ویزای گاردین کانادا

ویزای گاردین کانادا

ادامه تحصیل و زندگی در کشور کانادا با توجه به سیستم آموزشی قوی و مزایای دیگر موجود در این کشور، به یک فرصت استثنائی برای نوجوانان و جوانان در سراسر جهان تبدیل شده است. اگر مایل به ادامه تحصیل فرزند خود در یکی از مدارس کانادا هستید، کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست اخذ ویزای گاردین کانادا را به شما پیشنهاد می کنند. اما ویزای گاردین چیست؟ در ادامه در خصوص این ویزا و نحوه دریافت آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

درباره تحصیل در مدارس کانادا بیشتر بدانید.

ویزای گاردین کانادا چیست؟

دانش ‌آموزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند ، می توانند از سنین 5 تا 17 سالگی برای تحصیل در مقاطع دبستان تا دبیرستان در این کشور اقدام نمایند. البته طبق قوانین مهاجرتی کشور کانادا ، محصلان در گروه سنی مذکور باید فردی بالغ و ساکن کانادا را به عنوان قیم و کاستودین خود در این کشور معرفی نمایند. برای محصلان زیر 10 سال نیز حتما باید یکی از والدین بیولوژیکی در هنگام تحصیل آنها در کانادا حضور داشته باشد.

اهمیت و لزوم همراهی یک قیم با فرزندان زیر 18 سال در کانادا به این خاطر است که در صورت بروز هر گونه مشکل برای کودک ، امکان پیگیری امور توسط همراه وجود داشته باشد.  به این ترتیب چنانچه شما به عنوان یکی از والدین فرزند یا برادر و خواهر وی قصد همراهی او در این سفر را داشته باشید باید برای ویزای گاردین اقدام نمایید. در واقع گاردین یا قیم به فردی گفته می شود که در کشور کانادا مسئولیت و سرپرستی کودک زیر ۱8 سال شما را به عهده می گیرد. در صورت معرفی گاردین از داخل خاک کانادا نیز شما باید فرم مربوط به تقاضای گاردین را تکمیل نموده و آن را در یکی از دفاتر اسناد رسمی امضا نمایید.

اگر به عنوان قیم و گاردین با فرزند خود به کانادا مهاجرت کنید، در نهایت می توانید از طریق برنامه فارغ التحصیلان و یا دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا برای اخذ اقامت خانواده خود در کانادا اقدام نمایید. البته برنامه های مهاجرتی کانادا هر لحظه امکان تغییر و بروزرسانی دارند. بنابراین هر زمان که قصد مهاجرت دارید حتما با یک مرکز معتبر مهاجرت به کانادا نظیر موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

شرایط لازم برای فرد قیم یا گاردین در کانادا

فردی که قرار است به عنوان قیم و گاردین مسئولیت فرزند شما را در کانادا بر عهده بگیرد، اگر هم اکنون در کانادا زندگی می کند  باید دارای شرایط زیر باشد:

 • دارای سن ۱۹ سال و یا بیشتر
 • برخورداری از کارت اقامت دائم کانادا (PR) یا شهروندی کانادا

همچنین درباره مراسم شهروندی کانادا و قسم شهروندی کانادا بیشتر بدانید.

اما در صورتی که یکی از والدین به عنوان قیم معرفی می شوند نیازی به شرایط بالا نخواهد بود و باید مدارک دیگری برای اخذ ویزای گاردین ارائه گردد.

در واقع متقاضی ویزای گاردین کانادا که می تواند یک عضو خانواده دانش آموز مانند یکی از والدین ، خواهر و یا برادر وی باشد، باید مدارک کافی مانند میزان سرمایه ، اظهارات بانکی و غیره را برای اقامت در کانادا ارائه نماید. همچنین در صورت دعوت یکی دیگر از اعضای خانواده (به جز همسر) ، ارائه مدارکی مبنی بر حمایت مالی از وی و همینطور مدارکی جهت اثبات بازگشت به کشور مبدا نظیر مدارک شغلی و خانوادگی اهمیت دارد.

در صورتی که متقاضی ویزای گاردین هستید و همسرتان واجد شرایط اخذ مجوز کار کانادا می باشد و قصد دارد پس از ورود به کانادا به دنبال کار بگردد، در هنگام ارزیابی ، تحت حمایت مالی سازمان تابعیتی و اداره امور مهاجرت کانادا (CIC) قرار خواهد گرفت.

همچنین درباره کار در کانادا و قانون کار کانادا بیشتر بدانید.

سن قانونی دانش آموزان بین الملل در کانادا

به طور کلی افراد زیر 18 سال در کانادا به عنوان گروه سنی کودک در نظر گرفته می شوند که قوانین خاصی جهت صدور انواع ویزای تحصیلی ، توریستی و  … برای آنها وجود دارد. البته سن دقیق تعریف شده برای این گروه در برخی ایالت های کانادا نیز ممکن است متفاوت باشد. مثلا در ایالت های کبک ، آلبرتا ، منیتوبا ، آنتاریو ، ساسکاچوان و جزیره پرنس ادوارد افراد زیر ۱۸ سال کودک محسوب شده و در صورت زندگی در این استان ها ، قوانین خاص تحصیلی برای این گروه سنی در نظر گرفته شده است.

اما در ایالت های بریتیش کلمبیا ، نیوبرانزویک ، نیوفاندلند و لابرادور ، یوکان ، برخی مناطق شمال غربی ، نوا اسکوشیا و نوناووت سن قانونی کودکان، زیر ۱۹سال محاسبه شده و قوانین خاص تحصیلی این گروه نیز در این ایالت ها متفاوت است.

در برخی ایالت ها نظر گرفتن قیم برای کودکان ۱۷ و ۱۸ سال به صورت آپشنال بوده ولی در برخی مناطق دیگر امکان دارد افسر مهاجرت برای این سنین نیز گاردین درخواست نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص حتما با یک متخصص مهاجرت کانادا مشورت نمایید.

درباره تحصیل زیر 18 سال در کانادا بیشتر بدانید.

مراحل اخذ ویزای گاردین کانادا

شما به عنوان والدین دانش آموز جهت اخذ ویزای گاردین پیش از هر اقدامی باید تمام اطلاعات لازم را در خصوص شرایط اخذ این ویزا بدانید. این اطلاعات شامل شرایط و مدارک مورد نیاز و همینطور هزینه و نکات ضروری در خصوص اخذ ویزای گاردین است. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای گاردین کانادا

محصل باید ابتدا یک دعوت نامه جهت همراهی یکی از اعضای خانواده خود تهیه نماید. دیگر مدارک لازم برای اخذ ویزای گاردین کشور کانادا عبارتند از:

 • مشخصات کامل متقاضی ویزای گاردین و دانش آموز (شامل نام، نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن و تاریخ تولد)
 • نامه پذیرش از یک مدرسه کانادایی
 • ارائه تأیید نامه ثبت نام در مدرسه کانادایی
 • ارائه نامه بورسیه تحصیلی دانش آموز (در صورت وجود)
 • فرم تکمیل شده ویزای گاردین برای والدین دانش آموز
 • تعیین مدت زمان اقامت این اشخاص در کشور کانادا
 • یک نسخه از مجوز تحصیلی محصل
 • یک نسخه از مجوز کار یا تحصیل شخص قیم در کشور کانادا (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب توسط شخص قیم
 • اسنادی که بیان گر وضعیت فعلی متقاضیان است.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و تحصیل دبیرستان در کانادا بیشتر بدانید.

هزینه و مدت زمان لازم برای صدور ویزای گاردین کانادا

به طور کلی دانش آموزان بین المللی می توانند در یکی از مدارس روزانه یا مدارس شبانه روزی کانادا مشغول به تحصیل شوند. برای تحصیل فرزند خود در مدارس شبانه روزی کانادا که علاوه بر امکان تحصیل ، محل اقامت ، اکومودیشن و برنامه ‌های تفریحی را نیز در بر می گیرد ، باید هزینه ای بین 30 تا 60 هزار دلار را پرداخت نمایید.

هزینه و مدت زمان لازم برای صدور ویزای گاردین کانادا

هزینه تحصیل در مدارس روزانه کانادا نیز سالیانه تقریبا بین10 تا 15 هزار دلار است. در صورتی که دانش آموز قصد استفاده از امکان home stay را نیز داشته باشد باید هزینه ‌ای بالغ بر 9 تا 11 هزار دلار پرداخت کند. هزینه ‌های دیگر همچون هزینه های حمل و نقل ، خوراک و پوشاک در کانادا بین 2500 تا 4000 دلار در ماه خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه هزینه تحصیل در کانادا و هزینه زندگی در کانادا مراجعه کنید.

متقاضیان ویزای گاردین کانادا اغلب برای ثبت نام در مدارس روزانه اقدام می نمایند. زیرا امکانات موجود در مدارس شبانه روزی کانادا نظیر ارائه محل اقامت مورد نیاز ویزای گاردین نیست. همچنین شایان ذکر است ویزای گاردین در هر کشوری از شرایط و هزینه های متفاوتی برخوردار است، اما خوشبختانه هزینه‌ های اخذ ویزای گاردین و تحصیل در کشور کانادا از سایر کشورهای پیشرفته دیگر به نسبت کمتر می باشد.

مدت زمان صدور ویزای گاردین با توجه به شرایط و کشور فرد متقاضی متغیر است، اما به طور کلی پرونده های مهاجرتی متقاضیان ایرانی زمان بیشتری را برای پردازش احتیاج خواهند داشت.

تبدیل ویزای گاردین به ویزاهای دیگر کانادا

خوشبختانه ویزای گاردین کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا را نیز فراهم می سازد. به این صورت که شما پس از حضور در کشور کانادا به عنوان قیم فرزند خود می توانید به جستجوی کار در کانادا پرداخته و مجوز کار در این کشور را پیدا کنید. سپس از طریق تبدیل ویزای گاردین به ویزای کار در کانادا نوع اقامت خود را در این کشور تغییر دهید.

از سوی دیگر در صورتی که همراه دانش آموز از مدرک آیلتس برخوردار باشد، می‌تواند با اخذ پذیرش از یک دانشگاه کانادایی ویزای گاردین خود را به ویزای دانشجویی تبدیل نماید، در این صورت هزینه تحصیل فرزند شما نیز رایگان خواهد شد.

 بررسی برخی دیگر از قوانین ویزای گاردین کانادا

به طور کلی قوانین مهاجرت به کانادا در هر کدام از برنامه های مهاجرتی متفاوت است و قوانین ویزای گاردین کانادا نیز از این امر مستثنی نیست. آگاهی از این قوانین به شما کمک می کند تا بهترین روش را برای اخذ انواع ویزای کانادا در نظر بگیرید.

برای مثال طبق قوانین مربوط به ویزای گاردین ، والدین دانش آموزی که اقدام به اخذ ویزای گاردین کرده اند، باید پیش از ترک کشور مبدا درخواست اقامت قانونی خود را برای کنسولگری سفارت کانادا ارسال نمایند. این کار را می‌توانند همزمان با درخواست تحصیل فرزند خود انجام دهند.

همچنین گاهی اوقات برخی از کالج ها یا مدارس کانادا جهت اخذ ویزای گاردین برای والدین دانش آموز خود، نامه ای در خصوص حمایت از دانش آموزان به سفارت صادر می کنند تا به روند اخذ ویزا کمک نمایند. در صورت وجود این امکان از سوی مدرسه فرزندتان حتما آن را پیگیری نمایید.

اگر دانش آموزی نتواند یا نخواهد والدین خود را به عنوان کاستودین معرفی کند، می‌تواند از طریق وزارت آموزش و پرورش کشور کانادا به دنبال home stay باشد. Home stay اصطلاحا به خانواده‌ هایی گفته می شود که در کشور کانادا قیم دانش آموزان بین المللی می ‌شوند. به این ترتیب والدین متقاضی باید در برابر دریافت خدمات از این خانواده ها که شامل جای مناسب ، امکانات لازم ، سه وعده غذایی و همینطور قیومیت دانش آموز است مبلغی را پرداخت کنند.

مشاوره ویزای گاردین کانادا در موسسه مهاجرتی تراست

اخذ ویزای گاردین کانادا جهت ادامه تحصیل کودکان شما چندان آسان نیست و شامل قوانین پیچیده ای می شود که در برخی موارد بسیار حساس و مهم هستند. بنابراین قطعا برای اخذ این نوع ویزای کانادا به کسب اطلاعات کامل و دقیق و همینطور آگاهی و درک روال سفارت و امور مهاجرت کانادا نیاز خواهید داشت. در غیر این صورت هزینه ، زمان و انرژی زیادی را از دست می دهید.

چنانچه برای اخذ یا تبدیل ویزای گاردین کانادا به کمک احتیاج دارید با وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی تراست واقع در شهر ونکوور تماس بگیرید. وکلای ما به طور کامل از جدیدترین قوانین مربوط به اخذ ویزای گاردین باخبر هستند و در این راه به شما راهنمایی های لازم را ارائه می دهند.

تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • Lida

  تفاوت ویزای گاردین با ویزای توریستی همراه چیست؟ چه مزیت هایی دارد؟ ایا این موضوع صحت دارد که دانش اموز تا کلاس هشتم میتواند گاردین داشته باشد و بعد از /ان نمیتواند همراه ببرد؟ ایا این ویزا یک ساله است؟ و برای تمدید نیاز به خروج از کشور ندارد؟ ایا گاردین حق تحصیل و کار دارد؟ و الان شرایط دریافت ویزای گاردین مانند ویزای توریستی احتمال ریجکتی بالا است یا خیر؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. ویزا گاردین تنها به همراه دانش آموز داده می شود که پدر یا مادر می‌تواند دریافت کند. با ویزا گاردین حق تحصیل بالای هشت ماه و حق کار ندارید، بایستی ویزا خود را تبدیل به ویزا کار یا تحصیل کنید.

 • کیمیا

  یک سوالی داشتم از شما در ارتباط با نوع ویزای گاردین. می خواستم بدونم ویزای گاردین کانادا مالتی هست یا سینگل و تک ورود؟
  پیشاپیش ممنون از حسن توجه شما