سرمایه گذاری در ونکوور

سرمایه گذاری در ونکوور

چرا سرمایه گذاری در کانادا ؟

 • حداقل میزان سرمایه موردنیاز: 100 هزار دلار کانادا
 • بهترین و راحت ترین کشور برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده
 • برخورداری از بالاترین سطح رفاه و امکانات اجتماعی برای خود و خانواده
 • پایین ترین نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی عضو گروه جی هفت
 • بالاترین قوانین حمایتی ویژه کسب و کارهای نوپا
 • ثبات اقتصادی، کاهش ریسک سرمایه گذاری و امکان اتصال به بازارهای جهانی
 • عدم وجود محدودیت سنی و نمره زبان بالا در برنامه‌ های سرمایه گذاری

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ونکوور کانادا

سرمایه گذاری در ونکوور کانادا به معنای سرمایه گذاری در یکی از قطب های اقتصادی منطقه امریکای شمالی است. به شکلی که، اقتصاد ونکوور به عنوان یکی از مولفه های اصلی در اقتصاد کانادا محسوب می شود. ونکوور دارای اقتصادی متنوع، پویا و رو به رشد است. به عنوان مثال، صنعت طراحی دیجیتال، بازی های ویدیویی و صنعت سرگرمی، تنها بخشی از صنایع فعال و تأثیرگذار در اقتصاد این منطقه از کانادا هستند.

منطقه ونکوور با جمعیتی به اندازه ی بیش از 2.5 میلیون نفر، از جمعیتی تحصیل کرده همراه با تنوع فرهنگی و نژادی قابل توجه، سود می برد. ونکوور به عنوان پر جمعیت ترین منطقه در بخش غربی کشور کانادا، همواره می کوشد تا کیفیت زندگی را برای شهروندان خود افزایش دهد. این شهر با افزایش سطح استانداردهای زندگی، راهبردهایی را برای ایجاد یک زندگی شهری پایدار به کار گرفته است.

اهمیت شهر ونکوور در اقتصاد کانادا، تنوع بخش های اقتصادی موجود در این منطقه و مزایای سرمایه گذاری در ونکوور، موجب شده است تا سرمایه گذاری در ونکوور کانادا به عنوان گزینه ای سود آور برای سرمایه گذاران و کار آفرینان خارجی مطرح باشد. در حقیقت، برخورداری از فضای مثبت اقتصادی، به عنوان یک مزیت اصلی و تأثیرگذار در راه اندازی کسب و کارها در ونکوور کانادا محسوب می شود.

بنابراین، به منظور آشنایی بیشتر با سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا، در این مطلب قصد داریم به معرفی روش های مختلف سرمایه گذاری، شرایط سرمایه گذاری در ونکوور کانادا و نیز چگونگی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در منطقه ونکوور بپردازیم.

همچنین درباره ویزای سرمایه گذاری کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین ونکوور
 • شروع زندگی در ونکوور

ویژگی های اقتصادی برای سرمایه گذاری در ونکوور

ونکوور (Vancouver) از سریع ترین رشد اقتصادی در کانادا برخوردار است. این شهر که در منطقه جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا واقع شده است، به عنوان سومین شهر بزرگ کشور کانادا نیز شناخته می شود. همچنین، از شهر ونکوور در سطح جهانی به عنوان شهری نوآور، خلاق و دارای کسب وکارهای پایدار نیز نام برده می شود.

دسترسی سریع به بازارهای جهانی در قاره آسیا و امریکا، این شهر را به عنوان دروازه آسیا- اقیانوسیه مطرح کرده است. جالب است بدانید که زمان رانندگی از شهر ونکوور تا مرز ایالات متحده امریکا، تنها در حدود 40 دقیقه است! همچنین، ونکوور ارتباط نزدیکی با سایر شهرهای بزرگ کانادا مانند کلگری، تورنتو، اتاوا و مونترال دارا است.

همچنین در جدولی که در ادامه آورده شده است، می توانید زمان تقریبی سفر از ونکوور کانادا را به برخی از مناطق مهم تجاری دنیا، مشاهده کنید. 

شهرزمان تقریبی
سفر از ونکوور
شهرزمان تقریبی
سفر از ونکوور
سانفرانسیسکو، کالیفرنیا2 ساعت و 25 دقیقهنیویورک5 ساعت و 30 دقیقه
سن خوزه، کالیفرنیا2 ساعتمکزیکوسیتی، مکزیک5 ساعت و 30 دقیقه
لس آنجلس، کالیفرنیا3 ساعتریودوژانیرو، برزیل14 ساعت
سن دیگو، کالیفرنیا3 ساعتسائو پائولو، برزیل14 ساعت
پورتلند، اورگن1 ساعتسانتیاگو، شیلی13 ساعت و 30 دقیقه
سیاتل، واشینگتن50 دقیقهپکن، چین11 ساعت
شیکاگو، ایلینوی4 ساعتشانگهای، چین11 ساعت و 30 دقیقه
سئول، کره جنوبی10 ساعت و 30 دقیقههنگ کنگ، چین13 ساعت و 25 دقیقه
توکیو، ژاپن10 ساعتسنگاپور16 ساعت و 30 دقیقه
سیدنی، استرالیا15 ساعت و 30 دقیقهلندن، انگلیس9 ساعت
پاریس، فرانسه10 ساعت و 30 دقیقهفرانکفورت، آلمان10 ساعت و 30 دقیقه
استانبول، ترکیه14 ساعتبمبئی، هند20 ساعت

خوب است بدانید که در طی 5 سال گذشته، اقتصاد ونکوور به طور متوسط به اندازه 5 درصد رشد داشته است. همچنین، پیش بینی می شود که در مدت 5 سال آینده نیز سریع ترین رشد اقتصادی در کانادا، در اختیار منطقه ونکوور در بریتیش کلمبیا باشد.

جالب است بدانید که در حدود 3 درصد از مهاجرانی که در شهر ونکوور کانادا زندگی می کنند، از کشور ایران هستند. به شکلی که، زبان فارسی در فهرست 10 زبان پرکاربردی است که در شهر ونکوور کانادا، مورد استفاده قرار می گیرد.

در حقیقت، بیشترین میزان مهاجرت به ونکوور کانادا از کشورهای چین (23 درصد)، هند (15 درصد)، فیلیپین (14 درصد)، کره جنوبی (6 درصد)، امریکا (5 درصد)، انگلیس (4 درصد)، ایران (3 درصد)، مکزیک (2 درصد)، ژاپن (2 درصد) و تایوان (1 درصد) اتفاق افتاده است.

همچنین بخوانید: کار در ونکوور ، تحصیل در ونکوور ، ایرانیان کانادا

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزینس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

ویدیو معرفی شهر ونکوور کانادا

روش های سرمایه گذاری در ونکوور

در حقیقت، اصلی ترین مسیر برای سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، شرکت در یکی از برنامه های نامزد استانی بریتیش کلمبیا است. البته داوطلبان سرمایه گذاری در کانادا می توانند از روش دیگری نیز که برنامه ویزای استارتاپ کانادا نامیده می شود، برای canada investment درخواست خود را ارائه دهند. در ادامه، درباره روش های سرمایه گذاری در ونکوور، توضیحات بیشتری آورده شده است.

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه استانی

برنامه های نامزد استانی (Provincial Nominee Programs) کانادا با ارائه مسیرهای مهاجرتی متنوع به مهاجران، امکان زندگی، کار، تحصیل و اقامت را در یکی از استان های کانادا برای متقاضیان فراهم کرده اند. به شکلی که، علاوه بر برنامه های دولت فدرال برای مهاجرت به کانادا، هر یک از استان های کانادا نیز با توجه به نیازها و اهداف استان، اقدام به ارائه مسیرهای مهاجرتی مختلفی کرده اند.

بنابراین، ممکن است هر یک از برنامه های مهاجرت استانی فرآیند متفاوتی را با سایر برنامه های استانی، برای پذیرش مهاجران داشته باشد. همچنین، ممکن است شرایط مهاجرتی در هر استان با استان دیگر نیز متفاوت باشد. استان بریتیش کلمبیا کانادا نیز، با توجه به نیازهای اقتصادی منطقه، اقدام به ارائه برنامه های مهاجرتی متنوعی، برای مهاجرت به ونکوور بریتیش کلمبیا کرده است.

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا (British Columbia Provincial Nominee Program) یا به اختصار BC PNP، یکی از این مسیرهای مهاجرتی به ونکوور کانادا است. البته برای مهاجرت به ونکوور مسیرهای مهاجرتی مختلف دیگری نیز وجود دارد، که با توجه به موضوع این مطلب، در اینجا فقط به روش های سرمایه گذاری در ونکوور کانادا اشاره شده است.

اما یکی از اصلی ترین مسیرهای مهاجرت به ونکوور کانادا که از طریق شرکت در برنامه استانی است، متعلق به کار آفرینانی است که با برخورداری از تجربه کافی و توانایی مالی، قصد دارند تا کسب و کار جدیدی را در ونکوور بریتیش کلمبیا ایجاد نمایند.  

در حقیقت، مسیر مهاجرت کار آفرین (Entrepreneur Immigration Stream)، در استان بریتیش کلمبیا برای آن گروه از افراد خارجی مناسب است که تجربه اثبات شده ای در مالکیت یک کسب وکار و یا اداره یک کسب و کار، دارا هستند. به شکلی که، این افراد می توانند در فرصت های کسب وکار موجود در ونکوور بریتیش کلمبیا، سرمایه گذاری کنند و تجربه خود را در این منطقه از کانادا به کار بگیرند.

متقاضیان شرکت در برنامه مهاجرت کار آفرین بریتیش کلمبیا، نیاز است تا یک کسب و کار را در این استان و منطقه ونکوور کانادا راه اندازی کنند و یا یک کسب وکار موجود در ونکوور بریتیش کلمبیا را خریداری نمایند. در این صورت، این متقاضیان باید در مدیریت روزانه شرکت، حضوری فعالانه داشته باشند.

به طور کلی، چنانچه افراد خارجی از تجربه مالکیت و یا مدیریت یک کسب وکار در رزومه حرفه ای خود برخوردار باشند و نیز، توانایی سرمایه گذاری مبلغی به اندازه حداقل 100 هزار دلار کانادا را برای ایجاد یک کسب و کار در ونکوور بریتیش کلمبیا داشته باشند، می توانند برای شرکت در این مسیر مهاجرتی درخواست خود را ارائه دهند.

همچنین، آن گروه از مالکان شرکت ها که قصد دارند تا شعبه ای از کسب وکار خود را در ونکوور راه اندازی نمایند نیز، می توانند از طریق برنامه مهاجرت کار آفرین برای سرمایه گذاری در ونکوور اقدام کنند. به شکلی که، در نهایت به متقاضیان سرمایه گذاری ونکوور حق اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. اما این مسیر مهاجرتی از 3 برنامه مجزا تشکیل شده است. برنامه های مهاجرت کارآفرین بریتیش کلمبیا عبارت هستند از:

 • کار آفرین بریتیش کلمبیا (British Columbia Entrepreneur)
 • پایلوت منطقه ایِ کار آفرین بریتیش کلمبیا (British Columbia Entrepreneur Regional Pilot)
 • پروژه های راهبردی بریتیش کلمبیا (British Columbia Strategic Projects)

در ادامه، درباره هر یک از برنامه های مسیر مهاجرت کار آفرین، توضیحات بیشتری آورده شده است.

همچنین درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال و خرید بیزینس در کانادا بخوانید.

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرین

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرین بریتیش کلمبیا، این اجازه را به صاحبان کسب و کارهای مختلف می دهد تا علاوه بر سرمایه گذاری در ونکوور بتوانند اقامت دائم این منطقه از کانادا را نیز بدست آورند. این برنامه مهاجرتی را می توان سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا ونکوور و یا برنامه 200 هزار دلاری نیز نام برد.

چرا که با حداقل مبلغی به اندازه 200 هزار دلار کانادا، می توانید علاوه بر سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید. متقاضیان شرکت در این مسیر سرمایه گذاری، نیاز است تا تجربه مدیریتی و یا مالکیت در کسب و کار خود را به همراه مبلغ مشخصی از سرمایه خالص شخصی را ارائه دهند. بعد از خرید یا اداره موفقیت آمیز کسب و کار در ونکوور کانادا، متقاضیان می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست خود را نیز ارائه دهند.

به شکلی که، عموماَ بعد از گذشت حداقل 550 روز از اجرای کسب وکار، کار آفرینان امکان ارائه درخواست برای دریافت اقامت کانادا را خواهند داشت. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، برای سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در ونکوور، باید به شکل روزانه وظایف مدیریتی در کسب وکار را بر عهده بگیرند. در ادامه درباره مراحل و شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق کار آفرینی، توضیحات بیشتری آورده شده است.

درباره حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا بخوانید.

مراحل سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرین

به طور کلی می توان فرآیند سرمایه گذاری در ونکوور کانادا را که از طریق برنامه کار آفرینی انجام می شود، در 6 مرحله کلی تقسیم بندی نمود. به شکلی که در پایان، داوطلبان موفق به دریافت اقامت دائم کانادا خواهند شد. در ادامه مراحل سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرین آورده شده است:

 • ثبت پروفایل در پورتال مهاجرت بریتیش کلمبیا

برنامه کار آفرین بریتیش کلمبیا از طریق سیستم اظهار علاقه مندی (EOI) اقدام به جذب سرمایه گذاران در ونکوور کانادا می کند. داوطلبانی که از حداقل شرایط اعلام شده برای شرکت در این مسیر مهاجرتی برخوردار باشند، می توانند از طریق پورتال آنلاین مهاجرت بریتیش کلمبیا در این لینک، اقدام به ثبت یک پروفایل نمایند. هزینه اولیه ثبت پروفایل در برنامه کار آفرین بریتیش کلمبیا، مبلغی به اندازه 300 دلار کانادا است.

 • دریافت دعوتنامه

ذکر این نکته ضروری است که پذیرش در این برنامه سرمایه گذاری به شکل رقابتی است. به شکلی که، داوطلبان علاقه مند به سرمایه گذاری در ونکوور کانادا از طریق برنامه کار آفرین، در ابتدا نیاز است تا یک پروفایل کاربری ایجاد نمایند. بعد از ثبت پروفایل، به داوطلبان امتیازی بر اساس سیستم رتبه بندی کار آفرین بریتیش کلمبیا، داده می شود. متقاضیانی که بیشترین امتیاز را بدست آورند، برای ثبت یک درخواست رسمی در برنامه مهاجرتی، دعوت خواهند شد.

اما شرکت های خارجی که قصد دارند شعبه ای از شرکت را در ونکوور راه اندازی نمایند، ممکن است برای ثبت درخواست کار آفرینی از طریق مسیر پروژه های راهبردی دعوت شوند. در این صورت، شرکت های نوآور می توانند حداکثر به اندازه 5 کارمند خارجی را به ونکوور بریتیش کلمبیا منتقل کنند. در بخش های بعدی درباره سرمایه گذاری در ونکوور از طریق پروژه های راهبردی توضیحات بیشتری آورده شده است.

 • بارگذاری مدارک، انجام مصاحبه و امضای توافق نامه

برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرین بریتیش کلمبیا، داوطلبان بعد از دریافت دعوتنامه به مدت 120 روز فرصت خواهند داشت تا یک درخواست کامل را برای سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا ثبت کنند. از جمله مدارکی که متقاضیان کار آفرینی در ونکوور باید برای سرمایه گذاری ارائه دهند عبارت است از: ارائه یک مفهوم از کسب و کار، ارائه تأییدیه از ارزش دارایی خالص شخصی و اسناد حمایتی.

هزینه دیگری که متقاضیان در این مرحله نیاز است تا بپردازند، هزینه ارائه درخواست رسمی است. هزینه درخواست برنامه کارآفرین بریتیش کلمبیا مبلغی به اندازه 3500 دلار کانادا تعیین شده است. ذکر این نکته ضروری است که، ممکن است از متقاضیان برای انجام یک مصاحبه با مقامات دولتی استان بریتیش کلمبیا نیز دعوت شود. چنانچه داوطلب برای سرمایه گذاری پذیرفته شود، از وی درخواست می شود تا برای امضای یک توافق نامه عملکرد با دولت محلی بریتیش کلمبیا، اقدام نماید.

 • اخذ مجوز کار موقت

بعد از به امضا رسیدن توافق نامه عملکرد، برای داوطلبان کارآفرینی و سرمایه گذاری در ونکوور یک تأییدیه ارسال خواهد شد. این تأییدیه که با عنوان نامه حمایتی برای اخذ مجوز کاری نیز شناخته می شود، به داوطلبان مهاجرت به ونکوور کانادا از طریق سرمایه گذاری این اجازه را خواهد داد تا درخواست خود را برای دریافت یک مجوز کاری موقت 2 ساله، به اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگان کانادا (IRCC) ارائه دهند. به این نکته توجه داشته باشید که، برای اخذ مجوز کاری موقت، داوطلبان باید فرآیند درخواست جداگانه ای را در اداره مهاجرت کانادا طی نمایند.

 • راه اندازی کسب و کار در ونکوور بریتیش کلمبیا

بعد از دریافت یک مجوز کاری موقت از اداره مهاجرت کانادا، داوطلبان نیاز است تا برای راه اندازی کسب وکار و اجرای طرح اقتصادی و یا به اصطلاح بیزینس پلن مورد نظر، به بریتیش کلمبیا کانادا مهاجرت کنند. بدین منظور، داوطلبان حداکثر به مدت 20 ماه فرصت خواهند داشت تا بیزینس پلن خود را اجرایی نمایند و شرایط موجود در توافق نامه عملکرد را برآورده کنند. چنانچه شرایط موجود در توافق نامه عملکرد اجرا شود، از داوطلبان برای اخذ اقامت دائم کانادا ونکوور، دعوت خواهد شد.

درباره اقامت موقت کانادا و بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا بیشتر بخوانید.

 • اخذ اقامت دائم کانادا

داوطلبان به مدت 6 ماه فرصت خواهند داشت تا اقدام به ثبت درخواست فدرال، برای دریافت اقامت دائم کانادا نمایند. بدین منظور، داوطلبانی که از طریق برنامه کار آفرین بریتیش کلمبیا اقدام به سرمایه گذاری در ونکوور کانادا کرده اند، باید درخواست خود را بر روی کاغذ مطرح کنند.

سپس، این درخواست را به مرکز درخواست اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پست، ارسال نمایند. معمولاَ مدت زمان بررسی درخواست هایی که از طریق پست برای اخذ اقامت دائم کانادا ارسال می شوند، در حدود 18 ماه است.

همانطور که اشاره شد، برای شرکت در برنامه کار آفرین بریتیش کلمبیا جهت سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، نیاز است تا مراحل مختلفی مورد توجه قرار گیرد. با توجه به پیچیدگی مراحل درخواست و فرآیند پذیرش در این برنامه مهاجرتی، پیشنهاد می کنیم حتما از مشاوره یکی از وکلای خبره تیم تراست استفاده کنید.

وکلای تراست ضمن بررسی شرایط شما، می توانند در انجام تمامی مراحل سرمایه گذاری ونکوور به شما کمک کنند. افزایش شانس پذیرش شما در برنامه مهاجرتی، انجام مکاتبات اداری، دریافت تأییدیه های مالی، راهنمایی جهت انجام مصاحبه و مشاوره جهت تهیه بیزینس پلن بخشی از خدماتی هستند که وکلای زبده تراست با برخورداری از سال ها تجربه در امور مرتبط با مهاجرت و سرمایه گذاری کانادا، می توانند به بهترین شکل به شما ارائه دهند.   

شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرین

در جدول زیر، شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه کار آفرین در ونکوور آورده شده است:

مواردتوضیحات
ایجاد پروفایل اکسپرس اینتریلازم نیست
وجود ارتباط قبلی با منطقه ونکوور بریتیش کلمبیالازم نیست
برخورداری از یک پیشنهاد شغلی (جاب آفر کانادا)لازم نیست
مهارت های زبانیبرخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی به اندازه ای معادل با CLB 4 و یا بیشتر
سطح تحصیلاتبرخورداری از تحصیلات دانشگاهی و یا، برخورداری از تجربه کافی در مدیریت یک کسب وکار
تجربه کاریسابقه ای به اندازه 3 سال در مدیریت و یا مالکیت یک کسب وکار
مبلغ سرمایه گذاریسرمایه گذاری به اندازه 200 هزار دلار کانادا
ارزش خالص دارایی شخصی600 هزار دلار کانادا
 • سطح تحصیلات

برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق مسیر کار آفرین بریتیش کلمبیا، داوطلبان نیاز است تا حداقل از یک مدرک دانشگاهی برخوردار باشند.‌ ذکر این نکته ضروری است که گروهی از داوطلبان که حداقل از 3 سال تجربه فعال مدیریتی و یا مالکیت 100 درصدی یک کسب و کار، در مدت 5 سال قبل از ارائه درخواست خود برخوردار باشند، ممکن است از این شرط نیز معاف شوند.

 • تجربه کاری

به منظور راه اندازی و اداره یک کسب و کار در ونکوور بریتیش کلمبیا، نیاز است تا داوطلبان از تجربه کار کافی برخوردار باشند. این تجربه کاری می تواند به شکل های مختلف در نظر گرفته شود. در اولین حالت، داوطلبان باید حداقل 3 سال تجربه مدیریتی یا مالکیت فعال در یک کسب وکار را ارائه دهند.

در حالت دوم، ارائه تجربه ای به اندازه بیش از 4 سال به عنوان یک مدیر ارشد، و یا ترکیبی از تجربه کاری به اندازه حداقل 1 سال در مدیریت و یا مالکیت فعال یک کسب وکار، به همراه حداقل 2 سال تجربه کاری به عنوان یک مدیر ارشد، برای سرمایه گذاری در ونکوور کانادا از طریق برنامه کار آفرین مورد نیاز است. ذکر این نکته ضروری است که در تجربه کاری، برخورداری از نقشی فعال در عملکردهای روزانه کسب وکار، ضروری است.

 • مبلغ سرمایه گذاری

با توجه به شرط برخورداری از سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در ونکوور، نیاز است تا داوطلبان توانایی مالی خود را برای سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا ارائه دهند. ارائه حداقل مبلغ سرمایه گذاری به اندازه 200 هزار دلار کانادا و برخورداری از حداقل دارایی شخصی خالص به ارزش 600 هزار دلار کانادا، برای خرید و یا ایجاد یک کسب وکار در ونکوور بریتیش کلمبیا مورد نیاز است.

همچنین، داوطلبان نیاز است تا حداقل یک سوم یا 33 درصد از کسب وکار را در مالکیت خود داشته باشند. اما چنانچه داوطلبان سرمایه گذاری ونکوور کانادا، سهمی کمتر از یک سوم در مالکیت کسب وکار داشته باشند، نیاز است تا با سرمایه گذاری به ارزش حداقل برابر با 1 میلیون دلار کانادا برای سرمایه گذاری در کانادا ونکوور اقدام کنند. همچنین، داوطلبان سرمایه گذاری باید یک توافق نامه عملکرد با مسئولان استانی نیز به امضا برسانند.

اما یکی دیگر از شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کارآفرین، امضای توافق نامه عملکرد است. یک توافق نامه عملکرد، موافقت نامه ای است که با مسئولان استان بریتیش کلمبیا به امضا رسیده است. بر طبق این توافق نامه، شرایطی در نظر گرفته می شود که بر اساس آن داوطلبان به عنوان نامزد دریافت اقامت دائم کانادا شناخته می شوند. به شکلی که داوطلبان در صورت برخورداری از شرایط زیر می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند:

 • چنانچه داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا موفق به اجرای تمامی شرایط موجود در توافق نامه شوند
 • بتوانند در فاصله 100 کیلومتری از محل کسب وکار خود در ونکوور بریتیش کلمبیا اقامت داشته باشند
 • این اقامت حداقل به مدت 75 درصد از زمانی که مجوز کار موقت را در اختیار دارند، انجام شده باشد

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه پایلوت منطقه ای

برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین که به عنوان یکی از برنامه های نامزد استانی بریتیش کلمبیا محسوب می شود، برای آن گروه از کارآفرینان با تجربه ای در نظر گرفته شده است که قصد مدیریت و سرمایه گذاری در یک کسب وکار، و در منطقه ونکوور بریتیش کلمبیا را دارند.

این برنامه مهاجرتی را می توان برنامه 100 هزار دلاری کانادا و یا سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا ونکوور نیز در نظر گرفت. چرا که با حداقل سرمایه گذاری به اندازه 100 هزار دلار کانادا، می توانید در ونکوور کانادا یک کسب وکار را راه اندازی کنید و اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید. در ادامه، مراحل شرکت در برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین آورده شده است.

مراحل سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه پایلوت منطقه ای

 • انجام بازدید منطقه ای

به منظور ارائه درخواست برای شرکت در برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین بریتیش کلمبیا، داوطلبان نیاز است تا از طرف یکی از جوامع مشارکت کننده در این برنامه مهاجرتی، مورد اشاره قرار بگیرند. به همین دلیل، داوطلبان باید به منظور انجام بازدید از ونکوور بریتیش کلمبیا و ملاقات با یکی از نمایندگان این برنامه سرمایه گذاری در ونکوور، به این منطقه از کانادا سفر کنند. بنابراین، داوطلبان در یکی از محیط های تعیین شده که تمایل به سرمایه گذاری در آنجا را نیز دارند، می توانند با نماینده برنامه پایلوت منطقه ای دیدار کنند.

 • ایجاد پروفایل در برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا

داوطلبان نیاز است تا در ابتدا یک پروفایل را در برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا ثبت نمایند. زمانی که داوطلب سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا، از طرف جوامع شرکت کننده در برنامه پایلوت منطقه ای مورد اشاره قرار گرفت، می تواند برای ثبت یک پروفایل از طریق پورتال مهاجرت بریتیش کلمبیا و اظهار علاقه مندی اقدام نماید. هزینه ارائه درخواست شرکت در برنامه پایلوت منطقه ای مبلغی برابر با 300 دلار کانادا است. 

 • پذیرش درخواست و امضای توافق نامه عملکرد

بعد از ثبت پروفایل، داوطلبان بر اساس سیستم رتبه بندی که برای مسیر مهاجرتی پایلوت کارآفرین منطقه ای بریتیش کلمبیا در نظر گرفته شده است، مورد ارزیابی و امتیاز دهی قرار می گیرند. متقاضیانی که از بیشترین امتیاز در مقایسه با سایر داوطلبان برخوردار باشند برای ثبت یک درخواست رسمی در این برنامه سرمایه گذاری در ونکوور، دعوت خواهند شد. بعد از ارائه مدارک مورد نیاز مانند تأییدیه ارزش خالص دارایی شخصی، و در صورت پذیرش درخواست، از داوطلبان برای امضای توافق نامه عملکرد با مقامات استانی بریتیش کلمبیا دعوت خواهد شد.

 • دریافت مجوز کاری

بعد از امضای توافق نامه عملکرد، یک تأییدیه از طرف مقامات دولت محلی صادر می شود. بر اساس این تأییدیه، داوطلبان می توانند برای دریافت مجوز کار موقت از اداره مهاجرت کانادا اقدام کنند. این مجوز کار موقت به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت.

 • رفتن به ونکوور کانادا و ایجاد کسب و کار

بعد از اخذ مجوز کاری، داوطلبان نیاز است تا به ونکوور بریتیش کلمبیا سفر کنند و کسب و کار جدید خود را در این منطقه راه اندازی نمایند. در مدت زمانی بین 12 ماه الی 20 ماه بعد از رفتن به ونکوور کانادا، داوطلبان نیاز است تا اقدام به ارائه یک گزارش نهایی نمایند. در این گزارش باید مشخص شود که داوطلب سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، تونسته است شرایط مندرج در توافق نامه عملکرد را به انجام برساند.

 • اخذ اقامت دائم کانادا

در صورت پذیرش گزارش نهایی، داوطلب سرمایه گذاری ونکوور کانادا به شکل رسمی، نامزد استانی را دریافت می کند. در این صورت، متقاضی سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا می تواند درخواست خود را برای دریافت وضعیت اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد.

 شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه پایلوت منطقه ای

برای شرکت در این مسیر مهاجرتی نیاز است تا داوطلبان از حداقل شرایط تعیین شده برخوردار باشند. در جدول زیر، شرایط در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در ونکوور کانادا از طریق برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین آورده شده است:

مواردتوضیحات
ایجاد پروفایل اکسپرس اینتریلازم نیست
وجود ارتباط قبلی با منطقه ونکوور بریتیش کلمبیاانجام بازدید و بررسی منطقه ای/ پیوند اجتماعی با ونکوور
شغل (جاب آفر کانادا)ایجاد یک کسب و کار با حداقل 51 درصد مالکیت
مهارت های زبانیبرخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی به اندازه ای معادل با CLB 4 و یا بیشتر
سطح تحصیلاتبرخورداری از تحصیلات دانشگاهی و یا، برخورداری از 3 سال تجربه در مدیریت و یا مالکیت کامل یک کسب وکار
تجربه کاریسابقه کار در 5 سال قبل از ارائه درخواست، باید به صورت یکی از موارد زیر باشد:
3 سال به عنوان مدیر یا مالک یک کسب وکار
4 سال به عنوان یک مدیر ارشد
1 سال به عنوان مالک یا مدیر یک کسب و کار و 2 سال به عنوان مدیر ارشد در یک کسب و کار
مبلغ سرمایه گذاریسرمایه گذاری به اندازه 100 هزار دلار کانادا
ارزش خالص دارایی شخصی300 هزار دلار کانادا
 • وجود ارتباط قبلی با منطقه ونکوور بریتیش کلمبیا

داوطلبان نیاز است تا در یک بازدید اکتشافی شرکت داشته باشند. بدین منظور، داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا، به یکی از محیط های شرکت کننده در برنامه سرمایه گذاری ونکوور از طریق برنامه پایلوت منطقه ای سفر می کنند، و با یکی از نمایندگان این برنامه مهاجرتی، ملاقات خواهند کرد. همه داوطلبان باید از طرف یکی از این محیط های مشارکت کننده در برنامه پایلوت منطقه ای، به برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا معرفی شوند.

 • جاب افر کانادا

به منظور پذیرش در این برنامه کار آفرینی، داوطلبان نیاز است تا طرحی از کسب وکار خود را ارائه دهند که در آن، قصد راه اندازی یک کسب وکار جدید در محیط های مشارکت کننده عنوان شده است. بدین منظور، داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا لازم است تا حداقل 51 درصد از مالکیت کسب وکار را در اختیار داشته باشند. همچنین، ایجاد حداقل یک شغل تمام وقت برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم کانادا، یکی دیگر از شرایط ذکر شده برای سرمایه گذاری ونکوور از طریق برنامه پایلوت منطقه ای کار آفرین است.

 • مهارت زبانی

همه داوطلبان سرمایه گذاری در کانادا نیاز است تا از آشنایی کافی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی برخوردار باشند. این میزان آشنایی باید حداقل به اندازه ای معادل با سطح CLB 4 باشد. بدین منظور، داوطلبان نیاز است تا نمره از یکی از امتحان ها معتبر زبان را که در 2 سال قبل از ارائه درخواست بدست آمده است، برای شرکت در این برنامه سرمایه گذاری کانادا ونکوور ارائه دهند.

 • سطح تحصیلات

داوطلبان برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق کارآفرین پایلوت منطقه ای نیاز است تا حداقل از یک مدرک دانشگاهی برخوردار باشند. اما چنانچه در 5 سال قبل از ارائه درخواست، به مدت 3 سال تجربه مالکیت و مدیریت فعال در یک کسب وکاری که به طور کامل مالک آن بوده اند را نیز داشته باشند، می توانند برای شرکت در این برنامه مهاجرتی درخواست خود را ارائه دهند.

مانند برنامه کارآفرین، برای شرکت در برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین نیز، همه داوطلبان نیاز است تا یک توافق نامه عملکرد را با مقامات برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا به امضا برسانند. ذکر این نکته ضروری است که تنها بعد از اجرای کامل شرایط مندرج در توافق نامه عملکردی است که داوطلبان می توانند با دریافت دعوتنامه نامزد استانی، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.  

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق پروژه های راهبردی

یکی دیگر از برنامه های نامزد استانی بریتیش کلمبیا، که به عنوان یکی از مسیرهای مهاجرت کارآفرینی در این استان نیز شناخته می شود، برنامه پروژه های راهبردی بریتیش کلمبیا است. پروژه های راهبردی بریتیش کلمبیا، به شرکت های خارجی که تمایل دارند شعبه ای از کسب وکار خود را در ونکوور بریتیش کلمبیا راه اندازی کنند، اجازه سرمایه گذاری در ونکوور را می دهد.

برای شرکت در این برنامه سرمایه گذاری ونکوور، شرکت ها باید بتوانند اثبات نمایند که از توانایی تولید درآمد سالانه قابل توجهی در کنار مدیریت تعداد زیادی از کارمندان خود، برخوردار هستند. در این صورت، شرکت ها می توانند کارکنان کلیدی خود را برای مدیریت کسب وکار پیشنهادی جدید در ونکوور بریتیش کلمبیا، به این منطقه منتقل کنند. بعد از تأیید عملکرد شرکت ها، کارمندان اصلی منتقل شده به ونکوور کانادا می توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور، اقدام نمایند.

مراحل سرمایه گذاری در ونکوور از طریق پروژه های راهبردی

در ادامه مراحل شرکت در برنامه سرمایه گذاری ونکوور از طریق مسیر پروژه های راهبردی آورده شده است:

 • بازدید از ونکوور جهت بررسی موقعیت کسب وکار
 • طرح اقتصادی با مقامات استانی بریتیش کلمبیا به مذاکره گذاشته می شود. در گام بعدی، درخواست شرکت، جهت سرمایه گذاری ارائه می شود.
 • چنانچه درخواست مورد تأیید واقع شود، یک توافق نامه عملکرد با دولت محلی بریتیش کلمبیا امضا خواهد شد. در ادامه، برای هر یک از کارمندان شرکت، یک نامه حمایتی جهت صدور ویزای کار موقت کانادا صادر می شود. در این صورت، هر یک از کارمندان معرفی شده برای راه اندازی کسب وکار در ونکوور، می تواند درخواست خود را برای اخد ویزای کار موقت کانادا به اداره مهاجرت این کشور، ارائه نمایند.
 • چنانچه شرکت بتواند صلاحیت خود را برای اجرای شرایط ذکر شده در توافق نامه عملکرد به اثبات برساند، هر یک از کارمندان می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.  

شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق پروژه های راهبردی

یکی از شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق پروژه های راهبردی، سرمایه گذاری حداقل به اندازه 500 هزار دلار است. همچنین، به ازای هر کارمند خارجی که برای ایجاد کسب وکار در ونکوور بریتیش کلمبیا، به این منطقه منتقل می شود، ایجاد حداقل 3 فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم کانادا، در نظر گرفته شده است.

یادآوری این نکته ضروری است که، حداکثر تعداد کارکنان اصلی دعوت شده به کسب وکار در ونکوور، به تعداد 5 نفر می باشد. در نهایت، شرکت خارجی موظف است تا اقدام به راه اندازی، خرید و یا توسعه یک کسب وکار در ونکوور بریتیش کلمبیا نماید.  

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه ویزای استارتاپ

روش دیگری نیز به غیر از شرکت در یکی از برنامه های نامزد استانی بریتش کلمبیا، برای سرمایه گذاری ونکوور کانادا ارائه شده است. چنانچه از یک طرح نوآورانه و دانش بنیان برخوردار هستید، می توانید کسب و کار خود را در ونکوور بریتیش کلمبیا راه اندازی کنید.

به شکلی که می توان گفت، سرمایه گذاری از طریق برنامه ویزای استارت آپ کانادا (Start-up Visa Program) یکی دیگر از روش هایی است که برای سرمایه گذاری در ونکوور در نظر گرفته شده است. بر اساس این برنامه مهاجرتی، چنانچه فرد کار آفرین از تجربه کافی و توانایی لازم برای ایجاد یک کسب وکار در ونکوور کانادا برخوردار باشد، به شکلی که بتواند برای شهروندان کانادایی نیز شغل ایجاد کند، و نیز در سطح جهانی به رقابت با شرکت های دیگر بپردازد، می تواند برای سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا، درخواست خود را از طریق برنامه ویزای استارت آپ کانادا ارائه دهد.

حداقل هزینه شرکت در برنامه ویزای استارت آپ کانادا، مبلغی به اندازه 2075 دلار ذکر شده است. همچنین، مدت زمان رسیدگی به درخواست راه اندازی یک استارتاپ در ونکوور کانادا نیز، زمانی بین 12 ماه الی 16 ماه در نظر گرفته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری در ونکوور کانادا از طریق برنامه استارتاپ کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق ویزای استارت آپ

شرایط اولیه برای پذیرش داوطلبان جهت شرکت در برنامه ویزای استارت آپ کانادا در ادامه آورده شده است. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می توانید اطلاعات خوبی درباره برنامه ویزای استارتاپ کانادا بدست آورید.

 • باید با طرح کسب و کار مورد نظر موافقت شود.
 • یک نامه حمایتی از یک نهاد در نظر گرفته شده برای برنامه ویزای استارتاپ کانادا، دریافت شود.
 • سرمایه های اعلام شده قابل انتقال به کانادا باشند.
 • برخورداری از حداقل مهارت در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی نیز مورد نیاز است. به شکلی که حداقل نمره ارائه شده از یکی از امتحان های معتبر زبان، حداقل معادل با سطح CLB 5 باشد.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در ونکوور

همانطور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد، برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری ونکوور، نیاز است تا شرایط ذکر شده در هر یک از برنامه های سرمایه گذاری در ونکوور کانادا در نظر گرفته شود. با توجه به این موضوع که شرایط ذکر شده در هر یک از برنامه های سرمایه گذاری متفاوت هستند، با توجه به نوع مسیر مهاجرتی، شرایط اخذ اقامت دائم کانادا نیز متفاوت است.

عموماَ برخورداری از حداقل سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری ونکوور، برخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان و ارائه طرح مناسب برای کسب وکار، از جمله شرایطی هستند که برای سرمایه گذاری در ونکوور کانادا مورد توجه قرار می گیرند. در این مطلب به طور جداگانه درباره هر یک از برنامه های سرمایه گذاری در ونکوور و شرایط پذیرش در آن ها، توضیحات خوبی آورده شده است.

ارزان ترین راه سرمایه گذاری در ونکوور کانادا

برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری در ونکوور کانادا چنانچه از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا اقدام شود، حداقل سرمایه لازم برای پذیرش در این برنامه سرمایه گذاری، مبلغی به اندازه 75 هزار دلار الی 150 هزار دلار در نظر گرفته شده است. البته این مبلغ سرمایه گذاری نیز در صورت موافقت با طرح کسب وکار، از طریق یکی از شرکت های سرمایه گذار کانادایی تأمین خواهد شد.

این در حالی است که برای شرکت در برنامه های نامزد استانی، جهت سرمایه گذاری نیاز است تا حداقل مبلغی برابر با 100 هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری در ونکوور اختصاص داده شود. به شکلی که با شرکت در برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین بریتیش کلمبیا، می توانید تنها با سرمایه گذاری حداقل به ارزش 100 هزار دلار کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

بنابراین، از بین برنامه های مهاجرتی فدرال می توان برنامه ویزای استارتاپ کانادا و از بین برنامه های نامزد استانی، برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین را به عنوان ارزانترین راه های مهاجرت به ونکوور کانادا از طریق سرمایه گذاری دانست.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

پاسخ به سوالات شما از زبان مشاور رسمی مهاجرت به کانادا

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی و 5 سال سابقه آفیسری اداره مهاجرت کانادا انجام می شود.

 • محدودیت سنی و تحصیلی در ویزای سرمایه گذاری
 • لزوم انجام سفر اکتشافی
 • امکان فروش بیزینس پس از دریافت اقامت دائم
 • امکان راه اندازی بیزینس بدون داشتن تجربه قبلی در بیزینس
 • تفاوت ورک پرمیت در روش های مختلف مهاجرت و محاسن روش استانی

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای سرمایه گذاری

در قرارداد سرمایه گذاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

چگونگی امتیاز دهی برای سرمایه گذاری در ونکوور

چگونگی امتیاز دهی در برنامه کار آفرین

در صورتی که برای سرمایه گذاری در ونکوور، یک پروفایل از طرف داوطلبان در برنامه کارآفرین بریتیش کلمبیا ثبت شود، بر اساس سیستم امتیازدهی کارآفرین بریتیش کلمبیا، به هر داوطلب یک امتیاز اختصاص داده می شود. داوطلبان نیاز است تا از پارامترهای درنظر گرفته شده برای بخش های خود اظهاری و مفهوم کسب کار، حداقل امتیاز لازم را به دست آورند.

حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده در این برنامه سرمایه گذاری، برابر با 200 امتیاز است. در جدول های زیر، امتیازهای اختصاص داده شده برای پارامترهای مختلف آورده شده است (مجموع امتیاز از بخش خود اظهاری، برابر با 120 امتیاز است.):

پارامتر
خود اظهاری
حداکثر
امتیاز
تجربه کاری20
مالکیت4
ارزش دارایی خالص12
سرمایه گذاری20
شغل20
ناحیه سرمایه گذاری12
انطباق پذیری32
 • تجربه کاری مدیریت یا مالکیت یک کسب و کار

داوطلبان می توانند تجربه های کاری خود را به صورت تجربه مدیریت و مالکیت یک کسب و کار که صاحب آن بوده اند، و یا به شکل تجربه مدیریت ارشد در یک کسب و کار، ارائه دهند. چنانچه تجربه کاری ارائه شده کمتر از 1 سال باشد، امتیازی به داوطلبان تعلق نمی گیرد. اما برای تجربه کاری بین 12 ماه الی 24 ماه، 4 امتیاز در نظر گرفته شده است.

همچنین، چنانچه داوطلبان تجربه کاری بیش از 60 ماه را ارائه دهند، حداکثر امتیاز مربوط به این پارامتر را که به اندازه 20 امتیاز است، کسب خواهند کرد. در مورد تجربه کاری مدیریت ارشد نیز، چنانچه کمتر از 24 ماه باشد، امتیازی به متقاضیان تعلق نمی گیرد. اما چنانچه تجربه کاری به عنوان یک مدیر ارشد بین 24 ماه الی 48 ماه باشد، 4 امتیاز و چنانچه بیش از 60 ماه باشد، 12 امتیاز به داوطلبان اختصاص داده خواهد شد.

 • مالکیت کسب و کار

برای اینکه داوطلبان بتوانند حداکثر امتیاز مربوط به پارامتر مالکیت کسب وکار را که به اندازه 4 امتیاز در نظر گرفته شده است دریافت کنند، لازم است تا در یک کسب وکار به شکل 100 درصد، در مدت 5 سال قبل از ارائه درخواست و حداقل به اندازه 3 سال، دارای مالکیت بوده باشند.  

 • ارزش دارایی خالص شخصی

ارزش دارایی خالص شخصی بر اساس مجموع دارایی های کنونی که به صورت نقدی قابل دسترس باشند و نیز، مجموع ارزش خالص دارایی، مورد ارزیابی قرار می گیرد. به شکلی که، برای کسب امتیاز از این بخش لازم است تا حداقل دارایی نقدی متقاضیان مبلغی بین 50 هزار الی 199,999 دلار باشد. در این صورت، 2 امتیاز به داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور اختصاص داده می شود.

چنانچه دارایی نقدی کنونی داوطلبان به اندازه 400 هزار دلار و یا بیشتر باشد، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده از دارایی نقدی که به اندازه 4 امتیاز است، به داوطلبان داده خواهد شد.

همچنین، چنانچه مجموع ارزش خالص دارایی شخصی به اندازه حداقل 600 هزار دلار باشد، حداقل امتیازی به اندازه 5 امتیاز، برای داوطلبان در نظر گرفته می شود. چنانچه کل دارایی خالص فرد 5 میلیون دلار و یا بیشتر باشد، 8 امتیاز برای داوطلب در نظر گرفته خواهد شد. به طور کلی، داوطلبان می توانند از پارامتر ارزش دارایی خالص، حداکثر 12 امتیاز را کسب نمایند.  

 • سرمایه گذاری در ونکوور

برای کسب حداقل امتیاز سرمایه گذاری نیاز است تا داوطلبان مبلغی به اندازه حداقل 200 هزار دلار را برای سرمایه گذاری ونکوور اختصاص دهند. در این صورت 8 امتیاز به داوطلبان داده خواهد شد. برای کسب 20 امتیاز که حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای این پارامتر است، متقاضیان لازم است تا مبلغی به اندازه 8 میلیون دلار و یا بیشتر را برای سرمایه گذاری اختصاص دهند.

 • شغل ایجاد شده و جاب افر کانادا ونکوور

چنانچه یک فرصت شغلی تمام وقت در کسب وکار مورد نظر ایجاد شود، 8 امتیاز به داوطلبان داده خواهد شد. همچنین، با ایجاد 20 فرصت شغلی، حداکثر امتیاز از این پارامتر که به اندازه 20 امتیاز است، به داوطلبان اختصاص داده می شود.

 • ناحیه سرمایه گذاری

با توجه به جمعیت ناحیه ای که در آن مکان اقدام به ایجاد یک کسب و کار می شود، امتیازی به داوطلبان تعلق می گیرد. به شکلی که در مناطق دارای جمعیت کمتر، امتیاز بیشتری به داوطلبان اختصاص داده می شود. چنانچه در تقسیم بندی ناحیه ای، ناحیه مورد نظر جمعیتی کمتر از 35 هزار نفر داشته باشد، حداکثر امتیاز که برابر با 12 امتیاز است، به متقاضیان داده می شود.

 • انطباق پذیری

برای بررسی میزان سازگاری داوطلبان برای زندگی در شهر ونکوور بر اساس برنامه کارآفرین، معیارهای سن، سطح تحصیلات، میزان آشنایی به زبان انگلیسی، انجام بازدیدهای اکتشافی برای کسب وکار و برخورداری از تجربه حضور در کانادا، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

به عنوان مثال، چنانچه داوطلب متقاضی سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، دارای تجربه کار در کانادا، تجربه بیزینس در کانادا و یا تجربه تحصیل در کانادا را به مدت حداقل 12 ماه داشته باشد، می تواند 8 امتیاز از پارامتر تجربه حضور در کانادا را برای معیار انطباق پذیری دریافت کند.

همچنین، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای مهارت زبانی 4 امتیاز است که داوطلبان در صورت ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی که معادل با CLB 5 باشد، می توانند این امتیاز را بدست آورند. حداقل نمره ارائه شده برای آشنایی به زبان انگلیسی باید معادل با CLB 4 باشد. در این صورت 2 امتیاز به داوطلبان اختصاص داده خواهد شد.

برای سطح تحصیلات داوطلبان نیز امتیاز ویژه ای در نظر گرفته شده است. به شکلی که، با ارائه مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری، داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرینی می توانند حداکثر امتیاز را که برابر با 8 امتیاز است، بدست آورند. همچنین، ارائه مدرک کارشناسی، 5 امتیاز و ارائه مدرک دیپلم، 2 امتیاز را برای داوطلبان مهاجرت به ونکوور از طریق سرمایه گذاری، به همراه خواهد داشت.

در مورد فاکتور سن نیز، نیاز است تا هر داوطلب از حداقل سنی برابر با 25 سال برخوردار باشد. چنانچه داوطلبان در محدوده سنی بین 25 سال الی 34 سال قرار داشته باشند، می توانند 4 امتیاز از این بخش را بدست آورند. بیشترین امتیاز از پارامتر سن، مربوط به داوطلبانی است که در محدوده سنی بین 35 الی 44 سال قرار دارند.

در این صورت 8 امتیاز از پارامتر سن به داوطلبان اختصاص داده خواهد شد. برای داوطلبان بالای 65 سال نیز، امتیازی برای پارامتر سن در نظر گرفته نخواهد شد. در ادامه و در جدول زیر، پارامترهای مرتبط با مفهوم کسب و کار و امتیاز مربوط به هر بخش آورده شده است (مجموع امتیاز از بخش مفهوم کسب وکار، برابر با 80 امتیاز است.):

پارامترهای مرتبط
با مفهوم کسب و کار
حداکثر
امتیاز
دوام تجاری30
قابلیت انتقال مهارت ها20
مزایای اقتصادی30
 • دوام تجاری

برای کسب امتیاز از معیار دوام تجاری پارامترهای مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرند. یکی از این پارامترها، توجه به مدل کسب وکار پیشنهادی و یا به اصطلاح بیزینس مدل (Business model) است. چنانچه مدل کسب وکار ارائه شده به صورت شفاف و رضایت بخش باشد، داوطلبان می توانند حداکثر 10 امتیاز از پارامتر مدل کسب وکار را به دست آورند.

پارامتر دیگری که برای بررسی دوام تجاری یک کسب وکار مورد ارزیابی قرار می گیرد، مربوط به محصولات و خدماتی است که یک کسب وکار ارائه می دهد. حداکثر امتیاز اختصاص داده شده به پارامتر خدمات و محصولات کسب وکار، برابر با 4 امتیاز است.

برای امتیازدهی در برنامه سرمایه گذاری در ونکوور از طریق مسیر کارآفرین، پارامتر دیگری نیز به عنوان “سرمایه گذاری شخصی مجاز”، در نظر گرفته شده است، که داوطلبان می توانند حداکثر تا 4 امتیاز را از این پارامتر بدست آورند. برای کسب این امتیاز داوطلبان نیاز است تا به اندازه 800 هزار دلار و یا بیشتر، سرمایه گذاری نمایند.

ذکر این نکته ضروری است که برای سرمایه گذاری ونکوور از طریق کار آفرینی پارامتر دیگری نیز با عنوان “ارزیابی سرمایه گذاری شخصی پیشنهادی” در نظر گرفته شده است. چنانچه، سرمایه گذاری شخصی در نظر گرفته شده، با نوع و اندازه کسب وکار، بازار، خدمات یا محصولات پیشنهادی، مدل کسب وکار و استاندارد صنعت مطابقت داشته باشد، داوطلبان می توانند حداکثر 6 امتیاز را بر اساس این پارامتر بدست آورند.

داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور در صورتی که مالکیت 100 درصدی از کسب وکار مورد نظر را در اختیار داشته باشند، می توانند از پارامتر مالکیت کسب وکار در برنامه کارآفرین، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برابر با 4 امتیاز را بدست آورند. پارامتر دیگر با عنوان “فاکتورهای ریسک” نیز برای امتیازدهی به داوطلبان منظور شده است.

چنانچه متقاضیان از منابع مالی خارجی استفاده نکنند، و یا پیشنهاد سرمایه گذاری کمتر از 50 درصد از ارزش دارایی خالص را ارائه دهند، و نیز چنانچه شریک تجاری در کسب وکار پیشنهادی وجود نداشته باشد، داوطلبان می توانند در صورت برقراری شرایط ذکر شده، 2 امتیاز را از پارامتر “فاکتورهای ریسک” بدست آورند.

 • قابلیت انتقال مهارت ها

پارامترهای دیگری نیز تحت عنوان قابلیت انتقال مهارت ها، برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کارآفرین مورد ارزیابی قرار می گیرند. در یک پارامتر “تجربه بیزینس (Business experience only)” متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد و حداکثر 20 امتیاز بر اساس این پارامتر، به هر داوطلب داده می شود. در جدول زیر نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر تجربه در کسب و کار یا تجربه بیزینس، آورده شده است:

تجربه
بیزینس
(تجربه در کسب و کار)
امتیاز
برخورداری از 12 ماه یا بیشتر، تجربه در یک صنعت غیر مرتبط2
تجربه مستقیم در کسب و کار مورد نظر به اندازه 12 ماه یا کمتر، و یا تجربه مرتبط به اندازه 12 ماه الی 36 ماه5
13 ماه الی 24 ماه تجربه مستقیم در کسب و کار یا بیش از 37 ماه تجربه مرتبط با کسب و کار مورد نظر8
13 ماه الی 24 ماه تجربه مستقیم در کسب و کار و بیش از 37 ماه تجربه مرتبط با کسب وکار مورد نظر10
25 ماه الی 36 ماه تجربه مستقیم در کسب وکار12
25 ماه الی 36 ماه تجربه مستقیم در کسب و کار و بیش از 37 ماه تجربه مرتبط با کسب و کار مورد نظر14
37 ماه الی 60 ماه تجربه مستقیم در کسب و کار16
37 ماه الی 60 ماه تجربه مستقیم در کسب و کار و بیش از 37 ماه تجربه مرتبط با کسب و کار مورد نظر18
بیش از 60 ماه تجربه مستقیم در کسب و کار مورد نظر20

البته پارامتر دیگری برای تجربه کار (Work experience only) در نظر گرفته شده است. حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای این پارامتر 14 امتیاز است. در جدول زیر، نحوه امتیازدهی بر اساس پارامتر تجربه کار آورده شده است:

تجربه
کار
امتیاز
برخورداری از 12 ماه یا بیشتر، تجربه در یک صنعت غیر مرتبط2
تجربه مستقیم در کار مورد نظر به اندازه 12 ماه یا کمتر، یا تجربه مرتبط به اندازه 12 ماه الی 36 ماه4
13 ماه الی 36 ماه تجربه مستقیم کاری یا بیش از 37 ماه تجربه مرتبط کاری6
13 ماه الی 36 ماه تجربه مستقیم کاری و بیش از 37 ماه تجربه مرتبط کاری8
37 ماه الی 60 ماه تجربه مستقیم کاری10
37 ماه الی 60 ماه تجربه مستقیم کاری و بیش از 37 ماه تجربه مرتبط کاری12
بیش از 60 ماه تجربه مستقیم کاری14

نکته دیگری که نیاز است به آن توجه شود این است که، مهارت زبانی نیز در این بخش مورد توجه قرار گرفته است. به شکلی که، با ارائه نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان معادل با CLB 4، 1 امتیاز و نمره معادل با CLB 5 یا بیشتر، 2 امتیاز به داوطلبان اختصاص داده می شود. بنابراین، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای معیار قابلیت انتقال مهارت ها، 20 امتیاز در نظر گرفته شده است.

 • مزایای اقتصادی

این معیار نیز برای سرمایه گذاری در ونکوور دارای پارامترهای مختلفی است که، داوطلبان می توانند بر اساس هر یک از پارامترها امتیاز در نظر گرفته شده را بدست آورند. به شکلی که برای پارامتر “مزایای اقتصادی قابل توجه و بخش کلیدی اقتصاد”، حداکثر 12 امتیاز در نظر گرفته شده است. برای کسب این حداکثر امتیاز، نیاز است تا داوطلبان در کسب وکار مورد نظر خود، حداقل 1 بخش کلیدی از اقتصاد، و حداقل 1 مزیت اقتصادی قابل توجه را نیز در نظر گرفته باشند.

پارامتر دیگری که تحت عنوان مزایای اقتصادی مورد ارزیابی قرار می گیرد، پارامتر “ارزیابی شغل ها” است. چنانچه طرح در نظر گرفته شده برای مشاغل، با نوع و اندازه کسب وکار مطابقت داشته باشد، حداکثر امتیاز از پارامتر ارزیابی شغل ها که برابر با 6 امتیاز است، به داوطلبان برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرینی داده خواهد شد.

همچنین، پارامتر دیگری نیز برای وجود فرصت های شغلی که نیازمند مهارت های بالا هستند، در نظر گرفته شده است. این مشاغل باید از فهرست مشاغل ملی کانادا (NOC) و از یکی از گروه های شغلی 0، A و یا B باشند. چنانچه مفهوم کسب و کار پیشنهادی بتواند ایجاد و یا نگهداری حداقل 2 فرصت شغلی با مهارت های بالا را تضمین کند، 4 امتیاز از این پارامتر که معادل با حداکثر امتیاز است، به داوطلبان داده خواهد شد.

در نهایت فاکتوری به نام “توسعه منطقه ای” نیز برای امتیازدهی به متقاضیان سرمایه گذاری ونکوور، در نظر گرفته شده است. به شکلی که، برای منطقه ی جزیره و ساحل ونکوور، 4 امتیاز به داوطلبان داده می شود.

درباره طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا بیشتر بخوانید.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کارآفرین، نیاز است تا داوطلبان معیارهای مختلفی را برای کسب امتیاز مورد توجه قرار دهند. همچنین، برای سرمایه گذاری ونکوور کانادا مراحل مختلفی در نظر گرفته شده است.

از طرف دیگر، تقاضای قابل توجهی نیز از طرف سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و کار آفرینی در این منطقه از کانادا وجود دارد که حالت رقابتی را به وجود آورده است. به شکلی که، تنها داوطلبان دارای بیشترین امتیاز کسب شده، می توانند برای سرمایه گذاری کانادا ونکوور اقدام کنند. بنابراین، چنانچه قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در ونکوور کانادا را دارید، حتما با یکی از کارشناسان مجرب تراست که از تجربه طولانی در امور مرتبط با سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور کانادا برخوردار هستند، مشورت کنید.

چگونگی امتیاز دهی در برنامه پایلوت منطقه ای کار آفرین

برای انتخاب داوطلبان شرکت کننده در برنامه پایلوت منطقه ای کارآفرین جهت سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا نیز، یک سیستم امتیازدهی در نظر گرفته شده است. به شکلی که حداکثر امتیازی که هر داوطلب می تواند از این برنامه سرمایه گذاری ونکوور به دست آورد، برابر با 200 امتیاز در نظر گرفته شده است.

در جدول زیر، معیارهای در نظر گرفته شده در این برنامه مهاجرتی، که بر اساس آن ها به داوطلبان امتیاز داده می شود، آورده شده است (مجموع امتیاز از بخش خود اظهاری، برابر با 140 امتیاز است.) :

پارامترهای
خود اظهاری
حداکثر
امتیاز
تجربه کاری و مالکیت24
ارزش خالص دارایی6
سرمایه گذاری10
ایجاد شغل15
جمعیت منطقه6
منطقه12
انطباق پذیری67
 • تجربه کاری و مالکیت کسب و کار

معیار تجربه کاری و مالکیت بر اساس سه پارامتر جداگانه “تجربه مدیریت یا مالکیت یک کسب وکار”، “تجربه کاری مدیریت ارشد” و “مالکیت کسب وکار” ارزیابی می شود. به شکلی که، داوطلبان نیاز است تا حداقل 8 امتیاز را از مجموع معیارهای تجربه کاری و مالکیت بدست آورند.

برای برخورداری از حداقل امتیاز مرتبط با پارامتر تجربه مدیریت یا مالکیت یک کسب وکار، نیاز است تا داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور حداقل به اندازه 12 ماه از تجربه مرتبط برخوردار باشند. به شکلی که، چنانچه داوطلبان سرمایه گذاری ونکوور در مدتی بین 12 ماه الی 24 ماه سابقه مدیریتی یا مالکیت داشته باشند، می توانند 7 امتیاز را دریافت کنند.

حداکثر امتیاز مربوط به پارامتر تجربه مدیریت یا مالکیت کسب وکار به اندازه 22 امتیاز است، که متعلق به داوطلبانی است که 60 ماه یا بیشتر تجربه مدیریت یا تجربه مالکیت یک کسب وکار را داشته باشند.

همچنین، داوطلبانی که بین 25 ماه الی 48 ماه سابقه کاری مدیریت ارشد در رزومه حرفه ای خود داشته باشند، می توانند حداقل امتیاز مربوط به پارامتر تجربه کاری مدیریت ارشد را که به اندازه 4 امتیاز است، دریافت کنند.

حداکثر امتیاز مربوط به پارامتر تجربه کاری مدیریت ارشد برابر با 12 امتیاز است که به داوطلبان دارای تجربه مرتبط به اندازه بیش از 60 ماه، تعلق خواهد گرفت. چنانچه متقاضیان سرمایه گذاری در ونکوور کانادا در 5 سال قبل از ارائه درخواست، حداقل 3 سال مالکیت کامل و 100 درصدی از یک کسب وکار را در اختیار داشته باشند، می توانند 2 امتیاز مربوط به پارامتر مالکیت کسب وکار را دریافت کنند.

 • ارزش خالص دارایی

چنانچه مجموع دارایی های نقدی حداقل به اندازه 10 هزار دلار باشد، 1 امتیاز به داوطلبان سرمایه گذاری ونکوور کانادا تعلق می گیرد. چنانچه مجموع دارایی های نقدی بین 50 هزار دلار الی 199,999 دلار باشد، 2 امتیاز و در صورتی که مجموع دارایی های نقدی مبلغی به اندازه 200 هزار دلار و یا بیشتر باشد، 3 امتیاز به داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور اختصاص داده می شود.

همچنین، چنانچه دارایی خالص شخصی به ارزشی در حدود 300 هزار دلار الی 999,999 دلار باشد، 2 امتیاز و برای دارایی های بیش از 1 میلیون دلار، 3 امتیاز به داوطلبان سرمایه گذاری اختصاص داده می شود.

 • سرمایه گذاری

داوطلبان با سرمایه گذاری به اندازه حداقل 100 هزار دلار، می توانند حداقل 6 امتیاز مربوط به پارامتر سرمایه گذاری را بدست آورند. به منظور کسب 10 امتیاز نیاز است تا داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور، مبلغی حداقل به اندازه 600 هزار دلار را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرند.

 • ایجاد شغل

چنانچه کسب وکار مورد نظر بتواند حداقل 1 شغل را ایجاد نماید، 10 امتیاز به داوطلبان داده می شود. حداکثر امتیاز مربوط به زمانی است که کسب وکار پیشنهادی بتواند حداقل 8 شغل را ایجاد نماید. در این صورت، 15 امتیاز به متقاضیان سرمایه گذاری در ونکوور داده خواهد شد.

 • جمعیت منطقه

بر اساس این پارامتر، هر اندازه جمعیت منطقه ای که کسب وکار در آن ایجاد می شود کمتر باشد، داوطلبان از امتیاز بیشتری برخوردار خواهند شد. به شکلی که در نواحی دارای جمعیت کمتر از 5 هزار نفر 6 امتیاز، و برای مناطق دارای بیش از 40 هزار نفر جمعیت، حداقل امتیاز که برابر با 1 امتیاز است، در نظر گرفته شده است.

 • منطقه

با توجه به اینکه داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، قصد راه اندازی کسب وکار در منطقه ونکوور بریتیش کلمبیا را دارند، 2 امتیاز به داوطلبان تعلق خواهد گرفت.

 • انطباق پذیری

برای معیار انطباق پذیری، پارامترهایی مانند سن، سطح تحصیلات، میزان آشنایی به زبان و تجربه کانادایی در نظر گرفته شده است. به شکلی که داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور کانادا می توانند با ارائه نمره ای معادل با CLB 7 و یا بیشتر، حداکثر امتیاز مرتبط با مهارت زبانی را که به اندازه 23 امتیاز است، کسب نمایند. البته حداقل امتیاز در نظر گرفته شده از بخش مهارت زبانی به اندازه 5 امتیاز است، که برای نمره ای معادل با CLB 4 در نظر گرفته شده است.

داوطلبان با ارائه مدرک دیپلم می توانند 6 امتیاز مرتبط با سطح تحصیلات را بدست آورند. برای مدرک کارشناسی 14 امتیاز و برای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری، 16 امتیاز در نظر گرفته شده است. همچنین، داوطلبانی که سنی کمتر از 25 سال داشته باشند، حداقل امتیاز به اندازه 2 امتیاز را بدست می آورند.

اما متقاضیان با سن 65 سال یا بیشتر، امتیازی را از پارامتر سن دریافت نخواهند کرد. چنانچه داوطلبان در محدوده سنی 30 سال الی 44 سال قرار داشته باشند می توانند حداکثر امتیاز مربوط به پارامتر سن، یعنی 16 امتیاز را بدست آورند.   

همچنین، چنانچه داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور سابقه تحصیل در کانادا یا کار در کانادا را به اندازه 12 ماه الی 24 ماه داشته باشند، 4 امتیاز از پارامتر تجربه کانادایی، و چنانچه تجربه کار و یا تحصیل در این کشور را به اندازه بیش از 24 ماه داشته باشند، می توانند 8 امتیاز را دریافت کنند.

در نهایت، چنانچه یکی از اعضای خانواده داوطلب سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا، در این منطقه حداقل به اندازه 12 ماه زندگی کرده باشد، 4 امتیاز به متقاضی تعلق خواهد گرفت. در ادامه و در جدول زیر، پارامترهای مرتبط با مفهوم کسب وکار، همراه با حداکثر امتیاز آن ها آورده شده است. (مجموع امتیاز از بخش مفهوم کسب وکار، برابر با 60 امتیاز است.) :

پارامترهای مرتبط
با مفهوم کسب و کار
حداکثر
امتیاز
دوام تجاری30
قابلیت انتقال مهارت ها15
مزایای اقتصادی15
 • دوام تجاری

برای بیزینس مدل پیشنهادی، حداکثر 12 امتیاز در نظر گرفته شده است. امتیاز مربوط به پارامتر محصولات و بازار، حداکثر به اندازه 4 امتیاز و برای کسب حداقل امتیاز از پارامتر سرمایه گذاری مجاز، که به اندازه 1 امتیاز در نظر گرفته شده است، داوطلبان باید حداقل به اندازه 100 هزار دلار سرمایه گذاری در ونکوور را انجام دهند.

پارامتر دیگری که برای ارزیابی معیار دوام تجاری کسب وکار در نظر گرفته شده است، پارامتر “ارزیابی از سرمایه گذاری پیشنهادی” است. در صورتی که سرمایه گذاری پیشنهادی با نوع و اندازه کسب وکار، بازار و محصولات پیشنهادی، بیزینس مدل و استاندارد صنعت مطابقت داشته باشد، 8 امتیاز به داوطلبان، که حداکثر امتیاز از این پارامتر نیز محسوب می شود، داده می شود.

پارامتر تأثیرگذار دیگر درصد مالکیت است. چنانچه داوطلبان به طور کامل مالکیت کسب و کار پیشنهادی را در اختیار داشته باشند، 2 امتیاز را دریافت خواهند کرد.

 • قابلیت انتقال مهارت ها

بر اساس تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار و نیز تجربه کاری مدیریت ارشد، امتیازاتی به داوطلبان سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه پایلوت منطقه ای کار آفرین داده می شود. در جدول های زیر نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامترهای ذکر شده آورده شده است:

تجربه مدیریت یا
مالکیت در یک کسب و کار
امتیاز
کمتر از 12 ماه0
12 ماه الی 35 ماه (تجربه مرتبط)2
12 ماه الی 35 ماه (تجربه مستقیم)5
36 ماه الی 59 ماه (تجربه مرتبط)6
36 ماه الی 59 ماه (تجربه مستقیم)10
60 ماه تجربه مرتبط12
60 ماه تجربه مستقیم15
تجربه کاری به عنوان
مدیر ارشد یک کسب و کار
امتیاز
کمتر از 12 ماه0
12 ماه الی 35 ماه (تجربه مرتبط)1
12 ماه الی 35 ماه (تجربه مستقیم)4
36 ماه الی 59 ماه (تجربه مرتبط)5
36 ماه الی 59 ماه (تجربه مستقیم)6
60 ماه تجربه مرتبط8
60 ماه تجربه مستقیم10
 • مزایای اقتصادی

برای معیار مزایای اقتصادی دو پارامتر “مزایای اقتصادی قابل توجه” و “ارزیابی مشاغل” مورد توجه قرار گرفته است. به شکلی که در صورت اثبات حداقل یک مزیت اقتصادی قابل توجه در کسب وکار، 5 امتیاز به داوطلبان اختصاص داده می شود. همچنین، چنانچه طرح مشاغل با نوع و اندازه کسب و کار مطابقت داشته باشد، 10 امتیاز از پارامتر ارزیابی مشاغل به داوطلبان داده خواهد شد.

چگونگی امتیاز دهی در برنامه پروژه های راهبردی

برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه پروژه های راهبردی، شرط اصلی مورد توجه مبلغ سرمایه گذاری است. به شکلی که برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، سرمایه گذاری به اندازه 500 هزار دلار کانادا از داوطلبان درخواست می شود. همچنین، درآمد سالانه برای شرکت نیز به اندازه 20 میلیون دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

ونکوور یکی از بهترین مناطق دنیا برای سرمایه گذاری است. با سرمایه گذاری در ونکوور نه تنها می توانید از تمام مزایای اقتصادی و مزایای زندگی در یک شهر مدرن برخوردار شوید، بلکه می توانید اقامت دائم کانادا را نیز به راحتی بدست آورید.

فقط کافی است آگاهانه در مسیر درست مهاجرت که متناسب با شرایط خاص شما است، گام بردارید. وکلای رسمی مهاجرت در موسسه تراست ضمن ارائه راهنمایی های درست، می توانند تمام دغدغه های احتمالی شما را نیز برطرف نمایند. چنانچه تصمیم به سرمایه گذاری در ونکوور کانادا گرفته اید، پیشنهاد می کنیم حتما با یکی از وکلای خبره تراست مشورت کنید.

خدمات تراست برای سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص سرمایه گذاری در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر سرمایه گذاری در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد بیزینس مربوطه که در آن سرمایه گذاری می شود
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس برای سرمایه گذاری
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه و سرمایه گذاری
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در ونکوور

شرایط هر استان و حتی گاهی شرایط هر کدام از شهرهای یک استان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

جدول شرایط عمومی و لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

محدوده شهرسرمایهسابقه کارمدرک
تحصیلی
سنمدرک
زبان
داخل شهر تورنتو800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیدارای محدودیت سنی بر اساس منطقهCLB 4
بدون محدودیت در شهر600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم (اگر متقاضی نشان دهد که 100 درصد مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
حداقل مدرک تحصیلی دیپلمدارای سن بین 25 تا 49 سالCLB 5
شهرهای شمال کانادا600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB5

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزا برای انواع مختلف روش های سرمایه گذاری

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

مزایای سرمایه گذاری در ونکوور

قبل از پرداختن به مزایای سرمایه گذاری در ونکوور، قصد داریم تا برخی از ویژگی های این شهر کانادایی را به شما معرفی کنیم. آیا می دانستید که اولین شهر سلامت محور در جهان، شهر ونکوور کانادا است؟ این شهر با فراهم آوردن امکانات مناسب برای پیاده روی و دوچرخه سواری، گام بلندی را در جهت حفظ سلامت شهروندان خود برداشته است.

همچنین، فضاهای سبز بسیار زیادی نیز شهر ونکوور کانادا را احاطه کرده است. به علاوه، با قرار گیری این شهر در مجاورت آب های اقیانوس آرام، می توانید انتظار آب و هوای معتدلی را، در این منطقه از کانادا داشته باشید. این شهر کانادایی همواره به عنوان الگویی مناسب برای سایر شهرها، در نظر گرفته شده است.

برخورداری از توسعه شهری پایدار، توسعه فناوری های سبز و نیز ارائه خلاقیت در فناوری های دیجیتال، به عنوان عواملی هستند که موجب ایجاد رشدی متوازن در اقتصاد ونکوور شده اند.  

همچنین، وجود استعدادهای جوان و کار آفرینی که در شهر ونکوور کانادا اقدام به راه اندازی و اداره کسب و کارهای مختلف کرده اند، محیطی سرشار از ایده و خلاقیت را پدید آورده است که توانایی رقابت با سایر مراکز تجاری دنیا مانند نیویورک، لندن و سانفرانسیسکو را ایجاد کرده است.

به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که، شهر ونکوور مزیت های قابل توجهی را به عنوان یک شهر سبز و مدرن به ساکنان خود هدیه می دهد. به شکلی که، سرمایه گذاری در ونکوور کانادا همواره به عنوان گزینه ای ایده آل برای سرمایه گذاران مطرح است.

 • دریافت اقامت دائم کانادا

یکی از مزیت های مهم سرمایه گذاری در ونکوور، امکان اخذ اقامت دائم کانادا است. سرمایه گذاران، کار آفرینان و صاحبان کسب و کار می توانند با سرمایه گذاری در این منطقه، اقامت کانادا را بدست آورند. در حقیقت، با شرکت در یکی از برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا، می توانید به همراه خانواده به کانادا مهاجرت کنید.

خوب است بدانید که یکی از بهترین شرایط آب و هوایی در کانادا، متعلق به استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور است. منطقه ونکوور دارای زیبایی های طبیعی چشم نوازی است. این منطقه در بین سواحل اقیانوس آرام و کوه های North Shore واقع شده است. همچنین، زندگی در یک شهر مدرن با امکانات بسیار زیاد تفریحی و رفاهی می تواند، جذابیت های بسیار زیادی را برای مهاجران به همراه داشته باشد.‌

درباره آب و هوای کانادا و برنامه های مهاجرت استانی کانادا بدانید.

 • پرداخت مالیات کمتر، هزینه کمتر

ونکوور کانادا یکی از رقابتی ترین سیستم های مالیاتی را در سطح بین المللی دارا است. به شکلی که در بین تمام شهرهای منطقه امریکای شمالی، شرکت ها در منطقه ونکوور مالیات کمتری را پرداخت می کنند. با پرداخت مالیات کمتر و نیز دریافت مشوق های اقتصادی، بهشتی از فرصت ها برای راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار در ونکوور کانادا فراهم شده است.

به علاوه، یکی از کمترین هزینه های مرتبط با استفاده از انرژی در منطقه امریکای شمالی، مخصوصاَ در بخش انرژی های پاک، متعلق به شهر ونکوور است. میزان مالیات در نظر گرفته شده برای شرکت های بزرگ کاملاَ رقابتی است. همچنین، وجود سیاست های بیزینس محور موجب شده است تا فضای مثبت اقتصادی بر منطقه ونکوور بریتیش کلمبیا حاکم باشد. بنابراین، یکی از ارزان ترین مکان ها برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در ونکوور بریتیش کلمبیا است.

در پژوهشی که یکی از بزرگترین شرکت های خدماتی و حسابرسی در جهان با نام KPMG، با توجه به بررسی هایی که از بین 111 شهر جهان برای هزینه های کسب و کار و سایر فاکتورهای رقابتی انجام داده است، شهر ونکوور کانادا در مقایسه با سایر شهرهای جهان، رتبه پنجم را از نظر هزینه مالیات کل برای کسب وکارها، بدست آورده است.

به شکلی که، ونکوور کانادا از بسیاری از شهرها مانند سیاتل، پورتلند، سانفرانسیسکو و لس آنجلس هزینه های مالیات کمتری برای ایجاد یک کسب و کار دارا است. در نتیجه، هزینه اجرای یک کسب وکار در ونکوور بریتیش کلمبیا در مقایسه با بسیاری از مراکز تجاری و مهم دنیا، کمتر و مقرون به صرفه تر ارزیابی می شود.

درباره کارآفرینی کانادا، ثبت شرکت در کانادا و مالیات در کانادا بخوانید.

 • ریسک کمتر برای نخبه های اقتصادی

شهر ونکوور کانادا در فهرست 10 شهر برتر جهان که از کمترین میزان ریسک برای به کارگیری و پرورش استعدادها برخوردار هستند، قرار گرفته است. به شکلی که، سالانه بیش از نیم میلیارد دلار، به بخش سرمایه گذاری های پر ریسک در ونکوور کانادا اختصاص داده می شود.

این بدان معنا است که منطقه ونکوور کانادا از دیدگاه سرمایه گذاران به اندازه ای برای سرمایه گذاری سود آور است که، بیش از 0.5 میلیارد دلار را هر سال برای راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا توسعه کسب و کار فعلی خود، در نظر می گیرند.

 • فضای اقتصادی فناورانه و پویا

یکی از مدرن ترین و پویاترین محیط های اقتصادی در جهان متعلق به شهر ونکوور کانادا است. به همین دلیل شرکت های چند ملیتی بزرگی مانند آمازون، مایکروسافت و SAP به توسعه کسب و کار خود در ونکوور کانادا روی آورده اند.

به شکلی که می توان ونکوور را به عنوان یک مرکز تجاری در زمینه های هوش تجاری، تجارت الکترونیک، مدیریت محتوا، امنیت، ویدیو دیجیتال، فینتک (fintech) یا فناوری مالی (Financial technology)، شبکه های اجتماعی و فناوری های مرتبط با حوزه وب دانست.  

 • برخورداری از اقتصاد سبز

به طور خلاصه، اقتصاد ونکوور را می توان اقتصادی دانش بنیان، سبز و با رشد سریع توصیف کرد. ونکوور کانادا به عنوان یکی از 10 شهر برتر در زمینه فناوری های سبز در جهان است. در حدود 5 درصد از نیروهای کاری در ونکوور، برای شرکت های مرتبط با مشاغل سبز کار می کنند.

این میزان در مقایسه با سال 2010 میلادی، یک افزایش 19 درصدی را نشان می دهد. ونکوور با ایجاد یک منطقه توسعه تجاری عظیم کوشیده است تا نظر شرکت های سبز در جهان را که به رشد پایدار نیز علاقه مند هستند، به خود جلب نماید.

در حقیقت، ونکوور را می توان جذاب ترین شهر برای شرکت های کانادایی، جهت سرمایه گذاری در بخش اقتصاد سبز دانست. این بخش را می توان شامل کسب وکارهای مرتبط با غذای محلی، ساختمان های سبز و خدمات مرتبط با فناوری های پاک دانست.

به شکلی که می توان گفت اقتصاد سبز در ونکوور کانادا، بسیار سریع تر از سایر بخش های سنتی اقتصاد، در حال رشد و پیشرفت است. ونکوور کانادا در حال تبدیل شدن به یک مرکز خلاقیت جهانی، مخصوصاَ در بخش های مرتبط با فناوری های نوین و انرژی است.

 • برخورداری از موقعیت راهبردی و حمل و نقل مناسب

موقعیت ونکوور که در ساحل شرقی کانادا واقع شده است، ارزشی بسیار راهبردی به این منطقه از کانادا بخشیده است. به عنوان مثال، حداکثر در مدت 23 دقیقه می توانید از مرکز شهر به فرودگاه دسترسی داشته باشید. این اهمیت جغرافیایی بر روی شاخص های اقتصادی دیگر نیز تأثیرگذار بوده است.

به شکلی که این موقعیت جغرافیایی، ونکوور را به یک پتانسیل ارزشمند برای سرمایه گذاری در کانادا تبدیل کرده است. ونکوور به عنوان دروازه آسیا-اقیانوسیه، با مناطق و مراکز تجاری بین المللی مانند پکن، هنگ کنگ، شانگهای و توکیو به راحتی در ارتباط است.

همچنین، گزینه های مختلف حمل و نقلی نیز بر مزیت اقتصادی این بخش از کانادا افزوده است. به عنوان مثال، فرودگاه بین المللی ونکوور به عنوان بهترین فرودگاه منطقه امریکای شمالی توصیف شده است. همچنین، فرودگاه بین المللی ونکوور در فهرست 10 فرودگاه برتر جهان قرار گرفته است.

بندرگاه ونکوور نیز، بزرگترین بندرگاه در کشور کانادا و در کل منطقه شمال غربی اقیانوس آرام محسوب می شود. به علاوه، بندر ونکوور به عنوان نزدیک ترین بندر به قاره آسیا نیز شناخته می شود.

به طور کلی می توان بندر ونکوور را به عنوان یک مرکز کلیدی در حمل و نقل بین المللی دانست. به شکلی که این بندر توانسته است تا سالانه کالاهایی به ارزشی در حدود 43 هزار میلیون دلار را به بازارهای جهانی ارسال کند. این موضوع موجب ایجاد اشتغال زایی به شکل مستقیم و به اندازه 30100 نفر، در این بندرگاه شده است. بنابراین، با سرمایه گذاری در ونکوور کانادا می توانید با خیالی آسوده، دسترسی راحتی به بازارهای بین المللی داشته باشید.

 • بهترین شهر جهان برای استارت آپ ها و کسب و کارهای جدید

شهر ونکوور به عنوان برترین شهر کانادایی در جذب سرمایه ها، برای ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای جدید در کانادا معرفی شده است. برطبق مطالعه ای که اخیراَ به وسیله یک شرکت انگلیسی به نام PeoplePerHour انجام شده است، شهر ونکوور از بین 25 شهر جهان، به عنوان برترین شهر دنیا برای راه اندازی یک استارتاپ، انتخاب شده است.

جالب است بدانید که شهر ونکوور، تنها شهری از کشور کانادا است که در این فهرست قرار دارد. به شکلی که، ونکوور کانادا به عنوان سومین شهر بزرگ این کشور، در مقایسه با مناطقی مانند نیویورک، لندن، سنگاپور، برلین و سانفرانسیسکو، برای راه اندازی یک کسب و کار جدید، مناسب تر معرفی شده است.

برای سرمایه گذاری در ونکوور و انتخاب بهترین شهر جهان برای ایجاد یک استارت آپ، معیارهایی مانند کیفیت زندگی، هزینه زندگی، قیمت اجاره مسکن، هزینه راه اندازی دفتر شرکت، دستمزد و امکانات مورد نیاز برای راه اندازی یک شرکت جدید، مورد ارزیابی قرار گرفته است.

همچنین، گزارش اخیری که از واحد اقتصادی اکونومیست درباره سکونت جهانی منتشر شده است، شهر ونکوور کانادا را به عنوان سومین منطقه برتر اقتصادی در بین فهرستی از شهرهای مهم جهان معرفی کرده است. به عنوان مثالی دیگر، در ابتدای سال 2018 میلادی، سایت معتبر Startup Genome، شهرهای ونکور و تورنتو کانادا را به ترتیب در رتبه های پانزدهم و شانزدهم از بهترین اکوسیستم های استارتاپی جهان، قرار داده است.

بنابراین در تمام مطالعات انجام شده، ونکوور به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای محیط های فناورانه و استارت آپی انتخاب شده است.

درباره ویزای استارتاپ کانادا بیشتر بخوانید و همچنین برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در این باره، با وکیل ویزای استارتاپ کانادا در تراست همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید.

 • پیوند نزدیک با قاره آسیا

در حقیقت ونکوور کانادا، آسیایی ترین شهر در خارج از این قاره محسوب می شود. به شکلی که، یک سوم از جمعیت ونکوور از قاره آسیا به این منطقه مهاجرت کرده اند و در مدت ده سال گذشته نیز، این موضوع به یکی از ویژگی های اصلی هویتی در این منطقه از کانادا تبدیل شده است.

این ویژگی موجب شده است تا استعدادهای برتر آسیایی به این شهر کانادایی مهاجرت کنند و در بخش های مختلفی از اقتصاد شهر ونکوور، مشغول به فعالیت شوند. جالب است بدانید که تعداد قابل توجهی از شهروندان ونکوور، در خارج از این شهر متولد شده اند. به شکلی که، 44 درصد از ساکنان شهر ونکوور علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان دیگری نیز صحبت می کنند.

 • برخورداری از موسسات برتر آموزشی و دانشگاهی

2 دانشگاه شناخته شده و چندین مرکز آموزشی معتبر، به عنوان مراکز تأمین نیروی های کاری متخصص در شهر ونکوور محسوب می شوند. دانشگاه بریتیش کلمبیا که در ونکوور بریتیش کلمبیا واقع شده است، همواره به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان در نظام های رتبه بندی شناخته می شود.

به شکلی که، این دانشگاه همواره در فهرست 20 دانشگاه برتر دولتی جهان قرار گرفته است. دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار و موسسه فناوری بریتیش کلمبیا از دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار معتبر در شهر ونکوور کانادا هستند.

درباره دانشگاه های کانادا و رنکینگ دانشگاه های کانادا بیشتر بدانید.

 • تنوع بخش های اقتصادی و انعطاف پذیری در سرمایه گذاری

منطقه ونکوور در کانادا یکی از متنوع ترین بخش های اقتصادی را در جهان دارا است. بخش های مرتبط با فناوری، سرگرمی دیجیتال و اقتصاد سبز، از جمله بخش های اصلی در اقتصاد ونکوور محسوب می شوند. همچنین، بیش از 750 شرکت فعال در زمینه امور اجتماعی نیز در ونکوور، مشغول فعالیت هستند.

به علاوه، بر اساس گزارش منتشر شده از Express Employment Professionals، در بین شهرهای با بیش از 250 هزار نفر جمعیت در کشور کانادا، بهترین بازار کار متعلق به شهر ونکوور کانادا است. جالب است بدانید که بر اساس گزارش شرکت Grosvenor، دومین شهر انعطاف پذیر جهان برای سرمایه گذاری، شهر ونکوور کانادا معرفی شده است.   

 • برخورداری از یک زندگی با کیفیت

شهر ونکوور کانادا همواره به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت، معرفی شده است. به علاوه، این شهر به دلیل برخورداری از مناظر طبیعی بسیار زیبا همواره مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است.

دسترسی به مناطق ساحلی، برخورداری از اقلیم معتدل و برخورداری از حمل و نقلی مناسب، موجب شده است تا شهر ونکوور کانادا به گزینه ای ایده آل برای زندگی تبدیل شود. بر اساس گزارش اکونومیست، شهر ونکوور کانادا همواره در فهرست 3 شهر برتر جهان برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت قرار گرفته است. به علاوه، شهر ونکوور به عنوان سومین شهر سبز جهان نیز شناخته می شود.

علاوه بر تمام مزیت هایی که برای سرمایه گذاری در ونکوور مورد توجه قرار گرفته است، مزیت بسیار مهم دیگری که منطقه ونکوور از آن برخوردار است، کانادایی بودن این شهر است. در حقیقت، شما با سرمایه گذاری در شهر ونکوور، در کشور کانادا اقدام به سرمایه گذاری کرده اید.

کانادا یکی از بهترین اقتصادها را در بین تمامی اعضای عضو گروه G20 دارا است. سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) در آخرین گزارش خود به این نکته اشاره کرده است که، اقتصاد کانادا در سال های آینده نیز رو به رشد خواهد بود.

همچنین، کانادا به عنوان یکی از 10 اقتصاد برتر جهان نیز معرفی شده است. به علاوه، در گزارشی که یکی از بزرگترین شرکت های حسابرسی جهان با نام KPMG منتشر کرده است، کشور کانادا بهترین رتبه را در جهان، از نظر شاخص مالیات کل بدست آورده است. بنابراین، سرمایه گذاری در کانادا به تنهایی مزیت های فراوانی را برای سرمایه گذاران به همراه خواهد داشت.

با توجه به این موضوع که سرمایه گذاری در ونکوور کانادا می تواند از طریق روش های مختلفی انجام شود، و نیز وجود شرایط و مراحل مختلف برای سرمایه گذاری ونکوور کانادا، آگاهی کامل از شرایط و مراحل شرکت در برنامه های سرمایه گذاری کانادا، امری ضروری است.

این فرآیند می تواند بسیار وقت گیر و در مواقعی نیز برای داوطلبان دشوار باشد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم حتما قبل از انجام هر اقدامی، ابتدا با یک وکیل مهاجرت به کانادا درباره سرمایه گذاری در این کشور، مشورت کنید.

موسسه تراست با برخورداری از وکلای مجرب، زبده و با تجربه، سال ها است که خدمات مهاجرتی متنوعی را به هموطنان عزیز ارائه می دهد. بنابراین، چنانچه قصد سرمایه گذاری در ونکوور کانادا را دارید، حتما از راهنمایی های یکی از کارشناسان خبره تراست استفاده کنید.

بدین منظور، می توانید با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم مشاوره تخصصی، در سریع ترین زمان ممکن اولین وقت مشاوره را از یکی از کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست، دریافت کنید. در ادامه، به روش های مختلف سرمایه گذاری در ونکوور اشاره شده است.

سرمایه گذاری در ونکوور چرا با موسسه تراست؟

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا: آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال ‌های اخیر، بسیار چشمگیر بوده است.
 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه: صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.
 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت: تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح تجاری و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح تجاری شما را نیز افزایش دهد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزنس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، شما می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره و یا پر کردن فرم ارزیابی همین الان برای ارتباط با کارشناسان ما اقدام نمایید تا از شرایط خود برای اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

اگر علاوه بر مزیت های ذکر شده در این متن، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور به دلیل ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری و جذب مثال زدنی و کم نظیر سرمایه گذاران خارجی توانسته به یکی از مقاصد مهم تجاری تبدیل شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا برای سرمایه گذاری در ونکوور نیاز به بازدید اکتشافی است؟

با توجه به برنامه مهاجرتی که برای سرمایه گذاری در ونکوور درنظر گرفته اید، ممکن است برای انجام یک سفر اکتشافی نیاز باشد تا به منطقه ونکوور بریتیش کلمبیا سفر کنید و از نزدیک محیط کسب وکار را بررسی نمایید. به شکلی که، در برخی از برنامه های کار آفرینی در ونکوور، مانند برنامه پایلوت منطقه ای بریتیش کلمبیا، داوطلبان نیاز است تا برای دریافت نظر نماینده برنامه مهاجرتی، از محیط مشارکت کننده در برنامه مورد نظر یک بازدید انجام دهند.

آیا برای سرمایه گذاری در ونکوور نیاز به ارائه مدرک زبان است؟

با توجه به این موضوع که یکی از شرایط شرکت در اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا، ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی است، داوطلبان نیاز است تا برای کسب امتیاز بیشتر، نسبت به کسب حداقل نمره زبان با توجه به برنامه مهاجرتی مورد نظر اقدام نمایند.  

آیا شرط سنی برای سرمایه گذاری در ونکوور در نظر گرفته می شود؟

یکی از پارامترهایی که بر اساس آن به داوطلبان سرمایه گذاری در کانادا، امتیاز داده می شود، سن متقاضیان است. به عنوان مثال، در برنامه کارآفرین بریتیش کلمبیا، چنانچه داوطلبان در محدوده سنی بین 35 سال الی 44 سال قرار داشته باشند، حداکثر امتیاز مربوط به پارامتر سن را که برابر با 8 امتیاز در نظر گرفته شده است، دریافت خواهند کرد.

منظور از معیار انطباق پذیری در برنامه های سرمایه گذاری در ونکوور چیست؟

برای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه های کارآفرینی، معیاری با عنوان انطباق پذیری یا سازگاری در نظر گرفته شده است. در حقیقت، بر اساس این پارامتر، میزان سازگاری داوطلبان با محیط زندگی در ونکوور مورد ارزیابی قرار می گیرد. پارامترهایی مانند سن، میزان تسلط به زبان انگلیسی و سطح تحصیلات، برای بررسی میزان انطباق پذیری متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید