سرمایه ‌گذاری در کبک

سرمایه گذاری در کبک

سرمایه ‌گذاری در کبک کانادا

برنامه‌ی مهاجرت سرمایه‌داران به ایالت کبک تنها برنامه‌ی فعال مهاجرتی سرمایه‌گذاری مالی صرف در کانادا است. اگر توانایی اثبات مالکیت دارایی به ارزش حداقل 2 میلیون دلار کانادا در کشور خود را دارید و بتوانید 1.2 میلیون دلار را به ایالت کبک انتقال دهید و در اقتصاد آنجا سرمایه‌گذاری کنید، ایالت کبک به شما و خانواده‌ی شما اقامت دائم خواهد داد. هدف دولت کبک استفاده‌ی بخش خصوصی و صنایع کبک از سرمایه شما برای رشد و رونق بیشتر اقتصاد این استان و کشور است.

در این برنامه‌ی مهاجرتی نیز همچون دیگر برنامه‌های مهاجرتی، داوطلبان به‌صورت رقابتی و بر اساس سیستم امتیازبندی مشخص انتخاب می‌شوند. برای قبولی در مسیر مهاجرتی سرمایه‌گذاری در کانادا در کبک، باید حداقل 40 امتیاز طبق 6 معیار نمره‌گذاری دریافت کنید و حداقل نمره‌ی 10 برای سابقه‌ی مدیریتی، و 25 برای میزان خالص دارایی دریافت نمایید. 6 معیار نمره‌دهی نسبت به وضعیت متقاضیان، عبارت‌اند از سطح و رشته‌ی تحصیلی، سابقه مدیریتی و تجربه‌ی کاری، سن، مهارت زبان انگلیس یا فرانسوی و داشتن نزدیکان یا اعضای خانواده ساکن کبک. حداکثر نمره‌ی موجود در سیستم نمره‌دهی 94 امتیاز است که متأثر از وضعیت همسر و خانواده‌ی متقاضی نیست.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا  و کار در کانادا بیشتر بخوانید.

سرمایه‌گذاری در کبک

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

شرایط قبولی در برنامه‌ مهاجرت سرمایه‌ گذاری در استان کبک

متقاضیان این برنامه‌ی مهاجرتی باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند. داشتن شرایط جدول زیر به معنای داشتن حداقل 35 نمره از 40 نمره موردنیاز برای قبولی است. کافی است در سه معیار دیگر حداقل 5 نمره دیگر کسب نمایید تا نمره‌ی قبولی در این طرح را کسب کنید. به‌ عنوان ‌مثال، داشتن مدرک کارشناسی، 6 نمره برای شما به همراه خواهد داشت.

درباره ویزای بیزینس کانادا و ویزای سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بخوانید.

معیار  پیش‌نیاز 
حداقل ارزش سرمایه2.000.000 / دو میلیون دلار کانادا: متقاضی باید بیش از این رقم دارایی در کشور خود داشته باشد. این دارایی می‌تواند متشکل از املاک، حساب‌های مالی جاری و سپرده‌ی بانکی، سهام و اوراق سپرده‌گذاری و یا ارز و طلا باشد. این سرمایه می‌تواند حاصل اشتراکی متقاضی و همسر متقاضی باشد.
حداقل ارزش انتقال سرمایه1.200.000/ یک ‌میلیون و دویست هزار دلار کانادا: حداقل سرمایه که باید به کانادا منتقل و در شرکتی بدون ریسک، سرمایه‌گذاری شود
تجربه کسب ‌و کار یا سابقه‌ی مدیریتیحداقل 2 سال سابقه‌ی مدیریتی تمام‌وقت در طول 5 سال قبل از درخواست مهاجرت در یکی از مشاغل کشاورزی، صنعتی و بازرگانی و یا تجربه‌ی مدیریت دولتی و یا سازمانی‌های بین‌المللی و یا مؤسسات خصوصی. موسسه یا شرکتی که متقاضی مدیریتش را بر عهده داشته، لزوماً نباید انتفاعی بوده باشد و حداقل 2 کارمند تمام‌وقت باید به مدت 2 سال داشته باشد. متقاضی می‌تواند در زمان ارسال درخواست بازنشسته باشد اما سابقه‌ی دوساله طی 5 سال قبل از درخواست باید محرز شود. متقاضی باید توانایی‌های مدیریتی و برنامه‌ریزی مالی، کنترل و نظارت بر منابع انسانی و مالی را در حوزه‌ی مدیریتی خود داشته باشد. تجربه‌های کاری و مدیریتی در دوره‌های کارآموزی و آموزشی در سابقه‌ی مدیریتی در این برنامه مهاجرتی محاسبه نمی‌شود.
مصاحبهممکن است در پروسه‌ی پذیرش دعوت به مصاحبه شوید.
سایر پیش‌نیازهاکنترل سوابق شخصی و سوابق پزشکی

درباره طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) و ویزای کار در کانادا بیشتر بدانید.

مزایای برنامه‌ مهاجرت سرمایه‌ گذاری در استان کبک

مزایای برنامه‌ مهاجرت سرمایه‌ گذاری در استان کبک

سرمایه‌گذاری بیش از 1.2 میلیون دلاری شما پس از دوران 5 ساله‌ی اقامت دائم قابل بازگشت به‌ شرط و همراه با پرداخت سود و مالیات خواهد بود. در این صورت پس از 5 سال این امکان برای شما خواهد بود که برای قامت کشور کانادا اقدام نمایید. در این سیستم مهاجرتی، شما ملزم به دخالت مدیریتی در محل سرمایه‌گذاری نیستید و عملاً، به غیر از سرمایه‌گذاری، متعهد به انجام کار دیگری نیستید. این در حالی است که در تمامی برنامه‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی دیگر در کانادا، علاوه بر سرمایه‌گذاری، نقش مدیریتی شما نیز در این مدت مورد بررسی و ممیزی قرار می‌گیرد که بر اساس آن اقامت دائم قابل‌ اعطا خواهد بود. سرمایه گذاری در این برنامه‌ی مهاجرتی به همین واسطه، بدون ریسک خواهد بود و عملکرد شما در آن تأثیر نخواهد داشت.

علاوه بر مزایای سرمایه‌گذاری و مدیریت/مالی در این برنامه‌ی مهاجرتی، به ‌تمامی اعضای خانواده‌ی متقاضی نیز اقامت دائم داده می‌شود و این به معنای بهره‌مندی از حقوق شهروندی کانادا در ایالت کبک و بسیاری مزایای دیگر از قبیل تحصیل رایگان و بیمه درمانی و سایر معیارهای کیفی زندگی در امر مهاجرت به کبک کاناداست.

ویدیو معرفی شهر کبک کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

در صورت تمایل به ارسال درخواست مهاجرت برای یکی از اعضای خانواده، آیا باید چندین اکانت در مورد پروژه کبک ایجاد کرد؟

خیر. متقاضی اصلی یک اکانت ایجاد و درخواست مهاجرت برای اعضای خانواده خود را از طریق همین اکانت ارسال می کند.

چرا استفاده از خدمات حرفه‌ای مهاجرتی برای مهاجرت اقتصادی توصیه اکید می‌شود؟

مسیرهای مهاجرت اقتصادی دارای جزئیات و پیچیدگی‌های بسیاری است که در برخی مسیرهای مهاجرتی دیگر وجود ندارند. پیچیدگی‌ها و روال‌های قانونی، چالش‌های سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر، ریسک‌های همراه با انتقال سرمایه و روال‌های حقوقی و قضایی اهمیت داشتن همراهی معتمد را در این مسیر دو چندان می‌کند. مسیرهای مهاجرت اقتصادی علیرغم امتیازات بسیاری که در انتهای مسیر برای مهاجر دارد، کمینگاهی برای برخی فرصت‌طلبان و همین‌طور مقطعی برای اشتباهات پرهزینه نیز است.
با توجه به اهمیت و خطیر بودن مسیرهای مهاجرتی، بسیار عقلانی است که مشاورس حرفه‌ای و تیم حقوقی خبره‌ای در تمامی مسیر همراه شما باشد و این کار به همه‌ی متقاضیان مهاجرت اقتصادی توصیه‌ی اکید می‌شود.   

برای مسیر مهاجرتی سرمایه‌گذاری مالی کبک، تراست چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

خوشبختانه این مسیر مهاجرتی نیاز به مطالعه‌ی کمتری نسبت به سایر برنامه‌های مهاجرتی اقتصادی کبک و سایر نقاط کانادا دارد. با توجه به بالا بودن مبالغ مالی، و همین‌طور گسترده بودن مستندات ارسالی، نیاز دو چندان برای جمع‌آوری و تنظیم اسناد وجود دارد. برای این مسیر مهاجرتی به‌یخصوص، عمده‌ی خدمات وکلای خبره‌ی مهاجرتی تراست برای تنظیم مستندات لازم و مکاتبات است. وکلای متخصصین تراست در تمامی مکاتبه‌ها، عقد قراردادها، تعهدنامه‌های و سایر اقدامات حقوقی و قانونی دقیق‌ترین اقدامات را انجام خواهند داد. برخی روال‌های قانونی در ادارات کانادا ممکن است در غیاب شما در کانادا قابل انجام باشد.

استفاده از خدمات تراست چه فوایدی در مسیر مهاجرت سرمایه‌گذاری به استان کبک دارد؟

خدمات تراست، سرمایه‌گذاری برای رسیدن به فواید بیشتر در مسیر مهاجرتی است. خدمات تراست سبب افزایش اطلاعات شما و در نتیجه تصمیم درست‌تر می‌شود. همیشه وجود مشاوری خبره و امین در اتخاذ تصمیم‌های حیاتی و مهم به موفقیت شما کمک کرد.
روند مهاجرت دارای جزئیات و پیچیدگی‌هایی است که ممکن است برای بسیاری خسته‌کننده و گیج‌کننده باشد. دریافت خدمات حرفه‌ای در اشراف به این مسیرها و ایجاد اعتماد به ‌نفس و در کل موفقیت در مسیر به شما کمک خواهد کرد.
وکلای با تجربه‌ی تراست احتمال خطا را در تنظیم اسناد و قراردادها به حداقل می‌رسانند و با مشاوره‌ی حقوقی سیر کارآفرینی و سرمایه‌گذاری شما را بهبود می‌بخشند. همین‌طور وکلای تراست در غیاب شما می‌توانند امورات لازم را در کانادا پیش ببرند که همین امر، هزینه‌های مالی و زمانی شما را کاهش می‌دهد. فواید خدمات تراست به همین موارد ختم نمی‌شوند، در کل می‌توان بیان کرد که خدمات تراست شانس مهاجرت شما را افزایش می‌دهد، مسیر مهاجرتی شما را کوتاه‌تر می‌کند و آینده پس مهاجرت شما را بهبود می‌بخشد.

آیا می‌توان پس از انتقال سرمایه به کانادا و اسکان، کسب ‌و کار خود را تغییر دهیم؟

خیر. برای قبولی درخواست شما برای مهاجرت سرمایه‌گذاری در استان کبک، باید قبول کنید که در ایالت کبک ساکن خواهید شد و در همان ایالت کار و تحصیل خواهید کرد. به‌علاوه، بیشتر امتیازات مربوط به استان کبک در همان ایالت قابل ‌دسترسی است. لذا باید پیش از درخواست خود و اجرای سیر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، اطلاعات کافی جمع‌آوری و تصمیم کاملاً مطمئن اتخاذ کنید. البته سفرهای تفریحی و توریستی از این حالت مستثنی‌اند.

آیا محدودیت سنی برای مسیر مهاجرت سرماهی‌گذاری در استان کبک وجود دارد؟

خیر، اما در سیستم نمره‌دهی به وضعیت متقاضیان، معیار سن نیز تأثیر دارد. به‌طور کل در تمامی برنامه‌های مهاجرتی کمترین نمره سن برای متقاضیان بیشتر از 54 سال لحاظ می‌شود و بیشترین نمره در مسیرهای مهاجرت اقتصادی، بین 22 تا 49 سال محسوب می‌گردد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.