بیزینس اسکول های کانادا

بیزینس اسکول های کانادا

شاید برای شما هم این پرسش ایجاد شده باشد که تفاوت بیزینس اسکول با دانشگاه چیست؟ آیا مدرک بیزینس اسکول ها هم به اندازه مدارک دانشگاهی معتبر هستند؟ چگونه می توان از طریق تحصیل در بیزینس اسکول‌های کانادا به اخذ اقامت دائم رسید؟ در این مقاله به بیان تفاوت بیزینس اسکول با دانشگاه، مزیت‌ها و شرایط تحصیل در آن ها و معرفی برترین بیزینس اسکول‌های کانادا می پردازیم. پس با تراست همراه باشید.

بیزینس اسکول ها که با عناوین مدارس کسب و کار، مدارس بازرگانی و مدیریت، biz school و یا b-school نیز شناخته می شوند، موسسه‌های آموزشی در سطح دانشگاه می باشند که به دانشجویان خود مدرک مدیریت کسب و کار را ارائه می نمایند. در کشور کانادا، یک مدرسه کسب و کار اغلب به عنوان یک برنامه دانشگاهی طراحی می شود که ارائه دهنده مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و امور مالی است.

درباره اقامت کانادا بیشتر بدانید.

تفاوت بیزینس اسکول با دانشگاه

مدارس کسب و کار، مؤسساتی هستند که از لحاظ مرتبه علمی هم‌تراز با دانشگاه‌ها است و مدارک ارائه شده توسط آن‌ها دارای اعتبار علمی بین‌المللی است. مهم‌ترین تفاوت میان بیزینس اسکول و دانشگاه در دوره‌هایی است که برگزار می‌کنند. بیزینس اسکول ها منحصراً رشته‌های مرتبط با تجارت و مدیریت کسب و کار را ارائه می‌دهند در حالی که دانشگاه‌ها برنامه‌های آموزشی متعددی را در تمام زمینه‌ها و علوم برگزار می‌کنند. بیزینس اسکول ها را می‌توان به دو دسته مستقل و وابسته تقسیم نمود. گروهی از مدارس کسب و کار به صورت یک موسسه آموزشی مستقل (غالباً غیر دولتی و خودگردان) هستند که تنها به ارائه دوره‌های مرتبط با علوم بازرگانی و مدیریت می‌پردازند. گروه دیگر، مدارس کسب و کاری هستند که جزئی از برنامه آموزشی یک دانشگاه بزرگ‌تر به حساب می‌آیند و تحت مدیریت یکی از دانشکده‌های آن دانشگاه فعالیت می‌کنند.

رشته های ارائه شده در بیزینس اسکول ها

رشته های ارائه شده در بیزینس اسکول ها

بیزینس اسکول‌ها مدارک معتبری را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره‌های کوتاه تخصصی همراه با کارآموزی در رشته‌های مرتبط با تجارت و مدیریت ارائه می‌دهند که برخی از متداول‌ترین این رشته‌هاعبارت‌اند از:

 • امور مالی
 • آمار
 • اقتصاد
 • ریاضیات
 • مدیریت اجرایی کسب و کار
 • مدیریت راهبردی
 • کسب و کار بین الملل
 • سیستم مدیریت اطلاعات
 • روابط عمومی
 • روانشناسی رفتار سازمانی
 • مدیریت منابع انسانی
 • کارآفرینی
 • حقوق

دقت داشته باشید که مطابق با برنامه‌های آموزشی در برخی از بیزینس اسکول‌ها در سطح تحصیلات تکمیلی، دانشجویان می توانند در دوره هایی شرکت کنند که تلفیقی از این رشته ها است و در نهایت مدرک هر دو رشته را دریافت می کنند.

مزیت تحصیل در بیزینس اسکول ها

یکی از مزیت های اصلی تحصیل در مدارس کسب و کار در مقطع تحصیلات تکمیلی این است که دانشجو نباید حتما در یک رشته خاص دارای مدرک لیسانس باشد بلکه فارغ التحصیلان دامنه گسترده ای از رشته های مدیریتی، مالی و حتی فنی می توانند وارد دوره های بیزینس اسکول در کانادا شوند. از سویی دیگر به دلیل ارتباط قوی بیزینس اسکول‌های کانادا با سازمان های تجاری کانادایی و جهانی، فارغ التحصیان این حوزه می توانند به راحتی و خیلی زود وارد بازار کار شوند. امکان شرکت در دوره های کارآموزی متعدد در سطح کلاس جهانی حتی از مقطع کارشناسی، یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این مدارس کسب و کار است که دانشجویان را برای حضور حرفه ای در عرصه های مدیریتی و بازارهای جهانی آماده می کند.

شرایط پذیرش در بیزینس اسکول ها

شرایط پذیرش در بیزینس اسکول ها

شرایط و مدارک تحصیلی لازم برای اخذ پذیرش در بیزینس اسکول‌های کانادا بر اساس مقطع تحصیلی و گرایش انتخابی، متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه می توانید با مشاوران تراست تماس حاصل نمایید.

مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش اولیه در بیزینس اسکول‌های کانادا به شرح زیر می باشند:

 • ترجمه رسمی مدارک اخرین مقطع تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • برخورداری از حداقل معدل (GPA) مورد نظر دانشگاه
 • رزومه تحصیلی و شغلی
 • انگیزه‌ نامه
 • توصیه نامه شغلی (برای دوره های ارشد که نیازمند ارائه سابقه کار هستند)
 • کسب نمره قابل قبول در آزمون GMAT یا GRE (در صورت نیاز)
 • مدرک شناسایی معتبر
 • ارائه مدرک زبان با حداقل نمره قابل

پادکست بشنوید!

هزینه تحصیل در بیزینس اسکول ها

هزینه تحصیل در بیزینس اسکول ها

شهریه دانشگاه و سایر هزینه های جانبی برای تحصیل در بیزینس اسکول های مختلف در مقاطع و رشته های گوناگون، متفاوت است و برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه باید به وب سایت بیزینس اسکول مورد نظر خود مراجعه کرده و برنامه آموزشی خود را بررسی نمایید. بیزینس اسکول‌های کشور کانادا کمک هزینه های متعددی را برای دانشجویان بین المللی تازه وارد خود ارائه می دهند. هم چنین جوایز تحصیلی مختلفی به دانشجویان ممتاز در طول دوره تحصیل اعطا می شود. در بسیاری از مدارس کسب و کار کشور کانادا، دانشجویان می توانند شهریه مربوط به دوره تحصیلی خود را سالیانه در طی چند قسط پرداخت نمایند.

هزینه ثبت درخواست application fee نیز برای بیزینس اسکول های مختلف، متفاوت است اما غالبا تا سقف 100 دلار کانادا است.

در صورتی که تمایل به تحصیل در بیزینس اسکول های کشور کانادا را دارید، برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص نحوه اخذ پذیرش با مشاوران حرفه ای تیم تراست تماس بگیرید.

درباره هزینه تحصیل در کانادا و تحصیل رایگان در کانادا بیشتر بدانید.

ده بیزینس اسکول برتر کانادا

کشور کانادا که امروزه یکی از محبوب ترین مقصد‌ها برای تحصیل در بین متقاضیان بین المللی است، پس از کشور آمریکا، اولین کشوری است که به ارائه دوره‌های آموزشی گرایش های مختلف رشته مدیریت کسب و کار MBA در قالب بیزینس اسکول‌های مستقل و یا دانشکده‌های بازرگانی پرداخته است. همچنین کانادا از جمله کشورهایی است که بیشترین جذب فارغ التحصیلان این رشته را در چند سال اخیر داشته است. ده مورد از برترین بیزینس اسکول های کانادایی بر اساس آخرین رتبه بندی سازمان QS عبارت‌اند از:

 • بیزینس اسکول روتمن در تورنتو (Rotman School of Management)

دانشکده مدیریت و بازرگانی روتمن بخشی از دانشگاه تورنتو در قلب پایتخت تجاری چند فرهنگی کشور کانادا است که بر اساس رتبه بندی QS در طی یازده سال گذشته رتبه نخست را در میان بیزینس اسکول های کانادا به دست آورده است. هدف اصلی این مدرسه کسب و کار ایجاد ایده های خلاقانه برای افزایش سود حاصل از مشارکت در بازارهای تجارت جهانی است. بیزینس اسکول روتمن برنامه های آموزشی خود را در مقطع کارشناسی برای رشته های حسابداری، امور مالی و مدیریت، و شته MBA و مدیریت ریسک در مقطع تحصیلات تکمیلی  ارائه می نماید. درباره بیزینس اسکول روتمن بیشتر بدانید.

 • بیزینس اسکول دسائتلز در مونترال (Desautels Faculty of Management)

برنامه MBA در دانشکده مدیریت دسائلتز دانشگاه مک گیل یکی از شناخته شده ترین برنامه های بین المللی این رشته در جهان است. این برنامه به دلیل ارائه ترکیبی منحصر به فرد از تجربیات عملی متخصصین برجسته در عرصه صنعت  و تحقیقات نوآورانه در سطح کلاس جهانی، مشهور شده است. بیزینس اسکول Desautels که یکی از چهار مدرسه کسب و کار برتر در کانادا و 45امین بیزینس اسکول مطرح جهان است، در مقطع کارشناسی تجارت، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و امور مالی و دکترای مدیریت از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. درباره تحصیل در بیزینس اسکول دسائتلز بیشتر بدانید.

بیزینس اسکول استفان اسمیت یکی از برجسته ترین مدارس کسب و کار کانادایی است که عضوی از دانشگاه کوئینز در شهر کینگ استون استان انتاریو است. این بیزینس اسکول به دلیل ارائه دوره های ارشد MBA در سطح کلاس جهانی، شناخته شده است. درباره بیزینس اسکول اسمیت بیستر بدانید.

مدرسه کسب و کار آیوی، دانشکده تجارت دانشگاه وسترن آنتاریو واقع در شهر لندن استان انتاریو است. آیوی اولین بیزینس اسکول آمریکای شمالی است که دارای یک پردیس جهت ارائه دوره های MBA در هنگ کونگ است. این مدرسه بازرگانی به دلیل ارائه دوره های دکتری در چندین رشته مرتبط با امور مالی و مدیریت شناخته شده است. درباره بیزینس اسکول ریچارد آیوی بیشتر بدانید.

 • بیزینس اسکول شولیش در تورنتو (Schulich School of Business)

مدرسه کسب و کار Schulich واقع در شهر تورنتو (یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای جهان) دانشکده تجارت دانشگاه یورک است که به عنوان توسعه دهنده برنامه های ابتکاری برای رهبران تجاری دنیا، شناخته شده است. بیزینس اسکول شولیش از جمله مدارس کسب و کار پیشرو در آموزش رشته مدیریت در مقطع تحصیلات تکمیلی است و دوره امور مالی و بازاریابی ان با امکان تحصیل و فعالیت در 18 گرایش مختلف، یکی از انعطاف پذیرترین دوره های این رشته در جهان است. درباره بیزینس اسکول شولیش بیشتر بدانید.

دانشکده کسب و کار و بازرگانی دانشگاه مموریال در استان نیوفاندلند و لابرادور، از جمله معتبرترین و شناخته شده ترین بیزینس اسکول‌های کشور کانادا است که دوره های آموزش تجارت و مدیریت را در سطح کلاس جهانی ارائه می دهد. دانشکده مدیریت بازرگانی Memorial به عنوان یک رهبر در آموزش تجارت کانادا شناخته شده است. این مدرسه کسب و کار برنامه ای آموزشی خود را در دو مقطع کارشناسی و ارشد ارائه می دهد. درباره بیزینس اسکول مموریال نیوفاندلند بیشتر بدانید.

 • بیزینس اسکول بیدی در ونکوور (Beedie School of Business)

بیزینس اسکول بیدی یکی از بزرگ ترین بیزینس اسکول های غرب کانادا است که به عنوان دانشکده کسب و کار دانشگاه سایمون فریزر در شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا فعالیت می کند. این مدرسه کسب و کار علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، دوره های تخصصی کوتاه مدت را نیز برای آموزش رهبران تجاری و علاقه‌مندان به عرصه تجارت ارائه می نماید. درباره بیزینس اسکول بیدی بیشتر بخوانید.

 • بیزینس اسکول سردال اس جیل در ویکتوریا (Sardul S.Gill School of Business)

مدرسه کسب و کار سردال یکی از معتبر ترین دانشکده های کسب و کار در استان بریتیش کلمبیا است که تحت نظارت دانشگاه ویکتوریا فعالیت می کند. بیزینس اسکول سردال در دانشگاه ویکتوریا، برنامه های آموزشی خود را در سه گرایش MBA، تجارت جهانی و مدیریت در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. درباره بیزینس اسکول سردال اس جیل بیشتر بدانید.

 • بیزینس اسکول کانادا وست در ونکوور (Canada west  Faculty of Management)

این مدرسه کسب و کار عضوی از دانشگاه غیردولتی کانادا وست است که به ارائه دوره های حرفه ای در زمینه مدیریت کسب و کار و بازرگانی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می پردازد. قرار گرفتن این بیزینس سکول در منطقه تجاری مرکز شهر ونکوور، آن را به یکی از بهترین گزینه برای متخصصان فعال در عرصه تجارت و بازرگانی تبدیل کرده است که تصمیم دارند سطح دانش و مهارت عملی خود را ارتقاء دهند. درباره بیزینس اسکول کانادا وست بیشتر بدانید.

 • بیزینس اسکول روو در هلیفکس (Rowe west  Faculty of Management)

مدرسه کسب و کار ROWE بخشی از دانشگاه دالهاوزی در شهر هلیفکس استان نوا اسکاشیا است که همواره جز بیزینس اسکول های پیشران در عرصه رهبری تحقیقات و نوآوری در زمینه مدیریت کسب و کار و بازرگانی بوده است. این بیزینس اسکول به دلیل ارائه دوره های متعدد کارآموزی همراه با پرداخت حقوق برای دانشجویان، شناخته شده است. درباره بیزینس اسکول روو بیشتر بدانید.

درباره بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بیشتر بدانید.

اقامت پس از تحصیل در بیزینس اسکول های کانادا

اقامت پس از تحصیل در بیزینس اسکول های کانادا

با توجه به اینکه اکثر دوره های ارائه شده در مدارس کسب و کار کشور کانادا، برنامه های کارآموزی متعددی را برای دانشجویان خود تدارک می بینند؛ فارغ التحصیلان این بیزینس اسکول ها می توانند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی جذب بازار کار شده و از درآمد مطلوب برخوردار شوند که این امر شانس ادامه زندگی آن ها در کشور کانادا و اخذ اقامت دائم را بسیار افزایش می دهد. تحصیل در مدارس بازرگانی کشور کانادا را می توان یکی از بهترین گزینه های تحصیلی برای ان دسته از دانشجویان و متخصصین بین المللی دانست که می خواهند در مدت زمان نسبتا کوتاهی مسیر اقامت دائم خود در این کشور را هموار سازند.

درباره اقامت پس از تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره‌ی تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

بیشتر بخوانید

دانشگاه های کانادا
ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا
تحصیل کالج در کانادا
کالج‌ های کبک
کالج های ونکوور
کالج ‌های کلگری
کالج‌ های تورنتو
کالج ‌های مونترال

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات