مهاجرت به نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرت استانی ایالت نوااسکوشیا کانادا

برنامه مهاجرت استانی ایالت نوا اسکوشیا کانادا 

 استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia) مجمع‌الجزایری با حدود بیش از 3000 جزیره واقع در جنوب‌ شرق کاناداست. پایتخت این ایالت شهر بزرگ هالیفکس (Halifax) است که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا، با فرهنگ و هنری غنی است. طبیعت، جزایر بسیار و سواحل این استان یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین نقاط توریستی کانادا محسوب می‌شود که همه ساله، ثروت فراوانی را به این استان روانه می‌کند.

جمعیت استان نوا اسکوشیا حدود یک میلیون نفر است و این در حالی است که تولید ناخالص سالیانه‌ی ایالتی آن معادل 45 هزار میلیارد دلار است. در 20 سال گذشته تولید ناخالص ایالتی نوا اسکوشیا همواره روندی صعودی و به تناسب آن میزان ثروت به ازای جمعیت هم افزایش داشته است. میانگین درآمد جامعه نوا اسکوشیا حدود 29 هزار دلار است که در میان استان‌های کانادا جایگاه میانی را به خود اختصاص داده است. تمام آمارهای حاکی از وضعیت اقتصادی این استان، روند افزایشی و رشد اقتصادی نوا اسکوشیا را نشان می‌دهند و با توجه به سیاست‌های حمایتی این استان، کیفیت زندگی در نوا اسکوشیا بسیار بالاست. برای آشنایی با چگونگی روند مهاجرت به نوا اسکوشیا با تراست همراه باشید.

برنامه مهاجرت استانی ایالت نوااسکوشیا کانادا

در سال های اخیر، دولت محلی نوا اسکوشیا با بهره‌بری از برنامه‌های توسعه اقتصادی و افزایش سرمایه‌های انسانی این استان، تعداد جذب مهاجران را افزایش داده است. اداره مهاجرتی استان نوا اسکوشیا در راستای اهداف توسعه‌طلبانه‌ی ایالتی، برنامه‌های مهاجرت استانی (NSPNP) متعددی طراحی کرده است که همه آن‌ها بر مبنای جذب مهاجرانی شایسته و سودمند برای اقتصاد و جامعه نوا اسکوشیا هستند.

درباره ویزای نیروی متخصص فدرال و ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا بیشتر بخوانید.

در حال حاضر 9 برنامه مهاجرتی فعال در سایت رسمی اداره مهاجرتی نوا اسکوشیا وجود دارد که همه ساله، بسته به نیازهای موجود ایالت، تغییراتی در این برنامه ایجاد می‌شود. برنامه‌های مهاجرت استان نواسکوشیا به شرح زیر هستند:

  • برنامه تقاضای نیروی انسانی نوا اسکوشیا، اکسپرس اینتری
  • برنامه تجربی نوا اسکوشیایی، اکسپرس اینتری
  • برنامه اولویت‌های نیروی کار نوا اسکوشیا
  • برنامه جذب کارگران ماهر
  • برنامه جذب حرفه‌های مورد تقاضا
  • برنامه جذب مهاجران کارآفرین
  • برنامه مهاجرتی دانش‌آموختگان کارآفرین خارجی
  • برنامه جذب متخصصان فیزیوتراپی
  • برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانتیک

می‌توانید برای دریافت دقیق‌ترین اطلاعات، آخرین اخبار و نیازمندی‌ها و همچنین انجام ثبت‌نام در برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا به وب سایت رسمی اداره ی مهاجرتی این استان مراجعه کنید.

برای مشاهده طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) روی لینک کلیک کنید.

برنامه تقاضای نیروی انسانی نوا اسکوشیا اکسپرس اینتری 

یکی از مسیرهای دریافت اقامت دائم استان نوا اسکوشیا، ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال از طریق   دسته‌ی برنامه‌های استانی(PNP) به نام (Nova Scotia Demand Express Entry ) است. در این مسیر متقاضی ابتدا ثبت‌نام و سپس شرایط مهاجرتی او در سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری دولت فدرال ممیزی می‌شود. در صورت داشتن شرایط حداقلی احراز صلاحیت، متقاضی در لیست انتظار برنامه‌های استانی (PNP Selection Pool) قرار می‌گیرد. سپس اداره مهاجرتی استانی از میان متقاضیان نیرو‌های مورد نیاز خود را انتخاب می‌کند. در سال‌های اخیر، 11 کد رشته‌ی شغلی در لیست نیازهای کاری استان نوا اسکوشیا قرار گرفته است که با توجه به آن‌ها بهترین‌ها از لیست انتظار اکسپرس اینتری فدرال انتخاب می‌شوند.

درباره ویزای اکسپرس انتری کانادا بیشتر بدانید.

برنامه تقاضای نیروی انسانی نوااسکوشیا اکسپرس انتری

برنامه تجربی نوا اسکوشیایی اکسپرس اینتری 

یکی دیگر از مسیر‌های مهاجرتی منتهی به دریافت اقامت دائم استان نوا اسکوشیا از طریق ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری فدرال و دسته‌ی تجربه کانادایی از طریق Nova Scotia Experience Express Entry  است. افرادی که تجربه زندگی و کار در نوا اسکوشیا را دارند می‌تواند با اعلام تمایل به مهاجرت به استان نوا اسکوشیا منتخب اداره مهاجرت این استان شوند.

برنامه اولویت ‌های نیروهای کاری نوا اسکوشیا 

طبق سیاست‌های برنامه‌ی مهاجرتی (Nova Scotia Labour Market Priorities)، کارفرمایان نوا اسکشیایی ملزم به دریافت مجوز LMIA برای ارسال پیشنهاد کاری به نیروهای متخصص خارجی نخواهند بود. بنابراین امکان دریافت پیشنهاد کاری در مشاغل با اولویت آسان‌تر خواهد بود. متقاضیانی نیز که پیشنهاد شغلی از کارفرمایی نوااسکوشایی دریافت دارند، از طرق مختلف، چه به صورت موقت و چه به صورت دائمی می‌توانند از مسیرهای متفاوت ویزای کار در کانادا اقدام کنند.

برنامه اولویت‌های نیروهای کاری نوااسکوشیا

 برنامه جذب کارگران ماهر نوا اسکوشیا 

 برنامه (Skilled Worker Stream) برای جذب کارگران ماهر، نیمه ماهر و تکنسین‌های فنی است که از کارفرمایی در نوا اسکوشیا پیشنهاد کاری دارند. پیشنهاد کار باید برای کاری تمام وقت و دائمی در سطوح شغلی C و D باشد.

 برنامه ی جذب کارگران ماهر نوااسکوشیا

برنامه جذب حرفه های مورد تقاضا نوا اسکوشیا 

 برنامه مهاجرتی (Occupation In Demand Stream) برای جذب نیرو‌های انسانی مورد نیاز است. لیست تقاضای نیروی کاری در سایت اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا قابل مشاهده است و تمام عناوین شغلی لیست در رده‌ی شغلی C هستند.

برنامه جذب مهاجران کارآفرین نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرتی (Entrepreneur Stream) برای جذب متقاضیان کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا است. متقاضیان این برنامه مهاجرتی باید توانایی این را داشته باشند که با استفاده از سرمایه شخصی خود و داشتن تجربه کاری متناسب کسب و کار جدیدی را در این استان راه‌اندازی و یا امتیاز کسب و کاری را خریداری و اداره کنند. در این برنامه مهاجرتی ابتدا برای متقاضی ویزای 2 ساله‌ی کاری با هدف راه‌اندازی کسب و کار صادر خواهد شد. در صورتی که متقاضی بتوانند در این دو سال کسب‌ و کار مشخص شده را به مرحله‌ی بهره‌برداری و سود برساند می‌تواند برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

برای اطلاع از سرمایه ‌گذاری در استان نوا اسکوشیا و سرمایه گذاری در کانادا روی لینک‌های مرتبط کلیک کنید.

برنامه  جذب مهاجران کارآفرین نوااسکوشیا

برنامه مهاجرتی دانش آموختگان کارآفرین خارجی نوا اسکوشیا  

برنامه مهاجرتی (International Graduate Entrepreneur Stream) جذب آن دسته از دانش‌آموختگان خارجی دانشگاهی یا موسسات آموزشی استان نوا اسکوشیا است که توانسته باشند پس از اتمام تحصیل، در استان نوا اسکوشیا کسب و کار جدیدی راه‌اندزای و یا در کسب و کار شریک شده باشند.

درباره مهاجرت کارآفرینان فارغ التحصیل از دانشگاه های نوا اسکوشیا و تحصیل در نوااسکشیا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بیشتر بدانید.

برنامه‌ جذب متخصصان فیزیوتراپی و طب فیزیکی نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا نیازمند نیروی متخصص و دانش‌آموختگان طب فیزیکی و رشته‌های مرتبط است. برای این منظور، از طریق برنامه Physician Stream تسهیلات قابل توجهی برای افراد با چنین تخصص و تحصیلاتی قرار گرفته است تا مشوقی باشد برای مهاجرت این دسته از سرمایه‌های انسانی به نوا اسکوشیا.

برنامه‌ جذب متخصصان فیزیوتراپی و طب فیزیکی نوااسکوشیا

برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانتیک نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا یکی از استان‌های کاناداست که طبق معاهده جذب مهاجر کانادا-آتلانتیک اقدام به پذیرش مهاجر می‌کند. در این معاهده از 30 کشور مختلف جهان، (متاسفانه کشور عزیزمان ایران جزء این معاهده نیست و این مسیر مهاجرتی برای ما ایرانیان انجام پذیر نیست) جوانان آماده به کارآموزی یا کار طبق شرایط و ضوابطی امکان مهاجرت به کانادا را از طریق (Atlantic Immigration Pilot Program) دارند.