ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای همراه دانش آموزی کانادا در یک نگاه

مواردتوضیحات
هزینه های مورد نیازدانش آموزان بین المللی به طور کلی می توانند در یک مدرسه روزانه یا مدرسه شبانه روزی در کانادا تحصیل کنند. شما باید بین 30000 تا 60000 دلار بپردازید تا فرزند خود را به مدارس شبانه روزی در کانادا بفرستید که علاوه بر تحصیل شامل برنامه های اسکان و تفریح می شود. شهریه در مدارس روزانه کانادا تقریباً 10000 تا 15000 دلار در سال است.
مدارک مورد نیازمشخصات کامل سرپرست و متقاضی ویزای دانش آموزی، نامه پذیرش از یک مدرسه کانادایی، تکمیل فرم ویزای سرپرست برای والدین دانش آموز، مدت اقامت این افراد در کانادا را مشخص کنید، ارائه گواهی تمکن مالی ویزا کانادا و گردش حساب توسط متولی، مدارکی که بیانگر وضعیت فعلی متقاضیان باشد، تاییدیه ثبت نام مدارس کانادا را ارائه دهید، نامه بورسیه دانش آموزی (در صورت وجود)، یک کپی از مجوز تحصیل دانش آموز، کپی مجوز کار یا تحصیل سرپرست در کانادا (در صورت وجود)

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

محصلان زیر 18 سال در کانادا خردسال محسوب می شوند. آن ها باید قوانین مشابهی را برای ورود به کانادا مانند هر بازدیدکننده دیگری دنبال کنند. افراد زیر سن قانونی که سعی می کنند بدون مدارک مناسب وارد کانادا شوند یا با بزرگسالانی غیر از والدین یا قیم قانونی خود هستند، با دقت بیشتری بررسی خواهند شد.

افسران خدمات مرزی برای کودکانی که نیاز به حفاظت دارند در حالت آماده باش هستند و با دقت فراوان کودکان گم شده یا فراری را بررسی می کنند. آن ها ممکن است از شما در مورد کودکانی که با شما به کانادا می آیند سؤال کنند یا از کودکی که به تنهایی سفر می کند سؤال کنند. مطمئن شوید که مدارک مناسب همراه خود دارید.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا مشروط به شرایط ویژه ای به والدین یا همراهان دانش آموز اعطا می شود. در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا این موضوع را به صورت دقیق تر با هم بررسی کنیم.

ویزای گاردین کانادا چیست

قیم، شخصی است که از فرزند زیر 18 سال شما در کانادا مراقبت می کند. اگر از کانادا برای قیم درخواست می دهید، باید فرم درخواست قیم را تکمیل کرده و در دفتر اسناد رسمی امضا کنید. اگر با فرزند خود به عنوان سرپرست به کانادا مهاجرت کنید، در نهایت می توانید از طریق برنامه تحصیلات تکمیلی یا سایر برنامه های مهاجرتی کانادا برای اقامت خانواده خود در کانادا درخواست دهید.

البته برنامه های مهاجرتی کانادا در هر زمانی قابل تغییر هستند. دانش آموزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند می توانند در سنین 5 تا 17 سال برای تحصیل از ابتدایی تا دبیرستان در کانادا اقدام کنند البته طبق قانون مهاجرت کانادا، دانش آموزان در این گروه سنی باید یک فرد بزرگسال مقیم کانادا را به عنوان قیم خود معرفی کنند.

اهمیت و ضرورت همراهی قیم با کودکان زیر 18 سال در کانادا به این دلیل است که در صورت بروز مشکل برای کودک امکان پیگیری برای همراه وجود دارد. به این ترتیب اگر شما به عنوان یکی از والدین کودک یا برادر و خواهر او قصد همراهی او را در این سفر دارید، باید برای ویزای گاردین اقدام کنید.

مراحل درخواست ویزای گاردین کانادا

شما به عنوان والدین یک دانش آموز برای دریافت ویزای گاردین باید قبل از هر اقدامی از تمامی اطلاعات لازم در مورد شرایط اخذ این ویزا مطلع باشید. این اطلاعات شامل الزامات و مدارک مورد نیاز و همچنین هزینه و ملزومات اخذ ویزای گاردین می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گاردین کانادا

دانش آموز ابتدا باید دعوتنامه ای برای همراهی یکی از اعضای خانواده تهیه کند. سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گاردین کانادا عبارتند از:

 • مشخصات کامل سرپرست و متقاضی ویزای دانش آموزی کانادا (شامل نام، نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن و تاریخ تولد)
 • نامه پذیرش از یک مدرسه کانادایی
 • تکمیل فرم ویزای سرپرست برای والدین دانش آموز
 • مدت اقامت این افراد در کانادا را مشخص کنید.
 • ارائه گواهی تمکن مالی ویزا کانادا و گردش حساب توسط متولی
 • مدارکی که بیانگر وضعیت فعلی متقاضیان باشد.
 • تاییدیه ثبت نام مدارس کانادا را ارائه دهید
 • نامه بورسیه تحصیلی کانادا (در صورت وجود)
 • یک کپی از مجوز تحصیل دانش آموز
 • کپی مجوز کار یا تحصیل سرپرست در کانادا (در صورت وجود)

شرایط لازم اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا

اگر برای ویزای گاردین درخواست می کنید و همسر شما واجد شرایط مجوز کار کانادا است و قصد دارد پس از ورود به کانادا به دنبال کار باشد، در طول ارزیابی توسط خدمات شهروندی و مهاجرت (CIC) حمایت مالی می شود.  در واقع، متقاضی ویزای گاردین کانادا، که می تواند یکی از اعضای خانواده دانش آموز مانند والدین، خواهر و برادر باشد، باید مدارک کافی مانند سرمایه، صورتحساب بانکی و غیره را برای اقامت در کانادا ارائه دهد.

همچنین ارائه مدارکی مبنی بر حمایت مالی به یکی دیگر از اعضای خانواده (به غیر از همسر) در صورت دعوت، و همچنین مدارکی برای اثبات بازگشت به کشور مبدا، مانند مدارک شغلی و خانوادگی، بسیار مهم است.

شخصی که قرار است از فرزند شما در کانادا به عنوان قیم مراقبت کند، اگر در حال حاضر در کانادا زندگی می کند، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • 19 سال یا بیشتر
 • داشتن کارت اقامت دائم کانادا (PR) یا شهروندی کانادا

اما در صورت معرفی یکی از والدین به عنوان قیم، شرایط فوق الزامی نخواهد بود و برای اخذ ویزای قیم باید مدارک دیگری ارائه شود.

هزینه و زمان لازم برای صدور ویزای گاردین کانادا

مدت زمان ویزای گاردین بسته به شرایط و کشور متقاضی متفاوت است، اما به طور کلی رسیدگی به پرونده های مهاجرتی متقاضیان ایرانی بیشتر طول می کشد. زیرا امکانات موجود در مدارس شبانه روزی کانادا با ارائه محل اقامت مورد نیاز برای ویزای گاردین یکسان نیست.

همچنین شایان ذکر است که ویزای گاردین در هر کشوری شرایط و هزینه های متفاوتی دارد، اما خوشبختانه هزینه های اخذ ویزای گاردین و تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته به نسبت کمتر است.

دانش آموزان بین المللی به طور کلی می توانند در یک مدرسه روزانه یا مدرسه شبانه روزی در کانادا تحصیل کنند. شما باید بین 30000 تا 60000 دلار بپردازید تا فرزند خود را به مدارس شبانه روزی در کانادا بفرستید که علاوه بر تحصیل شامل برنامه های اسکان، تفریح ​​می شود. شهریه در مدارس روزانه کانادا تقریباً 10000 تا 15000 دلار در سال است.

اگر دانش آموز نیز قصد استفاده از تسهیلات اقامت در منزل را داشته باشد، باید هزینه ای بین 9000 تا 11000 دلار بپردازد. سایر هزینه ها مانند حمل و نقل، غذا و پوشاک در کانادا بین 2500 تا 4000 دلار در ماه خواهد بود. متقاضیان ویزای گاردین کانادا اغلب برای مدارس روزانه اقدام می کنند.

سن قانونی دانش آموزان بین المللی در کانادا چقدر است

در برخی از ایالت ها، حضانت کودکان بین 17 تا 18 سال اختیاری است، اما در برخی مناطق دیگر، افسر مهاجرت ممکن است برای آن سنین قیم درخواست کند. در کانادا افراد زیر 18 سال عموماً گروه سنی کودکانی هستند که برای آنها قوانین خاصی برای صدور انواع ویزاهای دانشجویی، توریستی و ویزای وجود دارد. البته سن دقیق تعریف شده برای این گروه نیز ممکن است در برخی ایالت های کانادا متفاوت باشد.

 به عنوان مثال در ایالت های کبک کانادا، آلبرتا، مانیتوبا، آنتاریو، ساسکاچوان و پرنس ادوارد آیلند افراد زیر 18 سال کودک محسوب می شوند و اگر در این استان ها زندگی می کنند قوانین آموزشی خاصی برای این گروه سنی در نظر گرفته شده است. اما در ایالت های بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، یوکان، برخی از مناطق شمال غربی، نوا اسکوشیا و نوناووت، سن قانونی برای کودکان زیر 19 سال است و قوانین آموزشی خاص گروه متفاوت است.

تبدیل ویزای گاردین به سایر ویزاهای کانادا

در نظر داشته باشید که ویزای گاردین کانادا اجازه اقامت کانادا به صورت دائم را نیز می دهد که یک مزیت محسوب می شود. به این ترتیب، پس از ورود به کانادا به عنوان قیم فرزندتان، می توانید در کانادا به دنبال کار بگردید و مجوز کار در این کشور را پیدا کنید.

 سپس با تبدیل ویزای گاردین به ویزای کار در کانادا نوع اقامت خود را در کانادا تغییر دهید. از طرف دیگر، اگر دانشجو دارای مدرک آیلتس باشد، می تواند ویزای گاردین خود را با پذیرش در دانشگاه های کانادا به ویزای دانشجویی کانادا تبدیل کند که در این صورت تحصیل فرزند شما نیز رایگان خواهد بود.

برخی از قوانین ویزای گاردین کانادا

به طور کلی قوانین مهاجرت در کانادا برای هر برنامه مهاجرتی متفاوت است و قوانین ویزای گاردین کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. دانستن این قوانین به شما کمک می کند تا در مورد بهترین راه برای درخواست ویزای کانادا تصمیم بگیرید.

والدین دانش آموزی که برای ویزای گاردین درخواست می کنند باید قبل از خروج از کشور مبدا برای اقامت قانونی در سفارت کانادا اقدام کنند. آن ها می توانند این کار را همزمان با درخواست فرزندشان انجام دهند.

برخی از کالج ها یا مدارس کانادا گاهی نامه حمایتی برای دانشجویان در سفارت صادر می کنند تا به دانش آموزان در دریافت ویزای گاردین کمک کنند تا در روند درخواست ویزا کمک کنند. اگر این امکان از مدرسه فرزندتان وجود دارد، حتما آن را دنبال کنید.

اگر دانش آموزی نتواند یا نمی خواهد والدین خود را به عنوان سرپرست معرفی کند، می تواند از طریق وزارت آموزش و پرورش کانادا به دنبال اقامت در خانه باشد.

نتیجه

چیزی به نام ویزای قیم وجود ندارد. والدین باید برای ویزای بازدیدکننده معمولی درخواست دهند. کار در کانادا با ویزای بازدید کننده غیرقانونی است و شما به مراقبت های بهداشتی یا سایر مزایا دسترسی ندارید. همچنین، شما فقط می توانید به طور موقت در کانادا به عنوان یک بازدید کننده بمانید.

اگر والدین بخواهند فرزندشان در کانادا به مدرسه برود، باید سرپرستی را پیدا کنند که به عنوان شهروند، مقیم دائم یا دارای مجوز کار در کانادا باشد.

دریافت ویزای گاردین کانادا برای آموزش فرزندانتان آسان نیست و شامل قوانین پیچیده ای است که در برخی موارد بسیار حساس و مهم هستند. بنابراین برای دریافت این نوع ویزای کانادا حتما نیاز به کسب اطلاعات کامل و دقیق و همچنین آگاهی و شناخت سفارت و مراحل مهاجرت کانادا خواهید داشت. در غیر این صورت پول، زمان و انرژی زیادی را از دست خواهید داد. مشاوران و وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست در این پروسه همراه شما خواهند بود. با ما در ارتباط باشید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

ویزای توریستی برای همراهی دانش آموز چقدر اعتبار دارد؟

تا مدت 6 ماه اعتبار دارد و قابل تمدید است.

از چه روش هایی می توان ویزای همراه دانش آموزی دریافت کرد؟

همراه دانش آموز می تواند ویزای گاردین دریافت کند یا دانش آموز را با ویزای توریستی همراهی کند.

ویزای کاستودین یعنی چه؟

همان ویزای گاردین است. یعنی نام دیگر ویزای گاردین ویزای دیداری یا کاستودین است.

چقدر طول می کشد ویزای گاردین دریافت کنم؟

به طور قطع نمی توان زمان دقیق برای دریافت ویزای گاردین تعیین کرد چرا که بسته به عوامل مختلفی متفاوت است اما به طور کلی مشروط به اینکه هیچ مشکلی در مدارک شما وجود نداشته باشد احتمالا یک ماه طول می کشد.

حداقل نمره زبان برای اخذ ویزای گاردین چه نمره ای است؟

برای اخذ ویزای گاردین کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

اگر والدین یک دانش آموز از هم طلاق گرفته باشند، چه کسی می تواند ویزای همراه اخذ کند؟

والدی که سرپرست قانونی فرزند را به عهده داشته باشد می تواند برای اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا درخوست دهد.

اخذ ویزای همراه دانش آموزی با دو والد امکان پذیر است؟

خیر یکی از والدین می تواند ویزای همراه دانش آموزی را اخذ کند.

هزینه ویزای همراه دانش آموزی و هزینه ویزای دانش آموزی چقدر است؟

150 دلار برای ویزای همراه و 350 دلار برای ویزای دانش آموزی

کدام شهر کانادا برای دانشجویان بین المللی بهتر است؟

شهرهای کانادا تمایل دارند بسیاری از مزایای مشابه از جمله کیفیت خوب آموزش، داشتن انواع فرهنگ های مختلف و ایمنی و امنیت را ارائه دهند.
انتخاب شهر برای تحصیل بستگی به ترجیحات شما دارد. عواملی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:
کدام برنامه آموزشی را می خواهید دنبال کنید.
فرصت های شغلی در شغل مورد نظر شما در شهر کانادا
جوامع مهاجر و دانشجویان بین المللی موجود در شهر کانادا
این که آیا ترجیح می دهید در یک محیط انگلیسی یا فرانسوی زبان در کانادا باشید.
فعالیت های فرهنگی
ترجیح می دهید در یک شهر بزرگتر باشید یا یک شهر کوچکتر
بودجه ی شما

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟

کانادا آموزش با کیفیت بالا را با هزینه نسبتاً مقرون به صرفه در جامعه ای امن، باثبات و چند فرهنگی ارائه می دهد. کانادا به شما این امکان را می دهد که در طول تحصیل خود کار کنید و پس از تحصیل مجوز کار دریافت کنید تا زمانی که معیارهای دولت کانادا را رعایت کنید.
کسب تجربه کاری در کانادا پس از تحصیل، فرصت های بیشتری را برای اقامت در کانادا به عنوان مقیم دائم در اختیار شما قرار می دهد. کانادا میزبان دانشجویان بین المللی از حدود 200 کشور مختلف است.
تحصیل در کانادا می تواند در آینده فرصت های شغلی زیادی را برای شما به وجود آورد و از آنجایی که کانادا یک کشور با ثبات از نظر اقتصادی است، احتمال موفقیت شما بسیار بالا تر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید