کارآفرینی کبک

مهاجرت به کانادا از طریق کبک

این برنامه ی مهاجرتی از تاریخ 1 نوامبر 2019 تا تاریخ 1 جولای 2020 برای بازنگری و اصلاح به صورت موقت به حالت تعلیق در آمده است. شرایط پیش از این تاریخ به شرح زیر می باشد.

برنامه ی مهاجرت سرمایه داران به ایالت کبک تنها برنامه ی فعال مهاجرتی سرمایه گذاری مالی صرف در کانادا است. اگر شما توانایی اثبات مالکیت دارایی به ارزش حداقل 2 میلیون دلار کانادا در کشور خود دارید، و بتوانید 1.2 میلیون دلار را به ایالت کبک انتقال دهید و در اقتصاد آنجا سرمایه گذاری کنید، ایالت کبک به شما و خانواده ی شما اقامت دائم خواهد داد. هدف دولت کبک استفاده ی بخش خصوصی و صنایع کبک از سرمایه شما برای رشد و رونق بیشتر اقتصاد این استان و کشور است.

البته، در این برنامه ی مهاجرتی نیز مشابه اکثر قریب به اتفاق برنامه های مهاجرتی، داوطلبان به صورت رقابتی و بر اساس سیستم امتیاز بندی تعیین شده انتخاب می شوند. برای قبولی در مسیر مهاجرتی سرمایه گذاری کبک، شما باید حداقل 40 امتیاز طبق 6 معیار نمره گذاری شده دریافت نمایید و حداقل نمره ی 10 برای سابقه ی مدیریتی، و 25 برای میزان خالص دارایی دریافت نمایید. 6 معیار نمره دهی به وضعیت متقاضیان، عبارت اند از سطح و رشته ی تحصیلی، سابقه مدیریتی و تجربه ی کاری، سن، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی و داشتن نزدیکان یا اعضای خانواده ساکن کبک. حداکثر نمره ی موجود در این سیستم نمره دهی 94 امتیاز می باشد که متاثر از وضعیت همسر و خانواده ی متقاضی نمی باشد.

شرایط قبولی در برنامه ی مهاجرت سرمایه گذاری ایالت کبک

متقاضایان این برنامه ی مهاجرتی باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند. داشتن شرایط جدول زیر به معنای داشتن حداقل 35 نمره از 40 نمره مورد نیاز برای قبولی. کافیست در سه معیار دیگر حداقل به اندازه ی 5 نمره دیگر کسب نمایید تا نمره ی قبولی برای این طرح را دارا باشید. به عنوان مثال، داشتن مدرک کارشناسی دانشگاهی 6 نمره برای شما کسب خواهد کرد.

معیارپیش نیاز
حداقل ارزش سرمایه2.000.000 / دو میلیون دلار کانادا: متقاضی باید بیش از این رقم دارایی در کشور خود داشته باشد. این دارایی می تواند متشکل از املاک، حساب های مالی جاری و سپرده ی بانکی، سهام و اوراق سپرده گذاری، و یا ارز و طلا باشد. این سرمایه می تواند حاصل اشتراکی متقاضی و همسر متقاضی باشد.
حداقل ارزش انتقال1.200.000/ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا: حداقل سرمایه که باید به کانادا انتقال شود و در یک شرکت سرمایه گذاری بدون ریسک شود
تجربه‌ی کسب و کار یا سابقه‌ی مدیریتیحداقل 2 سال سابقه ی مدیریتی تمام وقت در 5 سال قبل از درخواست مهاجرت در یکی مشاغل کشاورزی، صنعتی و بازرگانی و یا تجربه ی مدیریت دولتی و یا سازمانی های بین المللی و یا موسسات خصوصی. موسسه یا شرکتی که متقاضی مدیریتش را برعهده داشته، لزوماً نباید انتفاعی بوده باشد و حداقل 2 کارمند تمام وقت باید به مدت 2 سال داشته باشد.
متقاضی می تواند در زمان ارسال درخواست بازنشسته باشد اما سابقه ی دوساله طی 5 سال قبل از درخواست باید احراز شود. متقاضی باید توانایهای مدیریتی و برنامه ریزی مالی، کنترل و نظارت بر منابع انسانی و مالی را در حوزه ی مدیریتی خود داشته باشد. تجربه های کاری و مدیریتی در دوره های کار آموزی و آموزشی در محاسبه ی سابقه ی مدیریتی در این برنامه مهاجرتی محاسبه نمی شود.
مصاحبهممکن است در پروسه ی پذیرش دعوت به مصاحبه شوید.
سایر پیش نیاز هاکنترل سوابق شخصی و سوابق پزشکی

مزایای برنامه ی مهاجرت سرمایه گذاری کبک

سرمایه گذاری بیش از 1.2 میلیون دلاری شما پس از دوران 5 ساله ی اقامت دائم قابل بازگشت به شرط پرداخت سود و مالیات خواهد بود. در این صورت پس از 5 سال این امکان برای شما خواهد بود که برای شهروندی کشور کانادا اقدام نمایید. در این سیستم مهاجرتی، شما ملزم به دخالت مدیریتی در محل سرمایه گذاری نیستید و عملاً، به غیر از سرمایه گذاری، متعهد به انجام کار دیگری نیستید. این در حالیست که در تمامی برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی دیگر کانادایی، علاوه بر سرمایه گذاری، نقش مدیریتی شما نیز در این مدت مورد بررسی و ممیزی قرار می گیرد که بر اساس آن اقامت دائم قابل اعطا خواهد بود. سرمایه گذاری در این برنامه ی مهاجرتی به همین واسطه، بدون ریسک خواهد بود و عملکرد شما در آن تاثیر نخواهد داشت.

علاوه بر مزایای سرمایه گذاری و مدیریت/ مالی این برنامه ی مهاجرتی، به تمامی اعضای خانواده ی متقاضی نیز اقامت دائم داده می شود و این به معنا بهره مندی از حقوق شهروندی ایالت کبک، و بسیاری مزایای دیگر از قبیل تحصیل رایگان و بیمه درمانی و سایر معیار های کیفیت بالای زندگی است.

ویدیو معرفی شهر کبک کانادا