هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا در یک نگاه

نوع برنامههزینه پرداختی
ویزای بازدید کننده (از جمله سوپر ویزا) – برای هر نفر۱۰۰ دلار کانادا
ویزای بازدید کننده – ویزای اقامت موقت یکبار یا چند بار ورود – خانوادگی (5 یا بیشتر)۱۰۰ دلار کانادا

ویزای توریستی کانادا یک گزینه موقت مهاجرت به کانادا برای گردشگرانی است که با هدف گردشگری و تفریح ​​از این کشور دیدن می کنند. همچنین به عنوان ویزای اقامت موقت (TVR) شناخته می شود. از فوریه 2014 به هر توریستی به مدت 10 سال ویزای توریستی کانادا داده شده است. بر اساس این، داوطلبان می توانند به مدت شش ماه تا 10 سال وارد کانادا یا خارج شوند.

طبیعت کانادا از دیر باز به زیبایی و آرامش شناخته می شده است و مورد تحسین مردم جهان بوده است. این کشور با مناظر زیبای بی‌پایان و شگفتی‌ های طبیعی خارق ‌العاده، مقصد مهاجران بسیاری و همچنین مقصدی توریستی برای گردشگران است.

اگر در حال برنامه ریزی برای تعطیلات بعدی خود هستید، کانادا را حتما در لیست خود قرار دهید. این کشور علاوه بر زیبایی طبیعی، فضای اقتصادی خوبی برای فعالیت های تجاری دارد و حتی به عنوان محل سرمایه گذاری برای کارآفرینان و سرمایه گذاران در سراسر جهان محسوب می شود.

مهاجران خارجی که می خواهند به کانادا برای تفریح و لذت بردن زیبایی طبیعی یا فرصت های تجاری سفر کنند، برای ورود به این کشور باید ویزای ورود معتبر مانند ویزای توریستی یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) داشته باشند.

 در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به عواملی مانند هزینه، زمان پردازش، انواع ویزای کانادا و الزامات اولیه را مورد بحث قرار دهیم.

در تراست بخوانید : مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا ، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

دولت کانادا همیشه به دلیل سیاست ‌های مشخص و دقیق خود مورد توجه عموم قرار گرفته است و دسته‌ بندی های مختلف ویزا را طراحی کرده است که از طریق آن مسافران می‌توانند وارد کشور شوند. دولت کانادا هر مورد را ارزیابی می کند و بسته به شرایط آنها ویزا را تعیین می کند. ویزای تویستی کانادا به چند دسته کلی تقسیم می شود:

 • ویزای یکبار ورود

این ویزا به شما اجازه می دهد یک بار وارد کانادا شوید و پس از آن باید کشور را ترک کنید، به جز سفر به ایالات متحده و سنت پیر و میکلون، برای ورود مجدد به کشور باید ویزای جدیدی دریافت کنید. در صورتی که مسافر به ایالات متحده یا سنت پیر و میکلون سفر می کند، برای بازدید مجدد به کانادا نیازی به ویزای بازدیدکننده جدید ندارد.

 • ویزای چند بار ورود

این ویزا به گردشگران این امکان را می دهد که هر بار به مدت شش ماه بدون درخواست مجدد وارد کانادا شده و دوباره وارد کانادا شوند. مدت این ویزا 10 سال یا یک ماه قبل از آن است.

 • ویزای بازدید کننده خانوادگی برای کانادا

این ویزا از هر یک از اعضای خانواده می‌خواهد که ویزا را با استفاده از انواع مختلف فرم ‌های ویزای توریستی به نام درخواست اقامت موقت (IMM 5257) از جمله سایر فرم ‌های مربوطه تشکیل دهند.

هر متقاضی 18 سال یا بالاتر باید فرم اطلاعات خانواده (IMM 5645) را ارسال کند. فرم های درخواست همه اعضای خانواده را می توان در یک پاکت همراه با رسید پرداخت جمع آوری کرد.

 • محدودیت های خاص دولت کانادا هنگام صدور ویزا
 • متقاضیان کم سنی که به تنهایی سفر می کنند

متقاضیان کمتر از 18 سال که به تنهایی تصمیم به سفر به کانادا را می گیرند، باید چند شرط را داشته باشند تا واجد شرایط درخواست این ویزا باشند:

 • سفر کردن به تنهایی

اگر متقاضی به تنهایی سفر می کند، باید  Permission Letter را به زبان های رسمی مانند انگلیسی و فرانسوی که توسط والدین و قیم امضا شده است، دریافت کند. همراه با آن، باید مدرکی ارائه کنید که نام فردی را که از متقاضی در کانادا مراقبت می کند، ذکر کنید.

 • سفر کردن با قیم

این شرط مستلزم داشتن  Permission Letter به زبان های رسمی مانند انگلیسی و فرانسوی است که توسط والدین یا قیم غیر همراه امضا شده باشد.

 • نکته : توجه: فرم درخواست اعضای خانواده کمتر از 18 سال باید به امضای والدین برسد.

در تراست بخوانید : تمدید ویزای توریستی کانادا ، تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا به متقاضی اجازه می دهد تا به مدت دو سال از فرزندان یا نوه های خود دیدن کند. ویزای عادی بازدید کننده در صورتی معتبر است که بازدید شما شش ماه یا کمتر باشد. برای درخواست تحت این ویزا، باید شرایط لازم را داشته باشید و مدارک مربوطه را برای آن ارائه دهید.

شرط واجد شرایط بودن:

بیشتر بخوانید : بیمه مسافرتی کانادا ، فرهنگ مردم کانادا و زندگی در کانادا

مجوز سفر الکترونیکی یا ویزای توریستی کانادا

مجوز سفر الکترونیکی یا ETA به پاسپورت متقاضی مرتبط است و به مدت پنج سال یا زمانی که گذرنامه منقضی می شود، هر کدام زودتر باشد، اعتبار دارد. برای درخواست ETA، شخص باید پاسپورت معتبر، کارت اعتباری و آدرس ایمیل معتبر داشته باشد. ETA ظرف 24 ساعت پس از تکمیل ارسال می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

درباره ی آب و هوای کانادا و جاهای دیدنی کانادا در تراست بخوانید .

شرایط اولیه ویزای توریستی کانادا

اکثر بازدید کنندگان می توانند تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. در بندر ورودی کانادا، افسر مهاجرت مرزی ممکن است به شما اجازه اقامت کمتر یا بیشتر از 6 ماه را بدهد. در این صورت، تاریخ مورد نیاز برای خروج را در گذرنامه شما قرار می دهند.‌

آن ها همچنین ممکن است سندی به نام سابقه بازدیدکننده به شما بدهند که تاریخ خروج را نشان می دهد. اگر در پاسپورت خود مهر ندارید، می‌توانید از روز ورود به کانادا تا زمان انقضای پاسپورتتان به مدت 6 ماه بمانید. اگر به مهر نیاز دارید، می توانید از یک افسر خدمات مرزی درخواست کنید برای شما مهر بزند.

این ویزا در بین مردم دنیا برای اقامت کوتاه مدت یا برای اهداف گردشگری محبوب است. در زیر شرایطی که گردشگران برای درخواست ویزا باید رعایت کنند آورده شده است:

همچنین بخوانید : سیم کارت و تلفن در کانادا ، دانستنی های کانادا و شهرهای کانادا

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

نحوه درخواست خود را مشخص کنید

در اینجا، گردشگران می توانند برای درخواست ویزای توریستی، هر یک از گزینه ها یعنی آنلاین یا کاغذی را انتخاب کنند.
درخواست آنلاین – برای درخواست از طریق حالت آنلاین، باید به یک کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین دسترسی داشته باشید تا بتوانید تمامی اسناد خود را به صورت الکترونیکی کپی کنید.
درخواست روی کاغذ – اگر می خواهید از طریق کاغذ اقدام کنید، می توانید فرم درخواست ویزای خود را دانلود کرده و به همراه آن چک لیست را دنبال کرده و مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید.

فرم درخواست ویزای توریستی را پر کنید

هنگام پر کردن درخواست ویزا باید مراقب باشید زیرا یک اشتباه کوچک می تواند منجر به رد درخواست ویزا شود. در صورتی که درخواستی را نیمه تمام ارسال کنید یا مدارک لازم را نداشته باشید یا هزینه ای پرداخت نشده باشد، احتمال رد ویزای شما بسیار بالا است.
بهتر است با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا هیچ مشکلی برای شما به وجود نیاید. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست، به شما در این خصوص کمک خواهند کرد. با ما در تماس باشید.

پرداخت هزینه پردازش و مراجعه به مرکز محلی درخواست ویزای کانادا (CVAC)

پس از ثبت درخواست ویزا، مرحله بعدی پرداخت هزینه خواهد بود. دو حالت برای پرداخت هزینه وجود دارد – پیش نویس بانکی یا چک تایید شده. هنگامی که پرداخت انجام شد، وقت آن است که به مرکز درخواست ویزای کانادا (CVAC) مراجعه کنید.
مدارک مهم خود از جمله پاسپورت فعلی، عکس ها، فرم های تکمیل شده و تمامی مدارک پشتیبانی را طبق چک لیست و ابزار هزینه CIC و دستورالعمل های پرداخت فراموش نکنید.

فرم درخواست خود را ارسال کنید و درخواست خود را به صورت آنلاین پیگیری کنید

شما باید درخواست کامل خود را ارائه دهید و هزینه خدمات خود را پرداخت کنید. رسید به شما ارائه خواهد شد. شماره پیگیری منحصربفرد شما که بخش مهمی برای پیگیری رشد اپلیکیشن شما به صورت آنلاین است در رسید ذکر خواهد شد. در کنار آن، باید بیومتریک خود را نیز ارائه دهید. می توانید برنامه خود را با استفاده از شماره رهگیری منحصر به فرد ردیابی کنید.

هزینه پرداختی ویزای توریستی کانادا

بسته به شرایط شما، هزینه ای برای ویزای توریستی مختلف کانادا دریافت می شود. در زیر دسته بندی ویزای توریستی به همراه هزینه های آن ها ارائه شده است که در هر مورد باید ارائه شود.

نوع برنامههزینه پرداختی
ویزای بازدید کننده (از جمله سوپر ویزا) – برای هر نفر۱۰۰ دلار کانادا
ویزای بازدید کننده – ویزای اقامت موقت یکبار یا چند بار ورود – خانوادگی (5 یا بیشتر)۱۰۰ دلار کانادا

زمان پردازش ویزای توریستی کانادا

زمان پردازش ویزا کاملاً به محل مورد نظر بستگی دارد. زمان پردازش برنامه های آنلاین و برنامه های مبتنی بر کاغذ متفاوت است.

در تراست بخوانید : زیباترین شهرهای کانادا ، دریاچه های کانادا

نوع برنامهمدت زمان پردازش
درخواست آنلاین۱۴ روز
درخواست کاغذی۱۹ روز

مراحل بیومتریک برای اخذ ویزای توریستی کانادا

انگشت نگاری ویزای کانادا برای همه متقاضیان ویزای توریستی کانادا اجباری است. اثر انگشت شما اسکن می شود و عکس شما در نامه بیومتریک گرفته می شود.

 • مرحله 1: هزینه بیومتریک خود را بپردازید

هزینه بیومتریک ویزای توریستی کانادا 85 دلار کانادا است. هزینه باید با استفاده از کارت اعتباری یا نقدی پرداخت شود.

شما می توانید هزینه بیومتریک را هنگام ارسال درخواست ویزای خود یا در زمان بعدی پرداخت کنید. به شدت توصیه می شود که هزینه بیومتریک خود را هنگام ارسال درخواست ویزا پرداخت کنید. پرداخت دیر تر بیومتریک شما و در نهایت روند ویزای شما را به تاخیر می اندازد.

 • مرحله 2: نامه دستورالعمل بیومتریک را ظرف 24 ساعت دریافت کنید

اگر هزینه بیومتریک خود را هنگام ارسال درخواست ویزا پرداخت کرده باشید، نامه دستورالعمل بیومتریک خود را ظرف 24 ساعت پس از ارسال درخواست دریافت خواهید کرد.

 • مرحله 3: برنامه ریزی بیومتریک را در نزدیکترین VAC خود برنامه ریزی کنید

پس از دریافت نامه دستورالعمل بیومتریک خود، 30 روز فرصت دارید تا بیومتریک خود را ارائه دهید. عدم ارائه بیومتریک ظرف 30 روز منجر به ریجکت ویزا می شود.

دستورالعمل های موجود در دستورالعمل بیومتریک خود را دنبال کنید و یک نوبت بیومتریک را در نزدیکترین مرکز درخواست ویزا (VAC) یا مرکز پشتیبانی برنامه (ASC) تعیین کنید.

هنگامی که قرار نوبت بیومتریک خود را برنامه ریزی کردید، یک نامه تایید قرار نوبت بیومتریک از VAC یا ASC  دریافت خواهید کرد.

 • مرحله 4: مدارک را برای قرار ملاقات بیومتریک جمع آوری کنید

نامه دستورالعمل بیومتریک و تأیید قرار ملاقات بیومتریک خود را چاپ کنید. برخی از VAC ها به فرم رضایت نیاز دارند. اگر VAC شما به یکی نیاز دارد، دستورالعمل‌هایی در مورد آن در تأیید قرار ملاقات بیومتریک خود خواهید دید.

 • مرحله 5: در روز قرار ملاقات حضوری در VAC ظاهر شوید.

در روز قرار ملاقات، مدارک زیر را همراه داشته باشید

 • اصل پاسپورت
 • دستورالعمل بیومتریک
 • تایید قرار ملاقات بیومتریک
 • فرم رضایت نامه (در صورت نیاز)

اثر انگشت شما اسکن می شود و عکس شما گرفته می شود. برای جلوگیری از هر گونه مشکل با اثر انگشت یا عکس خود، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

 • مطمئن شوید که 10 انگشت شما عاری از هر گونه جراحت، بریدگی و ترک هستند
 • مطمئن شوید که 10 انگشت شما عاری از رنگ، روغن، گریس و غیره باشد.
 • مطمئن شوید که صورت شما عاری از هرگونه آسیب موقت، عینک آفتابی، کلاه و غیره باشد.
 • پیراهن یا تی شرت رنگ روشن بپوشید

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

همچنین بخوانید : مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری ، زبان کانادا

نکته : بیومتریک به مدت 10 سال معتبر است. اگر بیومتریک خود را در 10 سال گذشته بخشی از ویزای بازدید کننده، ویزای کار کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا داده اید، نیازی به ارائه مجدد بیومتریک خود ندارید.

می‌توانید از ابزار اعتبار بیومتریک در وب‌سایت IRCC استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا بیومتریک‌ های شما هنوز معتبر هستند یا خیر. اگر بیومتریک شما هنوز معتبر است، نیازی به پرداخت هزینه بیومتریک و ارائه بیومتریک ندارید.

امکان اخذ ویزای توریستی کانادا و انجام پروسه ی آن، به صورت کاملا آنلاین وجود دارد؟

سخن پایانی

اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز به انجام مراحل و شرایطی دارد که در بالا سعی کردیم به مهمترین نکاتی که در این باره وجود دارد بپردازیم. IRCC ممکن است گاهی به دلیل بهبود روند پرونده های مهاجرتی خود، تغییراتی را در برنامه های خود ایجاد کند با این حال روند کلی اخذ ویزای توریستی و نکات مربوط به آن را ذکر کردیم.

امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان موثر واقع شده باشد. مشاوران و وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست آماده خدمت رسانی به شما و ارائه مشاوره های تخصصی برای انواع ویزاها هستند. با ما تماس بگیرید و یک نوبت رزرو کنید تا شرایط شما برای اخذ هر ویزای که می خواهید بگیرید بررسی شود.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا ویزای بازدید کننده کانادا باز است؟

کانادا در تاریخ 7 سپتامبر 2021 درخواست ویزای بازدیدکننده را باز خواهد کرد. با این حال، تنها بازدید کنندگانی که کاملاً واکسینه شده باشند اجازه ورود به کانادا را خواهند داشت.

آیا ویزای بازدیدکننده کانادا چند بار ورود است؟

همه متقاضیان برای ویزای چند بار ورود در نظر گرفته می شوند که به شما امکان می دهد هر چند بار که بخواهید به مدت شش ماه به کانادا سفر کنید. با این حال، همه متقاضیان واجد شرایط ویزای چند بار ورود نخواهند بود. این در اختیار افسر ویزا است. ویزای یکبار ورود ممکن است در مواردی صادر شود که به عنوان مثال:
متقاضی واجد شرایط معافیت از هزینه و در مواردی که هدف ورود به کانادا محدود است (به عنوان مثال، برای بازدید رسمی توسط یک شهروند خارجی) است.
متقاضی در یک رویداد ویژه یک بار در کانادا شرکت می کند.
رویه ها یا دستورالعمل های خاص کشور وجود دارد و توسط IRCC تأیید شود.

آیا ویزای بازدید کننده کانادا می تواند به مجوز کار منتقل شود؟

در 24 آگوست 2020، IRCC  یک سیاست جدید COVID-19 را معرفی کرد که به بازدیدکنندگانی که در حال حاضر در کانادا هستند و یک پیشنهاد شغلی معتبر دارند، اجازه می‌دهد برای مجوز کار خاص کارفرما درخواست دهند و در صورت تایید می‌ توانند بدون خروج از کشور شروع به کار کنند.

آیا ویزای بازدیدکننده کانادا به بیومتریک نیاز دارد؟

در صورت درخواست ویزای بازدید، باید مشخصات بیومتریک خود را ارائه دهید. با این حال، استثنائات خاصی وجود دارد. با توجه به  COVID-19، هر کسی در کانادا که برای اقامت موقت درخواست می کند، از ارائه مشخصات بیومتریک معاف است. اگر در 10 سال گذشته برای ویزای بازدیدکننده بیومتریک داده اید و هنوز معتبر است، دیگر لازم نیست دوباره از نو آن را ارائه دهید.

مدت زمان رسیدگی به ویزای بازدید کننده کانادا چقدر است؟

زمان رسیدگی به درخواست ویزای بازدیدکننده از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و اینکه آیا از داخل یا خارج از کانادا درخواست می دهید یا خارج از کشور نیز در مدت زمان رسیدگی به پرونده موثر است. 

TRV کانادا (ویزای بازدید کننده) چیست؟

ویزای بازدیدکننده کانادا که به آن ویزای اقامت موقت (TRV) یا ویزای توریستی کانادا نیز گفته می شود، یک سند رسمی است که توسط اداره ویزای کانادا صادر می شود و در پاسپورت شما قرار می گیرد تا نشان دهد که شرایط لازم برای پذیرش در کانادا را دارید. مقیم موقت (چه به عنوان یک بازدید کننده، یک دانشجو یا یک کارگر).
انواع ویزای توریستی کانادا
بازدید / گردشگری
مطالعه
کار
اقامت موقت

چه کسی به ETA کانادا نیاز دارد؟

ETA کانادا برای همه ملیت های معاف از ویزا که برای گردشگری وارد کانادا می شوند، مورد نیاز است. اگر معاف از ویزا هستید، نیازی به ویزا ندارید، اما برای ورود به کانادا به ETA نیاز دارید.

چه کسی به ETA نیاز ندارد؟

موارد زیر برای ورود به کانادا نیازی به ETA ندارند.
دو تابعیتی کانادایی
مقیم دائم کانادا
دارندگان پاسپورت ایالات متحده
دارندگان پاسپورت با ویزای معتبر کانادا (توریستی، دانشجویی، کاری و غیره)

آیا ETA کانادا ویزا است؟

خیر. ETA کانادا ویزا نیست. این فقط یک مجوز آنلاین است که باید قبل از سفر به کانادا دریافت کنید.

اعتبار ETA کانادا چقدر است؟

ETA کانادا به مدت 5 سال یا زمانی که انقضای پاسپورت فعلی شما به اتمام برسد، معتبر است. ETA همچنین به یک پاسپورت خاص مرتبط است، بنابراین اگر به هر دلیلی گذرنامه جدیدی دریافت کردید، باید برای یک ETA جدید اقدام کنید.

چه زمانی برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم؟

شما می توانید برای ویزای توریستی کانادا تا 3 ماه قبل اقدام کنید.

چند بار می توان با ویزای توریستی وارد کانادا شد؟

ویزای توریستی کانادا معمولاً چند بار ورود است و به مدت 10 سال یا تا زمان انقضای پاسپورت شما اعتبار دارد. در پایان مدت اعتبار ویزای توریستی خود می توانید هر چند بار که دوست دارید به کانادا سفر کنید.

فرآیند درخواست ویزای توریستی کانادا دارای چند مرحله است ؟


ایجاد GCKey و ورود به وب سایت CIC
انتخاب ویزای بازدید کننده
پر کردن جزئیات اجباری
دانلود تمام فرم های درخواست ویزای کانادا
پر کردن فرم های درخواست
فرم های درخواست پر شده و امضا شده را بارگذاری کنید
بارگذاری اسناد پشتیبانی
پرداخت هزینه ویزا
پرداخت هزینه بیومتریک
ارسال درخواست
بررسی وضعیت درخواست
در صورت تایید، پاسپورت خود را به نزدیکترین VAC خود ارسال یا پست کنید
پاسپورت خود را با ویزای کانادا تحویل بگیرید
هزینه ویزای توریستی کانادا
هزینه ویزای توریستی کانادا 100 دلار کانادا می باشد. هزینه باید با استفاده از کارت اعتباری یا نقدی به صورت CAD پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید