مشاغل پردرآمد در کانادا

مشاغل پردرآمد در کانادا

مشاغل پردرآمد در کانادا و بهترین دانشگاه‌ ها برای استخدام

آیا تصمیم گرفته‌اید که در کانادا تحصیل کنید؟ انتخاب خوبی کرده‌اید. این کشور سالانه هزاران دانشجوی بین‌المللی را به لطف تعداد زیاد دوره‌های انگلیسی زبان، اقتصاد پیشرفته، سطح بالای زندگی و فرصت‌های شغلی متعدد به خود جذب می‌کند.

در مطلب زیر، ما در مورد بهترین مشاغل در کانادا صحبت خواهیم کرد، از جمله مشاغل پردرآمد و اینکه چه مدارک و دانشگاه‌ هایی بهترین فرصت‌های شغلی را به شما ارائه می‌دهند.همچنین ما در یک مقاله به طور مفصل در مورد بهترین شهرها، دانشگاه ها و شغل ها در کانادا صحبت کرده ایم و میتوانید مطالب جذابتری را در این مقاله دنبال کنید

همچنین بخوانید: کار در کانادا ، کاریابی در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا

دوره ‌هایی که بالاترین حقوق را پس از فارغ ‌التحصیلی در کانادا دارند

ما برخی از رشته‌هایی که پس از فارغ‌التحصیلی بیشترین حقوق را دارند لیست کرده‌ایم البته این یک لیست جامع نیست. به ویژه که پس از کسب تجربه و پیشرفت در سمت‌های مدیریتی یا اداری، می‌توانید در سایر زمینه‌های کاری نیز درآمد بالایی داشته باشید.

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

بهترین مشاغل کانادا از نظر موسسه تجارت کانادا

بهترین مشاغل کانادا از نظر موسسه تجارت کانادا

توصیف اینکه بهترین شغل واقعاً چیست دشوار است، زیرا این مسئله اغلب به علایق، مهارت‌ها و اولویت‌های شخصی شما بستگی دارد. اما اگر مشاغل را براساس میانگین حقوق‌، رشد اشتغال و چشم انداز آینده رتبه‌بندی کنید، می‌توانید لیستی از مشاغل عالی را بدست آورید.

این کاری است که the Canadian Business هر ساله انجام می‌دهد؛ 10 شغل برتر در سال 2019 با توجه به رتبه‌بندی این سازمان به شرح زیر می‌باشد:

 • پرستار – 104،000 دلار در سال
 • دندانپزشک – 93،600 دلار در سال
 • مدیر خدمات – 114،000 دلار در سال
 • مهندس سیستم‌های برق – 86،000 دلار در سال
 • ناظر معدن – 83،200 دلار در سال
 • سرپرست لوله کشی – 81،000 دلار در سال
 • مدیریت مهندسی – 106،000 دلار در سال
 • مدیر تحقیقات علمی – 102،000 دلار در سال
 • مدیر اداره عمومی – 110،000 دلار در سال
 • مدیر ساخت و ساز – 83،000 دلار در سال

پردرآمدترین مشاغل در کانادا

تعجب‌آور نیست که برخی از مشاغل پردرآمد کانادا در 10 شغل برتر نیز ذکر شده‌اند، زیرا حقوق و دستمزد عامل بسیار مهمی در رتبه بندی مشاغل است.

5 شغل برتر و پردرآمد کانادا با توجه به داده‌ های وب سایت ویزای کانادا

 • پزشک – 150،000 دلار در سال
 • وکیل – 135،000 دلار در سال
 • معدنچی یا حفاری نفت و گاز – 77،250 دلار در سال
 • دندانپزشک – 75،000 دلار در سال
 • پرستار – 74،000 دلار در سال

همانطور که مشاهده می‌کنید، تفاوت‌هایی بین حقوق بر اساس داده‌های تجارت کانادایی و حقوق بر اساس داده‌های ویزای کانادا وجود دارد. این مسئله معمولاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که میانگین براساس اطلاعات کارمندان مناطق مختلف محاسبه می‌شود. حتی اگر داده‌های مربوط به هر منطقه در نظر گرفته شود، شما نمی‌توانید از تک تک کارمندان اطلاعات دریافت کنید. همچنین عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر میزان درآمد شما تأثیر می‌گذارد، مانند نوع مدرک تحصیلی، سابقه کار در این زمینه و غیره.

این حقوق متوسط ​​به منظور ایجاد ایده‌ای در مورد میزان درآمد شما است. اما درآمد شما اغلب به دانش، مهارت و حتی گاهی شانس شما بستگی خواهد داشت.

همچنین درباره ویزای کار کانادا، اکسپرس اینتری کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق کار بخوانید.

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

دانشگاه‌ های کانادا با بالاترین میزان اشتغال پس از تحصیلات تکمیلی

اعتبار دانشگاه اگر شما را برای بازار کار آماده نکند معنی چندانی ندارد. خوشبختانه، دانشگاه‌ های کانادا می‌دانند که آموزش مهارت‌های مربوط به کار چقدر مهم است. بر اساس داده‌های رتبه‌بندی اشتغال‌پذیری جهانی دانشگاه‌ها در 2020، در اینجا بهترین موسسات آموزش عالی در کانادا را برای شما لیست کرده‌ایم:

محیط کار در کانادا

در اینجا 3 جنبه اصلی مثبت وجود دارد که می‌توانید از محیط کار در کانادا انتظار داشته باشید:

فرهنگ همکاری در محیط کار کانادا

کانادا فرهنگ کاری گرم و دوستانه‌ای دارد و این یکی از دلایل اهمیت وجود شبکه برای فارغ‌التحصیلان داخلی و بین المللی است. علاقه شما و اندازه شبکه شما نشان می‌دهد که شما پس از فارغ التحصیلی چقدر در کار موفق خواهید شد.

ساعت کاری منصفانه در کانادا

هفته کاری استاندارد در کانادا مانند بسیاری از کشورهای دیگر دوشنبه تا جمعه، ساعت 9 تا 5 عصر است. هنگامی که برای کار درخواست می‌کنید، باید تمام جزئیات، از جمله کد لباس و اطلاعات مربوط به تیمی را که در آن کار خواهید کرد، از مسئول استخدام بپرسید.

مدیران معمولاً با کارمندان متفاوت یکسان رفتار می‌کنند و بازخورد آن‌ها همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد. وقت شناسی نيز در کار بسيار مهم است، از اين رو به شما توصيه می‌شود كه طبق برنامه مشخصی عمل كنيد.

رتباط اجتماعی یک عنصر کلیدی در محیط های کاری کانادا

مدیران به شدت به فضای کار اهمیت می‌دهند، بنابراین مهم است که همیشه نگرش مثبتی نسبت به همکاران، رئیس و وظایف خود داشته باشید. ارتباط همچنین با اطلاعات سروکار دارد، بنابراین اگر چیزی را خوب نفهمیده‌اید یا سوالی برایتان پیش آمده است، به شما توصیه می‌کنیم سوالات بیشتری بپرسید.

آیا برای کار در کانادا ویزای کار لازم است؟

پس از اتمام دوره تحصیلات خود در کانادا به عنوان دانشجوی بین‌المللی، مجاز به کار برای یک دوره‌ی حداکثر سه ساله هستید. شما باید برای برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) ظرف 90 روز پس از زمان دریافت تأیید کتبی مبنی بر اتمام دوره تحصیلات دانشگاهی خود، اقدام کنید.

برای واجد شرایط بودن برای درخواست PGWPP، باید از یکی از موسسات زیر فارغ‌التحصیل شوید:

 • یک موسسه آموزش عالی دولتی
 • یک موسسه آموزش عالی خصوصی که از قوانین مدارس دولتی پیروی کند
 • یک موسسه آموزش عالی خصوصی که دارای برنامه‌های واجد شرایط 900 ساعته یا بیشتر باشد و در نهایت به شما مدرک دیپلم ارائه دهد
 • یک موسسه خصوصی که مدرک آن در استان‌های کانادا مورد پذیرش باشد

همچنین درباره قانون کار کانادا، سایت های کاریابی کانادا و اقامت پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

مشاغل پر درآمد کانادا در سال 2022

در کانادا فرصت شغلی زیاد است، اما مشاغل پر درآمد در حوزه های تخصصی کدامند و در صورت مهاجرت به کانادا حقوق شما چقدر خواهد بود؟

مشاغل پر درآمد کانادا مرتبط با بخش های پزشکی، مهندسی، حقوق، و تکنولوژی اطلاعات هستند که ممکن است در این بخش ها درآمد شما بیش از 200000 دلار در سال باشد و یا حتی بیشتر که بستگی به میزان تجربه ی کاری و تخصص شما دارد.

در کانادا فرصت شغلی برای کارگران ماهر خارجی زیاد است و در صورت اقامت در کانادا از مزایای بهداشت رایگان برای خود و اعضای خانواده، تحصیل رایگان در مقطع دبستان و متوسطه، مزایای شغلی هم چون مرخصی با حقوق و مرخصی زایمان بهره مند می شوید.

لیست 10 شغل پر درآمد کانادا در سال 2022

شغلحقوق سالانه
پزشکان: جراح مغز (بازار کار پزشکی در کانادا)312301 دلار
دندانپزشک (بازار کار دندان پزشکی در کانادا)274000 دلار
مهندس213000 دلار
مدیر تکنولوژی اطلاعات170000 دلار
نفت و گاز: مدیر عملیات257000 دلار
مدیر فروش154000 دلار
وکیل (بازار کار شغل حقوق در کانادا)209000 دلار
خلبان154000 دلار
حسابدار (بازار کار حسابدار در کانادا)127000 دلار
پرستار دارای پروانه رسمی (بازار کار پرستاری در کانادا)93680 دلار

بیشتر بخوانید: برنامه های مهاجرت استانی کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

چگونه می توانم به عنوان نیروی کار ماهر برای سال 2022 در کانادا اپلای کنم

سیستم اکسپرس انتری کانادا

سریع ترین و محبوب ترین راه مهاجرت به کاناداست زیرا وابسته به پیشنهاد شغلی نبوده و فرایند بررسی درخواست ویزا کمتر از 6 هفته طول می کشد. باید بررسی کنید که برای کدام برنامه ی زیر که تحت مدیریت اکسپرس انتری قرار دارد واجد شرایط هستید:

ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا، برنامه ی کارگر تجاری فدرال، و کلاس تجربه کانادایی. زمانی که پروفایل آنلاین خود را ایجاد کردید، هر از 2 هفته پروفایل شما به صورت خودکار وارد جدول ارزیابی مهاجرتی شده و این پروسه یکسال طول کشیده و در صورت تایید پروفایل می توانید برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید.

برنامه نامزدی استانی

در صورتی می توانید از طریق این برنامه اقدام کنید که از سوی کارفرمایان کانادا پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشید. 11 استان کانادا برنامه ی نامزدی استانی داشته و راه مهاجرت از طریق این برنامه پیدا کردن برنامه ی نامزد استانی مرتبط با اکسپرس انتری است. در این برنامه 600 امتیاز بیشتر کسب کرده که در این صورت دعوتنامه اقامت دائم کانادا نیز می توانید دریافت کنید و فرایند بررسی درخواست شما را از 18 ماه (اگر مستقیم از طریق استان اپلای کنید) به 6-8 ماه (اگر از طریق سیستم اکسپرس انتری اپلای کنید) کاهش می دهد.

برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک

این برنامه مناسب کسانی است که قصد سکونت در نواحی ساحلی کانادا دارند از جمله پرنس ادوارد آیلند، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، و نیوفاندلند و لابرادور. این برنامه برای کارگران ماهر و نیمه ماهر مناسب است. برای شرکت در این برنامه باید از یکی از استان های آتلانتیک کانادا درخواست شغلی دریافت کرده و دیگر شرایط از جمله مهارت زبانی و تجربه ی کاری نیز داشته باشید.

برنامه آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی

اگر زندگی آرام را ترجیح می دهید؛ می توانید 11 جامعه ی شرکت کننده در برنامه ی آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی را در نظر بگیرید: آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا، آنتاریو، و بریتیش کلمبیا. هر کشور لیست مشاغل موجود را در وب سایت دولت منتشر کرده و در اینجا نیز به یک درخواست شغلی نیاز است تا بتوانید در این برنامه شرکت کرده و در صورت داشتن دیگر شرایط مهاجرت می توانید برای درخواست ویزای کانادا اقدام کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چه رشته هایی پس از فارغ ‌التحصیلی در کانادا بیشترین حقوق را دارند؟

شما در رشته های دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری، دوره‌ های حقوق، مدرک مهندسی، مدارک علوم کامپیوتر، دوره‌ های تجارت و همینطور با کسب تجربه و پیشرفت در سمت ‌های مدیریتی یا اداری می توانید به درآمد بالایی در کانادا دست یابید.

5 شغل برتر و پردرآمد کانادا به همراه دستمزد سالیانه آنها چیست؟

1. پزشک با درآمد 150،000 دلار در سال
2. وکیل با درآمد 135،000 دلار در سال
3. معدنچی یا حفاری نفت و گاز با درآمد 77،250 دلار در سال
4. دندانپزشک با درآمد 75،000 دلار در سال
5. پرستار با درآمد 74،000 دلار در سال

بهترین دانشگاه های کانادا که بالاترین میزان اشتغال بعد از فارغ التحصیلی را دارند کدام اند؟

دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک‌ گیل، دانشگاه مونترال، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک‌ مستر

جنبه های مثبت کار در کانادا چیست؟

فرهنگ همکاری در محیط کار کانادا
ساعت کاری منصفانه در کانادا
ارتباط اجتماعی موثر در محیط های کاری کانادا

بعد از اتمام دوره تحصیلات در دانشگاه های کانادا چگونه در این کشور کار کنم؟

شما به عنوان دانشجوی بین ‌المللی ،پس از اتمام دوره تحصیلات خود در کانادا، می توانید برای یک دوره‌ حداکثر سه ساله در کانادا کار کنید. به شرطی که بتوانید ظرف 90 روز پس از زمان دریافت تأیید کتبی مبنی بر اتمام دوره تحصیلی خود، مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) را دریافت نمایید.

کدام موسسات آموزش عالی کانادا برای درخواست PGWPP واجد شرایط هستند؟

موسسات آموزش عالی دولتی، موسسات آموزش عالی خصوصی که از قوانین مدارس دولتی پیروی می کنند، موسسات آموزش عالی خصوصی که دارای برنامه ‌های واجد شرایط 900 ساعته یا بیشتر هستند و در نهایت به شما مدرک دیپلم ارائه می دهند و همینطور موسسات خصوصی که مدرک آنها در استان ‌های کانادا مورد پذیرش است.

مشاغل پر درآمد کانادا در سال 2022 کدام اند؟

مشاغل پر درآمد کانادا مرتبط با بخش های پزشکی، مهندسی، حقوق، و تکنولوژی اطلاعات هستند که ممکن است در این بخش ها درآمد شما بیش از 200000 دلار در سال باشد و یا حتی بیشتر که بستگی به میزان تجربه کاری و تخصص شما دارد.

روش های مهاجرت کاری به کانادا در سال 2022 چیست؟

شما می توانید با یکی از روش های سیستم اکسپرس انتری، برنامه نامزدی استانی، برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک و برنامه آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی، ویزای کاری کانادا را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید