سرمایه ‌گذاری در نوا اسکوشیا

سرمایه ‌گذاری و کارآفرینی در استان نواساکوشیا کانادا

چرا سرمایه گذاری در کانادا ؟

 • حداقل میزان سرمایه موردنیاز: 100 هزار دلار کانادا
 • بهترین و راحت ترین کشور برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده
 • برخورداری از بالاترین سطح رفاه و امکانات اجتماعی برای خود و خانواده
 • پایین ترین نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی عضو گروه جی هفت
 • بالاترین قوانین حمایتی ویژه کسب و کارهای نوپا
 • ثبات اقتصادی، کاهش ریسک سرمایه گذاری و امکان اتصال به بازارهای جهانی
 • عدم وجود محدودیت سنی و نمره زبان بالا در برنامه‌ های سرمایه گذاری

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه ‌گذاری در نوا اسکوشیا کانادا

استان نوا اسکوشیا، واقع در جنوب شرقی کانادا، مسیر مهاجرت را برای جذب کارآفرینان و مدیران باتجربه صنایع و کسب و کارهای خارجی باز کرده است. اقتصاد این استان جزیره‌ای شکل، بر پایه‌ی منابع طبیعی و کشاورزی است و حدود 40 تا 50.000 هزار فرصت شغلی در این محدوده برآورد می‌شود.

در سال‌های اخیر، وضعیت اقتصادی استان با میانگین 2 درصد رشد اقتصادی سالانه رو به بهبود بوده است و این فاکتور، در کنار آب و هوای نسبتاً معتدل، نوا اسکوشیا را به مقصدی قابل قبول برای کار، کار آفرینی و زندگی تبدیل کردده است. برای آشنایی بیشتر با شرایط سرمایه گذاری در کانادا به ویژه در استان نوا اسکوشیا با تراست همراه باشید.

ثبت‌نام در این مسیر مهاجرتی به صورت چند مرحله‌ای است. در قدم اول باید برای اداره مهاجرت نوا اسکوشیا انگیزه‌نامه (EOI: Expression of interest) بفرستید و قصد خود برای اشتغال‌زایی و ثبت‌نام از طریق این برنامه مهاجرتی اعلام کنید. پس از بررسی انگیزه‌نامه، در صورتی که به اندازه کافی قانع کننده باشد، به شما اجازه ثبت‌نام اولیه داده خواهد شد.

برای ثبت‌نام نیز باید اطلاعات کامل خود را در سامانه اینترنتی برنامه‌های مهاجرت استانی نوا اسکوشیا  وارد کنید. پس از تکمیل ثبت‌نام، به پرونده شما امتیاز داده خواهد شد و در لیست انتظار در رقابت انتخابی قرار خواهید گرفت.

اطلاعات این صفحه بر مبنای دفترچه راهنمای جامع برنامه مهاجرتی کارآفرینان نوا اسکوشیا (نسخه سال 2019) تدوین شده است. برای مطالعه نسخه اصلی دفترچه راهنما پیش از انجام اقدامات مهاجرتی اینجا را کلیک کنید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا بیشتر بخوانید.

حداقل شرایط برای پذیرش در مسیر مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا  

 • حداقل سن 21 سال.
 • مجموع سرمایه‌ها و دارایی‌های متقاضی باید حداقل 600.000 دلار کانادا باشد، این رقم باید مورد تائید حسابداران اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا قرار گیرد.
 • گواهی مشروعیت منابع مالی معرفی شده از طرف حسابرسان مورد تایید اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا.
 • حداقل دارای 3 سال تجربه مدیریت و ریاست کسب و کار فعال با سهم حداقلی مالکیت 33% در 5 سال گذشته و یا در 10 سال گذشته حداقل 5 سال مدیریت ارشد یک کسب و کار را بر عهده داشته باشند.
 • اعلام تمایل به سرمایه‌گذاری حداقل 150.000 دلار کانادا بر ای احداث یا خرید و گسترش کسب و کاری فعال در ایالت نوا اسکوشیا.
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی. نمرات زبان باید در سیستم معادل‌سازی نمرات زبان (CLB) معادل 5 برای تمامی مهارت‌های چهارگانه زبان باشد. آزمون‌های IELTS و CELPEP هر دو جنرال و برای زبان انگلیسی و TEF زبان فرانسوی مورد تایید ادارات مهاجرتی کانادا هستند. برای تبدیل نمره آزمون خود به این آدرس مراجعه کنید.   
 • سطح تحصیلات دیپلم به بالا باشد و تمامی مدارک تحصیلی در اداره اعتبارسنجی تحصیلات کانادا ECA تایید شده باشند. تاییده‌های تحصیلی باید 5 سال پیش از ارائه در خواست انجام شده باشد. برای اطلاعات بیشتر از نحوه و مراحل تاییده‌های تحصیلی به این آدرس مراجعه کنید.
 • دارای طرح جامع اقتصادی برای احداث کسب و کار با تمامی جزئیات و برنامه‌های اجرایی و آنالیزهای مورد نیاز.
 • قبول شرایط زندگی و کار به صورت دائمی در استان نوا اسکوشیا.

درباره تحصیل در نوا اسکوشیا بیشتر بخوانید.

حداقل شرایط مورد نیاز برای کسب و کار پیشنهادی در برنامه مهاجرتی کارآفرینی و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

 • سهم مالکیت متقاضی از کسب و کار احداثی یا خریداری شده باید حداقل 33% باشد.
 • متقاضی باید نقش فعال و موثر در اداره کسب و کار داشته باشد. مدیریت باید به صورت روزانه و از نزدیک و نظارت دائم انجام شود و مدیریت از راه دور، از سایر نقاط استان، کانادا یا خارج از خاک کانادا، قابل قبول نخواهد بود.
 • کسب و کار باید ماهیت انتفاعی داشته باشد و هدف اصلی آن، کسب درآمد از طریق فروش محصولات و ارائه خدمات باشد.
 • کسب و کار پیشنهادی باید شرایط قانونی و عرفی منطقه‌ای را رعایت کند.
 • کسب و کار باید برای بقای دائمی احداث شود و کسب و کارهای موقت مورد تایید برنامه‌های مهاجرتی نیستند.
 • مبنای ایجاد کسب و کار باید سودآوری و پرداخت مالیات بر سود حاصل از فعالیت اقتصادی باشد و در غیر این صورت، کسب و کار مطلوب اداره  مهاجرتی استان نوا اسکوشیا نخواهد بود و مورد تایید قرار نخواهد گرفت.
 • کسب و کار باید پتانسیل ایجاد رونق و بهبود وضعیت اقتصادی در نوا اسکوشیا را داشته باشد، به عنوان مثال:
  • در کسب و کار پیشنهادی، ارزش افزوده به واسطه تولید و یا فرآوری محصولات تولید شود، صادرات استان افزایش یابد، مراکز جاذبه توریست احداث شود، علوم و تحقیقات بهبود یابند و یا تکنولوژی‌های جدید تجاری سازی شوند.
  • روندهای سنتی رایج در صنایع با روش‌های مدرن و نوآورانه بهینه‌سازی شوند.
  • دانش و تکنولوژی جدید به واسته کسب و کار احداثی، وارد استان نوا اسکوشیا شود.
  • تولیدات و خدمات ارائه شده برای اقشار آسیب‌پذیر و ضعیف‌تر جامعه رفاه ایجاد کند.
 • کسب و کار پیشنهادی، باید حداقل 1 فرصت شغلی تمام‌وقت برای بومیان نوا اسکوشیا و یا دارندگان اقامت دائم کانادا به همراه داشته باشد. این فرصت شغلی نباید به نزدیکان متقاضی داده شود و علاوه بر آن، باید شرایط زیر را داشته باشد:
  • شغل تولید شده باعث بهبود موقعیت شغلی کارمند شود از شرایط شغلی قبلی بهتر باشد.
  • در راستا و حوزه‌ی کاری قبلی کارمند استخدامی باشد.
  • طبق عرف رایج استان دستمزد و مزایا داشته باشد.

درباره هزینه مهاجرت به کانادا و میانگین حقوق در کانادا بیشتر بخوانید.

سایر شرایط مورد نیاز برای خرید کسب و کار و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

 • کسب و کاری که قصد خرید آن در طرح اقتصادی آمده است باید در 5 سال قبل از ارسال طرح در مالکیت فروشنده باشد.
 • متقاضیان باید سفر تحقیقاتی به استان، بازدید از منطقه پیشنهادی برای خرید کسب و کار و ملاقات حضوری با مالک قبلی و فروشنده کسب و کار را داشته باشند.
 • متقاضی باید دلایل قانع‌کننده برای خرید کسب و کار به قیمت عرف و منطقی داشته باشد.
 • کسب و کار باید فعال باشد و در دست ضبط بانکی یا ضمانت بانکی نباشد.
 • متقاضی خرید کسب و کار و مهاجرت کارآفرینی، باید نیروهای شاغل در آن کسب و کار را حفظ کند و حتی شرایط کاری و حقوقی آن‌ها را بهبود بخشد، و فرصت‌های کاری جدید نیز بوجود بیاورد.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در نوااسکوشیا

 • حداقل مبلغ: حداقل سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا 150 هزار دلار است.
 • ثروت خالص: حداقل ثروت خالص مورد نیاز در نوا اسکوشیا 600 هزار دلار است.

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزینس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

مراحل اقدامات مهاجرتی مسیر کارآفرینان برای سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا 

تدوین انگیزه نامه

اولین قدم برای متقاضیان در این برنامه مهاجرتی، ثبت انگیزه‌نامه یا اظهار تمایل خود به کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا است.
این مرحله به صورت اینترنتی است و در آن، علاوه بر ارائه اطلاعات کلی از وضعیت خود، متنی 1000 تا 1500 کلمه‌ای نیز باید ارسال شود.
اولین غربال متقاضیان در این مرحله، طبق 8 معیارِ بررسی اطلاعات شخصی و همین طور متن انگیزه‌نامه انجام می‌شود.
در این مسیر مهاجرتی، از همین قدم اول، متقاضیان به صورت رقابتی انتخاب می‌شوند، لذا ارائه اطلاعات دقیق، نگارش متنی بی‌نقص و افزایش امتیاز مهاجرتی در صورت امکان، بسیار اهمیت دارد. در انتها، منتخبان مرحله اول، به مرحله دوم راه خواهند یافت.

دریافت دعوت‌نامه برای ثبت‌نام

متقاضیانی که از مرحله اظهار تمایل انتخاب شوند، از طرف اداره مهاجرت استان دعوت‌نامه‌ای برای ثبت‌نام رسمی دریافت خواند کرد.
به واسطه این نامه، متقاضی اجازه پیدا خواهد کرد که مراحل زیر را طبق زمان‌بندی مشخص انجام دهند.

– ظرف 20 روز پس از دریافت دعوت‌نامه، حسابرس مالی مورد تایید به اداره مهاجرت برای بررسی منابع مالی متقاضی انتخاب و به اداره مهاجرت استان اعلام شود.
– ظرف 90 روز پس از دریافت دعوت‌نامه، فرم ثبت‌نام مهاجرت کارآفرینی نوا اسکوشیا تکمیل شود.
– ظرف 90 روز پس از دریافت دعوت‌نامه، تمامی مدارک مربوط به شرایط ادعا شده در مرحله خود اظهاری در اظهار تمایل (EOI) به صورت رسمی و تایید شده ارسال شود.
– ظرف 90 روز پس از دریافت دعوت‌نامه، طرح جامع اقتصادی و برنامه اجرایی راه‌اندازی کسب و کار ارسال شود.
– ظرف 180 روز پس از دریافت دعوت‌نامه، مدارک مربوط به سرمایه شخصی متقاضی باید از طرف حسابرس مورد تایید اداره مهاجرت نوا اسکوشیا تایید و تحویل داده شود.

شرکت در مصاحبه حضوری و عقد قرارداد حسن انجام کار

در صورت پذیرش در مرحله قبلی و قبولی تمامی مدارک ارسال شده، متقاضی دعوت‌نامه‌ای برای مصاحبه حضوری دریافت می‌کند. تمامی مصاحبه‌ها برای این مسیر مهاجرتی به صورت حضوری و اجباری هستند و در استان نوا اسکوشیا برگزار می‌شوند.
این مصاحبه باید ظرف مدت 60 روز پس از دریافت دعوت‌نامه انجام شود و متقاضی در این مدت فرصت خواهد داشت که وقت مصاحبه را با اداره مهاجرت استان هماهنگ و در صورت نیاز سفر توریستی کاری خود را برنامه‌ریزی کند.
در صورتی که مصاحبه موفقیت‌آمیز نباشد و یا متقاضی ظرف مدت 60 روز در مصاحبه شرکت نکند، پرونده مهاجرتی‌اش بسته خواهد شد.

در صورتی که مصاحبه موفقیت‌آمیز باشد، متقاضی از نتیجه مطلع خواهد شد و قرارداد حسن انجام کار (Performance Agreement) برایش ارسال می‌شود که پس از امضا، باید به اداره مهاجرت استان تحویل دهد.
قرارداد حسن انجام کار، متقاضی را به صورت حقوقی ملزم به انجام برنامه اقتصادی پیشنهادی‌اش می‌کند و فقط در صورت انجام کامل تعهدات این قرارداد و پس از اتمام دوره اقامت کاری موقت و احداث کسب و کار است که می‌تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

در صورتی که تمامی مراحل قبل با موفقیت انجام شود، متقاضی معرفی‌نامه‌ای از طرف اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا خطاب به سازمان مهاجرت کانادا دریافت می‌کند.
متقاضی پس از دریافت این نامه، 2 ماه فرصت خواهد داشت که برای دریافت ویزای کاری موقت، درخواست خود را به سازمان مهاجرت کانادا (IRCC) ارائه دهد.
مراحل این درخواست نیز همراه معرفی نامه برای متقاضی ارسال می‌شود.
در صورت موافقت سازمان مهاجرت کانادا، ویزای اقامت موقت کاری برای متقاضی ارسال می‌شود که همان مجوز ورود به کاناداست.

دریافت ویزای موقت کاری و احداث کسب و کار در استان نوا اسکوشیا

متقاضیانی که موفق شوند ویزای موقت کاری را دریافت کنند، می‌توانند به همراه خانواده، وارد مقصد شوند و زندگی خود را شروع کنند.
پس از ورود به استان، متقاضیان باید اقدامات مربوط به احداث کسب و کار خود را شروع کنند زیرا کمتر از یک سال از زمان دریافت موافقت نامه کارآفرینی استان، فرصت خواهند داشت کسب و کار خود را به مرحله اجرا برسانند.
به متقاضیان توصیه می‌شود طوری برنامه‌ریزی کنند که بتوانند در 6 ماه اول ورود به خاک کانادا کسب و کار خود را به مرحله بهره‌برداری برسانند.

پس از ورود به خاک کانادا و استقرار در ایالت نوا اسکوشیا، متقاضی 60 روز فرصت خواهد داشت که ورود و استقرار خود را به اداره مهاجرت اعلام کند.
بعد از آن نیز باید ملاقاتی حضوری با دفتر برنامه‌های مهاجرت استانی نوا اسکوشیا تدارک ببیند و اطلاعات تکمیلی استقرار خود را ارائه کند.
دفتر برنامه‌های استانی نوا اسکوشیا، پاسخ به سوالات، راهنمایی و مشاوره حمایتی برای اجرای پروژه احداث کسب و کار متقاضی را نیز تامین خواهد کرد.

اتمام پروژه احداث و ارسال درخواست برای کاندیدای اقامت دائم از طرف استان نوا اسکوشیا

پس از احداث و شروع بهره‌برداری از کسب و کار و تکمیل تمامی تعهدات قرارداد حسن انجام کار، متقاضی می‌تواند مراتب را به اطلاع اداره مهاجرت استان برساند و از آن‌ها درخواست معرفی‌نامه اقامت دائم کند. مفاد قرارداد حسن انجام کار شامل مواردی همچون انجام سرمایه‌گذاری قید شده در طرح اجرایی احداث کسب و کار، بهره‌برداری از کسب و کار به مدت حداقل یک سال و ارسال گزارش‌های مربوط به تکمیل، احداث و مدارک بهره‌برداری است.

در خواست معرفی‌نامه برای دریافت اقامت دائم به این معنی است که اداره مهاجرت استان شما را به عنوان کاندیدای اقامت دائم مورد تایید استان به سازمان مهاجرت کانادا معرفی کند.
با این درخواست زمانی موافقت می‌شود که متقاضی تمامی مدارک مالی و مدارک مربوط به عملکرد کسب و کار را به اداره مهاجرت استان ارائه دهد و تیم بررسی اداره مهاجرت، صلاحیت اقامت متقاضی و کسب و کارش در استان را تصدیق کند.
در صورت موافقت با اقامت متقاضی، اداره مهاجرتی استان موافقت‌نامه‌ای برای متقاضی یا نماینده متقاضی و معرفی‌نامه‌ای برای سازمان مهاجرت کانادا (IRCC) ارسال می‌کند.
هر دو نامه فقط 6 ماه اعتبار خواهند داشت و ظرف این مدت، متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم خود و خانواده به سازمان مهاجرت کانادا مراجعه کند.
در صورتی که اداره مهاجرت استانی نوا اسکوشیا با مدارک ارائه شده برای شرایط احداث و بهره‌برداری کسب و کار قانع نشود، فرصتی 10 روزه به متقاضی و یا وکیل متقاضی داده خواهد شد که نقص مدارک و اطلاعات را جبران و برای تجدید نظر ارسال کند.
در صورتی که مدارک و مستندات مجددا مورد موافقت هیئت داوری قرار نگیرد، متقاضی اجازه دریافت اقامت دائم را کسب نخواهد کرد.

ثبت‌نام برای دریافت ویزای اقامت دائم در سازمان مهاجرت کانادا (IRCC)

ظرف مدت 6 ماه پس از کاندیداتوری استانی، متقاضی باید مراحل مربوط به دریافت اقامت دائم را انجام دهد.
دقت کنید که سازمان مهاجرت کانادا نیز ممیزی خود را اعمال خواهد کرد و صرف موافقت استان با اقامت دائم به معنای تضمینِ دریافت اقامت دائم کانادا نخواهد بود.
لذا در این مدت، ضمن ثبت‌نام برای دریافت اقامت دائم، باید تمامی مدارک و مستندات لازم، از قبیل یک نسخه از موافقت‌نامه استان با اقامت متقاضی، به صورت دقیق تحویل سازمان مهاجرت کانادا قرار گیرد.
در صورت موافقت، متقاضی موظف خواهد بود که قرارداد اسکان با سازمان مهاجرت کانادا را امضا کند و پس از آن ویزای اقامت دائم متقاضی به همراه خانواده صادر خواهد شد.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

پاسخ به سوالات شما از زبان مشاور رسمی مهاجرت به کانادا

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی و 5 سال سابقه آفیسری اداره مهاجرت کانادا انجام می شود.

 • محدودیت سنی و تحصیلی در ویزای سرمایه گذاری
 • لزوم انجام سفر اکتشافی
 • امکان فروش بیزینس پس از دریافت اقامت دائم
 • امکان راه اندازی بیزینس بدون داشتن تجربه قبلی در بیزینس
 • تفاوت ورک پرمیت در روش های مختلف مهاجرت و محاسن روش استانی

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای سرمایه گذاری

در قرارداد سرمایه گذاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

سیستم امتیاز دهی به انگیزه نامه در برنامه مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

در قدم اول این مسیر مهاجرتی، متقاضیان باید انگیزه‌نامه‌ای (EOI) برای اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا بفرستند. این اولین قربال و فیلتری است که متقاضیان باید از آن عبور کنند و بررسی انگیزه‌نامه‌ها نیز به صورت سیستم امتیازدهی انجام می‌شود و طبق امتیازات دریافتی، متقاضیان می‌توانند به مراحل بعدی راه پیدا کنند. در سیستم امتیازدهی، 8 فاکتور به شرح جدول و با امتیازات معین شده تاثیر خواهند داشت. حداکثر مقدار امتیاز قابل دریافت 150 امتیاز است.

معیار نمره‌دهی
به انگیزه‌نامه
امتیاز
مهارت زبان خارجیحداکثر 35 امتیاز
سطح تحصیلاتحداکثر 25 امتیاز
سابقه کاری مالکیت، ریاست و مدیریت ارشدحداکثر 35 امتیاز
میزان سرمایه شخصی متقاضیحداکثر 10 امتیاز
سن متقاضیحداکثر 10 امتیاز
انطباق‌پذیریحداکثر 10 امتیاز
اولویت‌های مورد نظر استان نوا اسکوشیاحداکثر 10 امتیاز
میزان سرمایه‌گذاریحداکثر 10 امتیاز
جمع امتیازات قابل دریافت از انگیزه‌نامهحداکثر 150 امتیاز

معیار اول: مهارت زبان خارجی

متقاضیان برای پذیرش باید یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی با محوریت کاری را شرکت و نمره حداقلی معادل CLB 5 را کسب کنند. برای تبدیل نمره زبان به سیستم معادل‌سازی CLB سازمان مهاجرت کانادا به این آدرس مراجعه کنید.

برای افرادی که علاقه‌مند به شرکت در آزمون IELTS General هستند، این نمره به صورت تقریبی معادل 5 برای تمامی مهارت‌های زبانی است. متقاضیان می‌توانند یکی از سه آزمون IELTS gt، CELPP gt و یا آزمون فرانسوی TEF که همگی به صورت جنرال هستند را شرکت کنند.

زبان
خارجی
اصلی
SpeakingListeningReadingWriting
CLB 7 یا بیشتر7777
CLB 66666
CLB 55555
کمتر از CLB 5مردودمردودمردودمردود
 • کمتر از CLB 5: مردود
 • حداکثر امتیاز قابل دریافت از زبان خارجی اول 28 امتیاز است.
زبان
خارجی
دوم
امتیاز
CLB 5 یا بیشتر7
حداکثر امتیاز قابل دریافت از زبان35 امتیاز = 28 امتیاز زبان خارجی اصلی+ 7 امتیاز زبان دوم

معیار دوم: سطح تحصیلات متقاضی

برای معیار سطح تحصیلات متقاضی، اکثر 25 امتیاز قابل دریافت است که شرایط آن داشتن حداقل 2 سال تحصیلات بعد از دبیرستان است.

سطح
تحصیلات
امتیاز
مدرک دکتری دانشگاهی یا مدرک معادل25
مدرک کارشناسی ارشد دانشگاهی یا مدرک معادل، و یا مدارک حرفه آموزی دانشگاهی که در سیستم NOC در رده کاری A و 0  (مشاغل تخصیصی و مدیریتی) و مورد تایید مراجع معتبر استان باشند.23
دارای دو مدرک تحصیلی برای دوره‌های تحصیلی بعد از دیپلم که حداقل یکی از آن‌ها باید بیش از 3 سال طول کشیده باشد.22
دارای یک مدرک تحصیلی برای دوره‌های تحصیلی بعد از دیپلم که حداقل بیش از 3 سال طول کشیده باشد.21
دارای مدرک تحصیلی بعد از دوره دیپلم، که 2 سال طول کشیده باشد.19
دارای مدرک تحصیلی بعد از دیپلم، که 1 سال طول کشیده باشد.12
دارای مدرک دیپلم یا دبیرستان8
کمتر از مدرک دیپلم و دبیرستانمردود

درباره تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بیشتر بخوانید.

معیار سوم: تجربه مالکیت، ریاست و یا مدیریت ارشد متقاضی

سابقه مالکیت
ریاست و مدیریت
یک کسب و کار
امتیاز
بیش از 5 سال مالکیت (بیش از 33% سهم) و مدیریت کسب و کاری در 10 سال گذشته35
بیش از 5 سال تجربه مدیریت ارشد کسب و کاری در 10 سال قبل از تقاضای مهاجرت20
3 تا 5 سال مالکیت (بیش از 33% سهم) و مدیریت کسب و کاری در 10 قسال گذشته20

معیار چهارم: میزان سرمایه و دارایی‌های خالص متقاضی

سرمایه
متقاضی
امتیاز
بیش از 1.5 میلیون دلار کانادا سرمایه شخصی10
1 تا 1.5 میلیون دلار کانادا7
600.000 تا 1 میلیون دلار کانادا5
کمتر از 600.000 دلار کانادا میزان سرمایه شخصیغیر قابل قبول

معیار پنجم: سن متقاضی

سنامتیاز
کمتر از 21 سالغیر قابل قبول
21 تا 24 سال5
25 تا 32 سال7
33 تا 39 سال10
40 تا 44 سال7
45 تا 55 سال5
بیش از 56 سال0 امتیاز

معیار ششم: معیار انطباق‌پذیری متقاضی

معیار انطباق‌پذیری متقاضی
حداکثر 10 امتیاز با داشتن
یکی از شرایط زیر 
امتیاز
داشتن سابقه تحصیل در ایالت نوا اسکوشیا10
سابقه تحصیل در استان نوا اسکوشیا برای همسر متقاضی. این سابقه تحصیلی باید در دوره‌ای دو ساله و تمام‌وقت در مقاطع تحصیلی بالاتر از دبیرستان باشد که با موفقیت گذرانده باشد. دوره تمام‌وقت به معنای تحصیل بیش از 15 ساعت در هفته است و همسر متقاضی هم باید در دوران تحصیلی خود عملکرد مناسبی داشته باشد. 5
داشتن سابقه کار در استان نوا اسکوشیا حداقل 1 سال/ 12 ماه به طور تمام‌وقت در این استان داشته باشد که اولاً با اجازه قانونی کار و ثانیاً در سطوح کاری 0، A یا B  انجام شده باشد. درجه‌بندی مشاغل، در سیستم رده‌بندی مشاغل کانادا (NOC) جزء مشاغل تخصصی و مدیریتی محسوب می‌شوند.10
همسر متقاضی دارای تجربه کار در استان نوا اسکوشیا باشد. این تجربه کاری باید حداقل برای مدت 12 ماه و در مدت اقامت قانونی و با مجوز کار باشد.5  
داشتن اقوام نزدیک در ایالت نوا اسکوشیا برای متقاضی و یا همسر متقاضی و حداقل یکی از نزدیکان که حداقل 19 ماه سن داشته و حداقل مدت 1 سال باشد که با اقامت دائم ساکن استان نوا اسکوشیا باشند. اقوام نزدیک در این تعریف، والدین، والدین بزرگ، برادر/خواهر، برادر/خواهر زاده، عمو/خاله/عمه/دایی هستند.5
همسر متقاضی دارای مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی، حداقل با نمره معادل CLB  4 برای تمامی مهارت‌های چهارگانه زبان باشد.5

معیار هفتم: اولویت‌های اقتصادی استان نوا اسکوشیا

 اولویت‌های اقتصادی
استان نوا اسکوشیا
امتیاز
مشاغل صادرات محور که صادرات استان را افزایش دهند.5
مشاغلی که خارج از محدوده شهری هالیفکس (Halifax) احداث شوند.5
خرید کسب و کارهای دایر در این استان.5

درباره مشاغل پردرآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

معیار هشتم: میزان سرمایه گذاری اعلام شده

ارزش اعلام شده
سرمایه گذاری
امتیاز
بیش از 300.000 دلار کانادا15
150.000 تا 300.000 دلار کانادا10
کمتر از 150.000 دلار کانادامردود

خدمات تراست برای سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص سرمایه گذاری در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر سرمایه گذاری در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد بیزینس مربوطه که در آن سرمایه گذاری می شود
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس برای سرمایه گذاری
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه و سرمایه گذاری
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

جدول شرایط لازم برای سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

شرایط هر استان و حتی گاهی شرایط هر کدام از شهرهای یک استان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

جدول شرایط عمومی و لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

محدوده شهرسرمایهسابقه کارمدرک
تحصیلی
سنمدرک
زبان
داخل شهر تورنتو800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیدارای محدودیت سنی بر اساس منطقهCLB 4
بدون محدودیت در شهر600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم (اگر متقاضی نشان دهد که 100 درصد مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
حداقل مدرک تحصیلی دیپلمدارای سن بین 25 تا 49 سالCLB 5
شهرهای شمال کانادا600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB5

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزا برای انواع مختلف روش های سرمایه گذاری

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

بررسی طرح اقتصادی و برنامه اجرایی احداث کسب و کار و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

برنامه اجراییء که ارائه می‌شود باید با شرایط استان نوا اسکوشیا سازگار باشد و میزان سرمایه‌گذاری برای برنامه‌ی اجرایی باید واقعی باشد. نقش مدیریتی متقاضی در راه‌اندازی کسب و کار و بهره‌برداری آن باید مشخص باشد، همراه با طرح اقتصادی شفاف و روشن. علاوه بر این، در طرح جامع اقتصادی اطلاعاتی انعکاس یابد که نشان‌دهنده‌ی تحقیقات کامل متقاضی و اشراف نسبت به اقتصاد، بازار و فرهنگ منطقه‌ی مقصد باشد. 

برنامه اجرایی احداث و راه‌اندازی کسب و کار باید شامل ریز جزئیات اقدامات لازم برای سه سال اول شروع عملیات باشد و تمامی مراحل کار باید در برنامه‌ی زمانی مشخص قید شوند. این اقدامات می‌توانند شامل اقدامات مالی و حقوقی پیش از اجرای پروژه، تخمین‌های زمانی و مالی، برنامه زمانی برای به‌کارگیری نیروی انسانی، اقدامات و زمان‌بندی مربوط به بازسازی و عملیات نوسازی با جزئیات، زمان‌بندی بهره‌برداری و پیش‌بینی‌های مربوط به ارائه محصولات و خدمات باشند. 

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که پیش از تنظیم طرح اقتصادی، تحقیقات کامل و وسیعی در مورد تمامی ابعاد احداث کسب و کار خود انجام داده باشید. اطلاعات و دقت و صحت آن‌ها نشان‌دهنده مطمئن بودن از طرح اقتصادی است و در صورتی که اطلاعات مناسبی از ابعاد اجرای کسب و کار در طرح اقتصادی ارائه ندهید، ممکن است با طرح اقتصادی شما موافقت نشود.

برای اطلاع از ویزای بیزینس کانادا روی لینک کلیک کنید.

فارغ از اینکه متقاضی قصد خرید واحد صنفی دایر را داشته باشد و یا کسب و کار جدیدی را در برنامه احداث داشته باشد، برنامه اجرایی پروژه کسب و کار جدید باید شامل این موارد باشد: ایده و شمای اصلی کسب و کار، برنامه فروش و ارائه خدمات، گزارش سفر تحقیقاتی در صورتی که خرید کسب و کاری دایر مد نظر باشد، الزامات اضافی کسب و کار، ریسک کسب و کار، اطلاعات مالی و مراحل سرمایه‌گذاری، ارتباطات اقتصادی و مدیریت منابع انسانی:

 ایده و شمای اصلی کسب و کار

ایده اصلی کار در طرح اقتصادی باید شامل موارد زیر باشد:

 • صنعت و بازاری که کسب و کار در آن حوزه‌ی کاری ورود پیدا خواهد کرد.
 • ارائه‌ی توضیحات درباره‌ی کسب و کار، شامل:
  1. میزان مشارکت سرمایه‌گذاران و معرفی شرکای سهیم در کسب و کار. میزان سهم متقاضی باید طبق ضوابط مطرح شده بالاتر از 33% باشد.
  2. نام و عنوانی که برای کسب و کار انتخاب می‌شود یا نامی که کسب و کار خریداری شده دارد.
  3. جزئیات تغییراتی که متقاضی قصد دارد در کسب و کار خریداری شده اعمال کند (اگر طرح خرید مد نظر باشد).
 • ارائه‌ی اطلاعات مربوط به نوع مالکیت بر کسب و کار: مالکیت، مشارکت، سر قفلی، نمایندگی، شعبه‌ای از یک سازمان و غیره.
 • معرفی مقصد مورد نظر برای احداث کسب و کار.
 • ارائه‌ی اطلاعات درباره‌ی جغرافیا و بوم‌شناسی منطقه هدف.

برنامه فروش و بازاریابی محصولات و خدمات

برنامه فروش و بازاریابی محصولات و خدمات باید در طرح اجرایی کسب و کار قید شده باشد و شامل موارد زیر شود.

 • آنالیز بازار هدف و استراتژی‌های بازاریابی از قبیل بازار هدف، تامین‌کنندگان اصلی و رقبای اصلی.
 • چگونگی و استراتژی ورود به بازار.
 • محصولات و خدماتی که کسب و کار احداثی در بازار ارائه خواهد داد.
 • چه شبکه‌های توزیعیء در ارائه خدمات و محصولات کسب و کار به کار گرفته خواهند شد.
 • ساعات فعالیت و ارائه خدمات کسب و کار.
 • خدمات حرفه‌ای که کسب و کار از آن‌ها استفاده و یا با آن‌ها همکاری خواهد کرد.
 • تمامی اطلاعاتی که درباره موارد فوق کسب شده است باید به صورت مستند ارائه شود.

گزارش سفر تحقیقاتی (در صورت ارائه طرح خرید کسب و کاری دایر در نوا اسکوشیا)

سفر تحقیقاتی برای متقاضیانی است که قصد خرید کسب و کاری دایر را دارند. در چنین حالتی متقاضی باید گزارش کامل سفر تحقیقاتی خود را در طرح اقتصادی خود ضمیمه کند. این گزارش باید شامل موارد زیر باشد:

 • مدت زمان سپری شده در خاک کانادا.
 • نام، شماره تماس و سایر راه ارتباطی مشاوران، بنگاه‌های اقتصادی، هتل‌ها و افرادی که در طول سفر با آ‌ن‌ها در ارتباط بوده یا ملاقات داشته است.
 • گزارش و توضیحات درباره فعالیت‌ها و جلسات و تمامی اقداماتی که در راستای برنامه مهاجرتی و کارآفرینی در این مدت انجام شده است.
 • کپی تمامی بلیت‌های مسافرتی، رسیدهای ورود و خروج و رسیدهای هتل‌های محل اقامت.
 • کپی از تمامی کارت‌های تبلیغاتی/ارتباطی و مراکزی که از آن‌ها بازدید شده و یا اشخاصی که با آن‌ها ملاقات شد.
 • گزارش با ریز جزئیات از ملاقات با صاحب کسب و کار دایر.

موارد الزامی برای احداث و راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

در صورتی که احداث و بهره‌برداری از کسب و کار نیاز به موارد خاصی داشته باشد، باید در طرح اجرایی قید شود و نقطه‌ی ابهام در این رابطه وجود نداشته باشد. این الزامات می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • بیمه‌های خاص برای کسب و کار.
 • مجوزهای خاص برای احداث و بهره‌برداری از کسب و کار، اعم از مجوزهای مربوط به قوانین محیط‌زیستی، مجوزهای بهداشتی، مجوزهای مربوط به قوانین کار و یا مجوزهای مربوط به حریم‌های زمین شهری شهرداری‌ها.
 • پیش‌بینی چالش‌های پیش رو برای اخذ یا هماهنگی با موارد فوق.

ریسک کسب و کار

اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا ریسک انجام پروژه احداث کسب و کار پیشنهادی را می‌سنجند و متقاضی باید در طرح برنامه احداث به این معیار توجه کند. باید در گزارش ارسالی، توضیحات کامل از ریسک راه‌اندازی کسب و کار آورده شود و نحوه برخورد متقاضی با این عوامل مد نظر اداره مهاجرت خواهد بود. این عوامل می‌توانند شامل مواردی همچون، نوع کسب و کار، استفاده از منابع مالی و سرمایه‌های شخص ثالث، سرمایه‌گذاری با میزان بیش از 50% از سرمایه‌های شخصی متقاضی باشند.

سرمایه گذاری و منابع مالی

در این قسمت از برنامه اجرایی احداث کسب و کار، متقاضی باید موارد زیر را تامین کند:

 • میزان سرمایه مورد نیاز برای احداث و نحوه و محل تخصیص سرمایه تزریق شده.
 • پیش‌بینی هزینه شروع و هزینه‌های جاری.
 • گزارش مالی از فعالیت‌های مالی 5 سال پیش از ارائه طرح از کسب و کاری که خریداری می‌شود.
 • خلاصه و لیستی از افراد و مشاورانی که در تهیه این طرح مشارکت و کمک کردند.

روابط کاری

در این قسمت از برنامه اجرایی احداث کسب و کار، متقاضی باید موارد زیر را در گزارش قید کند:

 • نام اشخاص، کسب و کارها و سازمان‌هایی که تامین‌کننده کسب و کار احداثی هستند به همراه تمامی اطلاعات تماس و اطلاعات تکمیلی قابل ارائه.
 • نام اشخاص، کسب و کارها و سازمان‌هایی که در کسب و کار احداثی با آن‌ها همکاری و تعاملات کاری خواهد بود به همراه اطلاعات تماس و اطلاعات تکمیلی قابل ارائه.
 • لیست و خلاصه‌ای از افراد و یا شرکت‌هایی که با آن‌ها قرارداد بسته شده است و یا در تهیه این طرح همکاری کرده‌اند.

نیرو و سرمایه های انسانی

در این قسمت از برنامه اجرایی احداث کسب و کار، در طرح متقاضی باید موارد زیر ذکر شود:

 • پیش‌بینی میزان مشارکتی که شخص متقاضی در انجام امورات خواهد داشت و زمانی که به مدیریت تخصیص داده می‌شود باید به صورت برنامه زمانی هفتگی ارائه شود.
 • شمار و نوع مشاغلی که برای بومیان استان و یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد می‌شود.
 • در صورتی که طرح خرید کسب و کار دایر مد نظر باشد، اشاره به حفظ نیروهای شاغل در کسب و کار و افزایش حقوق و شرایط شغلی آن‌ها و در صورت امکان افزایش مشاغل در واحد صنفی.
 • سطح تحصیلات و تجربه کاری مورد نیاز برای نیروهای کاریء مورد نیاز.
 • آموزش و کسب مهارتی که برای کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا لازم است (شامل نام مرکز آموزشی، ساعات آموزش و نام دوره آموزشی که متقاضی قصد شرکت در آن را دارد).
 • پیشینه علمی و تحصیلی متقاضی و ارتباط آن با ایده کاری و کسب و کار مطرح شده.
 • پیشینه کاری و کارآفرینی متقاضی و ارتباط آن با ایده کاری و کسب و کار مطرح شده.

* اگر متقاضی تجربه کارآفرینی در حوزه کاری مطرح شده نداشته باشد باید توضیح دهد چگونه پیشینه علمی و تحصیلی‌اش عامل شکل‌گیری چنین ایده کاری شده است.

اشخاص غیرقابل تایید برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

 • افرادی که پرونده پناهندگی در سازمان مهاجرت کانادا دارند.
 • افرادی که در کشور محل سکونت اقامت غیرقانونی دارند.
 • افرادی که از کشور کانادا اخراج شدند و یا در لیست سیاه سازمان مهاجرت کانادا قرار دارند.
 • افرادی که توانایی یا قصد مدیریت فعال بر کسب و کار را ندارند و فقط با سرمایه‌گذاری صرف قصد مهاجرت به نوا اسکوشیا را دارند.
 • افرادی که فاقد اطلاعات تشخیص هویتی هستند.

درباره طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) بیشتر بخوانید.

کسب و کارهای غیر قابل قبول برای برنامه کارآفرینی و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

 • کسب و کارهایی که به صورت دورکاری، از خارج استان یا کانادا، اداره یا انجام می‌شوند.
 • کسب و کارهای خرید و اجاره املاک، سرمایه‌گذاری و یا تامین منابع مالی.
 • کسب و کارهای ساخت، نوسازی و دلالی املاک، واسطه در بیمه‌ها و مشاغل، فقط در صورتی چنین طرح‌هایی قابل ارائه هستند که متقاضی دلایل قانع‌کننده‌ای مبنی بر سودآوری کسب و کار در نوا اسکوشیا داشته باشد.
 • مشاغلی که به صورت خوداشتغالی و وابسته به توانایی‌های شخصی انجام می‌شوند.
 • نزول‌دهی، دلالی پول، شر خری، قمارخانه، صرافی و مشاغلی از این دست.
 • مشاغل خانگی و کسب و کارهایی که در خانه انجام می‌شوند مگر آنگه متقاضی بتواند سودآوری کسب کار برای استان را توجیه کند.
 • طرح کسب و کاری که متقاضی دیگری آن را در برنامه مهاجرتی اعلام کرده باشد.
 • مشاغلی که وابسته به تولید، نشر و فروش محصولات مستهجن و غیراخلاقی باشند.
 • هر نوع کسب و کاری که برای استان نوا اسکوشیا سودآور نباشد و یا مضراتی داشته باشد. 

راجب ویزای افراد خود اشتغال کانادا بیشتر بدانید.

بایگانی پرونده های دعوت شده برای ثبت نام برای مسیر مهاجران کارآفرینی و سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

اداره مهاجرتی استان نوا اسکوشیا به صورت ادواری گزارشی مبنی بر پرونده‌های قبول شده برای مسیر مهاجرتی کارآفرینان ارائه می‌دهد. جدول زیر نشان‌دهنده‌ی تاریخچه‌ای از پرونده‌هایی است که دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند.

سالیانه حدود بیش از 200 پرونده با تایید اولیه در این برنامه مهاجرتی قرار می‌گیرند که در سال‌های اخیر، رقابت میان متقاضیان، حداقل نمرات قبولی را به حدود بیش از 100 یا 110 امتیاز افزایش داده است. لذا برای افزایش اطمینان قبولی پروندهای مهاجرتی، به متقاضیان توصیه می‌شود امتیاز محاسبه شده‌ی خود را به بیش از 120 افزایش دهند.

زمان
نشر
گزارش
تعداد متقاضیان
دارای دعوت‌نامه
کمتری نمره مهاجرتی
در بین دعوت‌شدگان
12 نوامبر 201920118
6 سپتامبر 201946113
24 جون 201943110
17 می 201927112
4 آپریل 201927112
19 فوریه 201922112
7 ژانویه 201933112
14 نوامبر 201930112
9 اکتبر 201844109
20 سپتامبر 201843109
7 آگوست 201832116
26 جون 201822120
21 می 201818123
27 مارس 201822108
20 فوریه 201822100
16 ژانویه 20182791
19 دسامبر 20172791
15 نوامبر 20172491
10 اکتبر 20171297
15 سپتامبر 20172891
9 آگوست 20172594
11 جولای 20172097
13 جون 20173095
9 می 20173598
7 مارس 20172690
18 ژانویه 20172890

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا چرا با موسسه تراست؟

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا: آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال ‌های اخیر، بسیار چشمگیر بوده است.
 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه: صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.
 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت: تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح تجاری و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح تجاری شما را نیز افزایش دهد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزنس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، شما می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره و یا پر کردن فرم ارزیابی همین الان برای ارتباط با کارشناسان ما اقدام نمایید تا از شرایط خود برای اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

اگر علاوه بر مزیت های ذکر شده در این متن، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور به دلیل ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری و جذب مثال زدنی و کم نظیر سرمایه گذاران خارجی توانسته به یکی از مقاصد مهم تجاری تبدیل شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

برای مهاجرت از مسیر کار آفرینی ایالت نوا اسکوشیا، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

شما برای دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد داشت.
– نگارش انگیزه‌نامه و درخواست نامه‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های رسمی و غیر رسمی
– انجام سفری توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی (در صورت خرید کسب و کار)
– دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی (در صورت خرید کسب و کار)
– نگارش گزارش‌های متعدد برای اداره مهاجرت استان
– جمع‌آوری مستندات شخصی و رسمی نمودن آن‌ها
– جمع‌آوری و مستندسازی مدارک مالی و ارائه گزارش‌های حسابداری مالی
– نقل و انتقال‌های مالی خرد و کلان در چندین مرحله
– آمادگی برای مصاحبه و تماس‌های تلفنی
– مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق زمانی
این موارد فقط خلاصه‌ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر است. تراست، در انجام تمامی این اقدامات، با استفاده از مشاوران حرفه‌ای و وکلای خبره‌ی خود، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهد داد.   

استفاده از خدمات تراست چه فوایدی دارد؟

مسیر مهاجرت و اقدامات مهاجرتی برای بسیاری از متقاضیان پیچیده و بسیار وقت‌گیر است. این موضوع کاملاً طبیعی است، چرا که سازمان‌های مهاجرتی در کشورها، به ویژه در کشور کانادا، برای اعطای اجازه ورود و اقامت، بیشترین اقدامات اعتبارسنجی و امنیتی را به کار می‌گیرند. به همین علت است که مسیرهای مهاجرتی به خودی خود تبدیل به فرآیندی زمان‌بر و پر چالش شده‌اند و در همین راستا، نیاز به خدمات حرفه‌ای در این حوزه را بوجود آورده‌اند. به همین علت است که سازمان مهاجرت کانادا، به عنوان متقاضیان مسیرهای مهاجرتی تعریف شده، هم از اشخاص حقیقی و هم از شرکت‌های مهاجرتی پرونده پذیرش می‌کند.
در کل، باید گفت که مهاجرت کاری سخت، زمان‌بر و پر هزینه است. استفاده از خدمات مهاجرتی، به بهینگی فرآیند، یعنی کاهش هزینه‌ها، کوتاه‌تر شدن زمان انجام امور، کوتاه‌تر شدن زمان بررسی مدارک، کاهش اشتباهات و خطاهای خطرساز و افزایش شانس موفقیت مهاجرتی کمک خواهد کرد. علاوه بر فواید خدمات حرفه‌ای اجرایی، خدمات مشاوره‌ای نیز به شما کمک خواهد کرد تا تصمیمات استراتژیک بهتر و سودمندتری برای منافع شخصیات اخذ و آینده‌ای بهتری را برای خود ترسیم کنید.

روند استفاده از خدمات مهاجرتی تراست چگونه است و اولین قدم چیست؟

برای استفاده از خدمات تراست ، کافی است به یکی از روش‌های مطلوب خود، با تراست  تماس بگیرید. اوپراتورهای تراست پس از ارسال فرم‌های مشاوره و اخذ اطلاعات کلی و شرایط و تمایلات شما، مشاور تخصصی حوزه‌ی مهاجرتی مناسب را برای به شما متصل خواهند کرد. سپس، طی جلسات مشاوره، بهترین طرح از مسیر مهاجرتی خود را ترسیم خواهید کرد و تقویم اجرایی دقیقی برای شما تدوین خواهد شد. از آن پس شما و پرونده شما وارد فاز اجرا خواهد شد که طبق برنامه زمانی، اقدامات مهاجرتی با همکاری شما و متخصصین تراست  پیش برده خواهند شد.

چگونه می توانم برای مسیر مهاجرتی کار آفرینی نوا اسکوشیا، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهم؟

در مرحله اعلام تمایل (EOI)، به پرونده متقاضیان تا سقف 150 امتیاز قابل داده می‌شود. امتیاز حداقلی برای پذیرش در قوانین قید نشده است اما با توجه به رقابتی بودن پذیرش و طبق نتایجی که اداره مهاجرت از پذیرش‌های اخیر اعلام می‌کند، حداقل نمره 120، نمره خوبی به پذیرش متقاضیان است. لذا به تمامی متقاضیان توصیه اکید می‌شود که نمره خود را حداقل به این سطح برسانند.
باید فاکتورهایی که برای نمره‌دهی این مسیر مهاجرتی تعیین شدند را به سه دسته غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر، بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی کنید که هزینه‌های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتورهای سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم‌هزینه محسوب می‌شود، افزایش سطح مهارت زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت کنید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر تعیین شده است که می‌تواند با شرکت در کلاس‌های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه‌ی کم، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

آیا اعضای خانواده ام را نیز می توانم از این طریق با خودم به نوا اسکوشیا ببرم؟ آیا پدر و مادرم را نیز می توانم به کانادا ببرم؟

برای میسرهای مهاجرتی که همراه با دریافت اقامت دائم کانادا هستند، متقاضی می‌تواند اعضای خانواده را نیز ضمیمه پرونده کند و به همین واسطه به آن‌ها نیز اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. اما اعضای خانواده فقط شامل همسر قانونی یا عرفی، فرزندان وابسته (کمتر از 22 سال) و یا فرزندخواندگان وابسته است.
اعضای خانواده از قبیل والدین، والدین بزرگ، برادر و خواهر، بردار/خواهرزاده‌ها و خاله و عمو و دایی و عمه جز موارد ضمیمه به پرونده مهاجرتی نمی‌شود. اگر می‌خواهید این دسته از عزیزانتان را با خود به کانادا ببرید، پس از دریافت اقامت دائم می‌توانید از مسیرهای مهاجرتی اسپانسرشیپ (Sponsorship) اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید