اپلای دامپزشکی

اپلای دامپزشکی

دامپزشک، یک پزشک متخصص است که به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به حیوانات می‌پردازد و به دنبال آن، با اطلاع دقیق از بیماری ‌های مشترک بین انسان و حیوان و همچنین بیماری ‌های قابل انتقال، به حفظ و سلامت انسان ‌ها کمک می‌کند.

رشته‌ دامپزشکی در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین رشته‌ های علوم تجربی به شمار می ‌رود و هر ساله علاقه مندان زیادی برای اپلای در این رشته، اقدام می کنند. داشتن آگاهی درست از رشته ‌ی دامپزشکی، به شما در تحصیل در این رشته کمک می‌ کند. در ادامه با ما در تیم تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته‌ ی دامپزشکی در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای دامپزشکی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته دامپزشکی

رشته‌ی دامپزشکی، شاخه‌ای از پزشکی است که به پیشگیری، کنترل، تشخیص و درمان بیماری، اختلالات و آسیب‌های به وجود آمده در حیوانات می ‌پردازد. متخصصان این حرفه همچنین تحقیقات زیادی در مورد تغذیه و بررسی بهترین تولید محصولات برای دام ‌ها نیز انجام می‌دهند. دامنه ‌ی رشته‌ دامپزشکی بسیار گسترده است و شامل تمام حیوانات اهلی و وحشی با گونه‌های مختلف می ‌شود. برخی افراد، تحصیل در این رشته را در مقاطع بالاتر ادامه می‌دهند و تخصص ویژه ‌ای در فیزیوتراپی حیوانات و یا دندانپزشکی می ‌گیرند. رشته ‌ی دامپزشکی رشته‌ای بسیار پر اهمیت برای سلامت انسان‌ ها است! چرا که انسان با داشتن علم و دانش کافی از وجود بیماری ‌های عفونی و بیماری ‌های قابل انتقال به انسان ‌ها، راه درمان و کنترل، این عوامل بیماری زا را پیدا می‌ کند و جان حیوانات و انسان ‌ها را نجات می‌ دهد. از آنجایی که بخش مهمی از غذای انسان‌ ها را دام ‌ها تشکیل می ‌دهند، دانش دامپزشکی می ‌تواند به حفظ و عرضه ‌ی مواد غذایی مناسب به انسان‌ ها کمک کند. بیشتر دامپزشکان در محیط های بالینی کار می ‌کنند و برخی دیگر از دامپزشکان به دلیل نوع شغل خود، مجبورند که خود به دنبال درمان دام‌ ها بروند مانند درمان گاوها و اسب‌ها که حیوانات بزرگی به شمار می ‌روند، جابه جایی آن‌ها سخت است و دامپزشک به مزرعه یا محل نگهداری آن‌ ها می ‌رود.

برخلاف پزشک انسان، دامپزشکان باید در درجه‌ی اول به علائم بالینی توجه کنند چرا که حیوانات خود قادر به توضیح در مورد بیماری خود نیستند. دامپزشکان با استفاده از علائم بیماری حیوان و نیز جواب آزمایش ‌های گرفته شده از حیوان به تشخیص و درمان بیماری او می ‌پردازند. دامپزشکان در درجه‌ ی اول، وظیفه‌ ی درمان حیوانات بیمار را برعهده دارند اما این پایان کار نیست. برخی دیگر وظایفی همچون واکسیناسیون حیوانات، تجویز دارو و ارائه‌ ی آموزش ‌های لازم به افراد صاحب حیوانات خانگی دارند. ارتباط با صاحبان حیوان خانگی یکی از مهمترین وظایف دامپزشکان است. چرا که دامپزشکان باید اطلاعات ارزشمندی را در مورد توصیه ‌های لازم برای تغذیه‌ ی دام و یا مبارزه با چاقی به حیوانات ارائه دهند. گاهی درمان حیوانات بسیار پیچیده تر می ‌شود و متخصص دامپزشکی باید تشخیص دهد که آیا رفتار حیوان دلیل پزشکی دارد یا خیر. اگر چه دوره‌ی لیسانس دامپزشکی به طور معمول برای بیشتر رشته ‌ها ۴ ساله است، رشته ‌ی دامپزشکی نیاز به گذراندن پیش نیاز های دیگری نیز دارد تا فرد بتواند مشغول به کار شود. دامپزشکان قبل از شروع مستقل کار خود، باید حداقل ۱۰۰ ساعت کارآموزی را بگذرانند. دامپزشکان باید علاقه ‌ی زیادی به حیوانات داشته باشند تا بتوانند کار خود را با عشق انجام دهند. با افزایش حیوانات خانگی و یا سایر حیوانات، نیاز به وجود دامپزشکان همواره رو به افزایش است. طبق گزارش اداره‌ ی آمار کار انتظار می‌ رود تا سال ۲۰۲۶، تعداد دامپزشکان ۱۹ درصد رشد داشته باشد.

اپلای رشته دامپزشکی در خارج از کشور

انتخاب درست برای تحصیل در رشته‌ ی دامپزشکی، شما را سریع تر به هدفتان می ‌رساند و این امکان تنها زمانی مسیر می ‌شود که شما اطلاعات دقیقی از دانشگاه مقصد داشته باشید. بسیاری از دانشگاه ‌ها تنها برنامه ‌های کارشناسی را ارائه می ‌دهند و برخی دیگر همه ‌ی مقاطع تحصیلی را دارند. در جدول زیر برخی از معروف ترین دانشگاه‌ های دامپزشکی برای اپلای آورده شده است. دانستن این اطلاعات به شما برای اپلای در رشته‌ دامپزشکی کمک خواهد کرد. برای مشاهده سایر دانشگاه‌ها به این سایت مراجعه فرمایید.

نام دانشگاه و مقطعتوضیحات برنامه این دانشگاهالزاماتاطلاعات درسی به صورت جزئی تراطلاعات کلی
کارشناسی ارشد دامپزشکی/ دانشگاه علوم بهداشتی لیتوانیاین برنامه‌ ی ۶ ساله، به هدف آموزش جراحانی ماهر در رشته ‌ی  دامپزشکی برای کار در خدمات خصوصی و دولتی و نیز  خدمات دامپزشکی به لیست برنامه ‌های آموزشی اضافه شده است.نمرات دروس زیست شناسی و شیمی در آخرین مدرک تحصیلی افراد باید بالا باشد.سال اول و دوم: آناتومی هیستولوژی، جنین شناسی، فیزیولوژی و کارکردهای جانوران، مبانی دام داری، زیست شناسی سلولی، جانور شناسی، گیاه شناسی، میکروبیولوژی، ژنتیک و بیوفیزیک   سال سوم و چهارم: انگل شناسی، سم شناسی دامپزشکی، ایمونولوژی و اپیدمیولوژی، داروسازی و فارماکوتراپی   سال پنج و ششم: تصویربرداری تشخیصی، جراحی حیوانات بزرگ و کوچک، پزشک قانونی دامپزشکی، بهداشت مواد غذایی، مهارت ‌های عملی، تمرینات بالینی  فرصت‌ های شغلی: استخدام در سیستم دولتی غذا و خدمات پزشکی، ادامه‌ تحصیل در مقطع دکترا، جراح متخصص دامپزشکی، کار در کلینیک‌ ها به صورت خصوصی یا عمومی   شهریه: ۸ هزار یورو در سال
پیش دامپزشکی کالج لیکاین برنامه‌ ۲ ساله، که در بخش علوم زیستی و بهداشتی قرار دارد و شما را برای ورود به مقطع کارشناسی رشته‌ی دامپزشکی آماده خواهد کرد.فرد باید سطح بالایی از علوم مربوط به این رشته را بلد باشد و نمرات دبیرستان شیمی و زیست شناسی او بالا باشد.  ترم اول: مقاله‌ نویسی انگلیسی ۱، شیمی عمومی، آمار، مقدمه ‌ای بر روانشناسی یا دیگر علوم اجتماعی انتخابی   ترم دوم: زیست شناسی عمومی، مقاله نویسی انگلیسی ۲، شیمی ۲، ارتباطات علمی و فنی   ترم سوم: زیست شناسی عمومی ۲، شیمی آلی، آشنایی با اخلاق یا دیگر علوم اجتماعی   ترم چهارم: انسان شناسی، جانورشناسی عمومی، فیزیک عمومی ۱، فیزیک عمومی ۲، شیمی آلی ۲  شهریه‌ دانشجویان بین المللی: ۴۳۶۰۰ دلار
مدرک دامپزشکی/ دانشگاه لئونمدرک علوم دامپزشکی، به هدف آموزش متخصصان در بخش ‌های کشاورزی و دامداری، بهداشت، بهداشت عمومی و ایمنی مواد غذایی، محیط زیست، کلینیک ‌های دامپزشکی حیوانات خانگی و وحشی، صنایع کشاورزی- غذایی، صنایع شیمیایی و دارویی و تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی به وجود آمده است.  اطلاعاتی در دسترس نیستآناتومی، بیوشیمی، فیزیولوژی و مبانی شیمی و فیزیک از اصلی‌ترین دروس این رشته در دانشگاه لئون است.اطلاعاتی در دسترس نیست
کارشناسی ارشد دامپزشکی / دانشگاه camerinoآموزش کارشناسی ارشد رشته‌ دامپزشکی در این دانشگاه به زبان ایتالیایی تدریس می ‌شود و به دلیل اهمیت دادن این دانشگاه به رشته‌ی دامپزشکی، متقاضیان زیادی برای تحصیل در این رشته، اپلای می ‌کنند.همانطور که گفته شد، زبان تدریسی در این دانشگاه  ایتالیایی است بنابراین داشتن مدرک زبان ایتالیایی در سطح B2 ضروری است. شرکت در آزمون ورودی برای رشته‌ دامپزشکی نیز در این کشور الزامی است.  اطلاعاتی در دسترس نیستتمرکز ویژه‌ی این دانشگاه در رشته‌ی دامپزشکی بر تشخیص پاتولوژی بالینی و آناتومی دامپزشکی و فیزیولوژی، بهداشت، درمان و پیش آگاهی بیماری‌ها و همچنین حس مسئولیت پذیری و تعهدات اخلاقی و قانونی حرفه‌ی دامپزشکی است.
دکترای دامپزشکی/ دانشگاه Surreyدانشکده ی دامپزشکی دانشگاه Surrey، با ارائه ‌ی طیف گسترده ‌ای از خدمات و تخصصات دامپزشکی، به یکی از بهترین دانشگاه ‌ها برای اپلای در‌ مقطع دکترای رشته ی دامپزشکی تبدیل شده است.حداقل نمره‌ی مدرک آزمون     IELTS‌ باید ۶.۵ یا بالاتر باشد. در صورتی که فرد حداقل نمره‌ی زبان را به دست نیاورده باشد،  می ‌تواند در دوره‌ های فشرده ‌ی زبان انگلیسی در نظر گرفته شده شرکت کند.دانشجویان در دور ه‌ی دکترا در دانشگاه Surrey تمرکز ویژه ‌ای بر انجام تحقیقات دامپزشکی دارند و بیشتر وقت خود را صرف انجام تحقیقات علمی می ‌کنند.تحقیقات پیشرو و همچنین شیوه ‌های دامپزشکی نوین در این دانشگاه، باعث شهرت زیاد این دانشگاه در سطح جهان شده است. از مهمترین نقاط قوت بخش تحقیقاتی رشته‌ ی دامپزشکی این دانشگاه، تحقیق در حوزه ‌ی بیماری ‌های عفونی و تحقیقات آسیب شناسی در مورد بیماری ‌های مشترک بین حیوانات و انسان‌ ها است.  
لیسانس دامپزشکی/ دانشگاه علوم و فناوری لاتویااز آنجایی که آموزش‌ های دامپزشکی صورت گرفته در دانشگاه لاتویا در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است، این دانشگاه مقصد بسیاری از علاقه مندان به رشته‌ ی دامپزشکی شده است. پیشگیری، تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ‌های دامی، در دستور کار آموزش در این دانشگاه قرار دارد.اطلاعاتی در دسترس نیستاطلاعاتی در دسترس نیستبرنامه ‌های دامپزشکی دانشگاه لاتویا، شامل آموزش نگهداری درست و رفتار صحیح صاحبان حیوانات با دام‌ ها، بررسی سلامت، انجام جراحی و ارائه ‌ی خدمات دیگر همچون دندانپزشکی برای این حیوانات است.
کارشناسی ارشد علوم پاراکلینیکی و علوم دامپزشکی / دانشگاه پرتوریااین دانشگاه که معتبرترین دانشگاه دامپزشکی آفریقا به شمار می ‌رود، نقش ویژه ‌ای در تربیت دامپزشکان و پرستاران دامپزشکی در کشور را ایفا می ‌کند به گونه ‌ای که در سال ۲۰۱۸، رتبه‌ ی ۳۷ را در بین ۵۰ دانشکده‌ ی برتر دامپزشکی به خود اختصاص داد.داشتن مدرک کارشناسی دامپزشکی از یک دانشگاه معتبر یا مدرک کارشناسی افتخاری و یا دیپلم تحصیلات تکمیلی، از مهمترین شرایط پذیرش در این دانشگاه است.اطلاعاتی در دسترس نیستکیفیت بالای تدریس در این دانشگاه و همچنین پذیرش بالای دانشجویان باعث شده که ورود به این دانشگاه رقابتی نباشد. بنابراین علاقه مندان به رشته ‌ی دامپزشکی به راحتی می ‌توانند برای این دانشگاه اپلای کنند.
فناوری دامپزشکی/ دانشگاه گوئلفآموزش دامپزشکی در این دانشگاه که به صورت فشرده و طی مدت ۳ سال، ارائه می ‌شود، به علاقه مندان به این رشته کمک می‌کند تا در مدت کوتاه به یک تکنسین دامپزشکی تبدیل شوند.داشتن مدرک دیپلم از یکی از دبیرستان‌های  انتاریو، نمره‌ی ۱۲C در دروس ریاضی، انگلیسی، شیمی و زیست شناسیسال اول: آشنایی با فناوری دامپزشکی، تمرینات پزشکی ۱، تمرینات پزشکی۲، میکروبیولوژی، فارماکولوژی، هماتولوژی (خون شناسی)   سال دوم: آشنایی با ایمنی شناسی، تکنیک ‌های پرستاری دامپزشکی، رادیو گرافی، شیمی بالینی، دندانپزشکی حیوانات، هماتولوژی ۲، آناتومی دامپزشکی، فیزیولوژی، تکنیک ‌های پرستاری دامپزشکی ۲   سال سوم: بهداشت عمومی، تکنیک‌ های پرستاری دامپزشکی ۳، دندانپزشکی حیوانات ۲، جراحی و بیهوشی حیوانات، مدیریت کلینیک دامپزشکی، انگل شناسی دامپزشکی، کاربرد های عملی تکنسین دامپزشکیبرنامه ‌های درسی این دانشگاه شامل مراقبت و نگهداری از حیوانات بزرگ و کوچک، شرکت در آزمایشگاه ‌ها و همچنین شرکت در آموزش‌ های از راه دور است.
ادامه تحصیل رشته دامپزشکی در خارج از کشور

ادامه تحصیل رشته دامپزشکی در خارج از کشور

تحصیل در رشته ‌ی دامپزشکی اگر چه کار راحتی نیست اما انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه ‌ی تحصیل در این رشته، قطعا از سختی این مسیر برای شما می‌کاهد. در صورتی که انتخاب درستی از دانشگاه و کشور برای تحصیل نداشته باشید، وقت شما تلف خواهد شد. الزامات ورود به دانشگاه ‌ها برای رشته‌ دامپزشکی با هم متفاوت است. به عنوان مثال، دانشگاه‌ های اروپای مرکزی اغلب یک آزمون ورودی برای رشته ‌ی دامپزشکی در نظر گرفته‌اند که بیشتر برای تعیین سطح متقاضیان در رشته ‌های شیمی و زیست شناسی است. در صورتی که فرد بتواند نمره‌ A را کسب کند، مشکلی در پذیرش دانشگاه نخواهد داشت. برخی دیگر از دانشگاه‌ های اروپا نیز ممکن است آزمون ریاضی و یا فیزیک را از متقاضیان بگیرند. اگر چه تحصیل در کشورهایی مانند استرالیا و یا نیوزیلند گران است اما به دلیل آینده ‌ی شغلی فارغ التحصیلان رشته ‌ی دامپزشکی، افراد در صورتی که در این کشورها مشغول به کار شوند، مشکلی نخواهند داشت.

 در گذشته، تحصیل در رشته‌ ی دامپزشکی در کشورهای غربی تقریبا غیر ممکن بود! چرا که کشورها به شدت با کمبود دانشکده ‌های دامپزشکی رو به رو بودند و علاقه مندان به این رشته ناچار بودند که از اهداف خود دست بکشند. اما امروزه با گسترش دانشکده ‌های دامپزشکی در جهان بسیاری از کشورهای اروپایی این رشته را به زبان انگلیسی آموزش می‌دهند و از علاقه مندان به رشته‌ ی دامپزشکی به شدت استقبال می ‌کنند. دوره‌ های پیش پزشکی برگزار شده مربوط به همه‌ی دانشکده‌های دامپزشکی اروپا است و دانشجویان را آماده می‌ کند تا بهترین انتخاب تحصیلی را داشته باشند.

بهترین دانشکده‌های اروپایی در رشته‌ دامپزشکی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند عبارت اند از :

 • دانشگاه سنت اشتوان (Szent Istvan) در بوداپست
 • دانشگاه دامپزشکی و علوم دارویی در برنو
 • دانشگاه دامپزشکی در کوشیتسه (Košice)
 • دانشگاه علوم کشاورزی و دامپزشکی یاش (Iaşi)
 • دانشگاه علوم کشاورزی و دامپزشکی در Cluj-Napoca
 • دانشکده‌ ی دامپزشکی زاگرب (Zagreb)
 • آکادمی دامپزشکی لیتوانی در کاوناس (Kaunas)

گرایش های رشته ‌دامپزشکی در خارج از کشور

طیف گسترده‌ای از متخصصان دامپزشکی مختلف در جهان وجود دارد. اگر چه یک دامپزشک عمومی می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری هایی که حیوان با آن درگیر است، نقش موثری داشته باشد، بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند که برای درمان مسائل حادتر و مشکلات جدی ‌تر، به تحصیل در گرایش‌های تخصصی دامپزشکی بپردازند. به همین علت حوزه‌ های متنوعی در این زمینه به وجود آمده‌اند که سعی کرده ‌ایم در جدول زیر به مهمترین آن‌ها اشاره کنیم:

نام رشتهتوضیحات
دامپزشک حیوانات بیگانهاین دامپزشک ‌ها به درمان بیماری‌ حیواناتی می ‌پردازند که به طور معمول نباید با انسان ‌ها زندگی کنند. اما برخی از انسان‌ها علاقه به نگهداری از این نوع حیوانات دارند. بنابراین این دامپزشک با تخصص خود، در صورت بروز هر گونه بیماری در این حیوانات، به درمان آن‌ ها می‌پردازد. این حیوانات شامل موش خرما (راسوی اهلی)، روباه فنک، همستر، جوجه تیغی، موش صحرایی، خوکچه‌ی هندی، موش، چین چیلا، سنجاب پرنده، راسو، خوک خانگی، مار، سوسمار، طوطی، طوطی کاکلی، طوطی دم بلند آمریکای جنوبی، قورباغه‌ها و وزغ‌ها، سمندر و سوسمار آبی است.
دامپزشک حافظتیدامپزشک حفاظتی یک رشته‌ی نوظهور است که به رابطه‌ی بین سلامت انسان، حیوانات و شرایط محیطی می ‌پردازد. عوامل زیست محیطی بسیاری، باعث بروز مشکلات بهداشتی پیچیده‌ ی جهانی شده است. به همین علت، همواره پزشکان و دامپزشکان، سعی در شناسایی و برطرف کردن این مشکلات دارند. در طول دو دهه ‌ی گذشته، جمعیت‌ انسانی همواره رو به رشد بوده بنابراین این افزایش جمعیت، تهدیدی جدی برای زیستگاه حیات وحش و گیاهان است. به دنبال این عوامل، عده‌ای به این فکر افتادند که سلامت انسان و سلامت کره‌ی زمین بسیار به هم مرتبط هستند. امروزه مشخص شده که نمی‌توان تنها از دیدگاه انسان ‌‌ها به بیماری‌ ها نگاه کرد و اکنون به یک رویکرد چند وجهی نیاز داریم تا بتوانیم کره ‌ی زمین را نجات دهیم. علوم زیست پزشکی، اکولوژیک و دامپزشکی با یکدیگر انسان ‌ها را قادر می ‌سازد تا این ارتباطات سه وجهی یعنی انسان، کره‌ی زمین و حیوانات را کشف کند و عوامل بیماری‌ زا و آلاینده‌ ها را بیابد.
دامپزشک حیوانات کوچکبراساس گزارشات به دست آمده در نظرسنجی عمومی در سال ۲۰۱۷، حدودا ۶۸ درصد از آمریکایی ‌ها صاحب یک حیوان خانگی بودند (حدود ۸۵ میلیون خانواده). این خانواده‌ها که اکثرا حیوانات خانگی کوچک داشتند، ممکن است گاهی با مشکلاتی رو به رو شوند و یا اینکه حیوان آن‌ ها دچار بیماری و آسیب دیدگی شود. از آن جایی که جمعیت این حیوانات خانگی کوچک، رو به افزایش است، تقاضای بیشتری هم برای دامپزشکان وجود دارد. بنابراین دامپزشکان متخصص حیوانات کوچک، پزشکانی هستند که به درمان سگ ‌ها، گربه ‌ها، پرندگان و بسیاری دیگر از حیوانات می‌ پردازند. روال معمول وظایف این دامپزشکان، واکسیناسیون، تجویز دارو، پانسمان زخم‌ ها، تمیزکردن دندان ‌ها و انجام جراحی برای این حیوانات است.
آزمایش حیوانات / جانورانآزمایش حیوانات یا تحقیقات حیوانی، یکی از شاخه ‌های مهم دامپزشکی است که در آن پزشکان متخصص متغیرهایی که بر رفتار یا سیستم زیستی اثر می ‌گذارند را روی حیوانات و در یک محیط آزمایشگاهی کاملا کنترل شده، شبیه سازی و بررسی می ‌کنند. بسیاری دیگر به هدف تحقیق درمورد عوارض جانبی ناشی از استفاده‌ ی داروهای جدید و یا اثر آن بر بدن جانداران، این داروها را روی بدن حیوانات آزمایش می ‌کنند. 
دامپزشک حیوانات بزرگدامپزشک حیوانات بزرگ، به بررسی مشکلات، بیماری ‌ها و درمان حیوانات بزرگ مانند اسب، گاو، بز، شتر و گوسفند می ‌پردازد و خدمات گسترده ‌ای از جمله رسیدگی به بهداشت دهان و دندان آن‌ها، جراحی، مشاوره‌ ی سلامت و مانند آن را انجام می ‌دهد. دامپزشک حیوانات بزرگ، معمولا ساعت‌ های طولانی کار می‌ کند و زمان زیادی را در جاده ‌ها صرف جا به جایی بین مزرعه ‌های مختلف و درمان حیوانات خواهند کرد. مهمترین بخش شغلی این دامپزشکان توانایی کنترل و مهار حیوانات است چرا که ممکن است حیوانات به آنها آسیب بزند.
پزشک جانورشناسیپزشک جانورشناسی، به تخصص دامپزشکی گفته می‌شود که به مراقبت و درمان حیوانات اسیر در باغ وحش، حیوانات آبزی، پرندگان، خزندگان و دوزیستان می‌پردازد.
دامپزشک بیهوشیبیهوشی در حیوانات معمولا برای برخی از روش‌های تشخیص بیماری به کار می ‌رود. مورد مهم دیگر آن است که گاهی دامپزشکان باید حیوانات را جراحی کنند و به دلیل کاهش درد و بی حسی در هنگام جراحی، دامپزشک بیهوشی با علم و تخصص خود دوز خاصی از داروی بیهوشی را به بدن حیوان وارد می ‌کند.  
دندانپزشک دامپزشکیاز آنجایی که مراقبت از دندان‌ ها برای حفظ سلامت عمومی حیوانات حیاتی است، دندانپزشکان دامپزشکی تخصص ویژه ‌ای در دندانپزشکی حیوانات دارند. معاینه و رسیدگی به دندان ‌های حیوانات، گاهی بسیار تخصصی است و این کار از عهده‌ ی دامپزشک عمومی بر نمی ‌آید. به همین علت عده ‌ای رو به این تخصص می ‌آورند و به مشکلات دهان و دندان حیوانات می ‌پردازند.
دامپزشک اورژانسیمتخصصان اورژانسی، آموزش‌ های ویژه‌ای را دیده‌ اند که در صورت بروز خطرات جدی و مشکلات حاد برای حیوانات، بتوانند آن‌ ها سریع احیا کنند. این مشکلات شامل ایست قلبی، شوک عصبی، تکان، سکته‌ ی مغزی، حمله‌ ی قلبی و دیگر آسیب ‌ها است. دامپزشکان اورژانسی، شغل بسیار حساسی دارند چرا که باید در اسرع وقت خود را بالای سر حیوان برسانند تا تلف نشود.
دامپزشک تغذیهتغذیه‌ی مناسب برای حیوانات تاثیر زیادی بر سلامت آن‌ها می‌گذارد به همین علت متخصصان تغذیه‌ی حیوانات، مناسب ‌ترین رژیم غذایی برای حیوان خانگی را تجویز می ‌کنند. از آنجایی که برخی از حیوانات خانگی دچار مشکلاتی مانند افزایش وزن می‌ شوند، دامپزشک تغذیه، با ارائه‌ ی رژیم غذایی مناسب، به کنترل وزن حیوان کمک می‌ کند.
فارماکولوژی دامپزشکیفارماکولوژیست ‌ها، با نظارت و پیشنهاد داروی مناسب برای وضعیت به وجود آمده در حیوان، آن را درمان می‌کنند. این دسته از دامپزشکان با ارائه‌ی توصیه ‌های لازم به صاحب حیوان، شخص را از ساعات دقیق استفاده‌ ی دارو به حیوان و همچنین عوارض جانبی داروها آگاه می‌کند.  

بهترین گرایش رشته دامپزشکی برای اپلای در خارج از کشور

وجود رشته‌ی دامپزشکی مانند سایر رشته‌ها برای بقای حیوانات الزامی است و هر کدام از گرایش‌ها با توجه به نیاز خاص حیوان ضروری به نظر می ‌رسد. حیوانات با توجه به آسیب و بیماری خود، به دامپزشکان احتیاج دارند. به عنوان مثال حیواناتی که از چاقی رنج می ‌برند و بیماری دیابت دارند، نیاز حیاتی به دامپزشک تغذیه پیدا می‌کنند و یا حیوانات اهلی، باید به دامپزشک حیوانات اهلی مراجعه کنند. به همین علت هیچ کدام از گرایش ‌های رشته‌ دامپزشکی برای اپلای در خارج از کشور بر دیگری برتری ندارد و همه‌ی آن‌ها در جایی که به آن نیاز پیدا می‌شود ضروری اند. تنها چیزی که باعث می‌شود گرایشی که انتخاب می‌کنید، بهترین گرایش برای شما باشد، داشتن عشق و علاقه به این کار و توانایی  برقراری ارتباط با حیوانات است چرا که در صورتی می‌توانید به درمان حیوانات بپردازید که از حیوان ‌ها نترسید و بتوانید با توجه به علائم بالینی حیوان، آن را درمان کنید.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

بورسیه رشته دامپزشکی در خارج از کشور

بورسیه رشته دامپزشکی در خارج از کشور

اگر به عنوان دانشجویی بین‌المللی قصد ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور را دارید، می‌توانید با هزینه‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید. بورسیه‌های تحصیلی یا کمک‌هزینه‌های دانشجویی از راه‌های مختلف تامین می‌شوند که می‌توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجدالشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف، بورسیه‌هایی را برای آنها در نظر می‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ها تمام هزینه‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه‌ها را تقبل می‌کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجدالشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ها عبارت اند از:

 • بورسیه‌های تشویقی: بورسیه‌های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.
 • بورسیه‌های ورودی: بورسیه‌های ورودی به دانشجویان جدیدالورود تعلق می‌گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می‌شود.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA : بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می‌پردازند.
 • بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA: بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می‌پردازند.
 • بورسیه‌های کارآموزی: بورسیه‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می‌توانند علاوه بر بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی، وام‌هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی در رشته‌ی دامپزشکی، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه‌های مربوط به رشته‌ی دامپزشکی مطلع شوید. همچنین سایت‌هایی طراحی شده اند که شما می‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه‌های رشته‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه‌های رشته‌ی دامپزشکی به سایت‌های scholarshipportal و careeronestop مراجعه کنید.

دانشگاه های برتر رشته دامپزشکی در خارج از کشور

دانشگاه هاتوضیحات
بهترین دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برای رشته‌ی دامپزشکیمنطقه‌ آمریکای شمالی، در حال حاضر دارای ۲۱ دانشکده‌ ی دامپزشکی برتر در جهان است. از این تعداد ۱۸ دانشکده در ایالات متحده و ۳ دانشکده‌ی در کانادا است. دانشگاه گوئلف کانادا، یکی از این سه دانشگاه برتر در رشته ‌ی دامپزشکی است. دانشگاه میشیگان در ایالات متحده‌ی آمریکا، با داشتن رتبه ‌ی ۱۱ در بین ۲۰ دانشگاه برتر دامپزشکی در جهان و به عنوان یکی از معروف ترین دانشگاه‌ های دامپزشکی در جهان به شمار می‌ رود و هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان به این کشور، اپلای می ‌کنند. بعد از آن، دانشگاه مینه سوتا در آمریکا رتبه‌ی ۱۳ را در میان بهترین دانشکده‌های دامپزشکی به خود اختصاص داده است. به همین ترتیب دانشگاه‌های پنسیلوانیا و تگزاس ای اند ام (A & M) در جایگاه بسیار خوبی در این رتبه بندی قرار دارد.  
بهترین دانشگاه‌ های اروپا برای رشته‌ دامپزشکیانگلیس دارای ۷ دانشکده‌ی برتر دامپزشکی است که ۳ دانشکده آن در بین ۱۰ دانشکده‌ ی برتر جهان و ۲ دانشکده آن در بین ۲۰ دانشکده‌ ی برتر دامپزشکی قرار گرفته است. همچنین دانشگاه گلاسکو در رتبه ‌ی ۱۲ و دانشگاه بریستول در جایگاه ۱۹ام قرار دارد.
 کشورهای هلند، بلژیک، آلمان و اسپانیا هر کدام دارای ۱ نماینده در بین رتبه بندی بهترین دانشگاه ‌های دامپزشکی هستند. دانشگاه واخنینگن در هلند توانسته به جایگاه بسیار خوبی در بین دانشکده‌ ی دامپزشکی دست یابد. دانشگاه خنت در بلژیک نیز ۱۳ امین رتبه را در این میان به خود اختصاص داده است. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در آلمان دارای رتبه‌ی ۲۵ و دانشگاه بارسلونیا در اسپانیا با رتبه‌ی ۳۰، هر دو جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دامپزشکی به شمار می‌روند. کشورهای دانمارک، سوئیس، سوئد، ایرلند، اتریش، ایتالیا و فنلاند هر کدام نیز دارای ۱ دانشگاه در رده بندی بهترین دانشکده‌های دامپزشکی جهان اند. دانشگاه کپنهاگ در دانمارک در جایگاه ۱۵، دانشگاه برن در سوئیس در جایگاه ۲۱ و دانشگاه علوم کشاورزی سوئد در جایگاه ۲۲ قرار دارد. همچنین دانشگاه دوبلین در ایرلند دارای رتبه‌ی ۲۶، دانشگاه دامپزشکی وین در اتریش رتبه‌ی ۳۱ و دانشگاه میلان در ایتالیا دارای رتبه‌ی ۴۸ است.  
بهترین دانشگاه ‌های استرالیا و نیوزیلند برای رشته ‌ی دامپزشکیاسترالیا، نزدیک به ۴ دانشکده‌ ی برتر رشته‌ی دامپزشکی دارد که بهترین آن دانشگاه سیدنی است و در بین ۱۰ دانشکده‌ ی برتر رشته‌ی دامپزشکی قرار دارد. پس از آن، دانشگاه ملبورن در جایگاه ۱۷، دانشگاه کوئیزلند در جایگاه ۳۳ و دانشگاه آدلاید در جایگاه ۱۱۴ بهترین دانشکده‌ های دامپزشکی جهان قرار دارند. نیوزیلند نیز دارای ۱ دانشگاه برتر، یعنی دانشگاه مسی نیوزلند است که رتبه‌ی ۲۹ را به خود اختصاص داده است.

در جدول زیر به برخی از بهترین دانشگاه‌های دامپزشکی در سطح جهانی اشاره شده است:

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه کالیفرنیا، دیویسدانشگاه کالیفرنیا، دیویس یکی از بهترین دانشگاه ‌های جهان در رشته‌ی دامپزشکی است که دارای سابقه ‌ای درخشان و افتخارات علمی بسیار است. این دانشگاه، به جز آموزش حرفه‌ای رشته‌ی دامپزشکی، فعالیت گسترده‌ و تحقیقاتی زیادی را در زمنیه ‌ی دامپزشکی انجام می ‌دهد. برنامه ‌های دامپزشکی این دانشکده شامل مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دامپزشکی است.
دانشگاه کرنلدانشگاه کرنل که در سال ۱۸۶۵ تاسیس شده است، در حال حاضر دومین جایگاه برترین دانشکده‌های دامپزشکی را به خود اختصاص داده است. دانشکده‌‌ ی دامپزشکی دانشگاه کرنل در آموزش ‌های پزشکی دامپزشکی، دامپزشکی حیوانات، زیست پزشکی و بهداشت عمومی را در دستور کار خود قرار داده است.
دانشگاه سلطنتی دامپزشکیاین دانشگاه در سال ۱۷۹۱ تاسیس شد و به دلیل استفاده از به روزترین روش‌های آموزشی در دانشکده‌ی دامپزشکی، به عنوان یکی از معروف ترین دانشکده‌های دامپزشکی در جهان شناخته می ‌شود.
دانشگاه کمبریجدانشگاه کمبریج که یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌ های جهان است، در لیست بهترین دانشکده‌ های دامپزشکی در جهان قرار دارد.
دانشگاه اوترختدانشگاه اوترخت در سال ۱۶۶۳ تاسیس شد و در حال حاضر به دلیل انجام تحقیقات گسترده‌ی دامپزشکی در این دانشگاه، هر ساله مقاله ‌های زیادی را به چاپ می ‌رساند.
دانشگاه پنسیلوانیادانشکده‌ی دامپزشکی دانشگاه پنسیلوانیا به دلیل استفاده از روش ‌های به روز دنیا برای آموزش دامپزشکی و درمان جانوران، همواره به عنوان یکی از بهترین دانشکده‌ های دامپزشکی به شمار می ‌رود چرا که برنامه ‌های آموزشی این دانشگاه هم شامل دامپزشکی حیوانات کوچک و هم دامپزشکی حیوانات بزرگ است. از جمله مهمترین دستاوردهای دانشگاه پنسیلوانیا در سال ‌های اخیر، تحقیق، شناسایی و درمان انوع زیادی از بیماری ‌های مشترک دامی و انسان ‌ها است که باعث جلوگیری از گسترش این بیماری ‌ها شده است.
دانشگاه گوئلفدانشگاه گوئلف در انتاریو کانادا، در سال ۱۹۶۴ تاسیس شده است و در حال حاضر جزء بهترین دانشکده ‌های دامپزشکی در جهان به شمار می‌ رود.
دانشگاه ادینبورگدانشگاه ادینبورگ در سال ۱۸۲۳ توسط ویلیام دک تاسیس شد. دانشکده ‌ی دامپزشکی این دانشگاه، یکی از قدیمی ‌ترین دانشکده ‌های دامپزشکی در جهان است که در زمینه‌ ی تحقیقات، آموزش دامپزشکی و اعمال بالینی است.
دانشگاه لیورپولدانشگاه لیورپول با داشتن سابقه‌ای طولانی در رشته‌ی دامپزشکی از شناخته شده ترین دانشگاه ‌ها برای رشته‌ ی دامپزشکی در سطح جهان است که در سال ۱۸۸۱ تاسیس شد. از آنجایی که حس مسئولیت پذیری برای این دانشگاه بسیار اهمیت دارد، دانشجویان بدون گذراندن دوره‌ی خاصی در یک کلینیک دامپزشکی و به دست آوردن تجربه و مهارت‌ های کافی نمی‌توانند مشغول به کار شوند.
دانشگاه پردودانشگاه پردو، یکی از دانشگاه‌های پیشرو در علوم و فناوری است که بزرگترین جمعیت دانشجویی کشور را در خود جای داده است. دانشکده‌ی دامپزشکی دانشگاه پردو در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد و همواره تحقیقات گسترده ‌ای را در رشته‌ی دامپزشکی انجام می‌دهد. تمرکز این دانشگاه بیشتر روی موضوعات زیر است: پرستاری حیوانات بزرگ دندانپزشکی دامپزشکی انگل شناسی دامپزشکی پرستاری حیوانات خانگی

اخذ ویزا برای اپلای رشته دامپزشکی در خارج از کشور

روند اخذ ویزا در کشورهای مختلف با هم متفاوت است اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد چرا که هر گونه نقص و خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور باز بدارد. بنابراین انتخاب مشاوران با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک می‌کند. تیم تراست با آزمون و خطاهای فراوان و به دست آوردن سال‌ها تجربه‌ی کاری در زمینه‌ی اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می ‌کند. مدارک و مراحل زیر، روند کلی اخذ پذیرش را در رشته‌‌ ی دامپزشکی نشان می ‌دهد اما نگران نباشید در صورتی که به اطلاعات دقیق‌ تری نیاز داشتید، با تیم تراست تماس بگیرید.

 • انتخاب یک تیم مشاوره‌ی معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ی مورد نظر (در اینجا رشته‌ی دامپزشکی )
 • همراه داشتن نامه‌ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ی شناسنامه ضروری است)
 • داشتن حداقل ۲ عکس  و حداکثر ۵ عکس مناسب برای پاسپورت
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر
 • پرداخت هزینه‌ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ی مقالاتی که به ثبت رسانده‌اید

اپلای رشته دامپزشکی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

 • اپلای رشته دامپزشکی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

با توجه به داشتن مهارت و شرایط لازم برای تحصیل در رشته ‎ی دامپزشکی، این رشته به آموزش تخصصی و تحصیلات دانشگاهی نیاز دارد. برای اپلای در مقطع کارشناسی در رشته ‌ی دامپزشکی، در کشورهایی مانند آمریکا، متقاضی باید در آزمون  VCAT و آزمون GRE شرکت کند و حداقل نمره‌ی مورد نیاز در این آزمون‌ ها را به دست بیاورد. مدت زمان کارآموزی دانشجویان دامپزشکی، با توجه به نوع تخصصی که می ‌خواهند در آن مشغول به کار شوند، با هم متفاوت است.

 • اپلای رشته دامپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

پذیرش در دانشکده‌ های دامپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد اغلب رقابتی است و متقاضیان کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی خود را در یک دانشگاه معتبر گذرانده باشند تا بتوانند در این مقطع اپلای کنند. دانشکده‌ های دامپزشکی معمولا برای افراد پیش دوره‌ های دروسی مانند زیست شناسی، شیمی، ریاضی، علوم اجتماعی و علوم انسانی برگزار می ‌کنند. بسیاری از دانشکده ‌های دامپزشکی برای مقطع کارشناسی ارشد، ترجیح می ‌دهند متقاضیانی را بپذیرند که سابقه‌ی کار در کلینیک ‌های دامپزشکی یا مزارع یا پناهگاه ‌های حیوانات را داشته باشند.

 • اپلای رشته ‌دامپزشکی در مقطع دکتری در خارج از کشور

برای اپلای در مقطع دکترای دامپزشکی، باید حداقل دو توصیه نامه از دامپزشک معتبری که برای آن مشغول به کار بوده ‌اید را ارائه دهید. یعنی ورود به مقطع دکترای دامپزشکی، نیازمند تجربه‌ی کاری است.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته دامپزشکی در خارج از کشور

به طور کلی، مدارک مورد نظر برای اپلای در رشته‌ی دامپزشکی بسته به دانشگاهی که می‌خواهید در آن اپلای کنید، با هم متفاوت است اما مدارک کلی مورد نیاز شما برای اپلای در قسمت زیر بیان شده است. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

 • انتخاب رشته‌ی مورد نظر (در اینجا رشته‌ی دامپزشکی مد نظر است)
 • پر کردن فرم پذیرش آنلاین موجود در سایت دانشگاه
 • ذکر دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اید
 • ارائه‌ی مدرک دیپلم دبیرستان به همراه ریز نمرات
 • ترجمه‌ی مدرک دبیرستان
 • در صورت داشتن سابقه‌ی کار مرتب با رشته‌ی مورد نظر حتما مدت زمان آن و محل آن را ذکر کنید
 • گذرنامه معتبر
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشوری که می ‌خواهید برای آن اپلای کنید.
 • ارائه‌ی انگیزه نامه
 • داشتن توصیه نامه

بازار کار رشته دامپزشکی در خارج از کشور

بی شک یکی از اصلی ‌ترین مسائل در انتخاب رشته، آینده‌ ی شغلی و بازار کار در آن رشته است. دامپزشکان بسته به نوع تخصص و مهارت خود می ‌توانند در کلینیک‌ ها و بیمارستان ‌های دامپزشکی، پناهگاه ‌های حیوانات، مزارع و دامداری‌ ها، باغ وحش ‌ها، آکواریوم‌ ها، آزمایشگاه‌ ها و دیگر بخش‌های مرتبط مشغول به کار شوند. بر اساس گزارشات اداره‌ ی آمار کار (BLS)، پیش بینی می‌ شود اشتغال دامپزشکان در سطح جهان از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹، رشد ۱۶ درصدی خواهد داشت که این درصد، عدد بسیار خوبی نسبت به بسیاری دیگر از مشاغل است. در جدول زیر به برخی از شهرهایی اشاره می ‌شود که بازار کار رشته‌ی دامپزشکی تضمین شده است و افراد بعد از اتمام تحصیلات خود به راحتی می ‌توانند در این شهرها مشغول به کار شوند.

نام شهرتوضیحات
هیوستون/ تگزاسهیوستون و منطقه ‌ی کلان شهری اطراف آن، دهمین شهر برتر ایالات متحده ‌ی آمریکا از نظر اشتغال در رشته‌ی دامپزشکی است. در این شهر حدودا ۱۱۳۰ شغل دامپزشکی وجود دارد که متوسط درآمد آن‌ها ۱۵۹,۱۴۰ دلار است. هیوستون یکی از شهرهای پر اشتغال جهان به شمار می‌رود و فرصت‌های شغلی زیادی در این شهر یافت می‌شود.
سن دیگو / کالیفرنیابیش از ۱.۴ میلیون نفر در سن دیگو زندگی می ‌کنند و حدودا ۱۱۷۰ شغل دامپزشکی در این شهر وجود دارد. میانگین حقوق متخصصان دامپزشکی در این شهر ۱۱۸۴۵۰ دلار است. از نظر آب و هوایی سن دیگو آب و هوای نسبتا ملایمی دارد که این مزیت مهمی برای دامپزشکان به شمار می ‌رود.
بوستون/ ماساچوستیکی از مهمترین مزایای کار در بوستون به عنوان دامپزشک، آینده‌ ی شغلی در این شهر است. متوسط درآمد یک دامپزشک در بوستون ۱۱۱,۶۳۰ دلار است که درآمد نسبتا خوبی برای زندگی در این شهر است.
دالاس/ تگزاساین شهر و مناطق اطراف آن، دارای ۱۱۸۰ شغل دامپزشکی است و میانگین متوسط درآمد در این رشته حدودا ۱۱۱,۶۳۰ دلار است. هزینه ‌های زندگی در شهر دالاس، نسبتا پایین است. به همین علت انتخاب این شهر و کار به عنوان دامپزشک، می ‌تواند امتیاز مثبتی برای شما باشد.
آتلانتا / جورجیااین شهر که حدودا ۵۰۷,۰ نفر جمعیت دارد، با داشتن ۱۲۷۰ شغل دامپزشکی در این شهر، به یکی از بهترین شهرها برای کار به عنوان دامپزشک تبدیل شده است. میانگین متوسط درآمد در این شهر حدودا ۱۰۰,۳۹۰ دلار است که درآمد خوبی برای زندگی در این شهر به شمار می ‌رود.
واشنگتن، دی.سی.این شهر با داشتن ۷۰۶,۰ جمعیت، دارای ۱۷۲۰ شغل دامپزشکی است و در حال حاضر شهر بسیار معروفی برای شغل دامپزشکی به شمار می ‌رود. میانگین متوسط درامد در این رشته حدود ۱۳۳,۲۱۰ دلار است و شهر مناسبی برای کار در حرفه‌ی دامپزشکی است.
شیکاگو، ایلینویبه دلیل جمعیت بالای مردم در این شهر یعنی ۲.۷ میلیون نفر، بعید به نظر می‌رسد که تقاضا برای حرفه‌ی دامپزشکی در این شهر به زودی کمرنگ شود. طبق گزارش اداره‌ی آمار کار، میانگین حقوق یک دامپزشک در این شهر ۱۰۵,۸۴۰ دلار است.  

همچنین درباره بازار کار دامپزشکی در کانادا بخوانید.

میانگین درآمد رشته ‌ی دامپزشکی در دیگر کشورها

میانگین درآمد رشته ‌ی دامپزشکی در دیگر کشورها

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوقدامپزشکان در اتریشمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی ۷۵,۸۸۷ یورو میانگین حقوق دامپزشکان ‌ در هر ساعت: ۳۶ یورو میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱,۵۵۶ یورو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۳,۱۶۱ یورو      میانگین حقوق  دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۴,۲۰۹ یورو     
میانگین حقوق دامپزشکان در استرالیامیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱۲۶,۷۸۸ دلار میانگین حقوق دامپزشکان  در هر ساعت: ۶۱  دلار میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۲,۵۹۹ دلار میانگین حقوق  دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۹,۰۱۴ دلار     میانگین حقوق  دامپزشکان ‌ با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۷,۷۴۶ دلار     
میانگین حقوق دامپزشکان در باهامامیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۷۲,۰۱۶ دلار میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۳۵ دلار میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۷۶ دلار میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۰,۵۷۳ دلار      میانگین حقوق دامپزشکان ‌ با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۹,۶۲۳ دلار     
میانگین حقوق دامپزشکان در بلغارستانمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۲۸,۱۱۳ لو میانگین حقوق دامپزشکان ‌ در هر ساعت: ۱۴ لو میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۵۷۶ لو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۰,۰۶۸  لو    میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۵,۵۶۴ لو    
میانگین حقوق دامپزشکان در بلاروسمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱۴,۲۷۵روبل میانگین حقوق دامپزشکان  در هر ساعت:  ۷ روبل میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۲۹۳ روبل میانگین حقوق دامپزشکان تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰,۱۴۵ روبل میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷,۹۷۹ روبل     
میانگین حقوق دامپزشکان در برمودامیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۹۹,۹۰۵ دلار میانگین حقوق دامپزشکان  در هر ساعت:  ۴۸ دلار میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری:  ۲,۰۴۸ دلار میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۰,۲۱۱ دلار     میانگین حقوق  دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۴,۴۲۴ دلار     
میانگین حقوق دامپزشکان در کانادامیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱۰۴,۳۶۳ دلار میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت:  ۵۰ دلار میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۲,۱۳۹ دلار میانگین حقوق دامپزشکان  تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۳,۱۵۱  دلار      میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۹,۶۳۴ دلار     
میانگین حقوق دامپزشکان در چینمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۲۵۸,۲۹۳ یوان میانگین حقوق دامپزشکان  در هر ساعت:  ۱۲۴ یوان میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۵,۲۹۵ یوان میانگین حقوق دامپزشکان  تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸۲,۹۹۷ یوان      میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۲۴,۲۹۶ یوان    
میانگین حقوق دامپزشکان در کاستاریکامیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱۶,۴۰۲,۸۷۵ کولون میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۷,۸۸۶ کولون میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۳۳۶,۲۵۹ کولون      میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱,۵۷۱,۴۰۳ کولون      میانگین حقوق  دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۰,۵۰۶,۰۷۱ کولون     
میانگین حقوق دامپزشکان در جمهوری چکمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۸۳۶,۴۴۹ کرونا میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۴۰۲ کرونا میانگین درآمد  دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱۷,۱۴۷ کرونا میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۸۵,۹۵۷ کرونا      میانگین حقوق دامپزشکان تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) –
میانگین حقوق دامپزشکان در مراکشمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی:  ۱۵۹,۷۴۰ درهم میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۷۷ درهم میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۳,۲۷۵ درهم میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱۲,۳۹۶ درهم    میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹۹,۱۸۱ درهم   
میانگین حقوق دامپزشکان در مصرمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱۴۳,۷۲۸ پوند میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۶۹ پوند میانگین درآمد دامپزشکان  از ساعات اضافه کاری: ۲,۹۴۶ پوند میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۲,۱۶۰ پوند      میانگین حقوق دامپزشکان تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۸۱,۰۴۱ پوند
میانگین حقوق دامپزشکان در نیوزیلندمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱۱۹,۱۳۶ دلار میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۵۷ دلار میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری:  ۲,۴۴۲ دلار میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۳,۵۷۶ دلار     میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۸,۱۰۷ دلار    
میانگین حقوق دامپزشکان در فنلاندمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی ۷۲,۴۴۸ یورو میانگین حقوق دامپزشکان  در هر ساعت:۳۵  یورو میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری:  ۱,۴۸۵ یورو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۰,۶۹۰ یورو     میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۹,۸۳۰  یورو     
میانگین حقوق دامپزشکان در فرانسهمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۶۳,۸۶۶ یورو میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۳۱ یورو میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۰۹ یورو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۴,۷۴۰ یورو     میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۹,۲۸۵ یورو     
میانگین حقوق دامپزشکان در گرجستانمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱۱۵,۵۱۵ لاری میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت:  ۵۶ لاری میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۲,۳۶۸ لاری میانگین حقوق دامپزشکان  با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۲,۵۶۸ لاری      میانگین حقوق دامپزشکان تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۶,۳۲۱ لاری      
میانگین حقوق دامپزشکان در پرتغالمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۳۵,۱۶۲ یورو میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۱۷ یورو میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری:  ۷۲۱ یورو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۴,۵۸۶ یورو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۳,۵۷۰ یورو    
میانگین حقوق دامپزشکان در پاکستانمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۱,۹۴۲,۰۹۳ روپیه میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۹۳۴ روپیه میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۳۹,۸۱۳ روپیه میانگین حقوق دامپزشکان  تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۳۸۳,۴۷۹روپیه      میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۴۵۱,۷۱۰ روپیه    
میانگین حقوق دامپزشکان در مجارستانمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۹,۱۹۱,۰۴۰ فورینت میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۴,۴۱۹ فورینت میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱۸۸,۴۱۶ فورینت      میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۵۱,۰۹۹ فورینت               میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱,۴۳۲,۲۰۹ فورینت     
میانگین حقوق دامپزشکان در اوکراینمیانگین حقوق  دامپزشکان به صورت کلی: ۴۱۵,۲۱۱ گریونا میانگین حقوق دامپزشکان  در هر ساعت:  ۲۰۰ گریونا    میانگین درآمد دامپزشکان ساعات اضافه کاری: ۸,۵۱۲ گریونا میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۹۵,۷۸۲ گریونا      میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۲۴,۱۶۶ گریونا     
میانگین حقوق دامپزشکان در ایالات متحده‌ی عربیمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۲۸۲,۵۸۳ درهم میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت:  ۱۳۶ درهم  میانگین درآمد دامپزشکان ‌ از ساعات اضافه کاری: ۵,۷۹۸ درهم میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۹۹,۲۴۴ درهم میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۵۳,۰۸۷ درهم     
میانگین حقوق دامپزشکان در ایالات متحده‌ی آمریکامیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۹۷,۸۶۱ دلار میانگین حقوق دامپزشکان  در هر ساعت:  ۴۷ دلار میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۰۶ دلار میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۸,۵۹۴ دلار میانگین حقوق دامپزشکان  با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۱,۵۵۸ دلار     
 میانگین حقوق دامپزشکان در کره‌ی جنوبیمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۵۱,۱۳۰,۷۹۲  وون میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۲۴,۵۸۲ وون میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۴۸,۱۸۱ وون میانگین حقوق دامپزشکان  با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۶,۰۲۴,۷۰۱ وون         میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)  ۶۳,۸۴۰,۵۸۱ وون   
میانگین حقوق دامپزشکان در سوئدمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۵۷۲,۰۲۸ کرون میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت:  ۲۷۵ کرون میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱۱,۷۲۷ کرون میانگین حقوق  دامپزشکان  با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۰۰,۷۲۲ کرون  میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۱۰,۱۳۴ کرون      
میانگین حقوق دامپزشکان در سنگاپورمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۹۸,۲۹۹  دلار میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۴۷ دلار  میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۱۵ دلار میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۹,۱۶۵ دلار  میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۲,۵۶۹ دلار     
میانگین حقوق دامپزشکان در فیلیپینمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۵۹۷,۲۹۰ پزو میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۲۸۷ پزو میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱۲,۲۴۴ پزو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۲۲,۲۶۴ پزو میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۴۸,۳۰۹ پزو      
میانگین حقوق دامپزشکان در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۴۱۷,۶۷۹ راند میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۲۰۱ راند میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۸,۵۶۲ راند میانگین حقوق  دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۹۵,۲۸۵ راند میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۲۳,۲۸۴ راند     
میانگین حقوق دامپزشکان در مکزیکمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۳۹۷,۳۳۲ پزو میانگین حقوق  دامپزشکان  در هر ساعت: ۱۹۱ پزو میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۸,۱۴۵ پزو میانگین حقوق دامپزشکان  با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۷۹,۶۳۳ پزو  میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۹۵,۵۴۸ پزو     
میانگین حقوق دامپزشکان در ژاپنمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۹,۶۱۰,۲۱۱ ین میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۴,۶۲۰ ین میانگین درآمد دامپزشکان  از ساعات اضافه کاری: ۱۹۷,۰۰۹ ین    میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۷۲۶,۱۲۹ ین     میانگین حقوق دامپزشکان  با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱,۹۱۹,۶۰۰ین  
میانگین حقوق دامپزشکان در قزاقستانمیانگین حقوق دامپزشکان به صورت کلی: ۵,۰۹۸,۴۹۴ تنگه میانگین حقوق دامپزشکان در هر ساعت: ۲,۴۵۱ تنگه میانگین درآمد دامپزشکان از ساعات اضافه کاری: ۱۰۴,۵۱۹ تنگه  میانگین حقوق دامپزشکان با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۶۱۵,۲۷۹ تنگه  میانگین حقوق دامپزشکان تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶,۴۰۶,۷۵۷  تنگه    

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. تراست بهترین انتخاب شما است. مشاوران و وکلای ما در تیم تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اپلای رشته‌ دامپزشکی در کشور کانادا به صفحه رشته‌ی دامپزشکی در کانادا مراجعه فرمایید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای اپلای دامپزشکی و پذیرش در آن چیست؟

مدرک مهم و ضروری در قدم اول شامل پاسپورت و مدارک هویتی معتبر است. پاسپورت فرد باید دارای اعتبار بیش از شش ماه باشد. پس از آن نیاز است تا مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، ریز نمرات به صورت ترجمه رسمی و مدرک زبان آماده شوند. برای مقاطع تحصیلات تکمیلی نیاز به آماده کردن توصیه نامه دانشگاهی، انگیزه نامه قوی و رزومه تحصیلی و شغلی است. همچنین، داشتن مقالات علمی معتبر نیز می‌تواند روند اپلای را با سرعت بیشتری پیش ببرد. در صورت داشتن سوابق شغلی بهتر است آن را در رزومه درج کنید چرا که کمک زیادی به پذیرش در رشته دامپزشکی خواهد کرد.

مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در رشته دامپزشکی چیست؟

برای پذیرش در این رشته بهتر است قبل از همه چیز دانشگاه مورد نظر و وب سایت مربوطه بررسی شود. بعضی از دانشگاه‌ها امکان پذیرش با مدارک مختلف مانند تافل و آیلتس را مهیا کرده‌اند. همچنین، در بسیاری از مراکز علمی این امکان وجود دارد تا پذیرش مشروط دریافت شود. با این کار، شما باید در مدت زمان تعیین شده به سطح مورد نظر در زبان برسید.

شهریه تحصیل در رشته دامپزشکی در خارج از کشور چقدر است؟

این شهریه در کشورهای مختلف و دانشگاه‌ها متفاوت است. در واقع، تفاوت شهریه‌ها به دلیل امکانات علمی و سطح دانشگاه است. شهریه در کشور کانادا برای دوره‌های تخصصی بین 10 هزار دلار تا 25 هزار دلار در سال متغیر است. این میزان در کشور آمریکا و براساس دوره مورد نظر ممکن است تا 65 هزار دلار در سال نیز برسد. در واقع، شهریه برای دوره‌ها و مقاطع تحصیلی متفاوت است که بهتر است وب سایت هر دانشگاه و دوره انتخابی را بررسی کنید.

گرایش‌های تخصصی رشته دامپزشکی چیست؟

رشته دامپزشکی از جذابیت زیادی برخوردار است و شما براساس علاقه خود می‌توانید یکی از گرایش‌های آن را انتخاب کنید. این گرایش‌ها شامل دامپزشک حیوانات بیگانه، دامپزشک حفاظتی، دامپزشک حیوانات کوچک، دامپزشک بیهوشی، دامپزشک اورژانس و دامپزشک تغذیه هستند. بهتر است قبل از انتخاب گرایش شرایط شغلی و تعداد موقعیت‌های شغلی در کشور مورد نظر را بررسی کنید تا بهترین نتیجه را در رشته دامپزشکی بگیرید.

درآمد رشته دامپزشکی در خارج از کشور چقدر است؟

این رشته دارای تقاضای بالایی در مورد موقعیت‌های شغلی است. درآمد در کشور کانادا بیش از 100 هزار دلار در سال است که براساس تخصص می‌تواند بیشتر نیز باشد. این میزان در کشور آمریکا به صورت میانگین 97 هزار دلار برآورد شده است و در کشور استرالیا نیز درآمد متخصصان دامپزشک با سابقه کاری زیاد بیش از 150 هزار دلار در سال است.

آیا امکان کار در شغل دامپزشکی پس از پایان تحصیلات در خارج از کشور وجود دارد؟

این امکان در کشورهای مختلف فراهم شده است تا فارغ التحصیلان این رشته بتوانند در موقعیت شغلی مورد علاقه مشغول کار شوند. برای نمونه در کشور کانادا می‌توان با استفاده از برنامه نیروی کار ماهر اقدام کرد و در صورت پذیرش در آن ویزای کاری را دریافت کرد.

بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل و اپلای دامپزشکی کدام است؟

در کشورهای مختلف دانشگاه‌های متعددی وجود دارند که این رشته را ارائه داده‌اند. از آن جمله می‌توان مراکز علمی آمریکا و کانادا را بیان کرد که مهم‌ترین آن‌ها شامل کرنل، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه پوردو، دانشگاه ساسکاچوان و کلگری هستند.

بهترین موقعیت‌های شغلی برای دامپزشکی در خارج از کشور شامل کدام موارد است؟

فارغ التحصیلان این رشته در موقعیت‌های شغلی متنوعی مشغول به کار می‌شوند که درآمد آن‌ها نیز در حد قابل توجهی است. از جمله بهترین موقعیت‌های شغلی می‌توان به دامپزشک باغ وحش، مدیر دامپزشکی، محقق دامپزشکی، دامپزشک حیوانات کوچک و دامپزشک عمومی اشاره کرد.

آیا گرفتن پذیرش در رشته دامپزشکی سخت است؟

رشته دامپزشکی در خارج از کشور دارای موقعیت‌های شغلی زیادی است و به دلیل همین تقاضا، دانشگاه‌ها نیز سرمایه گذاری عالی روی آن داشته‌اند. بر همین اساس، موقعیت‌های تحصیلی متعددی در خارج از کشور برای این رشته فراهم شده است که در صورت داشتن حداقل مدارک مورد نیاز می‌توان در این رشته پذیرش گرفت.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در رشته دامپزشکی وجود دارد؟

این رشته دانشگاهی نیز مانند سایر رشته‌ها دارای بودجه کمک هزینه اختصاصی است که در دانشگاه‌های مختلف ارائه شده است. شما در صورت داشتن سوابق علمی عالی می‌توانید از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های مختلف استفاده کنید. همچنین، جوایز علمی که از طرف نهادهای خارج از دانشگاه‌ها ارائه شده‌اند از جمله محبوب‌ترین کمک هزینه‌ها هستند. ملاک اصلی برای دریافت این کمک هزینه‌ها داشتن سوابق علمی درخشان مانند معدل بالا است.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • aida

  با سلام من دانشجوی رشته علوم ازمایشگاهی دامپزشکی در مقطع کارشناسی هستم. ایا میتوانم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حرفه ای دامپزشکی اقدام کنم یا باید با مدرک دیپلم اقدام کنم و ضمنا دانشجوی دانشگاه ازاد هستم

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی شرایط خاص و رقابتی وجود دارد که بایستی دارا باشید. به عنوان مثال برای تحصیل در رشته پزشکی نیاز است ابتدا یک لیسانس علوم پایه داشته باشید.