهاجران از سرتاسر جهان قرار داده است. به شکلی که، با پذیرش در برخی از برنامه های مهاجرتی، امکان اخذ اقامت کانادا نیز وجود دارد.

یکی از مسیرهای اصلی دستیابی به اقامت دائم در کانادا، سرمایه گذاری در اتاوا است. بنابراین، سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی با سرمايه گذاري در اتاوا می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنند.

امکان دریافت حق شهروندی کانادا

کارآفرینان، صاحبان کسب وکارهای مختلف و سرمایه گذاران، می توانند بعد از دریافت اقامت دائم کانادا، حق شهروندی کانادا را نیز به راحتی بدست آورند. بدین منظور سرمایه گذاران می توانند در کمترین زمان ممکن در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای مهاجرپذیر، نسبت به دریافت حق شهروندی اقدام کنند. به شکلی که، بعد از گذشت حداقل 3 سال از زندگی در کشور کانادا و دریافت حق اقامت دائم در این کشور، امکان اخذ حق شهروندی کانادا نیز وجود خواهد داشت. برای ارائه درخواست جهت دریافت حق شهروندی کانادا، می توانید به سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید.   

اما یکی از مزایای دریافت حق شهروندی کانادا، امکان اخذ پاسپورت کانادا است. از مزایای پاسپورت کانادا این است که شهروندان این کشور می توانند به 183 کشور دنیا، بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند. جالب است بدانید که اعتبار پاسپورت کانادا به اندازه ای است که این گذرنامه در سال 2021 میلادی از طرف موسسه Henley، به عنوان یکی از 10 پاسپورت برتر جهان معرفی شده است. بنابراین، چنانچه قصد سرمایه گذاری در اتاوا را دارید، می توانید با دریافت حق شهروندی کانادا، برای دریافت پاسپورت کانادا نیز اقدام کنید. بدین منظور و برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و مراحل دریافت پاسپورت کانادا، می توانید به وبسایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید.

امکان جذب نیروهای نخبه و با استعداد در کسب و کار

می توان شهر اتاوا را به عنوان منبعی از دانش، نوآوری و خلاقیت، و مرکزی برای رقابت با سایر مراکز مهم مالی و تجاری دنیا دانست. یکی از اصلی ترین دلایل جذب نخبه های علمی در شهر اتاوا، وجود دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بسیار معتبر در این منطقه از کانادا است.

تنها 4 موسسه آموزش عالی در شهر اتاوا، جمعیتی در حدود 130 هزار دانشجو را آموزش می دهند. به شکلی که، 20 درصد از این دانشجویان در رشته های مرتبط با علوم، فناوری، ریاضیات و مهندسی مشغول به ادامه تحصیل در اتاوا هستند. همچنین، علاوه بر دانشگاه ها و کالج های اتاوا، وجود مراکز متعدد توسعه و پژوهش (R&D) در این شهر نیز، زمینه را برای جذب نخبه های دانشگاهی فراهم کرده است.

هزینه پایین راه اندازی و اجرای یک کسب و کار

آیا می دانستید که کل مالیاتی که از یک کسب و کار در کشور کانادا دریافت می شود، پایین ترین میزان در بین تمام کشورهای صنعتی عضو گروه 7 است؟ همچنین، کانادا به عنوان دومین کشوری در جهان شناخته می شود که از کمترین هزینه برای راه اندازی و اجرای یک کسب وکار برخوردار است. این در حالی است که در این فهرست، کشور استرالیا در رتبه پنجم و ایالات متحده امریکا در رتبه دهم قرار گرفته است.

اما هزینه های مرتبط با مالیات، تنها به عنوان یکی از انواع هزینه هایی است که برای راه اندازی و اجرای کسب وکارها، مورد توجه قرار می گیرد. اگر سایر پارامترهای تعیین کننده در هزینه کسب وکارها را نیز در نظر بگیریم، مشاهده می شود که کشور کانادا همواره در فهرست 3 کشور برتری قرار دارد که از پایین ترین هزینه های مرتبط با راه اندازی یک کسب وکار برخوردار است. به شکلی که با سرمایه گذاری در اتاوا، می توانید اطمینان حاصل کنید که در یکی از ارزان ترین کشورهای دنیا، کسب وکار خود را راه اندازی کرده اید.

به شکلی که بر اساس آماری که یکی از معتبرترین شرکت های حسابرسی در جهان به نام KPMG در سال 2016 میلادی و در ارتباط با مقایسه هزینه های کسب وکار در کشورهای مختلف منتشر کرده است، از نظر هزینه مورد نیاز برای تأمین نیروی کاری، کشور کانادا در رتبه دوم، از نظر هزینه های مرتبط با تهیه امکانات در یک کسب وکار، کشور کانادا در رتبه سوم و از نظر هزینه های مرتبط با حمل و نقل نیز کشور کانادا در جایگاه دومین کشور ارزان جهان، برای راه اندازی یک کسب وکار قرار گرفته است.

در حقیقت، کشور کانادا از سال 2012 میلادی الی سال 2016 میلادی، در بین 3 کشور برتر جهان در زمینه ایجاد محیطی ارزان قیمت برای راه اندازی یک کسب وکار قرار گرفته است. بنابراین، به خوبی مشخص می شود که چرا شرکت های بین المللی تا این اندازه تمایل دارند تا نسبت به سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کانادا، اقدام کنند.

حمایت از کسب و کار ها

دولت کانادا به منظور ایجاد فضای رقابتی تصمیم گرفته است تا از کسب وکارهای این کشور با ارائه برنامه های مختلف مالی، حمایت کند. از جمله برنامه های اصلی در تأمین مالی شرکت ها می توان به برنامه پژوهش علمی و توسعه تجربی (SR&ED)، برنامه کمک به پژوهش های صنعتی (IRAP) و صندوق مشاغل و شکوفایی اشاره کرد. به علاوه، وجود مراکز مختلف شتاب دهنده در کنار برنامه های تأمین مالی که برای رشد کسب وکارهای کوچک در اتاوا راه اندازی شده اند، امکان پرورش خلاقیت ونوآوری را در این منطقه از کانادا ایجاد کرده است.   

دسترسی بسیار راحت به بازارهای بزرگ در منطقه آمریکای شمالی

از آنجایی که شهر اتاوا در آنتاریو شرقی واقع شده است، می توان این گونه بیان کرد که پایتخت کانادا در فاصله ای کوتاه با بازارهای مهم منطقه امریکای شمالی در شهرهایی مانند تورنتو، مونترال، نیویورک، بوستون و شیکاگو قرار دارد. به شکلی که در صورت استفاده از هواپیما، می توان در کمتر از 2 ساعت به بازارهای بزرگ منطقه امریکای شمالی دسترسی داشت. به علاوه، با وجود پروازهای مستقیم به مراکز تجاری مهم در قاره اروپا مانند لندن و فرانکفورت، اتاوا امکان دسترسی بسیار راحت به مشتریان را، در کسب وکار شما فراهم می کند.

جذاب برای کسب و کارهای مختلف

اقتصاد اتاوا به اندازه ای پویا است که شرکت های بین المللی نیز به خوبی از جذابیت و سودآوریِ سرمایه گذاری در اتاوا باخبر هستند. جالب است بدانید که شرکت های بزرگ و صاحب نامی مانند اپل، آمازون و شرکت خودروسازی فورد نیز در سال های اخیر اقدام به سرمايه گذاري و گسترش کسب وکارهای خود در اتاوا کانادا کرده اند. در حقیقت، می توان شهر اتاوا را به عنوان برترین مرکز فناوری در کانادا دانست.

به شکلی که، بیش از 1750 شرکت فناور که شامل شرکت های کانادایی و بین المللی می شوند، در این شهر مشغول به فعالیت هستند. دسترسی به بازارهای جهانی، هزینه های پایین راه اندازی و اجرای کسب وکار، در کنار کیفیت بالای زندگی، از جمله عوامل مختلفی هستند که منجر به جذب سرمایه از شرکت های بزرگ بین المللی، در این منطقه از کانادا شده است.

مهاجر پذیری

دولت کانادا و مقامات دولت محلی آنتاریو با اتخاذ سیاست های حمایتی از کسب وکارهای مختلف، و بدون توجه به نژاد، ملیت و زبان مادری صاحبان کسب وکارها، امکان سرمايه گذاري را برای داوطلبان علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور فراهم کرده اند.

در برنامه های مختلف مهاجرتی کانادا نیز، جذب مهاجران به گونه ای است که هر شخصی از هر گوشه ای از جهان می تواند برای مهاجرت به این کشور اقدام کند و حتی اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کند. کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که همواره از پذیرش مهاجران، سرمایه گذاران و کارآفرینان استقبال کرده است. شما با سرمایه گذاری در اتاوا نه تنها با تبعیض نژادی و قومی مواجه نخواهید شد، بلکه از قوانین حمایتی برای رشد کسب وکار خود نیز برخوردار خواهید بود.

مهاجرت خانوادگی به کانادا

همانطوری که بیان شد، یکی از مسیرهای مطمئن برای اخذ اقامت دائم در کانادا، سرمایه گذاری در مناطق مختلف این کشور است. با سرمايه گذاري در اتاوا نه تنها می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، بلکه این امکان نیز وجود دارد تا مهاجرت همراه با همسر و فرزندان به کانادا را نیز تجربه کنید. بدین منظور، فقط کافی است از شرایط پذیرش در یکی از برنامه های سرمایه گذاری در اتاوا برخوردار باشید.

برخورداری از یک زندگی با کیفیت

مقرون به صرفه ترین شهر برای زندگی در کشورهای کانادا و امریکا، شهر اتاوا است. بر اساس آماری که سایت Mercer از هزینه های زندگی برای سال 2016 میلادی منتشر کرده است، شهر اتاوا شهری ارزان تر برای زندگی در مقایسه با شهرهایی مانند ونکوور، تورنتو، مونترال و کلگری در کانادا معرفی شده است. همچنین، شهر اتاوا از بسیاری دیگر از مراکز مهم مالی و تجاری در جهان مانند هنگ کنگ، سنگاپور، توکیو، شانگهای، ژنو، پکن، نیویورک، لندن و سیدنی، از هزینه های به مراتب کمتری برای زندگی برخوردار است.

این در حالی است که کیفیت زندگی در اتاوا و در سایر مناطق کشور کانادا، همواره مورد توجه جامعه بین المللی بوده است. به شکلی که بر اساس گزارشی که سایت mercer در این لینک و برای سال 2019 میلادی از معیار کیفیت زندگی در شهرهای مختلف جهان منتشر کرده است، شهر اتاوا در فهرست 20 شهر برتر جهان برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت قرار گرفته است.

وجود درآمدهای دلاری و بسیار خوب، امکان پیشرفت شغلی، امکان کار در یکی از شرکت های بزرگ کانادایی و بین المللی، تضمین آینده شغلی، برخورداری از امکانات فراوان رفاهی و تفریحی، وجود مناظر طبیعی بسیار زیبا، امکانات بسیار زیاد و مدرن آموزشی و نیز برخورداری از هزینه های پایین زندگی در اتاوا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ جهان، همگی از دلایلی هستند که سرمایه گذاری در اتاوا را برای صاحبان کسب وکارهای مختلف به موضوعی منطقی، توجیه پذیر، جذاب و لذت بخش تبدیل کرده است. با مشاهده فیلم موجود در این لینک که به معرفی کوتاه شهر اتاوا پرداخته است، می توانید اطلاعات بیشتری درباره این شهر کانادایی بدست آورید.  

تضمین آینده فرزندان

از آنجایی که امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری در اتاوا وجود دارد، فرصتی طلایی برای فرزندان صاحبان کسب وکارهای مختلف، جهت ادامه تحصیل در یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان فراهم شده است. کشور کانادا از یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان برخوردار است. همچنین، تحصیل در تمام مدارس دولتی این کشور برای افراد دارای اقامت دائم کانادا و حق شهروندی در این کشور رایگان خواهد بود.

به علاوه، تعداد بسیار زیادی از مدارس خصوصی در کشور کانادا وجود دارند که برنامه های تحصیلی بسیار متنوعی را برای دانش آموزان تدارک دیده اند. ذکر این نکته ضروری است که مدارس و کالج ها در کانادا از امکانات مدرن آموزشی و آزمایشگاه های پیشرفته ای برخوردار هستند. در نتیجه، می توانید اطمینان حاصل کنید که با تحصیل فرزندان در کانادا، فرزندان شما در مسیر درست تحصیلی گام بر می دارند و از آینده ای روشن برخوردار هستند.

درست است که سرمایه گذاری در اتاوا از ویژگی های منحصر به فردی در مقایسه با سایر مناطق این کشور برخوردار است، اما سرمایه گذاری در این شهر به معنای سرمايه گذاري در کشور کانادا است. در حقیقت، شما در کشوری صنعتی، پیشرفته و برخوردار از یک ثبات اقتصادی سرمایه گذاری می کنید که با بهره گیری از ارتباطات بسیار سازنده و قوی با مراکز بزرگ تجاری و مالی در جهان، چشم اندازی روشن را برای رونق کسب وکارهای کوچک و بزرگ در این کشور فراهم کرده است.

از آنجایی که روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در اتاوا و مهاجرت به کانادا وجود دارند، در صورتی که تمایل دارید تا در این کشور سرمايه گذاري کنید، پیشنهاد می کنیم حتما با یکی از وکلای برجسته مهاجرتی در تیم تراست مشورت کنید. کارشناسان مجرب تراست با بررسی شرایط مهاجرتی شما، ضمن آگاهی کامل از انواع روش های مختلف سرمایه گذاری در اتاوا و تسلط به تمام قوانین مهاجرتی در این کشور، می توانند در انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در اتاوا به شما کمک کنند. همین الان می توانید با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی رایگان در این لینک، کارشناسان خبره تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید. در ادامه، به معرفی روش های مختلف سرمايه گذاري در کانادا اتاوا می پردازیم.  

روش های سرمایه گذاری در اتاوا

روش های سرمایه گذاری در اتاوا

دولت کانادا با ارائه راه های مختلف مهاجرتی می کوشد تا نیاز این کشور را در زمینه های مختلف برطرف نماید. به شکلی که با تهیه و تدوین برنامه های مختلف مهاجرتی، گروه های متفاوتی از مهاجران مورد هدف قرار گرفته اند. به عنوان مثال، برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، زمینه را برای جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص فراهم کرده است.

در حقیقت، دولت کانادا با ارائه روش های متنوع برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف این کشور، قصد دارد تا ضمن جذب سرمایه گذاران، صاحبان کسب وکارهای مختلف و کارآفرینان بین المللی، زمینه را برای جذب سرمایه های خارجی نیز فراهم کند. بدین ترتیب کشور کانادا می تواند از طریق اعطای حق اقامت دائم در کانادا و فراهم کردن زمینه برای کارآفرینیِ سرمایه گذاران، رشد اقتصادی خود را نیز سریع تر نماید. اهمیت این موضوع برای دولت کانادا به اندازه ای است که تقریباَ تمام مناطق این کشور در کنار روش های مختلف مهاجرتی، روش های مختلف سرمایه گذاری را نیز به کارآفرینان پیشنهاد می دهند. در نتیجه، برای سرمايه گذاري در اتاوا نیز روش های مختلفی در نظر گرفته شده است. 

به طور کلی، برای سرمایه گذاری در اتاوا می توان از دو مسیر اصلی اقدام کرد. برنامه های مختلف سرمايه گذاري که دولت فدرال برای کارآفرینان و سرمایه گذاران در نظر گرفته است، به عنوان یکی از مسیرهای اصلی سرمایه گذاری در کشور کانادا محسوب می شود. به عنوان مثال، برنامه ویزای استارتاپ کانادا به عنوان یکی از چندین برنامه مهاجرت به کشور کانادا است که برای جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی تهیه شده است. اما با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا و انعطاف پذیری زیادی که برنامه های مهاجرتی این کشور برای پذیرش مهاجران دارند، علاوه بر برنامه های مهاجرتی که دولت فدرال برای پذیرش سرمایه گذاران و مهاجران تدوین کرده است، مناطق مختلف در این کشور نیز اقدام به ارائه برنامه های مختلفی برای پذیرش کارآفرینان خارجی کرده اند.

در حقیقت مسیر دیگری که برای سرمایه گذاری در اتاوا مورد توجه قرار گرفته است، سرمايه گذاري از طریق شرکت در برنامه های نامزد استانی کشور کانادا است. به شکلی که هر یک از استان های کانادا با توجه به اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی که برای رشد اقتصادی خود در نظر گرفته اند، اقدام به تهیه و تدوین برنامه های مختلف مهاجرتی برای جذب مهاجران کرده اند. چرا که نیازهای هر منطقه از کانادا و ویژگی های متفاوتی که سرمايه گذاري در هر یک از استان های کانادا به همراه دارد، موجب شده است تا مقامات محلی در هر استان، مسیرهای ویژه ای را برای پذیرش کارآفرینان و صاحبان کسب وکارهای مختلف در نظر بگیرند.

این برنامه های تعریف شده در سطح هر استان در کانادا را با عنوان برنامه های مهاجرت استانی کانادا می شناسند. از آنجایی که در این مطلب به طور کامل به تمام برنامه های نامزد استانی در کانادا اشاره نشده است، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هر یک از برنامه های نامزد استانی در کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

اما یکی از این برنامه های نامزد استانی که سرمایه گذاری در اتاوا را نیز در نظر گرفته است، برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو است. از آنجایی که شهر اتاوا در استان آنتاریو کانادا واقع شده است، در نتیجه یکی از راه های مهاجرت و سرمایه گذاری در این شهر کانادایی نیز، شرکت در یکی از برنامه های نامزد مهاجرت استانی در آنتاریو خواهد بود. به شکلی که، افرادی که قصد سرمايه گذاري در این شهر کانادایی را دارند، می توانند با راه اندازی یک کسب وکار جدید در اتاوا آنتاریو، برای سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال ، کارآفرینی کانادا

سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه نامزد استانی

همانطور که در بخش قبل نیز بیان شد، یکی از روش های سرمایه گذاری در اتاوا شرکت در یکی از برنامه های نامزد استانی در کانادا است. با توجه به موقعیت شهر اتاوا، برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو به عنوان یکی از برنامه های نامزد استانی است که برای پذیرش مهاجران در این منطقه از کانادا در نظر گرفته شده است. اما برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو از چندین برنامه مهاجرتی دیگر نیز تشکیل شده است. به شکلی که با شرکت در یکی از این برنامه های مهاجرتی، امکان دریافت اقامت دائم در کانادا نیز برای متقاضیان مهاجرت به این استان وجود خواهد داشت.

در گذشته، سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی می توانستند از طریق شرکت در یکی از 3 برنامه مختلف مهاجرتی که در برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو وجود داشت، نسبت به سرمایه گذاری در اتاوا اقدام کنند. این برنامه ها که تحت عنوان کسب وکار آنتاریو تعریف شده اند، عبارت هستند از: برنامه کارآفرین آنتاریو، برنامه شرکت آنتاریو و برنامه سرمایه گذاران آنتاریو.

در حال حاضر و طبق سایت برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو در این لینک، سرمایه گذاری و کارآفرینی در اتاوا تنها از طریق یکی از این برنامه های استانی در آنتاریو، یعنی مسیر کارآفرین، برای سرمایه گذاران خارجی امکان پذیر است. بنابراین در این مطلب نیز، تنها به معرفی این مسیر مهاجرتی برای سرمایه گذاری در اتاوا می پردازیم.

با پذیرش در برنامه مهاجرتی کارآفرین آنتاریو، علاوه بر این موضوع که امکان سرمایه گذاری در مناطق مختلف این استان مانند شهر اتاوا برای داوطلبان وجود خواهد داشت، متقاضیان سرمايه گذاري در اتاوا می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند.

سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو

در حقیقت، برنامه کارآفرین انتاریو به عنوان یکی از چندین برنامه نامزد مهاجرت انتاریو است که برای جذب گروهی از مهاجران در نظر گرفته شده است. با توجه به این موضوع که هر یک از برنامه های مهاجرتی برای هدفی خاص ارائه شده اند، برنامه کارآفرین آنتاریو نیز برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینی در این استان اختصاص داده شده است. به شکلی که، صاحبان و مدیران کسب وکارهای مختلفی که از تجربه کافی برای راه اندازی یک کسب وکار برخوردار باشند، می توانند با ارائه حداقل سرمايه گذاري مشخصی در اتاوا، اقدام به سرمایه گذاری در کانادا نمایند.

داوطلبان ضمن مدیریت کسب وکار راه اندازی شده در اتاوا، می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند. در ادامه مراحل شرکت در این برنامه نامزد استانی، آورده شده است.

همچنین درباره بهترین بیزنس در کانادا و خرید بیزینس در کانادا بخوانید.

مراحل سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو

در ادامه مراحل سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو آورده شده است:

 • ثبت اظهار علاقه مندی: داوطلبان علاقه مند به سرمایه گذاری در اتاوا می توانند ابتدا یک اظهار علاقه مندی در پورتال برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو ایجاد نمایند. بعد از ایجاد اظهار علاقه مندی بر اساس سیستم امتیازدهی در برنامه کارآفرین آنتاریو، به هر یک از داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا از طریق کارآفرینی، یک امتیاز ویژه اختصاص داده می شود. از متقاضیان سرمايه گذاري در اتاوا که از بیشترین امتیاز برخوردار باشند، برای ثبت یک درخواست رسمی در این برنامه مهاجرتی دعوت خواهد شد.
 • ثبت درخواست رسمی: داوطلبانی که یک دعوتنامه برای ثبت نام دریافت کنند، به مدت 90 روز فرصت خواهند داشت تا تمام مدارک و اطلاعات درخواست شده را ارسال نمایند. مدارکی مانند بیزینس پلن یا طرح پیشنهادی و ارزش دارایی شخصی از جمله مدارکی هستند که برای ثبت درخواست شرکت در برنامه سرمایه گذاری در اتاوا از طریق کارآفرینی، مورد نیاز هستند. ارزش دارایی خالص متقاضیان باید به تأیید یک نهاد معتبر مالی نیز رسیده باشد. همچنین، داوطلبان سرمايه گذاري در اتاوا کانادا نیاز است تا مبلغی به اندازه 3,500 دلار کانادا را به ازای هر متقاضی و به عنوان هزینه ثبت درخواست، پرداخت نمایند.
 • انجام مصاحبه و امضای توافق نامه عملکرد: در گام بعدی داوطلبان باید برای انجام یک مصاحبه حضوری به اداره مهاجرت آنتاریو که مسئول برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو است، مراجعه کنند. هزینه رفتن به کانادا و اقامت برای انجام مصاحبه نیز بر عهده متقاضیان سرمايه گذاري در اتاوا خواهد بود. در صورتی که بعد از انجام مصاحبه با درخواست متقاضیان سرمایه گذاری در اتاوا از طریق کارآفرینی موافقت شود، متقاضیان باید نسبت به امضای یک توافق نامه عملکردبا برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو اقدام کنند.
 • اخذ مجوز کار در اتاوا: بعد از امضای توافق نامه عملکرد، برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو برای داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا یک نامه حمایتی برای اخذ مجوز کار در اتاوا آنتاریو، صادر خواهد کرد. در این صورت، داوطلبان می توانند با استفاده از این نامه حمایتی صادر شده، درخواست خود را برای اخذ مجوز کار در اتاوا به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارائه دهند.
 • راه اندازی کسب و کار در اتاوا: بعد از رفتن به کانادا، داوطلبان حداکثر به مدت 20 ماه فرصت خواهند داشت تا طرح کسب وکار مورد نظر را در شهر اتاوا اجرایی نمایند. بعد از گذشت 18 ماه و قبل از اتمام فرصت 20 ماهه، داوطلبان باید گزارش نهایی از وضعیت کسب وکار خود را به برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو ارسال نمایند. در حقیقت ارائه این گزارش نهایی، به عنوان ارائه درخواست برای دریافت نامزد استانی محسوب می شود. چنانچه گزارش نهایی داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا از طرف برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو مورد پذیرش واقع شود، یک نامزدی استانی رسمی به متقاضیان اعطا خواهد شد.
 • اخذ اقامت دائم در کانادا: بعد از گذشت مدت زمانی حداقل به اندازه 18 ماه از راه اندازی کسب وکار در شهر اتاوا، داوطلبان می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا درخواست خود را به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارائه دهند. چرا که با در اختیار داشتن نامزدی استانی، به راحتی می توان برای دریافت اقامت دائم در کانادا اقدام کرد. به شکلی که، داوطلبان نیاز است تا درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا به یکی از مراکز تعیین شده، از طریق پست ارسال نمایند. معمولاَ به درخواست هایی که از طریق پست برای دریافت اقامت کانادا ارسال می شوند، در مدت زمانی در حدود 18 ماه رسیدگی خواهد شد.

شرایط سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو

سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرینی به شکل رقابتی است و از داوطلبانی که بیشترین امتیاز را بدست آورند، برای سرمايه گذاري در اتاوا کانادا دعوت خواهد شد. در جدول زیر، شرایط در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در شهر اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو آورده شده است:  

شرایطتوضیحات
اکسپرس اینتری کانادابرای سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو، نیازی به ایجاد یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری کانادا نیست.
ارتباط با استان آنتاریوداوطلبان نیازی نیست تا از تجربه قبلی برای حضور در شهر اتاوا برخوردار باشند.
جاب آفر کانادانیازی به برخورداری از پیشنهاد شغلی نیست.
مهارت زبانیداوطلبان نیاز است تا حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان را که معادل با CLB 4 باشد، برای شرکت در این برنامه مهاجرتی ارائه دهند.
تحصیلاتمعیار حداقلی برای ارائه یک مدرک تحصیلی تعیین نشده است.
تجربه کاریارائه تجربه در زمینه مدیریت ارشد یک کسب وکار و یا برخورداری از سابقه مالکیت در یک کسب وکار در 60 ماه قبل از ارائه درخواست و به اندازه حداقل 24 ماه مورد نیاز است.
سرمایه گذاریمبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اتاوا آنتاریو حداقل به اندازه 200 هزار دلار کانادا است.
داوطلبان نیاز است تا از حداقل دارایی خالص شخصی به ارزش 400 هزار دلار کانادا نیز برخوردار باشند.
 • مهارت زبانی: در هنگام ارائه اظهار علاقه مندی برای شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو، نیازی به ارائه حداقل نمره از آزمون زبان انگلیسی نیست؛ اما داوطلبان برای ارائه درخواست رسمی به برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو و جهت پذیرش در این برنامه مهاجرتی، باید از حداقل سطح تعیین شده برای آشنایی به زبان انگلیسی برخوردار باشند. به علاوه برخورداری از سطح مشخصی از مهارت در زبان انگلیسی، می تواند موجب افزایش امتیاز برای داوطلبان سرمایه گذاری در اوتاوا شود.
 • تجربه کاری: داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا نیاز است تا از حداقل 2 سال تجربه کاری تمام وقت در مدت 60 ماه قبل از ارائه درخواست برخوردار باشند. به شکلی که، داوطلبان باید در کسب وکار مورد نظر تجربه مدیریت روزانه و فعال را کسب کرده باشند.
 • سرمایه گذاری: برای سرمايه گذاري در اتاوا از طریق کارآفرینی نیاز است تا داوطلبان مدارکی مبنی بر برخورداری از حداقل سرمایه لازم را ارائه دهند. اما مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در استان آنتاریو با توجه به منطقه ای که کسب وکار در آنجا راه اندازی می شود و نیز نوع کسب وکاری که راه اندازی شده است، ممکن است متفاوت باشد. این تقسیم بندی با توجه به محل قرارگیری کسب وکار در داخل یا خارج از منطقه کلان شهر تورنتو انجام شده است. به همین دلیل، از آنجایی که شهر اتاوا در خارج از منطقه کلان شهر تورنتو واقع شده است، در ادامه توضیحات بیشتری درباره سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در خارج از منطقه کلان شهر تورنتو آورده شده است. همچنین، برای مشاهده تقسیم بندی منطقه ای در استان آنتاریو، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

برای سرمایه گذاری در اتاوا و در خارج از منطقه کلان شهر تورنتو، و نیز برای سرمايه گذاري در یکی از بخش های مرتبط با فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) یا بخش ارتباطات دیجیتال در استان آنتاریو، متقاضیان نیاز است تا از حداقل دارایی خالصی به ارزش 400 هزار دلار کانادا برخوردار باشند. همچنین، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اتاوا کانادا نیز به اندازه 200 هزار دلار کانادا در نظر گرفته شده است. به همین دلیل می توان برنامه کارآفرین آنتاریو را برای سرمايه گذاري در اتاوا، به نوعی برنامه سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا نیز دانست. اما چنانچه داوطلبان قصد راه اندازی یک کسب وکار در اتاوا کانادا را داشته باشند، باید حداقل یک سوم از سهام در نظر گرفته شده برای کسب وکار مورد نظر را نیز در کنترل خود داشته باشند.

نکته دیگری که داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا باید به آن توجه داشته باشند، فراهم کردن یک طرح درباره کسب وکار پیشنهادی در اتاوا است. بنابراین، چنانچه داوطلبان قصد سرمايه گذاري در اتاوا از طریق شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو را داشته باشند، باید طرحی از کسب وکار مورد نظر خود را نیز ارائه دهند. داوطلبان در بیزینس پلن پیشنهادی، باید به جزئیاتی اشاره کنند که قرار است در کسب وکار مورد نظر خود در اتاوا، در نظر بگیرند. به شکلی که، در پروپوزال یا طرح ارائه شده باید ایجاد حداقل 1 موقعیت شغلی و به صورت تمام وقت در اتاوا، برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم کانادا، در نظر گرفته شده باشد.

علاوه بر شرایط ذکر شده، شرط دیگر برای پذیرش داوطلبان، شرط سکونت در اتاوا آنتاریو است. داوطلبان باید حداقل در مدت 75 درصد از زمانی که کسب وکار خود را در اتاوا راه اندازی کرده اند، در این منطقه از کانادا نیز اقامت داشته باشند. همچنین، ذکر این نکته ضروری است که کسب وکار راه اندازی شده و یا خریداری شده در منطقه اتاوا نباید در فهرست کسب وکارهای غیر مجاز قرار داشته باشد.

به عنوان مثال، کسب وکارهای مرتبط با شستشوی اتوماتیک خودرو، لباسشویی و بازیافت لاستیک، نمی توانند در این برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شوند. در نهایت داوطلبان می توانند در هنگام ارائه درخواست، یک شریک در کسب وکار مورد نظر خود را نیز معرفی نمایند. در این صورت، متقاضیان و شریک پیشنهادی آنها باید از حداقل شرایط اعلام شده برخوردار باشند. همچنین، داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا فقط می توانند یک نفر را به عنوان شریک در کسب وکار خود در اتاوا معرفی کنند.

چگونگی امتیازدهی در برنامه کارآفرین آنتاریو برای سرمایه گذاری در اتاوا

داوطلبانی که اظهار علاقه مندی خود را از طریق پورتال اداره مهاجرت آنتاریو برای این برنامه مهاجرتی ارسال کرده اند، بر اساس سیستم رتبه بندی کارآفرین آنتاریو، یک امتیاز مشخصی دریافت می کنند. در نتیجه، متقاضیانی که از بیشترین امتیاز کسب شده برخوردار باشند، می توانند درخواست رسمی خود را برای سرمايه گذاري در اتاوا ثبت نمایند.

در جدول زیر، معیارهایی که برای امتیازدهی به داوطلبان مورد توجه قرار گرفته اند، آورده شده است:

معیارحداکثر امتیاز
سرمایه انسانی80
سرمایه گذاری46
مفهوم کسب وکار74

نکته: حداکثر امتیاز در دسترس برای داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا، برابر با 200 امتیاز است.

پارامترهای سرمایه انسانی برای سرمایه گذاری در اتاوا

مجموع امتیازی که برای پارامتر سرمایه انسانی در نظر گرفته شده است، برابر با 80 امتیاز می باشد. اما معیار سرمایه انسانی برای سرمایه گذاری در اتاوا، از پارامترهای مختلفی تشکیل شده است. پارامترهای مورد نظر برای معیار سرمایه انسانی عبارت هستند از: تجربه مدیریت در یک کسب وکار یا مالکیت در یک کسب وکار (25 امتیاز)، تجربه کاری خاص (35 امتیاز)، تحصیلات (10 امتیاز) و میزان آشنایی به زبان رسمی در کشور کانادا (10 امتیاز).

 • تجربه مدیریت یا مالکیت در یک کسب وکار: چناچه متقاضیان سرمایه گذاری در اتاوا کانادا دارای تجربه مالکیت و تجربه مدیریت ارشد در یک کسب وکار و در مدت 60 ماه قبل از ارائه درخواست باشند، نیاز است تا یکی از تجربه های ذکر شده (یعنی تجربه مالکیت یا تجربه مدیریت ارشد) را برای دریافت امتیاز از پارامتر تجربه کاری، معرفی نمایند. در جدول زیر چگونگی امتیاز دهی بر اساس پارامتر “تجربه کاری مالکیت یا مدیریت در یک کسب وکار”، آورده شده است:
شرایط تجربه کاری مرتبط با مالکیت یک کسب وکارامتیاز
تجربه کمتر از 24 ماهمجاز نمی باشد.
بین 24 ماه الی 47 ماه13
بین 48 ماه الی 59 ماه19
60 ماه25
شرایط تجربه کاری مرتبط با مدیریت ارشد در یک کسب وکارامتیاز
تجربه کمتر از 24 ماهمجاز نمی باشد.
بین 24 ماه الی 47 ماه13
بین 48 ماه الی 59 ماه19
60 ماه25

نکته: حداکثر امتیاز از پارامتر مالکیت یا مدیریت ارشد در یک کسب وکار، برابر با 25 امتیاز است.

 • تجربه کاری خاص: داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا که رشد بسیار زیادی را در کسب وکار خود تجربه کرده اند و یا تجربه صادرات در کارنامه حرفه ای خود دارند، ممکن است از طریق پارامتر تجربه کاری خاص بتوانند امتیاز بیشتری را بدست آورند. ذکر این نکته ضروری است که تجربه کاری خاص مورد نظر باید مربوط به مدت 60 ماه قبل از ارائه درخواست متقاضیان باشد. به شکلی که، چنانچه داوطلبان سرمايه گذاري در اتاوا از یکی از شرایطی که در ادامه آورده شده است برخوردار باشند، می توانند از پارامتر تجربه کاری خاص نیز حداقل امتیاز مورد نظر را بدست آورند. این شرایط عبارت هستند از:
 • برخورداری از تجربه رشد زیاد در یک کسب وکار: چنانچه داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا تجربه کاری در یک کسب وکاری را داشته باشند که آن کسب وکار مورد نظر، حداقل به اندازه 20 درصد افزایش در درآمد را در مدت 2 سال متوالی تجربه کرده باشد، می توانند از پارامتر تجربه کاری خاص امتیاز مورد نظر را بدست آورند.
 • برخورداری از تجربه صادرات در یک کسب وکار: ارائه تجربه کاری در زمینه صادرات نیز دارای اهمیت است. به شکلی که، این تجربه کاری باید به گونه ای باشد که حداقل به اندازه 20 درصد از کل محصولات یا خدمات به یک بازار خارجی صادر شده باشد.
 • مهارت های قابل انتقال: برخورداری از تجربه مستقیم و یا ارائه تجربه کاری در یکی از صنایع مرتبط نیز، به عنوان معیاری برای امتیازدهی به داوطلبان در نظر گرفته شده است. به شکلی که، این تجربه کاری باید در 5 سال قبل از ارائه درخواست بدست آمده باشد.

در جدول زیر و با توجه به شرایط ذکر شده، چگونگی امتیاز دهی بر اساس پارامتر “تجربه کاری خاص” آورده شده است:

شرایطامتیاز
داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا از هیچ کدام از شرایط ذکر شده برخوردار نباشند.0
داوطلبان از یکی از شرایط ذکر شده برای پارامتر “تجربه کاری خاص” برخوردار باشند.15
داوطلبان از دو شرط ذکر شده برای پارامتر “تجربه کاری خاص” برخوردار باشند.25
داوطلبان از تمامی شرایط ذکر شده برای پارامتر “تجربه کاری خاص” برخوردار باشند.35

نکته: حداکثر امتیاز از پارامتر تجربه کاری خاص، برابر با 35 امتیاز است.

 • تحصیلات: اگرچه برخورداری از حداقل مدرک تحصیلی به عنوان یک شرط ضروری برای شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو در نظر گرفته نشده است، اما داوطلبان در صورت برخورداری از مدرک تحصیلی تعیین شده، می توانند امتیاز مناسبی را از پارامتر تحصیلات بدست آورند.
شرایطامتیاز
عدم ارائه مدرکی مبنی بر برخورداری از تحصیلات دانشگاهی0
ارائه مدرک دانشگاهی با حداقل 2 سال دوره آموزشی5
ارائه مدرک دانشگاهی با حداقل دوره آموزشی 3 سال یا بیشتر10

نکته: حداکثر امتیاز از پارامتر تحصیلات، برابر با 10 امتیاز است.

 • آشنایی به زبان: داوطلبان می توانند با برخورداری از سطح مشخصی از تسلط به زبان انگلیسی، امتیاز لازم را از این پارامتر دریافت کنند.
شرایطامتیاز
ارائه نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان معادل با سطح CLB 3 یا کمتر0
ارائه نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان معادل با سطح CLB 4 که نشان دهنده سطح مقدماتی در آشنایی به زبان است.5
ارائه نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان معادل با سطح CLB 5 یا بیشتر که نشان دهنده سطح متوسط یا پیشرفته در آشنایی به زبان است.10

نکته: حداکثر امتیاز از پارامتر آشنایی به زبان، برابر با 10 امتیاز است.

پارامترهای مرتبط با سرمايه گذاري و دارایی شخصی جهت سرمایه گذاری در اتاوا

داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرینی می توانند از پارامترهای مرتبط با معیار سرمايه گذاري، حداکثر 46 امتیاز را بدست آورند. در ادامه درباره هر یک از این پارامترها، توضیحات بیشتری آورده شده است:

 • دارایی خالص شخصی: داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا می توانند حداکثر 15 امتیاز را از این پارامتر بدست آورند. به شکلی که، دارایی های خالص متقاضیان و دارایی های همسر یا شریک زندگی داوطلبان نیز می تواند برای امتیازدهی، در نظر گرفته شود. چگونگی امتیاز دهی بر اساس پارامتر دارایی خالص شخصی:
مبلغتوضیحات
کمتر از 400 هزار دلارمجاز نمی باشد.
بین 400 هزار دلار الی 999,999 دلار10 امتیاز
1 میلیون دلار یا بیشتر15 امتیاز
 • امتیازدهی بر اساس پارامتر سرمایه گذاری
مبلغتوضیحات
کمتر از 200 هزار دلارمجاز نمی باشد.
بین 200 هزار دلار الی 499,999 دلار15 امتیاز
بین 500 هزار دلار الی 799,999 دلار20 امتیاز
800 هزار دلار یا بیشتر25 امتیاز

نکته: حداکثر امتیاز از پارامتر سرمايه گذاري، برابر با 25 امتیاز است.

 • بازدیدهای مرتبط با کسب وکار: آن گروهی از متقاضیان سرمايه گذاري در اتاوا که تمایل به خرید یک کسب وکار موجود در اتاوا آنتاریو را دارند، موظف هستند تا یک بازدید اکتشافی از این منطقه از کانادا را انجام دهند. این در حالی است که، تمامی داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا نیز می توانند از امتیاز در نظر گرفته شده برای این پارامتر استفاده کنند.
شرایطامتیاز
بازدیدی از اتاوا آنتاریو انجام نشده است0
بازدید از اتاوا آنتاریو انجام شده است6

نکته: حداکثر امتیاز از پارامتر بازدید از اتاوا، برابر با 6 امتیاز است.

پارامترهای مفهوم کسب و کار برای سرمایه گذاری در اتاوا

پارامترهای مفهوم کسب و کار برای سرمایه گذاری در اتاوا

حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای بخش مفهوم کسب وکار به اندازه 74 امتیاز است. پارامترهای مورد نظر برای معیار مفهوم کسب وکار عبارت هستند از:

مدل کسب وکار (15 امتیاز)، پژوهش بازار (15 امتیاز)، مزایای اقتصادی قابل توجه و سرمایه گذاری در یکی از بخش های کلیدی (10 امتیاز)، تخصیص سرمايه گذاري (10 امتیاز)، موقعیت کسب وکار (10 امتیاز)، ایجاد فرصت شغلی (7 امتیاز) و ایجاد شغل بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) (7 امتیاز).

ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو، نیاز است تا حداقل 37 امتیاز از 74 امتیاز در نظر گرفته شده برای معیار مفهوم کسب وکار را بدست آورند، تا بتوانند شایستگی شرکت در این برنامه مهاجرتی را داشته باشند. در ادامه، درباره چگونگی امتیاز دهی بر اساس هر یک از پارامترهای ذکر شده، توضیحات بیشتری آورده شده است.

 • مدل کسب وکار: از متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در اتاوا از طریق کارآفرینی دارند، درخواست می شود تا نسبت به ارائه یک مدل از کسب وکار پیشنهادی اقدام کنند. به شکلی که، در مدل ارائه شده باید مشخص شود که داوطلبان چگونه می خواهند از طریق کسب وکار پیشنهادی درآمد کسب کنند و سودآوری داشته باشند. همچنین، داوطلبان باید توضیح دهند که چگونه کسب وکار مورد نظر تحت مدیریت آنها می تواند پویا باشد و از پتانسیل موفقیت تجاری پایدار نیز برخوردار باشد. در جدول زیر، می توانید چگونگی امتیاز دهی بر اساس این پارامتر را مشاهده کنید:
شرایطامتیاز
رضایت بخش نیست و یا مبهم است.0
نسبتاَ خوب7
خوب15
 • پژوهش بازار: داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا باید نشان دهند که چگونه کسب وکار پیشنهادی مورد نظر آنها می تواند در اتاوا آنتاریو به موفقیت دست پیدا کند. بدین منظور نیاز است تا داوطلبان نسبت به ارائه یک راهبرد موثر، در رابطه با نحوه ورود به بازار اقدام کنند. در جدول زیر، چگونگی امتیازدهی بر اساس پارامتر پژوهش بازار در اتاوا آورده شده است:
شرایطامتیاز
رضایت بخش نیست و یا مبهم است.0
نسبتاَ خوب7
خوب15
 • مزایای اقتصادی قابل توجه و سرمایه گذاری در یکی از بخش های کلیدی در اتاوا: متقاضیان سرمایه گذاری در اتاوا می توانند دلایل خود را مبنی بر این موضوع که چگونه کسب وکار پیشنهادی آنها می تواند مزایای اقتصادی قابل توجهی را برای شهر اتاوا و استان آنتاریو به همراه داشته باشد، ارائه دهند. به عنوان مثال، معرفی فناوری جدید در یک کسب وکار می تواند نشان دهنده مزیت اقتصادی ویژه در آن کسب وکار باشد. همچنین، توسعه محصولات یا خدمات جدید، افزایش در صادرات و نیز انجام پژوهش های جدید می تواند، دلایلی بر برخورداری یک کسب وکار از مزایای اقتصادی قابل توجه باشد.

چنانچه کسب وکار پیشنهادی متقاضیان سرمایه گذاری در اتاوا در ارتباط با یکی از بخش های کلیدی در اقتصاد منطقه آنتاریو باشد، داوطلبان می توانند از امتیاز در نظر گرفته شده برای این پارامتر نیز برخوردار شوند. در ادامه، علاوه بر بخش های کلیدی در اقتصاد آنتاریو که به عنوان اولویت های اقتصادی در این استان محسوب می شوند، چگونگی امتیاز دهی بر اساس پارامتر “مزایای اقتصادی قابل توجه و سرمایه گذاری در یکی از بخش های کلیدی” نیز آورده شده است.

 • هوافضا
 • خودروسازی
 • شیمی و بیوشیمی
 • فناوری پاک
 • خدمات مالی
 • تولید مواد غذایی و آشامیدنی
 • جنگلداری
 • اتوماسیون صنعتی و رباتیک
 • فناوری اطلاعات
 • علوم زیستی
 •  معدن
 • گردشگری
شرایطامتیاز
رضایت بخش نیست و یا مبهم است.0
نسبتاَ خوب5
خوب10
 • تخصیص سرمایه گذاری: داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا کانادا نیاز است تا توضیحاتی درباره نحوه سرمایه گذاری برای گسترش کسب وکار پیشنهادی، ارائه دهند. در جدول زیر، نحوه امتیازدهی بر اساس پارامتر تخصیص سرمایه گذاری آورده شده است:
شرایطامتیاز
رضایت بخش نیست و یا مبهم است.0
نسبتاَ خوب5
خوب10
 • موقعیت کسب وکار: بر اساس جمعیت ناحیه ای که سرمایه گذاری در آن ناحیه انجام می شود نیز، امتیاز مشخصی به داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا اختصاص داده می شود. در جدول زیر، چگونگی امتیازدهی بر اساس موقعیت کسب وکار پیشنهادی آورده شده است:
شرایطامتیاز
جمعیت 175 هزار نفر یا بیشتر0
جمعیتی بیشتر از 100 هزار نفر اما کمتر از 175 هزار نفر5
سایر مناطق با جمعیت 100 هزار نفر یا کمتر10
 • ایجاد فرصت شغلی: شغل ایجاد شده در کسب وکار پیشنهادی در اتاوا کانادا باید به شکلی باشد که افراد مشغول به کار در شغل مورد نظر، از دستمزد رایج برخوردار باشند. همچنین، در فرصت شغلی مورد نظر باید حداقل به اندازه 1560 ساعت در سال، اشتغال همراه با حقوق در نظر گرفته شده باشد. در جدول زیر، چگونگی امتیازدهی برای پارامتر ایجاد فرصت شغلی آورده شده است:
تعداد فرصت های شغلی ایجاد شدهامتیاز
13
3 الی 45
5 فرصت شغلی یا بیشتر7
 • ایجاد شغل بر اساس طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)
شرایطامتیاز
هیچ شغلی در یکی از مشاغل مورد نظر در فهرست مشاغل ملی کانادا، ایجاد نشود.0
ایجاد 1 شغل در کدهای شغلی NOC 0, A, B5
ایجاد 2 شغل یا بیشتر در کدهای شغلی  NOC 0, A, B7

برای یافتن کد شغلی مورد نظر خود بر اساس سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

با توجه به این موضوع که برای پذیرش در برنامه کارآفرین آنتاریو نیاز است تا داوطلبان ضمن برخورداری از حداقل شرایط تعیین شده، نسبت به افزایش امتیاز خود نیز اقدام کنند، دریافت مشاوره از یک فرد متخصص و آگاه به موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری در اتاوا کانادا، می تواند در افزایش شانس پذیرش متقاضیان بسیار تأثیرگذار باشد. به علاوه، برای سرمایه گذاری در اتاوا نیاز است تا داوطلبان طرحی از کسب وکار خود را با جزئیات کامل ارائه دهند. بنابراین، توصیه می شود که متقاضیان سرمایه گذاری در شهر اتاوا حتما نسبت به دریافت راهنمایی از یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا برای تهیه و تدوین پروپوزالی از کسب وکار مورد نظر خود اقدام کنند.

سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه های دولت فدرال

علاوه بر برنامه های نامزد استانی که مقامات محلی در هر استان برای پذیرش مهاجران و سرمایه گذاران در نظر گرفته اند، دولت کانادا نیز اقدام به معرفی برنامه های ویژه ای برای جذب داوطلبان مهاجرت به این کشور کرده است. بنابراین، علاوه برنامه کارآفرین آنتاریو، داوطلبان می توانند از طریق برنامه های دولت فدرال نیز برای سرمايه گذاري در اتاوا، درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند.

برنامه ویزای استارتاپ فدرال و برنامه افراد خود اشتغال در کانادا به عنوان برنامه هایی هستند که برای سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه های دولت فدرال، در نظر گرفته شده اند. 

در حقیقت جذب ایده های جدید در اقتصاد کانادا، به معنای جذب سرمایه های انسانی ارزشمند در کانادا است. به شکلی که نه تنها با جذب افراد خلاق و کارآفرین، تولید در کانادا رونق می یابد، بلکه پذیرش این گروه از متقاضیان سرمایه گذاری در اتاوا کانادا نیز، می تواند منجر به تولید ثروت شود. به همین دلیل، یکی از مسیرهای مهاجرتی که برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف کانادا در نظر گرفته شده است، برنامه ویزای استارتاپ فدرال است. در ادامه، درباره برنامه ویزای استارت آپ کانادا توضیحات بیشتری آورده شده است.

اما برنامه افراد خود اشتغال در کانادا نیز به عنوان یکی از مسیرهای در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کانادا است که امکان سرمایه گذاری در این کشور را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است. افرادی که از طریق کارآفرینی تمایل به مهاجرت به اتاوا کانادا را دارند، می توانند با سرمايه گذاري در اتاوا از طریق برنامه افراد خود اشتغال، نسبت به اخذ اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: ویزای خود اشتغالی کانادا ، مهاجرت خوداشتغالی کانادا

سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه ویزای استارت آپ فدرال

آیا می دانستید که کشور کانادا برای ایده های جدید و خلاقانه شما ارزش بسیار زیادی قائل است؟ یکی از دلایل این موضوع این است که اقتصاد شهرهای مختلف کانادا مانند شهر اتاوا اقتصادی پویا و مدرن است. کانادا می کوشد تا اقتصادی دانش بنیان و متکی بر فناوری را برای توسعه پایدار خود ایجاد نماید. به شکلی که، بخش مهمی از اقتصاد این کشور را صنایع مرتبط با فناوری های جدید تشکیل می دهند.

به عنوان مثال، شهر اتاوا یکی از مراکز اصلی فناوری در جهان محسوب می شود که شرکت های بزرگی مانند اپل و مایکروسافت نیز در این شهر مشغول به فعالیت هستند. با نگاهی به بخش های کلیدی و اولویت های اقتصادی اتاوا آنتاریو، به خوبی مشخص می شود که بخش های مرتبط با فناوری از جایگاه ویژه ای در اقتصاد این منطقه از کانادا برخوردار هستند. بنابراین، کاملاَ روشن است که افراد نخبه ای که از فکری جدید و ایده ای خلاقانه برای راه اندازی یک کسب وکار در مناطق مختلف کانادا مانند شهر اتاوا برخوردار باشند، به خوبی در این کشور مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

برنامه ویزای استارت آپ فدرال به عنوان مسیری است که دولت فدرال برای جذب ایده های تازه در اقتصاد کانادا در نظر گرفته است. بر طبق سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک، آن گروه از کارآفرینان که بتوانند کسب وکاری خلاقانه را در کانادا راه اندازی کنند، به شکلی که کسب وکار مورد نظر بتواند فرصت های شغلی نیز برای افراد دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروندان کانادایی ایجاد نماید، می توانند برای مهاجرت به این کشور از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه افراد خود اشتغال

چنانچه از تجربه مرتبط در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی برخوردار باشید، می توانید برای سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه افراد خود اشتغال، درخواست خود را ارائه دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونگی ارائه درخواست در این برنامه مهاجرتی، می توانید به وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این لینک، مراجعه کنید.

معیارهای انتخاب داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه مهاجرت خود اشتغالی دولت فدرال کانادا، پارامترهایی مانند تجربه، سن، تحصیلات و آشنایی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی است.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در اتاوا

در برنامه کارآفرین آنتاریو، داوطلبان بعد از رفتن به کانادا و راه اندازی کسب وکار در اتاوا، باید ثابت کنند که شرایط تعیین شده در توافق نامه عملکرد را اجرا کرده اند. زمانی که اهداف تعیین شده در توافق نامه عملکرد اجرا شوند، داوطلبان می توانند برای دریافت نامزدی استانی و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. برای دریافت نامزدی استانی، داوطلبان باید از شرایطی که در ادامه آورده شده است، برخوردار باشند:

 • در مدیریت روزانه کسب وکار مورد نظر شرکت داشته باشند
 • به منظور حمایت از کسب و کار و در مدت توافق نامه عملکرد، حداقل به مدت 9 ماه از سال را در اتاوا اقامت داشته باشند
 • حداقل نمره ای معادل با CLB 4 از یکی از امتحان های معتبر زبان ارائه دهند.

انجام مراحل سرمایه گذاری در اتاوا و اخذ ویزای کانادا نیازمند صرف زمان زیاد و جمع آوری مدارک مورد نیاز است. به شکلی که داوطلبان نیاز است تا به خوبی از تمامی شرایط، مدارک مورد نیاز و اخبار جدید مهاجرت به کانادا با خبر باشند. به علاوه، در صورت بروز هر گونه اشتباه در روند پذیرش در برنامه مهاجرتی، ممکن است فرآیند اخذ اقامت کانادا نیز با مشکل مواجه شود.

تیم تراست با سابقه ای طولانی و درخشان در امور مرتبط با مهاجرت به کشور کانادا، می تواند به خوبی شما را در انجام تمامی مراحل سرمايه گذاري در اتاوا یاری کند. دریافت مشاوره از فردی متخصص و آگاه در زمینه سرمایه گذاری، می تواند علاوه بر صرفه جویی در زمان، از صرف هزینه اضافی نیز جلوگیری کند. بنابراین، با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی رایگان، وکلای خبره مهاجرت در تیم تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید.

نشانی برخی از سایت های مفید در رابطه با سرمایه گذاری در اتاوا

 • سایت شهر اتاوا در این لینک.
 • سایت رسمی گردشگری در شهر اتاوا در این لینک.
 • اطلاع از وضعیت آب و هوا در شهر اتاوا در این لینک.
 • سایت رسمی اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی (IRCC) کشور کانادا در این لینک.
 • وب سایت رسمی دولت محلی آنتاریو در این لینک.
 • صفحه برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو در این لینک.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا برای سرمایه گذاری در اتاوا نیاز به تحصیلات دانشگاهی است؟

برای سرمایه گذاری در اتاوا از طریق کارآفرینی، برخورداری از تحصیلات دانشگاهی برای داوطلبان ضروری نیست. اما از آنجایی که برنامه کارآفرین آنتاریو به شکل رقابتی است، برخورداری از یک مدرک دانشگاهی می تواند موجب افزایش امتیاز داوطلبان شود.  

آیا برای سرمایه گذاری در اتاوا نیاز به ارائه مدرک زبان است؟

در زمان اظهار علاقه مندی در برنامه کارآفرین آنتاریو، نیازی به ارائه حداقل نمره از امتحان زبان انگلیسی معادل با CLB 4 نیست. اما جهت ارائه درخواست رسمی به برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو، ارائه حداقل سطح تعیین شده برای آشنایی به زبان انگلیسی مورد نیاز است.
به علاوه، ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان، می تواند منجر به دریافت امتیاز بیشتر از برنامه کارآفرین آنتاریو شود. همچنین، توجه داشته باشید که یکی از شرایط تعیین شده برای دریافت نامزدی استانی جهت اخذ اقامت دائم در کانادا، ارائه حداقل نمره از امتحان زبان معادل با CLB 4 است.

آیا امکان شراکت برای سرمایه گذاری در اتاوا وجود دارد؟

برای سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو، داوطلبان تنها مجاز به معرفی یک شریک در کسب و کار پیشنهادی در اتاوا هستند. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان و شریک کسب وکار آنها باید از حداقل شرایط شرکت در برنامه مهاجرتی برخوردار باشند.
توجه داشته باشید که کمترین امتیاز بدست آمده از داوطلب اصلی و شریک کسب وکار، به عنوان امتیاز در نظر گرفته شده برای مقایسه با امتیاز سایر داوطلبان، استفاده خواهد شد. 

آیا برای سرمایه گذاری در اتاوا نیاز به انجام مصاحبه است؟

در صورت شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو، چنانچه از داوطلبان سرمایه گذاری در اتاوا دعوت به ثبت درخواست رسمی شود، متقاضیان نیاز است تا جهت انجام یک مصاحبه حضوری به اداره مهاجرت آنتاریو مراجعه کنند. بنابراین، سفر به کانادا برای انجام مصاحبه با مقامات برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو، ضروری است.

آیا برای سرمایه گذاری در اتاوا نیاز به ارائه تعهد است؟

بله. داوطلبانی که برای سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو پذیرفته می شوند، باید یک توافق نامه عملکرد را با برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو به امضا برسانند. به شکلی که با اجرای تعهدات ذکر شده در این توافق نامه، داوطلبان می توانند نامزدی استانی از استان آنتاریو را دریافت کنند. در این صورت، متقاضیان سرمايه گذاري در اتاوا کانادا که از طریق برنامه نامزد استانی آنتاریو برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کرده اند، می توانند درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. برخی از موضوعاتی که در یک توافق نامه عملکرد بیان می شوند، عبارت هستند از:
1. ارائه توضیحاتی درباره کسب وکار پیشنهادی برای سرمایه گذاری در اتاوا. معمولاً موقعیت کسب وکار و صنعتی که کسب وکار پیشنهادی در آن بخش مشغول به فعالیت خواهد شد، در توافق نامه عملکرد آورده می شود.
2. مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است و زمان بندی در نظر گرفته شده برای سرمايه گذاري.
3. تعداد شغل ها و نوع شغل هایی که قرار است از طریق ایجاد کسب وکار مورد نظر، برای افراد دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروندان کانادایی ایجاد شود.
4. دستاوردهایی که از ایجاد و راه اندازی یک کسب وکار بدست خواهد آمد.
5. ارائه زمان بندی برای هر تعهدی که در توافق نامه مطرح می شود.

شرایط سرمایه گذاری در اتاوا از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا کدام است؟

یکی از شرایطی که برای شرکت در برنامه ویزای استارت اپ کانادا در نظر گرفته شده است، دریافت نامه حمایتی از یکی از سازمان های تعیین شده است.
شرط دیگر برخورداری از حداقل توانایی مالی جهت رفتن به اتاوا است.
همچنین، برخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل با CLB 5 نیز، به عنوان یکی دیگر از شرایط شرکت در برنامه ویزای استارت آپ فدرال است.

آیا می توانم از طریق کارآفرینی به اتاوا مهاجرت کنم؟

بله. با توجه به مطالبی که در اینجا بیان شد، برنامه های مختلفی مانند برنامه کارآفرین آنتاریو و برنامه افراد خود اشتغال کانادا، به داوطلبان علاقه مند به کارآفرینی در اتاوا این اجازه را می دهند تا بتوانند از این طریق به اتاوا آنتاریو مهاجرت کنند.
با توجه به شرایط و ویژگی هایی که هر یک از مسیرهای سرمایه گذاری در اتاوا دارا است، داوطلبان می توانند درخواست خود را برای شرکت در برنامه مهاجرتی مورد نظر ارائه دهند. چنانچه برای انتخاب بهترین مسیر سرمایه گذاری در اتاوا نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می توانید با یکی از وکلای خبره در تیم تراست مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.